Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Túraautó topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7701) Ventur@


Ventur@
senior tag

Filippi Citroen-el megy 2017-ben :DDD . Eddig sem ment neki a Cruze-al, ezután meg kiváncsi leszek egy még erősebb autóval mit kezd.

Bennani, Chilton, Huff és Filippi Citroen-nel, így még egy maradt, ami szabad....remélem Coronel le tud rá csapni :) .

Jelenlegi lista:

JAS: Norbi, Monteiro, Michigami
Volvo: ?

Citroen: Huff, Chilton, Bennani, Filippi, ?
Cruze: ?
Zengő Honda: Panis, ?
Lada: ?

Van még valaki? Volvo-ról nincs infóm kik lesznek, de Girolami-t pedzegetik, illetve, hogy nem Dahlgren lesz az egyik.

[ Szerkesztve ]

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#7702) somasz válasza Ventur@ (#7701) üzenetére


somasz
addikt

Volvónál Björk biztos volt, nem?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#7703) Ventur@ válasza somasz (#7702) üzenetére


Ventur@
senior tag

Valami erről rémlik nekem is, de túl nagy a csend a Volvo-nál. Annyi biztos, hogy 3 autóval jönnek idén.

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#7704) badd


badd
tag

DIGI Sport, Reggeli Start - Zengő Zoltán

Zoli enyhén szólva nincs jó passzban. Mondjuk tavaly sokan mondták, hogy túlvállalja magát, de jobb később, mint soha beismerni. Mert azt tavaly is lehetett tudni, hogy rohadt drága ez a cucc, a szponzorok meg nem fognak csak a két szép szeméért két tök kezdő pilótát támogatni, plusz ha még kitartottak 2016ban, de eredmény semmi (hagyjuk szerintem azt a Ficza leggyorsabb kört, elég erőlködős érvélés), akkor utána maradnak 2017-re is, mert a szponzornak nem jó, ha alig mutatják az autót, akkor max akkor ha épp lerohad az utolsó helyen. Ha tavaly Kiss Norbi lett volna, és egy fiatal, akkor már jobb helyzetben lett volna, mert eredmény is nagy valószínűséggel jobban jött volna, plusz neki azért jobban csengő neve van a szponzorok körében.

Most meg nyílván az a szar helyzet van, hogy oké, hogy kiadta az egyik autót a Panis gyereknek, de jelenleg még arra az egy autóra sincs meg egyáltalán a pénz. Szponzor még kevesebb, a két pilóta közül Ficza eddig jobban volt anyagilag támogatva, de most már szinte semennyire, huss eltűnt a pénze, Daninak meg eddig se volt olyan nagy anyagi háttere szerintem, szóval eléggé szar a helyzet Zengőéknél. (az már egy másik dolog, hogy én Daniban többet látok, mint Feriben de hát ez van.)

Viszont szerintem 2018-ban már nem lesz Zengő a WTCC-ben.

[ Szerkesztve ]

(#7705) Motion_Blur válasza guftabi96 (#7700) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Elfogyott az mosandó pénz? :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7706) -Mike- válasza Motion_Blur (#7705) üzenetére


-Mike-
addikt

Nem akarnak úgy járni, mint Ficza...

(#7707) Motion_Blur válasza -Mike- (#7706) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ferike jól megszívta... apuka megy a böribe, ő meg ülhet vissza az iskolapadba. Se pénz, se autó...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7708) schawo válasza Motion_Blur (#7705) üzenetére


schawo
titán

Nyilván az összes sikeres magyar autó/motorsportos csapat így működött már évek-évtizedek óta. Pont a Ficza-apuka szívta meg, ordenáré pech. Mindenki más csak simán csődbe megy most, hogy összefosták magukat.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7709) guftabi96 válasza Motion_Blur (#7707) üzenetére


guftabi96
addikt

Hát ezek után szerintem is max az iRacing marad neki, ha versenyezni akar.

#KeepFightingMichael

(#7710) akom válasza schawo (#7708) üzenetére


akom
senior tag

Nem akarom bántani a Zengőt, és a fiatalokat. De akkor amikor azt mondja, hogy a legtehetségesebb versenyzőket választja hazudik. Sajnos azt a versenyzőt kell választania aki pénzt hoz. Ez így van itthon is és külföldön is. Sajnos ilyen az autósport.

(#7711) schawo válasza akom (#7710) üzenetére


schawo
titán

Nem kellett. Ő tényleg a számára legtehetségesebbnek tűnő versenyzőt választhatta egész eddig (hogy tévedett-e az más kérdés). Mert meg tudta szervezni az adócsalásra épülő szponzori hátteret. Michelisszel mindenképpen, nyilván neki felső védettsége volt. Aztán jött az új garnitúra, gondolták mehet tovább az adócsalásos technika, de védettség nékül rögtön lekapcsolták őket. Itt a vége fuss el véle. Lesz belőlük egy "Campos Racing".

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7712) vlevi


vlevi
nagyúr

Kicsit más túraautózás (GT3).
Bathurst 12 órás lesz a hétvégén.
[link]

(#7713) -Mike-


-Mike-
addikt

Pár művészi kép Daytonáról [link]

(#7714) XFishboneHUN válasza -Mike- (#7713) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Az első nagyon betalált nekem, de amúgy jobbnál jobb képek. :DD :K

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#7715) vlevi


vlevi
nagyúr

http://hosszabbitas.hu/wtcc/valami-baj-van-a-ladanal?source=

Gyanúsan nagy a csend a Lada autói körül. Vajon mi a helyzet az oroszokkal, és mi lesz, ha mégsem jönnek?

-- gReader Pro

(#7716) Ventur@ válasza vlevi (#7715) üzenetére


Ventur@
senior tag

Ha ez így marad, akkor ez a sorozat nem lesz méltó a Világbajnokság címre :((( . Nagyon mellé lőttek ezzel a TC1-es rendszerrel. Továbbra sem értem miért nem lehetett a TCR, vagy az NGTC szabályrendszert átvenni. Illetve el kellene felejteni ezt a gyári autós rendszert és áttérni az ügyfeles megoldásra. Csak meg kell nézni a Blancpain-ben is van mezőny, TCR-ben is, BTCC-t már nem is említem.

Amúgy meg valószínűleg - ha nem jön a Lada - és nem tudnak még min. 3 autóba ültetni versenyzőt - de valami normálisat - akkor lesz egy WTCC 2-vel felduzzasztott "VB" :F .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#7717) Z0C! válasza vlevi (#7715) üzenetére


Z0C!
őstag

Elvannak (El lesznek) ők a saját Lada kupájukban..
Szerintem...

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#7718) vlevi válasza Ventur@ (#7716) üzenetére


vlevi
nagyúr

"nem lesz méltó a Világbajnokság címre"
Necces, mert az FIA szabályai szerint is két gyártó kell hozzá, hogy VB-nak hívják.

A Blancpain, BTCC éppen emiatt nem lehet világbajnokság, mert ott nincsenek ilyen értelemben vett gyári csapatok. Természetesen nem mondom, hogy ettől rosszabbak lennének ezek a bajnokságok (sőt, szerintem is jobbak), de az FIA szerintem nem világbajnokság.
De most tényleg, mennyivel lesz jobb, ha a mezőny feltöltésére behoznak valami WTCC2-nek nevezett autókat?

(#7719) Ventur@ válasza vlevi (#7718) üzenetére


Ventur@
senior tag

Tudom, hogy az egyik alapfeltétel a VB-nek a min. két gyártó (és csapata), valamint hogy 3 kontinensen kell futamot rendezni.

Én csak azt fejtettem ki, hogy el kellene felejtenie az FIA-nak ezt a gyártói csapatos dolgot és lehet inkább az ügyfeles megoldásban kellene gondolkodni. Mai hír, hogy a Hyuand is bejelentkezett a TCR-be. Ha csak a három alap márkát nézzük: Honda, VW és Seat, akkor ez a 4. "gyártó", aki ott akar indulni. Emellett - még ha kevésbé is voltak sikeresek - de ott volt a Subaru, Alfa, Opel és a Ford. Sőt ha jól tudom az Audi TT-ből is van már TCR-es változat.

Jelenleg 11 TC1-es induló van: 4 Honda (3 JAS + 1 Zengő), 3 Volvo, 4 Citroen (mind privát)...és kifújt.

Semmivel nem lesz jobb a mezőny, ha 4-6 mp-el lassabb körökre képes TCR-es autókkal töltik fel az egészet WTCC 2 néven. Kapsz egy ETCC-t, csak nagyobb költséggel és európán kívüli futamokkal.

[ Szerkesztve ]

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#7720) somasz válasza Ventur@ (#7719) üzenetére


somasz
addikt

Audi RS 3 LMS

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#7721) -Mike-


-Mike-
addikt

(#7722) vlevi


vlevi
nagyúr

Spílert tv-n pedig v8 supercars.

(#7723) Ventur@


Ventur@
senior tag

Yvan Muller vezető és fejlesztési tanácsadó lesz a Volvo-nál 2017-ben [link]

[ Szerkesztve ]

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#7724) Motion_Blur válasza Ventur@ (#7723) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Van egy olyan érzésem hogy a Volvo bele fog tudni szólni a Hondások meccsébe a VB címért... nem tudok elvonatkoztatni attól amit az F1-ben művelnek, a WTCC-ben sem tudtak az elmúlt 2 évben maradandót alkotni, a franciák megették őket. Furcsa lenne ha most hirtelen stabilan a legjobbak tudnának lenni.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7725) Ventur@


Ventur@
senior tag

[link] Úgy nézz ki nem lesz WTCC 2. Viszont Coronel érkezésével (továbbra is Chevy) még mindig nincs meg a 16 autó.

Érdekes lesz ez :D .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#7726) A Zéé


A Zéé
addikt

mi lesz akkor, ha nincs meg a 16 autó amúgy?
A bajnokságot gondolom megtartják, de mit jelent az a promóteri vállalás a 16 autóra?

Just a simple Lineman...

(#7727) Ventur@ válasza A Zéé (#7726) üzenetére


Ventur@
senior tag

Március 14.-én hirdetik ki az indulók listáját. Eddig ugye Zengőéktől csak egy pilótáról tudunk, de két autóra van nevezés leadva. Szóval ha ott jön még egy, akkor van 14 autó....de elvileg 13 már elég az időmérő megrendezéséhez.

Szóval 14.-én minden kiderül.

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#7728) Minstrel válasza Ventur@ (#7727) üzenetére


Minstrel
senior tag

Kevesebbel nem lenne időmérő? Vagy csak egy sima egy szakaszos?

(#7729) Ventur@ válasza Minstrel (#7728) üzenetére


Ventur@
senior tag

Nem tudom pontosan hogy van ez a szabály, de 13 autóval már megtartható a jelenlegi időmérős rendszer. Csak ennyit tudok :) .

Ugye így kiesik 1, marad 12 (top10 és fordított rajtrács R1-re), majd kiesik 7 és marad a top 5, akik mennek még egy karikát. 12 autónál már alapból csak 7 esne ki és marad a top 5. Ez így meg karcsú lenne nagyon.

[ Szerkesztve ]

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#7730) A Zéé válasza Ventur@ (#7727) üzenetére


A Zéé
addikt

3 Honda
3 Volvo
3 SLR
2 Zengő
1 Münnich
1 ROAL
13

Ennyi a tuti eddig, ha jól számolom. Sztem kapar az Eurosport Events is rendesen. Nem lennék meglepve, ha pl. a 2. Zengős Hondának is adnának valami kedvezményt a háttérben, csak hogy legyen ott. Ha a szabad TC1-es kocsikat nézzük, ha csak a Ladákat nem sikerül valahogy mégis elindítani, akkor nem nagyon lesz meg a 16 sehogy sem. Azért is lennék kíváncsi, hogy milyen következményekkel járna ez a forgatókönyv.

Just a simple Lineman...

(#7731) Ventur@ válasza A Zéé (#7730) üzenetére


Ventur@
senior tag

Tényleg 13. Nagyon benéztem :D .

Az a baj, hogy a Ladákról semmi, de tényleg semmi hír. Szerintem nekik kapufa...vagy Ribero valami bszom nagy engedményt ad Shapovalov-nak, hogy tudjanak menni. Kérdés viszont, hogy ebbe mennyire egyezik bele a gyár?! Valamint, hogy fejlesztés nélkül mire elég az autó. Na meg van-e pilóta bele, mert Valente tuti kihagyható, Tarquini menne, de jelenleg nincs mivel (annak ellenére, hogy 3 Chevy és 1 régi fejlesztésű Civic még szabad préda).

Zengőéknél is csend van. Csak annyit tudni, hogy Dani és Feco is nagyban edzenek és ennyi. Bár van egy erős gyanúm, hogy Dani lesz a befutó, ha lesz 2. autó.

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#7732) A Zéé válasza Ventur@ (#7731) üzenetére


A Zéé
addikt

valami csak lesz a Ladákból: [link]

Just a simple Lineman...

(#7733) Ventur@ válasza A Zéé (#7732) üzenetére


Ventur@
senior tag

Kifejezetten örülök neki, hogy mégis lesz legalább egy Lada :C .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#7735) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Nagy Dani maradt, ahogy az borítékolható is volt...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7736) Ventur@ válasza Motion_Blur (#7735) üzenetére


Ventur@
senior tag

Holnap van a nevezési határidő leadása. Jól elhúzták :D . Nekem mondjuk olyan mindegy volt, hogy melyikük kap TC1-es ülést, mert mind a kettőt tehetségesnek tartom. Most már csak az kell, hogy 2017-es autóval menjen Dani is.

Esteban Guerrieri pedig a Campos Chevy-vel indul. Nem teljes szezont, de min. 5 fordulóban ott lesz. Gondolom az egyik az argentín les :) .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#7737) guftabi96 válasza Motion_Blur (#7735) üzenetére


guftabi96
addikt

Hát nem kellett meglepődnünk, várható volt, hogy Dani fogja folytatni.
Reméljük idén már többször mennek pontokért.

#KeepFightingMichael

(#7738) guftabi96


guftabi96
addikt



#KeepFightingMichael

(#7739) guftabi96 válasza guftabi96 (#7738) üzenetére


guftabi96
addikt

(#7740) Ventur@ válasza guftabi96 (#7738) üzenetére


Ventur@
senior tag

Itt pedig a Volvo tesztpilótája :DDD . Igen ez Ő :D .

Catsburg elfoglaltsága miatt nem vesz részt a mai napon.

...és örülök, hogy Norbi visszakapja idei évre a csapatát. Szerintem piszok erősek lesznek így hárman (Norbi, Gergő és Juhász Szabolcs).

[ Szerkesztve ]

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#7741) Ventur@


Ventur@
senior tag

Első kollektív monzai teszt eredménye:

Huff végig dominált, senkinek nem adta át egyszer sem az első helyet. Zengőék nincsenek ott ne lepjen meg senkit Panis neve. JAS Honda-nál meg találtak valami apró hibát, ami miatt inkább nem engedték ki az autókat. Ők délutánra koncentrálnak (forrás: WTCC Blog).

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#7742) vlevi válasza Ventur@ (#7741) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Honda-nál meg találtak valami apró hibát"
Ez az F1-es topic, wagy a WTCC? :DDD

(#7743) Frenky89


Frenky89
őstag

WTCC hangzavar: [link]

(#7744) Ventur@ válasza Frenky89 (#7743) üzenetére


Ventur@
senior tag

:C

Ennek a Volvo-nak piszok jó hangja van. Az ALS hang meg egyenesen orgazmus :D . De a Honda, csak nekem tűnik csendesebbnek a többihez képest?

Lada is ott van a szeren :R .

Coronel meg ahogy átpakolja a lassítókon az valami brutális :D .

[ Szerkesztve ]

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#7745) guftabi96


guftabi96
addikt

(#7746) [CS]Blade2 válasza Ventur@ (#7744) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

A Honda biztos le van tekerve, mint az F1-ben. :DDD

(#7747) Motion_Blur válasza guftabi96 (#7745) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Jó hogy nem egy békebeli Seat Leon TDi-vel :W

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7748) [CS]Blade2 válasza Motion_Blur (#7747) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nézd, idő kérdése, és ők lehetnek az elsők, akik oldtimer versenyautóval mennek WTTC bajnokságban. A cél az OT vizsga. Talán nem fog elrohadni addigra a 15-ös gép, csak minden alkatrésze rozsdamentes. :DDD

(#7749) Ventur@ válasza guftabi96 (#7745) üzenetére


Ventur@
senior tag

Pont most néztem meg. De most én is fanyalogni fogok, pedig nem szokásom.

Ennek így mi értelme? Jó, oké megkap egy év lehetőséget, mert tavaly nem jött össze. Jó, oké biztos fel lesz csavarva a motor. Jó, oké van még egy magyar versenyző...de akkor is. Mi értelme van így ennek :F ?

Pontokért fog menni...jah, max privát pontokért, mert azért egy 2015-ös motorral nem lehet megváltani a világot. Mert ha még egy Chevy lenne, akkor oké, de ez egy Honda.

Nah mindegy...remélem a hungaroringi tesztre tudnak menni és legalább látjuk mozogni az autót.

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#7750) somasz válasza Ventur@ (#7749) üzenetére


somasz
addikt

Menni kellett volna ETCC-be, TCR-be 3 kocsival, azt hadd szóljon. Valszeg a TCR-hez sem lett volna meg a költségvetés, a kisebb médiamegjelenés miatt.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Túraautó topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.