Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23501) body007 válasza Lajkó (#23499) üzenetére


body007
addikt

A mozillával nem láttam gyorsulást...

és a biztonság nem fontosabb? Jah, és az FF-en kivül is vannak ám böngészök (opera) :D

Egyébként azért írtam mert lehet h, valami trójai/virus/akármi cseszte szét az svhost-ot. És ügye aki IE fan az sokkal jobban ki van téve ezen kártevőknek :P

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#23502) Tosee válasza FoxiestFox (#23500) üzenetére


Tosee
őstag

Ha a norton ghost kilőve, akkor próbáld ki az Acronis True Image-t!
A működéséről itt találsz leírást...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#23503) FoxiestFox válasza Tosee (#23502) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Köszönöm, megnézem!:)

(#23504) d@minator válasza localhost (#22668) üzenetére


d@minator
addikt

"...a vinyóm nagyobbik partíciójából (D) hálózati meghajtó lett. Rákattintva a D-re "Társítás" ablak nyílik meg és azt írja ki, hogy: "Válassza ki a fájl megnyitásához használni kívánt programot". (Commander-ből el lehet érni a D tartalmát.)"
Vírusírtást javasoltál. Próbáltam AVG, NOD, Avira, ccleaner, Troyan Remover de a helyzet ugyanaz. Még a partíciókat is átmozgattam PM-kel. Win újratelepítés is volt. Esetleg tudsz ajánlani más vírusírtókat?

(#23505) Expertus válasza FoxiestFox (#23500) üzenetére


Expertus
csendes tag

Vannak egészen jó freeware megoldások is erre, pl. a Macrium Reflect Free Edition, vagy a DriveImage XML. Ha tudsz angolul, akkor ajánlom ezt az írást.

Meet your meat — http://www.meat.org/

(#23506) Expertus válasza FoxiestFox (#23500) üzenetére


Expertus
csendes tag

Ja, még vmi: ajándék Paragon Drive Backup 9 Personal SE-t osztogatnak itt, amely tudomásom szerint szintén képes erre a feladatra. A 32 bites rendszerekhez való telepítője letölthető innen, az x64-esekhez való pedig innen.

Meet your meat — http://www.meat.org/

(#23507) Expertus válasza FoxiestFox (#23500) üzenetére


Expertus
csendes tag

Ingyenes alternatívák az ATI és a NG helyett

Meet your meat — http://www.meat.org/

(#23508) FoxiestFox válasza Expertus (#23507) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nahát. Micsoda segítőkész ember.
Köszönöm a linkeket!
Közben megoldottam a problémát, az Acronis True Image-dzsel, aztán Partition Magic-kel átméreteztem a maximális méretre a partíciót. (Egy 40 gigás vinyóról tettem át a rendszert egy 120-asra a laptopban.)
Szóval kösz, biztos fogom még használni ezen progik valamelyikét, ha kicsivé válik a 120-as is.. :)

(#23509) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. az SP3 érdekelne, pontosabban az, hogy tartalmazza-e a legújabb Media Player-t illetve a legújabb Windows Live Messenger-t? Csak azért kérdem, mert szeretnék telepítőlemezt csinálni, úgy hogy beintegrálom ezeket is az SP3-al együtt...de csak akkor csinálnám meg, ha az SP3 nem tartalmazza ezeket....

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#23510) R válasza R (#23490) üzenetére


R
aktív tag

valami wireless wlan kartya segedrogram xp-re?

(#23511) Lajkó válasza volvoguy (#23509) üzenetére


Lajkó
őstag

Most sp3-as xp prof. van fent. Windows Media11, viszont msn sehol.

Amúgy megoldódott a gondom. Új winnel! Amin mellékesen IE7-e van már xD

(#23512) Sk8erPeter válasza volvoguy (#23509) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem tartalmazza.

Sk8erPeter

(#23513) Sk8erPeter válasza Lajkó (#23499) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"A mozillával nem láttam gyorsulást" Operával fogsz. Ha nem, akkor veled van a baj. ;]

Sk8erPeter

(#23514) Lajkó válasza Sk8erPeter (#23513) üzenetére


Lajkó
őstag

Köszi, de egyenlőre marad az ie7. Ha nem jön be, akkor talán rámoccanok az Operára. :) :R

(#23515) Antigabo


Antigabo
tag

Heló !
Hogy kell rávarrni egy fix méretű lapozófájlt egy csak adat tárolásra használt egy partíciós HDD legelejére ???
...úgy hogy maradjon is ott ! :DDD
...Well... :U
a HDD nem üres ! :N

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#23516) Antigabo


Antigabo
tag

Addig még megy hogy megcsinálom neki az üres helyet
a Ultimate Defrag 2008-cal.
de aztán mitől fog ő pont oda menni ? :F

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#23517) Sk8erPeter válasza Antigabo (#23515) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A HDD legelejére a swap-partíciót tisztességesen csak újraparticionálással tudnád létrehozni, amihez meg az adataidat le kéne mentened addig máshova, újraformázgatni, stb., ami egyébként nem egy olyan bonyolult művelet, de így külső programmal létező partícióra az egész csak gányolás.
Ilyen módon többet vesztesz a gányolással, mint amennyit nyersz, ha ESETLEG sikerül is elhelyezni valahogy a HDD elejére...
2 GB RAM-nál amúgy is ki lehet kapcsolni a lapozófájlt a fenébe, ha nem használsz memóriazabáló alkalmazást.

Egyébként meg: [link]

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#23518) |kisbandi| válasza Sk8erPeter (#23517) üzenetére


|kisbandi|
tag

"2 GB RAM-nál amúgy is ki lehet kapcsolni a lapozófájlt a fenébe, ha nem használsz memóriazabáló alkalmazást."

Ez nem csak attól függ, hogy egy adott alkalmazás zabálja-e a memóriát, vagy sem. Ha úgy van megírva, hogy kell neki a lapozófájl, akkor nincs más választás, meg kell hagyni.

(#23519) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

A gépem a HAL.DLL fájl miatt sír... :F :W Nem tudtok vmi orvoslást rá?? :F :(( :( :U

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#23520) |kisbandi| válasza DJ. Ru$y (#23519) üzenetére


|kisbandi|
tag

Kukkants bele ebbe: [link]

(#23521) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Köszi! De már ott a gond, hogy a tört winfosnál nem lép be a konzolba... :S :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#23522) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

De az is lehet hogy az idegesség miatt én b.szok el valamit... :W
"4. Az „Üdvözli a Telepítő” üzenet megjelenésekor nyomja le az R billentyűt a Helyreállítási konzol indításához"
Nekem ilyet nem ír ki.... :F :((

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#23523) Jarod1


Jarod1
addikt

Üdv ! Adott 1 acer Noti xp sp2 van valami megoldás arra hogy a LAN kártya ne legyen letiltva amikor elindítom a gépet? hiába engedélyezem a következő indulásnál megint az fogad hogy letiltva. :F :Y

(#23524) Antigabo


Antigabo
tag

:C Hogyan lehet a pagefile.sys-t a 1 partíciós HDD legelején lévő üres helyre tenni ? :C

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#23525) brd válasza |kisbandi| (#23518) üzenetére


brd
nagyúr

1 ilyet mondj, tapasztalatból. Hogy értsd: nincs pagefile: nem indul/használhatatlan, van pagefile: működik.
Csak 1 db programot, kérlek.

The only real valuable thing is intuition.

(#23526) Sk8erPeter válasza |kisbandi| (#23518) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tévedsz.
Most látom, brd már megírta a választ erre, úgyhogy nem is ragozom tovább: [link]

Nálam ki van kapcsolva a lapozófájl, és milyen érdekes, még nem tapasztaltam problémát. Ha szükség lesz rá, akkor majd a program pampog, hogy ugyan már, kapcsoljam vissza. Vagy nem. De akkor meg tudom, hova nyúljak.
Egyébként itt van az Adobe Photoshop figyelmeztető ablakja, ami mindig szól, hogy nem tetszik neki a helyzet, de attól még a program működik (mivel nincs memória-túlcsordulás):
[B]Adobe Photoshop - lapozófájl hiánya[/B]

Sk8erPeter

(#23527) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Létezik megoldás az NTFS-jogosultságok kikerülésére? Félreértés ne essék, nem valakinek a rendszerét akarom feltörni, nővérem hazahozott egy külső vinyót, amin a viszonylag fontos képei vannak, de valószínű, hogy bekapcsolt titkosítás mellett másolta le egy másik gépről az adatokat.
A fájlok és könyvtárak a Windows Intézőben ZÖLD színnel jelennek meg... eleve nem is találkoztam ilyennel, mindegy, a lényeg, hogy nem lehet megnyitni a képeket, se másolni (bár GetDataBack-kel át tudom másolni, de sok értelme nincs, mert úgyse tudom megnyitni), csak azokat a fájlokat, amik a szokásos fekete színnel jelennek meg az Intézőben.
Itt látható: [link] - a HDD topicban liksofttal már beszéltünk erről, mondta, hogy a kulcsokkal kapcsolatban kérdezzek XP-gurut.

Sk8erPeter

(#23528) Antigabo


Antigabo
tag

A pagefile nem OLYAN fontos 2GB RAM-tól - ez igaz
- de azért jobb ha van - HA :...
- JÓ HELYEN is van !!! (és nem töredezett)
- Na ebben segítsetek nekem inkább veszekedés helyett !.. :DDD

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#23529) Sk8erPeter válasza Antigabo (#23528) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Senki nem veszekszik. :U Egyébként nem tudom, minek jártattam korábban a szám, ha még egyszer ugyanazt a kérdést felteszed. Bizonyára nem voltál elégedett a válasszal, és valami másra vágysz, szarügy. ;] [link]

Sk8erPeter

(#23530) Antigabo válasza Sk8erPeter (#23529) üzenetére


Antigabo
tag

Nos igen...
a válaszod nem volt nyerő és más emberek véleményére is kíváncsi lennék...
...nem kell megsértődni !.. :)

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#23531) Sk8erPeter válasza Antigabo (#23530) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem volt nyerő? Akkor miért nem csinálod meg magadtól? :W

Sk8erPeter

(#23532) brd válasza Sk8erPeter (#23526) üzenetére


brd
nagyúr

Arról nem is beszélve, hogy valótlant állít az Photoshop, mert a teljesítménykülönbség igenis létezik. Főleg a windows szabályozhatatlan cache-elés metódusa miatt. Látható, mérhető. Aki vitatkozna vele, az kezdjen el többgigás file-okat másolni úgy, hogy a háttéren fut legalább 1 program, ami legalább 100-200 MB-ot használna. Majd a másolás után nézze meg, hogy a program milyen "gyorsan" reagál.

The only real valuable thing is intuition.

(#23533) brd válasza Antigabo (#23530) üzenetére


brd
nagyúr

A PQMagic használatával elérhető, hogy átméretezd a windows partícióját, majd a létrejövő helyre készíts egy swap-partíciót, és oda helyezd el a file-okat. Persze ha a PQMagic működése közben áramszünet van, vagy lefagy a gép, búcsúzhatsz az adataid jó részétől. ;) Az is megoldható, pl. a jkdefrag megfelelő használatával, hogy ne kelljen új partíciót létrehozni, hanem a mostani windows partíció elejére kerüljön a pagefile, de ez több hozzáértést, és időt kíván.

The only real valuable thing is intuition.

(#23534) Antigabo válasza Sk8erPeter (#23531) üzenetére


Antigabo
tag

A válasz erre a kérdésedre ott van közvetlenül előtte...
Olvasd el még 1x !

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#23535) DJ. Ru$y válasza |kisbandi| (#23520) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Bandi! Egy msn címet ha van dobj pm-be légyszíves! Köszi

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#23536) farby


farby
csendes tag

Sziasztok!Legyszi,hogyan tudnek,vagy milyen program szukseges ahhoz,hogy az angol nyelvu xp sp2-n,magyarul,ekezetekkel irjak,mert a nyelvi beallitasaimnal csak angol van!?

(#23537) harry3 válasza farby (#23536) üzenetére


harry3
őstag

Szia. Bal Alt+Shift és átvált magyarra.

(#23538) farby válasza harry3 (#23537) üzenetére


farby
csendes tag

Megprobaltam,de ismet angol maradt!Lehet,hogy a telepitesnel rontottam el valamit,hogy nem tartalmazza a magyar billentyuzetkiosztast?Van-e erre,valamilyen program,vagy gepelloprogram,hogy ne kellene ujratelepitenem,mert az huzos lenne! Elore is koszi!!!

(#23539) Antigabo válasza Sk8erPeter (#23531) üzenetére


Antigabo
tag

Bebebeeeee - megcsináltam magamtóóóóllll. :P
De azért arra nem számítottam hogy az XP is MEGCSINÁLJA MÁGÁTÓÓÓL ?!!
Ez vmi csoda ! :Y
Ilyet még nem csalódtam ! - Élljen az XP -Okooos ! :R
Ultimate Defrag-gal megcsináltam neki szépen a helyet éééés - odament !

Iihihijjj !! :DD

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#23540) Sk8erPeter válasza brd (#23532) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igen, én is ezért kapcsoltam ki a lapozófájlt. Csodálkoztam is, hogy az Adobe bevállal egy ilyen téves állítást... :F
Én szubjektíve éreztem a gyorsulást kikapcsolás esetén (benchmarkkal mondjuk nem mértem), és mondjuk 1 GB-nál kevesebb RAM esetén lenne alapja a parázásnak, de 2 GB-nál már nincs.

Amúgy nagyon bírom, amikor valaki úgy vitatkozik (pl. |kisbandi| és Antigabo), hogy soha nem próbálta, vagy köze nincs hozzá. Sokan úgy érzik, a fórum egy homokozó - lásd Antigabo-t...
Ráadásul b@szik reagálni, ha valaki (pl. Te is) reagál a problémájára. Na mindegy, ennyit erről a témáról.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Esetleg az NTFS-jogosultságokkal kapcsolatos kérdésemre tudnál mondani valamit? Nem nagyon találkoztam még ilyen jellegű problémával.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#23541) Antigabo válasza Sk8erPeter (#23540) üzenetére


Antigabo
tag

Khmm..
...hogy soha nem próbálta, vagy köze nincs hozzá... ???
Má' bocs de épp most csináltam meg azt amiről te azt mondod hogy lehetetlen meg nincs értelme stb...
vagy ennyi a max tudásod ?..
Ha én konkrétan valamit meg akarok csinálni azt meg is csinálom !
és előtte sokszor kikérem mások véleményét tanácsait az ügyben.
Összegzem az infokat (ha van vmi értelmes) majd megcsinálom.-Ennyi.
Aki csak beleobligál és nem ézi át a kérdés lényegét az nem hat meg
és az sem ha meg van sértődve ha nem ő a szent tanácsadó...

...Sorry

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#23542) Sk8erPeter válasza Antigabo (#23541) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Engem meg magasról nem érdekel a véleményed. :DDD
Mondtam már, csak a gyenge felfogóképességed korlátozott benne, hogy megértsd, ez így nem egy tisztességes megoldás, mert normálisan a HDD újraparticionálásával és -formázásával lehet megcsinálni, hogy TÉNYLEGESEN a HDD elejére kerüljön adott partíció, te meg most szentül meg vagy róla győződve, hogy mekkora király vagy, amikor szoftveresen bíráltad felül a HDD kezelését, ami egy lehetséges megoldás, de nincs kedvem elmagyarázni, hogy miért nem olyan jó, úgysem vennéd az adást.
Én lehetőleg kerülöm a Partition Magic és hasonló jellegű programokat (pl. mint amit te használsz), ha már létezik normális megoldás is, de szíved joga azt használni, amit csak akarsz, ebbe nem szólok bele. Csak akkor talán ne kérj tanácsot, ha nem fogadod el mások véleményét, nem azt mondtam, hogy az enyém szent, de én ha véleményt kérek, akkor nem kezdek el okostojáskodni, és megköszönöm, ha valaki segíteni akar.
Ráadásul egyetlen normális ellenérved sem volt az ellen, amit mondtam.
És talán az ilyen jellegű hozzászólásaidat priviben írd meg, vagy legalább tedd OFF-ba. Mást nagyon nem érdekel a mi vitánk.

Sk8erPeter

(#23543) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Fiúk!
"4. Az „Üdvözli a Telepítő” üzenet megjelenésekor nyomja le az R billentyűt a Helyreállítási konzol indításához"
Ezt kellene elérnem... nah most az lehet hogy nekem nem ír ilyet a windows CD mikor bootolok róla hogy Üdvözli a Telepítő?? Ha igen hol írja... mert nem telálom nem tudok belépni a konzolba... :W :F :Y :(( :(( :((( :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#23544) Killing válasza DJ. Ru$y (#23543) üzenetére


Killing
addikt

A 'J' billentyűvel próbáld meg!
Ha nem tudod mikor akkor minden lépésnél nyomd meg!

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#23545) DJ. Ru$y válasza Killing (#23544) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Lenyomva tartom végig akkor érzékeli? GOndolom akkor megpróbálom este! Thank You Killing!!

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#23546) Killing válasza DJ. Ru$y (#23545) üzenetére


Killing
addikt

Ne tartsd lenyomva végig,mikor új menüpont/fázis jön akkor még egyszer nyomd le úgy Kb. 2sec-ig. :K

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#23547) DJ. Ru$y válasza Killing (#23546) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

De melyik két "fázis" között kellene lennie ennek a sz.r Üdvözli a Telepítő feliratnak? Mert k.rvára nem láttam még sehol.... :W :Y :F

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#23548) Killing válasza DJ. Ru$y (#23547) üzenetére


Killing
addikt

Ha nem eredeti az XP (módosított) akkor a telepítés menete eltérő lehet.
[link]
Az elején,a képernyő tetején (a dupla csík felett) ott van hogy üdvözli a telepítő.És aalul hogy J=Javítás.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#23549) DJ. Ru$y válasza Killing (#23548) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hiszed vagy nem nekem az a rész kiesik... :o Nincs olyan rész... :F :Y :((( :(( :( :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.