Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27051) jahatpersze válasza akaido (#27031) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

elvileg 64MBRAM-mal már megy az XP (meg 300MHz CPU-val), SDRAM-ot bővíteni nem nagyon tudok mivel 2 dimmes (64+64) az alaplap,+ eszem ágában sincs pénzt költeni erre a ***ra, a videó"kártya egy integrált AGP-s vacok, tehát ha nem költök rá pénzt akkor nem tudo használni?

(#27052) DAVID0000 válasza Fire/SOUL/CD (#27050) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Kösz a tippet.
Dosboxal nem lett jó. (már próbáltam)
Viszont a másik két megoldás jó lett. Illetve úgy lett jó, hogy csak gyökérkönyvtárból indul és szóköz nélkül. :)
Hát komolyan mondom ez teljességgel hihetetlen. Már ezzel szoptam kb fél éve...
Köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#27053) TGuru válasza EmberXY (#27039) üzenetére


TGuru
tag

Bocs,csak meg is feledkeztem erröl,mert ilyen esetben itt kérek segítséget:Sbocs,de azért köszi a segítséget!

(#27054) EmberXY válasza TGuru (#27053) üzenetére


EmberXY
addikt

Szivesen, én ezt a módszert használom.....Egyébként hogyan oldottad meg a problémát?
Progival, vagy valami hasonló "beavatkozással"?

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#27055) akaido válasza jahatpersze (#27051) üzenetére


akaido
addikt

Az integrált vga meg még plusz levesz a RAM-ból...
A dolgok ilyetén állása esetén az "elvileg" a kulcsmondat.
Ajánlom a Win2000-et megfontolásra.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#27056) cigam válasza DAVID0000 (#27052) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Azt még áruld el, hogy mit csinál ez a program

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#27057) Steelmanus válasza TGuru (#27053) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ha Nod32 4.x -et hasznalsz akkor azt is be kell tudni allitani, nem eleg hogy siman felteszed.
Lehet hogy ezert szol,

Cigam forumtarsunknak pedig jeleznem hogy valoban nem registry buheralassal kell megoldani a problemat es kerdeseket pedig nem nekem kellene cimeznie.

(#27058) Sk8erPeter válasza Kernel (#27011) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem most Te érted félre, amit kételkedem ír... :D Amire ő gondolt, példa: Ashampoo Burning Studio 6 Free elindít, új CD/DVD készítése opciónál alapból adat CD/DVD írására van lehetőség, ahova ugyebár behúzogatjuk fájlkezelőből a dolgokat, vagy tallózással kiválasztjuk, de ezt nem kell magyaráznom neked...
Tételezzük fel, van egy "ubuntu-9.04-desktop-i386.iso" fájlom, belehúzom az adat CD/DVD ablakába, és még rárakosgatok zenét... :D Így eléggé nehezen lesz bootolható, akár van benne boot-képfájl, akár nincs. :D

Adat CD/DVD

Tehát igazából mindketten vágjátok, mi az az ISO képfájl, és azt is, hogy lehet bootolható is, meg nem is, de elbeszéltek egymás mellett, és tök feleslegesen vitatkoztok egymással... :D Szóval nyugi má'... :D

Sk8erPeter

(#27059) canniball válasza jahatpersze (#27030) üzenetére


canniball
nagyúr

"...lehet az XP nem szereti az SDRAM-ot."
Volt nekem is SDRAM-os XP-s gépem...igaz abban 256MB volt, külön VGA-val.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27060) DAVID0000 válasza cigam (#27056) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Jaaa, hát ez csak egy patch egy régi játékhoz :DD

(#27061) DAVID0000 válasza canniball (#27059) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Nekem is volt Sdramos gépem (1GB volt benne) Xp Sp2-vel, AGP-s volt a lap és asszem 9600XT 256MB-os VGA volt benne...
Szerintem az hogy xp nem szereti az sdramot, az kicsit fura lenne... ;]

[ Szerkesztve ]

(#27062) canniball


canniball
nagyúr

Beraktam indítópultba a feladatkezelőt és beállítottam az Indításkor kis méret opciót, mégsem ül le az óra mellé induláskor. Miért/hogyan lehetne mégis erre rábírni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27063) rzerge


rzerge
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Windows XP Tablet Pc edition. Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e ezt feltenni egy régebbi desktop gépre, gondolván itt arra, hogy nem vmi erős a konfig.
Semmit nem tudok erről a Tablet Pc edition-ről. Annyi az egész, hogy vmilyen szinten laptopokra van kihegyezve?

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#27064) Csabee. válasza rzerge (#27063) üzenetére


Csabee.
nagyúr

szerintem a különbség annyi hogy az érintőfelületre vannak optimalizálva, gondolom nagyobb nyomó felületek vannak amit könnyebb irányítani érintéssel. De ha nem tablet pc-d van akkor egy sima xp-t tegyél fel rá!!

Üdv: Csabee.

(#27065) rzerge válasza Csabee. (#27064) üzenetére


rzerge
aktív tag

ahham, szal ez az érintőképernyőre van kihegyezve.
köszi az infot!
:R

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#27066) canniball válasza rzerge (#27063) üzenetére


canniball
nagyúr

A XP Tablet Pc editiont sajna nem simerem, de a Tablet PC nem (egy egyszerű) notebook, hanem egy érintőképernyős készülék.

Mod. Látom lassú vagyok...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27067) Csabee. válasza rzerge (#27065) üzenetére


Csabee.
nagyúr

olvass utána itt írnak is róla :) [link]

A Microsoft 2002 novemberében mutatta be a Windows XP Tablet Editiont. A notebook számítógépek következő lépése, a tábla PC-k egy tollat használnak kézírás-felismerési lehetőségekhez, de billentyűzettel és egérrel is használhatók. A felhasználók a létező Windows XP alkalmazásaikat is futtathatják ezen az operációs rendszeren. Így egy a hagyományos notebook számítógépeknél sokkal sokrétűbb és hordozhatóbb számítógépet kapunk.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#27068) Viperator


Viperator
őstag

Sziasztok!

Adott: Gigabyte EP45-DS3P alaplap

Először XP x64-t próbáltam telepíteni IDE módban, utána telepítettem a SATA drivert, utána bekapcsoltam az AHCI-t és nem ment. AHCI módot nem szereti az XP? Mi lehet ennek az oka? Előre is köszi a választ! (az a lényeg, hogy menjen az XP x64 AHCI móddal)

Üdv! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#27069) Sk8erPeter válasza Viperator (#27068) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Eleve bekapcsolt AHCI-vel (és integrált AHCI driverrel) kell telepíteni. Utólag csak buherálós módszerek léteznek (registry-kotorászás, stb.).
Minek az AHCI, ha megkérdezhetem? ([link])

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#27070) Viperator válasza Fire/SOUL/CD (#25834) üzenetére


Viperator
őstag

Szia! Már nincs ott az Ahci integrálás XP telepítőbe Nlite bemutató segítségével letöltenivaló. Igaz?

Üdv!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#27071) Viperator válasza Sk8erPeter (#27069) üzenetére


Viperator
őstag

Köszönöm a választ, a gyorsaság miatt gondoltam.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#27072) brd válasza Viperator (#27068) üzenetére


brd
nagyúr

Nem arról van szó, hogy "nem szereti", hanem nincsen benne egy olyan általános driver, mint a Vista, és újabb windowsokban, ami elvileg minden AHCI-s vezérlővel működik. Ha raksz bele megfelelő drivert, ugyanazt tudja, mint a nevezett OS-ek.

The only real valuable thing is intuition.

(#27073) Mario88


Mario88
tag

Üdvözletem!
SP2-vel hogyan tudom (normális) működésre bírni USB 2.0 képes kártyámat? A hozzáadott driver nem indul, mert SP1-et kér, azt viszont nem tudom letölteni, mert már frissebb verzióm van. A kör bezárult?
Felismeri így is (VIA újabb univerzális...), csak amint rádugom a pendrive-ot, szinte teljesen lebénul az egész rendszer.
:R

(#27074) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy a rendszer indításakor véletlenszerűen egyszer 800*600-as, egyszer 1024*768-as felbontás fogad?

(#27075) Viperator válasza brd (#27072) üzenetére


Viperator
őstag

Az alaplap saját drivere nem jó? Pedig simán felment a Vistára. Utólag beleraktam a saját dirvert és utána bekapcsoltam az AHCI módot és mégsem sikerült.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#27076) pumatom válasza n00n (#27074) üzenetére


pumatom
aktív tag

Lehet valamitől a videó driver nem megy helyesen, próbáld meg újratenni!

Üdv!

(#27077) dokee78


dokee78
félisten

Gépbekapcsolásnál a BIOS és az XP boot-olás között fekete képernyőn kiírja felül:
Érvénytelen a boot.ini fájl Rendszerbetöltés az alábbi egység használatával: c\windows\

Erre mi a megoldás,mert a c:-n nincs boot.ini fájl?

(#27078) brd válasza Viperator (#27075) üzenetére


brd
nagyúr

De, jó, erről van szó. Mi nem sikerült, hogyan nem sikerült?

The only real valuable thing is intuition.

(#27079) brd válasza dokee78 (#27077) üzenetére


brd
nagyúr

TelepítőCD, javítókonzol, bootcfg /rebuild.
De ha az a C: 100%, hogy az első partíció a HDD-n, akkor indítasz egy notepad-ed, ezt belemásolod, és elmented c:\boot.ini néven:

[Boot Loader]
Timeout=5
Default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[Operating Systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="XP" /FASTDETECT /NOEXECUTE=OPTOUT /USEPMTIMER /BOOTLOG

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#27080) n00n válasza pumatom (#27076) üzenetére


n00n
őstag

Köszi, akkor újradobom a videokártya drivert, aztán meglátom mi lesz.

(#27081) dokee78 válasza brd (#27079) üzenetére


dokee78
félisten

lemezről kell boot-oltatni hogy előhozzam a javítókonzolt?

(#27082) Viperator válasza brd (#27078) üzenetére


Viperator
őstag

Mivel nincs floppymeghajtóm, NLite-vel sosem csináltam. Ezért egyszerűbben csináltam, IDE módban telepítettem az XP-t, utána felraktam az összes drivert (újraindításokkal, stb.), a végén a SATA drivert, újraindítás után BIOS-ba belépve bekapcsoltam az AHCI-t és kékhalált kaptam a gép újraindításkor.....

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#27083) dokee78 válasza brd (#27079) üzenetére


dokee78
félisten

Kössz a helpet.:)

(#27084) brd válasza Viperator (#27082) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor lehet, hogy rossz a driver, esetleg javítókonzolból kellhet még egy fixboot (de ehhez a drivert is be kellene adagolni a telepítőnek, hogy lássa a HDD-t).

The only real valuable thing is intuition.

(#27085) Viperator válasza brd (#27084) üzenetére


Viperator
őstag

Nem hinném, hogy rossz lenne, mert Vistával simán ment.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#27086) brd válasza Viperator (#27085) üzenetére


brd
nagyúr

Teljesen más kell Vistához (persze benne lehet egy csomagban a kettő).

The only real valuable thing is intuition.

(#27087) Davidof92


Davidof92
senior tag

Üdv. Két dolgot szeretnék gyorsba megkérdezni.
1. Mennyire hordozható az XP? Úgy éertem egyik gépen felrakom és amikor a másikba is berakom akkor ott is bebootol?

2. Mért van az hogy fel akarom telepíteni az xp-t, bejön a post, utánna felpörög cd, kurzor villog ahogy szokott, utánna elsötétül a képernyő mármint fekete, a nagy gépen ilyenkor elkezdi betölteni a windows telepítőt, bejön a kék, alul megy az ilyen fájllista meg mittomén aztán megy a telepítő. Namármost amire fel akarom rakni azon a fekete képernyőnél megáll és ott vár de nem csinál semmit. Miféle gond lehet ez?

(#27088) Csabee. válasza Davidof92 (#27087) üzenetére


Csabee.
nagyúr

ha a mini xp-re gondoslz az elvileg cd-ről bebootolva a legtöbb gépen elkell hogy indulnjon :)

Üdv: Csabee.

(#27089) Killing


Killing
addikt

Hello!

A gépem induláskor azt írja ki hogy: "Érvénytelen Boot.INI fájl." majd tovább lép és ugyan úgy indul a Winfos mint máskor. Mit lehet ezzel tenni? :F

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#27090) pumatom válasza Killing (#27089) üzenetére


pumatom
aktív tag

(#27077) & (#27079)

(#27091) attiati


attiati
veterán

Mostanában megkergült az automatikus frissítésem

Nálatok a napokban dobott fel office 2003 sp2-re frissítési ajánlatot?
(van úgy, hogy letöltök 20 frissítést, és csak napokkal később ajánlja fel a telepítést kikapcsoláskor)
Meg olyan elemekhez kínál fel, amiről nem is tudtam, hogy használom.. Visual C+.
Office frissítésekkel meg hetente nyaggat, egy halommal, vagy lehet ugyanazokat?

(#27092) Killing válasza brd (#27079) üzenetére


Killing
addikt

Nekem is ez a problémám. Hova kell ezt elmenteni boot.ini néven?
A file-nak mi legyen a pontos neve?

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#27093) localhost válasza Killing (#27092) üzenetére


localhost
Közösségépítő

belevau-vau: C: meghajtó főkönyvtárába c:\ Neve boot.ini

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#27094) EmberXY válasza Killing (#27092) üzenetére


EmberXY
addikt

Már leírta brd a pontos nevet és helyet: c:\boot.ini

Kicsit lassú vagyok..

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#27095) Davidof92 válasza Csabee. (#27088) üzenetére


Davidof92
senior tag

Nem, nem mini XP hanem normál, és a telepítésnél fagy ki. Vagyis csak fekete a képernyő.

(#27096) pumatom válasza Davidof92 (#27095) üzenetére


pumatom
aktív tag

Arra gondolsz, hogy egy xp-t felraksz egy "jó" gépre és ha kész akkor átrakod, és úgy jó-e?

mert ha igen akkor az valószínüleg hibás lesz...

nézd meg a memóriákat, vinyót, videókártyát kezdetnek...

(#27097) vante válasza Davidof92 (#27087) üzenetére


vante
aktív tag

2. Említed, hogy nagygép, tehát akkor ez a kicsi laptop lenne? Mert nekem azzal volt a gond általában, hogy sata-s vinyóra akartam tenni XP-t, ilyenkor fekete képernyő telepítéskor (se előre, se hátra).

(#27098) Killing


Killing
addikt

Probléma megoldva, mindenkinek köszi a segítséget. :R

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#27099) Davidof92 válasza vante (#27097) üzenetére


Davidof92
senior tag

Nem, nem laptop, békebeli p2 400mhz-s deskop kisgép. minden IDE-s benne, tehát nincs sata gond az biztos. Azért gondoltam xp-t rakni már mert:
1. nem találok működőképes win98-at.
2. mert az xp-t már ismerem.
3. elvileg fel kéne mennie rá, mert megfelel a minimális rendszerkövetelményeknek.

(#27100) canniball válasza attiati (#27091) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem az XP olyat szokott csinálni, hogy jelzi a frissítést, letöltöm, majd eltűnik mint szürke szamár a ködben. Aztán felmegyek a WUpdate oldalra, ott megint jelzi ugyanazon frissítéseket, aztán amikor elkezdem letölteni közli a gép hogy telepítésre kész a már letöltött pakk. :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.