Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  ZEN.com

Hozzászólások

(#601) Oliverda válasza nort_on (#600) üzenetére


Oliverda
félisten

Arra én inkább nem bíznék nagyobb összeget: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#602) robag93 válasza Oliverda (#599) üzenetére


robag93
tag

Cserébe olcsóbb a prémium (2500 HUF vs 6,9EUR). Ezt a csomagváltás rugalmatlanságot kicsit kifejtenéd? Nekem eddig nem volt ilyen gondom, de lehet csak elsiklok valami felett.

(#603) Oliverda válasza robag93 (#602) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem tudsz egyetlen hónapra 2500 forintért előfizetni a Revolut Prémiumára: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#604) nort_on válasza Oliverda (#601) üzenetére


nort_on
senior tag

Igen, ismerem ezt a sztorit, pont erről beszélek, hogy limitár. A kolléga piacit adott be. Ahogy ezt már októberben is írtam neki.

[ Szerkesztve ]

(#605) Oliverda válasza nort_on (#604) üzenetére


Oliverda
félisten

Ettől még voltak és vannak hibák. Nagyobb összeget nem bíznék a Revolut automatájára.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#606) mjuti


mjuti
tag

Sziasztok!

Ha goldbol downgradelek free csomagra, akkor mi lesz a goldban ingyenes fizikai ( plasztik ) kartyaval ami ugye a freeben nincs?

(#607) ACE- válasza mjuti (#606) üzenetére


ACE-
addikt

Semmi, megmarad és működik tovább.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#608) mjuti válasza ACE- (#607) üzenetére


mjuti
tag

Koszi, akkor irany a free

(#609) McAdam6


McAdam6
tag

Nyaralásra Zen kártyán vinnék eurót. Normál MC-kártyként használható, vagy valamire oda kell figyelni ?

(#610) doxa


doxa
tag

buta kérdés:
erre a zen-re paysafecarddal lehet feltölteni?

(#611) Fifi válasza doxa (#610) üzenetére


Fifi
őstag

Én csak bankkártyás feltöltéssel és utalással töltöttem rá.

Ha a paysafecard azonos az appban írt paysafecash-sel, akkor lehet:

(#612) ACE- válasza Fifi (#611) üzenetére


ACE-
addikt

Ott van fentebb a Paysafecard is, látszik a képernyőképeden.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#613) Fifi válasza ACE- (#612) üzenetére


Fifi
őstag

És tényleg. :W
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy foglalmam sincs mi ez.

(#614) ACE- válasza Fifi (#613) üzenetére


ACE-
addikt

Olyasmi mint egy feltöltőkártya, igazából aki sötétben jár annak lehet jó, mert névtelenül meg lehet venni a kártyát, majd a kártyán lévő pénzt áttölteni Zen-re, de mint látható 10%-ot le is húznak belőle... szóval tényleg csak annak jó aki rejtőzködik...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#615) szabi__memo válasza ACE- (#614) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

15eFt a max határa? Hát az mire elég:F

(#616) TBMC


TBMC
addikt

Sziasztok!
Valaki probalt mar esetleg zen virtual kartyaval revolutra topupolni? Ha igen, mukodik?

Elore is koszonom!
:R

markbellus.hu 

(#617) zerodot válasza TBMC (#616) üzenetére


zerodot
aktív tag

Igen, legalábbis régebben működött.

(#618) Fifi


Fifi
őstag

Sziasztok!

Nem leltem sehol (Detailed pricing, Terms and Conditions), hogy platinum planban lenne top-up limit. A debit kártyámon nincs limit, bank azt mondta nem is látszik a bankkártyás tranzakcióra kérés. 2 részletben sikerült a feltöltés.

Lehet valami fair use policy, amit nem találtam meg?

(#619) pictigjis válasza Fifi (#618) üzenetére


pictigjis
senior tag

valami biztos van, de inkább random. egyszer 3 milliót akartam feltölteni, nekem is csak két 1,5 millásban sikerült, de úgy gond nélkül

(#620) Fifi válasza pictigjis (#619) üzenetére


Fifi
őstag

Akkor valahol 3m körül a határ. Eddig a legnagyobb topupom 2,4m volt.
Most 3,4m megakadt, de 2,2m és 1,2m részletekben felment.

(#621) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

vajon USD alapú kártyával lehet top-upolni itt?
ja és a kártya UK-ban lett kibocsátva. azt nem tudom EEA-nak számít-e náluk? mert akkor elvileg Platinumban 0% lenne a díja.

(#622) pictigjis


pictigjis
senior tag

azt hiszem, januártól annyi a zennek, brutális emelés jön a kártyás feltöltésnél - még platinumban is

link

(#623) Fifi válasza pictigjis (#622) üzenetére


Fifi
őstag

Kaptál e-mail értesítést - én még nem - a változásról vagy ránéztél az oldalra és ott értesültél róla?

Kíváncsi leszek, hogy az ingyenes és a 4% közötti díjak felszámítása még részletezésre kerül-e később vagy ennyivel kell beérjük:
"Fee rate depends on the type of card (consumer, business), the country of issue of the card (European Economic Area country or non-European Economic Area
country) and the top up currency. The exact amount of the fee is presented in the application before each top up."

(#624) pictigjis válasza Fifi (#623) üzenetére


pictigjis
senior tag

sajnos kaptam e-mailt

(#625) zerodot válasza pictigjis (#624) üzenetére


zerodot
aktív tag

Jaja, én is kaptam ma délután.

(#626) tlac válasza pictigjis (#622) üzenetére


tlac
nagyúr

mire használtad eddig még?
már a múltkor emelés is megölte

[ Szerkesztve ]

(#627) pictigjis válasza tlac (#626) üzenetére


pictigjis
senior tag

dehogy ölte, platinummal tízezreket lehetett keresni csekkezéssel. most már meg lesz ölve

(#628) tlac válasza pictigjis (#627) üzenetére


tlac
nagyúr

ez kifejthető bővebben? :)

(#629) pictigjis válasza tlac (#628) üzenetére


pictigjis
senior tag

ha nincs csekken torlesztheto hitelkartyad, akkor felesleges, most meg mar plane az

(#630) tlac válasza pictigjis (#629) üzenetére


tlac
nagyúr

és ha van? :D
ahogy nézem az erste max tudja, de most olvasok először róla
van még máshol is moneyback?

(#631) Oliverda válasza pictigjis (#622) üzenetére


Oliverda
félisten

A 4.00% gondolom az üzleti hitelkártyákra vonatkozik majd, a konzumer kártyáké szerintem bőven 1% alatt lesz, vagy akár bizonyos összegig ingyenes is marad. Egyelőre elég kidolgozatlannak tűnik ez az emelés.

Mondjuk azt jó tudni, hogy jelenleg még a Golddal is ingyenes a feltöltés...

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#632) tlac válasza Oliverda (#631) üzenetére


tlac
nagyúr

ezt amúgy nem is értem, hogy lehet így kiadni díjjegyzéket, hogy nem derül ki belőle a pontos összeg

(#633) Fifi válasza Oliverda (#631) üzenetére


Fifi
őstag

A Golddal már most sem ingyenes a bankkártyás topup:

[ Szerkesztve ]

(#634) Oliverda válasza Fifi (#633) üzenetére


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#635) pictigjis válasza Oliverda (#631) üzenetére


pictigjis
senior tag

ez sajnos teljes homaly, mert a leirtak alapjan meg devizatol is fuggni fog a dij. ha 4 a plafon nullarol, szerintem siman 1-1,5 szazalek lesz az alap feltoltesi dij

(#636) Oliverda válasza tlac (#632) üzenetére


Oliverda
félisten

Még több, mint két hónapjuk van kidolgozni a részleteket.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#637) tlac válasza Oliverda (#636) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor nem kellett volna már kiküldeni így egy emailt, hogy
We have updated our pricing for individual clients. Please see below for details of the latest pricing changes.

[ Szerkesztve ]

(#638) pictigjis válasza Oliverda (#636) üzenetére


pictigjis
senior tag

es fogjak is. nyilvan a 2 honapos szabaly miatt kapkodtak, de ez igy eleg amator

a kerdes az volt, mennyi lesz a personal debit/credit kartyak feltoltesi dija HUF-ban

(#639) Oliverda válasza pictigjis (#638) üzenetére


Oliverda
félisten

Meglepne, ha a csak SWIFT-en keresztül utalható, EU-n belüli nem eurós pénznemekre (HUF, CZK, PLN, RON) irreálisan magas díjat tennének, mert az gyakorlatilag egyenlő lenne a kapcsolódó piacokról való kapitulálással.

Egyébként régóta mondom, hogy a Revolutnál sem lesz örökké ingyen a kártyás feltöltés, pláne az ingyenes csomagban.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#640) Fifi válasza pictigjis (#638) üzenetére


Fifi
őstag

Ez így elég mókás.

(#641) pictigjis válasza pictigjis (#622) üzenetére


pictigjis
senior tag

ez a dokumentum azóta se frissült, viszont ha jobban megnézem, akár úgy is értelmezhető, ahogy Oliverda írta. vagyis hogy platinumban alapvetően marad az ingyenes feltöltés, csak a felső érték (például eu-n kívüli céges hitelkártya esetén) ugrik a duplájára. ami félrevezető lehet(ett), hogy amikor díjváltozásról van szó, akkor nem szerencsés a "from" és "up to" kifejezéseket együtt használni. de tényleg tudom úgy is nézni, hogy nem lesz érdemi változás, ez egy sima "-tól, -ig" is lehetett az összeállító szándéka szerint, és így értelmezve goldban (átmenetileg?) januártól lesz ingyenes feltöltési lehetőség

a jelenlegi árlistában szerencsésebb és egyértelműbb volt a tételes felsorolás

[ Szerkesztve ]

(#642) nesd


nesd
csendes tag

Hali! Van Zen-hez valami jó invite akció most? Regizni szeretnék.

(#643) pictigjis válasza nesd (#642) üzenetére


pictigjis
senior tag

nincs, soha nem is volt

(#644) pictigjis válasza pictigjis (#622) üzenetére


pictigjis
senior tag

ezt a díjváltozást visszavonták vajon? nincs nyoma már sehol a pdf-nek

(#645) Fifi válasza pictigjis (#644) üzenetére


Fifi
őstag

Én sem lelem.
Igaz én e-mail-t sem kaptam róla azóta sem.

(#646) pictigjis válasza Fifi (#645) üzenetére


pictigjis
senior tag

most már feltöltötték újra a megfelelő helyre. de díjváltozás nincs, platinumban továbbra is ingyenes a feltöltés, moneyback kártyával jön az egy százalék is

379,51 forintba kerülne most egy euró a zenen, a revolut 379,36-ért adná - a revolut sem olcsó már, de a zen sajnos pláne nem

[ Szerkesztve ]

(#647) szabi__memo válasza pictigjis (#646) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A 15 fillér miatt nem olcsó vagy miért?

(#648) pictigjis válasza szabi__memo (#647) üzenetére


pictigjis
senior tag

teljesen mindegy, hany filler. a revolut "felara" is egyre nagyobb az aktualis bankkozi arfolyamhoz kepest, ha valami meg ennel is dragabb... szoval erted. nem volt ez mindig igy, meg nehany honapja is jobb arfolyamokat tudott a zen. ami igazan nevetseges, azok a zen hetvegi arfolyamai, aki akar maganak nehany vidam pillanatot,
nezzen majd ra, mit mutat az app szombaton es vasarnap

(#649) pictigjis válasza pictigjis (#648) üzenetére


pictigjis
senior tag

aki akar maganak nehany vidam pillanatot, nezzen majd ra, mit mutat az app szombaton es vasarnap

na, csak le kellett irni es megjavitottak... most hetvegen kifejezetten jo az arfolyam, miutan az elmult hetekben hetvegere 25-30 forintos spreadek alakultak ki az euro eladasi es veteli arfolyam kozott

[ Szerkesztve ]

(#650) Melinka


Melinka
friss újonc

Sziasztok! Tudnátok valamit mondani nekem a zen- röl?

(#651) Oliverda válasza Melinka (#650) üzenetére


Oliverda
félisten

valami

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#652) donat_sz válasza Melinka (#650) üzenetére


donat_sz
senior tag

Storno, kérem törölni.

[ Szerkesztve ]

(#653) Oliverda


Oliverda
félisten

Set your PayPal money free

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#654) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Sziasztok!

Le tudom ingyen cserélni a virtuális kártyát? Annyit látok, hogy az első ingyenes utána €5. Na de ha törlöm a régit akkor az új az elsőnek számít vagy nem?

(#655) ACE- válasza szabi__memo (#654) üzenetére


ACE-
addikt

Facepalm - TV Tropes

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#656) szabi__memo válasza ACE- (#655) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mintha egyértelmű lenne olyan szolgáltatóktól melyek sokszor szánalmasan szarul képesek fogalmazni.
Mintha az első az nem lehetne az első élő aktív kártya is... 🤦
Máshol azért nemhogy a második virtuális is ingyenes, de a csere talán mindenhol az...

[ Szerkesztve ]

(#657) ACE- válasza szabi__memo (#656) üzenetére


ACE-
addikt

De Te magad írtad, hogy már van egy kártyád. És az első ingyenes. Szerinted ha törlés után mindig lehetne ingyen újat csinálni, akkor lenne ilyen szabály?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#658) szabi__memo válasza ACE- (#657) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Valószínűleg nem, gondolom nem véletlenül nincs ott, hogy legalább a csere ingyenes és a létező mellé a 2. fizetős csak. Elég gáz azért ez a hozzáállás. Engem meglep. Bármilyen rajtad kívülálló ok miatt kellhet egy kártyát törölni/visszavonni. Fizikaira még nagyjából oké is a költség felszámolása, meg egy magyar cégtől nem is lenne furcsa, de ilyen Revolut, Wise mellett nemzetközi piacon azért elég az egy virtuális kártyáért

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  ZEN.com
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.