Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26201) Sk8erPeter válasza Krystal_s (#26193) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"nem a codec pack hibája...egy ideje szarul van megírva a flash player (erős gép kell neki)" :Y
Erre fel tudnál hozni valami szakmai bizonyítékot? Vagy ezt csak kitaláltad, esetleg magát informatikusnak képzelő ismerősöd mesélte? :D
Bocs, de ez az állítás szerintem ebben a formában erős túlzás. Fejtsd ki bővebben, akkor talán meg tudsz győzni. Így nem. :N

Sk8erPeter

(#26202) Sk8erPeter válasza Jazz (#26200) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Teljes hozzáférés" jogot adsz magadnak?
Rendszergazdaként vagy bejelentkezve? (néha a legegyszerűbb dolgokat felejti el az ember)

Valami ilyesminek kéne kinéznie a Biztonság fülnek: KÉP (még régen "fantáziadúsan" (nem volt kedvem jobbat kitalálni) épp a "Petike" nevet kapta a gép, nem röhögni :D)
Ott kellene lennie a "Teljes hozzáférés" esetén, hogy "Ez a mappa, almappák és fájlok".
Pontosan milyen módszerrel csináltad a saját tulajdonba vételt? Úgy, ahogy írtam?
A Tulajdonos fülnél szerepel a Rendszergazdai neved?

Sk8erPeter

(#26203) Krystal_s válasza Sk8erPeter (#26201) üzenetére


Krystal_s
addikt

:) ez köztudott ,hogy az új flash player-el másnak is vannak gondjai a 10-es x verzió óta.
a saját esetemből indultam ki,
1. nincs codec pack egyik gépemen sem...
2. korábban nem volt olyan gondom, hogy a cpu használat 100%ra is felmegy néha olyan oldalaknál ahol flash videók vannak. és a lejátszátszásuk is teljesen simán ment, most viszont néha akad.
de nem is értem miért kérdezed ezt ! FF és youtube fórumokban már többször volt erről szó...
pl...

(#26204) Krystal_s válasza Krystal_s (#26203) üzenetére


Krystal_s
addikt

inkább töröltem a linkeket ,mert ez xp fórum és nem flash

[ Szerkesztve ]

(#26205) Steelmanus válasza Krystal_s (#26193) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ket kulon flash van egy az IE-hez es egy a FF-hez. Az utobbit feltetted? Es meg ajanlott feltenni a Adobe.Shockwave.Player-11.5.0.600.exe-t is.

(#26206) Steelmanus válasza kem (#26197) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ott valami problema lehet, mert nalam a legfrissebb FF 3.5 10 megnyitott lappal sem eszik tobbet mit 80 Mb es meg nem is konfiguraltam be a gyorsitocache meretet laponkent hogy mennyit egyenek, egyszer a FF topikban mutattam meg hogy 212 lap megnyitasakor volt osszesen 290 Mb csak azert mert a Chrome 110-nel feladta a harcot egy Athlon 3000+ es 1 Gb RAM alatt.

(#26207) Krystal_s válasza Steelmanus (#26205) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszi...igen természetesen mindkettőhöz telepítettem külön-külön...és mindig a legújabbat.
viszont az a Adobe.Shockwave Player-t nem tettem fel. a Firefox pluginok között a csak Shockwave Flash van...
ha feltenném a Shockwave Player-t is, akkor annak lenne szerepe a flash videók lejátszásánál ? nem tudtam ,hogy erre a player-re is szükség van. :B

(#26208) Jazz


Jazz
veterán

Igen így csináltam.
De teljesen más jelent meg, ponsoabban nem jelent meg semmi. Az alább iüzenetekete kaptam a jobb klikk tulajdonságoktól kezdve:
képsorozat

Úgy oldottam meg hogy kipiáltam a Tulajdonos cserélje az altárolókon és objektumokon is.... a következnémnyt sejtem. Most a régi op rendszerrel nem fogok tudni hozzáférni? Hogy tudtam ilyen könnyen lecserélni és törölni a régi tulajdonost? Nem kellett volna hozzá a régi taljdonos "belegyezése"?

free your mind

(#26209) Sk8erPeter válasza Krystal_s (#26203) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, most már én is kipróbálom egy igen régi (Pentium I, kemény 600 MHz, GeForce4 MX GeForce MX, 256 MB RAM, többi adatra most nem emlékszem) gépünkön, majd ha hozzáférek, nem is olyan rég még elvileg szaggatásmentesen mentek a Flash-cuccok (ha már letöltődtek).

Sk8erPeter

(#26210) Vapor


Vapor
aktív tag

Hali!
Egy barátom szeretné beállítani a gépén, hogy bekapcsolás után ne lépjen be rögtön a windows, hanem kék háttéren megjelenjen az a kis ablak, ahol először crtl+alt+del-t kell nyomni, aztán beírni a felhasználónevet és jelszót.
Hogyan, hol lehet ezt beállítani?
(ha lehet viszonylag részletesen írjátok legyetek szívesek, mert én vistán vagyok, és telefonban kéne elmondanom neki)

[ Szerkesztve ]

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#26211) a1rl1ne


a1rl1ne
tag

A következö lenne a problémám:
A microsoft webhelyet nem tudom behozni se IE. se Mozilla
Az Internet Explorer nem tudja megjeleníteni a weblapot illetve A Firefox nem találja a kiszolgálót a(z) www.microsoft.com helyen üzeneteket kapom.
Valyon mitől lehet ez?

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#26212) Sk8erPeter válasza Vapor (#26210) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tudtommal így kell:
Start - Futtatás - control userpasswords2
Speciális fül - "Az Ctrl+Alt+Delete billentyűk kötelező megnyomása"

(tényleg, most veszem észre, itt hibás a fordítás (lehet, hogy a MUI pack-nél van csak ez, magyar Windows-ban nem), azt íjra, hogy "Az Ctrl..." :D)

KÉP:
control userpasswords2 - "Az Ctrl+Alt+Delete billentyűk kötelező megnyomása"

Sk8erPeter

(#26213) Sk8erPeter válasza a1rl1ne (#26211) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Operával, Chrome-mal se megy? :D Még most sem? (hátha átmeneti szerverhiba volt - vagy már régebb óta nem tudod behozni?)
Esetleg próbaképp töröld a cookie-kat, cache-t. Proxyszerver ugye véletlenül sincs bepipálva? (Start - Futtatás - inetcpl.cpl - Connections fül - LAN settings-nél) És remélem, nincs a tiltott oldalak közé rakva a microsoft.com. :D

Sk8erPeter

(#26214) Sk8erPeter válasza Jazz (#26208) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most akkor végül is megoldódtak a gondjaid? :D Tehát hozzá tudsz férni az almappákhoz is?
"Most a régi op rendszerrel nem fogok tudni hozzáférni?" A puding próbája az evés.

Sk8erPeter

(#26215) a1rl1ne válasza Sk8erPeter (#26213) üzenetére


a1rl1ne
tag

Operával is próbáltam már korábban,sikertelenül.A probléma nem ujkeletü, már vagy 1 hónapja nem megy. Töröltem a cookie-kat, cache-t. Proxyszerver sincs bepipálva,nincs a tiltott oldalak közé rakva a microsoft.com.
Még valami ötlet?

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#26216) |kisbandi| válasza a1rl1ne (#26215) üzenetére


|kisbandi|
tag

Nézd meg a C:\Windows\System32\drivers\etc alatt lévő hosts fájlt!
Van a #-al kezdődő sorok után olyan bejegyzés, amiben a microsoft.com a jobb oldalon szerepel?

(#26217) a1rl1ne válasza |kisbandi| (#26216) üzenetére


a1rl1ne
tag

Megnéztem de nem találtam a microsoft.com bejegyzést. :N

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#26218) Vapor válasza Sk8erPeter (#26212) üzenetére


Vapor
aktív tag

Valami gáz lehet a gépén, mert így is simán belépett neki a gép, nem kért semmit.
Ha az üdvözlőképernyő használatát kapcsolja be akkor se kér jelszót bekapcsolásnál, viszont, ha lecsukja (notebook) majd újra felnyitja akkor előjön az "üdvözlőképernyő" és kéri neki a jelszót.
Ötlet?

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#26219) Jazz válasza Sk8erPeter (#26214) üzenetére


Jazz
veterán

így van, most működik, de ezen az áron: "A tulajdonos cseréje az altárolókon és az objektumokon is"

Újraindítani sajna most nem tudom mert napi 24h-ban dolgozik... :(

free your mind

(#26220) Steelmanus válasza Sk8erPeter (#26212) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az magyar Windows-nal is igy van :)

(#26221) Steelmanus válasza Vapor (#26218) üzenetére


Steelmanus
addikt

Amit mutatott Sk8erPeter tarsunk a (#26212) hsz-ben csak az elso fulon nyisd meg es ott van pipa A Szamitogep hasznalatahoz..... elott, ellentetben az enyemmel.

(#26222) Krystal_s válasza Sk8erPeter (#26209) üzenetére


Krystal_s
addikt

ok köszi,h megnézed. kíváncsi vagyok h mennek-e azon a gépen, mert már egy ideje keresem az okát h miért nem lehet azon a P3-as gépen lejátszani őket ( amikor már teljesen betöltötte a videót)
az én gépeimen meg nem olyan vészes és csak néha akad, de azért zavaró ,mert kb febr. óta kezdte el, akkor is volt flash player frissítés.


"Erre fel tudnál hozni valami szakmai bizonyítékot? Vagy ezt csak kitaláltad, esetleg magát informatikusnak képzelő ismerősöd mesélte? :D"

erre csak annyit mondanék.én soha nem írok vagy állítok olyan dolgot ,amivel kapcsolatban nincs tapasztalatom, akár személyes akár szakmai. bármi gondom van nekem első h utána olvasok,kérdezek. sok-sok olvasás után ha látom h másoknál is van olyan gond, akkor elfogadom h nem egyedi problémám.
több helyen az volt a magyarázat hogy folyamatosan fejlesztik a flash playert és a GPU támogatás miatt (amit "érdekesen" írtak meg) kedvező az új, erősebb prociknál és vga-nál ,de a régieknél ez hátrány.van ahol azt állítják h mióta Adobe átvette Macromedia-tól azóta vannak gondok.[link1] vagy
[2.hsz magáért beszél]

[ Szerkesztve ]

(#26223) Sk8erPeter válasza Krystal_s (#26222) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Könnyen elképzelhető, és bocsi, hogy úgy reagáltam, de az első hsz.-ed ezzel kapcsolatban nem volt túl meggyőző, de igazából simán elképzelhető, hogy valamit változtatgattak az algoritmusokon, sajnos nem néztem utána, így nem tudom megmondani, pontosan mi lehet a háttérben. :)

Sk8erPeter

(#26224) Krystal_s válasza Sk8erPeter (#26223) üzenetére


Krystal_s
addikt

ok semmi gond... ;)

(#26225) kalasz


kalasz
tag

Üdv mindenkinek!
Olyan gondom van, hogy win7 alatt a következő hibát jelezve nem megy az opera(9.64). Próbáltam telepítőssel, portable formában, USB kulcsról de semmi.
Válaszokat előre is köszönöm.
Üdv kalasz

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#26226) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Szia! tedd fel a kérdésed a Windows7 topicban!

Használj Firefox-ot :) 64-bites a rendszered?

Üdv: Csabee.

(#26227) Sk8erPeter válasza kalasz (#26225) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Opera topicban kérdezd meg, ott nagyon vágják a témát. :K

Sk8erPeter

(#26228) Steelmanus válasza Krystal_s (#26222) üzenetére


Steelmanus
addikt

Teljes mertekben igazad van. Meg tegnap atmentem egy ismerosomhoz AMD 1400 MHz, 256 Mb RAM, 3,3 V-os AGP sinben egy 400 MHz-es RAMDAC-al mukodo X3000-es videokari - elfelejtettem a nevet - szoval mindegy hogy IE7 vagy Fox 3.5 szaggatt rendesen, a szoftverkornyezet nagyjabol azonos mert en telepitettem a gepet. Mivel erdekelt a dolog ezert fogtam a konfigomat es atallitottam Dual-rol egy magra, 2400/1000 MHz, integralt ATI 3200, 500/200 MHz RAMDAC es ugyanazt a videot a Yotube -rol jatszottam le mindenesetben. Az eredmeny siralmas. Nagyjabol 100%-os CPU terheles, oldalba agyazva, kulon ablakban, teljesmeretben 1150x864, a HD-bekapcsolva pedig kepsorozat lett. Tehat mindegy hogy felteszed-e a Shockwave Player-t vagy sem mert semmit sem szamit, itt a proci ereje kell semmi mas. Elolvastam a linket is amit adtal, koszi erre meg sosem koncentraltam mert 2 eve van szelessavom akkor mar viszont egy AMD Athlon 3000+ es egy ATI 9800 Pro 256 Mb volt a konfigom azon mar ment rendesen. A jelenlegi pedig direkt HD mozizasra valo igy ez nekem nem tunt fel, teljes pompaban ugyanaz a video HD-ben teljeskepernyon 35-45%-on hajtja a ketmagot ugy hogy felvan teve a DualCoreOptimizer.

(#26229) kovaripeti válasza kételkedem (#26097) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Oké jó lett!! Illetve rossz :))
A másik fél nagyon örül!

(#26230) Remix


Remix
csendes tag

Sziasztok!

Már jó ideje van fent az Xp Sp3 volt már vírusom-irtottam sikeresen. Torrentezek-töltök is erősen így idővel lelassult a rendszer. Azonban eléggé megszerettem így ahogy van testreszabva, beállítva minden program stb... szóval nem akarom újra rakni csak ha nagyon muszály.

Kipróbáltam már az Ashampoo Win Optimizert,( adatok törlése, defragg meg minden), és pár programot, most keresek új vírusirtót és próbálkozok de nem sok sikerrel :DDD

1.Mit ajánlotok ? Lehet még olyan a windows-om mint az elején? Vagy csak a reinstall segíthet?

(rendszervisszaállítási pontokat nem hoztam létre tehát az bukó, összes frissítés fent van aut frissítés kikapcsolva és firefoxot használok.

Örülnék ha megoldódna :C

Előre is köszi :R

(#26231) kételkedem válasza Remix (#26230) üzenetére


kételkedem
addikt

Telepítsd újra a rendszert, minden neked tetsző beállítással, driverekkel stb. Majd az egész rendszert "ghostold". Sajnos a win egy idő után tele szemetelődik ezért lassul. A karbantartó programok javítanak ezen a gondon, de érezhető hatása az újratelepítésnek van. A ghostolással az újratelepítést úszod meg. Egy kész, beállított rendszert kapsz pár perc alatt.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#26232) McClane válasza a1rl1ne (#26211) üzenetére


McClane
aktív tag

Heló!

Lehet hogy összeszedtél egy conficker vírust.
Próbáld meg megnyitni valamelyik vírusirtó honlapját: Kaspersky, NOD.
Ha ezeket se sikerül akkor valószínűleg vírus mert blokkolja a hozzáférést a honlapokhoz.

(#26233) Sk8erPeter válasza Remix (#26230) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Defrag-programok erősen ajánlottak. Plusz esetleg ezek közül némelyik: [link]

Szerk.: egyébként ha nem muszáj, ne írd ezt a szót ly-nal. :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#26234) ToBeY


ToBeY
nagyúr

XP alatt hogyan lehetne letiltani a felnőtt,warez egyébb olyan oldalalkat ahonnan trojan spyware vírus stb jöhet be?!

(#26235) akaido válasza ToBeY (#26234) üzenetére


akaido
addikt

XP-n segédprogramokkal oldaható meg: [free Parental control program_ "kuglizás"]
Nálunk az ált. iskolában [rendszergizda vónék vagy mi :) ] egy Dolphin Knight szoftvert használunk erre a célra.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#26236) klambi


klambi
addikt

szevasztok!
olyan problémám van hogy van 1 gépem, ami csatlakozik a nethez, de 1ik böngészővel sem lehet felcsatlakozni... ilyenkor mi a teendő, tettem fel több böngészőt is de mind szar...

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#26237) Sk8erPeter válasza ToBeY (#26234) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Esetleg ez: [link] és ez: [link]

(#26236) klambi: routeren keresztül próbálkozol? Proxyszerver véletlenül nincs beállítva? Netkapcsolatot befolyásoló programokat (tűzfal, vírusirtó, stb.) ideiglenesen próbaképp kilőhetnéd, ezzel szűrve a lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#26238) Csabee. válasza klambi (#26236) üzenetére


Csabee.
nagyúr

proxy van?

Üdv: Csabee.

(#26239) chungee


chungee
addikt

A buborek tippet hogyan tudom eltuntetni:F illetve bejelentkezesnel nem kell pass es megis keri. Mindig ott kell lenni, hogy lenyomjam az entert. Ezt hol kell kikapcsolni:F Vmi autologonrol mondogatnak a haverok, de nem talalom. Naon zavaroak mar :W

(#26240) Sk8erPeter válasza chungee (#26239) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Forrás: http://old.winportal.net/extras.html
Az összes figyelmeztető buborék-üzenet letiltása
A merevlemez telítettségére való figyelmeztető buborék-üzenet letiltása
A .NET Passport regisztrációjára való figyelmeztető buborék-üzenet letiltása

Ezeket a reg kiterjesztésű fájlokat mentsd le, és indítsd el, majd OK-zd le. (Ha későbbiekben vissza szeretnéd vonni, az oldalon megtalálható az erre vonatkozó reg-fájl is.)

Bejelentkezés problémára:
Tweak UI
Logon - Autologon menüpont: beírod a user-nevet, az esetleges jelszót, és leokézod.

Tweak UI

Sk8erPeter

(#26241) akaido válasza chungee (#26239) üzenetére


akaido
addikt

Mindkét problem megoldható pl. a TweakUI segédprogrammal.
Kicsit feljebb meg lett említve a control userpasswords2 parancs használata, azt is érdemes átnézni az auto logon végett.

előzés volt. :)

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#26242) chungee


chungee
addikt

Kosziszepen! :R

(#26243) klambi válasza Csabee. (#26238) üzenetére


klambi
addikt

nincs! routerrel van osztva, de ott nincs gond!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#26244) Vapor válasza Steelmanus (#26221) üzenetére


Vapor
aktív tag

Sikerült, köszi mindenkinek :R

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#26245) a1rl1ne válasza McClane (#26232) üzenetére


a1rl1ne
tag

Üdv.
bizony igazad lehet, egyik oldalt sem tudom elérni.Pedig a Avast nem talált semmit, mivel lehetne leirtani a virust?Melyik virusirtó lenne hatékony?

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#26246) a1rl1ne válasza a1rl1ne (#26245) üzenetére


a1rl1ne
tag

VÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :DD :DD
Megvan a nyavajás Nod32 elkapta.
McClane köszi a segitséget. :R

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#26247) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

Hello
Van egy Laptopom,toshiba L20-100.Kicsit öregecske,de szépen fut rajta minden dolog,ugyanígy a Windows XP Pro SP2.Na most kérdés az lenne hogy van egy CHIP ONLINE-os Win7 telepítőlemezem,és felszeretném rá rakni.Megoldható,vagy nagyon bonyolult?:S Mert kellenek úgy driverek,de ez már elég régi,nem biztos h meglenne az összes...Vagy maradjak a Skineknél?:S

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#26248) McClane válasza a1rl1ne (#26246) üzenetére


McClane
aktív tag

Örülök, hogy tudtam segíteni. :)

[ Szerkesztve ]

(#26249) Csabee. válasza Barett 50cal (#26247) üzenetére


Csabee.
nagyúr

mennie kell vele! ha van új particiód (legalább 20gb-os mérettel) akkor feltelepítheted rá! Ezt követően meg a telepítés végén a windows update letölti a szükséges drivereket a gépedhez! és menni fog tökéletesen! ha mégse találna valami drivet akkor a vistás drivert kell feltenni a hardverednek megfelelően persze.. :)

További info-k a Windows7 topicban!

Üdv: Csabee.

(#26250) klambi válasza Csabee. (#26249) üzenetére


klambi
addikt

ötleted nincs akkor mért nem megy a net?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.