Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Túraautó topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7351) Frenky89 válasza Ventur@ (#7350) üzenetére


Frenky89
őstag

Jajj! Ím a link.

(#7352) Ciccuka válasza Ventur@ (#7350) üzenetére


Ciccuka
veterán

A motor nélküli kasznit eddig minden versenyre elvitték motor reményében?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#7353) Ventur@ válasza Ciccuka (#7352) üzenetére


Ventur@
senior tag

Paul Ricard-on és talán Slovakiaringen volt ott a kasztni. Hring-en csak bemutató miatt, meg hogy lássák a népek közelről :) .

Ezenkívűl a kasztnit nem vitték magukkal, csak Danit. Nekem túl nagy elvárásom nincs a hétvégén Danival szemben. Menjen végig mind a két futamon, ennyi elég is :) .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#7354) Vyndree


Vyndree
őstag

Időmérőre tud valaki linket?

Mindegy, akkor nézem a Svájc - Lengyel nyolcaddöntőt.

[ Szerkesztve ]

(#7355) Vyndree válasza Vyndree (#7354) üzenetére


Vyndree
őstag

(#7356) Bozso68


Bozso68
senior tag

Esetleg hallotta valaki streamen, hogy az öreg Python mit nyilatkozott a Ladáról? A Eurosporton nem volt hangja.

(#7357) Vyndree válasza Bozso68 (#7356) üzenetére


Vyndree
őstag

Azt hogy Ficza Feri ma gyorsabb volt nála :)

(#7358) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Sajnos Norbi ismét hibázott.. :(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7359) Vyndree válasza Motion_Blur (#7358) üzenetére


Vyndree
őstag

Odaverte a palánkhoz. :(

(#7360) Ventur@ válasza Motion_Blur (#7358) üzenetére


Ventur@
senior tag

Mint ahogy Lopez (neki aztán tétje sincs már és mégis megy, mint az ökör) és Huff is :) . Holnap Norbi R1 8. helyről, R2 3. helyról rajtol. Ha R2-ön le tudja rajtolni Muller-t, akkor ott lehet egy kettős Honda dobogó...sőt ha talál valahol fogást Monteiro-n, akkor meg lehet az első futamgyőzelem is. Csak az első futamot kell túlélni.

Nem egy előzésbarát a pálya, de reméljük a legjobbakat :) .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#7361) Ventur@


Ventur@
senior tag

Vasárnap (közvetítés):

Eurosport 2:

11:15: ETCC első futam (ÉLŐ)*
12:30: ETCC második futam (ÉLŐ)*

16:00: WTCC első futam (ÉLŐ)
17:00: WTCC második futam (ÉLŐ)

*legalábbis úgy tudom, hogy fogja közvetíteni az Eurosport 2.

Egyébként Nagy Dani a gyengébb Leon-nal pole-t szerzet Vila Real-ban, szóval reménykedjünk az első ETCC-s győzelmében holnap :C .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#7362) Ciccuka válasza Ventur@ (#7361) üzenetére


Ciccuka
veterán

M4 Sport
13:05 DTM Német Nagydíj
(élő) 2. futam, Élő közvetítés

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#7363) vlevi válasza Ciccuka (#7362) üzenetére


vlevi
nagyúr

Akkor most melyiket nézzuk?
Mert most éppen ETCC megy az Eurosporton. Pontosabban reklám...
Rrdekes lesz, mert a forditott rajtracs miatt 1600os Fiesták vannak elöl.
Kesz itt kikerülgetés, csörömpölés az első kanyarban.

Sajnos Nagy Norbinak nem sikerült az első futam, végig vezetett, de az utolsó körben defektet kapott :(

[ Szerkesztve ]

(#7364) Ciccuka válasza Ventur@ (#7361) üzenetére


Ciccuka
veterán

DunaTV is adja 15:55-től a WTCC-t.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#7365) Bozso68


Bozso68
senior tag

Nagy Norbi 3. lett a második futamon 11. helyről indulva.

(#7366) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Ennek a pályának is nagyon sok értelme van...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7367) Yayoh válasza Motion_Blur (#7366) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Versenyzésre alkalmatlan...

(#7368) Motion_Blur válasza Yayoh (#7367) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Huff azért megcsinálta. Norbinak is ilyeneket kéne villantani.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7369) rocket


rocket
nagyúr

Komolyan nem ertem, miert eroltetik ezeket a keskeny varosi palyakat, dog unalom versenyzoi, es nezoi szempontbol is.
DTM Norisringen azert izgalmasabb volt, mert van hely 2 autonak, WTCC Portugal versenyen meg ott van hely ahol mennek 200km/h felett es esely sincs elozni.

Arra tudok gondolni, hogy ezeket a varosi versenyeket "fillerekbol" meglehet rendezni egy epitett palyashoz kepest, az aszfalt adott, par korlat kell es kesz is, ott van minden fele infrastuktura (pluszban csak par ToiToi kell :D ), de versenyzesre Norisring kivetelevel alkalmatlan az osszes.

Raadasul ugye ha baleset van akkor garantalt, hogy sok koros SC vergodes kovetkezik.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#7370) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Hááát, elég csalódott vagyok a mai teljesitménnyel kapcsolatban.
OKé, meleg cuccok, meg mifene, de amikor huff majdnem előzésbe kezdett, akkor az erős volt.
Valami nem volt kerek Norbi+civic párossal...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#7371) Bozso68 válasza bajnokpityu (#7370) üzenetére


Bozso68
senior tag

Detto, de lényeg a dobogó.
Norbi egész évben megszeppentnek tűnik a két "nagy" között.

(#7372) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Uncsi volt mindkét futam. Semmi értelme ennek a vonatozásnak. A közvetítés színvonalon aluli (két előzést nem mutatták).

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#7373) Motion_Blur válasza bajnokpityu (#7370) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Huff és Monteiro is rendszeresen bekóstolják Norbit. Visszafele viszont ez nincs meg.

Huff a kis gülü szemeivel gondolom most is lenyilatkozza majd hogy ő mennyivel is gyorsabb volt mint Norbi... sajnos Norbi túl jófiú ezekhez képest. Akik addig jópofiznak amig nekik megfelelő az eredmény, amit Norbi veri őket kijön belőlük az aljadék. Ez majd akkor jön ki ha esetleg a címért mennek jövőre.

Norbinak egyébként versenyben eddig nincs meg a tempója, összességében simán harmadik.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7374) Ventur@


Ventur@
senior tag

Mindent elmond Lanti cikke a hétvégi futamról:

[link]

Tööökkéééletes cikk :DDD :C !

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#7375) guftabi96


guftabi96
addikt

Hoppá :Y
Norbert Michelisz to race in TCR Benelux at Zandvoort

Honda driver in the World Touring Car Championship Norbert Michelisz will participate in the TCR Benelux Series taking place in the Netherlands next month.

#KeepFightingMichael

(#7376) kisza25 válasza guftabi96 (#7375) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

azt hogy? lehet ilyet?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#7377) quby válasza kisza25 (#7376) üzenetére


quby
őstag

Miért nem lehetne? A sorozatok szabályai nem tiltják más sorozatban való részvételt. A Honda tilthatná meg, de pont hogy ök küldik...

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#7378) A Zéé válasza kisza25 (#7376) üzenetére


A Zéé
addikt

gyári versenyzői ülés egyik előnye. Ha promózni kell, lehet menni. És nem csak a Nagy futamra, meg a Genfi autószalonra, hanem ilyen helyekre is.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#7379) vlevi válasza kisza25 (#7376) üzenetére


vlevi
nagyúr

Huff is volt tavaly Macauban. Igaz, akkor még nem volt a Honda versenyzője. Vagy, lehet, hogy az volt, pontosan nem tudom, mikor íródott alá a szerződése.

[ Szerkesztve ]

(#7380) Minstrel válasza kisza25 (#7376) üzenetére


Minstrel
senior tag

Spa-i futamon Monterio is ment [link]

(#7381) guftabi96 válasza kisza25 (#7376) üzenetére


guftabi96
addikt

Persze, lehet.
Monteiro is ment Spa-ban. (+ Coronel is, bár ő nem gyári versenyző)
Tavaly pedig Huff Macau-ban a TCR-ben.

#KeepFightingMichael

(#7382) Yayoh válasza kisza25 (#7376) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Amikor nordschleife-n volt a futam, akkor is több versenyző a mezőnyből a 24 óráson is indult. Nincsen ilyen téren megkötve. Azért ez még nem F1 szint :)

(#7383) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

okok, köszi mindenkinek a választ:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#7384) Vyndree


Vyndree
őstag


(az a belső fele ami kiszakadt))
Teljesen jogos a felháborodása, az utolsó körben az élről ment el a gumi a vilag egyik legkeményebb pályáján...
Sokan fel voltak háborodva, hogy ilyet egy pilóta nem nyilatkozhat.

(#7385) Ventur@ válasza Vyndree (#7384) üzenetére


Ventur@
senior tag

Ha nem dobálja olyan agresszívan át az autót az utolsó sikánnál, talán nem lett volna gond. Ezt az egy helyet kellett minden körben úgy letudni, hogy ne legyen a portugál inas az "erősebb" Leon-nal ott a nyakán a cél előtti utolsó kombinációhoz. Az utolsó körökben már nagyon dobálta át az autót és ez ezzel jár.

4 futamot rendeztek a hétvégén (2 ETCC és 2 WTCC), ha nem csal az emlékezetem, csak neki volt egyedül defektje. Akkor tuti a Yokohama a hibás, mindezt úgy, hogy nem változott semmit a gumi 2015-höz képest.

Nah mindegy :U .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#7386) Bozso68


Bozso68
senior tag

Lopez megy a Formula E-be.
Jól meg lett a váltás gondolva? Nem is tudom hirtelen, ott több a pénz, vagy nagyobb a presztizsérték? Pár kiesett Forma1-es versenyző is fut ott, pl Heidfeld, Senna, Buemi, de ott van még ifj Prost is.
Hát nem tudom, pont ma néztem bele egy összefoglalóba, pont valami városi pályán mentek. A pálya szűk, hepehupás. Olyan dodzsem hatása volt. Legalább valami erősítővel motorhangot nyomathatnának a kocsikból.

[ Szerkesztve ]

(#7387) Ventur@ válasza Bozso68 (#7386) üzenetére


Ventur@
senior tag

Szerintem jól. Egyre népszerűbb a Formula E, aminek pont ez a lényege, hogy az utcára viszik a versenyzést. Ezek az autók nem fognak menni épített versenypályákon, mert eleve az volt a cél, hogy minnél közelebb vigyék a nézőkhöz a versenyzést.

Pár futamot láttam én is csak az idén és alapvetően nem rossz a bajnokság, mert izgalmas és vannak igazi csaták, de a hang miatt számomra inkább, mint egy RC bajnokság lenne, csak nagyobbak az autók.

A WTCC-nek az egyik nagy baja, hogy az FIA eléggé mostohagyerekként kezeli, emiatt nincs olyan presztizsértéke, mint bármi másnak.. Sokkal jobb promót kap bármilyen forma autózás, mint bármelyik zártkasztnis bajnokságuk (WRC, RX, WEC és még lehetne sorolni). Sajnos!

A hír meg nem meglepő. Lopez azóta is visszavágyik a forma autók közé, mióta az F1-es karrier lehetőség ott volt előtte, csak hát füstbe ment a terv. Ezzel a lépéssel meg ismét ott lehet a "nagyok" között.

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#7388) Bozso68 válasza Ventur@ (#7387) üzenetére


Bozso68
senior tag

Így olvasva a nagyobb tárgyi tudásod szülte gondolataidat már érthető a döntés.
Nekem egy fontos dolog jött még le, méghozzá, hogy egy jó képességű pilótával kevesebb ellenfele lesz Norbinak.
Mert sajnos ő a WTCC-ből nem hiszem, hogy tovább tudna lépni anyagi, sportpolitikai okokból.
Viszont Lopez távozásával talán a WTCC presztizse is csökkenni fog.

(#7389) guftabi96 válasza Bozso68 (#7386) üzenetére


guftabi96
addikt

Nem lepett meg a döntése.
Nagyon ügyes srác, sajnálom, hogy az F1-es álma nem valósulhatott meg.

#KeepFightingMichael

(#7390) Motion_Blur válasza Bozso68 (#7388) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Jah, jövőre így nagyobb esélye van Norbinak a VB címre.

Bár ahhoz addig meg kéne törni a csapattársakat, ami nem igazán akar sikerülni eddig.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7391) Ventur@ válasza Bozso68 (#7388) üzenetére


Ventur@
senior tag

Az a baj, hogy jövő év totál bizonytalan (már amennyire nézői szemmel követem a WTCC-ét). Miért?

- Honda biztos hogy nem hoz új kasznit 2017-re és ezzel megint ott lesznek, mint idén. Egyelőre az se biztos, hogy 2017-ben indulnak.
- Lada-nál menedzsment váltás volt és totál bizonytalan lett a WTCC projekt 2017-re. Hiába megy most már úgy a Lada, ahogy elvárható tőle.
- Citroen, mint gyári alakulat megszűnik, ezzel együtt - szerintem - Muller is befejezi. Nem tartom valószínűnek, hogy még egyszer privát csapatba akar lenni, egy exbajnok autóval (lásd RML Chevy).
- Teljesen bizonytalan, hogy jön-e még egy újabb gyári csapat. Mindig csak a: tárgyalások folynak 1 vagy több gyárral is, de semmi konkrétum. Igazából nem értem mire a nagy titkolódzás, mivel nincs valójában nemzetközi szinten konkurenciája a WTCC-nek. Igen ott a TCR, de az még idén is nagyon gyerekcipőben jár. Sajnos se az autók mennyisége és minősége nem egy WTCC szint. Viszont érdekes lehet a privát csapatoknak 2017-re, hogy ha a WTCC-ben nem tudják a költségeket lejjebb vinni.

WTCC valószínűleg veszít az értékéből Lopez távozásával, de azért a Formula E sem egy elitkategória. Másod-, harmadszintű volt F1-es pilótákkal van tele, viszont van esemény minden futamon, innovatív, sok a csapat/pilóta és show van, mivel a nézők orra előtt zajlik a verseny. Lopez biztos jól jár ezzel a váltással.

WTCC hogy jár ezzel, az meg majd kiderül jövőre :) .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#7392) rocket válasza Bozso68 (#7386) üzenetére


rocket
nagyúr

Jol remlik a gyari Citroen alakulat kivonul jovore, igy nincs oka maradni, lehet lenne eselye privat Citroen csapattal is, de a WTCC-nek nem tul nagy a presztizse, egy amator bajnoksag feelingje van, rovid versenyek, vacak palyak, sok helyen keves nezo, keves auto, az meg tovabbra is vicc, hogy sokszor nem mukodik az idomeres, de ha igen akkor se all meg idoben, hanem tovabb megy, es visszaugrik, rosszul szervezett az egesz sorozat, 1-2 ev es vege lesz.

#7390: Nem is fog 3. szamu versenyzokent, szerintem ideje lenne, ha a mernokevel a 10. idomero helyre kezdenenek jatszani, hogy legalabb 1 gyozelme legyen.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#7393) vwpolopg


vwpolopg
őstag

ETCC-ben olyan daráló megy a seatok között, hogy az valami beszarás :D (FR, 2. futam, most)

[ Szerkesztve ]

(#7394) Bozso68 válasza vwpolopg (#7393) üzenetére


Bozso68
senior tag

Én is nézem, Norbi nagyon rosszul jött ki az előbb.

(#7395) vwpolopg válasza Bozso68 (#7394) üzenetére


vwpolopg
őstag

Nem jött össze a dobogó, de szép volt így is :) Megnézném mit tudna a srác a WTCC-s Hondában...

(#7396) Bozso68 válasza vwpolopg (#7395) üzenetére


Bozso68
senior tag

Itt valahol a kocsiban éreztem szűk keresztmetszetet.
Zengőnél most három tehetséges fiatal van, remélem ő is előrébb jut majd a WTCC-be. Csak a magyar srácoknak egyelőre egyedüli pálya a magyar csapat, jobb vas kellene minden zengősnek, mint tavalyi motorral egy tanulókocsi. De hát...

(#7397) A Zéé


A Zéé
addikt

érdekes infó az uborkaszezonban:

"Castrol Honda WTCC ‏@hondaracingwtcc
DID YOU KNOW? @michelisz has scored more #WTCC podiums in Honda machinery than anyone else - 23 in total..."

Just a simple Lineman...

(#7398) Ventur@ válasza A Zéé (#7397) üzenetére


Ventur@
senior tag

Akkor még egy érdekesség :) :

Bár ez ETCC és nem WTCC, de Nagy Dani a hétvégi Mátrai Hegyiversenyen pályára lép az ETCC-s Leon-nal. Ha valaki arra jár, akkor őt is láthatja majd :) .

Én mentem volna, de sikerült olyan szinten megfáznom, hogy taknyom-nyálam egyben van és talán jövőhétre rendbe jövök :O .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#7399) Ciccuka válasza Ventur@ (#7398) üzenetére


Ciccuka
veterán

33. Mátrai Hegyiverseny Parádsasvár
július 15.–július 17.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#7400) Ciccuka válasza Ciccuka (#7399) üzenetére


Ciccuka
veterán

07. 16. szombat 18:05-18:50 DTM 1. futam
07. 17. vasárnap 13:40-14:45 DTM 2. futam

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Túraautó topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.