Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#23301) Laccoss válasza ravgab (#23300) üzenetére


Laccoss
addikt

Próbáld meg a Start menü - vezérlőpult - alapértelmezett programok - fájltípus vagy protokoll társítása adott programhoz-t.

(#23302) ravgab válasza Laccoss (#23301) üzenetére


ravgab
csendes tag

Így se jó :(

(#23303) Laccoss válasza ravgab (#23302) üzenetére


Laccoss
addikt

MPC-t feltelepítetted, vagy csak felmásoltad?

(#23304) ravgab válasza Laccoss (#23303) üzenetére


ravgab
csendes tag

Sima mpc-ből csak felmásolós van nem? home cinemából láttam installálósat, de az nemjó, mert rosszul rakja ki tvre filmet.

(#23305) Sub-ZeRo válasza ravgab (#23304) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

x64-et telepítettél fel? Mert alá az kellene, nem 32-es.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23306) ravgab válasza Sub-ZeRo (#23305) üzenetére


ravgab
csendes tag

Sima mpc-ből csak 32bites van, hc-ból 64bitest vettem fel.

De érdekes, hogy mkv filet simán hozzá tudom társítani, de avi-t, wmv-t nem.

[ Szerkesztve ]

(#23307) ravgab


ravgab
csendes tag

Ok sikerült megcsinálni:) A vinyó betűjelét megváltoztattam, registryben pedig régi hely szerepelt. (mondjuk azt nem tudom, hogy ha máshova másoltam programot és onnan tallóztam be miért nem volt jó)

(#23308) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Nem tudja vki hogyan lehet előcsalni a csökkentet módot?Mert az F8 ra nem csinált semmit se csak simán betöltött a win.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#23309) pukkancska válasza Jégkokó (#23308) üzenetére


pukkancska
tag

Pedig az F8-al kell. :U

Ha több op. rendszer van a gépen, akkor a kiválasztás után azonnal kezd el nyomogatni az F8-at.

[ Szerkesztve ]

(#23310) krammerka


krammerka
őstag

Üdv!

Kérdésem lenne,hogy win7 után,miért nem tudok xp-t visszarakni?
Kékhalál az xp telepítése közben,amikor megtalálja a merevlemezt.

(#23311) virkir válasza krammerka (#23310) üzenetére


virkir
veterán

lehet AHCI módban van a HDD-d?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#23312) Sub-ZeRo válasza krammerka (#23310) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

AHCI-be van a biosban beállítva a merevlemez, ezért kékhalálozik.
Ha most xp-t raksz vissza, akkor ide módba kell állítani, de utána meg a win7 fog kékhalálozni. Mert nem AHCI módban van a vinyó.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23313) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, hogy hogyan lehet parancssorból alvó állapotba küldeni a Win7-et? Ha egyáltalán lehet ilyet. Vagy valami billentyűkombináció is jó lenne. Nincs a billentyűzetemen alvás gomb, viszont valamelyik funkciógombot átprogramoznám, ha lehet.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#23314) Lenry válasza Jim74 (#23313) üzenetére


Lenry
félisten

rundll32 powrprof.dll,SetSuspendState

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23315) kraftxld válasza Sub-ZeRo (#23312) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Fel lehet rakni az xp-t megfelelő storage driverrel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23316) Sub-ZeRo válasza kraftxld (#23315) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha van benne ahci driver az xp telepítőbe persze. Ha gyári, abban nincs benne.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23317) Jim74 válasza Lenry (#23314) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm. :R
De azt hiszem, hogy ez a hibernálás. Legalábbis nem ugyanazt a hatást érem el vele, mintha menüből alvásba küldeném a gépet (pl. nem villog a power led, hanem egyszerűen csak nem világít. Meg nem is ugyanúgy éled fel).

(#23318) Jégkokó válasza pukkancska (#23309) üzenetére


Jégkokó
veterán

Folyamatosan nyomkodtam a bootolástól kezdődően és nem történt semmi se, ráadásúl még csak nincs is másik oprendszer a gépen. :F

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#23319) krammerka válasza Sub-ZeRo (#23312) üzenetére


krammerka
őstag

ezt megnézem....... :R

(#23320) krammerka válasza Sub-ZeRo (#23312) üzenetére


krammerka
őstag

raid/achi disabled-n van..........
Esetleg máshol kell keresnem?

(#23321) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

Újra telepítettem a Win7-et, mert kicseréltem az alaplapom. Működik minden, csak az oldalsávot nem tudom visszavarázsolni. Az előzőn volt, most a gadget-ek megvannak, csak az oldalsáv hiányzik hozzá. Hogy kell ezt bekapcsolni? Win7 Ultimate rendszerem van.

(#23322) virkir válasza Lala6 (#23321) üzenetére


virkir
veterán

Az érdekes mert a 7-ben nincs oldalsáv és nem is volt egyik verzióban sem.
Esetleg valami programmal lehetett megoldani.
Itt már szabadon rakosgathatod a gadgeteket ahova akarod.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#23323) HZoli87


HZoli87
veterán

Sziasztok!

Lennek egy kérdésem, mit jelent az eszközkezelőben a lefelé mutató nyíl? :F

(#23324) Sub-ZeRo válasza krammerka (#23320) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem, jó helyen vagy. Tuning van a gépen? Bár attól nem szabadna kékhalálozni az xp-nek. Bár ha a biost belövöd alapra és utána megpróbolod, hátha... Lehet hogy nem tetszik neki valami a biosban...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23325) HZoli87 válasza HZoli87 (#23323) üzenetére


HZoli87
veterán

Megoldottam.

(#23326) Lala6 válasza virkir (#23322) üzenetére


Lala6
őstag

Itt egy kép, ezen jól látszik, hogy a jobb oldalon ott az oldalsáv: [link] Fent ott egy + és jobbra-balra nyíl, kicsit sötétebb a háttér az oldalsávnál.

(#23327) Sub-ZeRo válasza Lala6 (#23326) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen ez vista. 7 alatt így van -> 7
Ha ilyened volt 7 alatt akkor biztos nem erkó win7 telepítő volt, hanem valami mókolt... :U

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23328) Milan86


Milan86
tag

Valaki megtudna nekem mondani hogy az automatikus ablak méretezést hol lehet kikapcsolni a windows 7ben nem akarom kitenni full képernyőre de ahogy felhúzom fentre egyből átállítja. Több ablakot kellene széttennem kell minden hely de ahogy fent "kilógna" egyből visszateszi.

(#23329) krammerka válasza Sub-ZeRo (#23324) üzenetére


krammerka
őstag

megpróbáltam anyám gépére is visszarakni az xp-t,a helyzet ugyanaz:kékhalál :F

(#23330) Sub-ZeRo válasza krammerka (#23329) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkorz xp lemezben van hiba...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23331) Milan86 válasza Milan86 (#23328) üzenetére


Milan86
tag

storno meg találtam

(#23333) Matamata


Matamata
aktív tag

Nemrég már kérdezgettem itt, de igazi megoldást jelentő választ nem kaptam rá, hogy mitől fogy a szabad lemezterület a rendszermeghajtómon, látszólag minden ok nélkül. Kb. 5-6GB-t "túnt el". Ebből 2,5-3GB a temp ami ezt a méretet 3-4 nap alatt éri el. :Y A többinek nem akadtam még a nyomára, de igazándiból ötletem sincs, hogy mi lehet. Árnyékmásolat, rendszer visszaállítási pont, hibernáció mind ki van kapcsolva, törölve. CCleaner se talál a temp-en kívül szemetet. Vírus, kémprogram nincs a gépen.

(#23334) Lala6 válasza Sub-ZeRo (#23327) üzenetére


Lala6
őstag

Igen, közben és is rájöttem, hogy vista. Ugyanilyenem volt 7 alatt is, most meg nam találok róla semmi infót. Nagyon régen telepítettem már, ha jól emlékszem az msdn változat volt, folyamatosan frissítve. Ebben tuti volt ilyen oldalsáv.

(#23335) Matamata


Matamata
aktív tag

Tempel kapcsolatban felmerült bennem, hogy lehet a Firefox töltögeti meg, de a böngészési előzmények automatikus törlésre vannak állítva. Szóval nem tudom. Esetleg még annyi, hogy a készenléti állapotot sokszor használom, de az meg ha jól tudom nem írja ki meghajtóra a memória tartalmát.

(#23336) #65675776 válasza Matamata (#23335) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha csak készenlétbe viszed le a gépet, akkor a Temp-ből nem törlődnek a letöltési cache file-ok (én már azt sem értem miért jönnek egyáltalán létre ha egyszer semmi értelmük...).

(#23337) Matamata válasza #65675776 (#23336) üzenetére


Matamata
aktív tag

Ez az egész csak azért lényeges mert egy 32GB-os ssd-n van a win7.
A Firefox elvileg ssd kímélő módra van állítva a ramba cachel.

(#23338) krammerka válasza Sub-ZeRo (#23330) üzenetére


krammerka
őstag

nem eggyel próbáltam meg...............

(#23339) Sub-ZeRo válasza krammerka (#23338) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor passz.... Enni ötletem volt...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23340) #65675776 válasza Matamata (#23337) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha a Temp-ben találsz HTT*.tmp file-okat, akkor azok bizony letöltési cache file-ok.

Egyébként hol lehet bekapcsolni ezt az SSD-kímélő módot?

(#23341) Matamata válasza #65675776 (#23340) üzenetére


Matamata
aktív tag

Reggel töröltem és azóta még nem keletkezett új, de úgy emlékszem voltak ilyenek.

Pl ezen az oldalon is van leírás róla.

(#23342) #65675776 válasza Matamata (#23341) üzenetére


#65675776
törölt tag

Gratulálok. Valaki elmesélhetné már végre, hogy az UAC kikapcsolása miért is jó...

(#23343) Dot


Dot
őstag

Hali!

Hogy tudok eax-hot varázsolni SupremeFX-re win7 alatt?
Van egy SupremeFX hagkarim /asus striker extreme-hez adják/. Win7 x64 van a gépemen.
Call of Duty 2 nem szól 5.1-be.
Ugyan ez a problémám volt a Creative Audigy 2 zs-mel erre van 1 progi a: Creative ALchemy Audigy Edition.

Ehhez nincs valami hasonló?
Írtam egy másik topicba is de ezt többen sűrűbben látogatják.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#23344) SpZ


SpZ
senior tag

Lenne egy kis problémám, ha lehet segítséget várok. 3. videókártya került be a gép 2 nap alatt és a win7 és az xp is megadta magát, win7 et újra telepítettem de most bootoláskor nem tudok választani xp és win7 között. Van arra valamilyen mód hogy a már telepített xp-t win7 alól tudjak futtatni? Fontos könyvelési programok miatt minnél hamarabb megoldás kéne.

(#23345) krammerka válasza Sub-ZeRo (#23339) üzenetére


krammerka
őstag

:R

(#23346) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Energiagazdálkodásban a minimális processzorteljesítmény mit takar? :)

Véleményem szubjektív...

(#23347) Sub-ZeRo válasza hackeeeee (#23346) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ez jó kérdés, én is kíváncsi vagyok rá. :B

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23348) Fecogame válasza hackeeeee (#23346) üzenetére


Fecogame
veterán

Azt, hogy nem fog 100%-on pörögni a proci :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#23349) hackeeeee válasza Fecogame (#23348) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez ok, de ez alapból 5% akksis és hálózatos működéskor is. :U

Véleményem szubjektív...

(#23350) hackeeeee válasza hackeeeee (#23349) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Épp most kerestem vissza. Annak idején tárgyaltuk ezt, de akkor sem kaptam rá konkrét választ, szal várok valami jó magyarázatot, hogy ez mire jó. :D

Véleményem szubjektív...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.