Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23401) brd válasza J.R.Ewing (#23393) üzenetére


brd
nagyúr

Kérdezd meg az NTFS készítőit, miért ilyen hülyére írták meg. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#23402) kraftxld válasza volvoguy (#23397) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Természetesen.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23403) ballington


ballington
addikt

hello
haverom gépén amikor elindul az xp, mindig automatikusan behozza a Dokumentumok mappát.
Hogyan lehet ezt kiiktatni?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#23404) Lenry válasza gombavadasz (#23399) üzenetére


Lenry
félisten

neked nem RAID, hanem csak sima SATA driverre van szükséged

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23405) cigam válasza ballington (#23403) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Vedd ki az inditópultból :D

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23406) cigam válasza gombavadasz (#23399) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Neke most mi a pontos típusa?
Mert az asrock-nál csak ilyeneket találtam:
P4V88+
P4V88-M+
P4V88
P4VM800
P4VM8
P4VT8+
P4VT8
P4VX4

A leg1xübb talán, ha nlite-al beleintegrálod a telepítőbe a gyári driver-t.

Attól még hogy támogatja a RAID-et (mert pl. a 2SATA-s PT880 is ilyen), még sima SATA vezérlő. Vagyis a 2 jelen esetben ugyanaz.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23407) dany27


dany27
őstag

hi

adott egy notebook amin friss XP van.
Valamiért vissza áll rajt a képernyő beálítás 640*480ra meg 4bitre :Y
Ez mitől lehet?? Amint eltávolítom VGA drivert megen jó. Felrakom megen a drivert megen burul! Már próbáltam több fajta driveral! X3100 integrált VGA
De az az édekes vissza raknám manuálisan de nem változik akko se semmi vissza áll az említett beálításokra!

Előre is köszi!

(#23408) FÖNÖK


FÖNÖK
tag

hi!
3.0.8 firefoxot használok + utorrentet.
ha elindítom az utorentet a böngészés nagyon belassul.
Hogy lehetne megoldani azt hogy normal sebeséggel működjön a böngésző ha megy az utorrent? a folyamatoknál a prioritás beállítása nincs hatással a problémára, ha az utorrentet korlátozom le pl.: 100kb/secre akkor sem gyorsul a böngészés. A munkahelyen ugyanez a két program nem zavarja egymást.
Egy tapasztalt mókus segítsen kérem!

''fekvenyomásnál a helytelenül megválasztott súly az este könnyen diszkóbalesethez vezethet''

(#23409) |kisbandi| válasza J.R.Ewing (#23393) üzenetére


|kisbandi|
tag

Bármilyen alkalmazást is használsz töredezettségmentesítésre, remélem tudod, hogy bizonyos állományok defragolásához/átmozgatásához nem elég, ha csak simán elindítasz egy defragot. Ilyen pl. a lapozófájl is, amihez nem lehet hozzáférni, amíg a Windows fut, csak boot time defraggal, vagy más oprendszer alól. Márpedig amíg egy ilyen fájl darabokban hever a partíciód különféle részein, addig próbálkozhatsz bármivel, nem lesz elegendő egybefüggő szabad területed.

Viszont ha tényleg van 20GB üres helyed egy darabban, akkor ezt a programot tudom ajánlani: [Windows Sysinternals - Contig]

(#23410) maszek007


maszek007
csendes tag

sziasztok!
azért írok be ide mer már nem birom tovább. az a problémám a gépemmel hogy teljesen kiszámíthatatlan módon kifagy. ezt úgy értem, hogy tegyük fel nyugodtan netezgetek ,egyszercsak megáll a kurzor nem reagál semmire sem, lefagy a rendszer és nem marad más választásom csak a reset. egyébként gyanakodtam a a vinyókra, (lehúztam az ide vinyókat úgy müködött egy ideig most már úgy sem)az alaplapra, a videókártyára szinte minden kiválthatja. azt is meg kell jegyeznem hogy ha egy filmet nézek és beletekerek ugyanezt csinálja, persze nem minden esetben. szóval, a ti segítségeteket szeretném kérni mégpedig abban hogy kiderítsem még is mi a tököm okozza ezt. alább leírom a konfigomat. előre is köszönöm midenkinek aki segít.
üdv
Paróczai Zoltán

MSI K8N Neo2 Platinum
AMD Athlon 64 3000+
Asus 9600XT 128mb
1GB ram
Seagate 300GB SATA
Maxtor 80 GB IDE
Samsung 80 GB
Sound Blaster Audigy2 SE

peace love rock'n'roll!

(#23411) grma


grma
csendes tag

Sziasztok!
Kéne 1 kis segítség ha tud vki vmit irjon..
A jelenség: Eseménynapló: Dhcp hiba 1002 eseményazonosító!
?
Vki tud vmit erről? Olvastam róla a neten hálózathoz van köze, de nekem mobil netem van semmi hálókártyaról való buherálás. Bár van háló kártyám is de nem használom...
:(

(#23412) gombavadasz válasza cigam (#23406) üzenetére


gombavadasz
tag

Bocs, P4VM800 a pontos típusa.

Evvel a native sata mód kikapcsolással megy szerinted?
Holnap tudom csak kipróbálni.

(#23413) Matthew


Matthew
senior tag

Sziasztok!
Találkozott már valaki olyan hibával, hogy az XP alatt működő programok újraindítás után elfelejtik a beállításokat? Min úgy gondolja, hogy először indul és konfigurálni akarja magát első indulásnál. Például a Firefox mindig megkérdezi, hogy szeretnénk-e importálni a könyvjelzőket az IE-ből, vagy pl. a Media Player szeretné mindig társítani magához a media fájlokat.
Én a registry-re tippelek, gondolom oda jegyezné be mind magát, esetleg az sérült?

(#23414) J.R.Ewing válasza maszek007 (#23410) üzenetére


J.R.Ewing
tag

milyen tápod van?

ha pl IDE vinyók, és CD/DVD drive-ok lehúzogatásával megszűnik, akkor kevés, amit a táp tud. (bár a konfigodnak elvileg mennie kéne egy átlagos mai táppal)

próbálj meg a BIOS-ban kicsit emelni a proci(0.025-0.05V-t) / ram(0.1V-t) feszültségeken, vagy az időzítésekből visszább venni.

(#23415) maszek007 válasza J.R.Ewing (#23414) üzenetére


maszek007
csendes tag

asszem q-tec 650-es még régebben vettem. most le van húzva a két IDE vinyó plusz egy dvd olvasó így megy egy ideig de pl az előbb is kifagyott megpróbálom amit tanácsolsz, köszi

peace love rock'n'roll!

(#23416) mezis válasza maszek007 (#23410) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Nem egy mai darabnak nézem a kofigodat. Az elkók nem púposak, kávésak az alaplapon illetve a tápegységben ?

mezis

(#23417) bobsys válasza grma (#23411) üzenetére


bobsys
addikt

pontositsd
kene a teljes event viewer bejegyzes

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23418) maszek007 válasza mezis (#23416) üzenetére


maszek007
csendes tag

szia, nem nem púposak megnéztem. egyébként leggyakrabban akkor csinálja ezt a fagyás dolgot ha másolok valamit egyik vinyóról a másikra. de pl az előbb ki akartam csomagolni egy fájlt a sata vinyón és attól fagyott ki.
ezkész:(

peace love rock'n'roll!

(#23419) mezis válasza maszek007 (#23418) üzenetére


mezis
nagyúr

Processzor hűtése rendben ? (Esetleg újrapsztázás.)

Bizonyára már mindent lementettél. Én újrainstallálnám a Win-t, particiótörléssel kezdve...

[ Szerkesztve ]

mezis

(#23420) maszek007 válasza mezis (#23419) üzenetére


maszek007
csendes tag

jaja szerintem azt fogom csinálni. de az az érdekes hogy újrateszem a win-t egy ideig semmi baja aztán elkezdi ezt a gyíkját. lehet hogy valami plugin teszi vagy nemtudom

peace love rock'n'roll!

(#23421) grma válasza bobsys (#23417) üzenetére


grma
csendes tag

Kb ennyi!
De holnap bemásolom! Másik gépen van!

(#23422) J.R.Ewing válasza maszek007 (#23418) üzenetére


J.R.Ewing
tag

nem rosszak a tápcsatlakozóid?

nekem is volt egy codegány tápom, amin annyira szar minőségű molex csatik voltak, hogy érintkezési hibát produkáltak a vezetékek/ház mozgatására, vagy néha csak úgy.

(#23423) Sk8erPeter válasza maszek007 (#23415) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kezdjük ott, hogy dobd ki a tápegységedet, vegyél újat, megbízhatót, olcsón, pl. FSP 350PNF-et.
Q-Tec: a tápegység topic első hozzászólásában olvasható, hogy a "nem ajánlott, veszélyes tápok" kategóriájába tartozik.
Lehet, hogy rá van írva a 650 W, de nem tud annyit.

Érdemes lenne még megnézni, mit mond a vinyókra HD Sentinel, ráereszteni parancssorból (Start - Futtatás - cmd) a vinyókra egy chkdsk /f /r -t. ([link])
Hibás vinyó, rossz tápellátás, rossz adatkábel, kitágult, laza tápcsatlakozó, stb. okozhat hasonló jelenségeket. Legalábbis első körben ezekre gyanakodnék! (Először legalább kérj kölcsön egy minőségi tápot (ajánlottakat is találsz a tápos topic 1. hsz.-ében), és próbáld meg azzal.)

Sk8erPeter

(#23424) gombavadasz válasza lúzer (#23400) üzenetére


gombavadasz
tag

Biosban a Raid módot átállítottam Non-Raid-re és jó lett.

Köszönöm a segítséget :R

(#23425) bobsys válasza J.R.Ewing (#23392) üzenetére


bobsys
addikt

defraggler?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23426) fospunep@


fospunep@
csendes tag

[Isten nyugosztaljon Xp.]

Ha a kérdező jobban ért hozzá mint a gyártó, akkor oldja meg a problémáját maga.

(#23427) akaido válasza fospunep@ (#23426) üzenetére


akaido
addikt

A biztonsági frissítések 2014-ig letölthetők lesznek!

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#23428) FÖNÖK


FÖNÖK
tag

hi!
3.0.8 firefoxot használok + utorrentet.
ha elindítom az utorentet a böngészés nagyon belassul.
Hogy lehetne megoldani azt hogy normal sebeséggel működjön a böngésző ha megy az utorrent? a folyamatoknál a prioritás beállítása nincs hatással a problémára, ha az utorrentet korlátozom le pl.: 100kb/secre akkor sem gyorsul a böngészés. A munkahelyen ugyanez a két program nem zavarja egymást.
Egy tapasztalt mókus segítsen kérem!

''fekvenyomásnál a helytelenül megválasztott súly az este könnyen diszkóbalesethez vezethet''

(#23429) brd válasza FÖNÖK (#23428) üzenetére


brd
nagyúr

Nézd meg pl. a speedtest.net-en (több méréssel), hogy mennyi a max. átviteli sebessége az internetednek (főleg a feltöltés a lényeges), majd a µtorrent-ben ennél úgy 20%-kal kevesebbet állíts be feltöltésre. Vagy megpróbálkozhatsz a cfosspeed nevű programmal (ha ADSL-ed van, akkor a cfos-t is megpróbálhatod, persze csak akkor, ha nincs router az ADSL modem és a gép között). Ez utóbbi (cfos/cfosspeed) persze fizetős program.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#23430) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Idehozta egyik ismerős a gépét, hogy nem indul neki az xp. Lechekoltam nagyjából szokásos dolgokat, hw hibákat kizártam. Lefuttatam a checkdisket egy live cd-ről, azóta elindul az xp, csak nem lehet leállítani. Kikapcsoltam az automatikus frissítéseket hátha vmelyik update zavarja meg, de nem. És igazából itt elfogytam az ötletekkel.
Vkinek esetleg vmi?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#23431) Sk8erPeter válasza FÖNÖK (#23408) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Netlimitert tudom még ajánlani a cFosSpeed-en kívül.
Előbbivel programonként, IP-címenként korlátozhatod az internetes adatforgalmat. Utóbbi meg optimalizálja a csomagok érkezését.

Sk8erPeter

(#23432) Sk8erPeter válasza sonar (#23430) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha jól értem, akkor a Kikapcsolás gombra nem reagál.
Nálam ezt kémprogram okozta. Érdemes figyelni a futó folyamatokat pl. Process Explorerrel vagy csak simán Feladatkezelővel, és a semmihez sem köthető folyamatokat megkeresni, és jól szétrúgni a seggét. :DDD :DDD

Sk8erPeter

(#23433) Calibos


Calibos
addikt

:F
WinXP 32 SP3-hoz melyik Netframework kell nekem? Keresgéltem a goolen de csak még inkább elbizonytalanodtam :U

(#23434) FÖNÖK


FÖNÖK
tag

ok, köszönöm

''fekvenyomásnál a helytelenül megválasztott súly az este könnyen diszkóbalesethez vezethet''

(#23435) VladimirR


VladimirR
nagyúr

sp3-nak hogyan mondom meg, hogy uninstall info mentese nelkul telepuljon?
ha esetleg ilyet nem lehet, sikeres telepites utan le tudom zuzni komoly gond nelkul az uninstall konyvtarat?

(#23436) brd válasza Calibos (#23433) üzenetére


brd
nagyúr

Öööö, a 32 bites? :D
Vagy a különböző verziókra gondolsz? Mindegyik, ha olyan programot használnál, aminek az kell. 1.1, 2.0, 3.0, 3.5 is kellhet akár.... (bár utóbbi elvileg a 2.0-t ás 3.0-t is feltelepíti).

The only real valuable thing is intuition.

(#23437) Calibos válasza brd (#23436) üzenetére


Calibos
addikt

of course, 32 bit :)

(#23438) brd válasza VladimirR (#23435) üzenetére


brd
nagyúr

A kapcsolók között tán' van ilyen lehetőség. De a $NtServicePackUninstall$* minden további nélkül törölhető (persze így nem tudod majd eltávolítani, de gondolom, ezzel tisztában vagy).

The only real valuable thing is intuition.

(#23439) VladimirR válasza brd (#23438) üzenetére


VladimirR
nagyúr

meg is lett

AVAILABLE SWITCHES:
[/help] [/quiet] [/passive] [/norestart] [/forcerestart] [/warnrestart] [/promptrestart] [/overwriteoem] [/nobackup] [/forceappsclose] [/integrate:] [/d:] [/log:]

/help Displays this message

SETUP MODES

/quiet Quiet mode (no user interaction or display)
/passive Unattended mode (progress bar only)

RESTART OPTIONS

/norestart Do not restart when installation is complete
/forcerestart Restart after installation
/warnrestart[:] Warn and restart automatically if required (default timeout 30 seconds)
/promptrestart Prompt if restart is required

SPECIAL OPTIONS

/overwriteoem Overwrite OEM files without prompting
/nobackup Do not backup files needed for uninstall
/forceappsclose Force other programs to close when the computer shuts down
/integrate: Integrate this software update into
/d: Back up files into
/log: Create log file at

(#23440) body007


body007
addikt

Hali

Hogy tudok felhasználónak írási jogot adni 1 könyvtárra? 1 progihoz kellene ami a /programfiles-ben van és írni szeretne de nincs joga. Természetesen nem rendszergazda a felhasználó (úgy müködik) :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#23441) maszek007


maszek007
csendes tag

köszönöm az eddigi ötleteket, de kiderült hogy memória gyíkja volt...
leteszteltem a memóriát egy másik gépen és ugyanezt csinálta
köszönöm azért mindenkinek.

peace love rock'n'roll!

(#23442) Sk8erPeter válasza body007 (#23440) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Rendszergazdaként:
1. Vezérlőpult - Mappa beállításai - Nézet - "Egyszerű fájlmegosztás használata (ajánlott)" mellől pipa ki;
2. katt jobb gombbal a mappára, Tulajdonságok, Biztonság fülnél "Hozzáadás...", írd be a felhasználónevet, majd "Névellenőrzés", ha elfogadta, akkor OK, majd állítsd be a kisablakban a jogot, amit szeretnél hozzárendelni a felhasználóhoz.

Sk8erPeter

(#23443) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok!

Minimálisan mekkor helyre lehet bezsúfolni egy olyan XP-t, ami csak arra lenne használva, hogy egy rátelepített Corel Drawból nyomtasson?

Adott esetben memóriakártyára vagy pendrivera is fel lehet telepíteni?

(#23444) cigam válasza body007 (#23440) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

prof, vagy home verzió?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23445) akaido válasza Calibos (#23437) üzenetére


akaido
addikt

Pontosan miért is kell az XP-dnek a .NET?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#23446) VladimirR válasza akaido (#23445) üzenetére


VladimirR
nagyúr

az xp-nek nem kell
a .net-es alkalmazasoknak kell (azoknak is csak akkor, ha szeretned futtatni oket)

[ Szerkesztve ]

(#23447) smokk.


smokk.
tag

Sziasztok!

Két particiót használok az egyiken Xp van a másikon windows 7.Most újraraktam mindkettőt,elöbb az xp-t aztán a 7-et.Na most minden jó volt,csak éppen nincs bootloader..nemtudok választani a két oprendszer küzöl,hanem egyből a 7-est tölti be.Na most próbáltam vistabootproval,de egyszerűen olyan mintha nemlátna oprendszert semmi azon a partícion...bootpro-ban hiába adok hozzá egy bejegyzést,mert a boot menü megjelenik,viszont ha az xp-t választom akkor hiba,és nem indul.Tanácstalan vok,valaki segítsen ha tud.. :W

(#23448) akaido válasza VladimirR (#23446) üzenetére


akaido
addikt

:R Tudom, ezért kérdeztem Calibos-tól, aki effelől érdeklődött.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#23449) Calibos válasza akaido (#23445) üzenetére


Calibos
addikt

Úgy látszik rossz topikba tettem fel a kérdést :U

Pl. ATI Vga driverhez kell. Magának az XP-nek nem kell biznonyos alkamazások követelik meg ha futatni akarom. Idáig a 2.0 telepítettem mindig, 3.0 nem hiányoltam. Körbe néztem a googlen és inkább össze zavarodtam mint okosabb lettem.Itt a PH-án van egy Logout írás róla de az inkább a telepítés módjával foglalkozik.

(#23450) AirBooms


AirBooms
addikt

Sziasztok Guruk!

Az XP SP3 HUN oprendszerem tegnap óta minden bebootlás után a következő hibaüzenettel fogad (nem telepítettem semmit, se programot, se új hardvert):

A rendszerleíró adatokat tartalmazó fájlok egyikét a napló vagy a másolat segítségével kellett helyreállítani. A helyreállítás sikerült.

Nos, ha ezt leokézom, tökéletesen működik a rendszer, de nagyon idegesítő, hogy mindig ez fogad. Sok mindent próbáltam már, végső elkeseredésemben CD-ről akartam bebootolni, s ott a hibajavítást választani. Ám be sem bootol, hanem mindig leáll a folyamat kék képernyővel, meg az ilyenkor szokásos dumával. Szóval nagy a gáz!

Ha valakinek van valami ötlete (az újratelepítésen kívül, mert az nem járható út most nálam), azt megköszönném. Már az is nagy segítség lenne, ha tudnám, hogy melyikek azok a "rendszerleíró adatokat tartalmazó fájlok", s hogy ezeket hol találom!

Előre is THX! :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.