Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#23501) Воланд


Воланд
titán

Valaki tudna nekem írni egy registry bejegyzést automatikus internet csatlakozásra? Tök mindegy, hogy hol mit állítok be, nem akar automatikusan csatlakozni a nethez. Router nincs, modem közvetlen a gépre van kötve, msn nem indul automatikusan, csak a uTorrent.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23502) Csokimester válasza Sub-ZeRo (#23492) üzenetére


Csokimester
csendes tag

A diagnosztika semmi hibát nem talál. A resetet/firmware frissítést majd államvizsga után megpróbálom, most nem kockáztatom, hogy az egyetlen működő gépen is elszálljon a net... :) viszont a firmware lehet megoldás lesz, mert elég régi a router, és eddig csak windows xp-vel csatlakoztam. Bár hogy miért lenne ez megoldás azt nem tudom, de Microsoft termékeknél bármit el tudok képzelni... :)

(#23503) Dot


Dot
őstag

Hali!

Hogy tudok eax-ot varázsolni SupremeFX-re win7 alatt?
Van egy SupremeFX hagkarim /asus striker extreme-hez adják/. Win7 x64 van a gépemen.
Call of Duty 2 nem szól 5.1-be.
Ugyan ez a problémám volt a Creative Audigy 2 zs-mel erre van 1 progi a: Creative ALchemy Audigy Edition.
Letöltöttem ezt a drivert, de nem jó.

Ehhez nincs valami hasonló?

Vagy melyik topicba írjak?

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#23504) Steelmanus válasza Fecogame (#23498) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az jo, es akkor honnan fog bebootolni a masik vincsin a W7? Merthogy keresni fogja az XP-s particon levo cuccait. Mivel masik vincsire telepul az egesz rendszerrel gondolom a particiok merete is valtozni fog ( es fokent a vincsit azonosito ID ) amit nemigen szeret a W7 mivel a vincsi ID is benne van az aktivalaskor lekerendo listaban.

ClioRS

Szerintem a megoldas az lenne hogy meg a mukodo W7 op.rendszer alol az uj vincsin kialakitasz ket particiot, egyet az XP-nek majd egy masikat a W7-nek a tobbit szabadon hagyod, majd elkeszited akkor ha mar az uj vincsirol is fel fog tudni allni a rendszer.
Ezutan leszeded a free EASEUS Todo Backup 1.1
feltelepited, csinaltatsz vele egy Bootable Media Builder CD/DVD lemezt lehet ujrairhato is, es a programmal elobb atklonozod az XP-s particiot majd a W7 particiot az uj vincsire.
Szemely szerint en bebootolnak a lemezrol es arrol hajtanam vegre a klonozast de mukodo rendszer alol is meglehet csinalni.
Ezutan lehuzod az eddig hasznalt vincsit az alaplaprol es ugyanoda radugod az uj vincsit majd leulsz a gep ele es imadkozol, ez teheted szonyegrol is, a lenyeg hogy fel tud-e allni az uj rendszer, ha igen akkor meg ott van az hogy mit szol az OS az uj vincsihez, vagyis eredeti marad-é az W7. Ha nem all fel egybol a KO utan, akkor W7 telepitolemez be, reboot, Rendszerhelyreallitas, proba. Ha meg igy sem jo, akkor marad az ujratelepites de elobb a regi vincsit tavolitsd el a rendszerbol, es csupan az uj vincsi legyen a telepites idejen az alaplapra bedugva, a regi vincsi helyere.

(#23505) wiggen123 válasza ClioRS (#23499) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Megmondom neked mi lesz. Nem fog elindulni a rendszer ha felrakod, mert a boot cuccok nélkül nem tudja mit, hol, mennyit indítson el.
No system disk, or disk error. Ilyesmi hibaüzeneted lesz.

Ha vártál volna akkor azt a tanácsot adtam volna, hogy próbáld meg áthelyezni a boot cuccokat a d-ről a win7 particióra és utána mentsd le. Akkor semmi gondod nem lett volna. Még utána is néztem volna, hogy kell az ilyet, de ezek után felesleges...

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#23506) bobsys válasza Csokimester (#23502) üzenetére


bobsys
addikt

ha jol emlekszem a ping par weboldallal nem ment
probald ki az alabbi parancsot a kulonbozo oldalakkal

ping www.yahoo.com -f -l 1500

ha nem megy a pingeles akkor az alabbi hibat kell kapnod

Packet needs to be fragmented but DF set.

ekkor kezd el csokkentetni az 1500-as erteket addig amig nem megy a ping minden olyan oldallal amit nem tudsz elerni (elvileg 1472-es ertek felett nem fog menni), ha megvan a legnagyobb szam amivel meg megy, akkor
adjal az ertekhez 28at
tehat peldaul 1430as ertekkel megy akkor 1430+28=1458
ezutan
administratori parabncssorba lehet nyomni a kovetkezo parancsot

netsh interface ipv4 set subinterface "helyi kapcsolat(a halokartyad neve)" mtu=1458 store=persistent

backupnak mielott barmit allitasz a

netsh interface ipv4 show subinterfaces

parancs kimenetet jegyezd meg, hogy vissza tudd allitani
elvileg itt 1500 az MTU erteke a helyi kapcsolatnal (ez a default)

nekem igy nez ki

MTU MediaSenseState Bytes In Bytes Out Interface
------ --------------- --------- --------- -------------
4294967295 1 0 336983 Loopback Pseudo-Interface 1
1500 1 29601196402 8780085467 Local Area Connection

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23507) ClioRS válasza wiggen123 (#23505) üzenetére


ClioRS
őstag

Még nem csináltam semmit, csak annyit, hogy lementettem a gyári programmal meg Ghost-al a rendszert. Szóval még mindig várom az ötleteket.

Amúgy az Xp-n lesz a boot partíció, mert az lesz felrakva először, csak utána megy fel a win7. Vagy rosszul gondolom? :U

Steelmanus: Különben is úgy csináltam volna, csak kérdés, hogy menni fog-e.

[ Szerkesztve ]

(#23508) wiggen123 válasza ClioRS (#23507) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Ha az Xp-s partició is klónozva lesz, akkor semmi gond nem lehet.
Sokan azt írják a gyári backup progi is tökéletes a Win7-ben. Én azzal fogom csinálni, ha veszek valami kisebbet, gyorsabbat :)
Steelmanus amit írt az tökéletes.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#23509) ClioRS válasza wiggen123 (#23508) üzenetére


ClioRS
őstag

Hát elvileg klónozta, de a franc tudja, hogyan :DDD

(#23510) Steelmanus válasza ClioRS (#23509) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az jo, Hát elvileg klónozta, de a franc tudja, hogyan nem is kell tudni hogy mit csinalsz, igy legalabb van Felhasználói Élmény :D

(#23511) ClioRS válasza Steelmanus (#23510) üzenetére


ClioRS
őstag

Ja, csak jó lenne, ha utána is megmaradna az élmény. K.rvára nincs kedvem újrarakni a gépet :U

(#23512) Antigabo válasza szabonagyur (#23497) üzenetére


Antigabo
tag

Kár hogy mindenkinek le kéne írni azt a sok mindent újra és újra...
(#23475)
ebben a hsz ben van amit kérdezel és még van kb 10 hsz előtte 2 hétre visszamenőleg amiben el vannak a részletek helyezve...

A Win7 eredeti e ?
Nem - Perwollal mosva. :P

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#23513) pzstm


pzstm
titán

PUBLIC BETA VERSION BETA-1 SP1 FOR WINDOWS 7/SERVER 2008 R2 will probably become ASSEMBLY: 6.1.7601.16562.win7sp1_beta.100603-1800
6.1.7601.16562.win7sp1_beta.100603-1800 - actual build in win7sp1_beta branch
:B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#23514) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Sziasztok!

Sikerült felrakni vhd-ba egy Win7 Ultimate-t. Fut rendesen minden. Úgy is van, ahogy a Lurdy-ban elmondták az egyik MS szemináriumon.
Amit hiányolok, hogy így nem tudok beállítani rendszer hibernálást.

Azt írja, hogy a funkciót egy rendszer folyamat letiltotta....

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#23515) Lenry válasza misimagaki (#23514) üzenetére


Lenry
félisten

mennyi RAMod van? mert 4GB vagy afölötti RAM mennyiségnél le van tiltva a hibernálás

(a Microsoft szerint, mire ennyi anyagot lement a RAMból a vinyóra, meg vissza, addig egy normál boot is lefut)

ja most nézem: VHD-ba? vagyis virtuális gépen fut? akkor lehet, hogy azért sem tudsz hibernálni

(#23516) koppany79: telepítsd újra a driverjét

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23516) koppany79 válasza DZs (#6201) üzenetére


koppany79
csendes tag

nem mukodik a mikrofonom,ugyanis toroltem.windows7,a gepem asus k50ij.hogyan tegyem vissza? :W :W

(#23517) pzstm válasza Lenry (#23515) üzenetére


pzstm
titán

4GB vagy afölötti RAM mennyiségnél le van tiltva a hibernálás

4GB RAM esetében is naponta hibernálok :B ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#23518) koppany79


koppany79
csendes tag

es aszt hogy, vgy hol kell?nem nagyon ertek hozza! :(((

(#23519) koppany79 válasza Lenry (#23515) üzenetére


koppany79
csendes tag

aszt hogyan csinaljam?nem nagyon ertek hozza :(((

(#23520) Lenry válasza koppany79 (#23518) üzenetére


Lenry
félisten

ahogy a helyesíráshoz sem...

na mindegy. ide kattint, Download fül, kiválasztod a megfelelő op.rendszert, AUDIO, rákattintasz a zöld, Global feliratra, beírod a captcha-t, letöltöd, kicsomagolod valahova, indítod a setup.exe-t
aztán gondolom: next-next-next-next-next-gép újraindít.

(nem biztos, hogy pont ennyi next lesz
ja és az Asus weboldala nekem valamiért nem működött jól Firefox alól, de Internet Explorerrel ment)

és mint mondtam: ez nem MSN, hanem fórum, nem figyeljük másodpercenként a topikokat. válaszolunk, amikor válaszolunk, semmi értelme sürgetni a népet.

(#23517) pzstm: utoljára Vistán próbáltam hibernálni, akkor ezt a választ találtam, hogy miért nem tudok, úgy látszik változott a helyzet azóta. frissítem az adatbázist a fejemben :D :R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23521) koppany79 válasza Lenry (#23520) üzenetére


koppany79
csendes tag

bocsi .kosz

(#23522) mynames


mynames
senior tag

Sziasztok!
Hogyan tudnám beállítani win7-ből, hogy kikapcs után is legyen áram az usb-n? Vagy ez csak biosból menne?

Üdv: mynames

(#23523) Lenry válasza mynames (#23522) üzenetére


Lenry
félisten

ezt a BIOS-ból vagy az alaplapon jumperekkel tudod állítani, alaplaptól függ

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23524) misimagaki válasza Lenry (#23515) üzenetére


misimagaki
aktív tag

RAM 2 GB. Amikor fizikai lemezen volt, akkor ment a hibernálás.

Gondolkoztam már. és halványan mintha érteném, hogy miért nem lehet, de elmondani nem tudnám... :D

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#23525) bobsys válasza misimagaki (#23524) üzenetére


bobsys
addikt

egyszeru
nativ vhd boot rendszer nem tamogatja a hibernalast (es a bitlockert sem)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23526) Sonky


Sonky
aktív tag

Sziasztok!

Windows 7 Ultimate 64Bit van a gépemen.
Felraktam a MW2/COD6-ot és ezt írja ki


Nagyban

Mi lehet a baj?

Egy legenda vagyok.

(#23527) Tosee válasza Sonky (#23526) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Videó kártya driver frissítésével próbálkoztál már?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#23528) EkSYS


EkSYS
senior tag

Sziasztok !

Bolti Win7 HU /x64.
Kerdesem az volna, ha lapot es procit cserelek alatta akkor ujra kell aktivaltatni installalni?

kosz
b

Eki - az eredeti

(#23529) bobsys válasza EkSYS (#23528) üzenetére


bobsys
addikt

installalni ha megfeleloen elokeszited nem (sysprep cuccal)
aktivalni biztos (alaplap csere miatt)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23530) Sub-ZeRo válasza Sonky (#23526) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egy olyan vga-val mennie kellene, kivíva ha nincs fent egynormális driver hozzá. Meg egy dx frissítés nem árt neki.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23531) koppany79


koppany79
csendes tag

forditva van a kameram.asus k50ij.tudtok segíteni?

(#23532) Csokimester válasza bobsys (#23506) üzenetére


Csokimester
csendes tag

Kipróbáltam amit tanácsoltál, de sajnos nem működik így sem. A yahoo-t, hotmail-t sehogy sem pingeli, lehet hogy nem is lehet így pingelni? A google-t pedig az alapbeállítással is (mtu=1500) pingeli, viszont ettől függetlenül nem hozza be az oldalt....lehet, hogy egy router firmware frissítés vagy reset nem ártana, mert elég régi darab, és minden gép, ami csatlakoztatva volt, windows xp-vel fut. Nem tudom elképzelni, hogy a windows 7 be tudna ebbe kavarni, de microsoft termékek esetében semmi sem lehetetlen... :D

(#23533) bobsys válasza Csokimester (#23532) üzenetére


bobsys
addikt

ez igy viszont nem windows 7 problema lesz
router firmware frissitest probald majd ki

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23534) Csokimester válasza bobsys (#23533) üzenetére


Csokimester
csendes tag

na újabb fejlemény...próbáltam megint pingelni, és gondoltam kipróbálom, hogyha elhagyom a www-t a yahoo elől, akkor pingeli-e. És láss csodát, pingelte...szóval most már elmondható, hogy minden oldalt tudok pingelni...:D akkor ezek után mivel lehet a probléma? :D

(#23535) Воланд válasza Воланд (#23501) üzenetére


Воланд
titán

Ezt megoldottam, betettem az internet ikonját az indítópultba. Végül is ez is egy megoldás, bár nem értem, hogy miért nem működik, úgy ahogy kellene.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23536) tope válasza koppany79 (#23531) üzenetére


tope
addikt

Tedd fel a driverét, mert alapból fordítva rakja ki a képet (bár itt csak lj driverek vannak)
Rákeresel a típusra és megleled

(#23537) Busterftw


Busterftw
veterán

Sziasztok. 64bites Windows 7 ultimate-em van a gépen, tudtok ajánlani egy jó rendszerkarbantartó/beállító/tisztító szoftvert hozzá?
Nem feltétlenül kell ingyenesnek lennie, legyen jó. :)

(#23538) Lenry válasza tope (#23536) üzenetére


Lenry
félisten

tegnap már elmagyaráztam neki, de akkor ezek szerint vagy nem sikerült felrakni, vagy a driverrel együtt ilyen

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23539) BullZeye


BullZeye
veterán

Ha megfogok egy ablakot és jobbra balra rázom párszor, akkor minden ablakot lecsuk.

Ezt ki lehet kapcsolni? Sose használom, és ha Kmplayer-t helyezgetem, akkor néha lecsukok mindent.

(#23540) bobalazs válasza BullZeye (#23539) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

registry módosítással

(#23541) Lenry válasza BullZeye (#23539) üzenetére


Lenry
félisten

Aero Shake-nek hívják, szerintem nem lehet kikapcsolni, de azért nézd meg Google-ben "disable aero shake" vagy ilyesmi kulcsszóval

(#23537) Busterftw CCleaner

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23542) koppany79


koppany79
csendes tag

sajna a kamera nem akar helyre állni! :W

(#23543) Busterftw válasza Lenry (#23541) üzenetére


Busterftw
veterán

Ezt ismerem, kicsit komolyabbra gondoltam, de köszi szépen! :)

(#23544) BullZeye válasza bobalazs (#23540) üzenetére


BullZeye
veterán

köszi, ez volt a probléma.
Esetleg azt is kilehet kapcsolni, hogy ha alt+tabozok és elbambulok, akkor ne legyen átlátszó minden ablak, kivéve az aktív?

(#23545) tope válasza koppany79 (#23542) üzenetére


tope
addikt

Bocsi hogy nem válaszoltam ott, de nem értem rá

Szóval feltetted a drivert hozzá de ugyanúgy nem jó, pontosan melyiket is tetted fel (remélem majd mások válaszolnak ha tudnak, mert 1 ideig megint nem leszek elérhető)

(#23546) negyedes válasza Busterftw (#23537) üzenetére


negyedes
addikt

A ccleaner pont eleg. :K

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#23547) BullZeye


BullZeye
veterán

http://tweaks.com/articles/40339/configure-ip-address-and-dns-from-command-line/

ezt megcsinálom, és azt írja ki, hogy:
"a fájlnév a könyvtárnév vagy a kötetcímke szintaxisa nem megfelelő"

Erre valami ötlet? Vagy esetleg más, hogy lehetne beállítani 1 kattintásos BAT fájllal, hogy beállítsa az IP címet és a DNSeket?

így néz ki a bat fájlom:
netsh interface ip set address name="Local Area Connection" static 192.168.1.136 255.255.255.0 192.168.1.1 1
netsh interface ip set dns name="Local Area Connection" static 193.110.57.4
netsh interface ip add dns name="Local Area Connection" 193.110.56.8 index=2

És még valami, mivel/hol kell W7ben beállítani, hogy ha elindítok egy BAT fájlt, akkor ne lépjen ki automatikusan miután lefut, hanem maradjon, és ne kelljen külön cmd.exe-t indítani, hogy lássam mi a baja ?

[ Szerkesztve ]

(#23548) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Hello!

Adva vagyon egy Win7-es gép (az enyém) és szeretnék csatlakozni a barátnőméhez ami XP-s. Nincsenek hálózatba kötve. Szeretném használni a Windows remote desktop conncetiont. Tudom a barátnőm gépének a nevét, IP címét. Be van az XP-jén kapcsolva a távoli elérés, tűzfalban is engedélyezve van.
Hogy tudok rá csatlakozni? Mert állandóan az a baj, hogy azt írja a Win, hogy nem vagyunk egy hálózaton belül.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#23549) bobsys válasza BullZeye (#23547) üzenetére


bobsys
addikt

de miert kell bat file a beallitashoz?
amugy pause parancsnal megall a bat file es billenytulenyomasra lep tovabb
valoszinu azert nem fut le, mert administratorkent kell futtatni a batchet

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23550) bobalazs válasza BullZeye (#23544) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Aha. Nyomj bal altot, tartsd nyomva, nyomd meg a jobb Altot majd engedd el, és ha tabot nyomsz nem lesz átlátszó.

Kikapcsolni csak ha nem használsz aeros témát, akkor kapcsolódik ki.

#23547) BullZeye
Biztos Local Area connection a neve a akapcsolatnak?

#23548) PowerBuldog

Nálam sem működik a távelérés, de én nem foglalkoztam vele.
(meg talán biztonsági kockázat)
Használj Teamviewer -t!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.