Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26451) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

Mivel tudom megállapítani, hogy 2 fájl (ISO) pontosan ugyanaz?

[ Szerkesztve ]

(#26452) jahatpersze válasza TGuru (#26450) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

Lehet, hogy a Google Chrome rakott fel egy olyan exe-t amit a windows lassan tölt be indításkor. Próbáld meg a START-Futtatás beírni "msconfig" majd enter, bejön egy kis ablak, az Automatikus indítás fülön vannak a folyamatok amiket elindít a Windows betltéskor, ha találsz olyat ami a Google Chrome-hoz tartozik azt szedd ki majd indítsd újra a gépet, ha nem változik semmi szerintem töröld le azt a progit.

(#26453) TGuru válasza jahatpersze (#26452) üzenetére


TGuru
tag

Oksa megpróbálom!:DKöszi az ötletet!

(#26454) TGuru válasza jahatpersze (#26452) üzenetére


TGuru
tag

GoogleUpdate van csak,de az régen is volt,de fogalmam sincs,h az mire jó,h egyáltalán kell e,v törölhetem v csak tíltsam le?

(#26455) jahatpersze válasza TGuru (#26454) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

tiltsd le szerintem, ha így nem oldódik meg a baj akkor szerintem azt a programot le kéne szedni ami a bajt okozta, ha ezzel sem megy akkor ötletem sincs, lehet egyszerűbb új rendszert húzni rá mint a baj forrását megtalálni

(#26456) TGuru válasza jahatpersze (#26455) üzenetére


TGuru
tag

oksa megpróbálom,de az a baj,h tegnap húztam újra és már is belassúlt:(mármint a betöltés a progikat még nem próbáltam,mert föl se raktam:(

(#26457) |kisbandi| válasza jahatpersze (#26451) üzenetére


|kisbandi|
tag

Parancssorba írd be: fc /b "egyik file.iso" "masik file.iso"

(#26458) TGuru válasza TGuru (#26450) üzenetére


TGuru
tag

További ötleteket várok a kérdésemre:(

(#26459) Piloss


Piloss
senior tag

Sziasztok

Olyan problémám lenne hogy amióta bent van az új VGA-m (HD 4830) minden rendszerindításkor felugrik egy ablak hogy "A hardvert nem lehet telepíteni: HID Non-User Data Filter"
A legújabb driver van fent (9.7) és az eszközkezelőben is minden rendben
Mi lehet a probléma :F

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#26460) Hujikolp válasza Piloss (#26459) üzenetére


Hujikolp
őstag

Amit feltett drivert, nézd meg a beállításait, esetleg tiltsd le.

(#26461) Steelmanus válasza Piloss (#26459) üzenetére


Steelmanus
addikt

Talan innen kiindulva talalsz megoldast. Tobb blogot is atneztem sokszor a "csupasz" eger okozhatja vagyis a radios.

(#26462) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

WinXP Pro HU SP3 van a gépen, ha XP SP2-re "update-elt" telepítőCD-t rakok be és azt választom, hogy a meglévő rendszert állítsa helyre az okozhat-e problémákat? (pl. olyan file-okat cserél le ami már SP3-as)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26463) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

Hi,
Van két vinyóm a gépembe, egyiken XP másikon semmi, szeretnék a másikra Linuxot rakni,de nem szeretném hogy felrakja a GRUB-ot, hogy lehet ezt megoldani? Ezzel a master meg slave dologgal meg lehet csinálni?

(#26464) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

jó már megoldottam

(#26465) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Sziasztok!

Hangkártya problémában kapcsolatban kérdezek.

Egy gépen (WIN-XP-SP3) fel van telepítve a hangkártya driver, és az eszközkezelőben azt mutatja, hogy a hardver megfelelően működik.

Ha a vezérlőpultból elindítom a "Hangok és audióeszközök" ablakot, akkor az Audió fülön mindenütt (Alapértelmezett eszköz, Hangrögzítés, MIDI zene lejátszása) az van, hogy nincs eszköz.

Ezt találtam:

Hangok és audióeszközök/ Hardver / Hangkártya driver / Tulajdonságok / az eszköz (ez a driver, és a hangkártya neve) / Állapot: Az illesztőprogram engedélyezve van, de nincs elindítva.

Az illesztőprogram engedélyezve van, de nincs elindítva.

Mi lehet a baj, elvileg a windowsnak automatikusan el kéne indítania a drivert.
Hogyan tudom beállítani azt, hogy elindítsa, és működjön a hangkártya?

Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#26466) DAVID0000 válasza Mercutio_ (#26462) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Hali.
Szerintem nem fogja engedni "frissíteni" a rendszert mivel régebbi kiadással próbálkozol. Én még nem próbáltam ilyet de nem hinném, hogy lehetséges régebbire "frissíteni".

(#26467) brd válasza Mercutio_ (#26462) üzenetére


brd
nagyúr

Az összes filet lecseréli ilyenkor, tehát egy SP2-es wined lesz utána.

The only real valuable thing is intuition.

(#26468) Piloss válasza Hujikolp (#26460) üzenetére


Piloss
senior tag

Az eszközkezelőben nincs ilyen cucc tehát nem is tudom letiltani

#26461: Vezeték nélküli egerem van,de előtte nem csinálta csak mióta bent van az új VGA

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#26469) brd válasza Veriakilis (#26465) üzenetére


brd
nagyúr

Nem azt írja, hogy azért nincs elindítva, mert probléma van vele? Ha igen, akkor valószínűleg IRQ ütközés van.

The only real valuable thing is intuition.

(#26470) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Melyik az az acrobat reader verzió, amelyik az összes jelenleg található pdf-et meg tudja helyesen nyitni, és kevés erőforrást fogyaszt (cpu/ram).
Kösz:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#26471) brd válasza piadex2 (#26470) üzenetére


brd
nagyúr

A legújabb adobe reader. :P
De amit te keresel az a Foxit Reader. Bár nem tökéletes minden PDF esetében, de jóval kevesebb erőforrást zabál.

The only real valuable thing is intuition.

(#26472) canniball válasza piadex2 (#26470) üzenetére


canniball
nagyúr

Azt be lehet lőni valahol hogy a külső rackben lévő vinyót a leválasztás során állítsa is le?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#26473) brd válasza canniball (#26472) üzenetére


brd
nagyúr

Ezzel a programmal meg lehet oldani (spindown opció bekapcs a trayicon menüjéből).

The only real valuable thing is intuition.

(#26474) canniball válasza brd (#26473) üzenetére


canniball
nagyúr

Egyrészt köszönöm szépen! Másrészt az XP-t esetleg nem lehet megpiszkálni, hogy magától megtegye? Az egyik gépem szépen leállítja őket, de a másik hagyja tovább pörögni...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#26475) brd válasza canniball (#26474) üzenetére


brd
nagyúr

Saját magától szerintem nem tud ilyet az XP, legalábbis én még egyetlen gépen sem tapasztaltam ilyet, hogy leállítaná. Nem lehet, hogy valami speciális S-ATA fiókod van, ami le tudja állítani? Vagy olyan vezérlő, aminek a drivere felismeri az eltávolítási parancsot, és ezért leállítja?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#26476) Steelmanus válasza piadex2 (#26470) üzenetére


Steelmanus
addikt

Bar brd tarsunk mar ajanlotta a Foxit Reader-t en is ajanlanak egyett alternativakent portable vagyis nem kell telepiteni, gyors, tud magyarul, a neve PDF Xchange Viewer. Ha nem tetszik siman letorlod, kiprobaltam annakidejen a Foxit-ot is de az teleirja a Registry-t ezert merem ajanlani ezt a programot.
Link:

[ Szerkesztve ]

(#26477) Gercsa


Gercsa
senior tag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni.

Van egy xy.jpg fájlom, ezt onnan tudom, hogy megnéztem dosbox-ban.
(egyébként fogalmam sincs xp-ben honnan tudom a kiterjesztést, ha ismert fájltipusról van szó, hiszen automatikusan a képnéző ikonjával jeleníti meg és csak a nevét írja ki)

Na most a problémám az, hogy volt egy program, ami xy.jpeg kiterjesztést szeretne.
Én ezt nem tudtam megcsinálni, és nem is érdekel ezentúl, eleve hülyeségnek tartom a 4 karakteres kiterjesztést.

DE
Felvetette bennem a problémát, hogy voltaképpen nem vagyok képes xp-ben megváltoztatni egy fájl kiterjesztését.

Tudja valaki hogy kell??
Ha lehet segédprogi nélkül.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#26478) brd válasza Gercsa (#26477) üzenetére


brd
nagyúr

Elindítasz egy intézőt, eszközök/mappa beállításai/nézet/ismert filetípusok kiterjesztéseinek elrejtése elől pipa ki, majd a kijelölöd a filet és F2, ott olyan kiterjesztést adsz neki, amilyet akarsz.

The only real valuable thing is intuition.

(#26479) Gercsa válasza brd (#26478) üzenetére


Gercsa
senior tag

Köszönöm.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#26480) bnss


bnss
veterán

Üdv! Kérdésem annyi lenne, hogy miként tudnám az affinitásban beállított értékeket tárolni, hogy ne kelljen minden egyes alkalmazás indításnál beállítani, hogy mely magokat dolgoztassa az adott program? :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#26481) mmdms


mmdms
addikt

Hali!
Akadt egy kis problémám: [link]
Most tettem ujra a wint, de nem akar elindulni a VGA driver. Nem értem mi lehet a baja, valakinek valami tippje? Már 2 drivert is próbáltam, de mindegyikkel ezt csinálja.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#26482) Gyick


Gyick
őstag

Üdv!
4 gb ramhoz 64-bites rendszert kell használni vagy elég a 32bites is?

(#26483) Tosee válasza Gyick (#26482) üzenetére


Tosee
őstag

Használható 32 bit alatt is, de nem kezeli mindet, kb 3-3,5-öt! Ez függ a gépben lévő vga ram-tól is! De ha azt szeretnéd, hogy mind a 4 gb-ot kihasználja a rendszer, akkor 64 bit-es kell!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#26484) Gyick


Gyick
őstag

4 gigánál kilehet kapcsolni a lapozófájlt játékoknál?crysisnél pl?

(#26485) brd válasza bnss (#26480) üzenetére


brd
nagyúr

Én egy parancssori, xcpu.exe nevű programot használok erre (parancssorból, ennek a programnak megadva opcióként az eredeti program indító parancssorát, ill. az affinitási információkat), pontosan 40 KB-os (van másik ilyen nevű program is, ha rágúglzol, csak ezért írom a méretét; a másik, nem tudom, mit csinál, de biztosan nem ugyanezt). Ha esetleg nem találnád, elküldöm szívesen.
Bár a CPU Control nevű, grafikus felületű program is tud ilyet, de az mást is csinál, és ha nem érted pontosan a működését, és rosszul állítod be, akkor lassabban fognak futni a gépeden a programok.

The only real valuable thing is intuition.

(#26486) brd válasza Gyick (#26484) üzenetére


brd
nagyúr

Nyugodtan; bár tartsd észben, hogy vannak olyan, idiótán készített programok, amelyek nem működnek lapozófile nélkül (szerencsére azért ezt a fájdalmukat többnyire képesek kiírni :) ).

The only real valuable thing is intuition.

(#26487) brd válasza mmdms (#26481) üzenetére


brd
nagyúr

Próbáld ki, hogy eltávolítod a drivert, letörlöd a 2 nevezett filet, majd így telepíted valamelyik drivert (ha nincs rá speciális okod, akkor a legutolsó hivatalos verziót érdemes).

The only real valuable thing is intuition.

(#26488) ollie válasza Mercutio_ (#26462) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

SP2-es lesz belőle, vagy egyáltalán nem fog updatelni (szerintem az első következik be).

***

(#26489) Ati_X_321


Ati_X_321
aktív tag

héhahó :)

ugye ha futtatok egy progit, aztán kilépek belőle, és újra indítom, akkor jó eséllyel benne marad a memóriában, és ha eztán nem futtatok nagy mem igényű progit, ami miatt kisöpörné a memóriát a win, akkor legközelebb gyorsabban indul

nincs vmi progi arra, hogy egy pl 512MB-os ramdiszkre indulásnál rámásolja a gyakran használt fájlokat? hogy aztán kapásból onnan indulhasson a cucc?

a fapados megoldás ugye az, hogy csinálok egy ramdiszket, meg egy batch fájlt, ami induláskor lefut, és rámásolja a cuccokat, aztán egy gagyi C++ progit, ami TLB módjára megnézi, hogy van-e ramdiszken az adott progi, és ha van, akkor onnan indítja

but I'm pro, I need pro solution :D

[ Szerkesztve ]

(#26490) Ati_X_321 válasza Ati_X_321 (#26489) üzenetére


Ati_X_321
aktív tag

ha rosszhelyre írtam, akkor pls ajánljatok vmi pörgős topicot, ahova írhatok

(#26491) Veriakilis válasza brd (#26469) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Nem azt írja.
Nem tudom miért nem indítja el.

Hogyan lehet elindítani kézzel?

Ha nem muszáj, akkor ezért nem akarok win-reinstall-t.

Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#26492) chungee


chungee
addikt

(#26493) bnss válasza brd (#26485) üzenetére


bnss
veterán

Megköszönném, ha elküldenéd, mert amit én találtam, annak úgy néz ki, hogy grafikus felülete is lenne, ha egyáltalán a telepítő elindulna.

A beállításáról ennyit találtam:

C:\path\xcpu.exe -a 1 -c c:\path\targetprogram.exe - itt az egyes szám jelzi, hogy melyik processzormagot használhatja az adott program? Ha két magot szeretnék neki megadni, akkor ezt szintaktikailag hogyan oldhatom meg? :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#26494) brd válasza bnss (#26493) üzenetére


brd
nagyúr

Kaptál levelet.

Úgy tudod megadni, hogy a -a 1 helyett ezt írod be: -a 0,1,2 (amelyik magokon engedélyezed neki a futást). Ha opció nélkül indítod a programot, kiírja egyébként az okosságot.

The only real valuable thing is intuition.

(#26495) mmdms válasza brd (#26487) üzenetére


mmdms
addikt

Közben megtaláltam a hiba okát, amikor a messengert akartam felrakni, kaptam egy hibaüzit, hogy rossz windows verzió, és nem lehet erre feltenni az msn-t. Akkor esett le, hogy nem az sp2-es wint tettem fel. :(((

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#26496) brd válasza Veriakilis (#26491) üzenetére


brd
nagyúr

Nem lehet külön elindítani, el kellene indulnia magától.
A dxdiag-ot lefuttatva, a Sound (Hang) fülén milyen eszközt ír, ill. alul a tolóka melyik beállításban van?

The only real valuable thing is intuition.

(#26497) canniball válasza brd (#26475) üzenetére


canniball
nagyúr

Semmi spéci nincs bennük, "mezei" rackekről van szó, mindkét gépen a Win-ek maguk telepítették a szükségeseket, mégis az egyik XP leállítja őket, a másik nem.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#26498) Kal-El


Kal-El
senior tag

Hello!
Érdemes felrakni az SP3-at?
Belassítja a gépet+netet ami nem túl jó.
Nagy gond, ha nem rakom fel?

(#26499) Tosee válasza Kal-El (#26498) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Érdemes! De nem kötelező! Sok hibajavítást, és biztonsági frissítést tartalmaz!
Nekem nem lassította a gépet, és a neten sem vettem észre lassulást! Nem gond ha nem rakod fel a te döntésed, de nyilván a microsoft nem véletlenül adja ki frissítéseit!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#26500) EmberXY válasza Kal-El (#26498) üzenetére


EmberXY
addikt

Szia!
Szerintem is érdemes feltenni, nekem sem lassult be tőle a gépem, bár nekem a telepítőbe van beleépítve, szóval nem a telepítés után raktam fel, hanem alapból sp3-as az xp-m.
Van 2 Gb ramom, egyáltalán nem érzem, hogy lassabb lenne, mint még sp2-n.

Up the Irons!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.