Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) REDeath válasza REDeath (#4950) üzenetére


REDeath
őstag

próbáljam meg esetleg mi lesz ha tűzfalat újra teszem? :F

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#4952) Newyorker


Newyorker
addikt

Az automatikus lejátszást hogyan lehet bekapcsolni?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#4953) user12 válasza Chris82 (#4199) üzenetére


user12
őstag

Msconfig?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#4954) Loretto válasza Newyorker (#4952) üzenetére


Loretto
veterán

gpedit.msc paranccsal konfigurálható az automatikus lejátszás (ha jól emlékszem).
Vagy TweakUI.

[ Szerkesztve ]

Soirée...

(#4955) Newyorker


Newyorker
addikt

Ezt valahogy érthetőbben :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#4956) Loretto válasza Newyorker (#4955) üzenetére


Loretto
veterán

A parancsot beütve csoportházirendekben lehet változtatni a Felügyeleti sablonok --> Windows összetevők résznél az Automatikus letjátszással kapcsolatos házirendek alatt.

A TweakUi pedig egy finomhangoló program.

Soirée...

(#4957) REDeath válasza Loretto (#4954) üzenetére


REDeath
őstag

alapban nem műkszik? én jobgomb meghajtóra és tulajdonságok, és itt van automatikus lejátszás fül. ez nem alapbeállítás?

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#4958) akaido válasza bbchris (#4922) üzenetére


akaido
addikt

A start/futtatás/services.msc segítségével tiltsd le a két Punkbuster [A és B is van] szolgáltatás automatikus indulását. (ugyanígy jártam én is-->Installnál nem kellett volna feltenni nekem sem)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#4959) Loretto válasza REDeath (#4957) üzenetére


Loretto
veterán

Megnéztem xp-n is (mert a def os Vista nálam), tényleg ott van a fül, de állítsd be, majd tegyél 2 lemezt. Nálam megnyílt ugyanúgy.

Soirée...

(#4961) nagykovi


nagykovi
csendes tag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni, mer a win mostanában ilyen hibát ír ki.:
[link]
Mitől lehet ez? (lehet az új modem hibája?)
Köszönöm előre is

(#4962) fero02 válasza nagykovi (#4961) üzenetére


fero02
veterán

Windows Update volt már?

(#4963) nagykovi válasza fero02 (#4962) üzenetére


nagykovi
csendes tag

Igen, volt, megcsináltam de megmaradt a hiba :(

(#4964) REDeath válasza nagykovi (#4961) üzenetére


REDeath
őstag

nekem ilyet spyware okozott régebben, de ez csak egy tipp, nembiztos hogy nálad is az

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#4965) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

Sziasztok! megtudná nekem valaki mondani azt, hogy mit kell beirni a start menü/futtatáshoz hogy azok beállitások jöjjenek be ahol van egy olyan fül hogy automatikusan induló programok listája vagy valami ilyesmi.. van egy pár program amit nem szeretnék, hogy egyböl fusson amikor bejön a windows..thx elöre is :R

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#4966) Tosee válasza sid.:Rc211v (#4965) üzenetére


Tosee
őstag

ha jól sejtem akkor az msconfig -ra gondolsz

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#4967) Primőr


Primőr
aktív tag

Azt vettem észre, eltűnt a Lomtár az Asztalról. Van valami mód visszavarázsolni?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#4968) Kernel válasza Primőr (#4967) üzenetére


Kernel
nagyúr

TweakUI nevű programmal lehet ki/be kapcsolni a megjelenést, a Desktop ágnál.

Lehetne persze közvetlenül registrybe is nyúlni, de így kényelmesebb, és ez a program más célra is hasznos.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4969) Primőr válasza Kernel (#4968) üzenetére


Primőr
aktív tag

az előbb töröltem le. registryben hol?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#4970) Kernel válasza Primőr (#4969) üzenetére


Kernel
nagyúr

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ Explorer\ BitBucket
NukeOnDelete = 0

Így viszont újraindítás is szükséges, míg a TweakUI rögtön elintézi.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4971) Primőr válasza Kernel (#4970) üzenetére


Primőr
aktív tag

Köszi!

Amúgy azt vettem észre, gépemnél jóval gyengébb laptopokon sokkal gyorsabban indul be a windows xp, mint nálam. Hogy lehetséges ez? (nincs sok automatán induló programom)

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#4972) sid.:Rc211v válasza Tosee (#4966) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Igen ez az köszi ! :R full kiment a fejemböl :B üdv!

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#4973) Kernel válasza Primőr (#4971) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ennek sok oka lehet, a Bootvis nevű programot szokás ilyen esetben javasolni, de nem biztos, hogy sokra mégy vele.

Előfordul némely gépnél a DHCP szerver válaszára várakozás klasszikus problémája, olyankor megáll bootfolyamat egy időre, ebből lehet észrevenni.

Az sem mindegy, hogy friss XP telepítésnél is fennáll a jelenség, vagy csak később jelentkezik.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4974) icons


icons
addikt

Hi, hogyan lehet a legegyszerűbben teljesen törölni egy winfost a wincsiről?

(#4975) Primőr válasza icons (#4974) üzenetére


Primőr
aktív tag

Mikor felrakod az új windowst, az előző windowsos partíciót formatálhatod

:))

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#4976) Primőr válasza Kernel (#4973) üzenetére


Primőr
aktív tag

A bootvis nem ér semmit. Mindig lassú volt sztem.. amúgy próbálkoztam bizonyos szolgáltatások letiltásával is, de semmit se ér. Az lehet baj, hogy a win SATA vinyón van, a lapozófájl meg másik vinyón, ami nem SATA?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#4977) akaido válasza icons (#4974) üzenetére


akaido
addikt

molotov koktél, kalapács...ötletbörze nyitás! :)

pl: GParted Live CD -ről boot win partíció törlése. De ugyanezt a win telepítő cd-vel is megteheted.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#4978) icons


icons
addikt

Ajjajj, egy picit másképpen:
1 vinyó, 2 partíció: egyiken csak a winfos, jól is van ez így, a másikon viszont csak adat. Ez lett volna az alapfelállás, de véletelnül a 2.ra is raktam xp-t, és arról le akarom szedni, de csak azt, semmilyen más adatot. A winfos persze az egyikről fut, tehát nemkell boot körül babrálni :).

(#4979) akaido válasza icons (#4978) üzenetére


akaido
addikt

Akkor Csökkenetett módban töröld a feltelepített 2. partíciós Win könyvtárakat és fájlokat. Azért nézd meg a boot.ini-t is, és szerkeszd ha mégis két Win szeretne indulni.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#4980) DZs


DZs
senior tag

Sziasztok!
Megsérült az xp-m windows installere. Nem tudok vele mit kezdeni. :O Lehet javítani anélkül, hogy az egész xp-t újra pakolnám? :F Köszönöm a tanácsokat előre is! :R

(#4981) Kernel válasza Primőr (#4976) üzenetére


Kernel
nagyúr

Elvileg nem okozhat gondot, sőt inkább hasznos lehet a lapozófájl másik merevlemezre helyezése.

De attól még meg lehet próbálni visszahozni, esetleg próbaképpen letiltani teljesen. Mondjuk, nekem véglegesen le van tiltva, mivel így is megy a gép, de ez mindenkinél felhasználási terület függvénye.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4982) Kernel válasza icons (#4978) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha nem onnan bootol, egyszerűen csak törölni kell az adatokat, ehhez esetleg tulajdonba venni, rejtett fájlokat láthatóvá tenni.

Különben, soha nem bírtam a Prohardveren ezt a winfosozást. Eddig általában hamar el is ment a kedvem az itteni fórumozástól, az ilyen színvonalú, értelmiségi hozzászólások miatt. Egyszerűen fárasztó látni.

Tudok több másik Windows fórumot, ahol a "winfosozókat" hamar kiutálják a hozzáértők, nekem valahogy az mindig jobban megfelelt.

Anyázni lehet, nem tegnap kezdtem fórumozni, tehát egyrészt nem érdekel, másrészt csak bizonyít valamit...

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4983) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Sziasztok.

Van kis környezetemben egy tartomány, központi szerverrel, Windows Server 2003 OS van rajta. A klienseken XP. Mikor bekapcsolják a kliensgépeket, akkor hosszasan vár, csak azt írja ki, hogy az ön személyes beállításainak betöltése, de semmit nem csinál. Ezt vagy 3-6 percig, mikor mennyi ideig csinálja. Nem tudjátok, mi okozhatja ezt, és hogyan lehet kiküszöbölni?

Másik: a fent említett jelenség lehet-e a szerver kis teljesítménye miatt? (A64 3000+, 256M RAM)

Előre köszi: HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4984) ollie válasza DZs (#4980) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

(#4985) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Sziasztok,

Szerintetek mi az oka a következő jelenségnek. Munkahelyi gép. Volt rajta két account, az enyém és a kollégáimé. Mindkettő administrator-i minősítésben. Történt egy windows reinstall, valamint egy Samba domainbe léptetés (account profil másolásokkal stb). A telepítés során a rendszerpartíció formatálva lett. A könytárak esetében a security beállításokat úgy csináltam meg, hogy csak az én accountommal lehessen belépni a saját könyvtáramba hiába van a másik accountnak is adminstrator-i jogköre hozzáférését tiltottam. A könyvtár nem a rendszerpartíción volt, a format nem érintette.

Namármost. Friss winfossal indulás/ nézek ki a fejemből. Mindenki másnak érintetlen a könyvtára, csak az enyém üres. Szó szerint üres. Próbálkoztam gyerekjátékokkal mint pl free undelete stb, de semmilyen visszaállítható file-t nem talál. A helyzet elég súlyos, fontos adatok voltak a könyvtárban és nem mindegyiket archiváltam rendszeresen az otthoni gépre.

5tlet? Vagy felejtsem el az adataimat?

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#4986) 7


7
addikt

A kovetkezo a kerdes:
egy rendesen levedett gepen, amin nem tudok jobbklikkelni a talcan, illetve a vezerlopultot sem tudom megnyitni (konyvtar), hogyan tudnek (netalantan parancssorbol) dvorak billentyukiosztasra valtani?

(#4987) ollie válasza bolcsodal (#4985) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Documents and settings-ben nem találod a régi könyvtárat? Nekem gyanús, hogy az új accountod egy új könyvtárat kapott.
Pl: mondjuk XYZ az accountod, akkor most van egy XYZ könyvtár a documents and settingsben, meg egy XYZ.DOMAIN könyvtár (és ez utóbbi az újabb és üres).

***

(#4988) bolcsodal válasza ollie (#4987) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nem...

Volt egy síma könyvtáram a D meghajtón (C a rendszer). A gép új windowst kapott erre minden adat eltűnt belőle.

Tehát XYZ könyvtár volt az alőző rendszer alatt is ;] és most is XYZ. Csak a régi accountok szűntek meg. A security beállításokról már írtam... :U

They drew first blood....

(#4989) Hujikolp válasza 7 (#4986) üzenetére


Hujikolp
őstag

nembiztos h jó lesz: D:\WINDOWS\system32\intl.cpl

(#4990) Hujikolp válasza bolcsodal (#4985) üzenetére


Hujikolp
őstag

próbáld majd meg, hátha: eszközök, mappa beállítások, nézet, egyszerű fájlmegosztás használata pipa ki. ok
majd a mappa tulajdonságai, ott a biztonság, és ott állítsad be, h neked teljes hozzáférésed legyen felette, vedd bírtokba, meg miegymás. itt elkell majd tökölni egy kicsit, de elöbb utóbb megcsinálja. vagy próbálj valamit beállítani, majd megint a tulajdonságok, és biztonság, hátha enged valami még módósítani. én ezt próbálnám ki.

(#4991) 7 válasza Hujikolp (#4989) üzenetére


7
addikt

Koszi, majd valamikor kiprobalom :)

(#4992) bolcsodal válasza Hujikolp (#4990) üzenetére


bolcsodal
addikt

Próbáltam ezzel szarakodni..nem sok sikerrel. Mintha elpárolgott volna minden adat... :(

They drew first blood....

(#4993) icons válasza Kernel (#4982) üzenetére


icons
addikt

Akaido: köszi, remélem, hogy nem lesz szükség a Csökkentett módra, bár nagy eséllyel mégis lesz...

Különben nem nagyon izgat, hogy mit nem bírsz, ha nem tetszik ne nézd, ne válaszolj, vagy amit szeretnél. Majd szólok, ha kiutálnak, és ne vonj le ennyiből következtetést, mert az még többet bizonyít... mellesleg jelezhetnéd, hogy off, mert kb senkit sem érdekel, és ennek egyáltalán nem itt van a helye, max priviben, de inkább csak a fejedben...

(#4994) bolcsodal


bolcsodal
addikt

ajjaj..énis leírtam "azt"! Ehh, végülis mind1, az én esetemben meg is érdemli az oprendszer, hogy gyengéd szavakkal illessem... ;)

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#4995) DZs válasza ollie (#4984) üzenetére


DZs
senior tag

Próbáltam, de semmi eredmény. Kísérleteztem egy offline windows frissítő csomaggal de kibontás közben ndp20-KB928365-x86 hibaüzenettel leáll a telepítés. Szóval sérült a Windows Installer, de amit adtál nem veszi észre a hibát és nem írja felül.

(#4996) akaido válasza icons (#4993) üzenetére


akaido
addikt

"Akaido: köszi, remélem, hogy nem lesz szükség a Csökkentett módra, bár nagy eséllyel mégis lesz..." :R A biztonság kedvéért[ meg a paranoia :) ] ajánlottam a csökkentett módot.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#4997) debut12


debut12
aktív tag

Sziasztok!
Telepítés során a telepítő összecserélte a meghajtókat. D-ből lett C, és fordítva, így most a windows a D-n van. Programok telepítésekor ez problémát okoz. Hogyan tudom visszaállítani a helyes meghajtó állapotot úgy, hogy ne vesszenek el az adataim?
Köszi!

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#4998) icons válasza akaido (#4996) üzenetére


icons
addikt

Igen, igazad lehet, inkább azzal próbálkozom, nehogy vmi itt keveredjen nekem...

bolcsodal: Aztán vigyázz, mert egy ilyen megszólalástól hamar naaaaaggggyyyon nagy bunkó leszel, és nem illesz az ilyen értelmiségi körökbe, és emiatt biztosan ki fognak közösíteni, én ezt tanultam ma...igggazán érdekes

(#4999) ollie válasza icons (#4993) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pedig igaza van.

***

(#5000) Los Angeles


Los Angeles
csendes tag

Sziasztok! Eléggé új vagyok itt, lehet, hogy már volt ilyen kérdés...
Szóval vettem egy új Windows XP-t (OEM), feltelepítettem, regisztráltam.
Ha most el akarom adni azt a gépet, amire felraktam, a Windows-t megtudom tartani, vagy muszáj lesz eladnom a géppel együtt? Ha igen, akkor aki megveszi, tudja-e majd használni, a saját nevére újraregisztrálni?

Biztos banális a kérdés, elnézést érte... :U

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.