Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Túraautó topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6251) Yayoh válasza .LnB (#6250) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Nem tudom, ha Kiss Norbinak nehéz ennyi pénzt össze tapsolni, akkor Nagy Danit se látom sokkal esélyesebbnek.

Tóth Norbiról egy régebbi cikk:[link].

Azért ez sem gyenge: "Az elmúlt évekhez hasonlóan az idei szezonban is Abu-Dhabi koronahercege, H. H. Sheikh Sultan Bin Khalifa Bin Zayed Al Nahyan támogatását élvezhetem."

[ Szerkesztve ]

(#6252) quby válasza Yayoh (#6251) üzenetére


quby
őstag

Annak egy guriga euróban annyi mint nekem egy szelet pizza!

Már teljesen belekavarodok ezekbe a Norbikba. Hálistennek a vezetéknevük legalább ritka...mint Kiss, Nagy meg Tóth...:P

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#6253) Vyndree válasza .LnB (#6250) üzenetére


Vyndree
őstag

"Rengetegen azt akarják, hogy Kiss Norbi üljön be Michelisz helyére" - ez nem sikerült túl magyarosra, de értjük.
"Egyelőre minden jel arra mutat, hogy Kiss Norbi lesz a befutó a gyári Hondához szerződött Michelisz Norbi helyére a Zengő Motorsportnál. Valóban ő a legjobb opció a magyar csapat számára?"

Ez az Nagy Dani, aki tavaly a 36. lett 3 ponttal a TCR-ben? Egyik ott induló magyarban sem érzem azt a tehetséget, akit megérné WTCC-be vinni. Pastor Maldonado viszont csapat nélkül van és ott van mögötte a venezuelai olajtársaság. :)

(#6254) emre válasza Vyndree (#6253) üzenetére


emre
veterán

Már előre féltem a MOL-t.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#6255) [CS]Blade2 válasza Vyndree (#6253) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nem hiszem, hogy megszabadulunk a Pásztor gyerektől: Szerintem befizeti magát az egyik Sauberes helyére, de a legjobb esetben is van annyi pénze, ami elég a Manor által kínált helyre.

A kamionos Norbi-nak rendbe kell tenni a testét, mert a WTCC-ben számít mondjuk 10kg. Egyébként szerintem egyértelműen őt kéne betenni, ha ez lehetséges. Úgy tudom, hogy elverte annó a Micheliszt is, csak utána nem kapott igazán jó lehetőséget, és pár évre rá átment a kamionosokhoz.
Ennél jobb előéletű magyart nem találnak. Ahol elindult, ott nyert vagy bajnok lett. Szerintem hamar hozzá tud szokni bármilyen 4 kerekű géphez, és a nyers tempója jó kiindulási alap. A stílusa, agresszivitása pont jó is egy túraautó mezőnybe, bár ez nem biztos, hogy összefér azzal, hogy neki úgy kell versenyezni, hogy a kocsit egyben visszavigye.

(#6256) #70869248 válasza Vyndree (#6253) üzenetére


#70869248
törölt tag

Aki valaha látta Kiss Norbit versenyezni az sztem nagy eséllyel őt tenné be. Egyedül a Formula autóknál nem volt számomra meggyőző,..de ami itthon akkor formula autó volt az elég gyász ezt hozzá kell tenni. De bármelyik kasztnis versenyén nagyon meggyőző volt, az itthoni sorozatokon, de a Porsche-val VIP kocsiban, vagy az Alfa-val... most nem is az a lényeg hogy Michelisz-nél jobb vagy sem...ez sztem lényegtelen, a lehetséges jelöltek közül sztem ő a legjobb magasan.

(#6257) a_tesz válasza #70869248 (#6256) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Hát nekünk mesélte a teszt után, hogy másfél kör annyit kivett belőle, mint kétszáz egy akármilyen kasznis autóval. Egyszerűen más kategória, más terhelés, erre csak úgy lehet készülni, ahogy végigjárják az utat, gokart, szárny nélküli formula, aztán szárnyas, aztán nagyobb motor, stb... most neked magyarázzam? :) Hát ő nagyon nem ezt az utat járta, de ahhoz képest szerintem bárhol indult, megállta a helyét. Én csak azt sajnálom, hogy mindenhol arra megy ki a játék, hogy hogyan lehet még több pénzt kivenni egységnyi befektetésből...

Azt már szinte félve teszem hozzá, hogy nyilván jobb Michelisznél, minden megmérettetésen előtte végzett. Michelisz Norbi ellen se szeretnék beszélni, hiszen csak "ponzorpézekből" nem lehet eddig jutni, de én már akkor se értettem, hogy miért nem Kiss Norbival csinálja Zengő a WTCC projektet, és ha most nem őt választja, akkor biztos vagyok benne, hogy olyanok tolják pénzzel hátulról, akiknek nem az eredmény számít...

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#6258) #70869248 válasza a_tesz (#6257) üzenetére


#70869248
törölt tag

Én is jobbnak tartom, érzésre mondva. Annyi a különbség, hogy Michelisz-nek már 'jelenléte' van a WTCC-ben, igaz eleinte kicsit nyusziba volt, de aztán a viszonylag jó védekezésével, a nem 'bunkó', viszont fifikás pozíciótatásával megalapozta. Szvsz van annyira fifikás mint akár Tarquini ..de Norbi-ból absz. hiányzik a 'bunkó' ami azért néha nem árt kasztnis versenynél. ...és persze egy gyors versenyző.
Kiss Norbi egy más karakter, benne sztem minden megvan, nagyon gyors, határozott, és nem fél bunkó lenni ha úgy érzi...a bunkót senki ne értse most hibaként, nem ...ezeknél a srácoknál akik mind keménykednek, néha oda kell tartani, hogy tudják nem lehet csak úgy betenni neki az autót, mert majd úgy is elveszi, elféli a versenyét.
Kiss Norbi viszont a kamionoknál tanult mást is, ami addig talán nem jött ki, megtanulta legyőzni a 'belterjes' arcokat, logikusan jó visszajelzései vannak, mert működik nála a technika, és taktikus lett.
...szal Kiss Norbi-t tartom olyan jó választásnak mint bárkit a WTCC mezőnyből ( nem kis kijelentés, tudom). Nyilván nem egyből, de benne van a tempó, a temperamentum, a taktika, és a jó mérnöki együtt működés.
Ez persze mind saját vélemény, vitatható, régóta követem már a versenyzését, lehet elfogult is lettem.

[ Szerkesztve ]

(#6259) guftabi96


guftabi96
addikt

Mi van a magyar túraautósokkal?

Nem tudom, bennem még mindig az van, hogy a felsorolt nevek közül (Kiss Norbin kívül) senki nincs még azon a szinten, hogy WTCC-s lehetőséget kapjon :U

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#6260) Ventur@ válasza guftabi96 (#6259) üzenetére


Ventur@
senior tag

Zengőéknek is hamarosan nyilatkozni kell, mert ha jól tudom február közepéig le kell adni a nevezést. Nagyon kíváncsi leszek mi lesz, mert évek óta most először várom, hogy kezdődjön a szezon :) .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#6261) .LnB válasza Vyndree (#6253) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez most mi amit idéztél mert ilyet én nem írtam.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6262) Vyndree válasza .LnB (#6261) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem Te hanem Neked, írták, azért van idézőjelben. Nagyon remélem hogy nem Nagy Norberthez hasonló kaliberű pilótát ültetnek Michelisz helyére.

(#6263) Ventur@


Ventur@
senior tag

Tarquini, Valente és Catsburg a Lada 2016-os felállása ;) \o/ . Érdekes egy csapat lesz ez is :D .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#6264) .LnB válasza Vyndree (#6262) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

JA, ok. Félreértettem. Én is Kiss Norbinak szurkolnék a legjobban!

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6265) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Norbi pénteken Barcelonaban teszteli a Civicet.
Tegnap és ma Huff vezet Valenciaban, holnap Monteiro.

Remélem a szezon kezdetéig nagyjából egyenlőek lesznek az autóban eltöltött napok, km-ek száma mert eddig Huffot tolják.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6266) callmeakos válasza Motion_Blur (#6265) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Gondolom szoktatni akarják a Civichez, mert Norbinak meg Monteironak nincs erre szükségük, és gondolom nem akarják hogy ebből kifolyólag hátrányban legyen.

All→M8

(#6267) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv túrázók!

Fenix MC11 Cree XP-G2 R5 LED lámpa tetszik. Ebay-en 12 000 HUF alatt már van. Jókat írnak róla. Több szituációban használnám. Pl. kerékpáron is.
Burst (155 Lumens); High (105 Lumens / 2h 15min); Mid (50 Lumens / 6h); Low (3 Lumens / 90h)
(Lab tested by Fenix using 2500mAh Ni-MH battery)
Nem tudom, ez a teszt tölthető elemmel volt-e elvégezve. Én a tölthetőket preferálom.
Lámpa 1-ik tulajdonsága: digitálisan szabályozott teljesítmény állandó fényerőt biztosít
Ez most jó vagy rossz hír, ha tölthető elemet használok?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#6268) Frenky89 válasza tknof1871 (#6267) üzenetére


Frenky89
őstag

Szerintem itt hamarabb kapsz választ.

(#6269) tknof1871 válasza Frenky89 (#6268) üzenetére


tknof1871
őstag

Bocsánatot kérek! A túrázók topikjába akartam feltenni a kérdést, mert imho ott témába vágó kérdés. Elb.sztam! A linkelt Elemlámpa, zseblámpa topik talán még jobb választás. :R

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#6271) Motion_Blur válasza dudikpal (#6270) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nyilván neki tovább kell lépnie. Egyébként tényleg durva hogy a WTCC-ből senki nem megy sehova, max. nyugdíjba, oda is csak akkor ha elküldik.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6272) sultansmith válasza dudikpal (#6270) üzenetére


sultansmith
senior tag

Azért szerintem a WTCC nívóját jelzi, hogy egy formula E számol vele.
Szerintem ez jó hír.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#6273) [CS]Blade2 válasza sultansmith (#6272) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nem olvastam el a hírt, de, ha a Lopez-re figyeltek fel, akkor nem árt tudni:
hogy ő lenyomott 1-2 szezont a GP2-ben, és 2006-ban a Renault F1 hivatalos tesztpilótája volt, amikor Alonso VB lett a Renault-al. Tesztelt azzal a VB géppel, és elég gyors volt vele.

Szóval ő már ott volt 1 lépésre, hogy az F1-ben nyomja, és onnan zuhant le a pályafutása.

(#6274) Motion_Blur válasza sultansmith (#6272) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Lopez nagyon kilóg felfelé, a sorozatnak semmilyen nívója sincs... azért a Formual-E meg nem olyan nagy durranás, kiöregedett F1 pilóták + az első pár szezonjukban elbukott fiatal pilóták versenyeznek ott.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6275) vlevi válasza [CS]Blade2 (#6273) üzenetére


vlevi
nagyúr

Wtcc magazinban (Eurosport) mindig szoba kerül, hogy Lopeznek szerződése volt a USF1 csapattal, csak végül az a projekt befuccsolt, ezért nem került be az F1-be.

(#6276) dudikpal


dudikpal
aktív tag

"Egyébként tényleg durva hogy a WTCC-ből senki nem megy sehova, max. nyugdíjba, oda is csak akkor ha elküldik." - még akkor sem, lásd tárkíni, meg a tudása/tapasztalata, innen is grat a ladához...

"Azért szerintem a WTCC nívóját jelzi, hogy egy formula E számol vele.
Szerintem ez jó hír."
- hurisstennn, te melyik bolygón élsz?!? NEM a wtcc miatt számol vele a f1-e, hanem annak ellenére!

"Szóval ő már ott volt 1 lépésre, hogy az F1-ben nyomja, és onnan zuhant le a pályafutása." - jó volna már tudatosítani, hogy bizony ez a széria nem létra, hanem kút...

"a sorozatnak semmilyen nívója sincs" - örülök, hogy végre nem vagyok egyedül az évek óta fröcsögött véleményemmel, és nem, NEM kárörvendek, csak sajnálom, hogy Norbinknak ez a csúcs, amit elérhet magyarként, az autóversenyzés legaljának salakanyaga. Mondjuk az éppen bosszanthatna is, hogy mégcsak gondolatszinten sem tud innen továbbnézni, de nyilván tudja, hogy meddig nyújtózkodhat.....japánban sztem megőrülnének érte bármilyen ottani bajnokságban, ezen talán érdemes lehet elgondolkodni...

[ Szerkesztve ]

(#6277) sultansmith válasza Motion_Blur (#6274) üzenetére


sultansmith
senior tag

Aham.

Hát szerintem jó versenyző, de azért az autó is kellett hozzá.
Az analógiádon végigmenve még azt hihetnénk, hogy Hamilton a világ legjobb versenyzője, pedig ez messze nincs így.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#6278) Motion_Blur válasza sultansmith (#6277) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Rühellem Hamiltont, de úgy gondolom hogy Vettelel és Alonsoval ők hárman jelenleg a világ legjobb (forma)autóversenyzői. Vagy Formua-E über alles? :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6279) sultansmith válasza Motion_Blur (#6278) üzenetére


sultansmith
senior tag

Nem, semiképpen sem formula E über alles, de magasabban jegyzik mint a wtcc-t, és ott lohol valahol a forma 1 nyakában.

Itt jegyezném meg, hogy ez nem egyenlő azzal, hogy melyik sorozat mennyire izgalmas.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#6280) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Norbin molgroupos motyó (tűzálló?) van a kabát alatt. Vajon nem kapott gyári cuccost vagy vitte a molt? :D

(#6281) A Zéé válasza vwpolopg (#6280) üzenetére


A Zéé
addikt

mivel még nem volt hivatalos bemutatója a 2016-os autónak (színeknek és szponzoroknak), szerintem még új overall sincs, és ami látszik az fekete nem fehér, szóval ez sztem még szimplán a tavalyi, Zengős van rajta.

Just a simple Lineman...

(#6282) .LnB válasza A Zéé (#6281) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Vihetnének idén valami életet abba a gyári festésbe...de nem fognak.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6283) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

[link] Nascar téma. Oh, rossz topikba írtam szerintem, vagy át lett nevezve?! :U

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6284) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6285) Vyndree válasza Motion_Blur (#6284) üzenetére


Vyndree
őstag

Norbi neve legfelül, az sorban elöl áll és belőle látszik a legtöbb, avagy a többiek mögötte sorakoznak! :Y
Év közben a rajtrácson és a futam leintésekor is ezt szeretnénk látni! :R
(tudom ez semmit nem jelent, de azért jó látni hogy bujtatják a Hondások)

(#6286) Motion_Blur válasza Vyndree (#6285) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ezen én is nagyon meglepődtem :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6287) vwpolopg válasza Motion_Blur (#6284) üzenetére


vwpolopg
őstag

Norbi nincs is benne a 200 versenyesek klubjában nem? 2014-ben került a 100-asok klubjába, azóta tuti nem lett meg a 200. Az nem az ő teste, béna PS munka :D

Szerk.:

Monteironak meg már megvan a 200. szóval tényleg gány PS munka...

[ Szerkesztve ]

(#6288) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Nem 5 12 és 18 a rajtszámaik? Nem ez alapján szokták sorba rakni?

Bár Monteiro volt már 5-ös rajtszámmal is valamelyik szériában, valamint Huff 2-es és 11-es.

(#6289) Motion_Blur válasza vwpolopg (#6287) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Huffy-ra rajzolták rá Norbi fejét :DDD :W

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6290) vlevi válasza Motion_Blur (#6289) üzenetére


vlevi
nagyúr

És tényleg :)
Pixelre ugyanott van az összes hajlat a két ruhán :)

(#6291) Motion_Blur válasza vlevi (#6290) üzenetére


Motion_Blur
félisten

És azért került előre hogy az árnyékkal már ne kelljen szarakodniuk :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6292) JColee válasza Motion_Blur (#6289) üzenetére


JColee
őstag

Inkább Monteiro és Norbi fejét cserélték fel. Ahogy korábban írták, neki még nincs meg a 200. futama.
Elég gáz ez a PS. ;]

(#6293) quby


quby
őstag

Miket észre nem vesztek....én meg itt keresem a MOL logo-t

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#6294) callmeakos válasza JColee (#6292) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Micsoda marketing :DDD

All→M8

(#6295) guftabi96


guftabi96
addikt

Volvo 1

Volvo 2

#KeepFightingMichael

(#6296) Ventur@ válasza guftabi96 (#6295) üzenetére


Ventur@
senior tag

De szép hangja van bsszus :Y . Kezdődhetne már a szezon :C .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#6297) Vyndree


Vyndree
őstag

Öreg vagyok a WTCC-be, úgyhogy lépek is inkább az űrbe. Szevasztok

(#6298) Vyndree


Vyndree
őstag

[ Szerkesztve ]

(#6299) Yayoh válasza Vyndree (#6297) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Csak hogy érthetőbb legyen, erre a cikkre reagált így Kiss Norbi :D

(#6300) JColee válasza Vyndree (#6298) üzenetére


JColee
őstag

Meg jobban sikerult a ps mint a gyari honda kepen :D

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Túraautó topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.