Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23301) zodo válasza bobsys (#23300) üzenetére


zodo
nagyúr

Hát ,azt hiszem ubuntu 8.4 volt azon a vinyón ami egy 40gb-os ide-s maxtor.
Tegyem be a mostani gépembe ezt a vinyót és formázzam le? Úgy gondoltad a törlést?

(#23302) bobsys válasza zodo (#23301) üzenetére


bobsys
addikt

igen, pontosan

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23303) zodo válasza bobsys (#23302) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszönöm.

(#23304) Osiris


Osiris
őstag

Sziasztok!
ALT+F4 billentyűkombinációt ki lehet valahogy kapcsolni XP alatt egy adott user számára? :F

(#23305) lúzer válasza bobsys (#23293) üzenetére


lúzer
veterán

ne már!
cmd: ipconfig /all

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#23306) zodo válasza bobsys (#23302) üzenetére


zodo
nagyúr

Sajnos így sem megy tovább a telepítés. :(
Cseréltem ide kábelt, optikai meghajtót,de semmi változás. :W
Szóval ,lomtalanításkor repülni fog. :D
Mégegyszer köszönöm ,hogy legalább megpróbáltatok segíteni R-el. :R

Marad a régi asus konfigom arra símán felment ahogy kell.

(#23307) bobsys válasza lúzer (#23305) üzenetére


bobsys
addikt

driver nelkuli halokartyanal is megy ? meg sohasem probaltam csak miutan a driver felkerul

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23308) lúzer válasza bobsys (#23307) üzenetére


lúzer
veterán

ja értem... az nem tűnt fel

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#23309) opcsi


opcsi
csendes tag

Hello

Érdekes kérdésem, problémám lenne, talán tud valaki segíteni, vagy épkézláb hozzászólással élni:

Újraraktam a gépemet 32 bites WIN XP Pro SP3-mal.
Az eddigi DDR I-es ramokat lecseréltem DDR II-esekre 800 Mh, 2 Gb, így most fizikailag 4 giga RAM van a gépben, azonban a rendszer csak 2 gigát lát (ha az egyik egységet kiszedem, akkor csak 1-et).
Tudom, hogy az XP képes kezelni nagyobb RAM-ot is, max 4-et, amiből a valóságban lesz olyan 3-3,5 giga.
Utánakerestem a guglin, meg IT-s embert is megkérdeztem a RAM-kiterjesztésről, és ezek alapján kezdtem neki a dolognak. Ugyebár elvileg a boot.ini-ben kell kicsit átírni egy-két dolgot. Na, az első, hogy alapból nem is találtam a boot.ini file-t, így létrehoztam egyet, és abban módosítottam az értéket, beleírva a RAM-kiterjesztésre vonatkozó /3GB karaktersort. Gép újraindít, de semmi változás. Ugyanúgy 2 gigát lát a ramokból.
Na most ilyenkor mi van?

Előre is köszi az építő jellegű tanácsokat, véleményeket! :R

(#23310) Lenry válasza opcsi (#23309) üzenetére


Lenry
félisten

milyen alaplapod van?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23311) fagy53 válasza opcsi (#23309) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nézd meg, hogy a BIOS mennyit ismer fel!

(#23312) opcsi válasza Lenry (#23310) üzenetére


opcsi
csendes tag

alaplap támogatja a DDR-II-es ramot, egy Gigabyte 965P-DS3.

BIOS frissítést még nem csináltam, de azzal óvatosan akarok játszani, nehogy hazavágjam az egész alaplapot. Annyira nem vagyok nagy IT-zsoké... :)

(#23313) Lenry válasza opcsi (#23312) üzenetére


Lenry
félisten

jah, hogy alaplapot is cseréltél... ezt nem mondtad
BIOS-t nem valószínű, hogy kell frissíteni, de azt tényleg megnézhetnéd, hogy mennyit ismer föl a BIOS a RAMból

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23314) opcsi válasza Lenry (#23313) üzenetére


opcsi
csendes tag

nem, nem, félreértettél, alaplapot nem cseréltem, az ugyanaz, mint eddig. csak az OS-t és a progikat raktam újra. az egész konfi nincs még 2 éves.

(#23315) Lenry válasza opcsi (#23314) üzenetére


Lenry
félisten

akkor meg nem lehetett DDR1-es RAMod

boot.ini: kapcsold be a rejtett és a rendszerfájlok megjelenítését és ott lesz a c:\ meghajtó gyökerében

BIOS-t nézted, hogy mennyit ismer föl? (ez azért fontos, hogy tudjuk, hogy az gép alkatrészeivel van gond, vagy csak a windows hülye)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23316) opcsi válasza Lenry (#23315) üzenetére


opcsi
csendes tag

Hát pedig két 1 gigás DDR-I-es "Zeppelin" RAM volt eredetileg a lapon. A cetli szerint 2007-09-10-i dátummal kaptam.

a boot.ini az a file, amit én készítettem, és az a Windows mappában van. A rejtett fájlok között nem látok ilyet, vagy hasonlót a C gyökérben.

BIOS: total memory-ra két gigát ír (2048 mega) , már ha jó helyen kerestem/láttam...

Elnézést, ha nagyon láma lennék, de én csak használom a számítógépeket, de hogy mitől mennek, arról kevés fogalmam van... ezért is kérek olykor-olykor szakértői segítséget :R

(#23317) fagy53 válasza opcsi (#23316) üzenetére


fagy53
nagyúr

Jó, hogy leírtad a lapod típusát és azt, hogy a BIOS sem ismeri fel a 4GB-ot, így persze az XP sem.
A lapod memoria támogatásának listáját nézve, ott nem szerepelnek 2GB-os modulok, valószínű itt a bajok forrása és 4x1GB-tal működne rendesen.

(#23318) opcsi


opcsi
csendes tag

Az meg gondolom, nem épp elegáns megoldás, vagy technikailag járható út, hogy egyszerre van benne DDR-I és DDR-II RAM, ugye?

(#23319) Lenry válasza opcsi (#23316) üzenetére


Lenry
félisten

pedig elhiheted nekem, hogy abba az alaplapba fizikai képtelenség (maradandó károsodás nélkül) DDR1-es memóriát rakni, plusz nem is menne vele

a boot.ini pedig a C:\ gyökerében van, ha hiszed ha nem, ha teszel a Windows mappába egyet, azzal semmit sem érsz el
de mindegy is, mert akkor nem a Windows-szal van baj, tehát ne is bántsd a boot.ini-t, mert ha nem értesz hozzá, könnyen indíthatatlanná teheted a Windows-t

#23318: olyan nincs, hogy egyszerre DDR1 meg DDR2. vannak alaplapok, amiken van mind a kétféle foglalat, de ott is egyszerre csak az egyikféle mehet... a te alaplapod azonban nem ilyen, azon csak DDR2 van

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23320) opcsi


opcsi
csendes tag

Amilyen RAM-ok most vannak benne, azok Kingston KVR800D2N5K2/2G jelzésűek.

fagy53 listája szerint fél- vagy egygigás RAM-okat támogat akkor az alaplapom, tehát eleve nem fog rendesen müxeni benne a 2gigás Kingston?

512MB Kingston KVR800D2N5/512
1GB Kingston KVR800D2N5/1G

(#23321) Lenry válasza opcsi (#23320) üzenetére


Lenry
félisten

az a lista nem azt jelenti, hogy csak azokat a RAMok fognak benne menni, hanem, hogy a gyártó azokkal tesztelte le, és azokkal garantáltan mennie kell

próbálj valahonnan kölcsönkérni 4 darab 1GB-s RAMot és azzal kipróbálni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23322) opcsi


opcsi
csendes tag

hát akkor fogalmam sincs, mi a nagy helyzet...
mondjuk, az is igaz, hogy az eddigi konfiguráció is jól működött (igaz, néhány progi a gyári XP Home miatt egy idő után nem ment, lefagyott, de ez a hiba megoldódott egy nem gyári Pro-val).
Ha a bolti eredeti RAM-jaim csak papíron DDR-I-esek, de fizikailag DDR-II-ek, akkor akár vissza is pakolhatom őket, legfeljebb ott leszek, ahol eddig, ill. ez előtt.
ezeket a RAM-okat egy IT-s emberkétől kaptam, hogy próbáljam ki őket, szóval elvileg nem kellene boltba visszavinni, és ott verni a pultot.

(#23323) opcsi


opcsi
csendes tag

Oké, de ez akkor a jövő hétre hárul, mert most három napig itt a nyúl :D

(#23324) opcsi


opcsi
csendes tag

Most próbaképp visszatettem az eredeti RAM-okat, és a BIOS total memory-ja -remélem, jót nézek- ismét csak 2048 megát ír.
"Memory runs at dual channel" a rendszeradatok között bootoláskor.
A Sajátgép tulajdonságaiban is 2 gigát lát a RAM-oknál, ahogy eddig is.

(#23325) fagy53 válasza opcsi (#23320) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nem az én listám :DDD , a lapod gyártójának a listája, ezt kell mindig megnézni ha RAM-ot akarsz venni a lapodba, ezt elmulasztottad, de már tudod.
Lehet, hogy a legfrissebb BIOS segítene, de nem biztos és a hozzá nem értő inkább ne próbáljon BIOS-t frissíteni.
Add el a Kingston-okat és vegyél legalább 3x1GB-ot, így nem lesz DC, de nem veszítesz semmit, mert a procid nem igazán profitál a Dual Channel-ből. A régi modulokat nem tudod felhasználni?

Na meg is válaszoltad, csak 1GB-t kell venned és a 3GB-ot látni és kezelni fogja az XP 32 bit. Add el a 2 Kingston-t!

[ Szerkesztve ]

(#23326) opcsi válasza fagy53 (#23325) üzenetére


opcsi
csendes tag

A 2 gigásokat próbaképp kaptam, és most visszatettem a régi 1 gigásokat.
a 2 gigásokkal azért próbálkoztam, mert egy hete újraraktam a gépet, de korábban olyan hibákat produkált néhány program, amiknek egyszerűen nem értettem az okát. az IT-s haverral eszmecseréltünk, és ő ajánlotta, hogy esetleg próbáljak ki más RAM-ot.

(#23327) fagy53 válasza opcsi (#23326) üzenetére


fagy53
nagyúr

Akkor sima ügy, vegyél 1 GB-ot és nem bánod meg. :K

(#23328) opcsi


opcsi
csendes tag

Na jó, MOST őrülök meg!!! :W :W :W
Már megint ugyanazokat a hibákat produkálja három programom, amiket korábban.
Csak azt nem értem, hogy miért, hiszen hosszú ideig kifogástalanul működtek, aztán egyik napról a másikra megbolondultak. Behívom őket, betöltenek, de amikor elkezdenék dolgozni velük, lefagynak, és kilépnek.
Basszus, hovatovább ezért raktam újra az XP-t, ezért volt az egész mizéria a RAM-okkal...
Most mi a fene legyen? Mi a hiba? Adobe videóeditáló programokról van szó (After Effects, Encore, Premiere).
Ugyanakkor pedig egy másik videós progi rendesen, minden baj nélkül megy.

Most akkor mi van? Hol a hiba???

(#23329) Lenry válasza opcsi (#23328) üzenetére


Lenry
félisten

ezt letöltöd
kicsomagolod, egy CD-kép van benne, amit kiírsz egy CD-re, és erről indítod a géped...
egy memóriatesztelő program. hagyd, hogy végigfusson... ha hibát dob, akkor rossz a RAMod... ha nem, akkor tovább keresgélünk

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23330) opcsi válasza Lenry (#23329) üzenetére


opcsi
csendes tag

ennek automatikusan kell elindulnia, vagy el kell indítani?
újraindult a gép, benne a cd-vel, de bebootolt, mint mindig.

(#23331) Lenry válasza opcsi (#23330) üzenetére


Lenry
félisten

be kéne bootolnia...
CD-képként írtad ki?

#23332: pedig akkor el kellene indulnia... be van állítva a CD-ről boot?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23332) opcsi válasza Lenry (#23331) üzenetére


opcsi
csendes tag

ja, kicsomagoltam, és azt az ISO file-t jelöltem ki a nérónak égetésre. az eredmény: egy CDROM nevű lemez, benne file-okkal

(#23333) opcsi válasza Lenry (#23331) üzenetére


opcsi
csendes tag

most nyomtam megint egy restartot, újraindulás közben felpörög a cd, de aztán leáll, és a gép bebootol, mint rendesen.

(#23334) opcsi válasza Lenry (#23331) üzenetére


opcsi
csendes tag

CD-ről boot nincs beállítva, de ezt nem is mondtad...
elnézést a hülyeségemért,nem direkt csinálom. köszi a segítséget. :R

(#23335) kételkedem válasza opcsi (#23333) üzenetére


kételkedem
addikt

A biosban állítsd be, hogy a cd legyen az első a boot sorrendben.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#23336) Lenry válasza opcsi (#23333) üzenetére


Lenry
félisten

hsz törölve

más: legközelebb légyszíves használd a (szerkesztés) gombot, és próbáld egy hsz-be írni amit szeretnél... így szokás errefelé, és szólni fognak érte a moderátorok

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23337) opcsi


opcsi
csendes tag

Oké, most elindult a cucc, várom az eredményt.

(#23338) opcsi válasza kételkedem (#23335) üzenetére


opcsi
csendes tag

igen, épp most csináltam azt.

köszi, azt fogom tenni. bocs, moderátorok! :R
vigyázat! amatőr a fórumon... :D

közben a teszt folyik, most 40%-nál jár.

[ Szerkesztve ]

(#23339) kételkedem válasza opcsi (#23338) üzenetére


kételkedem
addikt

Használd a szerkesztés gombot, 5 perc áll a rendelkezésedre ;)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#23340) opcsi válasza Lenry (#23336) üzenetére


opcsi
csendes tag

No, kész a teszt:

"Pass complete, no errors"

Ez jó, de ettől még mindig sz@rok az említett programok, amik közül egyet semmiképp nem tudok mellőzni.

(#23341) opcsi


opcsi
csendes tag

sziasztok!
még mindig segítséget kérek:
videószerkesztő, dvd-készítő progik vannak a gépemen, amik kb másfél évig teljesen rendben mentek, de aztán egyik napról a másikra lefagynak, amint el akarnék kezdeni dolgozni velük. Semmit nem állítottam el a programokban, BIOS érintetlen.
Gépben csak a RAM-ot cserélgettem kicsit próbaképp, meg felraktam az XP-hez az SP3-at, de ezzel együtt semmi különös. Egy Gigabyte 965P-DS3 alaplapom van, win xp pro-val, 2 giga ram, ati videókari.
múlt héten újraraktam a rendszert, és akkor megint rendesen mentek a progik, de ma megint ugyanazt a hibát produkálják. akarnék kezdeni dolgozni, erre lefagynak, de csak kettő program. Egy másik, videószerkesztő progi tökéletesen megy mindenek ellenére, csak az a baj, hogy nekem egy másik Adobe-os progi is kell a munkához, és nem tudom mellőzni.
mi lehet a hiba? Köszi!

(#23342) opcsi


opcsi
csendes tag

Oké, akkor most ez mi:
Nem bootol be a rendszer, viszont kiírja, hogy "Hiányzó NTLDR"

Ez miez?

(#23343) Gabás válasza opcsi (#23342) üzenetére


Gabás
addikt

első lépésben ellenőrizd a hdd-t

(#23344) opcsi válasza Gabás (#23343) üzenetére


opcsi
csendes tag

ellenőrzés alatt mit értesz? töredezettségmentesítést, jumper-beállítást, vagy mit?
elvileg minden jó a hdd-vel, egy kétpartíciós samsung 300gigás cucc.

(#23345) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Hali mindenkinek!
Remélem tud vki segíteni nekem!
Adott egy laptop, rajta XP SP2, a HDD FAT32-ben van megformázva!
1, nem tudok telepíteni semmit, mert Colud not create temporary directory hibával leáll - ez a progi másik gépen szépen felmegy! (Virtualbox)
2, TC telepítésnél elkezdi, h a miranda.exe nem másolható, meg vagy ezerszer elismétli más file-okkal is ezt

Mit tehetek, mi a hiba?

Eredeti XP van rajta, csak nincs meg a lemeze. A gép alján ott van a product key microsoft matricán. Ha egy "akármilyen" XP-t felteszek rá (nem agyonfabrikált blade, hanem egy sima OEM), és megadom neki ezt a key-t, legális maradok?

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#23346) cigam válasza zolikaDB (#23345) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nem telt be a lemez? XP-t FAT32-re telepíteni?! Miért nem NTFS?
Természetesen legális maradsz, ha azzal a kóddal telepíted.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23347) No-kia


No-kia
őstag

ha a régi működés képtelen xp re felrakok egy újat, akkor get data backel visszatudom hozni az előzőn levő adatokat?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#23348) zolikaDB válasza cigam (#23346) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem telt be, van még vagy 10 GB! NEm én telepítettem, ezért nem is tudom!
Köszi!

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#23349) localhost válasza No-kia (#23347) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem, mert a telepítéskor felülírhatod azokat az adatokat, amiket vissza szeretnél állítani!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#23350) fenergie84


fenergie84
addikt

Sziasztok!
Kis segítség kellene.
Az XP-men témát akartam cserélni és a stylxp elkurt valamit.
Nem tudom az alap beállításokat sem beállítani, mert az XP azt írja ki, hogy "Adatvégrehajtás megakadályozva" és egy dll fájlra hivatkozik.
Valakinek valami tipp?
Vagy hogy lehet ezt kikapcsolni.
Előre is köszönöm a választ!
Üdv.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.