Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) crey válasza mukibuci (#1050) üzenetére


crey
MODERÁTOR

emvy: meghajlok előtted. :)

mukibuci: újdonság varázsa. Kívánom, hogy továbbra is így maradjon, de félek attól, hogy nem 1,5 millió kelt el egy hétvége alatt, hanem kb. 50 000 :(

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1052) Воланд válasza crey (#1051) üzenetére


Воланд
titán

3-5 milliot mondanak erre a negyedevre az elemzok, de gondolom usa-ban online kevesebbet lehetett rendelni, mert kelletek a keszletek a store-okba.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1053) Воланд válasza emvy (#1047) üzenetére


Воланд
titán

"While claiming he had “no indication” that Microsoft would do such a thing, he said that a Microsoft entry into the Windows Phone hardware market, would “certainly be a stimulant to the ecosystem.” Yeah, it sure would. It would stimulate Nokia to declare bankruptcy." [link] :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1054) crey válasza Воланд (#1053) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Én nem látom ennyire negatívan a Nokia helyzetét. Ugyan valóban sokat esett a Nokia részvények árfolyama az elmúlt években, de Elopnak volt egy pár elég egyértelmű válasz lépése erre a helyzetre:

- felesleges költségek lefaragása - pl. európai gyártókapacitás kiszervezése, irodisták kirugdalása, átszervezések
- R&D költségeket igyekezett békénhagyni - legyen mire építkezni - lásd most Lumia 920
- és ennek a fűkaszának esett áldozatul a három-négy párhuzamos rendszer fejlesztési lehetősége is (Simbyan, Meego).

Nekem elég jó válság menedzsmentnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1055) emvy válasza crey (#1054) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem is ugy tunik, hogy kb. jol csinalja Elop a dolgokat, de eleg pengeelen tancolnak.

while (!sleep) sheep++;

(#1056) Воланд válasza crey (#1054) üzenetére


Воланд
titán

ezekkel az intezkdesekkel nincs is baj, sot, ezeket mar joval korabban meg kellett volna lepni. a gond ott kezdodik, hogy a lumiak nem fogytak ugy ahogy kellett volna. es ezen az sem fog valtoztatni, hogy pl amerikaban (es meg egy-ket mas orszagban is) az at&t-nel fel evig exkluziv a 920 (fel ev mulva mar kb az mwc-n bemutatott uj keszulekek fognak megjelenni es bizony addigra mar a surface phone is kesz lesz), vagy, hogy a legtobb helyen egy-ket hettel elcsusztattak a 920 megjeleneset. pedig most kell majd nagyon gyorsan felporgetni az eladasokat, hogyha talpon akarnak maradni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1057) emvy válasza Воланд (#1056) üzenetére


emvy
nagyúr

Viszont a Microsoft is kicsit hozza van kotve a Nokiahoz, peldaul a location szolgaltatasok kapcsan. Szoval ez erdekes felallas. A fo partner csodje semmikepp nem erdeke a Microsoftnak.

while (!sleep) sheep++;

(#1058) Воланд válasza emvy (#1057) üzenetére


Воланд
titán

akkor megveszi oket az ms, de veszni tuti, hogy nem hagyja.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1059) Oppenheimer válasza Воланд (#1056) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Honnan veszed, hogy kész lesz addigr a surface phone, már ha lesz?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#1060) crey válasza Воланд (#1056) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Woland: az egész ecosystem cefetül teljesített, hozzájuk képest a Nokia istenes volt. Amúgy csak nézd meg a topikba betévedőket, hogy mennyire lassan ébrednek az emberek. A WP marketshare növekedése lassú, de stabil.

A Nokia szeritem eddig nagyon jól felépített a stratégiát követ. Többen emlegetitek, hogy a szeptemberben bejelentett készülékek után, nagyon késő a novemberi start.. Nem tudom emlékeztek-e, hogy az első iPhone szállítmányokra mennyi időt kellett várni bejelentést követően (USA-n kívűl)... Hónapokat.
Addig is folyamatosan csepegtetve kapja a nagyérdemű az információ morzsákat. Egyik héten a kamera teszt, a másik héten a jobb kijelző, a harmadikon az új vírusmarketinges videó kerül címlapra, és nem telt el úgy hét, hogy valami ne lett volna a nemzetközi szaksajtóban felkapva Lumia kapcsán.

A Google és az Apple nem tudja hova szervezni a rendezvényeit, csak hogy elvegyék az MS Windows és WP bemutatójának élét.

Akkor most miről beszélünk?

A 920 exclusivera meg annyit, hogy csak az lesz AT&T exklúzív, a 820-ból a T-mobil és a Verizon is kap saját variánst.

szerk.: bocsánat, nagyon fáradt vagyok, tele helyesírási hibával az összes postom, kivételesen nézzétek el nekem :F

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1061) emvy válasza Воланд (#1058) üzenetére


emvy
nagyúr

Bonyolult ugy. 100e alkalmazott, ebbol 73e a NSN-nel.

while (!sleep) sheep++;

(#1062) tdd587 válasza crey (#1060) üzenetére


tdd587
őstag

És közben élő embert nem ismerek, aki Nokiát akarna venni. Itt a fórumon írták páran, de ennyi. Ebből van a baj, mégha értjük is mi (a wp topik és a nokia) a lumia trükköt, nem úgy tűnik, hogy bevált volna.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#1063) mukibuci válasza tdd587 (#1062) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nálunk (az üzletben) ebben az évben eddig ketten érdeklődtek a lumiák után, de vásárlás nem volt :U

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1064) crey válasza mukibuci (#1063) üzenetére


crey
MODERÁTOR

De valószínűleg úgy sem sokan mentek oda, hogy Omnia W-t, vagy Radart szeretnének...

Sokkal valószínűbb hogy "a haveromnak is androidos telója van" megy...

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1066) tdd587 válasza mukibuci (#1063) üzenetére


tdd587
őstag

Pár kollégának van még nokiája, kérdeztem, hogy a következő is az lesz-e. Erre ilyen sértődött, felháborodott választ kaptam (2x is), hogy ilyen szar csempés nokiát nem vesznek.

(Mit gondolnak ezek rólam a hátam mögött a szar csempés omniával...?)

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#1067) mukibuci válasza crey (#1064) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

van benne valami :D bezzeg több száz kukarobi már boldog gazdájánál van. Ebben persze az is benne van, hogy kukarobit ingyen kapsz kisebb előfizetéssel is, a lumia 610 meg 6800ft-os havidíjjal is több, mint 30 ropi :Y így nem lehet piacot építeni :(

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1068) Oppenheimer válasza tdd587 (#1066) üzenetére


Oppenheimer
veterán

"(Mit gondolnak ezek rólam a hátam mögött a szar csempés omniával...?)"

Biztosan szaréletű, szar, szemét, szar alaknak tartanak a telefonod miatt. :DDD

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#1069) NGA válasza mukibuci (#1067) üzenetére


NGA
addikt

Hol dolgozol? A telenornál 3e Ft-os előfizetésre a 610-es 23e. Ami szerintem igen jó ár.

(#1070) crey válasza tdd587 (#1066) üzenetére


crey
MODERÁTOR

utolsó szemét kozmopolita rohadék népellenség vagy. Anyád kulááák volt ugye? :D

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1071) cerb válasza crey (#1048) üzenetére


cerb
tag

se a microsoftot, se az xboxot nem ismerik annyian, mint a windowst. az már más kérdés, hogy, sokaknak gyűlöletszó ez a márka.

(#1072) crey


crey
MODERÁTOR

Na ennyit az elmúlt két óra okfejtéseiről... :D

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1073) Воланд válasza crey (#1072) üzenetére


Воланд
titán

jo, lattunk ilyet a lumia800 es 900 eseten is.

(#1059) Oppenheimer: tipp. igazabol ketlem, hogy sokaig huzna az ms es a tobbi sokmagos szorny mellett jol mutatna. persze lehet, hogy kulon rendezveny lesz neki, mint a tabletek eseten.

(#1061) emvy: persze, hogy bonyolult, de te mi mast tudnal elkepzelni? a droidos nokiak megjeleneseig kiarusitjak a szabadalmi portfoliojukat?

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1074) Barthezz2 válasza Oppenheimer (#1059) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Onnan, hogy csak a Nokiának tart másfél évig az ötlettől, a "bemutatott, de még nem kapható hónapokig" fázisig eljutni...

(#1073) woland_y2k : Arról meg ne is beszéljünk, hogy a jelenlegi droidos piacon ez édes kevés lenne a kezdéshez is, nemhogy az életben maradáshoz, amit most felmutatnak WP-vel is..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#1075) Dunbar


Dunbar
senior tag

A Microsoft és főleg a Windows szavakat tényleg mellőzni kéne (Magyarországon legalábbis biztosan, de szerintem nem csak itt), mert 90% rögtön azt hiszi, hogy szar. Az Xbox Phone név tényleg nagyon jó ötlet lenne, de ahhoz előbb legalább 20-30 húzónév kell (játék), nagyon jó minőségben, különben kiröhögik. A Microsoftnak erre simán megvan erre a pénze.
Jöhetne akár Xperia Play szerű Xbox Phone és a fent linkelt Surface Phone, az lehetne olyan, mint a Samsung Galaxy sorozata (tehát lenne Suface Phone S, X, +, ahogy tetszik :D ). Fő névnek azért nem olyan jó az Xbox Phone, mert komolytalannak/ játékszernek tűnhet.

A Nokia pedig szerintem be fog bukni, akármilyen király is a 920, ugyanúgy mint tavaly, de ne legyen igazam. Rossz volt, ahogy kezelték a WP8 megjelenésénél az első generációjukat, alapból nem kellett volna bemutatni a rendszert sem, mert bugos volt, ezt le kellett beszélni a Microsofttal. Tolni kellett volna ki még pár Mangós/Tangós cuccot, aztán most szeptember elején surprise motherfucker, jön a WP8, megszívtad ha most vettél csúcsmodellt, de annyira mégsem, mert WP8-at kapsz te is (szóval az egész 7.8 elnevezést passzoljuk à la iOS). Szeptember végén sajtófotók, október közepén bejelentés, november legelején megveheted az első Lumiákat. Viszont 920 és 820 közé kellene egy modell 4"-4,3" méretben, <9mm vastagsággal, iPhone 5, Galaxy S3 mini ellen. Az alsóbb kategória jöhet később.

Nevetségesnek tűnik így okoskodni, de komolyan úgy érzem néha, hogy vagy szándékosan balfaszkodik a Nokia és a Microsoft, vagy teljesen hülyék a marketingeseik.

(#1076) nábob


nábob
tag

Halihó,
Valahogy lehet a Lumiákat wlan modemként használni?

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#1077) blex válasza nábob (#1076) üzenetére


blex
senior tag

mármint a wifit megosztani a gép felé, vagy a netet wifin megosztani?

[ Szerkesztve ]

(#1078) nábob válasza blex (#1077) üzenetére


nábob
tag

a gép felé

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#1079) Plazmacucci válasza nábob (#1078) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Lehet.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1080) Rage47 válasza Dunbar (#1075) üzenetére


Rage47
veterán

egyetértek

(#1081) MasterMark válasza cerb (#1071) üzenetére


MasterMark
titán

Jah sajna...

Switch Tax

(#1082) gzbotii válasza Blyan (#1042) üzenetére


gzbotii
veterán

Most meg hazafele vonaton akartam hotspotkent hasznalni..nme engedte mondvan, hogy nincs internet kapcsolat. Peddig mint HSDPA, netezni tudtam vele... :W

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1083) nábob válasza Plazmacucci (#1079) üzenetére


nábob
tag

És mégis hogy? :D

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#1084) Plazmacucci válasza nábob (#1083) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A Nokiák a Mango refresh óta rendelkeznek internet megosztással. Ott van a beállításoknál.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1085) @matthew@ válasza negyven2 (#1034) üzenetére


@matthew@
őstag

Akkor telefonon utána érdeklődöm, még júniusig az 1. évem vége tart max addig elintézem :D

Matthew 24:42

(#1086) crey válasza gzbotii (#1082) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Na aHD7-el ilyen egyszer sem fordult elő... :/

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1087) Воланд


Воланд
titán

tessek, surface phone.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1088) mukibuci válasza Воланд (#1087) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ez már kezd tetszeni ;)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1089) Plazmacucci válasza Воланд (#1087) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ezen is akkor a tablet os fog futni?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1090) mukibuci válasza Plazmacucci (#1089) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

:N csak a neve és elvileg a design ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1091) Plazmacucci válasza mukibuci (#1090) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Akkor ez WP8-as?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1092) nábob


nábob
tag

A temérdek off után valaki esetleg volna kedves leírni hogyan lehet wlan routerként csatlakoztatni a Lumiát a gépre?
Hálás köszönet,

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#1093) mukibuci válasza nábob (#1092) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

beállítások -> internetmegosztás -> kis csúszkát áthúzod bekapcsolva-ra

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1094) nábob válasza mukibuci (#1093) üzenetére


nábob
tag

akkor wifi routerként üzemel a telefon ha nem tévedek :W

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#1095) mukibuci válasza nábob (#1094) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

azt kérdezted...

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1096) Plazmacucci válasza nábob (#1094) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ha te arra vársz, hogy majd a telefon lesz a rútered és azon keresztül kapcsolsz össze 8 gépet akkor rossz helyen kopogtatsz. vagy csak nem értem mit értetlenkedsz. A saját mobil internetét tudja megosztani. Pont.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1097) nábob válasza mukibuci (#1095) üzenetére


nábob
tag

wáó tényleg azt írtam, természetesen modemre gondolok, bocsi ez így ciki volt :D

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#1098) MasterMark válasza nábob (#1097) üzenetére


MasterMark
titán

De így egyébként egyfajta modemként működik. :U

Switch Tax

(#1099) nábob válasza MasterMark (#1098) üzenetére


nábob
tag

még mindig nem kaptam választ a kérdésemre, arra amit kérdezni akartam

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#1100) MasterMark válasza nábob (#1099) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor mi is a pontos kérdés? :F

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.