Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24901) SLYM


SLYM
veterán

hali. van egy olyan rész a windows 7-ben, amit windows-élményindex-nek nevez a win. ez 1 és 7.9 pont között értékeli a gép elemeinek teljesítményét. a leggyengébbtől függ, (mivel az fogja vissza a gépet), hogy milyen pontot kapok. leírom a gépem alkatrészeit, szükségem lenne egy kis segítségre, hogy a 2 gyenge pont helyett mit kellene vennem. köszönöm

a HDD-re... 5.8

videokártyára... 7.2 (Sapphire Radeon HD 4850 512 MB)

procira... 4.8 (DualCore Intel Core 2 Duo E4300, 1800 MHz (9 x 200) )

alaplap... arra nem ad pontot ( Asus P5N73-AM (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN) (CPU foglalatok 1 LGA775)

memória... 4.8 (DIMM1: Nanya M2Y2G64TU8HD5B-AC 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

így a kapott pontszámom... 4.8

olvastam az SSD cikket, az alapján kiválasztottam a nekem legjobbam megfelelőt, de proci és memória szempontjából bajba vagyok, mert kb 3 éve nem figyelem, hogy alakulnak a dolgok. gyorsan elolvastam egy cikket és láttam, hogy az én asszem LGA775-ös lapomba belemenne egy Core Quad proci. ezt jól tudom ugye? aztán ehez milyen memóriákat kellene vennem? fő szempont az, hogy ár/teljesítménybe jó legyen a proci és a memória és hogy nagyon stabilak is legyenek. tuning nem érdekel. illetve ennyire komolyan kell venni ezt a windows-élményindex-et? úgyértem én sose gondoltam volna, hogy a 2 giga 800-as memória a gépemben nem lenne elég. de legalábbis egy kalapba venni a procimmal elég furcsa. a gépemet egyébként úgy általánosságban mindenre használom, amik miatt proci és a memória cserét fontolóra vettem azok a játékok, meg, hogy úgy egyáltalán gyorsabb legyen a gépem. köszi a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#24902) Morden24 válasza SLYM (#24901) üzenetére


Morden24
nagyúr

Na, még egy kör a WEI-vel... :U

Semennyire nem kell igazából komolyan venni, azaz kb. annyira, mint bármilyen semmire nem jó bencsmárk progit.
Az a lényeg, hogy van egy skála, ami 1-től 7,9-ig pontoz, és a skála teteje az aktuális csúcstechnikának felel meg.

Ha nem vagy elégedett a géped által nyújtott teljesítménnyel, akkor természetesen bővíts bátran, és ilyen téren a WEI adhat némi segítséget a gyenge láncszemeket illetően, viszont csak azért semmiképpen ne bővíts, mert kiír valami ökörséget, és te kevésnek érzed a pontokat.

Sectumsempra - For Enemies

(#24903) Sub-ZeRo válasza SLYM (#24901) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Érdekes.. Nekem 4670-el adott 6.8-at, míg neked 4850-el 7.2-őt... Pedig messze van egymástól a két kari... ;] :DDD :DD
Ja és amúgy meg nem kell ilyen élmény indexel foglalkozni. Én hallottam olyanról, aki addig vette a gépet, még mindenből a maxot ki nem hozta ez miatt...
TÖK FELESLEGES.
Amire használod, meg neked elég, akkor nem kell vele foglalkozni...
Ha érdekel, a gépem az adatlapnál, a memóriákra kaptam 5.5-öt. Vinyó 5.7, Proci 6.1, grafika 6.8... Nem jelen semmit sem. Batman Arkham A. játék maxon megy phsyx nélkül 1440x900-ban élsimítással mindennel. Dirt 2 DX9-ben maxon, ugyan ezzel a felbontással 34 FPS-el. Sniper Ghost warrior is maxon, akadás nélkül, meg sem fogja a gépet.. Hát ennyit az élményindexről... :U Crysis, 1280-as grafon medium, high beálításokkal élvezhető. a 25-30 FPS megvan.. Ha már bencsmár progi, akkor a crysis is legyen itt. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24904) cellpeti válasza pete_21 (#24898) üzenetére


cellpeti
veterán

Köszi ez tényleg megoldotta a problémát. Nekem angol verziós van,csak magyarítottam. :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#24905) Morden24 válasza Sub-ZeRo (#24903) üzenetére


Morden24
nagyúr

Én hallottam olyanról, aki addig vette a gépet, még mindenből a maxot ki nem hozta ez miatt...

Alapjában véve nem lenne annyira rossz dolog, mert egy casual embernek relatíve jó iránymutató fejlesztés terén (nem a konkrét számösszeg, hanem a számösszegek közötti különbség; tehát ha pl. a legalacsonyabb értékem 2-vel kevesebb, mint az összes többi átlaga, akkor azért tudom, hogy mifenét kell cserélni), de annyian vannak rácuppanva ezekre a tetves szintetikus tesztekre és bencsmárk mocskokra, hogy komolyan mondom, ez már káros.
Crysis egyébként elég rossz példa, dx9-es engine, semmi optimalizáció magasabb directX verziókra, tehát kizárólag nyers erő ér bármit is. És még szar is :D

Sectumsempra - For Enemies

(#24906) Sub-ZeRo válasza Morden24 (#24905) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Há igen, e szem pontból jobb, hogy mi a gyenge láncszem... csak abból a szempontból meg hogy 300.000-et kiadni egy I7 980EE-re azért az már beteg, csak hogy elmondja, neki 7.9 az élmény indexe... :DDD
Ja és tényleg káros. :DDD
Azt csak azért mondtam, mert mindenki sokak ettől vannak elszálva mekkora játék. :DDD Hát szerintem is szar, csak 1 jó volt benne, mikor mondta hogy "fog engage" meg az ilyen szövegeket. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24907) pzstm válasza Morden24 (#24905) üzenetére


pzstm
titán

amúgyis aki nagyon erre veri a nyálát (esetleg valami mását :DDD ), az keresgessen aneten, megtalálhatja, hogy lehet átírni mindent maxra :B ;)
Akkor ha átjön Pistike lehet nagyfiúnak tűnni...és hetedhét országban nem lesz még csak közel sem akkora az e-pénisze senkinek ;] :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#24908) Morden24 válasza Sub-ZeRo (#24906) üzenetére


Morden24
nagyúr

Szerintem 7,9-es értékelés nélkül is beteg dolog kiadni 300.000-et egy i7 980EE-re :D

"fog engage"

Támad a köd, vagy mi? :D

(#24907) pzstm: Te figyejjémá', én úgy emlékszem, át lehet azt írni az 5,9-es értéknél nagyobbra is (még Vista alatt). Az elég nagy e-pénisz lenne, ha 99-esre? :))

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#24909) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Jelen pillanatban bitlocker meghajtótitkosítás folyik az egyik merevlemezen. Szeretném megtudni a következő dolgokat:

1. Ilyenkor hozzá szabad -e férni az adatokhoz, tehát megnyithatom -e a lemezt.
2. Rá lehet -e kattintani a bezárás fülre, majd később folytatni a titkosítást.

3. Mi történik, ha valamiért le kell állítani a gépet. Újraindulás után folytatódik a titkosítás?

A választ előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#24910) bobsys válasza petrusz82 (#24909) üzenetére


bobsys
addikt

1. nem ajanlott
2. nemtudom
3. igen

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#24911) 92K


92K
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy eddig a régi W7-en a C-volt a rendszer, D-az adat. Feltettem egy XP-t, megcserélte, D-volt a rendszer, C-volt az adat. eddig oké. aztán este feltettem egy W7-et, C lett a rendszer, de az adat D, ami XP-n a C volt elveszett a sajátgépből. megnyitottam a Disk Defragment-et, ott bent van az a partíció, ''Data-200GB" névvel, de betüjel nem áll a név mögött, míg a többinek igen.

Megnéztem itt, itt ki volt kapcsolva, bekapcsoltam, de semmi.:

Megnyitottam a W7 telepítőt, ahol ott volt a partíció E betűjellel, viszont a sajátgépbe az E jelenleg a telefonom memóriakártyája.

Tudnátok valami ötletet mondani, ami bevállhat? Nekem olyan "gyanúm" van, hogy nincs fix betűjele, ezért nem jelzi ki.

június 16-án leszek gépnél!telefonon elersz:30/624-8040

(#24912) bobsys válasza 92K (#24911) üzenetére


bobsys
addikt

lemezkezelo, betujelet hozzarendelsz, orulsz

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#24913) Morden24 válasza 92K (#24911) üzenetére


Morden24
nagyúr

Win7 alatt elindítasz egy lemezkezelőt (disk management), és adsz az adott partíciónak egy betűjelet.

Sectumsempra - For Enemies

(#24914) 92K válasza Morden24 (#24913) üzenetére


92K
csendes tag

ha kihúzom a D(pendrive)-t akkor adhatom neki a D-t?

jó lett, örök hálám srácok!

[ Szerkesztve ]

június 16-án leszek gépnél!telefonon elersz:30/624-8040

(#24915) Morden24 válasza 92K (#24914) üzenetére


Morden24
nagyúr

Tőlem aztán adhatsz neki X-et is :)
Egyébként igen, természetesen adhatsz neki D:-t.

Sectumsempra - For Enemies

(#24916) Sub-ZeRo válasza Morden24 (#24908) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor ne mtudom mit mond, de mikor aktiváltál egy képességet. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24917) Morden24 válasza Sub-ZeRo (#24916) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ja, végülis lehet "fog engaged" a lopakodás esetén, ha "fog" a fantázianeve a lopakodó módnak, bár én inkább cloak-ra tippelnék... de ki tudja, németek :DDD

Sectumsempra - For Enemies

(#24918) razor03


razor03
aktív tag

Sziasztok! Egy egyszerű kérdésem lenne, egy viszonylag egyszerű problémára.

2 oprendszer van a gépemen, az egyik partíción XP Prof SP3 a másikon Win7 Home Pr. 64 bit. Betöltés előtt a Win7 által felrakott boot managerből tudtam kiválasztani, hogy melyik oprendszer induljon el.

Most bizonyos okokból kértem egy XP javítást, az XP cd-ről, ami helyre pofozta a hibát, viszont ezáltal oda lett a boot manager-em! Ezt hogyan tudnám egyszerűen és manuálisan újra létrehozni?

Nem szívesen telepítem újra a Win7-et, ezért kérnék tőletek segítséget. :R

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#24919) pzstm válasza razor03 (#24918) üzenetére


pzstm
titán

Win7 DVD-ről bootolj be, és kattints a repair-re....vagy ezt már próbáltad? :U

(amúgy helyedben én végleg megválnék XP-től :B ;) )

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#24920) razor03 válasza pzstm (#24919) üzenetére


razor03
aktív tag

Még nem próbáltam. De megnézem.

Bizonyos dolgok nekem jobban mennek XP-n mint Windows 7 alatt. Régi játékok első sorban, illetve a Panda Antivírus Pro 2010 nekem fagyasztja a 64 bites Win7-et, pedig jogtiszta vírus irtóm van.

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#24921) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!
Hogyan tudom aktív kapcsolatra állítani az internetet win 7 alatt? (Router, ADSL)

Live poor, die ritch.

(#24922) Morden24 válasza razor03 (#24920) üzenetére


Morden24
nagyúr

Na, megint a Panda...

Egyébként Win7 alá pakolj egy x64-es MSE-t, vagy egy Avira-t, és ingyen ugyanott vagy, csak nem fagy tőle :)
Annyival jobban mennek a "régebbi" játékok, hogy megéri a dualboot? Ez nem kötekedés, puszta érdeklődés :B

Sectumsempra - For Enemies

(#24923) pzstm válasza razor03 (#24920) üzenetére


pzstm
titán

Bizonyos dolgok nekem jobban mennek XP-n
Tudsz esetleg konkrétumot is mondani?

Panda Antivírus
innentől nem is nagyon olvasnám tovább szívem szerint a kommentet.... MSE, Avira....mint ahogy azt Morden24 kollega is már mondta. Még azt is megkockáztatnám, hogy akár mindkettő hatékonyabb is :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#24924) Morden24 válasza pzstm (#24923) üzenetére


Morden24
nagyúr

Elég jó értékeléseket kapott amúgy, bár én egy régebbi személyes tapasztalat és egyébként sok fórumos vélemény okán annyira bízom a Pandában, mint egy három napja éheztetett kuvaszban.

Ellenben a megagiga és egyéb gargantuai jelzővel ellátott LOL az az egészben, hogy a saját honlapjuk szerint teljes mértékben Windows 7 x64-kompatibilisek; az alsó négyzetben tessék a technical requirements-re kattintani, de én is berakom, csak a békesség kedvéért:

Operating system: Windows® 7 (32 & 64-bit), Windows® Vista™ (32 & 64-bit), Windows® XP (32-bit)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#24925) atti_2010 válasza gyáliSanyi (#24921) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Hogy érted hogy aktív?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#24926) petrusz82 válasza bobsys (#24910) üzenetére


petrusz82
aktív tag

A 2-es kérdésemre a válasz, hogy leteszi az ablakot az óraikon mellé :)

Egyébként leállítottam majd újraindítottam a gépet, és nem kicsit rám jött a frász. A gép elindult ugyan, de 12 perc várakozás után sem töltődött be a rendszer teljes mértékben. Például az oldalsáv bizonyos elemei, vagy az óraikon melletti dolgoknak is csak egy része töltődött be. A start menü meg sem volt nyitható, ezért csak a reset gomb jöhetett számításba. Ezek után pedig a Windows indítása résznél kékhalál következett, csökkentett módban is.
Szerencsére valahogyan egy BIOS reset segített. Egyszer már jártam hasonlóképpen, szóval nagyon nem szerencsés nyomkodni a reset gombot, míg tart az indulás.
Bár gondolom ennek az esetnek semmi köze nincs ahhoz, hogy titkosítás közben lett újraindítva a gép.

(#24927) kraftxld


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Konkurencia által összelapátolt gép a következőket csinálja:
Szépen mennek a bios dolgai, majd mikor a betöltésnél a win7 csíkozna mielött a fényjelenségek vannak, megáll kb 1 percig a gép.
Amit meg tudtam hirtelen jegyezni a gépről:
Gigabyte lap, integrált VGA-val
Athlon II 555-ös proci (remélem jól írtam, már nem tudom figyelemmel követni annyiféle van)
4GB ram
160-as Seagate SATA vinyó
2 db 21"-os Viewsonic TFT
Hálókábel nélkül is ugyanezt csinálja.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24928) Fire/SOUL/CD válasza petrusz82 (#24926) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Bitlocker titkosítás esetén nem javallott semmilyen egyéb tevékenység, ne legyenek megnyitva alkalmazások, ne nettezzél, stb stb. Resetelés meg pláne nem. :F :W
Ha rászánod magad, akkor várd ki türelemmel, hogy befejeződjön a művelet, ellenkező esetben van rá esély, hogy telepítheted újra az OS-t és ami még rosszab, ha nem a rendszerpartíciót titkosítod, akkor elveszthetsz minden adatot a meghajtóról...

kraftxld
Ööö, a W7 nem "csíkozik", max telepítéskor egyszer (Vista töltöképernyőnek hívják ezt a csíkozós "jelenséget") Vagy valamilyen más "csíkozásról" van szó?

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24929) kraftxld válasza Fire/SOUL/CD (#24928) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Bocsi, igazad van, nem csíkoz, csak mikor előtűnik a windows logo az indítás elején. Csak a (C) Microsoft van kiírva fekete háttérrel kb 1 percig, nem történik semmi, majd rendesen betölt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24930) Morden24 válasza kraftxld (#24927) üzenetére


Morden24
nagyúr

A csíkozás még XP alatt arra a fázisra utalt emlékeim szerint, amikor drivereket tölt be, de az is csak azokon a gépeken látszott, amik tetves mód lassúak voltak.

Win7 bootup során egyáltalán nem csíkoz, csak telepítésnél, illetve dvd-ről bootolás esetén, ha pl. javítani akarnál. Amúgy bios post és egyebek után egyből jönnek a repkedő fények.

Sectumsempra - For Enemies

(#24931) kraftxld válasza Morden24 (#24930) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Jójó, nem csíkoz, csak így lassan éjfél környékén már nem nagyon vág az agyam :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24932) Fire/SOUL/CD válasza kraftxld (#24931) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Próbáld meg csökkentett módban elindítani(hálózat nélkül, csak úgy simán) és figyeld meg (már ha lesz rá lehetőséged), hogy melyik driver betöltésekor áll meg hosszú időre.
(Csökkentett módnál listázza az épp feldolgozás/betöltés stb alatt álló drivereket/modulokat stb)
Persze lehet, hogy pont olyan pl eszköz-driver vagy programmodul okozza/okozhatja a jelenséget, ami csökkentett módban be sem töltődik, de egy próbát talán megér...

Ezek szerint még Új-Zélandon vagy fellelhető... :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24933) bobsys válasza kraftxld (#24931) üzenetére


bobsys
addikt

szerintem meg menj be a mosokonyhaba, idd meg az egyik uveg bort es joccakat :))

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#24934) Laccoss válasza kraftxld (#24931) üzenetére


Laccoss
addikt

Egyesek szerint, az a csíkozás a 800x600as felbontás alatti töltőképernyő eredménye. Pl. netbookoknál fordul ilyesmi elő. Semmiképpen sem hiba, max érdekes jelenség. A driver dologban is lehet valami, mert pl. telepítéskor nálam is azt mutatja, ill. ha valami rendszerproblémából tér vissza a gép, akkor is előfordul.

(#24935) kraftxld válasza Fire/SOUL/CD (#24932) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Ez jó ötlet, majd nekiesek némi boot logging-al is ha legközelebb a gép mellett leszek.
Köszi a tippet.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24936) kraftxld válasza Laccoss (#24934) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Nem csíkoz :D
win7 indításkor csíkoz = xp indításkor csíkoz = magyarul tőt

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24937) gyáliSanyi válasza atti_2010 (#24925) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Hát valami ilyesmit mondtak.
Most ezeken az adatokon kéne javítani multy-ba:
kép

Live poor, die ritch.

(#24938) kraftxld válasza bobsys (#24933) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Egy fél üveg Sauvignon Blanc már lecsúszott, remélem nem lesz gond a timesheet-el mert most csinálom annyira pörgős nap volt.... tegnap meg hajnal fél 2-ig Win7-et downgrade-oltam...

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24939) Votyesz13


Votyesz13
tag

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne hogy windowsba hogyan lehet a hangot 16bit és 44100hz
ra átállítani?Ha egyáltalán lehetséges.

üdv bolvar

(#24940) kraftxld válasza Votyesz13 (#24939) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Felvételnél, lejátszásnál, vagy pontosan miért?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24941) Laccoss válasza Votyesz13 (#24939) üzenetére


Laccoss
addikt

Attól függ hogy lejátszó vagy felvevőeszközre akarod beállítani. Jobb egérgomb a kis hangszórón - kiválasztod - majd kiválasztod az eszközt - tulajdonságok - speciális fül.

(#24942) razor03 válasza pzstm (#24919) üzenetére


razor03
aktív tag

Sikerült, kértem egy javítást és gyönyörűen megcsinálta. Köszönöm, hogy segítettél. :R

Többiek: szerintem hasznos 2 oprendszert használni. Pl. egyszer úgy jártam, hogy XP-n a frissen telepített GeForce driver-em szemetelte a képet, és (akkor még) betöltöttem a másik meghajtón lévő Vistát ami megnyugtatott hogy a kártyámnak nincs baja, csak a driver nem stimmel. Ez csak egy egyszerű példa, de néha két értelmű hibába is futhat az ember, ami hardver hiba is lehet, és így lehetőség van a másik rendszerrel is próbát tenni.

Meg én többnyire a régi egyszerű/jól bevált rendszert/programokat használom, és erre elég az XP. Valamivel gyorsabbnak is érzem, mint a Windows 7-et. Utóbbit - lehet nevetséges - de csak új játékokra használom egyelőre. Crysis-ban is 8 fps különbséget mértem azonos beállításokkal az XP javára. Továbbá szeretek nosztalgiából régi játékokat felrakni, és erre is jó, a bevált XP. Előbb utóbb úgyis átállok teljes mértékben a Windows 7-re, de most még jó a mostani felállás.

Mostanában elég peches vagyok a gépemmel, ha bele néztek a "vírus a gépben" topikba, ott az előzménye annak, miért kellett most az XP-nek javítást kiadnom. Most már nem érdekes mi volt, de ha valaki tud magyarázatot szívesen fogadom, mert előjöhet még a hiba, amibe belefutottam!

Pandáról: nos, 3 évig egy számtek szaküzletben voltam eladó/szervizes. Norton antivirust, NOD-ot és Pandát tartottuk készleten. A NOD az ára miatt, illetve az 1 gépre telepíthetősége miatt kiesett. Pandának jó az ára, ráadásul 3 gépre telepíthető. Sokat gyorsult az utóbbi időkben, amit a dobozán hirdet, tudom nem kell mindent bekajálni, de a tapasztalat is azt mutatta, hogy tényleg megéri az árát. A gépek vírus irtásánál is bevált. Nekünk pl. az volt a tapasztalatunk, hogy az ingyenes vírus irtok szarok, mert a Panda rendre 5-10 vagy több vírust, vagy egyéb szemetet talált az ilyen free programok után.

Szóval pozitívnak éreztem, meg azt is meguntam, hogy a tört NOD-ESET folyton lekettyent, így vettem a Pandát. Ráadásul 2 gépünk van, meg egy noti, így pont jól jött. Aztán jött a hideg zuhany amit a vírusos topikban részleteztem (nem nagyon jött rá válasz, de végül megoldottam). Az meg hab a tortán, hogy nem megy 64 bites Windows7-el, pedig külön leszedtem a megfelelő verziót a Panda oldaláról, mert az enyém még a régi XP/Vista support-os volt. Olyat is hallottam, hogy a 64 bites Windows7 hibásan lett feltörve, ezért akadnak-fagynak vele bizonyos dolgok. Ha őszinte vagyok a Panda nem fagyott, hanem amíg le nem töröltem, addig megállta az egér/egész rendszer, majd pár másodperc után újra beindult és megint megállt. Na ez a nem semmi, ezért inkább leszedtem.

Most ott tartok, hogy 2 hónapig kapom még a frissítést a Pandától. Ha lejárt, vagy meghosszabbítom még 1 évre, vagy veszek egy Norton antivírust. Ezek után nem sok bizodalmam van a Pandával, hisz hiába volt jó az üzletben, ha otthon meg folyamatosan szívok vele :W . Tört/ingyenes vírusírtót nem nagyon akarok, ezért a Norton Antivirusban gondolkodom. Vélemények?

[ Szerkesztve ]

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#24943) Gorneck válasza razor03 (#24942) üzenetére


Gorneck
titán

Mert kb uazért a tudásért inkább fizetsz? Te tudod...

Gorneck#1239

(#24944) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Van olyan minialkalmazás amit ki tudok tenni az asztalra és jelzi, ha jött új e-mail-em? (gmail)

(#24945) Laccoss válasza Gabesz1019 (#24944) üzenetére


Laccoss
addikt

Gmail Gadget

[ Szerkesztve ]

(#24946) pzstm válasza Gabesz1019 (#24944) üzenetére


pzstm
titán

vagy EZ

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#24947) razor03 válasza Gorneck (#24943) üzenetére


razor03
aktív tag

Azt mondják, hogy ami ingyenes az olyan is...

A személyes tapasztalatomra alapozva az ingyenes vírus irtókat nem tartom jónak. Most már a Pandát sem. :))

Ezért kérdezem hogy mi a vélemény a Norton Antivirusról, mert semmilyen tapasztalatom nincs vele kapcsolatban, viszont aki megvette dicsérte. Két szék közé estem, mert ingyenes programot nem szívesen tennék fel, tört programot sem. Panda nem vált be. Norton is 3 gépre telepíthető, és ha kell kiadok értek 10k-t. Ennyi pénz elmegy sokkal szarabb dolgokra is. Azt akarom elérni, hogy legyen egy megbízható gépem végre amit nem kell havonta újra telepíteni, meg a nem várt bugokra megoldást keresni. :O

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#24948) Fire/SOUL/CD válasza razor03 (#24942) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

"Olyat is hallottam, hogy a 64 bites Windows7 hibásan lett feltörve, ezért akadnak-fagynak vele bizonyos dolgok."
Ugye ezt nem úgy kell érteni, hogy Te is ilyet használsz, mert akkor nem a Panda a ludas..
A Panda egyre nagyon "háklis", ha nem tiszta gépre teszik, hanem már megfordult előtte pár víruskergető, amik általában uninstal után is szépen bennhagynak fájlokat, reg bejegyzéseket stb. De ez megint nem Panda hibája.
Persze mindezek ellenére lehet, hogy épp nálad valamire "allergiás", azt meg csak halkan jegyzem meg, hogy W7 x64 alatt szinte nincs olyan víruskergető, aminek ne lenne valamilyen bugja...(meg anélkül is) :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24949) razor03 válasza Fire/SOUL/CD (#24948) üzenetére


razor03
aktív tag

Valahol olvastam, hogy nem tudják rendesen törni, ezért írtam hogy "olyat is hallottam". Az enyém sem jogtiszta, de mit lehet ilyenkor tenni? Rakjam vissza az x64-es Vistát :F ?

Amúgy ha már ennyire belemerültünk, akkor még részletezem, mert érdekes a jelenség. Módomban állt kipróbálni a Panda + Win7 x64 párost az enyémtől teljesen eltérő AMD-s konfigon. Szűz Windows, programoktól mentesen, csak a driverek mentek fel. Ott is a megfagyás szerű hibát produkált.

Azt kellene szétválasztani, hogy végülis a Panda nem megy semmilyen x64-es Windows 7-el, vagy a nem jogtiszta x64-es Win7 okozza az inkompatibilitást. Ha lenne jogtiszta 64 bites Windows7-em tuti megnézném mit produkál a Pandával. :R

[ Szerkesztve ]

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#24950) StLui válasza razor03 (#24947) üzenetére


StLui
veterán

Ez érdekes téma, én sosem használtam szinte vírusirtót, és még sosem volt vírusom, vagy nem tudok róla, 3 évente telepítem kb újra a gépet, és a router tűzfala megy gondolom, meg a win tűzfal is, oszt ennyi, néha használtam, 17 év alatt összesen fél évet, az egyik újságban kapott vírusírtót (nod). Igaz nem sokat emailozok, és ha ismeretlen akkor megy is a kukába, nem nézzek nagyon "extra " weboldalakat sem.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.