Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26601) EmberXY válasza Thunderzolee (#26600) üzenetére


EmberXY
addikt

Tálcán jobb klikk, tálca tulajdonságok, és ott be van-e pipálva a gyorsinditás megjelenitése?
HA nincs, akkor pipáld be, és meg fog jelenni, elvileg ez lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#26602) Thunderzolee válasza EmberXY (#26601) üzenetére

..hehhehh... köszi, de nem ez a baj. :N
A gyorsindító ikonok ott vannak.
Csak az asztalt megjelenítő ikon nincs köztük.
Gondolom a tulajdonos valahogy eltüntette (nem olyan nehéz), én meg így nem akarom visszaadni a gépet. Vírust írtani hozta ide, meg közben kitakarítottam(CCleaner, stb), és frissítettem amit lehetett.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#26603) EmberXY válasza Thunderzolee (#26602) üzenetére


EmberXY
addikt

Akkor már csak egy ötletem maradt..
Próbáld a Windows-ban megkeresni az inditófájlt, az ikon alapján nem lehet nehéz felismerni, és húzd rá a tálcára....
Más nem jut eszembe, egyébként mi a fenének kell az? :)
Ha a gazdája máshoz viszi karbantartatni a gépét (gondolom pénzért ), biztos nagyon ért hozzá.. szerintem életében nem használta még, lehet, hogy pont azért tüntette el...
Egyébként a Windows+D billentyűkombinációval is el lehet érni.....

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#26604) brd válasza Thunderzolee (#26602) üzenetére


brd
nagyúr

Így.

The only real valuable thing is intuition.

(#26605) Superman


Superman
nagyúr

Remélem tudtok segíteni, mert rákerestem ugyan a problémára, de nem lett okosabb tőle. Adott egy WinXP Home +SP3 oprendszer notebookra telepítve. Eddig Wi-Fi-s nettel használtam, gond nem volt. A mai napon azonban mobilinternettel kezdtem használni és az Internet Explorer 8 megkattant. Egyetlen oldalt sem hoz be, minden fájlt le akar tölteni. Kivétel nélkül mindent. Legyen az egyszerű HTML, PHP, vagy bármi más. Felugrik a biztonsági figyelmeztetés ablak, hogy mentem-e a fájlt, ha mentem, akkor lementi a lemezre és ennyi.

Megpróbáltam már az alapbeállítások visszaállítását, a bővítmények letiltását, semmi eredménye. Firefox alatt rendesen megy a net, minden oldal, csak az Explorer 8 csinálja ezt. Ötlet?

(#26606) brd válasza Superman (#26605) üzenetére


brd
nagyúr

IE8 újratelepít?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#26607) Superman válasza brd (#26606) üzenetére


Superman
nagyúr

Előtte megpróbálnám megérteni a hiba okát. Semmi nem volt, ami ezt kiválthatta volna, látszólag legalábbis. Egyik nap Wi_Fi-vel használva a netet még tökéletes volt, másnap a mobilnettel már a fent leírt jelenséget produkálta. Persze lehet, nem ettől, de időpont tekintetében ide datálható....

(#26608) csoszrobert


csoszrobert
csendes tag

:R :R :R Üdvözletem a Guruknak!:R:R:R:R:R:R

Megint, egy korábbi kérdéssel:

Nem tudok belépni a Microsoft egyik oldalára sem, mert olyan, mintha nem is létezne a honlap. Mármint a böngészőim (Mozilla, IE 8, Opera) nem találják. Ezen kívül nem működik a Windows Update sem, mint ahogy nem tudok telepíteni Windows Live Messengert sem, mert nem tud kapcsolódni a letöltéshez, telepítés nélkül. A régebbi verziók, mint az MSN Messenger 7.5 települ, de felkínálja a frissebb verzió letöltését, és b*szik bejelentkezni, mivel nem engedni (úgyhogy most az op-sys saját, ősmessengerét használom, dehát az meg egy f0s...
Ja amit még tudni kell, hogy egyik hülye haverom javaslatára futtattam egy win xp WGA cracket... És már azt sem tudom, hogy milyen is volt az... Lehet ez volt a hibás lépés? Lehet ezt nem kellett volna?
Azt tudom, hogy a legegyértelműbb eljárás a c: meghajtógyalu és az XP reinstall, de nem lehet ezt kikerülni?
Ha van bárkinek is javaslata...Köszönöm...
Uff!

(#26609) zoltanz válasza ollie (#26584) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"bootolj be valami live linuxról"

Így könnyű azt hittem csak Windows -os megoldások lehetségesek itt. :D (aztán ha gond van a Linux -volt a hülye.)

Amúgy boot XP telepítő aztán ugyanez van aki a parancssort jobban szeret, különben.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#26610) brd válasza csoszrobert (#26608) üzenetére


brd
nagyúr

A parancssorba írt (futtatásba: cmd aztán Enter), ping www.microsoft.com milyen címet ad vissza?

The only real valuable thing is intuition.

(#26611) brd válasza Superman (#26607) üzenetére


brd
nagyúr

Esetleg nincs valami proxy beállítva az IE-ben, ami produkálhat ilyet?

The only real valuable thing is intuition.

(#26612) localhost válasza csoszrobert (#26608) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A meghajtógyalu NEM NEM NEM megoldás!
Ellenben megoldás a víruskeresés (csökkentett módban), Spyware-eltávolítás (csökkentett módban) és regisztry takarítás mondjuk CCLEANER

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#26613) csoszrobert válasza brd (#26610) üzenetére


csoszrobert
csendes tag

Üdv!

Köszi a segítséget, de semmi... a start/futtatás/cmd mint megoldás sem hozott eredményt...
Egyszerűen nem megy semmi... Szerintem újra telepítés lesz... CCCleaner is ment, de semmi....

(#26614) dokee78


dokee78
félisten

Van egy 8GB-os maxell pendrivom,eddig működött rendesen,de ma elkezdtem másolni rá.
Másolt egy ideig majd megszakadt,hogy "a fájl nem másolható szüntesd meg az írásvédettséget".
És azóta nem tudom megformázni,sem letörölni azt a 2 mappát amit addig rámásolt.
Próbáltam a HP Disk Storage-et is az sem segít.

(#26615) Superman válasza brd (#26611) üzenetére


Superman
nagyúr

Sajnos igen. Az én figyelmetlenségem volt. Amikor átállítottam a kapcsolatot mobilnetre, bennragadt egy proxi-beállítás és úgy tűnik az okozott galibát. Törlés után, csak újra kellet indítani az Explorert. Köszöntem. :R :)

(#26616) Thunderzolee válasza brd (#26604) üzenetére

Nagyszerű. Pont erre gondoltam.
El is mentettem, hátha kell még később. Köszönöm. :R

EmberXY:
Nos, akitől vették a notit, így adta nekik el.
Mivel nem sokat használják, lehet, h nem hiányzott nekik, de azért nem árt. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#26617) csoszrobert válasza localhost (#26612) üzenetére


csoszrobert
csendes tag

Halika!

Nagyon szépen köszike a javaslatot! A memóriába épült egy féreg, ami letiltotta a Microsoftos oldalakat, így az Updatet is. NOD32-vel sikrült írtani, és most már minden működik!

(#26618) EmberXY válasza Thunderzolee (#26616) üzenetére


EmberXY
addikt

Értem, de a lényeg, hogy sikerült megoldanod a problémát.
Bár megjegyzem, ha én valakitől használtan vennék gépet, első dolgom lenne, hogy újrategyem az oprendszert, és a saját magam izléséhez hangoljam be, ezzel elkerülve az esetlegesen még régebben belekerült "hibákat".

Up the Irons!

(#26619) Thunderzolee válasza EmberXY (#26618) üzenetére

Én is így vagyok/voltam vele, csak úgy tűnt, ez esetben az oprendszer gyors, stabil, ráadásul eredeti XP, és ez nagy szó. ;)
Így nem kellett hozzányúlni. Túl sok egyéb program/játék volt fent, macerás (sokáig tartott volna) lett volna visszarakni őket.

:R

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#26620) Tomi7887


Tomi7887
aktív tag

Sziasztok,

lehet nem itt kellene feltenni a kérdésemet, de hátha itt van valaki aki már látott hasonlót, vagy tudja a megoldást a következő problémára:

gép induláskor az xp logo lassan jön be, töredezve, és a teljes színére négy-öt fázisban erősödik fel. Ezen felül használat esetén nincs különösebb probléma, kivéve, hogy játék indításkor picit akadozik az egér.

A gépben 250 GB wdc, 1 gb ram, p4p800se + 3ghz proci van és hd3650 videókártya van. Én a vinyóra gyankszom, de hdsentinel nem ír ki semmi rendellenest.

Ha bárki tud valamit, akár csak egy linket is, ahol utána olvashatok nagyon köszönöm.

-

(#26621) EmberXY válasza Tomi7887 (#26620) üzenetére


EmberXY
addikt

A rendszerpartició nem töredezett? Az is lehet gond a rendszer betöltésénél...

Up the Irons!

(#26622) Csabee. válasza Tomi7887 (#26620) üzenetére


Csabee.
nagyúr

hd tune-val teszteld a hdd-d és egy töredezettségmentesítést csinálj. pl az austlogics diskdefrag erre tök jó! jobb mint a gyári xp-s töredezettségmentesítő!

Üdv: Csabee.

(#26623) dokee78


dokee78
félisten

Van egy 8GB-os maxell pendrivom,eddig működött rendesen,de ma elkezdtem másolni rá.
Másolt egy ideig majd megszakadt,hogy "a fájl nem másolható szüntesd meg az írásvédettséget".
És azóta nem tudom megformázni,sem letörölni azt a 2 mappát amit addig rámásolt.
Próbáltam a HP Disk Storage-et is az sem segít.

Már az XP sem látja.
Ha ugy indítom a rendszert,hogy be van dugva,akkor ez fogad:

(#26624) Csabee. válasza dokee78 (#26623) üzenetére


Csabee.
nagyúr

én úgy látom hogy a képen sem ismeri fel, tehát a sajátgép lemezkezelő sem látja a pendrivodet ha bedugod? próbáld a hátsó alaplapi usb-be dugni, ha sehogy sem látja akkor valószínüleg tönkrement! garanciás még?

Üdv: Csabee.

(#26625) kraftxld válasza dokee78 (#26623) üzenetére


kraftxld
nagyúr

kuka sajna :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#26626) dokee78 válasza kraftxld (#26625) üzenetére


dokee78
félisten

Biztos halál?

(#26627) Csabee. válasza dokee78 (#26626) üzenetére


Csabee.
nagyúr

amiket leírtam és megnézted és sehol sem látja akkor igenis meghalt úgy néz ki! reméljük garanciás még

Üdv: Csabee.

(#26628) dokee78 válasza Csabee. (#26627) üzenetére


dokee78
félisten

Gáz mert,nem az enyém :F :W

[ Szerkesztve ]

(#26629) EmberXY


EmberXY
addikt

Valaki [ezzel] kapcsolatban?
Gondoltam, beirom mégegyszer, mert még nem irt rá senki...

Up the Irons!

(#26630) Csabee. válasza dokee78 (#26628) üzenetére


Csabee.
nagyúr

hát igen. ezt elég ciki lesz kimagyarázni :S

Üdv: Csabee.

(#26631) Tomi7887 válasza EmberXY (#26621) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Egyáltalán nem, kb egyhetes a rendszer, úgy is mint a vinyó. Egyszerűen nem értem. NÉztem hd tune-nal is, de semmire nem jelzett hibát.
Azért köszönöm a segítségeteket, tovább próbálkozom

-

(#26632) Biriboyka


Biriboyka
senior tag

Nem tudom válaszoltatok már-e ilyen kérdésre, de azért felteszem:
Lenne egy Win Xp Home Edition amit megvásárolnék. Az eladó szerint kétszer lett telepítve. Megvenném, de nincs matrica. ez mennyire gond? Mi kell ahhoz, hogy normális jogtiszta Xp-m legyen? ( matrica, bereggelés...stb )
Előre is köszönöm a válaszokat és elnézést, hogy 26 ezer hsz-t nem olvasok végig! :R

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#26633) brd válasza Biriboyka (#26632) üzenetére


brd
nagyúr

Mivel valszeg' ún. OEM verzióról van szó (ez a telepítőlemezre, és a matricára is rá kell legyen írva), a következők:

- számla, a te (vagy céged) részére kiállítva;
- COA matrica (ez az, amit elvileg a házra kell ragasztani);
- plusz elvileg telepítőlemez, de nem hiszem, hogy van olyan sötét BSA-s, aki a másik kettő megléte esetén ezen bunkózna, tekintve, hogy bizonyos esetekben nem is létezik, mert csak egy ún. recovery partíció formájában van jelen (egyes notebookok).

Ettől lesz jogtiszta. Más kérdés, hogy aktiválni tudnád-e (valószínűleg igen, de ettől még nem jogtiszta).

The only real valuable thing is intuition.

(#26634) brd válasza EmberXY (#26629) üzenetére


brd
nagyúr

Én egy ilyenről tudok: MacroExpress.

The only real valuable thing is intuition.

(#26635) EmberXY válasza brd (#26634) üzenetére


EmberXY
addikt

Köszönöm a linket, igy már előbbre vagyok, bár egy kicsit egyszerűbb progira számitottam, de azért elbibelődöm ezzel is. :R

Up the Irons!

(#26636) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Újabban azt csinálja az XP-m, hogy kb. másodpercenként megakad az egér, és az mp3 is, meg minden proci igényes dolog.
A Task Manager-ben egy process mellett sincs terhelés, de a grafikonon az első mag kb. 20%-ra folyamatosan terhelve van ilyen esetben.
Megnéztem Process Explorer-rel is, és ott azt írja, hogy a Hardware Interrupt foglal 10-12%-nyi procit folyamatosan.
Egyelőre nem sikerült rájönnöm, hogy mi hozza elő a dolgot. Egy újraindítás mindig megoldja, de utána néha megint előjön pár óra múlva.
Ezt korábbi XP install esetén is csinálta már, de egy win újra-install hónapokra megoldotta a dolgot.
Néztem Spybot-ot, és Avira teszetet is, de semmi kártevő.
A XP-n fent van minden frissítés, SP3, meg ilyesmi. Mindenből a legújabb driver.

Mi lehet a baja? Azaz, hogy járjak a végére?

köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#26637) flengyel


flengyel
csendes tag

sziasztok.

hogy lehetne eltüntetni a bejelentkzési ablakot?xp-m van.

(#26638) Bici válasza flengyel (#26637) üzenetére


Bici
félisten

Vezérlőpult -> Felhasználók -> bejelentkezés módja, vagy mi -> mindkét helyen legyen pipa.

Ha ez nem segít, akkor a .NET felhasználót le kell törölni.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#26639) Biriboyka válasza brd (#26633) üzenetére


Biriboyka
senior tag

:R :R :R

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#26640) flengyel válasza Bici (#26638) üzenetére


flengyel
csendes tag

hogy én mekkora hülye vagyok :O
köszönöm a segitséget!!!! :R

(#26641) p.russel48


p.russel48
csendes tag

Sziasztok
Nem tudja valaki véletlenül,hogy alaplapi nvidia-s tűzfalat hogyan kell kikapcsolni?Mert az Eset tűzfalával nem érzi jól magát. Az oprendszer XP.A válaszokat köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#26642) Biriboyka válasza p.russel48 (#26641) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Van olyan?

szerk: hülyeséget kérdeztem

[ Szerkesztve ]

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#26643) Tomi7887


Tomi7887
aktív tag

sziasztok, a problémám megoldódott, aki esetleg hasonló cipőben járna: egy Daemon Tools nevű programocska volt a felelős, így magának a programnak az uninstallja (a sptd.sys nevű fálj törlése), megoldotta az akadást.
Mint azt megtudtam a 4.xx verziói akasztják így gyakran a dolgokat. A boot rendbe jött és gyorsult is.

-

(#26644) canniball válasza Tomi7887 (#26643) üzenetére


canniball
nagyúr

Mármint a program folyamatos használata (automatikus indulás a rendszerrel stb.) volt a hiba forrása vagy már önmagában az, hogy fent volt a gépen?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#26645) Biriboyka válasza canniball (#26644) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Ez érdekelne engem is mert nálam meg olyan qrva lassan áll fel a op. rendszer mintha lassított felvételt néznék.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#26646) Tomi7887 válasza canniball (#26644) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Nálam sosem volt automatikus indításban. Önmagában az, hogy a gépen volt (xp-m van, de állítólag vistán is gázozhat). Angol fórumokon írták, hogya 3.xx verziónál még nincs probléma, helyette a poweriso-t ajánlották.

A program eltávolítása a szokásos uninstallal történjen és aztán rá kell keresni az sptd.sys fájlra (ez a system32-ben van) és azt is törölni.

A probléma nálam azért volt fura, mert egyhetes volt a rendszerem és nem installáltam még fel szinte semmit. Azt hittem, hogy videokártya driver, vagy a vinyó adta meg magát.

[ Szerkesztve ]

-

(#26647) Biriboyka válasza Tomi7887 (#26646) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Kipróbálo, hátha nálam is bejön.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#26648) EmberXY válasza Tomi7887 (#26646) üzenetére


EmberXY
addikt

Én is a poweriso-t használom, nekem automatikusan elindul, de még soha nem okozott gondot. Nekem valamiért ez vált be.

Up the Irons!

(#26649) Biriboyka válasza Tomi7887 (#26646) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Sjana nekem az a gond. Töröltem, de smmi ugyanúgy lassan áll fel a rendszer. A Windows felirat alatt a csík vagy 20x végigfut mire betölti a "Windows indítása " szöveget ahol megint áll vagy 1/2 percig, utána jön " Az ön személyes beállításának..." szöveg ami 15 másodperc ismét. Kb 2,5 perc mig feláll a rendszer. Az érdekesség az, hogy amikor kikapcsolom akkor " Explorer.exe" hibát jelez állandóan és a Bootvis szerint is az lassítja. Ezt viszont nem tudom törölni ugyebár. :O

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#26650) codec


codec
senior tag

Üdv!
Van lehetőség a windows\system32\drivers mappából fájlt törölni csökkentett mód nélkül?
( a win fájlvédelme alapból ezt ugye nem engedi..) Vagyis kikerülhető a fájlvédelem?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.