- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Kempingezés és sátrazás
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Geri Bátyó: B550 szűk keresztmetszet, de mi és miért?
- Chosen: Canon 5D II - portrézás 2025-ben
- Doky586: Helyreállítási partíció létrehozása (javítása)
- Gurulunk, WAZE?!
- bitpork: Augusztus 2- szombat jelen állás szerint.
-
LOGOUT
Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router
Új hozzászólás Aktív témák
-
dchard
veterán
válasz
Silent77 #1597 üzenetére
Én sokkal inkább az antennarendszerben keresném a különbséget. Az is lehet, hogy a Xiaomi-ban jobb volt az LNA (ez felel az uplink forgalom előerősítéséért). De az összehasonlító elemzéshez ki kellene próbálni ugyanazokkal a kliensekkel ugyanazzal az elhelyezéssel és megbízható módon kimért azonos adásteljesítménnyel. Kizártnak tartom, hogy pusztán a router kimenő teljesítménye volt a különbség.
-
DonJoee
tag
Azért a névtelen feljelentést még ne írd meg...
Az a baj a Xiaomi AX3600 router globál verzióval, hogy nem a magyar szabályzás szerinti értékeket nyújtja térerősség terén, hanem egy "abszolút biztonságos", ezért globálisan a lehető legtöbb országban értékesíthető térerővel operál.
Tehát pl. a Magyarországon, a 2.4GHz-es sávban használható 20 dBm (~100 mW) helyett 13 dBm-t (~20 mW) ad ki magából.
Ez ugye tesók között is csak az ötöde az engedélyezettnek és a többi, "elavultabb" de legálisra is beállítható routerek teljesítményének. Ezért a nagy csodálkozás, amikor üzembehelyezés után rosszabb lefedettségeket produkál ez a csoda router, mármint a globál verziója.Igen, az lenne a legális megoldás, hogy mindenki jó állampolgárhoz méltóan első beüzemeléskor beállítja az országkódot Hungary-ra és örül a 20 dBm-nek.
De a lusta disznó kínai bitfaragó baxott begyűjteni az összes, a router által névleg támogatott országban érvényes állapotokat (térerő) és ha jól emlékszem, valami három verziót csinált: CN, EU meg mittomén, tán brazil. Az is lehet, hogy négyet, mert US is kellett. Nem emlékszem pontosan, de láttam a forráskódot. Egy egysoros IF()-fel megoldotta a kiválasztást. Nem volt ott se tömbkezelés, se 198 másik ország kiválasztása...
A CN full teljesítményen kinyomja a 30 dBm (1000 mW) teljesítményt. Az EU-t ugye ismerjük, ennek az 5%-a, a harmadik és a negyedik meg valami hasonló az EU-hoz.Mit lehet tenni?
1. Megveszed a globált (mert csak azt tudod) és bosszankodsz, hogy milyen xar ez a Xiaomi router...
2. Nem veszel Xiaomi AX3600-at, mert hogy úgy hallottad/olvastad, "milyen xar ez a Xiaomi router"...
3. Megveszed a globált, vérmérséklettől függően büszkeségtől dagadó mellkassal vagy szemlesütve, sunnyogva rádobod a CN-beállításokat és élvezed a nagy térerőt és az antennái közt pattogó kukorica illatát... Mindezt csak azért, hogy a nyári konyhában is legyen térerő, ahogy eddig is (a régi routerrel) volt. Vagy 3 méterrel odébb, a kertben, ahol eddig nem volt. Az, hogy a szomszéd haja is kiszőkül közben, valóban nem hajt nekünk semmi hasznot és így semmi szükségünk sem lenne rá. De hát ez van.Az fizikai tény, hogy az ellenállomásnak is tudnia kell ugyanazt a térerőt, ha messzebbről van szükség a kommunikációra. Senki sem ezzel vitatkozik.
Itt a baj azzal van, hogy a szokásos távolságokra sem ér el az új router jele. Állítási lehetőségeink viszont kimerülnek a papírgalacsin és a nukleáris robbanófej választékában. Köztes lépcsők sajnos nincsenek. "Megélhetési" térerő-bűnözővé kell válni.Remélhetőleg a nagyon lassan készülő OpenWRT-firmware erre is kínál megoldást és ott tényleg csak azok fogják választani az 1 Wattos teljesítményt, akik nem szégyellik magukat, pfhejj!
-
Kezdem érteni, köszönöm!
Viszont azt nem értem, hogy a régi Xiaomi router, pl fürdőbe tökéletes volt, udvaron tökéletes. Azon csak 100-as lan volt, ezért cseréltem le AC68U-ra, ami rögtön kiderült, hogy fürdőbe nulla a net szinte, udvar végén szintén. Telefon ugyanaz volt.
Lényegében az olcsó Xiaomi az egész házat, kertet lefedte. Az asus nem. -
dchard
veterán
válasz
Silent77 #1595 üzenetére
Igen, teljesen biztosan placebo. Mivel általában a kliens oldal eleve gyengébb, ezért a kapcsolat megszakadását vagy a stabilitás-vesztést is az uplink oldalon kell keresni. Egyszerű példával élve: hiába "hallja" a telefonod a routert, ha a router már nem "hallja" a telefonodat. Ugyanez igaz mindenféle rádiós hálózatra, nem csak a Wifi-re. Például a mobil hálózatokban is jellemzően a telefont nem hallja az állomás, mivel a telefon értelemszerűen sokkal kisebb teljesítményre képes, mint a bázis. Ez a Wifinél is így van, ha nem is olyan mértékben, mint egy mobil hálózatban.
-
dchard
veterán
válasz
Silent77 #1592 üzenetére
Már úgy érted, hogy arra számítottál: majd a kínai verzióval áthághatod a törvény által előírt kisugárzási maximumokat? Azon kívül, hogy ez jogszabály ellenes, értelme sincs, mivel a klienseid (jellemzően laptopok, telefonok, tabletek), még az EU-ban érvényes maximumokkal sem tudnak adni, ergó semmit nem érsz el azzal, ha csak az AP oldalon emeled az adásteljesítményt. Ezzel maximum a szomszédaiddal tudsz kibabrálni.
-
válasz
siemensfun #1269 üzenetére
Sziasztok!
Mai napon megérkezett nekem is. Bizakodtam, hogy Kínai lesz, de globalt kaptam.
Hiába van most is AC68U routerem, nem fedi le az egész házat, vastag falak.
Bezzeg a régi Xiaomi routerem, nevét már nem tudom, ami legelsőnek kijött, azzal még a sarkon is volt wifi.Neki esnék a CN régió beállításnak, ez az aktuális? Ezt találtam a topikba.
Persze előtte teszek egy próbát, hátha. -
Rick4
félisten
válasz
DonJoee #1585 üzenetére
Nekem a router egy telekomos, bridge módba rakott HGW-ből kapja a netet, a routerből megy egy kábel a 8 portos swwitch-be, meg mér pár eszközbe körülötte, abból a switchból itt mellett még a maradék gépekbe kábel beledugdosva, (2 db pc, 1 db szerver, lanos nyomtató) plusz egy kábel egy szobával arrébb egy 5 portos switchbe, ott minden beledugdosva, (másik szerver, erősítő, médialejátszó, műholdvevő) és abból egy kábel a padlásra egy switchbe, amibe a padláson lévő eszközök (yagi antennás router és 2 db ip kamera) vannak bedugva. Augusztus közepe óta egyszer húztam ki a routert, hogy megmérjem, mekkora a tápegység dugója, azóta nálam egy nyekkenés se volt, minden működik leokézás után azonnal, és egy csomó ezköz adja- veszi az adatokat egymás között, meg persze kifelé- befelé.
A gearbestes router pontosan micsoda? -
DonJoee
tag
Nna, most meg nekem nem megy UTP-ről nézve a port forward.
Fw: 3.0.22 global.Ha wifiről nézem, akkor kimegy az internetre és vissza is jön szépen, látja a forwardolt dolgaimat. Ha a wifit lelövöm és UTP-n megyek ki az internetre, akkor semmi sem válaszol, visszautasít, nincs, sosevót stb...
Két laptopon is próbáltam (egyik Win7 másik Win10). Ugyanez a gond mindkettőn. Wifin lát, UTP-n nem lát.
Végül is el tudnék lenni ezzel, mert én LAN-on látok mindent (meg mindenki más is kívülről), csak zavar. -
feca83
tag
Ma voltam a debrceni xiaomi boltban és követik ők is a piaci árakat és annak csökkenését.
ax3600 global : 34.900Ft
-
-
dchard
veterán
válasz
Black&White #1576 üzenetére
Ó bakker, igazad van. Gyorsan visszanéztem a korábban már linkelt képet itt, és azon az látszik, hogy ugyanaz a FEM van az AX6000-ben, mint az X3600-ban, ergó sosem fog tudni 6GHz-et.
Ebben az esetben viszont nem várnék, hanem az AX3600-at venném meg. Platform támogatás is előbb lesz hozzá, mint az AX6000-hez.
-
dchard
veterán
válasz
N.otorious #1573 üzenetére
Tekintve, hogy egyik sem olcsó, én megvárnám az AX6000-et, a 6GHz miatt. Sokan abban reménykedtek, hogy az AX3600 majd szoftver frissíthető lesz 6GHz-re, de a PA-k vágnak 5925MHz-nél, szóval ez biztosan csak vágy marad.
-
bmw528
tag
Ez engem is érdekelne, hisz árban alig van difi, de gondolom még túl friss a 6e-es, nincs tapasztalat...
-
tlala
addikt
válasz
Gabesz87 #1562 üzenetére
Nekem a Xiaomi telómon alapból be van állítva a sötét téma (alkalmazásonként felülbírálható), talán akkor az csinálja.
Frissíteni nem fogod tudni (okkal van a srác által készített fájl nevében az "eng" meg a "signed"), de szerintem az a frissítés amúgy is kínai lenne.
Érdemes nézegetni a youtube videója alatt a letöltéseit ill. a csatornáját, szerintem ott fog megjelenni a következő angolosított verzió is. -
Volt időm kibontani végre a cuccot és láttam, hogy egy cat5E kábel van bent alapból. Digi 1000-es nethez ez elég lesz, vagy vegyek valami jobbat?
-
Gabesz87
veterán
Ja, le kellett szedni előtte. Köszi. Még annyit off-ként, hogy AP módban a csatlakoztatott eszközöket nem nagyon ismeri fel, csak normál router módban? Mert nekem majdnem az összes (16) eszköz csak MAC címmel szerepel a listában. Egyedül a Xiaomi porszívó és a telóm van kiírva (bár az is lehet, hogy manuálisan én változtattam meg a nevét régebben).
És hol lehet a sötét témát beállítani? Mert nem nagyon látom egyelőre sehol.
Na még egy kérdés
App-ban látom, hogy van elérhető update. Gondolom ha frissítem, akkor az kínai lesz!? Szóval inkább ne!?
-
dchard
veterán
Két dev github fiókját nézegetem. A helyzet mint írtam közepesen jó/rossz:
SoC, perifériák elindulnak 5.10-es kernellel, a rádiók töltik a firmware-t, úgy tűnik mintha elindulnának, de még egy scannelés sem ad eredményt. Az ethernet rész teljesen halott egyelőre. A 4 A53 mag megy, a két NSS mag nem megy (utóbbi nem akkora tragédia).
Egyelőre csak saját magad által forgatással megodlható a dolog, és szigorúan csak a calibrációs adatok lementése utána javallott bármit is kipróbálni, azt is csak initramfs-sel (mielőtt elkúródik a file rendszer az eszközön).
Összefoglalva: a helyzet távolról sem reménytelen, de az eddigi tapasztalataim alapján nem 1-2 hónap, mire akár egy valamire való béta előáll OWRT oldalon.
-
Rick4
félisten
Az még pozitívabb lenne, ha ez úgy működne, hogy külső net nincs, de belső háló van, tehát szervert elérsz, filmet tudsz nasról nézni, biztonsági kamerára is rá tudsz nézni. Nekem amúgy a kamerák le vannak választva a netről, NTP-t is a szerverről kap, és a nas kezelőfelületen tudok ránézni a képre, direktben nem. Szóval nem olyan rossz ez.
-
tlala
addikt
Tegnap éjfélkor miattad keresgéltem másfél órán át, hogy miért nincs net a gépemen!!
Napközben a te hozzászólásodat követően próbálgatni akartam a Mi Wifiben az eszközök időszakos tiltását, de aztán jött egy telefonhívás, és abbahagytam.
Éjfél után az asztali gépemen hosszas küzdelem után feladtam a keresgélést, hogy miért nincs net...
Valami megérzésre megnyitottam a telefonomon a Mi Wifit, és ott láttam, hogy a DESKTOP eszköznél a "Deny internet access" "Scheduled" 0h és reggel 6 között...
A hívás miatt úgy felejtettem órákkal korábban.Egyszóval: ma kipróbáltam egy telefonnal is, és működik a korlátozás (1-2 perc késéssel, de műxik) - ezzel az új béta verzióval, amit korábban is linkeltem.
A cseles az, hogy wifi van (ahogy az asztali gépnél is látszólag OK volt az internet), de valódi internet hozzáférés nincs.
Esetleg még ellenőrizd le a router időzóna/idő beállítását. -
Rick4
félisten
Ó, én ezzel tisztában vagyok, Szegeden is hallom ezt sok ismerőstől, viszont 2500-3500-ért az se rossz, bár nekem a bevett gyakorlat is szúrná a szemem. A szülőknél is az 1000-es netből 6-700-ak jönnek, nekik persze nem számít, nem torrenthuszárkodnak.
Na tényleg lapozzunk, mert ez nem a digis topic.
-
-
Rick4
félisten
Na de pont az ilyen apróságok miatt van a digis topic, ez a téma már szolgáltatói jellegű, nem router jellegű, én se tudom, mi van a digivel, mert a szülőknél az van, egyszer beléptem a routerrel, onnantól rá se néztem, és teszi a dolgát, az AX3600-as itt van, de itt meg telekomos kábelnet van, itt nincs jelszavakkal belépkedés.
-
Rick4
félisten
Legyen így, majd rámozdulnak ott 45-en a kérdésre, és születik 160 komment 3 nap alatt, előrelépés nélkül. Na lapozzunk, mi a helyzet az AX3600-asokkal?
Alin néztem, van már AX6000-es, ami ugye nem tesó, csak belső konkurencia, azt tudják már küldeni 155$ körül, így az AX3600-as ára lement 100$ alá is. -
Rick4
félisten
válasz
Integrator #1545 üzenetére
Csupán elméleti síkon: Mert ahogy látható, játszótérnek használod a topicot. De ezekkel a kérdéseiddel mért nem mész a digis topicba? Azt hadd ne mondjam, hogy azt se érted, amire válaszolt, és ez egy nap alatt már nem először fordul elő.
De úgyis ignorálsz, szóval ne is válaszolj. -
Integrator
aktív tag
-
DonJoee
tag
válasz
Integrator #1542 üzenetére
Négy kliens lehet csatlakozva az ő eszközükre, de egyszerre csak egy PPPoE-kapcsolatot lehet létesíteni ugyanazzal a felhasználói név / jelszó párossal. Ha a másodikat is megpróbálod, akkor a szerver dob egy 678-as hibát (már be vagy jelentkezve ezzel a néven/jelszóval).
-
Integrator
aktív tag
válasz
DonJoee #1537 üzenetére
Igen, kihúztam az előző routert, minekután annak a helyére menne ez az új router. Áramtalanítás volt, ez helyettesítette a felmászok a padlásra, és kihúzom a 220-ból. Így dobta ezt a hibát (azaz dobja eddig a pilantig is). Ami a legszebb a történetben, hogy a DIGI-t hívva azt mondták, hogy nem látnak semmilyen kapcsolódást. Kérdésemre, hogy ha a modem beragadt volna, és azt észleli, hogy a régi router be van dugva, nem lehet-e ez a baj, azt a választ kaptam, hogy dehogy is, hisz egyszerre 4 kapcsolódás van engedélyezve, tehát vagy direktbe 4 gépet dugok a modemre LAN kábellel, vagy 3 gép + 1 router, vagy akár 4 router, nincs jelentősége.
Narancssárga doboz volt, kínai karakterekkel egyedül a telefonos applikációban találkoztam.
De meguntam, bevittem a XIAOMI-hoz (Igazából WayTeq, hisz ez a Mo-i forgalmazó), hogy nézzék meg. A szervizes arc szerint router hiba, meglesik, 1-2 nap és adnak újat. -
djelf
tag
válasz
Integrator #1534 üzenetére
Igazán egyszerű a megfejtés. Ha a router dobozán csirkelábas írásjelek vannak, akkor kínai verzió. Ha angol feliratokkal van rajta minden, akkor pedig global verzió. Mivel neked alapból angol a router setup menüje, ezért gondolom, hogy global verziós.
Lassú voltam. -
DonJoee
tag
válasz
Integrator #1536 üzenetére
Én sem mondtam, hogy fix IP-d van, azt írtam, hogy "dinamikus", azaz a modem által, egy előre megadott tartományból választva kiosztott IP.
De ha a régi router PPPoE-csatlakozással ment a netre, akkor a modem (ami szerintem egy router) bridge-ben van már, nincs vele több teendő.
Ha a Xiaomi routert egy narancssárga oldalú dobozból bontottad ki, akkor nagy valószínűséggel globál verziód van. Ha kékes, akkor nagyobb valószínűséggel kínai. Mondjuk ezt a legelső bekapcsoláskor is láthattad: kínai írásjelekkel írt volna ki mindent.
Egyébként:
"Error 678: ISP server does not allow re-entry into the system with the same account.
Remedy: once remove, and then reinsert the cable of modem, after 10 minutes, try to connect again."
(részlet egy Xiaomi router felhasználói könyvéből, 2 perc keresgélésnyire a Google-ban)Szóval ez azt mondja (illetve ez alapján én mondom), hogy csak fel kell másznod arra a padlásra és kihúzni a power kábelt a szolgáltató "modemjéből", majd visszadugni (szerintük 10 perc, szerintem) 2 perc múlva, mert a szerverük azt érzékeli, hogy még mindig rájuk vagy kapcsolódva. Márpedig dupla kapcsolódást nem engedélyeznek, ezért a 678-as hibaüzenet. (A Xiaomi másodikként akarna kapcsolódni, a "fantomizálódott" DIR-825 mellé, ami üzletpolitikailag tilos.
)
Mindezek előtt én a helyedben kihúznám a Xiaomi-ból (és minden másból) a padlásra vezető UTP-kábelt is, majd miután lejöttél és leporoltad magad, be lehet dugni a Xiaomit és elméletileg a bejelentkező név és jelszó megadásával fel fog jelentkezni...
Ha nem, akkor izé... majd még gondolkodunk.
-
djelf
tag
válasz
Integrator #1523 üzenetére
Jól sejtem, hogy a router global ROM-os?
Amennyiben igen, úgy ezt a leírást próbáltad? Hátha. -
dchard
veterán
-
Rick4
félisten
válasz
Integrator #1521 üzenetére
Oké, én meg téged.
Bocs, hogy leírtam lépésről lépésre, és még én vagyok a hülye.
-
KRISSTUS
aktív tag
válasz
Integrator #1524 üzenetére
A Digi-s router Bridge Mode-ban van?
-
DonJoee
tag
válasz
Integrator #1521 üzenetére
A sarki fűszeresnek TP-Linkje van, az meg itt offtopic...
"a modemből jön ki a routerbe a LAN kábel"
És a modem véletlenül nem csak egy sima dinamikus IP-t ad, miközben a Digi hálózatára való felhasználóneves/jelszavas csatlakozás ott történik? -
Integrator
aktív tag
válasz
Silent77 #1522 üzenetére
Kipróbálva: "broadband account cannot be blank". Nem kell IT szakembernek lennem, hogy a broadband a netkapcsolatra vonatkozik, és nem a router falhasználónevét, jelszavát kéri, lévén, hogy el sem jutok olyan felületre, ami a routert érintené, hisz a netkapcsolat kiépítéséig sem jutok el.
-
Integrator
aktív tag
válasz
addamka #1519 üzenetére
Sajnos nem tudom elhagyni ezt az automata izét, hisz a képeken láthatod, nincs mire kattintanom. Egyedül egy helyen kattinthatok, a legutolsó lépésben a Next helyett a "no need to dial:
[kép]
Itt kiválasztom a PPPOE-t - [kép] - , és mit tesz isten, pont ugyan ide lyukadok vissza: [kép]
Ahol, ha kitöltöm, pont ugyan az a hiba: [kép]A net jó, működik a régi routerről (nyílván, hisz most is arról írok), ill. a régi routerben ugyan ez a felhazsnálónév/jelszó.
-
válasz
Integrator #1521 üzenetére
Azt próbáltad amit írt?
felhasználónév semmi, jelszóhoz pedig admin.Egy picit durva volt a hozzászólásod, hiszen segíteni próbál.
-
Integrator
aktív tag
A lentebb felsorolt lépéseket tudom végigvinni ugyan úgy a http://192.168.31.1 címre fellépve, hiszen automatikusan is ezt hozza fel. Téged innentől ignorállak, mert a sarki fűszeresbe több segítőkészség szorult.
-
Rick4
félisten
válasz
Integrator #1518 üzenetére
Leírtam, hol találod, bár nem tudom, kell-e net neki, de szerintem a saját felületére (http://192.168.31.1) fel tudsz lépni net nélkül is, és ott beállítod, ahogy írtam.
-
válasz
Integrator #1518 üzenetére
Így elsőre sehol, de ha tudod skippeld ki ezt az automata izét.
Utána a Settings / Network settings alatt próbáld meg a PPPoE kapcsolatot beállítani.
Nálam így néz ki a Digi, semmi extra:
[kép] -
Integrator
aktív tag
Szia.
Köszönöm, de egy és ugyan arról beszélünk, de legyen itt step-by-step, hogy lásd (routert reseteltem előtte, hogy ez ne lehessen tényező):
1# Automatikus nyitóoldal, amint felcsatlakozom a default xiaomi hálózathoz:
[kép]
2# Try it now-ra kattintva tölt:
[kép]
3# Ha az lefutott:
[kép] - Hiszem, hogy ide a DIGI felhaszn. jelszó páros kell. Next-re kattintva.
4# [kép] - Can't connect to server(678)Na ezek alapján hol a hiba?
Köszi,
-
Rick4
félisten
válasz
Integrator #1515 üzenetére
Persze, ez sima felhasználói hiba. A webes felületre nem a digis felhasználónevet kell megadni. Oda lépj be a sima üres/ admin jelszóval, és a router wan részénél (settings-> network settings) a kapcsolat típusának válassz egy pppoe betárcsázást, majd oda írd be a digis user/ pass párost.
-
Integrator
aktív tag
Sziasztok.
Kellene egy kis segtség. Megjött ez a csoda, azonban beüzemelékor nem járok sikerrel.
DIGI 1000-es a netem, a modemből jön ki a routerbe a LAN kábel, a router WAN pontjára kötöm rá. (Megjegyzés: A régi routerrel megy a net tökéletesen)A default XIAOMI wifi hálózatra felkapcsolódva, bejön a wifi config honlap. Ott megadom a digi felhasználónevet és jelszavat, azonban a "Can't connect to server (678)" hibaüzenetet kapom.
Internet van, réfi routerről simán megy.
Bárki találkozott hasonlóval, és talált megoldást?
Köszönöm a segítséget előre,
-
tlala
addikt
Pontosítás: nem a wifi gyorsaság a különbség, hanem a jelszórás erőssége (mW).
Őszintén megvallva nem vagyok parás, nekem nem volt bajom a hozzáadott kis csenevész átalakítóval sem, egyszer szétszedtem és meghúzkodtam a csavarjait. Más kínai eszközeim adapteréhez is olyan van, megy évek óta, nem gyulladt fel a lakás, nem kaptam szifiliszt, stb. - hiszen egy kis fogyasztású adapterről van szó, amit nem húzkodunk ki naponta.
De természetesen a legjobb, ha mindenki azonnal vesz egy komolyabb átalakítót, mielőtt felrobban a háztömb.
Egy nagyobb fogyasztású adapter miatt vettem egy ilyen átalakító csomagot, azóta ezt használom ennél a routernél is, hogy ne álljon a fiókban, ha már megvettem. -
tlala
addikt
Wellcome!
Fusd át elsőre ezt.
Három lehetőséget látok:
1.) Itthonról/bárhonnan global verzió.
Eleve angol/német/stb. nyelvű (magyar nincs) firmware-rel jön, megnézed, hogy elég-e neked a WiFi teljesítménye.
2.) Globalt rendelsz, de nem elég a teljesítménye/nem bírsz magaddal.
Lásd a fenti linken a bdata partíció átírását CN-re.
3.) Eleve kínait rendelsz.
Kínai a felület, és spártaibb.
De a beüzemelés amúgy is úgy történik, hogy:
1. Feltelepíted a telefonodra a Mi WiFi appot - vagy a Google áruházból, vagy az új bétát tőlem.
2. Bekapcsolod a routert, ami a setup idejére csinál egy saját wifi hálózatot, és ahhoz kapcsolódsz az appal.
Ezt követően beállítasz az angol nyelvű appal mindent (router vagy AP mód, belépési adatok, wifi/admin jelszó, stb.).
Ha már a router is kapcsolódott az internetre, akkor pl. Chrome alatt egy jobb klikk, és fordítás magyarra. Így a webes felületen is mindent megnézhetsz/beállíthatsz "magyarul" - néha el is tudsz mosolyodni a fordításon, ez ajándék.
Bónusz: a CN verzióra is felteheted az összes fw-t kipróbálásra, a globalt is. -
dchard
veterán
Ha nincs ellene tiltakozás, fel lehetne venni a topikba a Xiaomi AX6 (AX3000) néven futó modellt is. Teljesen egyforma az AX3600-zal, leszámítva a kevesebb flash memóriát (128MB) és az "IoT" 2.4-es rádió hiányát. Valószínűleg kár lenne külön topikot csinálni neki. Az egyetlen hátránya, hogy csak kínaiul tud, egyelőre.
Nálam egy hónapja megy, teljesen frankón működik, nyitva a bootloader és a TTL soros port is rajta, lehet enfedélyezni az SSH-t is. Header-t kell forrasztani persze.
Egy alkalommal bootoltam rajta Openwrt-t. Ami bíztató, hogy a SoC, és az alapvető perifériák elindulnak, a Wifi firmware töltése is működik, de nincs még ethernet driver. A fejlesztők szerint elég macerás lesz megcsinálni, de azért úgy néz ki haladgat a dolog.
-
tlala
addikt
válasz
Gabesz87 #1500 üzenetére
Az a megfejtés, hogy a nem kínai nyelvű verziók sajnos nem frissültek.
A linkeden szereplők sajnos kínai nyelvű verziók.
Viszont van egy srác, aki lelkesen fordítgatja angolra, itt, a youtube videója alatt van a letöltési link. (Nagyon reflinkes a direkt link, ezért nem azt teszem ide.)
Itt linkeltem be a menü képet, hogy látványosan mennyivel többet tud az új verzió (gyerekeknek eszközönként beállítható online idősávok, url-ek szűrése, stb.)
De lehet, hogy az angol nyelv ellenére az app csak CN régiós routerrel működik - ki kell próbálni. -
tlala
addikt
válasz
Petykemano #1502 üzenetére
Igen, a Mesh képes Xiaomi routerek remekül együttműködnek.
-
Petykemano
veterán
+feca83
Köszi, úgy tűnik ez bevált.
Megmondom őszintén én eddig abban a hitben voltam, hogy router módban csak akkor lehet használni, ha ő az internet modem, (de nem, mert ha megadom a default gateway-t akkor tudja) vagy hogy azzal feltétlenül egy külön hálózatot kell létrehozzak (de nem, mert LAN-LAN port összekötéssel router módban továbbra is működik)
Beálítottam, hogy a Connectbox és a C6 DHCP tartománya ne fedje egymást (bár úgy vettem észre, hogy ha a C6-on kikapcsolom a a DHCP-t akkor is működik) és a átkapcsoltam router módba a C6-ot, akkor minden jó, a RE200 azonnal csatlakozott a OneMesh hálózathoz.
Viszont így már nem értem, hogy mi a különbség a router és a AP mód között.
köszi!
Most már csak az a kérdésem, akkor ezek szerint két Xiaomi ax5/ax1800/ax3600 tud mesh hálózatot alkotni? Azért kérdezem, mert a TP-link C6 például csatlakozni nem tud, itt RE egységekre kell hagyatkozni. (Ami meg ethernet backhault nem tud)
Eredetileg azt szerettem volna, hogy a ConnectBox-hoz két kábellel csatlakoztatott router alkosson egy mesh hálózatot.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Milyen monitort vegyek?
- DOOM - The Dark Ages
- Sweet.tv - internetes TV
- NVIDIA GeForce RTX 3080 / 3090 / Ti (GA102)
- NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti / 3070 / 3070 Ti (GA104)
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- OLED TV topic
- Megérkezett a Google Pixel 7 és 7 Pro
- PlayStation 5
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- További aktív témák...
- 15,6" Dell Latitude laptopok: E6540, E5550, E5570, 5580, 5590, 5500, 5501, 5510/ SZÁMLA + GARANCIA
- DELL PowerEdge R730xd 16LFF+2SFF rack szerver - 2xE5-2680v3,64GB RAM,4x1GbE,H730 RAID v ZFS
- LG UltraGear Gaming Monitorok: FRISS SZÁLLÍTMÁNY -30%
- Lenovo Thinkpad x1 carbon 5i 7-7600u // Carbon 6 i7-8650 // carbon 7 i7-8365u touch
- LG 45GR65DC-B - 45" Ívelt 1500R / 5120x1440 / 200Hz 1ms / Adaptive Sync / AMD FreeSync / HDR 600
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged