Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) westlake válasza Thrawn (#3100) üzenetére


westlake
félisten

de a bios kiirja postolasnal a tipusat, vagy sem?

Play nice!

(#3102) R.P. válasza Thrawn (#3098) üzenetére


R.P.
aktív tag

Nem a legfrissebb BIOS van fenn. 1.1 van, a másik az béta ha jól látom. Érdemes felrakni?

(#3103) R.P. válasza westlake (#3101) üzenetére


R.P.
aktív tag

Ja, a bios látja ha tőlem kérdezed.

(#3104) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Most telepítettem az XP-t. A telepítés megkezdésekor furcsa volt, hogy a D: meghajtó volt a korábbi C:, de én arra a bizonyos winyóra akartam felpakolni, így aztán most D:-n van a windows és egyéb könyvtár. De most vettem észre, hogy a C:-n viszont ott virít a boot.ini, meg a szokásos, gyökérkönyvtárban lévő cuccmók. Pedig a (mostani) C: meghajtót formázni akarnám. A D:-ből a lemezkezelésnél tudok c:-t csinálni, de nem lesz baja a Windowsnak? Nem esnék neki újra a telepítésnek, ha nem muszáj.

42

(#3105) Adrian Mole válasza Adrian Mole (#3104) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Hm, a BIOS-ban valamiért előre furakodott a mostani c:, gondolom, ezért települt így... Az egy dolog, hogy nem értem, hogy miért történt (nem nyúltam a BIOS-hoz), de ha változtatom a boot sorrendet (tehát a mostani D:-re nyomatom az első helyet), akkor valami NTLDR-t hiányol. Tudok ezen segíteni újratelepítés nélkül?

42

(#3106) Thrawn válasza R.P. (#3102) üzenetére


Thrawn
félisten

K9A Platinum lapod van? Abból az 1.1-es BIOS a legelső most 1.6-nál tartanak (nem béta), volt egy pár CPU ID update : [link] :U Frissítsd hátha megjavul a procid kijelzése win alatt is.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3107) Adrian Mole válasza Adrian Mole (#3105) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Óafrancba! Procicserénél nyomtam egy load default-ot a biosban! Lehet, hogy ettől kavarta nekem be a boot sorrendet? Nem hiszem el, hogy ezen múlhat egy fél napos telepítgetés kukába dobása!

42

(#3110) Kernel válasza Adrian Mole (#3107) üzenetére


Kernel
nagyúr

Általában könnyen megoldható. A gyökérben található rejtett fájlokat (ntldr, boot.ini, ntdetect.com, bootfont.bin) át kell másolni a másik partícióra, valamint azt aktívként kell megjelölni.

Boot.ini-t valószínűleg módosítani kell, az (rdisk) bejegyzésnél, 1-ről 0-ra.

A betűjel ettől nem változik, mivel az a registryben rögzítve van, így ezután a D: lesz a bootpartíció.

Miután a C: kimarad a bootfolyamatból (vagyis már nem tartozik a rendszerhez), szabadon formázható, eltávolítható.

Rendszermeghajtó betűjele módosítható, ha nagyon akarom:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices

De ebből problémák is keletkezhetnek. Friss Windows telepítés után még nem is annyira, mivel Windows önmagában egész jól viseli a dolgot. Viszont később, amikor már különféle programok is telepítve vannak, kellemetlenségek adódhatnak egy ilyen beavatkozásból.

[Szerkesztve]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3111) pilgrimking


pilgrimking
csendes tag

Hello!

Lenne egy iszonyatosan láma kérdésem. Van egy XP-m egy lemezen de nem akar bootolni, hogy elinduljon a telepítése.Hogy kellene felírnom egy másik lemezre az XP-t, hogy elinduljon róla a telepítés?
Bocs, de kopasz vagyok ebben a témában, meg abszolut kezdő, de sürgős lenne a probléma.

Lécci segítsetek!

THX előre is!

''Az élet egy rossz játék, de a grafikája nagyon ott van...''

(#3112) R.P. válasza Thrawn (#3106) üzenetére


R.P.
aktív tag

Ó kösz, nem tudom hol néztem de eléggé el... néztem :)

Kösz, üdv! :R

[Szerkesztve]

(#3113) Loretto


Loretto
veterán

No megkérdezem, hátha tud valaki okosat mondani (remélem).

Ezt már kiderítettem, hogy a logitech setpointja a ludas, miszerint, leállításkor a Dr.Watson (dwwin.exe) valami hibát jelez, de ugye shotra nincs idő (fényképezni még nem fényképeztem le).
Viszont ennek segítségével [link] elvileg ki van lőve Watson úr.. De a hibaüzi ugyanúgy maradt. Miért? Ha leszedem a logi drivert akkor nincs az üzi. Az összes setpointtal ez van, úgyfest ''állandó bug''.
Köszönöm

Soirée...

(#3114) Kernel válasza pilgrimking (#3111) üzenetére


Kernel
nagyúr

Néha felmerül ez a kérdés fórumokon, de nem nagyon szokták visszajelezni, hogy most akkor mi okozta a hibát, meghajtó, lemez stb. Mindenesetre kézenfekvő, hogy ellenpróbákat célszerű végezni más lemezzel, másik számítógéppel, hogy pontosan behatárolható legyen, valóban a lemez hibás-e?

Indítható CD készítésének titka a rejtett bootszektor lementése és felírása, illetve a netről készen is letölthető ez az apró szektor, mivel XP, 2k, magyar, angol lemeznél egy és ugyanaz.

Sok leírás van a neten SP integrált lemezek készítéséről, például az egyik:

http://www.helpwithwindows.com/WindowsXP/winxp-sp2-bootcd.html

Aki nem akar integrálni, a leírás elejét természetesen átugorhatja, a ''Creating a Bootable CD'' részig, a lemez tartalmát pedig 1:1-ben másolhatja.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3115) sh4d0w válasza pilgrimking (#3111) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Le kell töltened az adott rendszer bootszektorát; angolhoz angolt, magyarhoz magyart. A CD-írásnál meg kell adni, hogy ez a bootszektor is kerüljön felírásra a többi adat mellett. Ezután bootolnia kell a CD-nek.

https://www.coreinfinity.tech

(#3116) debut12


debut12
aktív tag

Szisztok!
Pár napja azzal szopat a gép, hogy ha intézővel meg akarok nyitni egy mappát(csak bizonyos mappáknál), az egész explorer behal, majd ujraindul(nem a gép), de ha pl. Windows Commanderrel, vagy a Winampal nyitom meg ugyanazon mappákat, akkor meg semmi. Lefuttattam már víruskeresőt(Kaspersky), AdAware-t, de semmi. Szerintetek??? :F :F :F :F :F

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#3117) Adrian Mole válasza Kernel (#3110) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Köszi. Közben mégis rászántam magam az újratelepítésre, mert volt más nyűgöm is. De tényleg köszönöm. :R

42

(#3118) pilgrimking


pilgrimking
csendes tag

GIGA THX mindenkinek a válaszokért!

''Az élet egy rossz játék, de a grafikája nagyon ott van...''

(#3119) Kernel válasza sh4d0w (#3115) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mérget vehetsz rá, hogy az apró, 2048 bájtos bootszektor nem nyelvspecifikus, sőt nem csak 2k/XP-nél egyforma, de már az NT CD-k idején is ugyanazt a boot-kódot használták.

Erről bárki meggyőződhet, pl. a Total Commander fájlösszehasonlító funkciójával.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3120) Kernel válasza debut12 (#3116) üzenetére


Kernel
nagyúr

Elképzelhető, hogy avi fájlokat tartalmazó mappánál fullad be, az elhárítás módja is ennek függvénye. Sajnos, az Intézőnek vannak néha ilyen fárasztó dolgai, sőt ennél furábbak is, muszáj neki beolvasni ezt-azt, amit pedig talán senki nem kérne tőle.

Ha jól emlékszem, például a miniatűrök megjelenítése esetén kodek probléma is okozhat ilyet.



[Szerkesztve]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3121) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

Sziasztok!
Xp- t akartam újratelepíteni a gépemen (format stb.). Régen telepítettem újra (~1,5 év), és most baja van. Sikerült eljutnom addig, hogy dvd meghajtóról bootoljak, elkezdi szépen (még nem az XP felület, a DOS-os), de kékhalállal visszautasít.
Megpróbáltam simán csak XP- t frissíteni, de mikor elkezdi, akkor ezeket írja ki:
Hiányzik: aimp6nt0.sys , aitntsg.sys. És itt megáll. Nem tudok továbblépni, pedig próbáltam másik gépben ugyanazzal a winyóval, próbáltam úgy, hogy az összes drivert leszedtem, próbáltam más dvd meghajtóval, de semmi. Mi a baj? :O Légyszi segítsetek! Elég sürgős volna, így remélem td valaki segíteni. Előre is köszönöm szépen! :R

Üdv.
Mákos7észta

mod: A winyó egy Maxtor Diamondmax Plus 9 ATA 80GB- os. Mit tegyek? :F

[Szerkesztve]

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#3122) Thrawn válasza Mákos7észta (#3121) üzenetére


Thrawn
félisten

A lemezzel minden ok?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3123) Mákos7észta válasza Thrawn (#3122) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

maga a telepítőlemez? Igen, minden ok.

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#3124) kraftxld válasza Mákos7észta (#3123) üzenetére


kraftxld
nagyúr

CPU, ram, VGA alapórajelen van?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3125) Latsza


Latsza
aktív tag

Sziasztok!

Volna egy kérdésem: pár hete azt csinálja az XP, hogy nem kapcsolja le a gépet; rányomok a kilépésre, kilépési folyamat elindul, majd ''A Windows leáll...'' feliratnál megakad. Soft-offal tudom kikapcsolni a gépet evégett. Nem tudom, hogy a probléma keletkezése előtt mit telepítettem, vagy mit töröltem esetleg, valakinek már volt ilyen gondja?
A folyamat közben hozzányúl a vinyókhoz, majd aztán azzal is leáll, és ha nem kapcsolom ki kézileg, akkor az idők végezetéig is a végszóval a képernyőn marad bekapcsolva a masina.
Kérlek segítsetek! Köszi

(#3126) Mákos7észta válasza kraftxld (#3124) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Természetesen igen.

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#3127) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

Én egyébként a winyóra tippelnék, de azt viszont nem tudom, hogy lehetne kiiktatni a problémát. Azaz, nincs vmi alternatív megoldás arra, hogy leszedjem az op.rendszert a gépről, és formatálhassam a winyót? Mert gondolom utána, egy szűz winyóra könnyebb felrakni az Xp- t. Vagy rosszul látom? :F

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#3128) Thrawn válasza Mákos7észta (#3127) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha a telepítőlemezről bootolsz, akkor van lehetőséged a formázásra. (már ha eljut odáig) Én azért gyanakodtam a lemezre, mert szerintem a másolással voltak gondok. Próbáld meg kiírni a telepítőt egy újraírhatóra.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3129) Kernel válasza Mákos7észta (#3127) üzenetére


Kernel
nagyúr

Én nem egészen így látom, de én alapból másképp állok a problémákhoz, mivel hibakereséssel foglalkozom nap mint nap, bár más szakterületen (elektronika).

Régen telepítettem újra (~1,5 év), és most baja van.

Ez az, hogy baja van (a gépnek?), talán nem ok nélkül jutottál oda, hogy most újra kell telepíteni. Nem írtad, ezért csak találgatni lehet, hogy valószínűleg elkezdett rendetlenkedni a cucc, talán nem lenne érdektelen, hogy mit produkált?

Nem biztos, hogy ezen egy újratelepítés segíteni fog. A leírt jelenségek nem csak tuning esetén állhatnak elő, hanem RAM, vagy más hardverhibánál is. RAM teszt kellene először is, de az is átvágós lehet, mert még ha hibát jelez, akkor sem biztos, hogy RAM hiba.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#3130) Mákos7észta válasza Kernel (#3129) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

A géppel magával nem volt baj, nem rakoncátlankodott, 3 vírusírtó volt feltéve, napi frissítéssel, rendszeresen futtattam töredezettség-mentesítést, pucoltam a cookiekat, meg a temp fájlokat, szóval nagyjából rendben tartottam. Csak úgy éreztem, hogy már épp ideje lenne újrarakni a rendszert. De most nem tudom mi a baj. Megpróbálok lefuttatni egy RAM tesztet, majd kiderül, remélem azzal nincs baj :(

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#3131) Loretto válasza Mákos7észta (#3130) üzenetére


Loretto
veterán

''...3 vírusírtó volt feltéve...''
Miért?
Gondolom minimális hw környezettel akartál telepíteni. Valami kölcsön hddvel nem tudnád kipróbálni? Hamár hddre tippelsz.

Soirée...

(#3132) Budaházy válasza Mákos7észta (#3130) üzenetére


Budaházy
aktív tag

Hello,

dobd ki a telepítőcd-t. Keress a haverjaidnál egy pqmagic-et és azzal üsd le a particiókat. Majd egy másik tutijó telepcd-val rakd újra a gépet.
Nekem is volt már ugyanez a gondom.

Üdv.:

Budaházy

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#3133) Mákos7észta válasza Loretto (#3131) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Megpróbálhatom, ez igaz. Köszönöm az eddigi tanácsokat, mind kipróbálom :R
Pontosan egy vírusirtó, egy tűzfal és egy spyware irtó. Azért voltak, mert ellenőriztem a gépem rendszeresen, hogy ne legyen baja, de úgy látszik nem elég a figyelem, újra kellett volna raknom hamarabb.. :( Azért köszi szépen!

Üdv.
Mákos7észta

Budaházy: :R Akkor 2 voks a telepítőlemezre, egy RAM, és szerintem egy winyó. Nos a telepítőlemez mindjárt megoldva, a RAM teszt még nem volt lefuttatva, és a winyó ötletet kezdem elvetni :D Szűkül a kör. És nagyon köszönöm! :R

[Szerkesztve]

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#3134) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

Keress a haverjaidnál egy pqmagic-et és azzal üsd le a particiókat

A leütés dolog alatt mit értesz? :DDD ez most nagyon láma kérdés volt?

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#3135) Loretto válasza Mákos7észta (#3134) üzenetére


Loretto
veterán

Partícionálj újra, az én olvasatomban.

Soirée...

(#3136) Budaházy válasza Mákos7észta (#3134) üzenetére


Budaházy
aktív tag

delete partition-t jelent
mindegyiket le kell ütni és ha ez megvan akkor tetszőlegesen feloszthatod vele a wincsid olyanra amilyenra csak akarod

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#3137) Mákos7észta válasza Loretto (#3135) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

meglesz :R

[Szerkesztve]

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#3138) westlake válasza R.P. (#3103) üzenetére


westlake
félisten

ha a bios jol latja a cpu-t, akkor a windows-nak is jol kellene.. ott mas problema lesz

Play nice!

(#3139) pschio válasza Mákos7észta (#3130) üzenetére


pschio
őstag

szinte biztos hogy a telepito lemezed szar. esetleg az olvaso. es csak ezutan a vinyod. sztem

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#3140) Budaházy válasza pschio (#3139) üzenetére


Budaházy
aktív tag

sztem is
nem kell rögtön a elefántot csinálni a bolhából ;)

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#3141) sh4d0w válasza Kernel (#3119) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ez lehet; más oldalon találtam két külön linket a magyarra és az angolra, ebből gondoltam, hogy különbözőek lehetnek. Ettől függetlenül azonban ez kell a bootolható CD-hez.

https://www.coreinfinity.tech

(#3142) Quazi


Quazi
csendes tag

hali aszt szeretném kérdezni hogy a windows mindig kidobál a játékból.
vaygh 2 napja csinálja xp sp 1 volt de újraraktam blade editonra de így is csinálja. meg xpt os alig tudtam rá rakni. nem tudjáto k mi lehet a baja? memóriát is cseréltem

(#3143) DeniBoy


DeniBoy
aktív tag

Sziasztok !

Valakinek van valami sejtése mi lehet ez !

Error:
Installation Failed: F:\I386\asms. Error Message : The parameter is incorrect.


***

Fatal Error:
One of the components that Windows needs to continue setup could not be installed.

The parameter is incorrect.

XP sp2 eng telepitése közben jön

3 féle xp-t telepitettem mindig ez az üzi (mind Angol XP)

magyar, az fut ezen a gépen hibátlanul

[Szerkesztve]

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#3144) Loretto válasza DeniBoy (#3143) üzenetére


Loretto
veterán

Érdekes gond, szerintem ebből a két olvasmányból kiderül mi a hiba, hogy az ott található gyógymód beválik-e...
[link]
[link]

Soirée...

(#3145) Budaházy válasza Quazi (#3142) üzenetére


Budaházy
aktív tag

csak eredeti angol XP-t javaslok, integrált SP2-vel
ezt próbáld ki

az ilyen buherált blade meg moon edition-ök jók egy ideig de sokxor behalnak mindenféle hibákkal- nekem ez a tapsztalatom velük

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

(#3146) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Alkalmam volna kipróbálni a Windows XP Media Center Edition 2005 SP2-t, méghozzá angol verziót. Érdemes szenvednem vele, vagy hagyjam a fenébe? Egyébként 1 gigás bootable DVD. Jelenleg XP SP2 magyart használok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3147) Kamisama


Kamisama
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy vajon vissza lehet-e nézni a számítógépen történő másolásokat? Vagyis naplózza-e a windows ezeket a transzfereket? És ha igen hogyan? Nagyon fontos lenne hogy megtudjam. Előre is köszi.

[Szerkesztve]

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#3148) DeusHun válasza Kamisama (#3147) üzenetére


DeusHun
őstag

Hi!

Igen, naplózza. Ha az érdekel, hogy mikor lett a gépről bármi másolva akkor jobbklikk a file-on, majd ott alul láthatod, hogy mikor volt az utolsó hozzáférés, módosítás, ilyen.

Rainforest Alliance Certified signature

(#3149) Mákos7észta válasza Budaházy (#3140) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Más XP telepítő- lemez.. Semmi :( Ugyanúgy problémázik.. Az ODD- al semmi baj nincs, kétfélével próbálkoztam. Most akkor mi van? Nincs szükség PQ magicre, mert nem volt partíció, mert előtelepítve kaptam havertól. Így nem tudom most mi legyen :F

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#3150) Budaházy válasza Mákos7észta (#3149) üzenetére


Budaházy
aktív tag

előtelepítve?mit volt előtelepítve? a windows? hmmm... érdekes
én akkor is totál partíció törlést javaslok, a pqmagic -el csinálj particiót (NTFS) egyet és arra kezd el az installt
az előzőleg rosszul előtelepített és ki tudja milyen partíciót kapott windows nem stabil, nem szeretem az ilyet. Jobb tiszta lappal indulni azt gondolom.

Értem én, hogy NON-STOP de mikor nyit?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.