Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#23201) Sub-ZeRo válasza Morden24 (#23199) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A régit meg én nem tudom. :B Csak a 4-nél használtam 7-et ott nem lőtt ki.
Igen az marad.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23202) pzstm válasza Aslan (#23197) üzenetére


pzstm
titán

mindkét esetben a hálózat típusa otthoni hálózat?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#23203) pzstm válasza Aslan (#23197) üzenetére


pzstm
titán

dupla...sry :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#23204) Morden24 válasza Sub-ZeRo (#23201) üzenetére


Morden24
nagyúr

Könnyen lehet, hogy nekem még Vistás emlékeim vannak... :)

Sectumsempra - For Enemies

(#23205) DeFranco válasza Morden24 (#23200) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Windows Live essentials nem a Security essentials.

Akkor lehet, hogy tévedtem, és nem volt a required listában. Mindegy, a lényeg az, hogy a defender most már fent van. Gondolom nem sok vizet zavar, vagy igyen? Amit írtál azt megpróbálom.

A NOD 4.0-ás.

(#23206) Aslan válasza pzstm (#23203) üzenetére


Aslan
aktív tag

Természetesen!

(Pont ezért öl az ideg már jó ideje :()

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#23207) Morden24 válasza DeFranco (#23205) üzenetére


Morden24
nagyúr

Értem, miről beszélsz, tudom a különbséget a Live Essentials és az MSE között ;)

A Defender eddig is fent volt, mivel a Windows 7 (és a Vista) alapvető része, mint mondjuk a WMP. Tehát a Windows telepítés óta ott van az.

Gondolom nem sok vizet zavar, vagy igyen?

Nem zavar semmit.
Más lapra tartozik, de ha nem eredeti a Nod-od, akkor én kidobnám a frászba, és telepítenék egy MSE-t, vagy egy Avira-t.

Sectumsempra - For Enemies

(#23208) pzstm válasza Aslan (#23206) üzenetére


pzstm
titán

Advanced sharing settings.ben minden engedélyezve van?
Esetleg ha igen, akkor azadott mappánál megpóbálhatod, hogy tulajdonságoknál adsz jogosultásgot a másik gép felhasználójának.... (persze ehhez látnia kell emlékeim szerint a másik gépet...)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#23209) Sub-ZeRo válasza Morden24 (#23204) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem a vista kimaradt. :B

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23210) Aslan válasza pzstm (#23208) üzenetére


Aslan
aktív tag

[link]

Ez alapján csináltam.... pofon egyszerű "lenne" ha működne a csatlakozás. Néztem youtube videókat is... ott is így csinálták és aztán mikor csatlakoztatták a másik gépet .. beírták a jelszót, katt a tovább gombra és minden klappolt. (de nekem nem)

Persze ott is átnéztem a beállításokat többször is mindkét gép esetében.

Jogosultság kiosztásos műveletet még nem csináltam.... mellesleg a leírások alapján olyat elvileg nem is kell... szóval nem értem.

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#23211) pzstm válasza Aslan (#23210) üzenetére


pzstm
titán

vlaóban nem kell, de gondoltam egy próbát megér. Azért érdekes, mert odahaza 3 gépet 5-10msp alatt összekötöttem és hibátlanul ment minden. Nyomtatól kezdve a fájlmegosztásig tényleg minden klappolt. Nagyon hasznosnak tartom a Homegroupot, de így hirtelen lövésem sincs, mi lehet a baja :S
Esetleg 3rd party víruskergető? tűzfal? vagy egyéb "okosság"?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#23212) Sub-ZeRo válasza Aslan (#23210) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Routerban minden bevan lőve? Látják egymást, engedélyezve vannak az ehhez való dolgok? (nem tudom a pontos nevét most. :( )

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23213) DeFranco válasza Morden24 (#23207) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én értem, hogy érted, hogy értem... éééérteeemmhm?

Köszi a választ. :R

(#23214) Aslan


Aslan
aktív tag

A router jól be van konfigurálva azzal nincs gond.

NOD32 3.0 (64bit) megy az egyik gépen és ugyan ennek a 32bites változata a másik gépen.... mindkét gépen sima windows tűzfal dolgozik... más okosság nincs.

Most néztem ezt a jogosultságos dolgot... ha nincs csatlakozva a másik gép... akkor sajnos nem tudok neki jogosultságot adni.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#23215) polonic válasza Aslan (#23214) üzenetére


polonic
félisten

A windows tűzfalban ez így bevan állítva az otthoni csoportra?

(#23216) pzstm válasza Aslan (#23214) üzenetére


pzstm
titán

nah én egy Nod uninstall-t próbálnék első körben mindkét gépen, meg persze a tűzfalas beállítást is megnézném

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#23217) Aslan válasza polonic (#23215) üzenetére


Aslan
aktív tag

Igen... így van beállítva!

pzstm
Oké.. leszedem a NOD-okat és megpróbálom úgy is!

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#23218) polonic válasza pzstm (#23216) üzenetére


polonic
félisten

Egyébként nodnak nem kéne bántania, mivel az ugye tűzfal nélküli, semmit forgalmat nem blokkol.

(#23219) Laccoss válasza Aslan (#23214) üzenetére


Laccoss
addikt

IPv6 be van állítva TCP/IP -nél?

(#23220) Aslan válasza Laccoss (#23219) üzenetére


Aslan
aktív tag

IPv6-ot elvileg nem értelmez a routerem De ezt sajnos nem tudom biztosra.

De az IPv6-cím és a DNS - kiszolgáló automatikus kérése van bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#23221) polonic válasza Aslan (#23220) üzenetére


polonic
félisten

Ezt nézd meg.
Lehet az ipv6-tal van valami gubanc.
Az értéknél, amit ír, ott nullának kell állnia. Más érték nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#23222) Aslan


Aslan
aktív tag

Firmware-t nyomtam a routerre és jó lett. Na ilyennel sem találkoztam még :D

MINDENKINEK! köszönöm szépen a segítséget... úgy tűnik most már jó lesz.

Köszi még 1x! Üdv!

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#23223) BIZ0906 válasza Sub-ZeRo (#23185) üzenetére


BIZ0906
aktív tag

Szerencsére nekem nincs baj de amásik gépnél áll ez a hiba fent (AMD Athlon64 3200+ 2.2GHz; ATI Radeon HD 3650 AGP; 2GB RAM) ittm ár igen csak 100as pingből 30ast csinált.

(#23224) semetka


semetka
őstag

Vettem egy laptopot és ennél létrehozta az a 100megás rendszer számára fenntartott helyett. Amikor az asztalira raktam fel akkor nekem nem volt ilyen. Érdekelne hogy ezzel kell e vmit csinálni vagy csak amaradjon ott? Esetleg töröljem?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#23225) Sub-ZeRo válasza BIZ0906 (#23223) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát olyan géppel 7 alatt ne várj csodát... Arra inkább xp kellene. Az előző gépem hasonló volt kivéve a ram, meg a kártya és xp alatt gyorsabb volt.

semetka:Ne nyúlj hozzá, az a rendszernek kell. Azon vannaka bootfájlok. Az eszközkezelőben, ha van rajta betűjel vedd le róla.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23226) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Teljesen off a kérdésem, de itt hamar jön a válasz:P

Hogy tudnám kikapcsolni a nod32 4.2ben h amikor bekapcsolom a gépet ne egyből vmi ellenőrzés indítással kezdje ami leöli a gépet rendesen, főleg h van amikor menet közben is elkezdi:S:S

(#23227) Sub-ZeRo válasza szabonagyur (#23226) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Eszközök, és Ütemezés. Ott vedd ki a pipát, hogy ellenőrizzen.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23228) szabonagyur válasza Sub-ZeRo (#23227) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi, remélem jó lesz:D
Kicsit zavaró, hogy feleslegesen tolja a procit

(#23229) Sub-ZeRo válasza szabonagyur (#23228) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szívesen. Jó lesz, én is kinyomtam mert frissítés után szkennel. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23230) Laccoss válasza semetka (#23224) üzenetére


Laccoss
addikt

Asztalin már fel volt particionálva és gondolom nem partíciót töröltél, hanem csak formáztál. És felparticionált partíción már nem hozza létre a 100mbos részt. De ha törlöd a partíciót, és újra létrehozod, akkor máris ott a 100mbos partíció.

[ Szerkesztve ]

(#23231) semetka válasza Laccoss (#23230) üzenetére


semetka
őstag

Köszönöm szépen a gyors segítséget mindkettőtöknek.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#23232) Sub-ZeRo válasza semetka (#23231) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nincs mit. :B

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23233) P.Dude


P.Dude
őstag

Sziasztok!

A windows 7 installálásakor csak az a partició törlődik, amelyikre az OP rendszert teszem, igaz?

Mármint a többi partició nem törlődik. Gondolom nem, mert régebben az xp-nél se törlődött csak gondoltam megkérdem.

Zoll

(#23234) polonic válasza P.Dude (#23233) üzenetére


polonic
félisten

Szia!

Magától semmi sem törlődik, csak akkor ha te azt csinálod.

(#23235) pukkancska válasza P.Dude (#23233) üzenetére


pukkancska
tag

Így van :K
De azért üres partícióra telepíts, nehogy véletlenül valami adat lássa a kárát.

(#23236) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Sziasztok.
Ma egy erdekesseg lepett fel, miszerint a WU nem rendesen frissiti az MS Silverlight-ot.
En tobb, masik bongeszot is hasznalok mint az IE8-at es bar lattam hogy jott ki ujabb verzio pl az USite-on, de nem telepitettem fel mert ugy gondoltam hogy a foltozo kedden jon majd a frissites. Erre ma elmentem FF-el a Microsoft Silverlight oldalra, es rogton feldobta az ablakot hogy frissitsem a progit. Meg is tettem, leszedtem egy setup.exe-t - meg jo hogy ilyen banalis neve van - telepitettem es ujra inditottam az FF-et. Pedig a WU-ben minden be van pipalva csupan manualisan frissitek. Azert irtam mert volt akinek nem ment a Silverlight telepitese, aki pedig csak Opera-t hasznal - alapbol az Opera atveszi az FF pluginkat - annak itt egy tipp.

(#23237) BIZ0906 válasza Sub-ZeRo (#23225) üzenetére


BIZ0906
aktív tag

Hát akkor marad a koprumisszum :)

(#23238) Laccoss válasza Steelmanus (#23236) üzenetére


Laccoss
addikt

A WU-n szerintem csak az IE által használt vagy szükséges Silverlight van. Gondolom neked firefox kompatibilis kellett.

(#23239) Steelmanus válasza DeFranco (#23205) üzenetére


Steelmanus
addikt

Mar hogyne szamitana ha ket virusirto versenyez egymassal fokent a Valos ideju keresesben. Vagy az egyik vagy a masik. Mivel a Nod erosebb a Defender-nel viszont pariban van a MSE-vel - ami alapbol kikapcsolja a Defender-t - szoval valasztanod kellene mert az egyik a Nod/Defender kozul felesleges.
Igaza van Morden24 Tarsunknak szedd le a Nod-ot fokent ha az nincs jol bekonfiguralva hanem csak az alapbeallitassal mukodik.

(#23240) Steelmanus válasza Laccoss (#23238) üzenetére


Steelmanus
addikt

Miert nem csak egy Silverlight van?
Epp olyan mint a Java, egy van es ha felteszed az IE8 FF stb felismeri.

[ Szerkesztve ]

(#23241) Laccoss válasza Steelmanus (#23240) üzenetére


Laccoss
addikt

Már úgy értem, hogy mondjuk firefox nem azt a silverlightot használja, mint amit az IE. Igazából nem használom semmire a silverlightot, néhány oldalon kérik, ennyi. De azt tudom hogy nekem is update felrakta, de firefoxnál is fel kellett rakni.

(#23242) Sub-ZeRo válasza BIZ0906 (#23237) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23243) DeFranco válasza Morden24 (#23195) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Sajnos ez nem segített. Törtöltem a mappa tartalmát, és nyomtam egy keresést, de nem hozta le a frissítést. Mellékelek egy képet:

(#23244) #93794560 válasza Laccoss (#23241) üzenetére


#93794560
törölt tag

Én letöltöttem a Silverlight telepítő exe fájlját, és manuálisan telepítettem. Így az IE és a Firefox alatt is működik, nem kellett mindegyik böngészőhöz külön.

(#23245) Steelmanus válasza Laccoss (#23241) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hat nem tudom de itt egy kep amit a WU rol keszitettem.
.
Es itt van az osszehasonlitas, a jobboldali az a mar fentlevo WU-s a baloldali pedig amit most tettem fel mert kerte az FF.

Kicsit furcsa, mert ugyan a fajlverzio szama emelkedett, de nezd meg a modositas datumat, az pedig eppen forditva van :D
A lenyeg hogy mukodik minden bongeszo alol.

Egy kis erdekesseg:

Miert is? Egyszeru mappa Program neven semmi nem utal rendszermappara meg a karakterek szama sem eri el a 8-at.

[ Szerkesztve ]

(#23246) Daffni2 válasza Steelmanus (#23236) üzenetére


Daffni2
addikt

:R Köszönöm a tippet, most már működik az Operával is a Silverlight :C

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#23247) matykooo


matykooo
aktív tag

Nah megoldódott a problémám, egy getdataback-kel sikerült visszamásolni a dolgaimt:) köszi mindenki aki segteni próbált!

''a walesi srác aki legenda lett''

(#23248) < CyberBob > válasza DeFranco (#23243) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ne foglalkozz vele majd ha jön a következő (frissebb) a WU-ról az majd felmegy.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#23249) Steelmanus válasza Daffni2 (#23246) üzenetére


Steelmanus
addikt

Jo ilyet olvasni, orulok hogy segithettem.

(#23250) jerry311


jerry311
nagyúr

Hogyan lehet Windows 7-ben abszolút metric-et állítani egy route bejegyzéshez?
Bármit állítok, hozzáadja az alap metric-hez. Ha kézzel állítok metric-et egy hálózati kártyára, akkor azt adja hozzá a route add parancsban meghatározott metric-hez.
Ja, és persze a TCP/IP paraméterek közt beállított metric sem az, amit beír az ember, hanem +1.
WTF? :W

Ez olyan szépen működött XP-ben, miért kellett elrontani? Aki eljut odáig, hogy ezzel foglalkozzon nagyon jól tudja, hogy mit akar, nem kell a Windows automata hülyesége... :(

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.