Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26301) kételkedem válasza EmberXY (#26300) üzenetére


kételkedem
addikt

Nem akarunk megtéríteni, már az is nagy dolog lehet, hogy valaki egyáltalán foglalkozik a töredezettségmentesítéssel. Ismerőseim nagy része még nem is hallott róla...
Ha megfelel a gyári beépített megoldás, használd azt.
Én azért használok mást, mert lényegesen gyorsabb mint a "gyári".

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#26302) EmberXY válasza kételkedem (#26301) üzenetére


EmberXY
addikt

Ez rendben van, én abszolút elfogadom a véleményeteket, az hogy nekem mások a szokásaim, az az én bajom.
Én lustább vagyok az átlagnál abban a tekintetben, hogy a gépen ugyanarra a funkcióra több progi is rendelkezésre álljon, bár az adatok, amiket tárolok, azok sem érnek milliókat, ha netán éppen abban a fél órában lenne áramszünet, amikor eszembe jut elindítani a töredezettségmentesítőt.
Nyilván van, akinek sokkal fontosabb a gyorsabb és megbízhatóbb kivitelezés e téren.

Up the Irons!

(#26303) Sk8erPeter válasza EmberXY (#26299) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az algoritmusok kialakítása is lehet tök más, akkor is, ha ugyanazt a műveletet hajtja végre... :U Egy algoritmus bizonyos szempontból lehet jobb a másiknál. (Nem véletlenül tanítanak leendő informatikusoknak algoritmuselméletet...)

"2001 valóban elég régen volt, de ettől még csinálhattak jó progit, ami még ma is jó, nem?" Nem azt mondtam, hogy maga a töredezettségmentesítés menete rossz lenne a beépített megoldásnál (mit tudom én, hogy jó vagy rossz :D), hanem azt, hogy nem kellőképpen biztonságos. De ha szünetmentesed van, tök mindegy.

"miért éppen a vinyó igénybevételét kéne megnövelni?" Nem értem, miért parázod túl ezt a témát... :D Már mondtam párszor, hogy a Diskeeper gyors, és folyamatosan optimalizálja a vinyót a töredezettségmentesítéssel, ebből következően éppen hogy jótékony hatással van a vinyóra, és az általános sebességre, nem tesz neki rosszat...
Szerintem mivel egy ilyen programot (a sok közül, amit ajánlottunk) feltelepíteni szinte semmi időt nem vesz igénybe, ezért nem vesztesz semmit azzal, ha kipróbálod, és esetleg átszoksz. Én úgy vagyok vele, hogy inkább a biztonságos megoldást választom.
De ha neked a beépített megoldás tetszik, akkor használd azt, senki nem kényszerít az ellenkezőjére! ;)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#26304) EmberXY válasza Sk8erPeter (#26303) üzenetére


EmberXY
addikt

Még a végén engem is meggyőztök, lassan kezdem úgy érezni, hogy ki kell próbálnom valamelyiket... :) :Y
Lehetséges, hogy kipróbálom, végülis egy próbát megér, bár nem hinném, hogy észrevenném a különbséget, mivel nem nagy vinyóim vannak.

Up the Irons!

(#26305) Sk8erPeter válasza EmberXY (#26304) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát ja, egetverő különbséget valószínűleg nem fogsz érzékelni. Ugyanúgy csak egy gombnyomás. ;]

Sk8erPeter

(#26306) EmberXY válasza Sk8erPeter (#26305) üzenetére


EmberXY
addikt

Nos rendben, hamár ennyit "vitáztunk" rajta, majd kipróbálok egyet, akkor már azt, amelyiket te ajánlottad. :D

Up the Irons!

(#26307) Steelmanus válasza Sk8erPeter (#26305) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sk8erPeter
Az XP-be epitett Toredezetseg blabla vagyis Defrag a Deskeeper butitott valtozata azt liszenszelte az MS, mert sajatot nem irtak.

EmberXY
En kettot hasznalok egyik a SmartDefrag mert ez kepes athelyezni az MFT tiszta teruletre tehat azert hogy ne legyen toredezet, az mas kerdes hogy en speciel direkt egy masik progival elkulonitve fixen hasznalom tehat nem irhat oda semmi, a masik a Piriform Defraggler aki a CCleaner progit is csinalja.
Elonye hogy Te hatarozhatod meg hogy mekkora meretu fajlokat tegyen a particio vegere pl a nagymeretu ghost fajlokat ami altalaban 2 Gb felett van. Nem a gyorsasag a lenyeg mert egyszer meg a telepites es mentes utan megcsinalod utanna mar gyorsan rendberakja mert csak a modosulasokat kell rendeznie. Egy probat meger.

[ Szerkesztve ]

(#26308) Sk8erPeter válasza Steelmanus (#26307) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Az XP-be epitett Toredezetseg blabla vagyis Defrag a Deskeeper butitott valtozata azt liszenszelte az MS, mert sajatot nem irtak."
Tényleg? Erről még nem tudtam, de akkor így még inkább igaz, amit mondtam. ;]
És amúgy ezt honnan tudod? :F

Sk8erPeter

(#26309) Wallz válasza Sk8erPeter (#26202) üzenetére


Wallz
tag

Nekem is ilyen problémám van de hogy lehet belépni oda? Nem találom..

(#26310) Wallz válasza Wallz (#26309) üzenetére


Wallz
tag

Megcsináltam a rulet de nem enged be a subfolderekbe..

(#26311) brd válasza Sk8erPeter (#26308) üzenetére


brd
nagyúr

Meg tudod nézni az About ablakban, ha jól emlékszem (most nem XP-ről vagyok). ;)
Egyébként általános felhasználásra az is elmegy, csak legyen beállítva. Annyira nem kell túlspirázni a dolgot szerintem.
Egyébként, közben találtam jobbat, ráadásul ingyenes, bár ez kissé fapados, mert parancssorból működik alapvetően, de a Diskeeperhez képest be lehet állítani további finomításokat.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#26312) Wallz


Wallz
tag

Nah közben megoldottam magam.. :(

(#26313) Steelmanus válasza Sk8erPeter (#26308) üzenetére


Steelmanus
addikt

Link:
Ez pedig azert ha valaki karcos Diskeeper-t hasznal.
Link:

[ Szerkesztve ]

(#26314) csoszrobert


csoszrobert
csendes tag

Hali Mindenkinek! :R :R :R :R

Volna egy kis problémám... Akárhogyan próbálom, nem tudom megnyitni a www.microsoft.com uldalt, és windows update sem müxik, sőt, a windows live messenger letöltős verziója sem működik. Azt mondja, hogy... Van Mozilla, van IE8, és van Opera böngészőm... És egyik sem nyitja meg előttem a Gates isten menyországának kapuját, a Microfos oldalát... :W

Van valakinek valami ötlete, hogy miért nem részesülhetek Gates Isten eme kegyeiből?

Várom valaki segitőkész halandótársam ötletét. :DD :DD :DD :DD :W

(#26315) brd válasza csoszrobert (#26314) üzenetére


brd
nagyúr

Vírus/spyware gyilkolászást javaslok, plusz a windows\system32\drivers\etc\hosts file-ból ki kell törölni a microsoft.com-ot tartalmazó sorokat.

The only real valuable thing is intuition.

(#26316) Sk8erPeter válasza brd (#26311) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, megnéztem, és tényleg lehet látni az About-nál, hogy az "Executive Software" fejlesztette ki, ami a "Diskeeper Corporation" korábbi neve volt. :K

Windows Lemeztöredezettség-mentesítő

A JkDefrag-ot én is ajánlottam korábban... :B

Milyen finomhangolás lehet fontos egy töredezettségmentesítő programnál?

(#26313) Steelmanus: köszi a cikkeket, elolvasom! :R

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#26317) EmberXY válasza Steelmanus (#26307) üzenetére


EmberXY
addikt

Szia!
Köszönöm az infót, a CCleaner-t én is használom, és az kifejezetten tetszik, egy próbát valóban megér, most hogy rászántam magam, hogy kipróbálok egyet, akkor legyen ez.

Up the Irons!

(#26318) EmberXY válasza EmberXY (#26317) üzenetére


EmberXY
addikt

Mármint a Piriform Defraggler... :)

Up the Irons!

(#26319) brd válasza Sk8erPeter (#26316) üzenetére


brd
nagyúr

A JKDefrag pl. tud olyat, hogy felosztja többfelé a területet (beállítható, pl. nagyfileok, kisfileok, vagy megadott pattern szerint), és mindegyik után hagy egy kis üres területet, ezzel elkerülve/csökkentve a töredezettséget. Mondjuk beállítod, hogy egy nagy file után, amibe folyamatosan történik írás, és nő a mérete is folyamatosan (pl., bár nem kifejezetten desktop felhasználás, de egy adatbázisfile), hagyjon ki szabad helyet, hogy ne legyen gyorsan töredezett. Vagy másik ilyen hasznos dolog lehet, hogy mivel ugye a HDD-k az elejükön gyorsabbak, a sokszor változó fileokat, vagy amit gyakran kell elérni (pl. az OS filejai), azt a HDD elejére tegye, a kevésbé fontosakat (mármint sebesség szempontjából) pedig a végére.

The only real valuable thing is intuition.

(#26320) Steelmanus válasza brd (#26319) üzenetére


Steelmanus
addikt

Azert erdekes ez a JKDefrag mert Mark Russinovich nevet nem is emlitik az oldalon viszont az Ő pagedfrg.exe programjat hasznalja ami ma mar MS tulajdon viszont ha a szerzo oldalarol szedem le, akkor elkell fogadni az EULA-t itt pedig nem. Nem baj kicsire nem adunk, ma mar csak igy megy. Viszont akinek bonyolult a parancssoros hasznalat annak itt egy grafikus kiegeszito ami magaban foglalja a programot is csak le kell toltetni vele a pagedfrg.exe-t.
Link:

(#26321) brd válasza Steelmanus (#26320) üzenetére


brd
nagyúr

:F Hol?? A pagedfrg pedig direkt csak rendszerfileok töredezettségmentesítésére használatos. Szal' nem értem ezt a hozzászólást. :D

The only real valuable thing is intuition.

(#26322) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Tudja-e valaki, hogy mikor standby-módból felébred a gép és megjelenik a képernyő az adott user-el és kiirja hogy hány darab alkalmazás van folymatban, ezt a képernyőt lehet-e kikapcsolni valahogy???

Fontos lenne, hogy mikor felébred akkor egyből a windows felülete legyen.

Csak 1 user van (admin).

Aláírás

(#26323) EmberXY válasza kapcs-ford (#26322) üzenetére


EmberXY
addikt

Szia!
Én ezt úgy szoktam, hogy a vezérlőpultban a Felhasználói fiókok menüben kikapcsolom a "az üdvözlőképernyő használatát", és belépéskor a login ablak jelenik meg, nem pedig a kiskacsás kép.
Remélem, nem beszéltem hülyeségeket, de én is így használom.

Up the Irons!

(#26324) EmberXY válasza EmberXY (#26323) üzenetére


EmberXY
addikt

Ja és még annyi, hogy be kell állítani, hogy a készenléti mód után ne zárolva legyen a gép, vagyis egyből visszajöjjön, ez a vezérlőpult, energiagazdálkodási menüben van valahol, egy pipa az egész.

Up the Irons!

(#26325) kapcs-ford válasza EmberXY (#26324) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Hello,
Nagyon köszi a gyors választ!! Megtaláltam az opciókat nemsoká tesztelem.
:)

Aláírás

(#26326) EmberXY válasza kapcs-ford (#26325) üzenetére


EmberXY
addikt

Szívesen.
Remélem, sikerül elérni a várt hatást..

Up the Irons!

(#26327) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Első vinyóra felraktam egy Vistát.
Majd a másodikra egy XP-t.. (tom h forditva kellett volna)
Valaki nemtudja megmondani hogy tudom legegyszerűbben beállítani a bootloadert? Mert a Vistát sehogy se tudom elérni :((( :R

[ Szerkesztve ]

(#26328) Grass


Grass
aktív tag

Megmondaná valaki, hogy hol tudom kikapcsolni a lapozófájlt?
Előre is köszi!

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#26329) andy83 válasza Grass (#26328) üzenetére


andy83
aktív tag

Ha jól emlékszem Rendszertulajdonságok -> Speciális

facebook.com/SzeretekMozizni

(#26330) Steelmanus válasza brd (#26321) üzenetére


Steelmanus
addikt

Amit linket adtal onnan leszedtem a parancssoros modot de vegig olvastam az oldalt is es elmentem az ott megadott GUI oldalara hogy lassam mikent nez ki grafikusfelulettel, mert regebben kiprobaltam csak nem tetszett ezert mast utan neztem. Amikor feltettem a GUI reszt akkor kerdezte hogy letoltse-e a pagedfrg-t mivel ismertem igy engedtem es be is kerult a Program mappaba mar ahol a jkdefrag is volt. Ezt furcsaltam ezert visszamentem az oldalra es ott olvastam a How do I defragment "c:\pagefile.sys"? resznel hogy valoban csak azert kell amiert a kerdes szolt, a lenyeg hogy tevedtem elnezest Kerek erte. Viszont jokor irtunk rola, mert ma valtott verzioszamot, es nevet, valamint honlapot mert mar MyDefrag v4.0 -nak hivjak grafikus es tud magyarul.

(#26331) akaido válasza Grass (#26328) üzenetére


akaido
addikt

[Itt]
a 9. pontban a Ne legyen lapozófájl választógomb, majd a Beállítás gomb a lényeg.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#26332) akaido válasza DroneZ^ (#26327) üzenetére


akaido
addikt

Nehéz ügy lesz így utólag. Esetleg valami boot loader program?[link]
[link]

Ajánlanám az Easy BCD progit, de azt inkább Vistából kellene futtatni, de Nálad pont az nem elérhető.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#26333) brd válasza akaido (#26332) üzenetére


brd
nagyúr

Szerencsére tökmindegy, honnan indítod. Csak egy követelménye van: azt a rendszermeghajtót tudod csak vele basztatni, amiről éppen az a rendszer is fut, ahol elindítod az EasyBCD-t (pl. a VistaBootPro kicsit barátságosabb, ebből a szempontból).

DroneZ: elindítod a nevezett programot, Manage Bootloader/Reinstall the Vista Bootloader/Write MBR, gép újraindít, és elvileg ott lesz a menüben az XP és a Vista is. Aztán ízlés szerint testreszabhatod a programmal a menüt is.

The only real valuable thing is intuition.

(#26334) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Bocs, ha nagyon zavaró ebben a témában a kérdésem, de fontos megtalálnom a választ a problémámra. Szóval: miért van az, hogy van egy dvd-m (ifo-kból, vob-okból stb, tehát egy rendes dvd filmem) és azt egy banias 1,4GHz-en xp sp2 alatt 512MB rammal szaggatva játsza le, tehát gyakorlatilag diavetíti nekem a filmet.
Mi lehet a gond?
Előre is köszönöm a segítségetek:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#26335) Krystal_s


Krystal_s
addikt

én az O&O defragot használom, de most h írtátok milyen jó letöltöttem a JkDefrag-ot...
hát komoly...telepíteni nem kellett, ráklikk a JkDefrag.exe-re és azonnal elindult se kérdés semmi...mindent magától csinál kérdés nélkül ???csak megakartam nézni milyen lehetőségek ,beállítások vannak stb., gondoltam alap h megkérdezi mit akarok csinálni. pl egy analizálás elég lett volna. hát most várom h végezzen és remélem restart után rendben lesz a rendszerem... :((

(#26336) EmberXY válasza piadex2 (#26334) üzenetére


EmberXY
addikt

A DVD nem karcos?
Futnak olyan programok, amik sok memóriát esznek?
Minden driver fel van rendesen telepitve?
Egyelőre más nem jut az eszembe, esetleg másold fel a vinyóra, onnan elvileg gyorsabban tudja szedni, mint az optikai meghajtóból..

Up the Irons!

(#26337) Krystal_s válasza piadex2 (#26334) üzenetére


Krystal_s
addikt

ha van rá lehetőséged ,meg kéne próbálnod egy másik dvd filmet is lejátszani...ha másiknál nincs ilyen gond, akkor egyértelmű a probléma...hibás,karcos vagy csak nem tetszik az adott lemez a dvd olvasódnak, ezért nehezen tudja beolvasni és az okozhat szaggatást.
mindenképp kellene egy másik lemez is, úgy lehetne kiszűrni igazán a hiba okát. lemez, olvasó vagy rendszer...

[ Szerkesztve ]

(#26338) brd válasza Krystal_s (#26335) üzenetére


brd
nagyúr

Bármikor leállíthatod, akár úgy is, hogy a taskmanagerből zárod be a programot, nem fog elveszni semmid. Az opciók végett pedig ott a leírás/homepage.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#26339) hdmi


hdmi
tag

Sziasztok, hozzáértő segítségét szeretném kérni az alábbi problémával kapcsolatban:

Egy ismerős megkért, hogy telepítsem újra a számítógépén az XP-t. Mindössze 3 mappa volt, amit meg kellett menteni, a többi adat nem volt érdekes. A 3 mappát egy hordozható Samsung HDD-re minden gond nélkül átmásoltam, semmiféle hibaüzenet nem volt. A számítógépen 4 logikai meghajtó volt, de a tulaj megkért, hogy csak 3 logikai meghajtó legyen. Újrahúztam a gépet ennek megfelelően és felraktam az XP Home-ot. Ezután vissza akartam másolni a 3 mappát a számítógépre, ebből kettőt visszarakott, a harmadikat nem, mert mint kiderült, a harmadik mappa titkosítva lett. A mappa neve zöld színű, s ha jobb klikkel bemegyek a mappa tulajdonságaiba, akkor látom, hogy a Speciális fül mögött, a tartalom titkosítása az adatvédelem érdekében be van pipálva. Az lenne a kérdésem, hogy hogy tudom megszüntetni a titkosítást, mert ahol a pipa van, az szürke színű, és nem enged hozzáférni, hogy kipipáljam. Hogyan állíthatók vissza az adatok?

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#26340) Krystal_s válasza brd (#26338) üzenetére


Krystal_s
addikt

köszi, már végzett és úgy néz ki minden ok...(régebben elszállt egy vinyóm,mert lefagyott egy defrag program és kénytelen voltam "szabálytalanul" leállítani.azóta vagyok óvatosabb és meglepődtem h csak úgy egyszerre elindult,mert közben több program is futott ...de nem okozott neki gondot szerencsére.
olvastam az opciókat ,de ott a parancssoros dolgokról írtak én meg a sima exe-t indítottam el ,akkor bejött egy ablak és már végezte is a dolgát.amikor végzett átnéztem egy másik programmal is és tényleg szépen dolgozik ez a kis program. megnéztem a GUI változatot és a mydefrag-ot is ,de alap használathoz ez a kis "önálló" progi is jól dolgozik szerintem :)

(#26341) Steelmanus válasza Krystal_s (#26340) üzenetére


Steelmanus
addikt

Valoban jo kis progi, de erdemes - szerintem - az ujat hasznalni, a grafikust mert az alapprogram maradt de kenyelmesebb hasznalni, es az uj weboldalon remekul van dokumentalva minden a scriptektol kezdve minden nagyjabol hasonlit is a regire mar ami az informaciokat illeti.

(#26342) brd válasza hdmi (#26339) üzenetére


brd
nagyúr

Van bármiféle mentés a régi windows-ról, a könyvtárak titkosítottá tétele utánról (vagy esetleg a kimásolt kulcs)? Ha nincs, bukta. A titkosítás az titkosítás, normális helyen. Nem törhető fel csak úgy (és ezt úgy értem, hogy a jelenlegi infók szerint te otthon biztosan nem fogsz ilyet csinálni ezzel a titkosítással).

The only real valuable thing is intuition.

(#26343) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

Mostanában kétszer csinált olyat a PC-m hogy, betöltötte a hardverkonfigurációt (detecting IDE meg stb) utána csak egy fekete képernyő volt látható és nem töltött tovább a gép. Ekkor újraindítottam és bejött az ablak hogy normál módú indítás meg stb rányomta az entert és szépen betöltött a rendszer. Telepítgettem AutoCAD-et meg Power ISO-t (amihez reboot is szükséges volt). Ez a hiba a szoftverek telepítése miatt volt, vagy rossz az OP rendszer (Windows XP professional 2002-es verzió sp3 szervízcsomag) ? rossz a verziója?
gép konfigom:
alaplap ABIT IC7-G, Codegen 400W-os táp, ATI RADEON 9600 videókártya, SAMSUNG ATA 80GB 2MB cache winchester,integrált hangkártya AC97 5.1, SAMSUNG 400MHz 256MB DDR RAM, *400MHz 256MB DDR RAM, ASUS CD-RW, NEC ND4571A DVD-RW, ASUS VW220D 22' LCD monitor,Leadtek TV Tuner kártya

(#26344) hdmi válasza brd (#26342) üzenetére


hdmi
tag

Nincsen, mert az illető kb. annyit ért a számítógéphez, hogy létrehozott egy mappát, s a digitális fényképezőgéppel készített fényképeket oda be tudja másolni. Ha ő titkosította, akkor csak is véletlenül.
Viszont az az érdekes az egészben, hogy ő állítja, hogy a gépen Windows XP Home volt fent, én is azt raktam fel neki. Én nem tudom, hogy hogy kell titkosítani, ezért felmentem a microsoft support oldalára, s ott azt írja, hogy a titkosítást az XP Home nem támogatja, csak az XP proffesional. Próbáltam is az XP Home-on bejelölni a mappa tulajdonságaiban a Speciális fülön belül a tartalom titkosítása az adatvédelem érdekében, de nem sikerült, mert szürke alapban a mező. S mikor kijelöltem a mappát másolásra, én se emlékszem, hogy a mappa zöld lett volna, mert az biztos feltűnt volna, mert én még ilyet nem láttam. Olyan lehetséges, hogy valami hiba folytán a másolás közben magától a tartalom titkosítása az adatvédelem érdekében bepipálódik? Nekem az egész rejtély, hogy hogy lett titkosítva, mert az XP Home nem engedi.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#26345) csoszrobert válasza brd (#26315) üzenetére


csoszrobert
csendes tag

Üdv!

Köszi, hogy válaszoltál, de nincs spy a gépen... Viszont microsoftos sor sincsen, vagy csak én vagyok ennyire IQnuku?

(#26346) piadex2 válasza piadex2 (#26334) üzenetére


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Megvan a hiba: a dokkoló dvd meghajtóját a gép csak pio módban képes kezelni. Megpróbáltam átállítani dma-ra, ahogy kell, de maradt a pio. Fogtam egy másik ugyan olyan gépet (ibm x31), és az simán lekezelte dma-ban. Úgyhogy a laptoppal van valami.

Más: vagy egy gépem, ami szaggat. Ha mozgatom az egeret, akkor rendszeresen ugrál az egeret jelző nyíl, ahelyett, hogy folyamatosan siklana. Ez elő jön a filmeknél is: ha berakok dvd-t, divx-et, xvid-et, mpeg-et a filmek nem slideshow-ban futnak ugyan, de egy picit meg-meg akadnak - pont olyan rendszerességgel, mint ahogy az egér akad.
Mi lehet a gond?
Kösz:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#26347) lúzer válasza csoszrobert (#26345) üzenetére


lúzer
veterán

nem!
az a jó ha nincs

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#26348) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

Hi all,

HA win xp sp3/am van akkor mit hova kell írni a boot.ini-be, hogy a gépem kihasználja a 4 gig memóriát.azt mondta vki ebbe a fájl-ba kell buharálni.

elvileg ezt kell beírni:

[link]

de hova? melyik sorba? és akkor gyorsabb lesz a gépem? van vmi hátránya?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#26349) a1rl1ne válasza csoszrobert (#26314) üzenetére


a1rl1ne
tag

Helló. nekem is volt ilyen problémám.
A NOD32 ujabb verziója megoldotta a problémát.
Lehet hogy összeszedtél egy conficker vírust.
Próbáld meg megnyitni valamelyik vírusirtó honlapját: Kaspersky, NOD.
Ha ezeket se sikerül akkor valószínűleg vírus mert blokkolja a hozzáférést a honlapokhoz.

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#26350) Piloss válasza hejesírásó (#26348) üzenetére


Piloss
senior tag

"A rendszernél (még mindig XP 32bit) a felhasználói szintű alkalmazásoknak 2 GB memória áll rendelkezésükre, ám egy kapcsoló segítségével ezt az értéket 3 GB-ra tolhatjuk ki. Ez a mód főleg memóriaigényes alkalmazások esetében számít"
Idézet innen
Tehát ettől még nem fogja kihasználni a 4GB-ot

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.