Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) Levi123 válasza Csedit (#4448) üzenetére


Levi123
senior tag

ha sehogy sem megy akkor reinstall megoldja a problémát.

Levi

(#4452) Csedit válasza Levi123 (#4451) üzenetére


Csedit
aktív tag

Én is ezt javasoltam, de az lenne a legutolsó lehetőség.
Találtam egy angol oldalt ahol megoldják a problémát, de sajnos vajmi keveset értek belőle, mert az angoltudásom valahol a béka hátsófele alatt...
itt

Aki ért belőle valamit , elmagyarázná nekem is?

(#4453) aya


aya
addikt

Szisztok xp alatt ténylegesen kihasznált a 3 gb ram?
Most vettem plusz ramot a gépembe, és az a problémám vele hogy a boot iniben beállitottam a /3GB bejegyzést de újrainditásnál tiltotta a videokarit (code 10) szerintem a karim lévö 256mb ram miatt mert azzal már 3gb + 256mb lett volt a gépben.
Ha visszavettem a bejegyzést akkor klappol minden. :F
Valami más megoldás van kihasználjam a 3072mb ramot?

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#4454) mitore


mitore
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Hogy tudom azt megcsinálni, hogy egy új gépnél tükrözzem az egyik vinyó tartalmát a másikra XP rendszerrel együtt, illetve csak egy adattárolásra szolgáló vigyót egy megint másikra. Mi kell hozzá, meg egyáltalán hogyen kell nekifogni, mert még nem csináltam ilyet? Mit kell beállítani, milyen eszközök kellenek.

Köszi

(#4455) Zebu


Zebu
addikt

Szevasztok!

Inkább itt teszem fel a kérdést. Hálón van egy rakás gép és éppen leállítani készülünk az egyik szervert. Közben azért a nevét még használnánk, hogy az átállás gördülékenyebben menjen.

Megcsináltam az LMHOSTS file-t megy is frankón, ledobáltam a kliensekre, viszont a kamu alias néven szereplő gépről semmiféle share-t nem érek el. Pingelni tudom, rá tudok lépni remote desktoppal csak a share-ek nem látszanak. Van valakinek ötlete?

(#4456) akaido válasza Levi123 (#4450) üzenetére


akaido
addikt

Visszaolvastam, és értem a problemot, bocsesz.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#4457) Levi123 válasza akaido (#4456) üzenetére


Levi123
senior tag

:R

Levi

(#4458) Levi123 válasza mitore (#4454) üzenetére


Levi123
senior tag

Berakod egy gépbe azt amiről másolni akarsz, meg azt is amire másolni akarsz. Átmásolod a tartalmát és kész.
Előtte át kell dugdosni azokat a kis pöcköket a hdd-n...

Levi

(#4459) keszegduda


keszegduda
őstag

Mostanában igen lassú lett a gépem, arra gondoltam elsősorban, hogy tele van rendesen a gép alapból, nem ártana neki egy töredezés-mentesítés. Megcsináltam, aztán véletlen figyelmes lettem a feladatkezelőben arra, hogy a procim folyamatson csutkán megy, megállás nélkül az egyik. (2 magos)
Ez mitől lehet? Rengeteg vírus van a gépemen, de honnan kerültek rá? Egy vírusírtó sem látja, sőt el sem lehet őket indítani..."hibát észlelt ezért leáll"
Minenféle ablakok jelennek meg IP címekkel stb..
Már van fönt minden írtó és folyamatosan 50%-on megy a dual proci. 1magos lenne rég kifeküdt volna a gép. A filmek szaggtnak, rengeteg hiba XP betöltéskor, a tálcára nem is tölt be sok mindent szokásos dumával...hibát észlet...stb.
Mit lehet csinálni a formaton kívül? :F
Köszi előre is!

(#4460) zsoi válasza Csedit (#4452) üzenetére


zsoi
senior tag

- csökkentett módban/vga módban sem jön fel
- másik vga-val? (vlmi PCI jó lenne)
A leírás lényege:
- boot, F8: legutolsó helyes konfiguráció használata
ha ez nem megy:
- boot XP teleepítő cd, javítás->konzolba mégy és kiadod ezt a parancsot:
enable vgasave SERVICE_SYSTEM_START

aya: XP 64bit. Volt erről egy részletes fórum-leírás valahol ha nagyon kell megkereshetem...

mitore: raid vezérlő, RAID 1. 2 forrás winyó esetén további 2 kell cél winyónak

keszegduda: első lépésben winyó ki, be egy másik gépbe, és onnan (másik windows) alól viruskeresés

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#4461) ludus


ludus
aktív tag

sziasztok!

nem tudom találkozott e már valaki azzal a problémával hogy a xp-m időről időre elfelejti a képernyőtaulajdonságoknál beállított témát. konkrétan arról van szó hogy indulásnál hol betölti, hol meg nem a "Windows XP" nevű témát. ha nem tölti be akkor nem is tudom beállítani mert csak a klasszikus beállításokat endedi... aztán egyszercsak engedi...
nem értem... :U

(#4462) keszegduda válasza aya (#4453) üzenetére


keszegduda
őstag

Nekem megy normálisan a 3gb ram, eddig nincs gond vele...
Már BIOS szinten felismeri nekem, viszont intelem van és ott tuti mennie kell, hogy AMD-nél mi a helyzet, passz.

(#4463) zsoi válasza Zebu (#4455) üzenetére


zsoi
senior tag

ha jól értem a "tartalék-átmeneti" gépen (ez lenne a régi helyett) már létrevannak hozva a megosztások meg minden. jogokat megadtad?
Authentikáció hogyan történik?
ha rátallózól erre a gépre egy kilensről mi a reakció?

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#4464) lúzer válasza aya (#4453) üzenetére


lúzer
veterán

4 gigáig nincs gond, ebben viszont benne van minden.
Szvsz nem kell semmi a boot ini-be, honnan gondolod hogy nem használja?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#4465) Csedit válasza zsoi (#4460) üzenetére


Csedit
aktív tag

"- boot XP teleepítő cd, javítás->konzolba mégy és kiadod ezt a parancsot:
enable vgasave SERVICE_SYSTEM_START "- ezt próbálta, nem ment, aztán újratelepítés lett a vége.
Azért köszönöm a segítséget.

(#4466) zsoi válasza lúzer (#4464) üzenetére


zsoi
senior tag

nem nem. a boot.ini végére kell illeszteni vlmit hogy tudja kezelni.
(fejből nem vágom mit, de google ha érdekel)

keszegduda: amd/intel vonal, tök mind1

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#4467) zsoi válasza lúzer (#4464) üzenetére


zsoi
senior tag

+követem magam, NEKED VAN IGAZAD.
AJÁNLOM_ezen_témával_kapcsolatban pld. 50.cikk/bejegyzés

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#4468) Balinov


Balinov
félisten

üdv,adott 1gép,1 pata ill. egy sata2-es hdd. korábban 160-as pata wd-n rendszer,2patríció,xp sp2hun.erről kellene egykét dolgot működő xp alól elmenteni (sima átmásolom a fájlt nem ok,azt próbáltam). elkövettem egy baklövést,hogy egyből 200-as sata2 be,post után bootmanager,kiválaszt és arra telepítettem a rendszert. BIOS-ból hdd prioritásnál a 160PATA-t választva a system mappára hivatkozva sem csökkentett módban,sem normálban nem indul a windows. IDE és SATA vezérlő az a chipset (AMD SB600) natív, xp telepítő csak IDE módban látja a satás vinyót (RAID ill. OCHI(achi??) opciók vannak még a disableden kívül).Amit próbáltam: standalone 160as patás,javítókonzol->fixboot,eredménytelen,chkdsk,fixboot szintén. Mit lehetne csinálni?
Hálistennek nem életbevágóan fontos cuccokat kellene működő régi xp alól kimenteni,de azért jó lenne frappánsan,elegánsan megoldan,persze ha lehet.

Köszi
balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4469) Zebu válasza Zebu (#4455) üzenetére


Zebu
addikt

nekem senki nem tud semmi okosságot?

(#4470) zsoi válasza Zebu (#4469) üzenetére


zsoi
senior tag

válaszoltam fenntebb

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#4471) zsoi válasza Balinov (#4468) üzenetére


zsoi
senior tag

HA csak a pata winyót hagyod bennt, egyedül... ugyanaz a tünet?
a partíció aktív?
//vam vlmi bootcfg parancs is ha jól emléxem javitokonzolban :F

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#4472) Balinov válasza zsoi (#4471) üzenetére


Balinov
félisten

igen,próbáltam lehúzott sata vinyóval is,ugyanaz a tünet.
azt,hogy a patrició aktív,azt hogy tudom eldönteni? Hirtelen fogalomzavarban kezdek szenvedni. a javítókonzolban a bootcfg-t nem próbáltam.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4473) zsoi válasza Balinov (#4472) üzenetére


zsoi
senior tag

fdisk
én a "jól bevált" dos/win98 boot floppyval szoktam. (vagy pqmagic 8 ami jelen esetben tárgytalan, vagyi nem egészen ha van 2db-os pqmagic boot floppy készleted)

+ másold már be ide légyszives a boot.ini tartalmát -+ mikori a file dátuma?

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#4474) Zebu válasza zsoi (#4470) üzenetére


Zebu
addikt

Jajj bocs átszaladtam felette.

Na az a lényeg, hogy át kell rántani a vasat, mert kicsit döglödik (egy régi proliant server)

Az új már készen áll, rajta van az oprendszer meg minden, új neve lesz, mert sajna új névkonvenciót kell pluszban bevezetni. Van egy hatalmas domainünk, de a secondary DNS bejegyzés sajna nem kerülhet szóba... most nem részletezem miért...

Ami miatt az egész szopás indul, hogy nagyon sok doksi van a hálón ami UNC néven keresztül a régi szerver névre hivatkozik. Erre találtuk ki az LMHOSTS megoldást. Bejegyeztem az új file server IP címét a régi névhez is. Az IP címet megkapja az új is láthatóan. pingelni tudom, remote desktoppal rá tudok menni. Ha viszont a server share-ekre tallózom, akkor az eredeti néven megjelenik a share, a fantázianév mellett nem, holott a pingre megkapja az ip-t és a remote desktop is megy frankón. A share amit el próbálok érni egy everyone red access-t kapott. Muszáj volt ugyanis központi LMHOSTS menedzsmentet akartam

LMHOSTS-ból kettőt csináltam.

egy a kliensre:

[I]10.10.10.1 ujfileserver #PRE

#BEGIN_ALTERNATE
I#NCLUDE \\ujfileserver\network\lmhosts
#END_ALTERNATE[/I]

Egy a szerveren:
10.10.10.1 regifileserver #PRE
10.10.10.213 domainkontroller #PRE #DOM:DOMAIN
10.10.10.100 domainbackup #PRE #DOM:DOMAIN
10.10.10.213 "DOMAIN \0x1b" #PRE

registryben is átírtam amit kell.

Mit gondolsz?

(#4475) Balinov válasza zsoi (#4473) üzenetére


Balinov
félisten

fdisk? én nem legyalulni,lementeni akarom a régi oprendszer alól a dolgokat.
bootini-t sajnos nem tudok másolni,melóhelyen vagyok,a gép meg otthon.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4476) zsoi válasza Zebu (#4474) üzenetére


zsoi
senior tag

elvileg elsőnek a saját host file karmolja fel, ha nincs benne az info akkor küld névfeloldásra kérést.
kliens oldalon: nslookup regiszervernev
erre melyik ip-t adja vissza a régi vagy az új szerverét?
arp -a mit mond? (mac-ip szinkronban/jól van?)

lehet hogy én vagyok fáradt...de a kliens hostban nem olyannak kellene lennie, hogy:
10.10.10.1 regiservernev
?
hiszen egy új iphez rendeled a réginevet (UNC). ekkor a kliens már kapásból az új ip-re kellene hogy hivatkozzon.
- mit módosítottál a registryben?

//nem lehet a régi szervert "leválasztani" még a hálóról? ez milyen szerver? (a régi) síma, member?

itt is fut proliant. (1 ml310, 2db ml350gr/ml350g4p) :)

Balinov: igen, fdisk,2. opció (aktív partíció beállítása. itt elvileg egy A betűt kell látnod a partíció előtt -amelyet aktívnak akarsz-. ha nem aktív itt be is állíthatod. aztán reboot)

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#4477) Balinov válasza zsoi (#4476) üzenetére


Balinov
félisten

Jahogy úgy fdisk,ok,igy már leesett.Köszi :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4478) Zebu válasza zsoi (#4476) üzenetére


Zebu
addikt

Kliens host azért lett így belőve, mert az új szerverről szedi le a beállításokat ahol a régi szerverhez hozzárendeli a régi nevet az új iphez.

ARP-nél az IP címet egy helyre rendeli, egy mac addresshez. Igazából ez érthető is, mert lmhost egy virtuális megoldásnak tűnik.

nslookup-nál: Non-existent domain üzenetet dob.

Nem igazán értem, mert mondom a ping az jó és a remote desktop is, csak a share access-szel van baj...

Más megoldást nem ismerek több név egy IP címhez rendelésére....

Registryben azt módosítottam, amit az lmhosts.sam-ban kér. Megoszotottam az új szerveren egy meghajtót everyone red access-szel, és onnan szippantja be az lmhosts filet.

A régi szerver név amit tesztelek már nincs a hálón. A régi egy sima szerver egy w2k3-mal

(#4479) zsoi válasza Zebu (#4478) üzenetére


zsoi
senior tag

csak egy kérdés: ha már nincs hálóban, akkor a régi ip-t nem adhatod az új szervernek?
(az új szerver is member?)

//nem tudom miért van az az érzésem hogy a névfeloldási hiba miatt csúszik az egész..
próba: UNC_név/megosztás név helyett, IP_cím/megosztás esetén mit csinál.

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#4480) Zebu válasza zsoi (#4479) üzenetére


Zebu
addikt

Azért kell a régi név, mert elég sokan készítettek különböző excel és word doksikat ahol össze-vissza linkelnek egymásba UNC névben keresztül és hatalmas munka lenne mindet kijavítani.

IP címmel jó a share, sőt a valós nevével is, viszont a régi névvel ami már fizikailag nem létezik, azzal már nem jó. Igen az új szerver is member, tagja a domain-nek.

Valójában, hogy milyen fix ip-t kap az tökmindegy az UNC kell..... :) :D

(#4481) zsoi válasza Zebu (#4480) üzenetére


zsoi
senior tag

ilyen csúnya dolog jut az eszembe:
- újszerverbe beraksz egy hálókártyát
- a tartományvezérlőn rendelsz egy szabad ip-t a mac címéhez (DHCP)
- ezt az ip-t megadot fixnek az újszerveren,
- a tartományvezérlőn létrehozol egy alias-t (DNS): régiszervernév új_hálókártya_ip_cime
- kliens host: kitörlöd a beírt sort, +reboot
- teszt

biztos van 1xrűbb megoldás de sajnos csak ez villan be... :(

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#4482) Zebu válasza zsoi (#4481) üzenetére


Zebu
addikt

Nah igen, ez megoldás lenne, csak helyileg kell valahogy megoldani, mert a DC-t már nem a mi csapatunk menedzseli a DC mahináló team pedig nem hajlandó ezt megcsinálni pont azért, hogy az új névkonvencióra akarják az embereket erőszakolni, csak mivel van a reportingon kb 3000 excel sheet amibe össze-vissza linkeltek, így várhatóan akkor eléggé fognák a fejüket az emberkék, meg nem is csinálhatjuk meg a dolgot, csakis zökkenőmentesen :)

De fogalmam sincs, hogy a share miért nem látszik.... próbáld ki nálad megy-e! :D

Tök nem vágom....miért nem látja a share-eket. Böngésztem a logot is hátha látok valamit, de semmi. Szóval van egy kis tanácstalanság.

A másik, hogy a helyi groupokat a régi szerverről ki kellene exportálni úgy, hogy a SID-ek is megmaradjanak az új szerverre, ugyanis a SAN-on levő összes jogosultság megmaradjon.... ha mindent hozzá kell adni újra és a groupokat újra benest-elni, nah az brutál lenne. Ezt is ki kellene kerülni valamilyen módon.

Már arra is gondoltunk, hogy a régi szervert leghostolni és felhúzni az új vasra :) Csakhát ezzel az a baj, hogy NT4-ről lett migrálva és nem kellene a sok szutykot meghagyni.

Nah izé, bár ez már annyira nem illik az xp-s totyikba! :D

(#4483) kraftxld válasza Zebu (#4482) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Embörök!
Ide DFS kell [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4484) Zebu válasza kraftxld (#4483) üzenetére


Zebu
addikt

Lecsekkolom, de tényleg bocs, ez már inkább a szerver részbe illet vóna! :K :C

(#4485) Zebu válasza kraftxld (#4483) üzenetére


Zebu
addikt

folyt a szerverben :)

(#4486) akaido válasza zsoi (#4471) üzenetére


akaido
addikt

bootcfg /rebuild?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#4487) zsoi válasza akaido (#4486) üzenetére


zsoi
senior tag

kezdésnek: boocfg /add
ha nem siker, akkor /rebuild

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#4488) Vicoo válasza Vicoo (#4430) üzenetére


Vicoo
senior tag

:O :O :O Senki?

(#4489) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!

Szeretném elkérni valakitől a KB896256-v4 -es javítás magyar fájlját. Valahogy így néz ki: WindowsXP-KB896256-v4-x86-HUN.exe .
Köszönöm!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4490) ALI_G


ALI_G
veterán

SP2-ben szeretnék eltávolítani COM portot, de nem jelenik meg az eszközkezelő/COM portban az amit el akarok távolítani, amikor meg egy msáiknak akarom azt a COM értéket adni, kiírja, hogy használt.
hogy tudom eltávolítani ha nem látom?

(#4491) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Hogyan tudom XP alatt a 3-3.5G memóriát láttatni?
Az alapvető dolgokat már végigpróbáltam (biosban beállítva, boot.ini-ben a /3GB kapcsoló
ott van...)
Van-e valami egyéb, amit még meg lehet küldeni (Vistán kívül :DDD ), hogy lássa?

(#4492) fiATHaLON válasza fiATHaLON (#4491) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Ok, köszönöm, látom van itt pont erről bővebben ez-az, csak nem működik a kereső...

(#4493) aya válasza lúzer (#4464) üzenetére


aya
addikt

Olvastam valahol, de most már látom hogy használja, mert xp-n gyorsabban tölt a Crysis mint vistán.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#4494) Immy


Immy
őstag

honnan lehet letölteni hungarian mui pack-ot xp-re? vagy csak a magyarítás a vistások kiváltsága?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#4495) akaido válasza Immy (#4494) üzenetére


akaido
addikt

[link]

[link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#4496) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

A következő problémám lenne, de nem tudom, hogy jó helyre írom-e be:

Adott egy irodai célokra használt gép:

Amd X2 3600+
Asus M2V-MX alaplap (VIA K9M890 integrált deltachrome)
1GB ddr2 800 ram

Minden rendben volt vele, de amióta újra raktam az XP-t a következő érdekes dolgot műveli:

Az üdvözlő képernyő után a tálca visszavált klasszikus nézetre (szürke lesz), start menü megynyílik és a gép újra indul. Nos ezt a hibát nem mindig produkálja, minden második vagy harmadik indításra.

Az event viewer efs 6001 error-t jelez.

A windows sp2-es, a driverek a legfrissebbek.

Kérdésem mi lehet az ok?

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#4497) qestion


qestion
aktív tag

sos telepíteném az xp-t, egy serial-t tudnátok küldeni priviben, a fck..-on kívül?

a pálya

(#4498) kraftxld válasza qestion (#4497) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Alapelvek? :U

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4499) kraftxld válasza akaido (#4495) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez nem a mui pakk, hanem csak egy hozzá tartozó frissítés.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4500) ssolitude válasza Sir Pocok (#4496) üzenetére


ssolitude
őstag

Én valami megjelenítésbeli problémára gyanakszom. Ez lehet hardveres hiba, de lehet egy nem megfelelő vagy hiányzó driver.
Kapcsold ki az automatikus újraindítást, ha kékhalál van, akkor jegyezd fel mire hivatkozik.

Szerk: hardver nem lett bolygatva?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.