Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#23651) Laccoss válasza gedikart (#23650) üzenetére


Laccoss
addikt

Van, de az inkább a internetsebességre vonatkozik. Pontosítva inkább csak 20%ot fent tart a frissítések letöltésének, amit nem igazán veszel észre ha nem fut épp az update.

[ Szerkesztve ]

(#23652) #67688960 válasza tomiee85 (#23648) üzenetére


#67688960
törölt tag

lehet hogy az usb-vel van gáz, kapcsold ki az energia gazdálkodást vagy mit, vagy cserélj drivert vagy ilyesmi, vagy másik driver a hálókarihoz

(#23653) bobsys válasza band1103 (#23644) üzenetére


bobsys
addikt

nem kerul penzbe, aktivalni peldaul azert kell, mert igy lehet kovetni hogy hanyan probaltak ki

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23654) pzstm válasza band1103 (#23644) üzenetére


pzstm
titán

rányomsz az activate gombra, és neten keresztül elintézi magának ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#23655) Morden24 válasza bolic (#23647) üzenetére


Morden24
nagyúr

Semmit nem fog változni a játékteljesítmény, ha egy app nem tud párhuzamosan futni, akkor nem fog.

Az XP-n azért volt ennek hatása, mert ott az OS a saját process-eit sem osztotta el a magok között. Vistánál és 7-nél ilyen gond nincsen.

Sectumsempra - For Enemies

(#23656) D@ni88


D@ni88
addikt

Nem fogadja el az msdnaa-s kódomat a win7. milyen telefonszámot kell ilyen esetben hívni?

(#23657) Lenry válasza D@ni88 (#23656) üzenetére


Lenry
félisten

ezt

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23658) BullZeye válasza Sub-ZeRo (#23646) üzenetére


BullZeye
veterán

Én is most raktam fel 6.10-et, csak nem tetszik ahogy kiírja a hangerő szabályzót :) de mind1, remélem ezzel már jó lesz.

(#23659) szabonagyur válasza Lenry (#23657) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez a link készítés hatalmas lett, grat :D :D :D

(#23660) joysefke válasza joysefke (#23606) üzenetére


joysefke
veterán

Felhívtam a MS ügyfélszolgálatát, hogy nem megy a win 7 Enterprise, mert aktiválni kéne, (a problémát lásd lennt) Két emberrel beszéltem, az első nem érezte magát illetékesnek, a második meg csak azt szajkózta, hogy "az aktivációért felelős rendszerfájlok megsérültek, telepítsem újra az egészet" :Y

Mit tegyek? Lehet egyáltalán a Win 7 Enterprise 90 napos trialját telefonon keresztül aktiválni?

J.

letöltöttem a microsoft oldaláról egy Win 7 Enterprise 64bit telepítőt amelyet sikeresen fel is installáltam. Elvileg 90 napos triál verzió, ennek ellenére tegnap vagyis kb 2 héttel az installálás után elkezdte dobálni az üzeneteket, hogy az aktivációs periódus lejárt, valószínűleg szoftverhamisítás áldozata vagyok, stb. Egyszer ki is kapcsolta a gépemet.
Mit tegyek? Nem akarom az oprendszert újra rakni és szeretném a 90 napomat kihasználni. A gépnek, amelyre felraktam nincsen netje.

(#23661) D@ni88 válasza Lenry (#23657) üzenetére


D@ni88
addikt

de itt valami 6 számjegyből álló szarságot kér. ezt honnan kéne vágnom? msdnaa-n nincs fent ilyen

(#23662) virkir válasza joysefke (#23660) üzenetére


virkir
veterán

Nem lehet csak interneten keresztül automatikusan a beépített regisztrációval.
Vedd a hónod alá a gépet és vidd el valahova ahol tudsz rá netet kötni.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#23663) zoli8x


zoli8x
csendes tag

Ha Bitlockerrel titkosítok több vinyót, akkor tehetek több kulcsot egy usb-meghajtóra a gyökérkönyvtárba?

Ha újrateszem a win7etm akkor ugyanúgy encodolhatom a vinyó tartalmát ?

Mire való másra az usb-re mentett kulcs-file ? csak arra, hogy ha elfelejteném a kódomat?

(#23664) bobsys válasza D@ni88 (#23661) üzenetére


bobsys
addikt

egyetemi halozaton tudod aktivalni (ott van kms server)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23665) D@ni88


D@ni88
addikt

Na rájöttem hogy szar számot hívtam:D mondom a nőnek 4perc várakozás után, hogy van egy msdnaa-s kódom amit nem fogad el. Erre leállít hogy akkor a rendszergazdával beszéljek... Neki ahhoz semmi köze :W

(#23666) bobsys válasza zoli8x (#23663) üzenetére


bobsys
addikt

igen
igen
csak a kulcsal tudod inditani a gepet

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23667) bobsys válasza D@ni88 (#23665) üzenetére


bobsys
addikt

Erre leállít hogy akkor a rendszergazdával beszéljek
mert vele is kell beszelned

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23668) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

A Windows 7-ben hol találom a "Lemezkezelő"-t? Be szeretném állítani, hogy a különböző merevlemezek és azok partíciói ABC sorrendben legyen besorolva de egyszerűen képtelen vagyok megtalálni! :(((

A segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#23669) Morden24 válasza BenJoe80 (#23668) üzenetére


Morden24
nagyúr

Őőő, beírod a start menu-be, hogy lemezkezelő, vagy disc management? ;)

Sectumsempra - For Enemies

(#23670) BullZeye válasza BenJoe80 (#23668) üzenetére


BullZeye
veterán

Start Menü - Számítógép - Jobb gomb - Kezelés - Lemezkezelés

[ Szerkesztve ]

(#23671) BenJoe80 válasza BullZeye (#23670) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Jól eldugták... köszi BullZeye, megvan! Van egy olyan érzésem, hogy még lesznek hasonló bújócskázások a Windows 7-tel, így rögtön XP után. :R

Morden24 kösz a tippet neked is, de be kell látnod, hogy az előbbi megoldás jobb... :DDD

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#23672) zoli8x válasza bobsys (#23666) üzenetére


zoli8x
csendes tag

Értem, még annyi lenne, hogy pl. 3 partíció van egy vinyón, mind a 3at külön lockolom , de ugyanaz a jelszó lehet mind3 partíciónak? és egy helyre is menthetem az usb-n ? akkor sincs baj? és még 1 vinyóval ugyanezt eljátszhatom ?

(#23673) polonic válasza BenJoe80 (#23671) üzenetére


polonic
félisten

Nincs az eldugva. Az xp-nél is ugyanígy érhető el.
Jobb klikk a sajátgépre és kezelés.

Szerintem meg a start menüs megoldás a jobb. Nem kell kattingatni, keresgélni, ha nem találsz valamit, csak elkezded írni és ott lesz rögtön.

[ Szerkesztve ]

(#23674) Morden24 válasza BenJoe80 (#23671) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha valamit nem tudunk, akkor Vista óta a legegyszerűbb módja a megtalálásának a Start Menu keresősávja ;)

Persze értem én, fejjel lefelé fél szemmel tükörből olvasva is meg lehet ám érteni az adott könyvet :D

Sectumsempra - For Enemies

(#23675) bobalazs válasza zoli8x (#23672) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Három partició, három vinyó, nem tök mind1?
Nem vok, hozzáértő, laikusként mondom...

(#23676) BullZeye válasza BenJoe80 (#23671) üzenetére


BullZeye
veterán

Én XPben is CSAK így tudtam XD nem tudtam, hogy van külön lemezkezelő :P

(#23677) Воланд


Воланд
titán

Sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogy a stop 0x0000007f jelű hibát okozhatja-e videomemória hiba? Többször is ezzel a hibaüzenettel fagy le a gép, de elég érdekesen. Játék alatt egyáltalán nem, simán asztalon netezés közben (konkrétan fényképezőgépről másoltam fel képeket, futott az uTorrent, firefox, speedfan, msi afterburner, speedfan, meg a szokásos windows cuccok), sőt olyan is volt, hogy nem is használtam a gépet csak az uTorrent ment. Egyszer egy avast sys fájlra hivatkozott, akkor az avast tűzfalat kilőttem, de azóta többször is lefagyott, de terhelés alatt sohasem. A videokártyát azért írtam, mert memóriahibás volt, elvileg cserélték, de gyanús nekem, hogy csak javítva volt. A rendszer friss, egy nap alatt 3-szor telepítettem újra és azt tudom, hogy memóriahibánál a windows7 (sőt egyik windows sem) nem hajlandó feltelepülni. Most levettem az avastot, hd tune-val ellenőrzőm a merevlemezeket, a kártyán volt futtatva ebben a gépben is meg egy másikban is furmark.
Előre is köszönöm a segítségeket! :R

Szerk.: Természetesen minden driver friss, a windows 64bit-es, amíg nem fagyott, addig mentek az automatikus frissítések is, azóta azt kikapcsoltam. A rendszernapló nincs tele hibaüzenetekkel, főleg nem fagyás előtt.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23678) BenJoe80 válasza polonic (#23673) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Igen? Ez nekem új. Bár én XP-ben mindig a "Klasszikus Windows" kezelőfelületet használtam és ott úgy volt, hogy Start menü\Beállítások\Vezérlőpult\Felügyeleti eszközök\Számítógép-kezelés\Lemezkezelés. Na mármost, ezek után - összehasonlítva a Windows 7-el - igenis el van dugva - legalább is nekem (bár elismerem, hogy az általam ismert mód inkább elvan dugva; tucat kattintgatás kell hozzá). :DDD

Én meg csak így ismertem... :DDD

[ Szerkesztve ]

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#23679) BenJoe80 válasza Morden24 (#23674) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Hmmm... ezzel most újat mondtál... tehát oda beírom pölö, hogy "Lemezkezelő" és már ki is dobja? Ezt ki kell próbálnom... tudod, nekem kimaradt a Vista. :B

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#23680) Воланд válasza Воланд (#23677) üzenetére


Воланд
titán

Na ismét lefagyott:

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: 7f
BCP1: 0000000000000008
BCP2: 0000000080050031
BCP3: 00000000000006F8
BCP4: FFFFF80002C9FAAF
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

HD tune hibaellenőrzés futott a rendszervinyon, elindítottam az uTorrentet (a letöltések másik vinyon vannak) és rögtön kék halál, avast már nem volt fenn.

Szerk.: Asszem megint újrarakom a rendszert, minél kevesebb szemetet felpakolva, hátha megjavul a cucc.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23681) bobsys válasza zoli8x (#23672) üzenetére


bobsys
addikt

bobalazs jol irja mindegy hogy particio vagy vinyo (vinyon is a particiot titkositja)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23682) bobsys válasza Воланд (#23680) üzenetére


bobsys
addikt

Symantec AntiVirus Corporate Edition 8.0 vagy NSI Software's Double-Take okozhatja
meg meg kismillio mas is, ajanlom az elso hozzaszolast (BSOD resze)
RAM, alaplap vagy nem passzolo memoriak is okozhatjak

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23683) Sub-ZeRo válasza BullZeye (#23658) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:) Nekem azért tetszik, hogy látom.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23684) BullZeye válasza Sub-ZeRo (#23683) üzenetére


BullZeye
veterán

nah igen, de 4.8nál ki is sütötte a szemed olyan jól láttad azt a neon zöld kiírást ami egész képernyő széles volt, ez meg ha valami olyan honlapot nézek ami szürkés, már el is veszik, viszont olyan brutál zöld színt semmi lés senki se használt! XD

(#23685) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
Eddig XP-m volt, most Windows 7-re váltottam, azonban gond van az 5.1es Logitech X-530as hangfalrendszeremmel. Ha elindítok egy zenét csak az első három hangszóró szól, a hátsó kettő nem. XP alatt nem volt ilyen probléma, ment mind szépen. Külön drivert nem tudok feltenni, a windows 7 alapból felismerte az integrált hangkártyát, a gyártó honlapján nincsen driver ehhez az operációs rendszerhez. (ASUS P5K a lap)
A Vezérlőpultban csináltam egy hangfal konfigurálást, beállítottam, hogy 5.1, lefuttattam egy tesztelést is, ami minden hangfalat külön tesztel, itt megszólalnak a hátsók is, de zenénél továbbra sem.
Várom a javaslatokat :R

(#23686) Sub-ZeRo válasza dave93 (#23685) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha nincs driver 7 alá, akkor ne reménykedj ilyenben, hogy szól majd.
A másik, hogy egy zene neked nem fog 5.1-ben szólni, mert te beállítottad. Egy mp3-as zenében csak 2 hangsáv van. Azért mert xp alatt és a driver alatt te ráeröltetted hogy a sztereó zenét 5.1-ben adja ki win 7-ben driver nélkül nem fog menni. Én is hallgathatnám a sztereó zenét 5.1-ben, nem szólna jobban. Csak kiadja minden hangfalra és kész. Ezzel én sokat "játszottam" és arra jutottam hogy a zene csak sztereóban szól szépen. Ha niincs hozzá driver akkor békélj meg vele. Hidd el, szebben szól sztereóban a sztereó zene.

BullZeye:z jó. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23687) Vanir válasza Vanir (#23622) üzenetére


Vanir
veterán

Bump.
Még mindig várnám a választ. :O

[ Szerkesztve ]

(#23688) #67688960 válasza Vanir (#23622) üzenetére


#67688960
törölt tag

háhá, tényleg nagyon kicsik!
megoldás: ablak tetejére jobbos/properties/állítsd át, okké bezár, csak új megnyitás alkalmával lép életbe
üdv!

(#23689) Sweet Lou 6 válasza dave93 (#23685) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Próbáld meg rátenni a Vistás drivert. Szinte az összes Vistához készült driver megy Win7 alatt.

sweetlou6.wordpress.com

(#23690) polonic válasza dave93 (#23685) üzenetére


polonic
félisten

Szia!

Nem az alaplap gyártó holnapján kéne kereseni a drivert, ott régiek vannak, ritkán frissítik, vagy egyáltalán nincs is, ahogy írod. Ezen realtek chip van, ha jól tudom. Tessék elnavigálni a realtek oldalára, ott kb minden két hétben friss driver van. Éppen most jelent meg a legfrissebb nem rég. HD audio driver gyűjtőnév alatt található meg az összes hd realtek hangchip drivere.

[ Szerkesztve ]

(#23691) Sweet Lou 6 válasza polonic (#23690) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Az még jobb, ha Realteke van, annak van Win7-hez drivere.

sweetlou6.wordpress.com

(#23692) Воланд válasza bobsys (#23682) üzenetére


Воланд
titán

Kettővel fentebb leírtam a pontosabb hibajelenséget. Ezen a gépen volt már xp (x86), vista(x64), windows7 minden probléma nélkül. Random fagyások eddig is voltak, de nem ilyen sűrűn és azokat általában sikerül megoldanom. Most viszont itt van ez, hogy szétterhelem a gépet és semmi hiba nincs, mikor meg szinte idle állapotban van akkor egymás után dobálja a 7f-el jelölt fagyásokat. Ami itt érdekes, hogy semmi program nem mutat ki semmi hibát és mint fentebb is írtam egy hardverhibás (memória, merevlemez) számítógépre szvsz soha nem menne fel nem csak a windows 7, de xp és vista sem. Amikor meghalt a videokártyám memóriahiba miatt már újraindulni sem volt hajlandó. Most újraraktam a rendszert, mindent ami kell felteszek szépen sorjában és majd kiderül, hogy mi lesz.

Szerk.: HD tune nem jelzett hibát a vinyoknál, mondjuk az ata-s azt még régen kicsit tönkre vágtam (sikerült nagy igyekezetemben fordítva feltennem a kábelt, az egyik láb kicsit meghajolt, de vissza lett állítva, plusz egy kicsit forrasztva, azóta azon a vinyon csak a letöltések vannak, semmi fontos), szóval nem tom mi lehet a hiba forrása.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23693) bobsys válasza Воланд (#23692) üzenetére


bobsys
addikt

javaslom meg az elso hozzaszolasban levo programot
a hibakodon kivul meg a hibazo filet is megmondja azzal meg elorebb lehet jutni

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23694) Воланд válasza bobsys (#23693) üzenetére


Воланд
titán

Megnézem, de remélem nem lesz rá szükségem, most, hogy újraraktam a rendszert.

A kérdés elkerülése végett, nem hivatalos a windows. Ez van ezt kell szeretni. Ezzel is úgy vagyok, mint más programmal. Kipróbálom, tetszik, megveszem. Erre is már csak a pénz hiányzik. De ha hardverprobléma akkor cseszhetem az eredeti windowsomat. :(

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23695) band1103 válasza pzstm (#23654) üzenetére


band1103
őstag

:Y Bakker. Ha tudom hogy ilyen egyszerű :R
:B

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#23696) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Vazze... kezd tele lenni a hócipőm. Tudna valaki segíteni? Felraktam a Windows 7-et, ment is minden szépen. Következő lépés az alaplap telepítő lemeze a driverekkel. Kiír elsősorban valamit, hogy csak OS ill. XP rendszerrel működik. Okay, akkor próbáljuk egyesével. A Realtek drivert okoskodás nélkül telepíti és kéri, hogy indítsam újra a rendszert. Megtörtént...

Azóta semmi. Elsőnek még csak kiírta, hogy ilyen-olyan meghajtók vannak benne de aztán megállt. nyomtam némi várakozás után egy Ctrl+Alt+Del-t és azóta csak annyit tesz, hogy megjelenik a képernyőn az alaplap logoja - Proactive ai P5GD1 Pro - aztán szevasz; álldogál egy helyben. Azóta is. Ilyenkor mi van? Még csak újra sem tudom telepíteni Win7-et.

Hogyan bírom működésre a gépet? Továbbá, honnan a bánatból kapok én az alaplaphoz olyan drivert amit a Win7 elfogad (szerintem a Realtek driver tett be neki, fene a válogatós fajtáját)?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#23697) Xterms


Xterms
tag

Sziasztok!

Ezt az idióta programkompatibilitási segédet (még a neve is borzalmas) hogy lehet kikapcsolni? Nagyon idegesítő, hogy minden programnál bepofázik az indítás után. :(((

Előre is köszi!

Üdv.:
Xterms

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#23698) Sub-ZeRo válasza BenJoe80 (#23696) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

7 alá nem kell driver cd, csak ha nem kaptál alapodhoz, meg ha mindnet felismer, akkor nem kell feltelepíteni semmit. Szerintem csökkentetmódba lépj be (F8) és onnan töröld le a drivereket amiket felraktál.

Xterms:UAC a neve neki. A csúszkát húzzd le ha zavar.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23699) Laccoss válasza Xterms (#23697) üzenetére


Laccoss
addikt

Szedj le újabb verziót, ami már win7 kompatibilis, és nem fog beszólni:)

Persze csak ha nem az UACra gondolsz.

[ Szerkesztve ]

(#23700) som_ati


som_ati
csendes tag

Sziasztok!

Eddig XP-m volt most tettem fel a win 7-et és a gépben lévő második vinyót nem látja a rendszer! Mit csináljak?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.