Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115402) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A régi gépemet,hogy eladhassam,újraraktam a WIN-t.
Microsoft fiókot nem hoztam létre.
Viszont azt írja,hogy digitális licencel aktiválva lett.Így viszont hogyan tudom eladni?
Azt a kulcsot,amivel ez a gép aktiválva lett,akkor nem tudom majd használni saját gépen,ha szükségem lenne rá?
Vagy mi ilyenkor a teendő,hogy törlődjön a kulcs erről a gépről?

(#115403) arcitec válasza GEPESZ66 (#115402) üzenetére


arcitec
addikt

Egyszerű, üres adathordozókkal adjad el, mégis mire gondoltál... :U A gépet adod el, nem a szoftvereket ... De ha laptop és van rajta OEM akkor az meg hozzá van kötve ..

[ Szerkesztve ]

(#115404) GEPESZ66 válasza arcitec (#115403) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Hiába adom el üres merevlemezzel,ha felrakják rá a WIN10 PRO-t,beaktiválja magát.

(#115405) Lauda válasza GEPESZ66 (#115402) üzenetére


Lauda
félisten

Esetleg a kolléga válasza segíthet: [link]

Szerintem ezt csak úgy tudod megoldani, hogy előbb az "új" gépen aktiválod ezt a mostani licencet és utána adod el a jelenlegi gépedet. Különben bukod a digitális licencet.

[ Szerkesztve ]

(#115406) King Unique válasza GEPESZ66 (#115402) üzenetére


King Unique
titán

Amit a másik válaszban linkeltek, abban le van írva a lényeg. Vagyis az adott hardverre vonatkozóan a digitális licenc nem fog csak úgy megszűnni, hiába törlöd a temékkulcsot a telepített Windows 10-nél. Ahhoz eladás előtt minimum aktiválni kellene a másik Windows 10-et a saját gépeden azzal a termékkulccsal, már ha lehet egyáltalán, mert az sem ismert, hogy OEM/Retail licenc-e. Ha biztosra akarsz menni, akkor Microsoft-fiókhoz kapcsolod a licencet, majd az új eszközt választod ki a fiókban az aktiválásnál, a régit pedig törlöd. Vagy ott a telefonos ügyfélszolgálat, azt használva újraaktiválást kérni az új hardverre.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.