Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) akaido válasza opcsi (#23344) üzenetére


akaido
addikt

Pölö egy chkdsk parancs futtatását is lehet érteni.
Egyéb hdd meózó progik: HD Tune, HD Sentinel.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#23352) Doris Lune


Doris Lune
tag

Sziasztok!

Tudom, ez xp fórum, s tulajdonképpen xp-m is van, egy tablet edition, egy umpc-n fent, most került fel tegnap este rá, bár eredetileg vistával jött ki a cucc.
De: és itt jön a svédcsavar:
Sajnos, ahhoz, hogy wifit, bluetootht engedélyezzek, ill. felbontást állíthassak az umpc oldalán lévő Comm manager gombbal, ill. felbontás váltó gombbal, linuxos tudománnyal is rendelkeznem kell, s ehhez sajnos nincs elég az agyban. :N :(

Ezért, ha valaki linuxot is használt már, ill. linuxos parancsokat is használt már, azt kérem, segítsen a következőkben:

1.
run cygwin\setup.exe, and select install from folder. select ioperm from the devel subfolder.
Unselect icons on desktop and start menu and finish.
Run cygwin.bat from c:\cygwin. type “ioperm –i” + enter and “exit” + enter

2.

2. Run "install.bat"

To enable wifi:
$ ./hsect.exe -W 1

To enable BlueTooth:
$ ./hsect.exe -B 1

To enable both:
$ ./hsect.exe -W 1 -B 1

You can also use "enablewifi.bat", "enableBT.bat", etc..

Szóval azt tudom, hogy ezek linuxos parancsok, de sajnos nem műxenek igazán, valamit biztos nem jól írok be,
Please, valaki help, hogy értelmezzem ezeket )pl. dollárjel, vagy a dos ablakb való begépelés mikéntje, stb.)

Thanx, ha valaki segít, sajna addig nem tudom használni a gépecskémet megfelelően.
:R

(#23353) fenergie84


fenergie84
addikt

Válasz erre?
Valaki?
Kérem.... :R

(#23354) Jarod1


Jarod1
addikt

Üdv! Bug van a PH oldalban mert a milyen progit topik nekem nem jelenik meg a hozzászólások középen... Firefox 3.08 al

(#23355) Antigabo válasza fenergie84 (#23350) üzenetére


Antigabo
tag

Nekem a StyleXP az SP3 után nem ment már.

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#23356) fenergie84 válasza Antigabo (#23355) üzenetére


fenergie84
addikt

nekem is az van fent, vagy is az SP3
most az a helyzet, hogy a win klasszikus stíluson kívül semmi sem állítható be...

(#23357) Moonline. válasza fenergie84 (#23356) üzenetére


Moonline.
aktív tag

A style XP már nekem is kúrta szét a témákat, azóta nem használom :(

(#23358) fenergie84 válasza Moonline. (#23357) üzenetére


fenergie84
addikt

Na nagy nehezen sikerült normalizálni a helyzetet....
Az biztos, hogy nem fogom többet használni azt a szart :W

(#23359) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. XP SP2-m van....valszeg telepíteni fogom az SP3-at is..ami ugye teljesen felülírja az SP2-t...namámost engem az érdekelne egészen pontosan, hogy az Xp automatikus frissitéseit érdemes-e bekapcsolni? 4-5 éve használom az XP-t...eddig soha nem hsználtam ezeket, mert ugy vettem észre, hogy elég sokmindent letöltögetett a rendszer, és nem azt mondom hogy ezáltal "teleszemetelte" a gépem...de tényleg....szal a Programok eltávolítása-nál csak is windows updatek-el volt tele a gépem. Teli volt ilyen KB2342353452 stb. nevezetű izékkel...

Azt szeretném megkérdezni, hogy megéri őket letölteni? Mármint valóban jobb lesz tőle a rendszerem, vagy sok felesleges baromságot is le fog tölteni....netán még meg is terheli a rendszert - anno. mintha lassabb lett volna...(de lehet hogy már amúgy is szar volt akkoriban a gépem....)

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#23360) localhost válasza volvoguy (#23359) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A frissítést MINDIG (!) érdemes bekapcsolva tartani és letölteni, telepíteni.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#23361) akasp válasza volvoguy (#23359) üzenetére


akasp
senior tag

hát ha nem eredeti akkor nembiztos ;]

na hogy vmi értelmeset is irjak: speciel nekem sp3 még gyorsitott is a gépemen, én is folyamatosan töltögetem a ffrissitéseket, mindig hasznosak, és nekem sose lassitották be.
jha és nemlesz sok KB.. cuccod mert az előzőeket az sp3 már magába foglalja :)

(#23362) volvoguy válasza localhost (#23360) üzenetére


volvoguy
addikt

á köszi. és mire érdemes állítani?
automatikusra, vagy arra, hogy csak töltse le, és majd én manuálisan telepítem? csak azért kérdem, mert ugye az Automatikus-nál be kell állítani hogy melyik nap hány órakor töltse le az update-t...namármost mivan akkor ha bevan állítva 12:00-ra...de akkor épp nincs bekapcsolva a gép...vagy nem megy a net....ilyenkor az van, hogy amint létrejön az internetkapcsolat azonnal letölti és telepíti magától....tehát mondjuk beállítom Minden nap 12:00-ra...de mondjuk ha csak 13:30kor kapcsolom be a gépem akkor kezdi?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#23363) akasp válasza fenergie84 (#23350) üzenetére


akasp
senior tag

sztem uja rakd fel a stylexp-t és a programon belül állits vissza mindent alapbeállításra, majd utána töröld a stylexp-t

(#23364) localhost válasza volvoguy (#23362) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A hogyan már másodlagos! Ha egy napig nem kapsz meg egy frissítést, de másnap már igen, még mindig ezerszer jobb, mint fel sem tenni azt. Nálam minden full automatikus.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#23365) opcsi


opcsi
csendes tag

Segítséget kérek:
Van egy teljesen jó konfigurációm, amin korábban vígan elment több Adobe program is. Aztán kb másfél év után egyszercsak nem működnek ezek a programok. A gépen semmilyen változtatás nem történt, és a programokban sem állítottam el semmit.
Mégis, a Photoshop-on kívül semmi más nem hajlandó működni; a program betöltődése után, amint elkezdenék dolgozni, közli, hogy összeomlott, és kilép.

Lehetséges-e, hogy a programokban valami rejtett dolog figyeli esetleg a BIOS óráját, és valamiféle módon egy általam nem ismert időkorlát tiltja le a programok futását? De akkor ez miért csak ezeket a programokat érinti, és a PS-t nem?

Új vinyó van a gépen, ezen van egy új rendszerpartíció, ill. DDR-II-es RAM-ok zakatolnak az alaplapon. Az egész konfi nincs még két éves, és más, szintén memória- és hardverigényes programok minden hiba nélkül mennek, csak az Adobe-val vannak a gondok.

Segítség, pls! Köszi!

(#23366) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Sziasztok!

Nekem is kéne egy kis segítség.
Vírusos lett ismerős gépet. Szépen levadásztuk róla az összeset, de belepiszkálhattak a registry-be, mert az értesítési területen csak az óra van, a többi ikon nincs. Még a testreszabási rész is ki van szürkítve:
kép

Hogyan hozhatom vissza?

Előre is köszi!

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#23367) opcsi


opcsi
csendes tag

Kiegészítés a kettővel feljebb lévőhöz:

felraktam ugyanazokat az Adobe-os programokat egy másik gépre, és ott elindultak, mennek. Igen, most joggal lehet kérdezni, hogy de akkor miért nem azon a gépen dolgozom? Nos, azért, mert az egy régebbi konfi, gyengébb procival, gyengébb videókarival, kevesebb ram-mal. Az új gép épp ezért lett összerakva, hogy egy erősebb vason tudjak dolgozni, gyorsabban, stabilabban.

Szóval akkor ezek szerint nem a programokban van a hiba, ugyanakkor viszont a másik gépen semmilyen teszt nem mutatott hibát. Mi lehet a megoldás? Alaplap-csere netán?

(#23368) cigam válasza opcsi (#23367) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Rá volt kötve a gép az intenetre mikor települt/használtad a régi gépre?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23369) No-kia


No-kia
őstag

ha két windows volt fönt a gépen egyszer, és most a D meghajtóról letöröltem az egyiket, akko rhog ykell eltüntetni a bootmenüből a választási lehetőséget?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#23370) opcsi válasza cigam (#23368) üzenetére


opcsi
csendes tag

Nem, ez a gép nincsen hálózaton, és internet sincs rajta, soha nem is volt rákötve, épp ezért, hogy ne kaphasson be semmit.

(#23371) opcsi válasza cigam (#23368) üzenetére


opcsi
csendes tag

Nem, ez a gép nincsen hálózaton, és internet sincs rajta, soha nem is volt rákötve, épp ezért, hogy ne kaphasson be semmit.

(#23372) cigam válasza No-kia (#23369) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

[link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23373) cigam válasza opcsi (#23371) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Az új gépen sincs internet?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23374) opcsi


opcsi
csendes tag

Azon a gépen, amin dolgozom, és amivel a problémák vannak, nincs internet, soha nem is volt, direkt azért, hogy ne kaphasson be semmit.

(#23375) No-kia válasza cigam (#23372) üzenetére


No-kia
őstag

köszi, sikerült :R

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#23376) J.R.Ewing válasza Racecam (#1) üzenetére


J.R.Ewing
tag

üdv

probléma a következő

adott egy 40 gigás partíció 50% szabad hely, töredezettségmentesítve.

akarok 3 DVD image-t másolni rá, de mindig töredezett lesz.
még az sem működik, hogy egyenként másolom, és újra töredezettségmentesítés, mert nem marad neki elég hely.

próbáltam on the fly csinálni, hogy 20%-onként megállítom a másolást, és töredezettségmentesítek, de az első file 3. lépésénél szintén nincs már egybefüggő 4.5g szabad hely, hogy megcsinálja.

nem lehet valahogy elérni, hogy eéeve töredezettség nélkül másolj a file-okat?
(nem tudom pl az O&O defrag alkotói miért nem tettek a progiba egy unfragmented copy tool-t, hogy ki lehessen kerülni ezt a problmát)

valaki tud megoldást erre?

vagy nincs olyan defrag progi, ami másik drive-ot használ átmenetileg, és onnan másolja vissza a töredezettségmentesített file-t?

[ Szerkesztve ]

(#23377) fenergie84


fenergie84
addikt

Üdv!

Lenne egy kérdésem:
Az XP kiírja az egyik partíciómra, h chksk-t kell rajta futtatni.
Ez meg is történt, de minden egyes indításnál újra megcsinálja.
Mit lehet ezzel kezdeni?

Előre is köszi.
Üdv.

(#23378) Lenry válasza fenergie84 (#23377) üzenetére


Lenry
félisten

ezt nekem is csinálta egy időben... ha jól emlékszek, akkor az megoldja, ha egy alkalommal te magad kezdeményezel egy lemezellenőrzést, és hagyod lefutni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23379) fenergie84 válasza Lenry (#23378) üzenetére


fenergie84
addikt

És azt hogy?
Amúgy köszi a választ, de kellene akkor egy pár instrukció még... :R

(#23380) kételkedem válasza J.R.Ewing (#23376) üzenetére


kételkedem
addikt

Miért szeretnéd, hogy ne legyen töredezett? Rendszer partición a rendszerfájloknál fontos, de egyéb fájloknál nem létszükséglet. Próbáld ki esetleg az Auslogics Disc Defragot, bár elegendő hely hiányában ezzel sem jutsz előbbre.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#23381) Lenry válasza fenergie84 (#23379) üzenetére


Lenry
félisten

indítasz egy parancssort, bepötyögöd, hogy chkdsk c: /F
ahol c: annak a meghajtónak a jele, amin le akarod futtatni... írja majd, hogy
A Chkdsk nem futtatható, mert a kötetet egy másik folyamat használja.
Kívánja, hogy a kötet vizsgálatára a rendszer legközelebbi
újraindításakor sor kerüljön? (I/N)

nyomsz egy i betűt, enter és újraindítasz

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23382) fenergie84 válasza Lenry (#23381) üzenetére


fenergie84
addikt

Értem :R
Akkor most kipróbálom....

(#23383) J.R.Ewing válasza kételkedem (#23380) üzenetére


J.R.Ewing
tag

Miért szeretnéd, hogy ne legyen töredezett?

csak...

de egyéb fájloknál nem létszükséglet.

nem hát...

Próbáld ki esetleg az Auslogics Disc Defragot, bár elegendő hely hiányában ezzel sem jutsz előbbre.

akkor minek próbálnám ki?

köszi a konstruktív segítséget...

(#23384) kételkedem válasza J.R.Ewing (#23383) üzenetére


kételkedem
addikt

1. A merevlemezen csinálj elegendő helyet a töredezettségmentesítéshez.
2. Töltsd le és telepítsd a töredezettségmentesítő programot
3. Jelöld ki azt a mappát, amibe a képfájlokat raktad, indítsd el a töredezettségmentesítést.
4.; Örülj neki, hogy valaki foglakozik a problémáddal :U

Remélem elég konstruktív volt!

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#23385) fenergie84 válasza Lenry (#23381) üzenetére


fenergie84
addikt

Na lefutott, és most engedi a töredezettségmentesítőt lefuttatni, amit eddig nem.
Köszi a segítséget! :R :R :R

(#23386) J.R.Ewing válasza kételkedem (#23384) üzenetére


J.R.Ewing
tag

látom nem fogtad a lényeget...

pont azt akarom elkerülni, hogy ide-oda másolgassak.

engem az érdekel, hogy van-e olyan másoló progi, vagy töredezettségmentesítő, aminek van olyan funkciója, ami megoldja, hogy a cél eleve töredezettségmentes legyen.

az eredményt illetően nekem teljesen mind1, hogy a másoló progi teszi szép sorba a file darabkáit (tehát nem összevissza - igazából nem értem miért így történik alapból, soha nem ástam bele magam mélyebbre a filerendszer működésébe), vagy a defrag progi használ másik partíciót, ahol összeállítja a darabkákból a file-t.

meg azt sem értem, hogy ha a defrag progik alapból tudják a első funkciót, akkor ezt miér tnem lehet rugalmasabban kezelni. mert ugyebár a dolog úgy működik, hogy összeszedi a darabkákat, összeállítja fragmentesen egy munkaterületen, majd visszamásolja a megfelelő helyre. akkor ezt az utóbbi mozzanatot miért nem tudja egy mezei másolóprogi? miért kell neki alapból 100töredéket csinálnia egy fileból, ha ott van 5x akkora üres terület, mint maga a file.

ha van itt szoftverfejlesztő, akkor máris adott egy ötlet :p
-olyan defrag progit írni, aminél megadhatom, hogy egy másik partíciót használjon munkaterületnek (így a legnagyobb file méreténél kisebb egybefüggő szabad terület mellett is futtatható)
-olyan másoló progit írni, ami tudja azt, amit a defrag progik csinálnak, amikor a defraggolt file-t a munkaterületről visszaírja

(#23387) lúzer válasza J.R.Ewing (#23383) üzenetére


lúzer
veterán

értem hogy CSAK, de ezenkívűl mi értelme?

egyébként keress olyan defrag progit ami az üres területeket is összevonja
aztán utána copy..

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#23388) kraftxld válasza J.R.Ewing (#23386) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

O&O Defrag?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23389) Dr. Romano válasza J.R.Ewing (#23386) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Én sem ismerek olyan progit ami így viselkedne. Max az O&O-t javasolhatom én is, mint megoldás ("üresjáratban a háttérben elkezdi a mentesítést" funkció). Egyébiránt ha nincsenek nagyon durván töredezve a fájlok érezhető lassulást nem fogsz tapasztalni.

Jah és a fájlok töredezettségének a fogalma eléggé relatív. Ha egy XP-s partíciót megcsinálsz totálisan egybefüggővé azt a Vista töredezettnek fogja ítélni, mert picit máshogy kezelik a fájlokat és fordítva...

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#23390) J.R.Ewing válasza kraftxld (#23388) üzenetére


J.R.Ewing
tag

azt használok évek óta...

(#23391) kraftxld válasza J.R.Ewing (#23390) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor meg mi a probléma? :F

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23392) J.R.Ewing válasza kraftxld (#23391) üzenetére


J.R.Ewing
tag

olvasd el mégegyszer, majd holnap, ha kiment a húsvéti pálesz hatása, hátha megérted...

látom teljesen felesleges volt feltenni a kérdést, mert aki felfogná, az nem válaszol, aki meg fel se fogja, az meg adja a jobbnál job bötleteket,,,

(#23393) J.R.Ewing válasza Dr. Romano (#23389) üzenetére


J.R.Ewing
tag

("üresjáratban a háttérben elkezdi a mentesítést" funkció).

hiába, ha nincs egybefüggően 4.5 giga szabad terület, amit munkaterületként használva összeállíthatná a file-t egybefüggően.


Egyébiránt ha nincsenek nagyon durván töredezve a fájlok érezhető lassulást nem fogsz tapasztalni.

rögtön másolás után vagy 100-200 töredékből áll a file, pedig van 20 giga egybefüggő szabad terület. miért nem tudja eleve úgy másolni, hogy töredezettség mentes legyen? ha
egy defrag progi tud így másolni file-okat a munkaterületről, akkor egy sima másolásnál ez miért nem megoldott? minek szórja szét?

(#23394) kraftxld válasza J.R.Ewing (#23392) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Csak magát az alapproblémát nem értem, hogy miért baj ha egy file mondjuk 2 vagy 3 darabba töredezve kerül a vinyóra (amint az O&O úgyis helyrepakol előbb utóbb ha rendesen van beállítva).
Amúgy errefele nem divat a pálinka, de a normális indoklás igen :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23395) volvoguy


volvoguy
addikt

sziasztok. na beüzemeltem az Xp-n a frissítéseket, töltött és telepített is rendesen. Ehhez kapcsolódóan volna 2 kérdésem.

Az egyik, hogy az Xp az update-n keresztül frissítheti-e magát SP3-ra....vagy azt magamnak kell letöltenem és telepítenem?

A másik, ha már megvan az SP3, akkor az felülírja a már korábban letöltött frissítéseket...esetleg törli őket hisz már eleve tartalmazza azokat...vagy meghagyja, és "melléjük"települ?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#23396) kraftxld válasza volvoguy (#23395) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

A winupdate-n keresztül lejön az SP3, és telepítéskor kihagyja a már korábban telepített frissítéseket. Csak az új cuccokat rakja fel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23397) volvoguy válasza kraftxld (#23396) üzenetére


volvoguy
addikt

értem és kössz. gondolom akkor ha már eleve fenn van az SP3, akkor meg kevesebb update-t tölt majd le....

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#23398) lúzer válasza J.R.Ewing (#23393) üzenetére


lúzer
veterán

fájlrendszerek tanulmányozása, és kapsz választ :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#23399) gombavadasz


gombavadasz
tag

Sziasztok,

lenne egy olyan gondom, hogy 160Gb sata hdd-re szeretnék xp-t rakni,
a lap egy asrock p4vm88.
Először megpróbáltam sp2-es xp-vel, hdd-t ugye nem látja, ezért
a gyári alaplapi lemezről csináltam ilyen floppyt amin rajta van a driver.
Telepítés megy, f6, floppyról betölti a raid drivert, tovább megy, látja a hdd-t
leformázom, partíciók megvannak, win telepítés indul.
És amikor a fájlokat másolja, akkor kiírja, hogy hiányoznak a következő fájlok:
viaraid.sys, viaraid.inf, viaraid.cat
Ki is írja,hogy ha ezek hiányoznak, az veszélyes lehet. Ezután nemsokkal telepítés közben kék halállal le is áll az xp.
Az érdekes az,hogy mind3 fájl rajta van a floppyn, és amikor a telepítő másol akkor pedig nem találja őket, és a cd-ről keresi.

2, Legújabb xp- sp3, raid vezérő rajta lefuttattam, látja a hdd-t, de
ugyanazon a ponton (fájlok másolása) kiírja,hogy nem találta a viaraid.sys, viaraid.inf, viaraid.cat fájlokat.
Utána nemsokkal kékhalál.

Kérdésem az lenne,egyedüli megoldás az xp-be való integrálás maradt-e?
Ha simán az I386mappát felülírom a megadott fájlokkal az elegendő-e,
vagy még ahhoz hogy tudjak róla bootolni, át is kell alakítanom?
És mennyi az esélyem, hogy így jó lesz? :F

(#23400) lúzer válasza gombavadasz (#23399) üzenetére


lúzer
veterán

biosban native sata mode vagy hasonló legyen disable

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.