Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#23701) Laccoss válasza som_ati (#23700) üzenetére


Laccoss
addikt

Start menü -számítógépen jobb egérgomb - kezelés - lemezkezelés - megkeresed a partíciót, vinyót - jobb egérgomb - meghajtóbetűjel vagy elérési út módosítása - adsz neki egy betűjelet.

(#23702) Воланд válasza Воланд (#23694) üzenetére


Воланд
titán

Na itt is van az első fagyás az új rendszerrel. Minden driver, program, amit használni szoktam feltelepült hiba nélkül. Amit csináltam a fagyáskor: firefox (két ablak, index + youtube 720p videó lejátszás), bittorent kliens éppen futtatta az ellenőrzést a megkezdett letöltéseken. Gyanús nekem, hogy a torrent kliens miatt fagy a rendszer, vagy pedig hibás az a vinyo amin a letöltések vannak, ami érdekes, mert, mint már írtam a hd tune nem jelzett hibát. Avast 5.0-át lecseréltem 4.8-ra, szóval az már nem lehet, játék alatt meg azért nem fagy mert akkor nem megy a letöltés mivel neten játszok. Amúgy jól értelmezem, hogy az összeomlás okozója maga a rendszer?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23703) negyedes válasza BenJoe80 (#23696) üzenetére


negyedes
addikt

Elsosorban mi lenne ha nem az ezereves xp/jobb esetben vista drivercdvel probalkoznal. Tedd fel a sevent es amit nem ismert fel magatol az huzd le updateen keresztul ha ez sem segit utanna llj neki seven!!! drivereket keresni a gyarto oldalan.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#23704) BenJoe80 válasza Sub-ZeRo (#23698) üzenetére


BenJoe80
senior tag

De még is hogy? Odáig el sem jutok, hogy a csökkentett üzemmódba el tudjam indítani. Az egyetlen gomb-kombináció amire reagál azaz ALT+F2 és akkor el kezdi keresni a lemezt vagy CD-t a BIOS frissítéséhez - persze hiába... folyamatosan azt írja ki, hogy:

Boot block compatible version ver. 014
EZ flash starting BIOS update...

Checking for floppy...
Floppy not found!
Checking for CD-ROM...
CD-ROM not found!

... és így tovább és így tovább... és nem reagál semmire! :F

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#23705) BenJoe80 válasza negyedes (#23703) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Okay... amint eltudom a gépet indítani már is megpróbálom... most a legnagyobb kérdés, hogy hogyan tudom a gépet elindítani???

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#23706) Sub-ZeRo válasza BenJoe80 (#23704) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor win telepítés sajnos...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23707) BenJoe80 válasza Sub-ZeRo (#23706) üzenetére


BenJoe80
senior tag

De hogy??? Nem érti senki??? NEM INDUL EL SEMMI! Sem a Setup-ot, sem a telepített Windowst, sem a csökkentett üzemmódot nem indítja el. Még csak fel sem fut odáig, hogy kiírná mennyi memória van a gépben, milyen merevlemeze...stb. - semmi!

Csak azt képes csinálni amit az előbb leírtam!

Próbáltam azt is, hogy az a merevlemez kiszed és másikra telepíteni - ugyan az! Nem indul el semmi!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#23708) Sub-ZeRo válasza BenJoe80 (#23707) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor talán a vinyó döglött volna?!?!?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23709) Laccoss válasza BenJoe80 (#23707) üzenetére


Laccoss
addikt

Na végre érthetően leírtad. Tehát a géped nem indul. Csinálj egy bios resetet, vinyót, dvdlemezt húzd le, hogy a bios bejön e. Ha nem akkor meghalt valami a gépedben. Sípolást hallasz?

(#23710) negyedes válasza BenJoe80 (#23707) üzenetére


negyedes
addikt

A bioshoz hozzanyultal?

Probalj meg egy resetet, load default settingset es utanna probalkozz.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#23711) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni,hogy ez miért van:

Tegnap még minden jó volt és most ilyet csinál,de csak a roadrunnerrecords-os youtube résznél,minden más videó jól fut.Mi lehet a gond?Mind Firefox-nál mind IE-nél ez van.

Illetve eltűntek az Everest-es parancsikonjaim képei ma reggelre.Erre vmi ötlet?

Kösz a segítséget! :R

Üdv, Balázs

(#23712) pzstm válasza gooool (#23711) üzenetére


pzstm
titán

system restore-t próbáltál??

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#23713) gooool válasza pzstm (#23712) üzenetére


gooool
őstag

visszaállítást?Nem próbáltam még,meg nem is nagyon tudnék,mivel a mai frissítések utáni pont van csak meg,amivel nem sokat érnék.
Lehet leszedem újra a flash player-t,az hátha segít.

Üdv, Balázs

(#23714) pzstm válasza gooool (#23713) üzenetére


pzstm
titán

mondjuk ha csak a roadrunnerrecordos videóknál van ilyen hiba, akkor nem feltétlen nálad lesz a hiba véleményem szerint....esetleg másfajta böngészővel próbáltad?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#23715) gooool válasza pzstm (#23714) üzenetére


gooool
őstag

Ezzel a kettővel próbáltam,de sztem vmi más hibádzik,mert végignéztem itt az összes vidit és csak a Vermillion-t és a Before I Forget-et nem tom nézni,a többi jó,szal sztem azokkal van a gubanc.

Üdv, Balázs

(#23716) pzstm válasza gooool (#23715) üzenetére


pzstm
titán

gíy már én is látatlanban szinte biztosra mondanám, hogy tuti nem nálad van a baj :N

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#23717) Sub-ZeRo válasza gooool (#23715) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nálam nincs gond ie8 alatt. 10.1-es flash van fent. Nincs fent véletlenül egy codec csomagod?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23718) gooool válasza pzstm (#23716) üzenetére


gooool
őstag

Én is kezdek megnyugodni,hogy nem én csesztem el vmit.

Sub-ZeRo: Ugyan ezzel a felállással sem jó,am nincs fent codec csomag.De az az érdekes,hogy csak e két videónál csinálja.

Üdv, Balázs

(#23719) Sub-ZeRo válasza gooool (#23718) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Érdekes, nálam nem csinálja.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23720) BenJoe80 válasza Laccoss (#23709) üzenetére


BenJoe80
senior tag

És azt hogy kell? Mármint a BIOS resetet? Még sohasem csináltam... Mit jelent az, hogy a BIOS "bejön"??? Leszedtem az összes merevlemezt, optikai meghajtót és így elindult, majd ezt írta ki:

Reboot and Select proper Boot device
or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key...

Sípolás nincs, de nem is használom a PC-Speakert.

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#23721) gyenge47


gyenge47
tag

Hali

Röpke 8 év XP után elérkezettnek látom az időt arra, hogy a következő oprendszer-reinstall alkalmával már egy win7el örvendeztessem meg a gépemet. A gondom annyi, hogy annak idején, amikor vinyóimat particionáltam, akkor a 320 gigáson és a 750esen is csak 10 és 13 gigát választottam le rendszer particiónak. A kérdésem az lenne, hogy érdemes lenne inkább iszonyatos melóval backupolgatni, vagy esetleg elfér a win7 vmelyik partición.

válaszokat köszönöm.

(#23722) Laccoss válasza BenJoe80 (#23720) üzenetére


Laccoss
addikt

Alaplapi leírást megnézed. Vagy ha sikerül bios-ba belépnek akkor load defaults-ra nyomsz., hátha az is elég. De sokszor előfordul hogy bios frissítés szükséges, hogy a win7 megfelelően menjen.

(#23723) szabonagyur válasza gyenge47 (#23721) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Nemrégiben ismerősnek egy 10 gigásra raktuk fel a sevent és kb 6-7 gigát foglalt el maga a rendszer...annyi h semmi mást nem raktunk már rá mivel akkor nem maradt volna hely

(#23724) bobalazs válasza gyenge47 (#23721) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Én 20 gigás particiot tartok a sevennek amiből legrosszabb esetben is 8 giga szabad. Program filest egy meglévő nagyobb particióra rakok, amit ugye eleve nem kell backupolgatni, a registry és minden amire a programoknak szüksége van, úgyis a
rendszerpartición van.
A 20 gigásról ghostal csináltam képet, néha ha valami komolyabb van, mint pl.
most az új ati driver frissités, akkor nyomok egy backup frissitést.

(#23725) Sub-ZeRo válasza gyenge47 (#23721) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem egy 80 gigás vinyón van külön. Nagyon jól érzi magát rajta. :K

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23726) RoGGRR


RoGGRR
csendes tag

Tudja-e valaki, hogy az indításkor miért tűnik fel a választható op.rendszerek közül a Xubuntu, Még a régebbi XP mellé raktam fel, onnan maradt meg. Gondolom, az egésznek az oka, hogy a win 7 egyszerűen nem képes teljes formatálásra telepítéskor, és ez elég nagy baj. A bejegyés pedig nincs benne BCD-ben, tehát nem is tudom törölni, ami elég érdekes!

(#23727) BenJoe80 válasza Laccoss (#23722) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Szia Laccos!

Bocs, hogy tegnap meg sem köszöntem a segítségedet, de elment az internetem is - volt itt egy komoly vihar és az bekavart - úgyhogy ideiglenesen jégre tettem a problémát (ha már valami nem működik, akkor miért ne egyszerre ne működjön minden, nem igaz?).

Na de a lényeg... mielőtt nekiálltam volna az általad ajánlott BIOS restelésnek, kipróbáltam valamit. Ugye mondtad, hogy csatlakoztassak le minden merevlemezt, optikai meghajtót és nézzem meg, hogy így működik-e vagy sem. Ezt megtettem és mivel elindult el kezdetem egyesével visszacsatlakoztatni a minden meghajtót, hogy kizárásos alapon kiderítsem mi a probléma.

A gépemben van egy WD250GB IDE merevlemez, amit ha csatlakoztatok az alaplapra akkor a korábban említettet lefagyást okozza. Nélküle megy minden. Azt tudom, hogy telepítéskor a Win7 létrehozott ott egy 100MB-nyi partíciót... nem lehet, hogy esetleg ez a partíció tartalmaz valamit amitől lefagy a gép?

Most elindítottam a gépet és kérdezés nélkül elkezdte a telepítést - gondolom mert hiányoznak neki azon adatok amiket a leakasztott merevlemezre tárolt.

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#23728) BenJoe80 válasza gyenge47 (#23721) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Hallod gyenge47!

Én azért óvakodnék felrakni 10-13GB-nyi partícióra a Win7-et. Nekem az XP-m volt 10GB-nyi partíción - és bár igaz, hogy arra a partícióra raktam fel minden más egyéb programot, de még akkor is volt 3-4GB-nyi hely a telepítések befejezése után - , viszont előbb utóbb masszív hely problémákkal fogsz küzdöttem mert, ahogy a progikat frissítettem, fel- és letelepítettem ezt-azt, szóval használtam ruk-cuk megtelt az egész... pedig rendszeresen használok takarító programokat mint pl. EasyCleaner, CCleaner, töredezettség-mentesítek...

Nekem ez a tapasztalatom a többiekével szemben; szerintem nem jó kicentizni a férőhelyet a OP rendszernek - de lehet, hogy tévedek vagy én nem csináltam valamit jól.

[ Szerkesztve ]

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#23729) djyuri


djyuri
őstag

Üdv

internet megosztás ismét :(

Tegnap feltettem a 64 bites win7-t és minden flottul ment.
Egyszer csak jön fel húgom,hogy nem megy neki lent a net (két alaplapi lan kártyám van és azon osztottam meg) (xp-n most is megy,de ez az oprendszer már xarakszik,ezért raktam fel mellé a win7-et)
A hibajelenség: (a képet loptam,de csak annyi a különbség,hogy más a húgom hálózatának a neve)

és nem tudom megosztani a netkapcsolatot..amikor bepipálom,hogy megosztás és le okézom,akkor gondolkozás után kiírja kb,hogy az internetkapcsolat megosztása nem sikerült...hibaszáma pedig:(null) nos ebből a null-ből nem tudom megtudni mi a hiba....google nem segít...minden szolgáltatást elindítottam,ami csak létezik a win7-ben,de semmi eredmény..csak inkább 80% proci terheltség a 300+ folyamattól...

(#23730) BenJoe80 válasza Sub-ZeRo (#23725) üzenetére


BenJoe80
senior tag

:K Én is csináltam neki egy 30GB-os partíciót. Annak elégnek kell lennie. :K

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#23731) kraftxld válasza djyuri (#23729) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Vegyél egy 5000Ft-os TP-Link routert, sokkal kevesebb ősz hajszálad lesz :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23732) band1103 válasza gyenge47 (#23721) üzenetére


band1103
őstag

Szia

"A kérdésem az lenne, hogy érdemes lenne inkább iszonyatos melóval backupolgatni,"

Miért is kellene ezt csinálni? Persze nem illik 13G-s partícióra rakni a win7-et de ha az adott vinyón amin van a 10 vagy 13G partíció még van más partíción szabad hely akkor meg lehet növelni a rendszerpartíció méretét úgy hogy közben egyik partíción se vesszenek el az adatok. Ilyen progi pl.: Paragon Partition Manager. Én is így növeltem meg a rendszerpartíciómat. Az már csak ízlés kérdése hogy ez előtt is vannak akik csinálnak backupot de szvsz fölösleges.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#23733) Vanir válasza #67688960 (#23688) üzenetére


Vanir
veterán

:R Köszi!

(#23734) bobalazs válasza RoGGRR (#23726) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

MBR vagy valamelyik partició elején van.

#23727) BenJoe80

Le tudod formázni? kábelje jó?

(#23735) djyuri válasza kraftxld (#23731) üzenetére


djyuri
őstag

oda megyek,csak az előző router is megadta magát....sőt az előző lapom lankarija is..nálam hullanak ezek...

(#23736) kraftxld válasza djyuri (#23735) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor lehet egy szünetmentes táp se ártana :) Lehet gázos kicsit az áramhálózat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23737) dave93 válasza polonic (#23690) üzenetére


dave93
őstag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! A Realtek oldaláról sikerült telepítenem egy drivert, jelenleg Speaker Fill funkcióval szólnak a hátsók, de a zeneszöveg nem szól rajtuk, csak ilyen "kísérő" funkcióban mennek vagy nem tudom hogy mondjam :)
Így, driverrel hogyan lehetne megoldani azt, hogy mind az 5 hangfalon ugyanaz szóljon, mint régen? :R

Más: A billentyűzetemen van egy kikapcsoló gomb, XP alatt lenyomtam kikapcsolt a gép szépen, most azonban azzal csak alvó állapotba helyezi. Ezt lehet valahogyan módosítani? :R

[ Szerkesztve ]

(#23738) kraftxld válasza dave93 (#23737) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Control panel, power options, change what the power buttons do
Vezérlőpult, energiagazdálkodás, bal oldali menüben van valahol, a magyar nevét nem tudom :), angol win-em van.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23739) bobsys válasza Воланд (#23702) üzenetére


bobsys
addikt

mint azt irtam az okok

[link]
[link2]
itt pedig No.Compromise hozzaszolasat ajanlom figyelmedbe

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23740) dave93 válasza kraftxld (#23738) üzenetére


dave93
őstag

Köszi, nekem is :D Érdekes, ez Shut Down módban van, nem értem :R

(#23741) Laccoss válasza BenJoe80 (#23728) üzenetére


Laccoss
addikt

Nemgond:) Alap telepítéskor csak a szükséges boot dolgokat rakja oda, tehát ha megpiszkálod akkor nem fog bebootolni a windows. De hogy miatta a gép ne induljon? Mármint ahogy a te esetedben, egyáltalán, az kizárt. Látatlanba nehéz így megmondani hogy mi volt a vinyóval a gond, én azért megnézném a bios beállításokat, és a vinyó jumperelését.

(#23742) Illusion1010


Illusion1010
senior tag

Üdv!

Net szakadás problémája sújtja a Window 7-emet. :O
Pillanatokra, másodpercekre megszakad a kapcsolat, játékok közben ez "halálos" , de a böngészést is nehezíti.
Alapvető dolgokon már túl vagyok, régebbi és legújabb driver, Windows által fölrakott driver a hálókártyához.
x86 és x64 alatt is ugyanaz a hiba. A szolgáltató DIGI, modemes net. Szerintük nem náluk van a hiba, ezt alátámasztja az is hogy XP és Ubuntu alatt stabil a bix.hu és a játék szerverek pingelése is, míg W7 nél szakadozik.

A lapon RTL8111D LAN chip van.

Van valakinek ötlete hogy mi lehet a kínja?

Kép

Kép_2

[ Szerkesztve ]

(#23743) Daffni2 válasza band1103 (#23732) üzenetére


Daffni2
addikt

ízlés kérdése hogy ez előtt is vannak akik csinálnak backupot de szvsz fölösleges.

Akkor is ezt mondanád, ha egy ilyen akció rosszul sül el és cseszheted a Windowst?

Mert 2 napja jártam ilyen szerencsétlenül, növelni szerettem volna a rendszer partició méretét Paragonnal /eredeti licenc/ miután végzett volna, lefagyott az egész.
Pedig ott volt az üzenetpanel amit csak OK kellett volna.
Na szóval resetelni kellett, majd nem talált semmit, és semmilyen módszerrel nem lehetett rávenni,hogy induljon a Win.
Microsoft help desk segítséggel sem.

8 órát kinlódtam, 4x hívtak a Microsoft mérnökök, a vége újratelepítés lett.

Tehát figyelmeztetni szeretnék mindenkit aki a rendszerparticiót akarja buherálni,
készítsem előtte egy lemezképet.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#23744) Daffni2 válasza BenJoe80 (#23728) üzenetére


Daffni2
addikt

Tegyük azt is hozzá, hogy 11 ezerért 500 GB-os merevlemezt lehet kapni.
Pláne minek kéne centizgetni :DD

"Aki ad,az nyer"

(#23745) #16820480


#16820480
törölt tag

lehet, hogy hülye kérdés, de ha van egy feltelepített win7-em, amit szeretnék átmozgatni egy másik vinyóra, akkor elég a célpartíciót leformázni ntfs-re, majd az összes fájlt a C:\ alól (rejtetteket beleértve persze) átmásolni?
azt tudom, hogy így nem lesz az új vinyó mbr-ében bejegyezve a rendszer, de ott most jelenleg grub2 van, gondolom ha bootképes állapotban van a bemásolt windows, akkor fel kellene ismerje.
a hardver nem változik, mert ugyanazon gépen fog futni, csak az a kérdés, hogy az ilyen partícióméret meg azonosító változása okozhat-e valami komoly gondot.

(#23746) Illusion1010 válasza #16820480 (#23745) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Én ezzel a programmal szoktam hasonlókat megoldani: Acronis

[ Szerkesztve ]

(#23747) blümbli


blümbli
csendes tag

Helló!
Én eléggé nem vagyok szakértő a témában és eléggé pitiáner a problémám és lehet hogy rossz topicba is írok, de azt szeretném kérdezni, hogy társítottam egy programhoz egy másikat (Win 7-em van) már nemtom mi volt nem is ez a lényeg és be volt jelölve az a négyzet hogy minden ehhez hasonló programot ezzel indítson. És ezért elállítódott minden. Aztán mindent átállítottam megint...próbáltam keresni egy olyat ahol minden visszáll :F ....lényeg az hogy nem tudtam visszaállítani semmit az eredeti állapotára. A neten is rákerestem ezer féle képpen de sehol semmi. A legutolsó amire átállítottam mindent az az adobe reader volt és hát amikor meg akartam nyitni valamit mindig az jött fel. az alapértelmezett programoknál is próbáltam visszaállítani de ott se engedte, majd végül dührohamot kaptam és leszedtem az egész adobe readert. Nos nagyjából ennyi. Most szinte semmi nem indul el :W. Aki tud légyszi segítsen. Előre is köszi!

(#23748) Laccoss válasza Daffni2 (#23743) üzenetére


Laccoss
addikt

Komolyan rendszerpartíciót piszkáltál miközben róla futott a windows? Persze lehet, de a hiba lehetőség elég nagy.

(#23749) WonderCSabo válasza blümbli (#23747) üzenetére


WonderCSabo
félisten

társítottam egy programhoz egy másikat

:F

Screenshotokat mutass, hogy mit csináltál-

(#23750) Mornin


Mornin
csendes tag

Üdv!
Feltelepítettem a gépemre egy külön merevlemezre a 64-bites Windows 7-et és akadt egy problémám amire nem tudok megoldást találni, így kérném aki esetleg tud vagy van tippje, segítsen.
Nagy igényű játékok ugyanolyan szépen elfutnak rajta mint XP-n (pl. Modern Warfare 2, Bioshock 2, stb.) tehát a videókártyával nem lehet baj, viszont az ablakok illetve weboldalak megjelenítése sokkal lassabbnak tűnik mint XP-n és elvileg nem lenne szabad már, hogy néha másodperceket kelljen várni míg megjelenít egy mappát amibe van néhány fájl.

Ezen végül túl is tettem magam, a következő csalódás a Photoshopban ért, mikor az ecsettel való vonalhúzás közben a kirajzolódó vonal a kurzortól centikre lemaradva jelent csak meg, holott XP-nél semmi ilyen gond nem volt. Egy bonyolultabb ecsetet használva pedig a vonal megjelenítése egyenesen szaggatott és jóval elmaradt míg az XP bírta hogy realtime-ba megjelenítse.

Lefutattam a PerformanceTest-et mindkét rendszerben, az XP 1800 körüli értéket kapott, a 7es az 1200at se érte el, és elsősorban a 2D Graphics Mark szerepelt sokkal gyengébben (kb. a felét érte el mint XP-n), szóval gondolom valahol itt keresendő a hiba... mit kéne tennem?

Előre is köszi!

---
Processor: Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q8400 @ 2.66GHz (4 CPUs), ~2.7GHz
Memory: 4096MB RAM
Available OS Memory: 4096MB RAM
Page File: 1839MB used, 6348MB available
DirectX Version: DirectX 11
Videocard name: NVIDIA GeForce GT 220
---

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.