Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26251) Barett 50cal válasza Csabee. (#26249) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

Jah és még annyi,hogy akor simén berakom,leformázom a HDD-m(40gb:S),dem1,és akkor simán felrakom a step-pekkel a Win7 RC-t??:S:)Ugyanolyan mint az asztalin??:S

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#26252) Sk8erPeter válasza klambi (#26250) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Már korábban írtam neked többek közt ezt is: "Netkapcsolatot befolyásoló programokat (tűzfal, vírusirtó, stb.) ideiglenesen próbaképp kilőhetnéd, ezzel szűrve a lehetőségeket."
De lehet, hogy inkább ilyesmiről van szó nálad is: [link]->[link]
Egyébként nem pontosan értem, mire gondolsz, mikor írod: "routerrel van osztva, de ott nincs gond!" Tehát ha routeren keresztül csatlakoztatod ugyanezt a gépet a netre, akkor megy? Kicsit bővebben.

Sk8erPeter

(#26253) Csabee. válasza Barett 50cal (#26251) üzenetére


Csabee.
nagyúr

igen ilyen egyszerű ez

Üdv: Csabee.

(#26254) Barett 50cal válasza Csabee. (#26253) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

Ezkirály:D
SIkerült.mindenoké,mérrögtön a bejelentkezésnél elkezdte telepiteni a drivereket.
Sirály az egész:D

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#26255) Boborjan


Boborjan
csendes tag

Üdv!

Sikerült rávennem a WindowsXP Home-ot az adminisztratív megosztások létrehozására (C$), de nem tudom elérni azokat. A helyi gépen rendszergazdaként vagyok bejelentkezve, és amikor megpróbálom megnyitni a másik gép C: meghajtóját ( \\M3\C$ ), felhoz egy ablakot, amiben az \\M3\Vendég felhasználó jelszavát kéri. Próbáltam üres jelszóval, és nem üres jelszóval is (természetesen jó jelszót adtam meg ), nem fogadta el.
Probáltam még ezt is: net use x: \\M3\C$ /user: Rendszergazda
Itt is kérte a másik gép Rendszergazda felhasználójának jelszavát, amit hiába írtam be, nem fogadta el! Ötletek?

[ Szerkesztve ]

(#26256) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Sziasztok, nem tudja valaki hogy miert nem elerheto a kedvenc oldalam az USite.hu? Mindig azt irja ki FF 3.5, IE 8 hogy Külföld ki van tiltva.

(#26257) canniball válasza Steelmanus (#26256) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálam elérhető. Nem lehet hogy valamelyik védelmi szoftvered tiltja le?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#26258) lúzer válasza Steelmanus (#26256) üzenetére


lúzer
veterán

http://azenipcimem.hu/

valszeg nem 84.... az ip címed
nekem se és ez van, mint neked

ahol 84.x ott beenged

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#26259) brd válasza Boborjan (#26255) üzenetére


brd
nagyúr

Tudtommal a Home-on csak az egyszerű filemegosztás működik, ahol pedig nem tudsz usereket megadni. De ha sikerül, kérlek, áruld el nekem is, hogy hogyan. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#26260) Steelmanus válasza lúzer (#26258) üzenetére


Steelmanus
addikt

Valoban nem 84, tamadtak mar aszervert regebben is, akkor egyidore le is alltak remelem nem marad igy orokre, canniball Kolleganak szerncseje van. Koszonom a valaszokat Neked es canniball -nek is.

(#26261) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

Hali
Most raktam fel a Win7et,és bakter,felrakotminden fontosabb drivert,de bakter,pont a hangosat nem.Az eszközkezelőben,aztirja hogy nincs és nyomjameg hogy update driver de nemtalál,és amugy sem tudja a gyártót sem plusz a számát semmit:S
Most mit tegyek??nincs ilyen CPU-Z féleség hogy kiirja micsodám isvan?:D

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#26262) DAVID0000 válasza Barett 50cal (#26261) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Hali.
Ezzel meg tudod nézni milyen "hárdvered" :) van. Aztán az alapján tudsz letölteni drivert hozzá.

(#26263) Steelmanus válasza Barett 50cal (#26261) üzenetére


Steelmanus
addikt

Van pl az Everest ez fizetos. de 30 napig jo, vagy a Siw ennek az ingyenes verzioja is kivallo.
Megeloztek.

[ Szerkesztve ]

(#26264) RootRulez


RootRulez
félisten

Üdv!

Nem tudtok véletlenül Resource Hacker alternatívákat? Egy programot honosítanék DE csak a főablakot tudom. Ha a beállítások ablakban írok át akármit, akkor nem jön be az az ablak, hiába katt menüben a beállításokra. Ha pedig a menüt szeretném magyarítani, el se indul a program, tipikus windowsos "program nem válaszol" bla bla bla... Eddig Resource Hacker-el ment gond nélkül, de most valamiért nem akar... Hátha más hasonló programmal folytatni tudnám a projectet

═════════════════════════════════════════

(#26265) RootRulez válasza RootRulez (#26264) üzenetére


RootRulez
félisten

Találtam :D

═════════════════════════════════════════

(#26266) Sk8erPeter válasza Steelmanus (#26263) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

cigam írta a másik topicban, hogy van lehetőség ingyenes regisztrációra! Így az Everest-hez lehet INGYEN legális kulcsot kapni! :K
Én kipróbáltam, kaptam is mailben!

(#26265) RootRulez: bevált, amit találtál? Ha igen, én is nekiesek egy-két programnak. :D

Sk8erPeter

(#26267) RootRulez válasza Sk8erPeter (#26266) üzenetére


RootRulez
félisten

Valamivel bonyolultabb, mint a resuorce hacker, viszont ezzel tudok működni (30 napig, mert fizetős)

═════════════════════════════════════════

(#26268) Barett 50cal válasza Steelmanus (#26263) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

Köszi,de még mindig nemjó:S.Nem tudok találni sehol,mert a száma megvan de a driver sehol.A DriverDetective sem talál rá,mondjuk ő sem tudja hogy milyen hardver.
Én mostmár tudom de erre nemtaláltam még Vista 32bites drivert:S
Conexant CX20468 AC'97
Ez lenne benne,de nemtalálok:SFontos lenne nagyon.Most mit lehetilyenkor tenni?Gondolom cserélni nemlehet.

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#26269) EmberXY


EmberXY
addikt

sziasztok!
Ez egy egész jó kis topiknak tűnik, szerintem látogatni fogom.. Lenne egy nagy kérdésem, mégpedig , hogy xp alatt mekkorára érdemes állítani a lapozófájlt-t?
2 GB ramom van, és két 80 GB-s vinyóm, ezek ismeretében mekkorára érdemes állítani?
Ha valaki tudna segíteni, azt megköszönném. :R

Up the Irons!

(#26270) Sk8erPeter válasza EmberXY (#26269) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

2 GB RAM birtokában ki is kapcsolhatod. Akkor kapcsold vissza, ha furcsán viselkednek egyes programok (nem indul el, fagy, megszakad, ilyesmi), akkor lehet, hogy kéne még neki egy kis virtuális memória. De ha nem használsz memóriazabáló programokat, nem kell.
Olvasd el brd hozzászólását: [link], [link] (itt a 3-as)

(#26267) RootRulez: thx, majd kipróbálom, ha lesz időm. :K

Sk8erPeter

(#26271) EmberXY válasza Sk8erPeter (#26270) üzenetére


EmberXY
addikt

Köszönöm, kipróbálom úgy, hogy kikapcsolom a lapozófájlt.
bár nem nagyon használok megterhelő progikat, főleg netezek meg filmet nézek rajta, ezért valószínűleg ez nem számít memóriazabálónak.
Köszi mégegyszer. :R

Up the Irons!

(#26272) Sk8erPeter válasza EmberXY (#26271) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igen, ezekben az esetekben tényleg kikapcsolhatod. Akkor lenne rá igazából szükség, ha mondjuk kép- és videószerkesztő és ehhez hasonló memóriaigényes programokat használnál.
Egyébként a kikapcsolással gyorsulás is elérhető, mind a bootidőben, mind pedig az általános műveleteknél.
Nincs mit. ;)

Sk8erPeter

(#26273) RootRulez


RootRulez
félisten

Cimborámnak a gépe behalt XP van rajta. Elmondása szerint a nem túl ritkán előforduló "Hiányzó NTLDR" hibaüzenetet kapja, anno nekem mindig újra kellett rakni a rendszert ilyenkor.
Nemrégiben halottam arról, ha a CD-ről bootolva behozom a javító konzolt (J billentyűvel), és beírok két parancsot "fixmbr" és "fixboot", akkor minden rendben lesz vele és faszán indulni fog a rendszer.
Ez tényleg így van, ha megyek haverhoz nézni a gépet ennyivel meg is lesz csinálva?

═════════════════════════════════════════

(#26274) brd válasza RootRulez (#26273) üzenetére


brd
nagyúr

Kár volt újrarakni, elég lett volna a file-t visszamásolni a telepítőcd-ről, vagy bizonyos esetekben egy töredezettségmentesítés és/vagy a főkönyvtár felesleges filejainak a törlése is segít. :)
Egyik parancs sem arra való, hogy a hiányzó ntldr-t visszamásolja. Az egyik a HDD indítókódját írja újra, a másik pedig a partíciót boot kódját (fixboot), ez utóbbi talán segít, de durva károkozás (pl. vírus, hozzá nem értés :D ) van ott a háttérben, ha ez úgy sérül meg, hogy hiányzó ntldr-re panaszkodik a rendszer. Esetleg nem próbált másik OS-t telepíteni?

The only real valuable thing is intuition.

(#26275) RootRulez válasza brd (#26274) üzenetére


RootRulez
félisten

Nem, egyszer bekapcsolta a gépet és annyi, ez fogadta...

═════════════════════════════════════════

(#26276) Vapor


Vapor
aktív tag

Ha létrehoztam egy hálózatot hogyan, hol tudom törölni?

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#26277) EmberXY válasza Sk8erPeter (#26272) üzenetére


EmberXY
addikt

Szia!
Kikapcsoltam a lapozófájlt-t, és újrainditottam, nos, egy kicsit tényleg gyorsabb is lett!
Mostmár mindig igy fogom használni, csak régebben (amikor a gépet vettem) még csak 512 Mb ram volt benne, ehhez képest kicsit felújitottam, és gondoltam kikérem a hozzáértők véleményét, de tényleg bevált.
Köszi még egyszer :R

Up the Irons!

(#26278) RootRulez válasza RootRulez (#26273) üzenetére


RootRulez
félisten

virtuális gépen kipróbáltam és nem igazán működött :F

═════════════════════════════════════════

(#26279) Sk8erPeter válasza EmberXY (#26277) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Amúgy lényegében attól lesz gyorsabb ilyenkor a rendszer, mert a rendszernek a programokhoz átmenetileg szükséges információkat nem a vinyóra kell írogatnia, aminek az elérési ideje ugye sokkal hosszabb, mint a memóriáé. Még egyszer nincs mit! :P

Sk8erPeter

(#26280) Piloss válasza RootRulez (#26273) üzenetére


Piloss
senior tag

Szia

Próbáld ezt

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#26281) brd válasza RootRulez (#26278) üzenetére


brd
nagyúr

Mit? :Y

The only real valuable thing is intuition.

(#26282) Bluegene


Bluegene
addikt

hello van lehetőség uninstallálni a frissítéseket?

azért mert a húgom gépe elég gyenge, és miután véletlenül aktiválta a frissítéseket(én deaktiváltam alapból) belassult

2,4 celeron a gép
XP sp3 van rajta

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#26283) Csabee. válasza Bluegene (#26282) üzenetére


Csabee.
nagyúr

A programok telepítése és törlése menüpont alatt felül kiveszed a pipát a frissítések elrejtése elől, és akkor látni fogod a telepített frissítéseket!

Üdv: Csabee.

(#26284) scope2007


scope2007
addikt

hi!

szerintetek melyik a legjobb defragmentáló program?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#26285) Csabee. válasza scope2007 (#26284) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szerintem: Auslogics Disk Defrag
azért szeretem mert gyors, és egyszerű, iletve van benne funkció hogy ha befejezte kikapcsolhatod a gépet.. :) ami sztem tök jó! pl ha este otthagyod, de igazából nagyon gyorsan megcsinálja! 5x gyorsabb mint az xp beépített tördezettségmentesítője.

Üdv: Csabee.

(#26286) Sk8erPeter válasza scope2007 (#26284) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Diskeeper, O&O Defrag, Defraggler, JkDefrag
Nincs olyan, hogy legjobb defragmentáló program... :D

Sk8erPeter

(#26287) EmberXY válasza Sk8erPeter (#26286) üzenetére


EmberXY
addikt

Érdemes egyébként "külső" töredezettségmentesítőt használni?
Én csak a beépítettet használom, de általában az ember ilyenkor otthagyja a gépet, főleg ha lefekvés előtt indítja el, ez esetben számít az, hogy mikor végez?

Up the Irons!

(#26288) Hocsika


Hocsika
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy minden szöveg a Windowsban átváltozott félkövérre, illetve van ami dőltre. Próbáltam állítgatni a betűtípusokat, de semmi eredmény. Találkozott valaki már ilyennel? Esetleg valami tipp, hogy mit lehetne ezzel kezdeni, hogy normális állapotban legyen minden?
Köszi

(#26289) kételkedem válasza Csabee. (#26285) üzenetére


kételkedem
addikt

Szerintem is, de Sk8erPeter-nek kell igazat adnom, tényleg nincs olyan, hogy legjobb! :)

scope2007: próbáld ki a fentebb linkelt programokat és válaszd ki, hogy neked melyik a legjobb!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#26290) RootRulez válasza Csabee. (#26285) üzenetére


RootRulez
félisten

Én az O&O Defrag-ot használom :U

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#26291) scope2007


scope2007
addikt

thx.. szinte az összes megvolt már :)

gyors fel is tettem mindegyiket.. és egy 20gbos területet lefuttattam 4el is..
AusLogics Disk Defrag jön be legjobban.. bár O&O se rossz

Sk8erPeter.. jogos :D

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#26292) canniball válasza scope2007 (#26291) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálam az Ashampoo WinOptimizer töredezettségmenetsítője végezte a legjobb munkát. Persze ez fizetős...

Mod.: Most látom csak: van belőle ingyenes is (nem tudom ez mennyiben más mint a pénzes).

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#26293) 3psilon válasza Sk8erPeter (#26286) üzenetére


3psilon
aktív tag

Én a JK-t használom, baromi egyszerű, kétszer rákattintasz az ikonra, vársz, és kész :D

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#26294) Csabee. válasza scope2007 (#26291) üzenetére


Csabee.
nagyúr

csak az én ajánlatom a számodra is a legjobb :DDD mondtam !:DD

Üdv: Csabee.

(#26295) Sk8erPeter válasza EmberXY (#26287) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Azért érdemes külső töredezettségmentesítőt használni, mert a beépített sajnos nem túl biztonságos: pl. áramszünet esetén egyszerűen elveszhetnek az adataid (amiket a defrag épp áthelyez), és az örök bitmezőkre kerülhetnek (esetleg soha nem állítod vissza, hacsak nincs (több)százezer forintod adatmentő céget igénybe venni :D).
A külső programok - sarkítva - átmeneti mentést végeznek a különböző szektorokba áthelyezgetett fájlokról, így azok egy esetleges áramszünet esetén később megtalálhatóak, visszaállíthatóak.

Igazából brd tudna erről igazán hozzáértő információt adni, egyszer priviben leírta a működési elvét az ilyen progiknak, de a netikett elveinek értelmében nem fogom idemásolni a tőle származó idézetet erről... :D Majd ő megteszi, ha úgy gondolja.
Mindenesetre Ő a Diskeeper-t ajánlotta, mint optimális választási lehetőséget (persze ez nem azt jelenti, hogy a többi progi nem jó, de ez egyike a legjobbaknak).

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#26296) EmberXY válasza Sk8erPeter (#26295) üzenetére


EmberXY
addikt

Ezt eddig értem, de az átmeneti mentést is csak ráírja valahova, aztán pedig az eredetit összepakolja, és a végén, gondolom az átmeneti mentést, ha nem történt semmi, akkor törli-->így tudnám az alapján elképzelni, amit leírtál. De így sokkal jobban igénybeveszi a vinyót, nem?
Meg gondolom a RAM-ot is teleírja közben, de szünetmentes táppal nem lehet elérni, hogy ne vesszenek el az adatok?
A Microsoft még nem ért volna el arra a szintre, hogy biztonságos legyen egy ilyen progi?

Up the Irons!

(#26297) Sk8erPeter válasza EmberXY (#26296) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igénybe veszi, de ez miért baj? :D Egyébként a Diskeeper elég gyorsan végzi a dolgát.
Szünetmentes táp esetén természetesen nincs ilyen gond.
Azt meg senki sem mondta, hogy a beépített defrag tökéletes lenne :D (ahogy sok egyéb beépített XP-s cucc sem) Vista vagy Windows 7 alatt nem tudom, hogy van, nyilván azóta történtek változtatások. Azt azért ne felejtsük el, hogy az XP első változatát 2001-ben adták ki. Elég rég volt.

Sk8erPeter

(#26298) kételkedem válasza EmberXY (#26296) üzenetére


kételkedem
addikt

Az oprendszer mellé kapott töredezettségmentesítő jó. DE a speciálisan erre a feladatra kifejlesztett és folyamatosan tovább fejlesztett célszoftver jobb!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#26299) EmberXY válasza Sk8erPeter (#26297) üzenetére


EmberXY
addikt

Jó, végülis nem vitázni akartam, de attól, hogy valami régi, még lehet jó, egy adott algoritmus ugyanazt csinálta 40 éve, mint 200 év múlva, vagy nem?

A vinyó igénybevétellel kapcsolatban, ha már felhoztam, nos az a véleményem, hogy a számítástechnika fejlődéséhez hozzátartozik, hogy mindent próbálnak optimalizálni, gazdaságosabbá tenni (legalábbis remélem, hogy nem tévedek), akkor miért éppen a vinyó igénybevételét kéne megnövelni?
2001 valóban elég régen volt, de ettől még csinálhattak jó progit, ami még ma is jó, nem?

Up the Irons!

(#26300) EmberXY válasza kételkedem (#26298) üzenetére


EmberXY
addikt

Ez biztosan így van, de attól hogy jobb, még nem biztos, hogy szükségem is van rá, legalábbis nekem.
a forma-1-es Ferrari jobb a Skoda-nál, de azért még nem használja mindenki. :)

Up the Irons!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.