Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) djyuri válasza demars (#5198) üzenetére


djyuri
őstag

ok
Az én gépemnek már megvan....bill...tegnap is beleestem a reflexbe,szal mindjárt restart volt:D

jaja...kop-kop...

A vista-s bajok meg csak úgy vannak:)

(#5202) djyuri válasza Core2duo6600 (#5200) üzenetére


djyuri
őstag

Üdv
szal az összes megerősítéskérést is ki lehet kapcsolni? :Y
Azt amit pachként lehetett leszedni,hogy minden kérdést kikapcsoló dolog...nah szal..a felét szedte ki max...így a játékoknál csak egyszer kérdez....de progiknál mindenre minden alkalommal :O

:R

(#5203) Balinov válasza zsoi (#5004) üzenetére


Balinov
félisten

Nos,uraim,visszatérve erre a kérdéskörre,miszerint boot ok,xpsp2hun feláll,majd desktop betöltődése után x percig csak lesek,mint bocci az újkapura. A megoldás az lett,hogy Spyware Terminator uninstall.Valami processt,eljárást,akármit véletlenül Letilt-ra tettem és ez okozta a gondot. ST reinstall után OK minden... :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5204) djadji


djadji
senior tag

AZ lenne a kérdésem, hogy miért vvan az hoyg telepítés után a XP SP2 bekopcsáláskor simán indul meg minden... Aztán 1-2 hét múlva, a bekapcsoláskor megáll a felhasználói fióknál, hogy kattintsak a megfelelőre.. Csak 1 felhasználói fiók van, ugyhoyg nem értem miért kell ezt végigjátszanom...
Hol lehetne kikapcsolni ezt a megállást? SZval azt akarom, hogy induláskor ne álljon meg, hanem lépjen be az egyetlen felh fiókba...

Próbáltam már a fiokok menüben a üdvözlő képernyő és gyors felh. váltás menüket, de azok nem azok...
Hol lehetne ezt megoldani? Kösz előre is..

http://djadji.fw.hu

(#5205) Balinov válasza djadji (#5204) üzenetére


Balinov
félisten

.net keretrendszer létrehoz egy asp.net felhasználót - remélem jól írom- ezért kéri ez után a win a bejelentkezést. startmenü->futtatás>control userpasswords2 -ra előhívható Felhasználói fiókok fejezetnél ki tudod kapcsolni

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5206) Messzilátó válasza montressor (#5170) üzenetére


Messzilátó
csendes tag

Isten vagy!
Nem adtam volna már érte, hogy esetleg sikerülhet a műtét. De a leírásod tökéletes volt és bevált.
Köszönöm. :R :R

(#5207) zsoi válasza Balinov (#5203) üzenetére


zsoi
senior tag

kemény... :) de legalább megvan!

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#5208) Balinov válasza zsoi (#5207) üzenetére


Balinov
félisten

kinomba csak röhögni tudtam,a franc se gondolta volna..mondjuk párom is aktívan gépezik otthon,szal semmin nem vok meglepődve. ;)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5209) Anthony28


Anthony28
őstag

Valaki esetleg próbálta már az SP3 bétát?Érdemes? Különbség az Sp2 képest? :R

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#5210) djadji válasza Balinov (#5205) üzenetére


djadji
senior tag

Nem jött be nekem ez amt írtál..
futtatásba beírtam és ott kivettem egy a felh. bejelentkezéséhez felh nevet és jelszót kér. Ezt a pipát kivettem... de akkor is kéri a kattintást mikor bekapcsolom a gépet... pedig jó lenne ha nem...
Ötlet?

http://djadji.fw.hu

(#5211) Balinov válasza djadji (#5210) üzenetére


Balinov
félisten

akkor sajnos csak passzolni tudok,nekem ez otthoni gépeken ill. melóhelyen is bejött ez a trükk.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5212) montressor válasza djadji (#5210) üzenetére


montressor
aktív tag

nem domain tag a gep?

(#5213) Nkboy válasza djadji (#5210) üzenetére


Nkboy
senior tag

Ha a net keretrendszer hozta létre a fiokot, azt lehet törölni nem? Utána elvileg nem kéri a felhasználónévre a kattintást. Vagy a TweakUi segédprogrammal be lehet állitani az automatikus belépést.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#5214) DZs


DZs
senior tag

Újra teleítettem az xp-t, de nem töröltem előtte a merevlemezt. Az a gondom, hogy a két winchester közül csak egyiket látja, a másikat mindig meg kell mutatni neki hardver hozzáadásával. Ugyanígy nem érzékeli az usb pendrivokat sem. Van valami megoldás?
Köszi a segítséget!

(#5215) demars válasza Nkboy (#5213) üzenetére


demars
addikt

nekem is indításkor, rendszergazdai fiókkal akar belépni... azt írja ki h nem sikerült! ezután csak nyomok két entert, s belép simán! A tweakUi ban hol lehet ezt beállítani? nem nagyon értem, h mi mit jelent benne... (fránya english :( )
nincs ehhez valamilyen magyarosítás??? :P

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5216) Nkboy válasza demars (#5215) üzenetére


Nkboy
senior tag

Logon

Ha nem adtál meg jelszót akkor hagyd üresen.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#5217) Kasza08


Kasza08
őstag

re?

(#5218) 7 válasza Kasza08 (#5217) üzenetére


7
addikt

Milyen hangrendszered van? 5.1-esnek csúfolt laptopokon láttam hasonló jelenséget.
Amúgy a hangkártya driverével buherálnék a helyedben.

Esetleg az is lehet probléma, hogy valahogy mondjuk sikerült karaoke módot engedélyeznde (szintén egyes drivereknél lehet).

Ha specifikusan csak ennél a filmnél van gond, akkor equalizer.

(#5219) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Hali!
Lenne 1 olyan kerdesem hogy nemtudja vki hogy miert lehet az hogy:
Most vettem uj alaplapot procit videokarit ramot..szal tulajdonkepp uj gepet,es bedugom a gepbe a fulesem vagy vmi hangfalat bedugok akkor van a gepen hangbellito progi.Azzal megnezem es letesztelem hogy van-e hang.Ott van rendesen szol mnid a 2.De se játéknál se videonál se zenenel,es meg akkorse ha a gépet ki vagy be kapcsolom nincs hang.Mi lehet a problema?
Elore is koszonom a segitseget!

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#5220) demars válasza Nkboy (#5216) üzenetére


demars
addikt

adtam meg jelszót!
ez egy hackelt xp, s be kellett írni jelszót telepítéskor...! na de azt nem fogadja el! :((
csak ugy, ha rendszergazda ként lépek be, s nem írok be jelszót, csak entert nyomok! de akko mé nem lép be csak simán magától??? :W
kiírja, h nem tudott beléptetni, erre nyomok neki egy entert üres jelszómezővel!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5221) Nkboy válasza demars (#5220) üzenetére


Nkboy
senior tag

Ha a TweakUi-ba a felhasználónevedet írod be , jelszó nélkül akkor sem léptet be automatikusan?

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#5222) DZs válasza [pod]Diablo (#5219) üzenetére


DZs
senior tag

Az a hangállító rogid saját illesztőt használhat. Az eszköz kezelőben nézd meg, mi a helyzet a hanggal.

(#5223) [pod]Diablo válasza DZs (#5222) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Ott is megneztem mniden es minden elvielg megfelolen mukodik.Legalabbis azt irja

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#5224) [pod]Diablo válasza [pod]Diablo (#5223) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Nah most neztem es van 1 Multimedias Audiovezerlo es 1 Multimdias vezerlo amit nem ismert fel 1 nemtudta fetelepiteni az illesztoprogramjat.Arrol a cdr-ol ahol ugyebár a driverek vannak onnan megprobaltam felrakni az audovezerlot de azt orja ki hogy nem lehet telepiteni mert a windows ezen verziojának egyike kell hozzá:
Microsoft windows server 2003
Microsoft windows XP service pack 1
Microsoft windows 2000 service pack 4
Namost nekem sp2-m van akkor mit tok csinalni hogy legyen hang a gepemen?

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#5225) montressor válasza DZs (#5214) üzenetére


montressor
aktív tag

csak tipp: szolgaltatasokban logikai lemezkezelo es a plug and play az fut?

(#5226) montressor válasza demars (#5220) üzenetére


montressor
aktív tag

ezt nezted mar? [link]

(#5227) demars válasza Nkboy (#5221) üzenetére


demars
addikt

nálam a tweakUi ba nem lehet jelszót beírni!
megvan a gond! ugye ez egy hackelt xp, telepítéskor nem adtam meg jelszó! viszont, telepítés közben előjön ennél az xp nél egy fekete ablak, ott települ csomó kiegészítő dolog... meg kérdésekre kell válaszolni, h mi legyen bekapcsolva, stb stb... s a végén kéri egy jelszót, h írjak be4 no én azt hittem h muszáj ezek szerint jelszót adni neki... (mint kiderült, elég lett volna, ha csak nyomok egy entert)! beírtam neki egyet, s ez lett belőle!
no de cseleztem egy kicsit! Rick4 kolega tanácsára, aki azt tanácsolta, h írjak be egy jelszót a rendszergazdai fiókomhoz, a felhasználói fiókoknál, majd restart, majd kapcsoljam ki a jelszót, s ismét restart!
na ez megvolt ... félig!!!
beírtam a jelszót, restart! kérte is a jelszót, beírtam belépett, de nincs olyan menü, gomb... h jelszó eltávolítása!!! a felh. fiókoknál!
na most mit tegyek?
annyit tudtam átállítani a tweakUi bann, h ne kérje a jelszót!
de ha pl. csak kijelentkezek, mint rendszergazda, s ujra bejelentkezek, akkor kéri ismét!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5228) montressor válasza demars (#5227) üzenetére


montressor
aktív tag

Probald a szamitog kezeles helyi-felhasznalok es csoportok -on keresztul. Ez a vezerlopult>felugyeleti eszkozokben van. Az uj jelszonal meg hagyd uresen es ugy okezd le.

(#5229) [pod]Diablo válasza [pod]Diablo (#5224) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

vki nemtud ebben segiteni?

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#5230) demars válasza montressor (#5226) üzenetére


demars
addikt

most már igen!!
köszi, megpróbálok valamit kezdeni vele... :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5231) montressor válasza [pod]Diablo (#5224) üzenetére


montressor
aktív tag

megnezed az alaplapod gyartojanak honlapjan, van-e ujabb driver.
v.
megnezed az alaplapon a chipeket es a chipgyarto oldalarol szerzel egy integralt drivert

esetleg megprobalhatod, h nem a setup-pal inditod, hanem az eszkozkezeloben a ramaszol a driver nelkuli eszkozre ott jobb klikk> illesztoprogi frissitese>nem akarsz netrol>listabol v. adott helyrol telepits>szerepeljen az adott hely es ott ravezeted a driver konyvtarara. Ez akkor nem fog mukodni, ha a cd-n valamifele tomoritovel van tarolva az installalando anyag. Ekkor meg esetleg megprobalhatod kicsomizni, ha vm zip, vagy cab file. Lenyeg, h valoszinu hibas az sp detektalo resz a setupban, es ezt megkerulni....

(#5232) demars válasza [pod]Diablo (#5229) üzenetére


demars
addikt

próbáld meg úgy telepíteni, h az eszközkezelőben megadod neki manuálisan a telepítő mappát, h onnan keresse meg magának a drivert, s ekkor nem tesz fel semmilyen más prgit (multimédiás sz@rokat...)
haverom ezt szokta, ha nem akarja, h felmenjen pl. a realtekes lejátszó, meg progi...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5233) demars válasza montressor (#5231) üzenetére


demars
addikt

bakker most néztem, h te is ezt írtad le :P
bocs :))

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5234) demars válasza montressor (#5226) üzenetére


demars
addikt

belementem azokba a helyekbe, amit írt a support microsoft.. nekem is azok vannak beállítva, amiket írt...!
de mondjuk azóta nem indítottam ujra a letöltések miatt!
még valami!!
mivel nem lehet a felhasználói fiókokban kikapcsolni a jelszavat, ha itt én kitörlöm, illetve 0 át adok meg neki, akkor nem is kér semmit sem??? nem lesz belőle gáz?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5235) montressor válasza demars (#5233) üzenetére


montressor
aktív tag

nem baj, tobb jo valasz, biztosabb, h eszreveszik :D

ha itt én kitörlöm, illetve 0 át adok meg neki, akkor nem is kér semmit sem??? nem lesz belőle gáz?
nos, ez majd elvalik, ha kiprobalod ;]
szerintem nem, de hogy ne mas izejevel verjem a csalant, legyen egy masik fiokod, aki rendszergazda, ha gaz van tudjal alkotni

[ Szerkesztve ]

(#5236) PhoenixK válasza PhoenixK (#5117) üzenetére


PhoenixK
őstag

Meglett a "láthatatlan" ikon: a tablet driver-e volt az. A win-es driver valamiért nem akart betöltődni, és leálláskor hasalt el teljesen. Ez fel sem tűnt, csak a 4.-5. restart után!!! Most, hogy feltettem a saját meghajtóprogiját, minden megy szépen, és az ikon is rendben van. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#5237) doc


doc
nagyúr

kollega gépén nem indul az outlook
hiányolja a pro11.msi file-t (ami az office2003 telepítőfile-ja). megmutatom neki a hálózati megosztást amin fent van, örül :D
utána egy másik file-t hiányol, ami az office sp3-ban van
letöltöm az sp3-at, fel akarom tenni, közli hogy nem lehet (bazzeg, MIÉRT???? hibaüzenet, ok, valami??? persze, ez windows, nem megy mert csak.)
jó, megfelelő parancssori kapcsolókkal kicsomagolom egy könyvtárba, ott megvan a .msp file ami kell neki
utána egy harmadik file-t hiányol, ami valamelyik office hotfixben volt. jó, hotfix letölt, felrakom. felraknám, ha felmenne, közli hogy nem lehet felrakni (MIÉRT?????)
jó, kicsomagolom, már séróból mennek a parancssori kapcsolók. file megmutat, outlook örül
negyedi hiányzó file. frissítés letölt, telepíteni próbál, persze nem megy, kicsomagol, megmutat, NEM FOGAD EL!!!!
mijafasz? bazzeg, ott a file, ugyanaz a neve mint amit keres, és közli hogy ez neki nem jó!
ok, telepítsük újra az office-t.
telepítő indít, file-t hiányol!!!! nem települ!!!
ok, legyen office uninstall, majd felrakjuk megint.
NEM LEHET LESZEDNI, MERT A FILE-T HIÁNYOLJA!!!

esetleg fejből megoldás, ötlet?
a file-ok nevét nem írtam le sajna, mérgemben, ha kell megnézem megint
egyébként .MSP file-ok voltak az elsőt kivéve mind

(#5238) sentinel


sentinel
aktív tag

Nekem egy olyan bajom van egy XP-s géppel, hogy erről a gépről minden másik gépet elérek, de ez a gép meg folyamatosan megtagaja a mappeléseket! Nincs tűzfal már abszolút, Simple File Sharing is kikapcs.

Mitől lehet ez?

(#5239) net84


net84
őstag

Kissebb gondom volna az XP port vezérlésébe. Adott 2 plotter, ami PCMCIA soros porton keresztül kapcsolódik a notihoz. Az egyik egy újabb típus, ez megy rendesen, a másik már egy régebbi, de még nem számít őskövületnek, ez viszont nem működik, és azt a hibaüzenetet dobja fel a winfos, hogy a plotter nincs bekapcsolva, holott be van kapcsolva.

Mi lehet a gond? Az XP és a plotter nem tud kommunikálni ezen a típusú PCMCIA soros porton keresztül, vagy az XP nem engedi úgy a port vezérlést, ahogyan ennek a plotternak kellene?

Read only...

(#5240) zsoi válasza doc (#5237) üzenetére


zsoi
senior tag

nem rég volt hasonló office 2003 hibám. (akkor EZ nem segített, de Neked hátha)
7.5Mb ha nem megy jelezd és átdobom mailben.

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#5241) demars válasza doc (#5237) üzenetére


demars
addikt

nekem is cseszekedett egyszer az office... ugyan ezt a fájlt kérte, én is megadtam neki, h hol van... de mikor kiírta h nem tetszik neki, hagytam a fenébe...
de az alattam lévő hsz ban lehet h megleled a megoldást!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5242) csabimali


csabimali
csendes tag

Szjasztok! Az a problémám hogy kb 2-3 óránként megszakad a net em.
Általában 619 es hibát ír ki.

Ez számomra eléggé idegesítő mert ha nem vagyok otthon akkor is megy a gép mert megy játék is meg le - fel töltés is állandóan.

Felraktam a windows update ről is a legújabb drivert a hálókártyához.
Ez 1 integrált hálókártya. Az alaplap 1 asus p5pe-vm, a hálókártya pedig marvell yukon.

Eddig úgy csináltam hogy újra indítottam a gépet de rájöttem elég bezárnom az összes futó programot és újra csatlakozni és ismét megy a net.
Nincs engedélyezve az hogy a windows leállítsa az eszközt hogy áramot spóroljon sem.

És nincs most ötletem mit kéne kipróbálni.
Aki sejt vmit pls SEGÍCSÉG!
Thx

(#5243) montressor válasza sentinel (#5238) üzenetére


montressor
aktív tag

gondolom nem domainben vannak a gepek...
access denied-ol?
helyi biztonsagi beallitasokban> helyi hazirend>biztonsagi beallitasok:'halozati hozzaferes: megosztasi es biztonsagi modell...' legyen klasszikus, es ekkor
amilyen felhasznaloval probalod a masik gepen, olyan felhasznalonevu es jelszavu fiokodnak kell lennie ezen a gepen is?
Vagy ez a csak vendegre van allitva, es akkor engedelyezni kell a vendegfiokot, gondolom mindket gepen....

(#5244) montressor válasza csabimali (#5242) üzenetére


montressor
aktív tag

adsl? kabel? A routeren a csatlakozasban nincs olyan, h ne bontsa a vonalat?
ha adsl kapcsolatot a geppel hozod letre, akkor asszem ott is volt vm hasonlo, h mennyi legyen az idle time, ha jol emlekszem

[ Szerkesztve ]

(#5245) doc válasza zsoi (#5240) üzenetére


doc
nagyúr

köszi, kipróbálom
ha máshogy nem megy, max. átmásolom a komplett program files\microsoft office könyvtárat egy másik gépről :(

(#5246) REDeath


REDeath
őstag

hi, most vettem észre, hogy az eddig 3 oszlopos start menum hirtelen egy oszloposra csökkent... nem gördíthető meg semmi, egyszerűen mintha letöröltem volna a programok 1/3-át. a vinyón ottvannak. ha reboot után is így lesz, akkor felgyújtom a gépem, de előtte írok ide

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#5247) REDeath válasza REDeath (#5246) üzenetére


REDeath
őstag

hmmm nem javult meg... valakinek valami tipp hogy mitől szaródott el? :(( :F
fürdés után megnézem hogy csökkentett módban mi a helyzet, ha ott is eltűntek akkor egyre érik a reinstall... elegem van az ilyen idegesítő kis szar bugokból

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#5248) montressor válasza REDeath (#5247) üzenetére


montressor
aktív tag

na most a start menu, vagy a minden program

egy reszuk a 'documents and settings/usered/start menu' alatt van

(#5249) xEon1337


xEon1337
őstag

Ha az XP telepítőmbe bele van integrálva a SATA driver, akkor elvileg semmit nem kell csinálnom, úgy felmegy mintha sima ATA lenne a vinyó? :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#5250) Thrawn válasza xEon1337 (#5249) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha a megfelelő SATA driver van integrálva akkor igen.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.