Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Túraautó topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5501) varsam


varsam
őstag

Mi törtnét Norbival? Most kapcsolódtam be és hallom, hogy pit-be van és ennyi neki mára. Összement valakivel vagy technikai hiba?

(#5502) Zewa


Zewa
senior tag

A lökdösődés ellenére behozta Norbi a 4. helyre az első futamon az autót és feszülten gyógyultam rá a képernyőre, hogy mi lesz a 2. futamon.. Erre meg?! Wááh. :(

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#5503) Yayoh válasza Malachi (#5498) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Szégyen a közvetítés ...Kár Norbiért..

(#5504) Malachi válasza Yayoh (#5503) üzenetére


Malachi
addikt

még annyit ehhez, hogy az első futam teljes második felében a roppant izgalmas tízedik helyért folyó "harcot" és a magányosan a mezőny előtt vágtató Lopezt mutatták, miközben Norbi hol a harmadik helyért vívott, hol Tarquini ellen védekezett. a cél előtt Ma meg is előzte végül Tarquinit, de valahogy arról is sikerült lemaradniuk. ezt az angol közvetítésben szóvá is tették, többször. szóval még egyszer: botrány.

(#5505) badd


badd
tag

A Honda csomagolhat és mehet haza. Soha nem lesz világbajnok ez az autó. Szélárnyék ide, szélárnyék oda, 60 kg-al nehezebb Citroen leelőzi a két Hondát egy egyenesben...úgy hogy Monteiro nem is volt közel az egyenes elején. Szégyen az a Honda motor.

[ Szerkesztve ]

(#5506) varsam


varsam
őstag

Lopez az utolsó körben?! Konkrétan megette a két Hondát erőből.

Nagyon izgalmas meccs volt, fantasztikus ez a pálya és valami hihhhetetlen gyors. Ennyi teli gázas szakaszt, azta. :Y Kár, hogy nem volt még pár 100 fordulat azokban a Honda motorokban, hogy bírják a hosszú egyenest.

(#5507) Yayoh válasza badd (#5505) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Muller is majdnem megvolt , Lopez egy ufo , de a Honda még mindig nagyon gyenge ...

(#5508) Zewa válasza varsam (#5506) üzenetére


Zewa
senior tag

Monteiron látszott nyilatkozat közben hogy konkrétan megb@ssz@ az ideg hogy hiába teszi oda magát 100%-osan, hiába gyári csapat, egyszerűen gyengék a Hondák. :(

Norbiról pedig igazán csöpögtethetnének valami infot..

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#5509) varsam válasza Zewa (#5508) üzenetére


varsam
őstag

ezt már nem láttam, de el tudom képzelni és teljesen megértem. Dolgozol mint állat, 110%-ot nyújtasz, erre jön egy fiatal csákó (nem lenézés, brutál jó pilóta) és állva hagy mert jobb a technika alatta. A kanyargósabb részeken teljesen ott volt Mülleren is, egyenesben viszont kevés. Amíg ez nem változik és találnak még plusz lóerőket a motorokban, addig esélyük nincs.

Norbit nagyon sajnálom a második futamon, megint mehetett volna szerintem egy nagyon jó eredmény, a gyáriak előtt.

(#5510) snecy20 válasza varsam (#5506) üzenetére


snecy20
veterán

Már csak a bekamerázást kéne valahogy megoldani egyszer. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5511) vlevi


vlevi
nagyúr

Ha minden igaz, akkor youtube-on streamelik a 24 oras futamot.

[link]

(#5512) rocket válasza vlevi (#5511) üzenetére


rocket
nagyúr

Koszi, igy nem kell nemet proxyval vacakolni a sport1.de kozvetitesen :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#5513) Yayoh válasza vlevi (#5511) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Kemény , 153 induló .

(#5514) schawo válasza varsam (#5506) üzenetére


schawo
titán

Nem a motoron múlik. Akármilyen erős motort teszel alá, lassú marad. Nem csodálkoznék, ha kiderülne, hogy az övék a legerősebb motor (persze sosem fog kiderülni). A hatchback forma egyszerűen versenyképtelen a szedánokkal szemben. A légellenállás miatt alacsony végsebesség. De a marketing győz, a Honda ezt akarja marketingelni, nem egy szedánt. Alapvetően már azelőtt meghalt a koncepció, mielőtt egyáltalán elkészült volna az első autó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5515) Malachi válasza schawo (#5514) üzenetére


Malachi
addikt

és ezt Zengőék nem tudják? vagy úgy voltak vele, hogy a BMW-nél úgyis jobb lesz, az nem számít, ha amúgy versenyképtelen a nagyokkal?

(#5516) Zewa válasza schawo (#5514) üzenetére


Zewa
senior tag

Erre gondoltam én is de Monterio szerint is gyengék a Hondák, és ha ő ezt lemeri nyilatkozni -mint ahogy pár hsz-el feljebb írtam is-, akkor így is van. Szerintem nem lehet akkora légellenállás beli különbség az autók között..

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#5517) schawo válasza Malachi (#5515) üzenetére


schawo
titán

De, biztos tudják. Mit lehet tenni? Citroent nem kapnak, minden más még szarabb. A lehető legjobb gépük van.

(#5516) Zewa
A nyilatkozatban egy szó sem szólt a motorról. Csak annyit mondott, hogy lassú a Honda. Jól megmondta, amit a vak is lát.

Folyamatosan próbálják az aerót javítani. Múltkor is jött egy csomag. Halottnak a csók. Erre jutottak, ami ma is látszott.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5518) !Overdose! válasza schawo (#5517) üzenetére


!Overdose!
őstag

Végre valaki kimondta. A legjobb elérhető autóval mennek. Az, hogy ez kevés a győzelemhez persze nagy kár, de ideje lenne egy kicsit pozitívabban hozzáállni a jelenlegi helyzethez és örülni az olyan kimagasló eredményeknek, mint a mai. :R

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#5519) varsam válasza !Overdose! (#5518) üzenetére


varsam
őstag

Félre ne érts, én speciel nagyon örülök a Zengő csapat eredményeinek, Norbi fantasztikus, sorra veri a gyári Hondákat, tényleg jó nézni/látni amit csinálnak most már versenyről versenyre.
Ettől függetlenül rossz látni, hogy bármit is tesznek ők vagy akár a gyári csapat, nem tudnak a franciák közelébe érni ráadásul még a plusz 60kg sem segített, ami pedig nem kevés.

Amúgy valamilyen szinten korlátozva vannak a motorok teljesítmény szempontjából, van max?

[ Szerkesztve ]

(#5520) schawo válasza !Overdose! (#5518) üzenetére


schawo
titán

Az is már óriási kiváltság, hogy Hondát kaptak. Sokan tavaly egy valag kápével nem kaptak semmit. A többség meg örült a vacak Sevinek, mint majom a farkának.

Ha a Honda központ nem lenne ilyen makacs, és engedné a szedánt, akkor esetleg volna esély. De garancia akkor sem. Elvégre tizen-húsz versenyző van, mind a legjobb autót akarja, de csak egy világbajnok van. Lehet, hogy csak közelebb lennének a franciákhoz. Akkor meg üzletileg bukta volna, a szedán alig adható el Európában, az eladásokat alig dobná meg. A Honda sem a dicsőségért harcol, kőkemény üzlet ez, ahol nekik most ez a legjobb.

Nem megy a járgány? Próbáljanak valamit. Ez az üzenet Japánból Olaszországba.

A sevinek óriási bukta volt az egész, hiszen rossz típust marketingeltek. Egy alapvetően népszerűtlen típust kár így tolni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5521) .LnB válasza vlevi (#5511) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

HD Angol Stream @ Youtube 24h

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5522) snecy20 válasza schawo (#5520) üzenetére


snecy20
veterán

Ennek fényében Michelisz nem nagyon lenne beljebb egy gyári Hondás szerződéssel sem. Igaz, a fizuja jóval több lenne gondolom...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5523) capulet75 válasza snecy20 (#5522) üzenetére


capulet75
addikt

Sajnos amíg a Citroen beletol 938475938465439 eurót, a Honda meg kiadja másnak a melót és fejleszt a töredékéért, addig ez lesz.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#5524) Vyndree válasza Vyndree (#5469) üzenetére


Vyndree
őstag

Tegnap ezt írtam: "Ez a Valente egy állat, messze a legjobb Chevy-s nem csak itt, más pályákon is." ...messze ő hasonlít legjobban Bennanira. Szerncsére a sors megbüntette, ahogy Ma-t is. Remélem végig gondolják akik ma nekimentek és jobban fogják tisztelni. :)
Valente élő adásban beszól a Citroënnek, miközben hozzájuk készül? "A Citrinek mindent lehet és egy tank." Tehát azt szeretné, ha ő is mindent megengedhetne magának. Azon panaszkodik hogy őt kiütötték? Majdnem három versenyzőnek tette tönkre a versenyét. Rendkívül sportszerűtlen alak, ezt ma többször bizonyította, egy legaljadék!

(#5525) schawo válasza Vyndree (#5524) üzenetére


schawo
titán

Marokkóban meg Norbi pusztított. Előfordul.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5526) Vyndree válasza schawo (#5525) üzenetére


Vyndree
őstag

Pár dologban eltérő a két eset...

Michelisz:
- Coronel a vártnál rövidebb féktávot vett, teljesen véletlen sokkal inkább versenybaleset volt, ennek ellenére bocsánatot kért.
- Büntetést kapott érte
- Nyílvánosan mindenki előtt elismerte a hibáját

Valente:
- Szándékosan felkente a falra, ha nem látta Norbit az nagyon gáz. Elaludt a rajtnál, ilyenkor lehet számítani oldalról érkezőkre. Minek húzott ki jobbra?
- Nem kapott semmit
- Meg sem említette, szerintem már nem is emlékszik

...nagyjából mindenben.
A második futmon Ma-val való ütközés viszont versenybaleset volt.

Gratulálok Kiss Norbi kettős győzelméhez!!!

[ Szerkesztve ]

(#5527) !Overdose! válasza Vyndree (#5526) üzenetére


!Overdose!
őstag

+1. :R

"Coronel a vártnál rövidebb féktávot vett"

Inkább hosszabbat. :P

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#5528) schawo válasza Vyndree (#5526) üzenetére


schawo
titán

Az a baj, hogy Kiss Nobi is ilyen fasságokkal pazarolja el a tehetségét. :(

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5529) MKLS válasza schawo (#5528) üzenetére


MKLS
aktív tag

Pazarlás, de erre van lehetősége. Itt legalább folyamatosan az első helyért harcol. Máshova pénze nincs ahova/amire talán volna ott meg a technika lenne gyenge. Mindenképp túraautó vonalon érdemes számolni vele, WTCC túl drága, ETCC és TCR egyelőre komlytalan, DTM még a WTCC-nél is drágább meg oda nem csak pénz kell. Európából más nem nagyon játszik.

(#5530) schawo válasza MKLS (#5529) üzenetére


schawo
titán

Ez a kamionozás is átkozott drága ám.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5531) Vyndree válasza !Overdose! (#5527) üzenetére


Vyndree
őstag

Természetesen ismét elírtam, hhooossssszzzaabbbb. :R

Kiss Norbi iszonyat nagy tehetség, most sajnos vagy nem épp ott van lehetősége, a semminél mindenképp jobb. Egy Zengőhöz hasonló nagyon jó csapat áll mögötte és tavaly óta a kamionja is versenyképes, kezdik elismerni a tehetségüket. Példa erre Benedek mai felvezetőköre a 24H versenyen.
Mekkora lenne egy Citroen szintű WTCC autóban látni a két Norbit, Major Benedekkel az oldalukon, mint későbbi trónörökös. :)

(#5532) Yayoh válasza Vyndree (#5531) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Én inkább Kiss Norbi , Michelisz ,Wéber triót nézném , mint annó a magyar Seat Leon kupába. .:)

(#5533) MKLS válasza schawo (#5530) üzenetére


MKLS
aktív tag

Árakat nem tudok, de véleményem szerint a költségek köszönőviszonyban sincsenek egy WTCC szerepléssel. Gondolom egy snassz chevy meg nem opció, az most olyan mint 3-4 éve a BMW-k.

(#5534) snecy20 válasza Yayoh (#5532) üzenetére


snecy20
veterán

Wéber klasszisokkal lassabb, és lassabb is volt mindig az említett srácoknál, igaz jóval idősebb is náluk.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5535) Yayoh válasza snecy20 (#5534) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Nem mondanám hogy sokkal lasabb volt , már nem tudom pontosan de 3-an küzdöttek a bajnoki címért , és Wéber simán tartotta az ifjakkal a lépést és futamot is nyert ..

Én Major Benit nem tartom olyan nagy tehetségnek , akkor inkább már Ficza Feri , vagy RCM kupából Tim Gabi.

[ Szerkesztve ]

(#5536) Vyndree válasza Yayoh (#5535) üzenetére


Vyndree
őstag

Wéber az pályakezdő Michelisszel szinten van. Már a 2012-es Norbi is sokkal gyorsabb volt nála. Ha megkapná Norbi klón Hondáját, valahol Filippi környékén csatázna a hátsó szektorban. Tavaly a Leon kupában 12 futamon szerzett 18 pontot (Ficza Ferenc 51-et) és a 10. helyen végzett. Futamgyőzelem közelében nem volt, egy harmadik helyet hozott össze, ez nem túl acélos.

(#5537) MKLS válasza Vyndree (#5536) üzenetére


MKLS
aktív tag

Ez igaz, de azért hozzátenném, hogy tavaly nem tükrözte a tudását az eredmény, szezon első felében folyamatosan széthullott alatta az autó például. Persze nincs egy szinten Norbival,de annyira nem gyenge mint amit a tavalyi szezon mutat.

(#5538) Vyndree válasza MKLS (#5537) üzenetére


Vyndree
őstag

Igazad van, a szezon első felében sokszor kiesett. Utána megtáltosodott és az amatőr mezőnyben mezőnyben jöttek is az eredmények: 6. 8. 4. 9. 12. ez valóban rendkívül kiemelkedő teljesítmény.

(#5539) MKLS válasza Vyndree (#5538) üzenetére


MKLS
aktív tag

Nem kiemelkedő, egyértelmű, hogy nem az, ezt nem is mondtam.

[ Szerkesztve ]

(#5540) Yayoh válasza Vyndree (#5536) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Wéber csak 3 évvel kezdte korábban mint Norbi , a tavalyi eurocupot nem mondanám mérvadónak , mert gyakorlatilag egy tiszta hétvégéje nem volt , állandóan motor gondjai voltak..2012-t se mondanám tiszta összehasonlításnak , tudni lehet hogy nem egyformán voltak felkészítve az autók , Norbin volt a nagyobb hangsúly a csapat részéről , és Norbinak azért jóval több WTCC-s tapasztalata volt már akkoriban...

(#5541) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Van valami topik ahol lehet az ADAC GT Masters-ről dumálni? Érdekelne az a sorozat, jó lenne nézni. De nem tudok róla sokat.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5542) Ventur@ válasza .LnB (#5541) üzenetére


Ventur@
senior tag

Én nem találtam :) . De egyébként is javasoltam korábban, hogy át lehetne nevezni a topikot Túraautó verseny topikra, mivel a múltkor is mindenről beszéltünk, csak WTCC-ről nem :D . Volt V8, BTCC és TCR is.

Egyébként engem is érdekelne a széria, csak hát túl sok infóm nekem sincs róla :) . Annyit tudok, hogy nagyon hangos, nagyon gyors, nagyon benzinzabáló, igazi GT szörnyek csapatnak :DDD .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#5543) snecy20 válasza Ventur@ (#5542) üzenetére


snecy20
veterán

Én is támogatnám az összevonási ötletet. A DTM-re vagyok egy ideje rákattanva... van ugyan külön topikja, de 2007 óta 27 hsz keletkezett benne, halott. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5544) .LnB válasza Ventur@ (#5542) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tegnap ezt a versenyt kezdtem el nézni ADAC GT Masters-ről. 3hetes feltöltés, és a hivatalos oldal szerint ez a verseny volt még csak idén, szóval nagyon nem vagyunk lemaradva az idényről még :) Mondjuk elég Német "központú" ez a sorozat.
Ez mellett pedig van a Blancpain GT Series ahol még durvább, és több fajta gép megy. Ebből már három verseny lement. Itt van egy full race Monzából: [link] Itt aztán vannak durva gépek! És ahogy nézem a GTWorld YT csatornáján fent van az összes eddigi esemény: versenyek, edtések..

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5545) A Zéé válasza snecy20 (#5543) üzenetére


A Zéé
addikt

hát akkor ki kell találni egy nevet, aztán modkerben kérünk átnevezést :)

Just a simple Lineman...

(#5546) -Mike- válasza A Zéé (#5545) üzenetére


-Mike-
addikt

Formula1-en kívül is van élet c. topic
;]

(#5547) snecy20 válasza -Mike- (#5546) üzenetére


snecy20
veterán

Pár évvel ezelőtti meg voltam róla győzödve hogy azon túl nincs élet. ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5548) Ventur@


Ventur@
senior tag

Nem fogom ezt OFF-ba írni, mert már sok lesz :D .

snecy20: Úhh DTM. Na az is fasza. Tavaly néztem jó pár futamot a DigiSport-on. Idén azt se tudom adják-e vagy sem. MotoGP-ét szoktam követni ott :) .

Egyébként meg kellene keresni akkor egy moderátort, meg valakit aki ír valami jóféle bevezető szöveget a topinak, linkelve a jelentős túraautó bajnokságokat, aztán mehet a menet :D .

.LnB: Basszus én összekevertem a Blancpain-el az ADAC-ot :D . Bár utóbbi sem gyenge. Tavaly, ha jól emlészem ugyanitt Oschersleben-ben, volt nagy galiba már a rajtnál. Valami ilyen rémlik :) .

Blancpain meg nagyon durva. Monza-i futamot félig-meddig végig is néztem már a Yt-on :) . De kösz a GT World linket, mert akkor megsasolom a többit is :R .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#5549) .LnB válasza snecy20 (#5547) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jó pár éve lehetett az..mondjuk olyan 20éve (költői túlzás)? ;]
Részemről talán 2008-ban izgultam utoljára F1-en.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5550) snecy20 válasza Ventur@ (#5548) üzenetére


snecy20
veterán

Állítólag az MTVA adja felvételről idén is, ahogy tavaly is, első versenyt Május elején nem sikerült elcsípnem, így nem tudom hogy valóban adta-e az MTVA. Amúgy Szujó közvetítette (sajnos).

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Túraautó topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.