Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  World of Tanks - OFF topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-16 19:31:31

LOGOUT.hu

World of Tanks OFF topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22301) szalai56 válasza fradi81 (#22300) üzenetére


szalai56
senior tag

Igen ebben igazad van, nem mentem annyira vissza (úgy emlékeztem, hogy jan.19.-ig tart, mint a többi)

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#22302) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Na azt hiszem ma is felesleges volt játszani ... Játék terén szépen indul ez az év. Néha köcsög ez a játék de nagyon!
KV-85 13 lövés 2méterről, kettő át is ment. Az első csata előtt kidobott mire visszaléptem már füstölt a TIG. :((
A mai stat magáért beszél: [link]

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#22303) diegho


diegho
nagyúr

Na ez is megvan:
Jármű hozzáadva: WZ-111
Férőhelyek hozzáadva: 1

(#22304) Bingisz


Bingisz
addikt

Hmm. Megírtam, de közben lejárt bejelentkezési idő, és odaveszett az egész. :DDD :O :W
Meg fogom írni megint, csak most kicsit kiégtem. :O :O

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#22305) otto14 válasza Bingisz (#22304) üzenetére


otto14
senior tag

Ha visszalépsz, a szöveg megmarad. Legalábbis operában így működik.

asd

(#22306) Bingisz válasza otto14 (#22305) üzenetére


Bingisz
addikt

Azt csináltam, mert úgy emlékeztem, hogy megmarad, de nem. Chrome. :O

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#22307) emre


emre
veterán

van pár dolog amit megtehetsz
0, előző munkamenetet lehet vissza lehet tölteni
1, word, notepad stb.... :U :P
2, próba topik ;)
3, meggondolod magad :K

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#22308) fradi81 válasza emre (#22307) üzenetére


fradi81
veterán

world? :)

moto g72, Ninebot d28e

(#22309) rlazol válasza Bingisz (#22304) üzenetére


rlazol
addikt

nem akarod ezt égi jelnek venni? :U

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#22310) diegho


diegho
nagyúr

Győzelem!
Csata: Ruinberg
Jármű: WZ-111
Szerzett tapasztalat: 2 423
Szerzett kredit: 131 335
Csatában elért Achievement: Nagy kaliber, Szárnysegéd, Acélfal, Kiváló Lövész, Elit lövész, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"

Ez gyorsan meglett. Nem rossz ez a tank! Kifejezetten úgy érzem, hogy megérte. Az IS6 jobban páncélozott, ez tény, de ez sokkal értsd SOKKAL mozgékonyabb és ez randomban egyedül elég sokat ér.

(#22311) myckey válasza rlazol (#22309) üzenetére


myckey
veterán

ne tekintsen csak semmit se jelnek :U :C

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#22312) sith7 válasza diegho (#22310) üzenetére


sith7
nagyúr

rep ? :))

(#22313) h1mpi válasza diegho (#22310) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Van olyan tank, ami rossz szerinted? :))

Szerk: kiváncsi lennék mik azok, mert azt biztos nem fejlesztem ki :K

[ Szerkesztve ]

(#22314) diegho válasza h1mpi (#22313) üzenetére


diegho
nagyúr

Igen van.

(#22315) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Év eleji szösszenet egy kék buldogtól:

.
Amúgy jól játszott a buldoggal a srác. Néztem miután kilőttek.
.
Aztán egy E75 rátolatott és bukta a maradék HP-ját:

[ Szerkesztve ]

(#22316) fsb1000 válasza fsb1000 (#22315) üzenetére


fsb1000
nagyúr

És még holtában megmutatta a milyen is ha egy magyarnak beszólnak.
(épphogy megnyertük a csatát pedig a végen 6 vs 1 volt a javunkra)

(#22317) Scheff válasza fsb1000 (#22316) üzenetére


Scheff
tag

Hehe... a híres krumplipasztor, a bukott angyal. :P

[ Szerkesztve ]

World of Tanks Twitch csatornám: https://www.twitch.tv/mrscheff

(#22318) csapee válasza Scheff (#22317) üzenetére


csapee
senior tag

Úgy érzem itt még kincsesbánya van sztorikból. Mesélj pls :C

Csapee

(#22319) Diarmand válasza Scheff (#22317) üzenetére


Diarmand
senior tag

Nem ő volt az, aki váltig állította, hogy a töltésidőt is manipulálják, mikor fontos lenne, hogy kilődd a másikat? :DD

(#22320) Bad Pritt válasza Diarmand (#22319) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Övé az a szösszenet? Failguy. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#22321) diegho válasza Diarmand (#22319) üzenetére


diegho
nagyúr

Rémlik valami agyalágyult barom csinált valami írást valamilyen magyar wotos oldalra. Ez lenne az?

(#22322) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Ez a VK béla olyan kemény lett, hogy meg sem ijed és jön rá az E100-amra
Goldra váltok, de ha kicsit is beforgatja magát, akkor még a 334 pen sem viszi át alul. (nem mindig) A tornyát is próbáltam, de az se ment.
Mindjárt veszek egyet, mert Maussal nem vagyok ilyen bátor.

(#22323) Diarmand válasza diegho (#22321) üzenetére


Diarmand
senior tag

és (#22320) HáGé aha, asszem ő lesz az :D

[ Szerkesztve ]

(#22324) Bingisz válasza Diarmand (#22323) üzenetére


Bingisz
addikt

Jaja. Ő az.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#22325) bullseye


bullseye
addikt

Lehet, hogy ti nem érzitek ezt olyan szörnyűnek, mert ti is jól álltok, de nekem felfoghatatlan, hogy ő kék, én meg éppen csak zöld. :)
Még ha teljesen egyenes arányosság nyilván nincs ebben a kérdésben, de akkor is.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#22326) Bingisz


Bingisz
addikt

Nah. Második nekifutás. Nincs kedvem leírni az egészet egybe ismét, de valószínűleg, ha folytatódik a téma, akkor úgy is szóba kerül minden amire gondoltam.

Azt viszont leszögezem most is, hogy a klán teljesítménye szerintem elismerésre méltó volt a kampányon így is, hisz a legtöbb tankot szereztük meg a hazai klánok közül (73-at), és az összetett 23. helyezéssel a legjobb eredményt értük el az eddigi nagy kampányok közül a magyar klánok között.

Viszont ennél végezhettünk volna sokkal előrébb is, ha bizonyos problémákat megoldunk a kampány előtt. Ám nem így tettük, mert finoman szólva is g*ciség lett volna, ha kampány előtt azt mondtuk volna néhány tagnak, hogy "Bocs, de nem viszünk az élő showba". Mert a probléma az, hogy színtől függetlenül nem minden tag csapatjátékos. Amikor az egészet kitaláltuk, én nagy naivan azt hittem, hogy akiknek van olyan statjuk nagyjából, mint nekem mondjuk, az csapatban is tud érvényesülni. Viszont ez koránt sem így van. És ez nem bántás, vagy ilyesmi, hisz attól még randomban játszhat valaki jól, csak csapatban valamiért nem.

A hosszabb verzióban taglaltam a jelenségeket is, de most inkább próbálom hagyni, hogy kibontakozzon a téma. Kíváncsi vagyok, hogy ti mit gondoltok erről, mert eléggé sokat foglalkozom ezzel. Ugyanis az egésszel az a legnagyobb baj, hogy ezek a jelenségek leginkább az fc-knek okoznak rengeteg problémát, és egyszerűen kiégetik őket az ilyen dolgok. Sok magyar jó fc viszont nincs.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#22327) diegho válasza Bingisz (#22326) üzenetére


diegho
nagyúr

Ki a FC most?

(#22328) Diarmand válasza Bingisz (#22326) üzenetére


Diarmand
senior tag

Elöljáróban annyit tennék hozzá, hogy ez a "nem vagyok jó csapatjátékos" dolog nagyon is tudom, hogy mi, mert én is ilyen vagyok. Szakaszban sem törekszem arra, hogy komolyabban együtt dolgozzak a másikkal, nekem olyan szakasztárs kell, aki magától tudja mi a dolga és nem lohol némán a seggemben, hogy majd akkor ő besegít nekem. Amit a legjobban utálok, az a "követlek" írva és/vagy mondva. Nem bazmeg, ismered a tankod, látod a térképet, alkalmazkodj és érvényesülj! Ezért nehéz velem valamennyire szakaszozni, mert nem szeretek együtt menni a másikkal, hogy majd itt meg itt megtoljuk stb... nekem a szakaszozás olyan, mint egy random meccs két vagy három jó játékossal az egyik oldalt, de ezt hosszabb távon. Nem kell a taktik, csak nézzünk rá a térképre és döntsük el mit csináljunk.
Szal el tudom képzelni, hogy miért nem akarjátok az ilyen játékosokat magatokkal vinni komolyabb meccsekre. Félreértés ne essék nem vagyok full retard, ha cw van, akkor természetesen azt teszem amit mondanak és nem dumálok. Csak saját tapasztalatból kiindulva tudom, hogy mi lehet a probléma nálatok egyes játékosokkal. Anno FC-ként nekem is volt dolgom olyanokkal, akik rendszeresen magán akcióztak és miattuk buktunk. Megjegyzem én szívbaj nélkül megmondtam ha valakit nem viszek mert balfasz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22329) Bingisz válasza diegho (#22327) üzenetére


Bingisz
addikt

VaZo, AlkorQua, WoW(új accal, de csak stronkholdot vezet, mondjuk nagyon CW-zni nem is fogunk, mert nagyon jó a Stronkhold támadásrendszer) HannibalXX, meg kampányokon vezet Szuper is. Ők az FC-k, valamint a két Delta vezet még, meg én, ha nagyon kell, bár én nem szeretek egyáltalán vezetni.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#22330) Bingisz válasza Diarmand (#22328) üzenetére


Bingisz
addikt

Van, hogy nem a magánakció a probléma. Sőt ennek a tökéletes ellentéte, a teljes tanácstalanság egy adott szituban is jelen van, pedig azt hittem, hogy ilyen szinten már nem kéne. A kreativitás jó, sőt valamilyen szinten kell is szerintem, de meg kell találni a megfelelő határokat. Sokszor az baj, hogy ha a tag nem kapja meg, hogy méterről méterre mit kell csinálnia, akkor kétsége esik, pedig valójában olyan dolgokat kellene véghezvinnie magától, amit amúgy randomban rendszeresen megcsinál mondjuk az adott mapon.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#22331) rlazol válasza Bingisz (#22326) üzenetére


rlazol
addikt

a csapatjátékot a többségnek tanulni kell.
annak a korosztálynak, amelyik a ZWACK gerincét adja, főleg nem megszokott dolog ez (tisztelet a kivételnek), hiszen pl az összes filmben azt látják, hogy a nagy hős egyedül is megold mindent.

A parancsnok dolga, hogy azokat, akik alkalmatlanok eltávolítsa a csapatból akármilyen jó egyéni képességekkel bírnak is. Ez vezetői kvalitás kérdése.
A vezetőnek az első perctől egyértelmű helyzetet kell teremteni elvárások és következmények terén. Ha egy adott viselkedést elnéztél hetekig valakinek, csak mert épp nem volt kampány, vagy kényelmetlen lett volna beszólni, akkor az illető joggal fog értetlenkedni, hogy egyszer csak nem kívánatos lett.
Ezért kell folyamatosan, következetesen viselkedni mindenkivel szemben. Akkor nem ér meglepetés senkit és a csapat használható része számára ez a vezetői viselkedés erősen moráljavító hatású.
Nem lehet, nem szabad halogatni az eltévelygők, kalandorok figyelmeztetését, ha ez hatástalan, eltávolítását. A jó vezető nem szeretetre és elismerésre, hanem tiszteletre törekszik, ezt pedig a következetes, de emberi magatartással lehet elérni.

Tudom, milyen nehéz ez, rengeteg konrét példát tudnék írni abból az időből, amikor aktívan E-REP eztem, és e-Magyarország hadügyminisztere voltam.

A régóta felgyülemlett problémákat meg kell beszélni, az illetékeseknek a tudomására kell hozni, DE nem szabad egyből kirúgni mindenkit. Lehetőséget, sőt, segítséget kell adni nekik a fejlődésre, viszont következetesen be kell tartani a megbeszélt következményeket arra az esetre, ha ez nem sikerül. Ez a parancsnok felelőssége és feladata.

SZERK
a spontaneitás hiányáról:
hadd ne mondjam, hogy a magyar oktatási rendszer áldozatai vagytok, ami arra szoktat mindenkit, hogy lépésről lépésre megmondják, mit csinálj.
de a tét nyomasztó hatása ugyanilyen lehet - mint a fociban a 11-es rúgás.
a fent leírtak igazak rájuk is: szólni nekik, próbálni segíteni (random század, szakasz), de ha nem tapasztaltok változást, akkor a Te felelősséged eltávolítani a frontvonalból az érintetteket.

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#22332) Diarmand válasza Bingisz (#22330) üzenetére


Diarmand
senior tag

Ez teljes mértékben így van. Sokan azt várják, hogy fogd a kezük és szabályosan mutass rá a tank gyenge pontjára, hogy oda lőj és akkor inkább semmit nem csinál vagy csak lötyögnek magukban. Tudomásul kellene venni, hogy a szerencsétlen FC nem figyelhet egyszerre harminc tankra és ha olyan szituáció van amit kihasználhatsz, de a főnök el van foglalva, akkor imprózni kell, persze nem baromságokat pl lerammolni 200 hp-s maust meg hasonlók.
de meg kell találni a megfelelő határokat. Na ez az, amire nagyon kevesen képesek cw-n.

(#22333) Szepi1979 válasza Bingisz (#22329) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Ph3lan tudott hozzátenni a sikerekhez? Lett tankja?

“ nem kell mindig nyerni “

(#22334) Bingisz válasza Szepi1979 (#22333) üzenetére


Bingisz
addikt

Nem sajnos, nem lett neki tankja. Későn érkezett hozzánk, és nem is tudott mindig lenni. De néhány csatára ő is benézett.

rlazol: Én már úgy gondolom, hogy a csapatjátékot nem nagyon lehet tanítani. Lehet gyakorolni meg minden, de egyszerűen akiben nincs meg ez a dolog, az a sok gyakorlás után sem fogja elérni azt a szintet ilyen téren, ami a tényleges sikerhez szükséges. A vezetői dolgokban viszont igazad van, bár nálunk a rang csak névleges, hisz kb. hatan hozzuk meg a döntéseket.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#22335) fsb1000 válasza Bingisz (#22326) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Jó lájtos lett...

(#22336) Szepi1979 válasza Bingisz (#22334) üzenetére


Szepi1979
senior tag

kár, szívesen láttam volna tőle valami tesztet a jutalom tankokról.

“ nem kell mindig nyerni “

(#22337) rlazol válasza Bingisz (#22334) üzenetére


rlazol
addikt

mindent lehet tanulni, hajlandóság, akarat és idő kell hozzá.

valaki itt egyszer megfogalmazta már egyéni szinten, de ide is igaz.
ha ő nem ismeri fel, hogy adott szituban rosszul döntött, hibázott, akkor sose fog fejlődni.
ha magától nem jön rá, akkor nektek kell felhívni rá a figyelmét, de ezt se lehet folyamatosan.

el kell magyarázni neki mi a baj
menni vele, ha megint elkövetni, megint szólni
ha nem fejlődik jelezni, hogy így nem fog menni
és végül meglépni az elkerülhetetlent.

de az alapvetés az, hogy szólj neki, mi a gond, mutass rá, mert lehet, magától nem látja.

tekintsd ezt úgy, mint egy kiképzést. A katonák se tudják egyből, mi a teendő adott szituban, hiába bánnak tökéletesen a fegyverrel. El kell neki mondani. Ha akkor se fejlődik, akkor van a baj.

mi az, hogy 6an hoztok döntést? és ki az, aki egy adott döntést felvállal a többiek felé? Mindig más?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#22338) emre válasza Bingisz (#22326) üzenetére


emre
veterán

A jó játékosok többsége eléggé individualista ahhoz hogy beáldozza magát, és randomban valószínűleg eszébe sem jutna megcsinálni olyasmit amit szerinted a szituáció megkíván. Másrészt lehet teljesen idegen dolgot kért az fc tőlük olyant amiben random csatában esze ágában sem lenne belemenni, és az adott helyzetben tényleg nem tudta mit kell csinálni, mert annyira idegen a számára. Majd még gondolkozok rajta.
Mondjuk csapatban én sem éreztem magam annyira acélosnak és ez azért zavart is rendesen.

Meg elég nehéz az fc-re figyelni ha alig hallani valamit az állandó buzikurvaanyázás miatt. Én mondjuk ezen lepődtem meg a legjobban. Valahogy nagyobb fegyelemre, komolyabb önkontrollra számítottam. De hát nem egyformán kezeljük a feszültséget.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#22339) rlazol válasza Bingisz (#22334) üzenetére


rlazol
addikt

még valami:

-nem várhatod el azt, hogy miután valaki Xezer csatában megszokta, hogy ő a Jani, most egyszer csak meg kell várnia a többieket, és ne rohanjon előre frag-et, dmg-et szerezni reflexből.

-de azt se várhatod el, hogy akinek azt jelenti a fegyelem, mint az iskolában - várjuk meg, amíg a TANÁR ÚR ideér, addig remélhetőleg nem megy tönkre a kísérlet, mert a TANÁR ÚR biztos tudja, hogy mikorra kell ide érnie - az megfelelő mennyiségű önállóságot tausítson adott helyzetben.

ez két nagyon eltérő embertípus, és neked mindkettővel lehet problémád. de egyik se azért van, mert ő alapból alkalmatlan a csapatjátékra (ilyen is van). Mindkét típus erősen akar, és úgy érzi, mindent megtesz a csapatért. És egyik se veszi észre, hogy a maga módján túllő a célon.

szólni kell nekik, meg kell beszélni a problémát, lehetőleg anélkül, hogy konkrét múltbeli helyzeteket elővennétek, mert akkor jön a "de miért nem szóltál akkor" kezdetű végeláthatatlan és sértődésbe torkolló vitarész.

az amerikai fociban minden meccset megnéz a csapat együtt videón és kielemzik. Nem azért, hogy pellengérre állítsák akik hibáztak, hanem hogy tanuljanak belőle. Ti is csinálhatnátok ilyet.

nem lehet könnyű a klántagoknak a különböző stílusú FC-khez se alkalmazkodni. az egyuikbe kevésbé bíznak, ott talán több az önállóskodás, a másikba jobban, annak várják a konkrét parancsait. Az egyik mindent szájba rág, a másik fő vonalakat rajzol fel. Ezt is meg kell szokni, ki kell elemezni, szerintem sokat segíthet a csapatjáték fejlődésén.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#22340) PitLee válasza szalai56 (#22299) üzenetére


PitLee
őstag

szalai56 :--Sziasztok!
Milyen cigit kértek füstszűrőst vagy nem füstszűrőst?

PH fórum:--Néz má !
Van rajta sapka ...csihi puhi
:DDD

Hofi, 1982. Hús-mentesáru

(#22341) Bingisz válasza emre (#22338) üzenetére


Bingisz
addikt

Na az anyázásos mindenki folyamatosan pofázós dolgok pont ki lettek nevelve a tagokból amióta elmentél. Legalábbis Cw-n és Sh-ban. Randomban aki mindig is ragelt az most is ragel.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#22342) Szepi1979


Szepi1979
senior tag


(IMG:/dl/upc/2015-01/01/401760_liiddokl4nicwa1b_shot_013.thumb.jpg]

Első pools medálom. Tudom statpadder noob tank, de akkoris. :)

[ Szerkesztve ]

“ nem kell mindig nyerni “

(#22343) Szepi1979 válasza rlazol (#22339) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Lehet hogy X ezer csatában megszokta azt hogy ő a Jani, ugyanakkor a CW erősen csapatjáték. Ha nem csapattag akkor nem kell CW-re menni. Egy CW orientált klán célja a minél jobb helyezés nem?

“ nem kell mindig nyerni “

(#22344) Bingisz válasza rlazol (#22337) üzenetére


Bingisz
addikt

Ó, ezeken a lépéseken már túl vagyunk mind. Szóval nem úgy kell gondolni, hogy 3 hiba után cső, hanem ezek mind hosszútávú következtetések. Az fc elmagyaráz általában mindent, ha valaki hibázik, akkor azt számon kéri, elmondja neki, hogy miért nem volt jó stb.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#22345) Bingisz válasza Szepi1979 (#22343) üzenetére


Bingisz
addikt

Hát igen. Mondjuk mostanában a minél jobb Sh győzelmi arány a cél. Most úgy néz ki, hogy a Sh-ból sokkal több dolgot lehet kihozni, mint a cw-ből.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#22346) rlazol válasza Bingisz (#22344) üzenetére


rlazol
addikt

akkor mi a gond?
ó, hát az nagyon jó!
mert ezek alapján tudjátok, kikkel van gond, azt is, hogy mi.
az illetőknek erre többször fel lett híva a figyelmük, mégse javítottak.
akkor viszont a klán többi tagjának érdekében sajnos el kell őket tanácsolni.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#22347) emre válasza rlazol (#22346) üzenetére


emre
veterán

Szerintem az van amit írtam. Nálam is volt olyan hogy adott géppel (50M) olyan helyre küldtek ami egyébként eszembe sem jutott volna és baszott kényelmetlenül éreztem magam. Ráadásul be is aludtam induláskor. De szerencsére volt aki kompenzálta a problémát, de ráment az én gépemen kívül még egy.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#22348) fsb1000 válasza emre (#22338) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem alap, hogy században, strongholdban, CW-n csak az FC beszél, nincs zavaró hang.

(#22349) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Valaki linkelné nekem azt az oldalt amin összesítve van, hogy mely tankokkal lehet a legjobban keresni? :R

(#22350) stork13 válasza Tomi0703 (#22349) üzenetére


stork13
aktív tag

Ez az?

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  World of Tanks - OFF topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.