Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#23901) Joey89 válasza WonderCSabo (#23896) üzenetére


Joey89
tag

Ok. sorry

Hol tehetném fel a kérdésemet, ahol ez nem probléma?

(#23902) Joey89 válasza WonderCSabo (#23896) üzenetére


Joey89
tag

Ok. sorry

Hol tehetném fel a kérdésemet, ahol ez nem probléma?

(#23903) polonic válasza Joey89 (#23901) üzenetére


polonic
félisten

Ott, ahonnan elloptad.

[ Szerkesztve ]

(#23904) Joey89 válasza polonic (#23903) üzenetére


Joey89
tag

igazad is van.

Ui.: nem tudtam, hogy itt mindenkinek eredeti Win-je van.(nekem most épp nincs fölös 40 ezrem)

(#23905) kelzsoca válasza Joey89 (#23904) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az a 40 inkább 30k alatt van :)

(#23906) WonderCSabo válasza Joey89 (#23904) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem eredeti van, ingyen, mert informatikus hallgató vagyok.

Sokan vannak gondolom, akik warezt használnak, de nem teszik szóvá, mert az alapelvekkel nem egyeztethető össze.

(#23907) RootRulez válasza Joey89 (#23902) üzenetére


RootRulez
félisten

Ez nem az a fórum. :N

═════════════════════════════════════════

(#23908) Joey89


Joey89
tag

Nyilván vannak hozzám hasonlók, de pl. nekem is van több eredeti Xp,Vista, Office, 2000 mert több tanár is van a családban és ingyen vagy olcsó pénzért lehetett hozzá jutni.

Azért említettem meg a loadert, mert úgy gondoltam, hogy talán az miatt van a hiba.

Amúgy meg azért írtam ide, mert eddig mindig gyorsan és segítőkészen válaszoltak többen is amikor valamilyen problémám volt.

Off vége

(#23909) kNG


kNG
senior tag

Sziasztok!

1 napi teszt után azt hiszem kijelenthetem, hogy sikerült megoldani a problémát (legalábbis egyelőre úgy néz ki), a power optionsban (természetesen vezérlőpulton belül), a balanced-ról high performance-re való váltás, plusz registry clean segített! A gépet is magára hagytam egy pár órára délután, úgy is hogy terheletlen volt, és úgy is hogy primeoztam, minden stabilan ment, szóval mostmár tökéletesen működik a rendszer! Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#23910) WonderCSabo válasza Joey89 (#23908) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Rakd újra a rendszert, és ne írj be neki kulcsot, és ne krekkeld. Így trial használhatod 120 napig, sztem legálisan.

(#23911) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Erre valaki? [link]

(#23912) WonderCSabo válasza kelzsoca (#23911) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Fúh, én vmi olyasmit hallottam, hogy be köll telefonálni, és általában nem paráznak a csere miatt, újraaktiválják Neked. De kéne vki aki jobban tudja.

(#23913) kelzsoca válasza WonderCSabo (#23912) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, nekem is ilyen infóim vannak, de jöhetne valaki aki megerősítené ezt :)

(#23914) bim


bim
veterán

Hy guruk!

Használ valaki 845G chipsetes alaplappal win7-et? Van egy D845GVAD2 alaplap amin elvileg mennie kellene a win7-nek és telepítek is minden drivert csak az integrált vga-nak van valami nyűge.
hibajelenség
Ki tud erre megoldást? :F

Segítséget előre is köszönöm!

(#23915) bobalazs válasza bim (#23914) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Először próbáld meg eszközkezelőbe frissiteni (automatikus frissitéssel). Ha nem jó, probald felrakni a 845g hez a vista driverét. Kompatibilitást kapcsold be rajta telepítés elött. Amúgy a hiba okát nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#23916) gabor222


gabor222
tag

Hello

http://img139.imageshack.us/img139/6151/errorum.jpg

Valaki nem tud rá megoldást ? Tegnap is kidobta de akkor még az UAC telepítő exe-re.
Akkor sikerült megoldani ezzel, hogy itt minden csoportnak teljes hozzáférést adtam.
http://img194.imageshack.us/img194/4594/error2v.jpg

Annyira vicces, hogy még délután semmi gondja nem volt, este már nem indult :S
Nagyon tetszik Win7, de az ilyen kid dolgok nagyon fel tudnak idegesíteni.

Felhasználói fiók felügyelet ki van kapcsolva. (soha nem kérek értesítést)

[ Szerkesztve ]

(#23917) Joey89 válasza WonderCSabo (#23910) üzenetére


Joey89
tag

Lehet az lesz, mert egyre gyakoribb, csak ugye egy csomó minden fel van rakva...

azért köszi:)

(#23918) BullZeye válasza WonderCSabo (#23910) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem csak a bétát lehetett használni 3x30 napig? Mi értelme lenne megvenni, ha folyton felrak az ember egy új TRIAL-t 3 havonta? :S

Egyébként aki iskolába jár, akár középsuli akár egyetem/fősuli, ingyen kap Windows 7-t legalábbis serial numbert hozzá. Sőt eredeti DVD-t is küldenek ki, ha igényeljük. :)

(#23919) WonderCSabo válasza BullZeye (#23918) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Középsuli is? Mióta? :F

Nem, az RTM-et is, ez úgymond a Win demója.

gabor222: Mi ez a DexUS/UAC2 :F

(#23920) gabor222 válasza WonderCSabo (#23919) üzenetére


gabor222
tag

Egy anticheat program. http://uac2.com/

Vistán megy rendesen. Meg ma is működött csak este jött elő ez a szarság.

(#23921) andras888


andras888
aktív tag

win alól szeretnék csinálni egy partíciót, eljutottam a: vezérlőpult, lemezkezelés és tovább hogy??

(#23922) gabor222


gabor222
tag

Megoldódott. Kaspersky blokkolta csak azt nem értem, hogy akkor miért nem kaspersky-s ablak jön fel :S

(#23923) andras888 válasza andras888 (#23921) üzenetére


andras888
aktív tag

megvan! :))

(#23924)



addikt

Pár napja telepítettem újra a rendszert, azóta van az alábbi porbléma, előtte nem tapasztaltam.

Szóval, be van állítva ugye, hogy 15 perc tétlenség után lekapcsolja a rendszer a monitort(igazából kettő van, nem tudom számít-e). Eddig ok. Viszont amikor visszamegyek a géphez hiába mozgatom az egeret, nyomkodom a billentyűt stb nem adja vissza a képet. Csak a hard reset segít.

Igazából az is felmerült bennem, hogy lehet a vinyó a ludas, mert elvileg 20 perc után az is lekapcsol. Lehetséges, hogy az nem akar visszakapcsolni? Mivel amikor visszamegyek a géphez és megmozgatom az egeret, a monitoron kigyullad a háttérvilágítás, csak a képernyő marad fekete, azt írja nem kap jelet.

Még a vinyó lekapcsolással annyi nem tiszta, hogy mikor állítja le? Ha 20 percig nem nyúlik a géphez, vagy ha 20 percig nem használja semmi a vinyót? Pl ha torrentet hagyom futni, akkor otthagyhatom estére a gépet, vagy le fogja kapcsolni 20 perc múlva?

Sajnos nem emlékszem hogy voltak beállítva a reinstall előtt a dolgok, de akkor minden pöpecül ment. Torrentnél sem lőtte le a vinyót és a monitor is visszakapcsolt, amikor visszatértem a géphez.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#23925) CHIPman válasza (#23924) üzenetére


CHIPman
nagyúr

1: Próbáld meg az egérgörgőt megpörgetni, néha nekem is az kell. :DDD
2: A "jútorrent"-ben alapértelmezve van olyan beállítás, hogy aktív torrent mellett nem engedi a készenléti módot, márpedig anélkül nem tud lekapcsolni a winyó(vagy mégis?). Amúgy nálam egy winyó nincs használva egyáltalán, az kapcsolt csak ki 20p után, de a gépet még használtam. Mondjuk ez a te esetedben nem biztos, hogy ugyanígy fog menni, próbáld meg.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#23926) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Hogy tudom a tálcáról csak az óra mellé száműzni a skype-ot? jelenleg mindkét helyen van és az msn-el ellentétben ezzen valahogy nem segít a kompatibilitási mód változtatása.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#23927) WonderCSabo válasza V.Stryker (#23926) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A skypeot kompatibilitási módban rakd be vistára.

(#23928) V.Stryker válasza WonderCSabo (#23927) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem jó, nem tűnik el úgy sem.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#23929) Morden24 válasza V.Stryker (#23928) üzenetére


Morden24
nagyúr

Tools -> Options -> Advanced -> Advanced settings -> Keep Skype in the taskbar while i'm signed in elől pipa ki.

Sectumsempra - For Enemies

(#23930) Sweet Lou 6 válasza WonderCSabo (#23919) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ez engem is érdekelne.

sweetlou6.wordpress.com

(#23931) Morden24 válasza BullZeye (#23918) üzenetére


Morden24
nagyúr

Csak a felsőoktatásban tanulók kapnak, egyébként csak az oktatásban dolgozók jogosultak.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#23932) Morden24 válasza kelzsoca (#23913) üzenetére


Morden24
nagyúr

- Lapcserénél mennyi esélyem lesz hogy elfogadja a friss lapot a windows?

Nagyjából nulla.

- Ha csak lapot cserélek, de ahhoz friss win-t nem húzok fel, tehát a jelenlegi regisztrált rendszert próbálnám használni a friss lappal az mennyire megoldható?

Semennyire, mivel érzékeli a megváltozott hardverkomponenst.

- Ha mégsem használható, akkor mit lehetne tenni, próbáljak telefonálni hogy garanciális csere történt?

Általában azt sem kell mondani, hogy garanciális csere történt, kakkantják le erősen. Ha akadékoskodnak, akkor érdemes beszólni a garanciális cserés dumát, ha pedig valamilyen csoda vagy rossz csillagzat miatt továbbra is akadékoskodnak, akkor telefon letesz, aztán felhívod megint, és bepróbálkozol egy másik üszissel :)

jöhetne valaki aki megerősítené ezt

Hivatalosan ez nem lesz megerősítve, de a gyakorlatban kb. így működik ;)

Sectumsempra - For Enemies

(#23933) WonderCSabo válasza Morden24 (#23931) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hát jah, én is így tudtam. Egyébként asszem az általános iskolai és óvodai dolgozók sem kaphatnak, csak középiskolától felfele.

Akkor az általánososok kaphatnak.

Mondjuk sztem az óvoda is a közoktatás része, és ha jól tudom, maga az intézmény kaphat is wint, csak a dolgozók nem.

[ Szerkesztve ]

(#23934) Morden24 válasza WonderCSabo (#23933) üzenetére


Morden24
nagyúr

A Tisztaszoftver Program keretében 2011. március 1-jéig szóló licencmegállapodást kötött a GKM és a Microsoft. A megállapodás értelmében a köz- és felsőoktatási intézmények számítógépein, a felsőoktatási intézmények oktatói, hallgatói és dolgozói, valamint az általános és középiskolák pedagógusai otthoni számítógépein is jogtisztán használhatók a Microsoft Windows Frissítés (upgrade), valamint a Microsoft Office termékek, valamint Core Cal klienshozzáférési licencek.

- tisztaszoftver.hu

Oviról, bölcsiről tényleg nincs szó :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#23935) kozyadam


kozyadam
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak Windows 7 "karcsúsítás" terén. Egy Enterprise telepítést kellene kicsit faragni, nem kell bele semmi, csak az alapvető dolgok, IE, képernyő-billentyűzet és hogy lehessen frissíteni.

A vLite-tal próbáltam volna, de az nem akar működni, illetve induláskor valamilyen wimfltr fájl hiányát jelzi. Ezt elméletileg a WAIK felteszi, de nekem mégsem.

Kb. mekkora területet lehetne nyerni ezzel a faragással? Most a frissen telepített Enterprise 6,64 GB. Ezt mennyire lehetne lefaragni.

(#23936) pzstm válasza kelzsoca (#23913) üzenetére


pzstm
titán

próbáld ki nyugodtan, nem lesz gond hidd el....enyhe szlovák akcentussal beszélő hölgyek roppant kedvesek szoktak lenni :C :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#23937) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Office 2010-ről lehet tudni valamit, hogy mikor kerül bele a tisztaszoftver programba? :)

@Morden24: Mi lett az avataroddal?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23938) Fire/SOUL/CD válasza kozyadam (#23935) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

1. Gondolom a 90 napos trial változatot szedted le, nem pedig megvetted
2. Az a méret amit említettél, azon már nem nagyon van mit faragni(az enterprise funkcióban/méretben a legnagyobb W7 változat), a tapasztalat meg azt mutatja, hogy hozzá nem értő kezekben így lehet kivégezni a W7-et. Sokan nekiállnak macsétával aprítani, aztán később meg csodálkoznak, hogy olyan funkciók nem mennek, amiről nem is tudta, hogy likvidálta. Szóval nem javaslom a "herélgetést"... :N
3. Ha lehetőséged engedi, akkor kb 25000 forint környékén lehet venni HP OEM-et, azon nem kell mit herélgetni, szerintem az jobb megoldás lenne, mint egy enterprise-t(ami egy mennyiségi liszenszes Ultimate) "faragni"...

hackeeeee "@Morden24: Mi lett az avataroddal?"
Elvitte a cica... :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23939) pzstm válasza hackeeeee (#23937) üzenetére


pzstm
titán

szeptemberbe kerül a boltok piacaira (ha semmi nem jön közbe :B )...
Gondolom első félévben már reális esély van rá... :K
Windows 7 is GA után nem sokkal elérhető volt...sőt az októberi start során már osztogatták is.... ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#23940) hackeeeee válasza pzstm (#23939) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nah, királyság. :) Akkor szeptember, október környékére várható.

@Fire/SOUL/CD H*lye... :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23941) Gorneck válasza hackeeeee (#23937) üzenetére


Gorneck
titán

Beszóóóóóttt a TC topikban, oszt elvették...mondjuk igaza volt...

Gorneck#1239

(#23942) kelzsoca válasza Morden24 (#23932) üzenetére


kelzsoca
félisten

Köszöntem a választ :R

(#23943) pzstm válasza Gorneck (#23941) üzenetére


pzstm
titán

nahjah...Pengeélen táncolt :B ..de tényleg jogos volt...csak kicsit kifakadt :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#23944) kozyadam válasza Fire/SOUL/CD (#23938) üzenetére


kozyadam
tag

1, Ezt a WAIKot szedtem le. Microsoft szerint ez van a Win7hez.

2, Tudom, hogy tapasztalatlanok szétbarmolhatják a rendszert, ezért is gondoltam, hogy megkérdem, hogy kinek milyen tapasztalata van.

3, Sajnos nem lehet más verzióra váltani, ezt kell lefaragni, amennyire csak lehet.

(#23945) bobsys válasza kozyadam (#23944) üzenetére


bobsys
addikt

itt a dokumentacio hozza

a Wimfltr.sys-t pedig megtalalod a Program Files\Windows AIK\Tools\x86 alatt

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23946) Fire/SOUL/CD válasza kozyadam (#23944) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Sajnos ebben segítséget nehezen fogsz kapni itt a topicban, mert ez egy nagyobb falat, mármint a WAIK használata. Ezt olyan "nyelven" kell letölteni, mint amilyen az OS alapnyelve. (Te a magyar változatot szedted le, ami nem gond, ha magyar a W7 is, de ha pl valaki magyar mui-t használ, de a W7 angol, akkor az angol WAIK kell)

Dokumentációk, 2 is van az egyik frissebb, csak Angol nyelven

Fire.

UI: Az NLite az XP-hez, míg a VLite az Vista-hoz készült. Ez utóbbival ennek ellenére nagyon alapvető módosítások elvégezhetőek a W7-ben is, de a használata erősen nem javallott...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23947) WonderCSabo válasza pzstm (#23943) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem kicsit, nagyon. A bant megérdemelte, az egyéni arckép elvétele túlzás szvsz, de ez nem az én asztalom. Persze igaza volt, csak a stílus volt nagyon durva.

(#23948) Morden24 válasza WonderCSabo (#23947) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem, ha durva lettem volna, permban-t kapok.
Ha meg IRL, akkor még tán fel is képelem.
Hozzátenném, csak azt tudom mondani, mint Cartman, amikor beszabadult a Casa Bonita-ba. Megérte? Teeeljeseeen :D
Ideje volt már, hogy valaki beolvasson neki, és hát valljuk be, a komának csak így lehet.

Egyébként én is teljesen jogosnak tartottam a ban-t, sőt sejtettem előre. Ezért is írtam le, hogy vállalom a következményeket, de nálam ennyi volt a tűréshatár.

Sectumsempra - For Enemies

(#23949) Morden24 válasza kozyadam (#23944) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem sok értelme van a "karcsúsításnak", max vinyóhelyet fogsz vele nyerni (bár arra szvsz elég a Windows Features ablak is).
Ne számíts drasztikus, vagy akár marginális teljesítménynövekedésre. A bootidőn talán tudsz javítani, máson nem igazán.

Sectumsempra - For Enemies

(#23950) pzstm válasza Morden24 (#23949) üzenetére


pzstm
titán

A bootidőn talán tudsz javítani, máson nem igazán.

Már megint az a fránya bootidő ;] :P (azért e-péniszen is tud javítani, bár kétlem, hogy ebben az esetben ez lenne a cél :B ;) )

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.