Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23451) Calibos válasza AirBooms (#23450) üzenetére


Calibos
addikt

Szerintem winchester gond, nekem is volt ilyenem mielőtt bedöglött a winchesterem. Nem hirtelen hanem szép lassan, fokozatosan, ilyen kiírások után döglött meg a winchesterem.

(#23452) Lajkó


Lajkó
őstag

Sziasztok.
Lehet, hogy nem jó helyen járok, de azért feltenném a kérdést utólagos engedelmetekkel. :B

Hibaüzi:
A "0x6f8916e2" címen található utasítás a "0x6f8916e2" memóriacímre hivatkozott. A memóriaterületen nem végezhető el a lkövetkező művelet: written".
A program befejezéséhez kattintson az OK gombra.
A program hibakereséséhez kattintson a MÉGSE gombra.

Próbáltam kivenni egyik-másik ramot, ugyanaz fogadott (másik slot-nál is szintén ua.). Memtest86 3.6 os verzsönnel teszteltem a ramokat, semmi fejlemény. Amikor kapom a hibaüzit utánna a netkapcsolat bomlik, de úgy mutatja mintha még élne, viszont nem tudom megnyitni. Fagyott már meg csak úgy, mindenféle piszkálás nélkül, böngészés közben, és game közben is. Van amikor egy óráig semmi, de van hogy a gép felállása után egyből dobja az üzit.
Valakinek valami tapasztalat ezzel kapcsolatban?
Előre is köszi! :R

(#23453) AirBooms válasza Calibos (#23451) üzenetére


AirBooms
addikt

Az igazság az, hogy én is gyanakszom erre, annak ellenére, hogy egy nem éppen öreg 80 gigás Raptoron van az oprendszer - s a Sentinel szerint is kiváló állapotban van! Ha ez a vinyó meghalna, akkor én az egész gépet kivágom!

Esetleg valami egyéb tipp a vinyón kívül?

:R

(#23454) Sk8erPeter válasza AirBooms (#23450) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tipp:
Parancssor (Start - Futtatás - cmd):
chkdsk /f /r

Szerk. (közben láttam, hogy már írtad, hogy HD Sentinel hibátlannak tartja :) ):
Ezt nem értem:
"Sok mindent próbáltam már, végső elkeseredésemben CD-ről akartam bebootolni, s ott a hibajavítást választani. Ám be sem bootol, hanem mindig leáll a folyamat kék képernyővel, meg az ilyenkor szokásos dumával."
Milyen "szokásos" dumáról van szó? :U

Eseménynaplóban milyen hibabejegyzések vannak?
Start - Futtatás - eventvwr

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#23455) AirBooms válasza Sk8erPeter (#23454) üzenetére


AirBooms
addikt

A Sentinel szerint minden tökéletes, a tesztek futtatása után sem talált egyetlen hibát sem. A chkdsk-t mindjárt kipróbálom.
Thx! :R

(#23456) AirBooms válasza Sk8erPeter (#23454) üzenetére


AirBooms
addikt

Nos, a chkdsk sem fut le, csak elindul újraindítás után, aztán bele sem kezd, hanem folytatja a bootolást.
A szokásos duma alatt azt értem, hogy kiírja "ha új hardvert telepítettem, akkor azt távolítsam el, meg lehet, hogy rossz a merevlemez vezérlő, telepítsem újra" meg ilyenek.

(#23457) AirBooms válasza Sk8erPeter (#23454) üzenetére


AirBooms
addikt

Eseménynaplóban milyen hibabejegyzések vannak?
Start - Futtatás - eventvwr

Itt, vagyis az eseménynaplóban mit és hol (melyik menüpont alatt) keressek?

(#23458) Sk8erPeter válasza AirBooms (#23456) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Adatkábeleket cseréltél már? Lehet, hogy hibásak.
Tápegységed?
Eseménynaplóban hibabejegyzéseket keress akár System-nél, akár Application-nél. Dátum szerint sorbarendezve is láthatod, nézd a frissebb hibabejegyzéseket - ha van egyáltalán.
Kóddal együtt nem lenne rossz a kékhalál-üzenet.
Esetleg RAM-okat teszteld.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#23459) AirBooms válasza Sk8erPeter (#23458) üzenetére


AirBooms
addikt

Most lefutott a chkdsk, de csak az f kapcsolóval, az r-t nem írtam be. Egyébként az r-kapcsoló mit jelent?
(Amúgy a hiba ismét jelentkezett újraindulás után)
Adatkábelt még nem néztem, de okozhat ilyet egy sata kábel?
A táp tuti jó, egy nem túl régi Corsair 620-as.
A ramok vadiújak, ezért alaposan kitesztelve (1600-on is, de alapon, vagyis 1333 Mhz-en is)
A kódot nem írtam le. Neked mondana valamit?

Nos, az eseménynaplóban a Rendszerben van több hiba is a Service Control Manager-nél, aztán van egy spdt nevű. Ez állítólag nem indult el bootoláskor. Mi a franc ez?

(#23460) AirBooms válasza AirBooms (#23459) üzenetére


AirBooms
addikt

Aztán vannak még ilyenek az alkalmazásokban:

"A TraceLevel paraméter nincs a rendszerleíró adatbázisban; Az alapértelmezett érték (32) lesz használva."

"A TraceFileName paraméter nincs a rendszerleíró adatbázisban; Az alapértelmezett nyomkeresési fájl () lesz használva."

A Rendszerben:

"A következő boot- vagy rendszerindító illesztőprogram(ok) nem indult(ak) el:
sptd"

"A szolgáltatás (Párhuzamos port illesztőprogramja) a következő hiba következtében leállt:
A szolgáltatást nem lehet elindítani, mert tiltott, vagy nem tartozik hozzá engedélyezett eszköz."

"A szolgáltatás (Genius ColorPage USB Scanner) a következő hiba következtében leállt:
A szolgáltatást nem lehet elindítani, mert tiltott, vagy nem tartozik hozzá engedélyezett eszköz."

Ennyi.

(#23461) Calibos válasza AirBooms (#23459) üzenetére


Calibos
addikt

Nincs valami régebbi scanner esetleg nyomtató telepítve, esetleg a scanner saját szoftvere telepítve?

Most látom van egy Scannered telepítve :U Szerintem próbáld meg hogy eltávolítod és egy winXP manager-el kipucolod a rendszered!

[ Szerkesztve ]

(#23462) Lajkó


Lajkó
őstag

Valaki erre esetleg??? Az is elég lenne, ha tudnám, hogy hol kapok választ. :U

(#23463) Calibos válasza Lajkó (#23452) üzenetére


Calibos
addikt

Egy DVD méretű állományt (akármilyen filmet) pl. Winrar-al csomagold be, aztán pedig csomagold ki (tömörítés)
Lássuk mit történik ekkor.Ha művelet közben akkor memóriahiba.

(#23464) joe2005 válasza Lajkó (#23462) üzenetére


joe2005
senior tag

Nézd meg root vírusra a géped, winsock probléma is lehet, arra van un. javító fix alkalmazás, ha a memo teljesen hibátlan. pl innen.

[ Szerkesztve ]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#23465) akaido válasza Calibos (#23449) üzenetére


akaido
addikt

Az ati.amd.com-on rákeresel a megfelelő op.rendszerre, vga zsugára, majd a lap alján a Full Language support with .NET-et töltsd le, ebben benne van a .net is.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#23466) AirBooms válasza Calibos (#23461) üzenetére


AirBooms
addikt

A szkennert megnéztem, újraraktam a szoftverét, majd leszedtem. Maradt a hiba.
Viszont kaptam új hibaüzenetet az eseménynaplóban:

"A Windows mentette XXXXX\Tulajdonos felhasználó rendszerleíró adatbázisát, mert azt a kijelentkezés közben egy másik alkalmazás vagy szolgáltatás is használta. A felhasználó rendszerleíró adatbázisa által használt memória nem lett felszabadítva. A rendszerleíró adatbázis akkor lesz eltávolítva, amikor már nincs használatban.
Ezt a problémát általában felhasználói fiókként futó szolgáltatások okozzák. Próbálja a szolgáltatásokat úgy konfigurálni, hogy a helyi vagy a hálózati szolgáltatásfiókban fussanak."

és:

"A Windows nem tudja eltávolítani a memóriából az osztályregisztrációs fájlt, mivel azt más alkalmazások vagy szolgáltatások használják. A fájl csak akkor távolítható el, ha már nincs használatban."

Mi a franc ez?

(#23467) AirBooms válasza AirBooms (#23466) üzenetére


AirBooms
addikt

S még valami:

Mi az az spdt rendszerindító vagy boot illesztőprogram???

(#23468) AirBooms


AirBooms
addikt

Megoldódott a problémám:

Az eddig használt AHCI mód helyett a BIOS-ban IDE-t állítottam be, s így minden tökéletes. Szerintem még gyorsabb is lett a bootolás! :C :DD :C

Thx! :R

(#23469) Sk8erPeter válasza AirBooms (#23468) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

:Y Hát ez eszembe nem jutott volna, vagy csak kb utolsóként. :DDD Viszont jó, hogy ezt megírtad, legalább ilyenről is hallottam már. :K (nem tudtam, hogy ez bármilyen összefüggésben állhat a rendszerleíró adatbázissal kapcsolatos hibaüzenettel... :U )
Miről jutott eszedbe, hogy ezt is ki kéne próbálni? :) Grat.

Sk8erPeter

(#23470) body007 válasza Sk8erPeter (#23442) üzenetére


body007
addikt

köszi :R

még 1 kérdés: Azt, h tudnám megoldani, h a felhasználók ne tudjanak véletlen mappákat/file-okat mozgatni, törölni a szerverről (xp prof.)? Előfordult, h valaki (miközben meg akart nyitni egy állományt) véletlen bedobta az egyik könyvtárat a másikba :DDD Ö persze észre sem vette én meg keresgélhettem, h hova is lett :W

cigam: prof.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#23471) Sk8erPeter válasza AirBooms (#23467) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kicsit utánaguglizva úgy látom, hogy az spdt.sys egy, a Daemon Tools-hoz kötődő fájl.
Ja, de várj: szerintem elírtad. Inkább sptd.sys (utóbbira 85.900 találat érkezik, előbbire csak 5.060)
"sptd.sys: Installed with Daemon Tools V4.00 - SCSI Pass Through Direct (sptd.sys) driver"

Na, ezért nem használok se Daemon Tools-t, se Alcohol-t, mert csak a gond van velük. Virtual CloneDrive-val még soha nem volt problémám, és ezerszer egyszerűbb program, mint bármely kettő az előbbiek közül, de a lényeget tudja (virtuális meghajtó, képfájlok kezelése).

Sk8erPeter

(#23472) AirBooms válasza Sk8erPeter (#23469) üzenetére


AirBooms
addikt

Mert egyre inkább a winyó volt a gyanús, s én egy utólagos trükkel állítottam be az ACHI módot. Ezt a biosból kikapcsoltam, s máris nem jön ez a hiba üzenet a bootolás után, sőt már a telepítő CD-ről is tudok bootolni. Amúgy az még mindig rejtély, hogy miért jött elő ez a hiba egyik napról a másikra...

(#23473) AirBooms válasza Sk8erPeter (#23471) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem, biztosan spdt a neve! Kikopiztam az üzenetet, tehát nem írhattam el.
Amúgy sosem volt a gépemen Daemon Tools, sem Alcohol. Szóval érdekes... :F

Mindenesetre köszi! :R

(#23475) Sk8erPeter válasza AirBooms (#23473) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor nem tudom, mi lehet az.
SPDT-re Wikipedia csak ezeket írja:
"SPDT may refer to:
Electronics:
Single Pole, Double Throw, a simple type of changeover switch
Manufacturing:
Single Point Diamond Turning, a type of mechanical machining using diamond-tipped cutting elements"

Másik honlap: Symposium on Parallel and Distributed Tools ([link])

Szóval f×ngom sincs. :D

Sk8erPeter

(#23476) sonykor


sonykor
tag

Ha használt OEM windows XP-t vásárolok a vateráról akkor telepíthetem a gépemre és a hozzáadott kóddal használhatom?

Itt nincs olyan hogy az alaplaphoz van kötve az XP?

(#23477) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Sziasztok!
Valószínű hogy rossz helyre írok de nem vagyok ismerős ezen a fórumon! :( :U
Kérdésem az lenne hogy a user32.dll fálj vhogyan helyreállítható vmi más program, fájl segítségével? Mert a nod sikeresen törölte és msot egy új rendszert kellett felállítanom, de a másik rendszeremet ha csak 15 akkor 15nap megszeretném csinálni mondjuk egy ghost idejére... :( :(( Vki segítsen legyen szíves!!! :F

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#23478) zetecR válasza sonykor (#23476) üzenetére


zetecR
addikt

Ha már aktiválták, akkor nem.

(#23479) fagy53 válasza sonykor (#23476) üzenetére


fagy53
nagyúr

Telepítheted nyugodtan és használhatod 30 napig, közben folyton figyelmeztet az aktíválásra. Az alaplap kiemelten fontos hardverváltoztatásnak minősül! :)

(#23480) zetecR válasza fagy53 (#23479) üzenetére


zetecR
addikt

Gondolom ha pénzért vette, akkor nem 30 napig akarja használti, tehát praktikusan nem ér semmit, nem?

(#23481) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Azt szeretném megkérdezni hogy hogy lehet rávenni a wint hogy a hiberfile.sys-t másik partícióra rakja, pagefile az oké de azon a környéken nem találtam :U

Köszi előre is. :R

[ Szerkesztve ]

essexboy

(#23482) brd válasza sonykor (#23476) üzenetére


brd
nagyúr

Ha kapsz hozzá számlát, és telepítőlemezt, és matricát, akkor igen. Egyébként nem, mert az OEM a gépbe épül a license szerint, ha telepíted. Ha nincs számla, matrica, ne vedd meg.

The only real valuable thing is intuition.

(#23483) brd válasza essexboy (#23481) üzenetére


brd
nagyúr

Sehogy.

The only real valuable thing is intuition.

(#23484) essexboy válasza brd (#23483) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Tuti? Vagy ha csak programozó vagyok és belepiszkálok valamibe? ;]

essexboy

(#23485) fagy53 válasza zetecR (#23480) üzenetére


fagy53
nagyúr

De, így szerintem sem. brd leírta mi az ábra, igaza van. :K

(#23486) mindkilla


mindkilla
tag

Az hogy van, hogy a feladatkezelő 1,4 gigának irja a lapozófilet, de a .sys file körülbelül csak harmad akkora? 1 darab lapozofile van csak beállitva..

(#23487) brd válasza essexboy (#23484) üzenetére


brd
nagyúr

Írd újra az ntldr/ntdetect.com-ot. Sok sikert! :D

The only real valuable thing is intuition.

(#23488) brd válasza mindkilla (#23486) üzenetére


brd
nagyúr

Az összes memóriát (fizikai+pagefile.sys) érti lapozófile alatt, nem csak a szó szerint értendő lapozófile-t.

The only real valuable thing is intuition.

(#23489) mindkilla válasza brd (#23488) üzenetére


mindkilla
tag

Így már tiszta.
Akkor még egy gyors: Everest írja, hogy fizikai memória összes: 3326mb, lapozó terület: 3663mb, virtuális memória: 6989mb. Virtuális memória alatt mi értendő? Az összes rendelkezésre álló memória?

(#23490) R


R
aktív tag

wifi keres/beallito letezik?

(#23491) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm gépét raktam rendbe tegnap. Nem volt fenn vírusirtója, és elég érdekes dolgokat csinált a gép, pl nem nyitott meg Office-dokumentumokat, illetve néha bejött egy ablak, hogy a Windows 1 percen belül leáll, és nem is lehetett vele mit kezdeni (erre még emlékszem régebbről, de nem tudm hogyan lehet megoldani). Felraktam a Nod próbaverzióját, talált 39 kártevőt, nagy részük trójai. Most már egész rendben van a gép, de ez a leállítós szöveg még mindig bejön néha. Ezzel mit lehet kezdeni?

(#23492) Jarod1 válasza petyus_ (#23491) üzenetére


Jarod1
addikt

spykereső progit is futtass le.

(#23493) papg79


papg79
tag

Sziasztok!

A következő a problémám: Adva van egy xp-s gép internethez csatlakoztatva. Időközönként bedob egy ablakot, hogy mentsek, mert fél perc múlva újraindul. Utána pedig elkezd visszaszámolni. Nem tudja valaki, hogy ez mitől lehet, és hogyan lehet ezt megszüntetni? Előre is köszönöm a válaszokat.

(#23494) brd válasza mindkilla (#23489) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, azt jelenti, tulajdonképpen az egész kiosztható memória egy virtuális memória (címtér), mert az egész (ilyen fajta) memóriakezelésnek az az alapja, hogy minden program kap egy saját kis homokozót a virtuális címtérből. Elsősorban ettől virtuális memória a virtuális memória, nem attól, hogy van egy file, vagy HDD-terület, amit memóriaként tud használni az OS (hiszen azt ki is lehet kapcsolni). Aztán az, hogy ennek a kis homokozónak bizonyos részei éppen a fizikai memóriában, vagy a szó szerint értendő lapozófile-ban vannak-e, teljesen mindegy a program működése szempontjából (a sebessége persze más kérdés). Tehát az aktuálisan felhasznált virtuális memória címtere (ezt látod az Everest-ben Used-ként, nem tudom, magyarra hogyan fordították, de a 2. sor) több is lehet, mint a fizikai memória, vagy az aktuális OS-ben korlátként (32 bit-es XP-nél ez ugye 4 GB) megjelenő max. kiosztható memória, mert pl. ha van 4 GB fizikai memória a gépedben, emellett még használhatsz pagefile-t is, pl. 1 GB-ot. Persze ez csak az OS számára lesz látható/felhasználható, a programoknak továbbra is egyszerre 4 GB memória lehet kiosztva összesen.

The only real valuable thing is intuition.

(#23495) hanka


hanka
tag

Sziasztok. Érdemes úgy "Automatikus rendszer helyreállítást" készíteni hogy nem csinálok hozzá floppy lemezt (mivel nincs a laptopomban floppy).
Használható lesz valaha a biztonsági másolat így?

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#23496) mindkilla válasza brd (#23494) üzenetére


mindkilla
tag

Most már mindent tudok. : ) Kösz a részletes választ!

(#23497) Lajkó


Lajkó
őstag

Calibos, és joe2005 Köszi a válaszokat!!! :R
Próbáltam csomizni, és kb. 25-30 perc után megint kijött a hiba. Bár addig ki szokott jönni nélküle is.
Egészen pontosan ez lenne a hiba

Új Win megoldaná a problémámat? Ha igen, akkor nem sz@rakodnék inkább. Már időszerü lenne enélkül is, hogy újrarakjak mindent. Nagy a káosz már. :B

(#23498) body007 válasza Lajkó (#23497) üzenetére


body007
addikt

Új Win megoldaná a problémámat?

egy másik böngésző mindenkép :DD

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#23499) Lajkó válasza body007 (#23498) üzenetére


Lajkó
őstag

Csssttt, psszztt! Nem kéne cikizni a másikat oké? :DDD
Nameg mostanság amúgy is a Retrót éljük, vagy nem? :B

Egyébként fanatikus IE6 FunnnnNN vagyok, és kész!!! :DD

szerk.: -ha másért nem, hát csak azért, mert a 8 még úgysem kiforrott, a 7 meg nem érdekel! A mozillával nem láttam gyorsulást, a googlinak a böngészőlyéhez, meg még nincsenek rendes plugin-ok :))

[ Szerkesztve ]

(#23500) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sziasztok.
Tudnátok olyan progit mondani, amivel át lehet telepíteni az egész rendszert egyik vinyóról a másikra? Ha van, akkor keveset foglaló alternatíva kéne, a Norton Ghost nem a szívem csücske.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.