Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24401) xenonn


xenonn
csendes tag

hi, csak annyit szeretnék kérdezni, ha én felteszek egy 64 bites win7-et, akkor annak lesz a hátránya. Játszani nem játszom csak meló, photoshop, illustrator, indesign stb, azaz adobe termékek. Ezek profittálnak valamit 64 bit alatt, vagy esetleg ütköznek vele?
Gépben 4 magos proci és 2 giga csücsül.
Többi progi a szokásos, utorrent, chrome és egyéb alap dolgok mint mindeni másnál.
Köszi!

(#24402) Sub-ZeRo válasza xenonn (#24401) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Semmilyen hátrányod nem lesz belőle. Max ha a játékok nem mennek, akkor patch kell hozzá. Meg ha tőbb ramot akarsz, akkor nem kell majd oprendszert cserélned.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24403) kashuk


kashuk
csendes tag

sziasztok!Lenne egy kérdésem és egy kérésem.Windows 7 alá hol találok ati radeon 9200 drivert? Futt azon az aero?És ha igen hogyan álitsam be.Telepitő lemeze nincs meg.

(#24404) ANT válasza csuki00 (#24367) üzenetére


ANT
őstag

Nem lehet, hogy csak rejtett (hide) lett a partíciód?
Próbáld meg ezzel visszahozni. Van benne többek között unhide funkció is, és Win7-et támogatja. Egy próbát megér.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#24405) #93794560 válasza kashuk (#24403) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ha jól tudom, a 9200-as hivatalosan nincs támogatva. A hivatalos oldalon sincs hozzá sem Vista, sem pedig Win7 driver.
A gyári telepítő lemezével gyaníthatóan nem sokra mennél, mert az valószínűleg XP drivert tartalmaz.

Esetleg ezt próbáld meg, most hirtelen találtam rá: [link]

[ Szerkesztve ]

(#24406) harry válasza Lenry (#24397) üzenetére


harry
veterán

Igen, valóban. Aztán láttam, van egy iRotate nevű ~fél megás program, ami erre a célra tökéletesen megfelel, ctrl-alt-nyíllal forgat, tálcaikon, ez rendben is (nvidiánál nem találtam w7nél tálca ikon lehetőséget, menüből meg biztos nem fogom előtúrni ezt a lehetőséget, de amúgy van, igen).

.tmp fájlokra tudtok írni valamit?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#24407) Lenry válasza xenonn (#24401) üzenetére


Lenry
félisten

mivel nincs 4GB+ RAMod, így tökfölösleges, semmivel nem lesz gyorsabb (a 64 bites PS CS4 meg kivételesen fosul sikerült)

egyébként minden pont ugyanúgy fog menni, egyedül driverekből kell külön 64 bites.

(#24406) harry: a Google azt mondja nyugodtan törölheted.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24408) Morden24


Morden24
nagyúr

Srácok, x64-es Office 2010 trial-t nem lehet letölteni? :F

Sectumsempra - For Enemies

(#24409) pzstm válasza Morden24 (#24408) üzenetére


pzstm
titán

most látom, hogy nem :F :Y

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#24410) Morden24 válasza pzstm (#24409) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nekem is igencsak úgy tűnik. Egyébként egészen megkedveltem menet közben ezt a Live Mailt :)
Elég butus Outlookhoz képest (jó, hát na, ingyér' van), de szerethető.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#24411) Gorneck válasza Morden24 (#24410) üzenetére


Gorneck
titán

Nagyon jó lett...mondjuk én az előddel is elvoltam...pedig az nem kicsit volt alap...ez klasszissal jobb lett...

Gorneck#1239

(#24412) kashuk válasza #93794560 (#24405) üzenetére


kashuk
csendes tag

megprobáltam de sehogy sem akar elindulni.Csak sima vga drivert álapit meg
Nem találja az ati-t.Mitől van?

(#24413) Sub-ZeRo válasza Morden24 (#24410) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem annyira nem rossz. Én már régen használom, és levelet írni tökéletes. Meg persze ingyen van. Az új meg nagyon bejövös, főleg a menü, meg a sebessége.

kashuk:Azzal a vga-val nem fog menni az aero... Sajnos nagyon régi a kari, a win meg túl új hozzá. Ez van. Esetleg valami moddolt drivert ha találsz hozzá, meg szét guglizod magad, hogy aktiváld az aerot hozzá.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24414) madgie válasza Lenry (#24407) üzenetére


madgie
titán

"a 64 bites PS CS4 meg kivételesen fosul sikerült"

Ezt arra érted, hogy a régi, 32 bites pluginokat nem kezeli?

(#24415) Morden24 válasza kashuk (#24412) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem lesz Aero-d sehogyan sem.
Az Aero felület futtatásához dx9-kompatibilis kártya kell, a tiéd 8.1-et tud. Egyébként is botrányos lenne a teljesítménye.
Drivert sem fogsz találni ezekhez a kártyákhoz már, be kell érned azzal, amit a Windows alapban telepít -> ez az, amit megtalál "sima vga driverként".

(#24413) Sub-ZeRo: Egy szóval nem mondtam, hogy rossz lenne, csak nekem Outlookhoz képest kicsit szerény a funkcionalitása, de természetese ingyen nem várok selyemhernyót, ez csak egy véleményközlés volt részemről.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#24416) Sub-ZeRo válasza Morden24 (#24415) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ez meg az enyém volt. Nem azt akartam érzékeltetni, hogy te azt mondod rá, hogy rossz.
Csak ahhoz képes hogy ingyen van, nem egy rossz alternatíva a live mail. Ezért is használom pl.
Főleg hogy több fiókot tud kezelni. Mondjuk az outlook is, csak az már pénzes kategória... Bár tényleg ahhoz képest hogy ingyen van, tényleg nem rossz.
Nekem meg bőven elég amit tud. :DDD Csak ezt a hírektől vagyok rosszul, vagy rss-től hogy jönnek. :((( :DDD Bár nem néztem még hogy hol lehet kikapcsolni. :B

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24417) harry válasza Lenry (#24407) üzenetére


harry
veterán

Én is ezt a sorsot szántam nekik, köszi.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#24418) Hunyus válasza hackeeeee (#24365) üzenetére


Hunyus
senior tag

Közbe találtam drivert,azért köszi!

Lenry THX

(#24419) artiny


artiny
őstag

Hogyan tudom ezt a hibaüzenetet kiiktatni win 7-n?
Ha bekapcsolom a gépem ez a hibaüzenet jelenik meg:
[link]

azóta kezdtet megjeleni miutan felakartam telepiteni egy msn hack-programot :S.
Azota mar csinaltam virusirtast az avastal talalt is par virust. /lehetoleg ugy kene megoldani,lehet nem eredeti a windows :U /

Koszonom elore is

(#24420) RootRulez válasza artiny (#24419) üzenetére


RootRulez
félisten

Szia! Egy program de inkább tűzfal, amit feltettél nem tetszik a Windowsnak, azt töröld le. :K Gondolj vissza miután jött a hibaüzenet.

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#24421) bobsys válasza artiny (#24419) üzenetére


bobsys
addikt

az inernet explorer mappaban nem szabadna lennie services.exe-nek
ez vagy virus, trojai a felrakott hack programtol, nem eredeti windows miatt lehet (gyakorlatilag barmi)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#24422) concret_hp válasza concret_hp (#24342) üzenetére


concret_hp
addikt

nem lehet sehogy beállítani :F :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#24423) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Urak!
Kénytelen voltam a Quad SLI miatt Win7-et rakni a egyik gépemre, nagy bánatomra, mert én nem igazán szeretem a win7-et hozzá teszem hozzá nem értésem miatt :DDD :B
a lényeg a lényeg, hogy az új "tálcával" nem vagyok nagyon kibékülve...
Hogy is tudnám vissza hekkelni hogy olyan legyen mint a Win9x,Win2k,Win XP, Win Vista-nál?
köszönet előre is :R

(#24424) Sub-ZeRo válasza bacsis (#24423) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szia

Itt nézzd meg. -> [link]
Amúgy jobb, mint az xp... Könyebb kezelni, szebb, jobb, kényelmessebb...
na jó a tuningot annyira nem szereti.. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24425) bacsis válasza Sub-ZeRo (#24424) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nekem nem kell XP téma, jó az ahogy van, csak a tálca legyen régi kinézetű, azaz legyenek gyorsindíto gombok, ha egy ablak/alkalmazás fut akkro annak meg rendesen írja ki a nevét, ne csak az ikonját...
Lehet hogy szebb és jobb, de tisztába vagyok magammal, hoyg iylen egysíkű hüle gyerek vagyok, és amit nem tudok kezelni saját hozzá nem értésem miatt azt elkönyvelem hogy xar :DDD :B

(#24426) kraftxld válasza bacsis (#24425) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Google? :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24427) polonic válasza bacsis (#24425) üzenetére


polonic
félisten

Ez a superbar az egész egy gyorsindító. Szokd meg és kész. :D
Mutatok egy képet:

Be lehet állítani, ha elindítod a programokat, akkor kiírja a nevüket.

(#24428) bacsis válasza kraftxld (#24426) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nahh pont ezt mondom, csak ilyen türkkös megoldásokkal lehet elérni csomó mindent :(
Hálás köszönet érte :R

(#24429) Sub-ZeRo válasza bacsis (#24425) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor miért nem ezzel kezdted... :U :DD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24430) HunTurul


HunTurul
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. Találkoztam egy érdekes dologgal, mégpedig a Win7 és a Smart Security kapott egy picit össze. (Windows 7 Professional és Smart Security 4.0.474.0) A Problémám a következő:

XP-nél és (eddig) Win7-nél is kiemelt felhasználói joggal gond nélkül lehetett szabályokat létrehozni. Majd hirtelen ezt nem tudtam megvalósítani, mert a "a beállítások módosítása sikertelen" vagy hasonló hibaüzenettel nem hozta létre a szabályt. Kérdeztem az illetékeseket is, szerintük CSAK rendszergazdai joggal lehet szabály létrehozni.

De ha eddig működött, akkor hirtelen miért nem? Sőt, az probléma felbukkanása óta másik gépen sikerült is megvalósítani ezt. Akkor ezentúl számoljak azzal, hogy 10-ből 3 gép véletlenszerűen ilyen lesz?

Valakinek van valami ötlete? A segítséget előre is köszi.

(#24431) felon


felon
tag

Üdv

Van egy tabletem,és ugye a win 7 ben vannak ilyen kényelmi funkciók hogyha meghúzom felfele a tollat akkor scrollozik stb stb..na ez eddig müködött is,aztán reinstall után már olyat ír hogy "egérrel nem lehet tollvonást végezni" nemtudom mér ismerheti fel egérként(egér nincs bedugva csak a tablet),drv fentvan tökéletesen működik minden csak ez nem.
Ha valakinek van ötlete szívesen várom..

[ Szerkesztve ]

(#24432) xenonn válasza Lenry (#24407) üzenetére


xenonn
csendes tag

igazából azért tettem volna fel win7-et, hogy esetleg jobban kezeli a több magos processzort és ebből előnyt húzhatok. Ezek szerint ilyen szempontból is lényegtelen?
cs5 van a gépen

(#24433) #93794560 válasza HunTurul (#24430) üzenetére


#93794560
törölt tag

A Win7 sajnos egyelőre ilyen. Gondolok itt arra, hogy amit az egyik nap még engedett, azt lehet, hogy másnap már nem engedi. Én is jártam már úgy, hogy egy általam létrehozott mappába egy szintén általam létrehozott fájlt nem engedett bemásolni. De az a furcsa, hogy az egyik nap engedi, másnap már nem biztos. Egyelőre semmi logikát nem fedeztem fel ebben, ugyanis ez akkor is előfordul, ha minden jogot megadsz magadnak egy mappára, és ha te vagy az atyaúristen a gépnél, esetleg még arra is vetemednél, hogy az UAC-t is kikapcsolod, akkor is előjöhet. Csak tudnám, hogy miért!

(#24434) Andrellya


Andrellya
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy a gépemre windows 7 ultimate van telepítve és sony ericsson 6.011.00 pc suit. Amint csatlakoztatom a telefont, a SpeedCommander felismeri, bár semmit nem lehet vele megnyitni, azonban a pc suit nem ismeri fel a telefont! A telefonom : sony ericsson c510
Az a furcsa, h ugyanezt a telefont a tesóm gépe felismeri, azon windows 7 professional van és ua a pc suit mint az enyémen.
Tehát akkor a windows 7 rossz? Nem igazán értem, mert egyébként minden tökéletesen működik rajta! A nokia pc suit is jó... csak a sony az amit nem ismer fel!

Ha valaki tud segíteni, akkor előre is köszönöm!
Andrellya

[ Szerkesztve ]

(#24435) semetka


semetka
őstag

Vmiért ki lett kapcsolva a windows defender most meg ha be akarom kapcsolni azt írja hogy windows defendert csoportházirend tiltja. Mi ez?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#24436) Sub-ZeRo válasza semetka (#24435) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A szolgáltatásoknál tiltva van. Engedélyezd ott.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24437) Laccoss válasza semetka (#24435) üzenetére


Laccoss
addikt

Ugyanakkor ha van aktív vírusirtód, a windows alapból tiltja a defendert.

(#24438) Fecogame válasza Andrellya (#24434) üzenetére


Fecogame
veterán

Amikor rádugod a telefont, nem tudsz választani a módot között? ( adattárolás, telefon mód, etc. )

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#24439) Sub-ZeRo válasza Laccoss (#24437) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem minden esetben. Pl nodnál nem kapcsolja ki. Mellette fut simán.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24440) Laccoss válasza Sub-ZeRo (#24439) üzenetére


Laccoss
addikt

Még a win sem tekinti vírusirtónak:DD

(#24441) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Sziasztok!
Mostanában játék alatt tapasztalok olyan hibát, hogy megáll a kép, a hang megy tökéletesen tovább. Pár másodperc múlva sötétre vált a kijelző. Ha tálcára teszem, valami olyasmi üzenetet ír ki az óra mellett a sarokba, hogy "az alapértelmezett képernyőillesztő alaphelyzetbe állt".

A hibát eddig csak battlefield bc2-ben tapasztaltam, cod:waw-ban nem.
A rendszerüzenetek között EZEKET írja.

TXT-be téve az egész.

VGA driver volt többször is újratéve. Jelenleg a 10.5 catalyst van fent. Gépem az adataimnál.
Wint nem szeretnék reinstallálni, ha nem fontos...

Köszönöm előre is a segítséget. :R

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#24442) Sub-ZeRo válasza Madn!ght (#24441) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem próbálj meg egy 9.10-es drivert ,vagy 12-est. Hátha azzal jól megy.

Laccoss: :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24443) ivana


ivana
Ármester

Valamelyik topicban olvastam: "A windows 7 boot managerje meg a windows PE egy külön 100 megás partíción rejtett kapott helyet", ez, hogy működik pontosan, és vannak-e még hasonló furcsaságok a win7-ben?

(#24444) Sub-ZeRo válasza ivana (#24443) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ez annyit tesz, hogy ha a win7 telepítő lemezével hozod létre a partíciót, akkor létre hoz egy 100 megás rejtett partíciót amin a boot fájlok vannak. Ez azért jó, mert ha meghal a rendszer partíciód, még vissza tudod állítani a javítással, nem kell újra telepítened a rendszert. EZ ilyen biztonsági dolog, meg mivel rejtett te nem látod és más program sem fog belenyúkálni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24445) corsika14


corsika14
csendes tag

A Windows 7-re történő átállás után a gépem indításkor nem csatlakozik a hálózatra. Nem azonosított hálózatot ír ki. Csak úgy tudom csatlakozásra bírni ha először letiltom majd engedélyezem.
Próbáltam másik hálókártyát, cseréltem vírusirtót. Legfrissebb hálókártya driver telepítve. Csökkentett módban működik. Upc-s netem van, router nincs.
Ötlet?
Köszi: Robi.

Nem kell az autóba zene, majd a motor muzsikál.

(#24446) Madn!ght válasza Sub-ZeRo (#24442) üzenetére


Madn!ght
addikt

Azokról váltottam. Ugyanez volt a helyzet azokkal is.
:(

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#24447) Clark_1


Clark_1
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémával találtam szembe magam, hogy egy áramszünet után az asztali gép, amin WIN 7 van, látja a routert, de nincs itnernet. A gép az áramkimaradás alatt ment, és a múltkori ilyen esett után is ugyanezt csinálta.
Akkor mivel amúgy is időszerű volt, újraraktam a gépet, és megoldódott a probláma.
De most ezt nem szeretném újra megcsinálni.
Ezért azt kérdezném, hogy volt-e már valakinek ilyen problémája? Illetve mi lehet ennek a megoldása?

A válaszokat előre is köszönöm :R :R :R

A hálókártya alaplapi: ABIT IS7-E
Realtek PCIe GBE Family controller (RTL8168B/8111B)

A router:
TP-Link WR941ND

(#24448) Clark_1 válasza Clark_1 (#24447) üzenetére


Clark_1
csendes tag

Na, sikerült megoldani.

Annyit csináltam, hogy BIOS-ban letiltottam a hálókártyát, windows betöltött, ugye nem látott semmilyen hálózati eszközt. Újraindítottam, és engedélyeztem a kártyát.
Mikor ismét elindult a windows, már nem volt kis sárga háromszög, de volt boldogság :D

Üdv,
Clark_1

(#24449) harry


harry
veterán

Ha notin win7 alól másolok hálózaton, kábellal, az nagyon lassú, 1-2MB/s között van, mintha wifin másolnék. Ugyenez a gép/környezet, de linux alól simán megy 40MB/s (gigabit háló). Másik kábellal szintén ez a helyzet.
Érdekesség, hogy a hálón van egy másik gép, szintén Win7-tel, de ott hasít rendesen.

A notin lévő win7 miért ilyen lassú mégis? Lekapcsoltam a wifit, így biztos nem azt használta, de mintha annak a sebességére korlátozta volna a vezetékes átvitelt is :F

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#24450) pete_21 válasza HunTurul (#24430) üzenetére


pete_21
addikt

Kiemelt felhasználó az nem rendszergazda-szintet takar?
Én rendszergazda vagyok, voltam, és eddig még nem találkoztam ilyen gonddal, pedig én is már egy jóideje Smart Securityt használok. Annyit tudok javasolni, hogy próbáld ki a legújabb Smart Securityt, ez most a 4.2.40.0-s verzió. Időről időre folyamatosan fejlesztgetik az UAC-kompatibilitást, szóval könnyen lehet, hogy ez megoldja a gondod.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.