Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24501) petrusz82 válasza Sub-ZeRo (#24499) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Szerintem arra ott van a kijelentkezés, ami ugyanazt csinálja, hogy leállítja a sidebar.exe-t, és minden minialkalmazást is. Viszont ez nem oldja meg a gondomat, hogy kijelentkezgetek.

(#24502) polonic válasza Gercsa (#24500) üzenetére


polonic
félisten

Ugye a legfrissebb sptd drivert és a legfrissebb daemon tools-t telepítetted?

(#24503) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hali

Vki tudja h minek van ez a plugin-container akármi?
Tippem az h flash playerrel jött le, de fontos ez vagy vmit lehet ellene tenni, mivel rendessen eszi a ramot:(

(#24504) BullZeye válasza szabonagyur (#24503) üzenetére


BullZeye
veterán

Firefox 3.6.4-től felfele van ez, és nagyon baba cucc, mert Flash meg minden ilyen ebben fut, ennek köszönhetően, ha kifagy youtubeon a videó, akkor a böngésző marad, kiírja, hogy összeomlott és újraindítja azt (mmint a videót, és nem a Firefoxot).

Úgyhogy ha nem szeretnéd, használj FF 3.6.3-at és nem lesz Plugin Container.

[ Szerkesztve ]

(#24505) Lenry válasza szabonagyur (#24503) üzenetére


Lenry
félisten

so what?
ha vége a yt videódnak, akkor visszakapod a RAModat. ha meg visszaváltasz régebbi Firefoxra, akkor meg ahhoz fogja hozzáírni ugyanezt a RAM mennyiséget.
egyébként meg nem az a lényege a RAMnak, hogy a programok fussanak benne?
ha üresen szeretnéd tudni, akkor inkább vedd ki a gépből

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24506) BullZeye válasza Lenry (#24505) üzenetére


BullZeye
veterán

Ne gonoszkodj. Lehet hogy csak megijedt, hogy esetleg kártevő miatt, mert vannak oldalak, ahol fertőzött flashet akarja feltelepíteni. Engem is zavarna, ha egy általam ismeretlen dolog 2-300 megabájt memóriát zabál meg, és esetleg a fontosabb dolgok elől venné el az értékes helyet. (mert mondjuk csak 2 giga memóriája van, vagy kevesebb)

(#24507) Sub-ZeRo válasza petrusz82 (#24501) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem meg próbáld ki, de te tudod. Akkor jelentkezz ki és be, ha az úgy jó neked. Én csak egy ötletet adtam...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24508) Lenry válasza BullZeye (#24506) üzenetére


Lenry
félisten

nem gonoszkodás akart lenni, sorry, hogy így jött ki

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24509) apollo12


apollo12
veterán

heló valaki nem tud egy olyan oldalsávot ami ki írja hogy hány fokos a cpu gpu és a vinyok?

(#24510) petrusz82 válasza apollo12 (#24509) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Az Everest ezt tudja.

(#24511) apollo12 válasza petrusz82 (#24510) üzenetére


apollo12
veterán

nekem a v5.50-es verzióm van, de nem akarja ki rakni

[ Szerkesztve ]

(#24512) Fire/SOUL/CD válasza apollo12 (#24509) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Vess rá egy pillantást ezekre, a HWMonitor Meter megfelelhet.[link]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24513) apollo12


apollo12
veterán

így állítottam be, de nem akarja megjeleníteni

(#24514) polonic válasza apollo12 (#24513) üzenetére


polonic
félisten

Pedig a vista oldalsáv menüből nyílik az oldalsáv elemek. A képen is látszik.

(#24515) Apollyon válasza apollo12 (#24513) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem nézlek lámának meg ilyesmi, de futnia kell az everestnek hozzá.. Vagy nem csuktad be és úgy se megy?

Én is kérdezek :D

Ez mitől van?

Minden alkalommal beállítom felülre az 1-et, de minden újraindítás után ez lesz. Gadget restart nem segít :/

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24516) szabonagyur válasza Lenry (#24505) üzenetére


szabonagyur
félisten

HA-HA nagyon viccesek vagyunk ma...:D

Am meg csak kérdezte, hogy mi az és igen kiveszem inkább a ramot mint, hogy zavarja, meg mondjuk egy régebbi gépnél az a 2-300 mega igen is sokat számít sztem, mondjuk 1 gigánál már nem elenyészőőő:O

(#24517) apollo12 válasza polonic (#24514) üzenetére


apollo12
veterán

mindent be állítottam nincs bezárva az everest és nem megy

(#24518) Sub-ZeRo válasza Apollyon (#24515) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem azért, mert az 1-et beírod. Nekem működik.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24519) polonic válasza apollo12 (#24517) üzenetére


polonic
félisten

És az everest minialkalmazását kitetted?
Jobb klikk asztolon, minialkalmazások?

(#24520) pumpedli


pumpedli
csendes tag

Sziasztok!

Adott 1 gép rajta Windows 7 ultimate HUN 32bit
1 rendszergazdai fiók és egy korlátozott fiók.

Eddig a korlátozott fiókból bármit amihez rendszergazdai hozzáférés szükséges, el tudtam úgy végezni hogy feljött az UAC és megkért hogy írjam be a rendszergazda nevet/jelszót.

Ma Visual C# 2010 Express-t próbáltam telepíteni a korlátozott fiókból (daemon toolsból), a fent említett módon engedélyezve, a .net 4.0 telepítés után ujraindítást kért, ujraindult, majd a telepítő tovább nem ment, nem talált 1 valami.msi fájlt, leválasztódott az iso, de újra mountoltam ahol kereste a fájlt ott csak valami.ms_ nevű fájl volt. Így ez a telepítés félbeszakadt. Ezután átléptem a rendszergazdai fiókba onnan újra elkezdtem a telepítést, feltelepült (mostmár nem kért újraindítást, kevesebb komponenst is kellett telepítsen).

De ahogy visszalépek a korlátozott fiókba, rögtön az egyik programom, amit mindig futtatok, egy ablakot dobott hogy elfogadom hogy használom, Igen/Nem, ezt csak a telepítésekor hozta fel egyszer, ha igen-t nyomok, a mappájába létre akarna hozni 1 fájlt amibe lerögzíti a válaszomat, de nem tud hozzáférni hogy mentsen. (már ott van a korábbi jó fájl, nem értem miért nem látja) (minden egyes belépéskor feldobja a párbeszédablakot msotantól)

Ha ezt a fájlt módosítani akarom, vagy áthelyezni, "ezen művelet végrehajtásához engedély szükséges" párbeszédablak fogad, és semmi lehetőségem beírni egy rendszergazda jelszót.

Ugyanígy ha bármilyen programot jobbklikk "futtatás rendszergazda üzemmódban" próbálok indítani, nem jön fel a már megszokott besötétedett képernyő és nem kéri be a jelszót , csak elindul a program kvázi szimpla üzemmódban. Van olyan ami el sem indul pl.: Rendszer-visszaállítás, és kb minden olyan rendszerbeállítási menüpont ami mellett ottvan a kis pajzs ikon.

Korábban mindez használható volt, én nem változtattam semmit a felhasználói hozzáférésen, vagy a fájlok tulajdonosán.

Fontos lenne hogy megoldást találjak, mert a korlátozott fiókból kell/tudok munkát végezni, és így sokkal nehezebb és kényelmetlenebb lesz.

Korábban két fórumozó is hasonló problémával küszködött, de náluk nem láttam hogy kaptak megoldást.

der_ : [link]
w580: [link]

''Reality is our game ;)''

(#24521) Fire/SOUL/CD válasza pumpedli (#24520) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az MS Visual Studio Express (remélem, hogy a 2010-es verzió, mert W7 alá az "való") nem kispályás fejlesztőkörnyezet, számtalan olyan modul-t, library package-t, stb stb telepít, amiknek a rendszer újraindulást követően kernel szintű (és egyéb, de magas) engedélyre lesz szüksége. Szóval ha ezen az egy problémán át is vergődnél, jönne a többi.(Nem, vagy nem úgy működnek pl komponensek, egyes modulok nem végzik a feladatukat, installer készítésénél nem tud hozzáférni bizonyos rendszerfájlokhoz, stb stb)

Fejlesztő munkát, rendszergazdai jogosultságú fiókban/ból kell végezni, azaz "oda" telepíteni a fejlesztőkörnyezetet, szóval nyugodtan uninstallálhatod a korlátozott fiókból...

Fire.

UI: Nagyon ritkán előfordul(hat), hogy a VS2010 telepítése után, akár a rendszer is megadja magát.(Ezt elkerülendő, célszerű egy rendszermentést csinálni(nem a W7 beépítettjére gondolok) mielőtt felpakolod)
Ez akkor szokott előfordulni, ha egy leharcolt rendszerre pakolják fel. Ha fejlesztésre adod a fejed (és ez akkor is igaz, ha csak most ismerkedsz a programozással), akkor azt lehetőség szerint egy "egészséges" rendszeren tedd, amin az összes frissítés(Windows update) naprakész és nincs teleszórva mindenféle "szeméttel", magyarul nem egy átlag user gépe, amin aztán minden van telepítve. Ha lehetőséged engedi, akkor ilyen célra egy külön gépet tarts fenn.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24522) pumpedli válasza pumpedli (#24520) üzenetére


pumpedli
csendes tag

Úgy tűnik sikerült megoldanom.

[link] -ez vezetett rá. Itt azt írta az illető hogy a windows update-től eltűnt a probléma.

Megnéztem a windows update-et, mivel a windows nem tudta megkeresni az új frissítéseket üzenet fogadott az új frissítések keresésekor, ezért megnéztem a Frissítési előzményeket.

Ez a frissítés mai dátummal, kétszer is szerepelt a listában.

Frissítés a Windows rendszerhez (KB958488)

Telepítés dátuma: ‎2010.‎07.‎01. 12:49

Telepítés állapota: Sikeres

Frissítés típusa: Fontos

Microsoft .NET Framework 4.0 Shared

További információk:
http://support.microsoft.com

Súgó és támogatás:
http://support.microsoft.com

Ezután rögtön az itt látható

A frissítések eltávolításról lásd: Telepített frissítések - linkre mentem és eltávolítottam a legutolsó, KB958488-at (itt csak egyszer szerepelt)

ez megoldotta.

[ Szerkesztve ]

''Reality is our game ;)''

(#24523) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

Meg lehet oldani, hogy egy intézőt úgy paraméterezzek, hogy egy IP címet nyisson meg? Ezt kellene ftp kliensként használni. (akinek így kellene, annak nem pálya egy másik progit /pl. TC/ "megtanulni").

Köszi.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#24524) apollo12 válasza polonic (#24519) üzenetére


apollo12
veterán

már megoldottam köszönöm a segitséget

(#24525) Osiris


Osiris
őstag

Sziasztok!
Win7 XP mod-jához lehet valahogy több processzormago használni? Én a virtual pc beállításainál nem találtam magok számának állítási lehetőségét és most csak egyet használ. :F

(#24526) Lenry válasza Picturemaker (#24523) üzenetére


Lenry
félisten

ftp:// előtagot adsz a címnek.
nálam működött IP-vel és URL-el is.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24527) Balázs75


Balázs75
tag

Szisztok!

A problémám a következő:tegnap felraktuk a 32 bites win 7-et,és a játékok(Cod2,Cod 4)multiban nem indulnak,exe hibát dobnak,a singleplayerben szépen futnak..,ez mitől lehet,mi nem az igazi?
Köszi a válaszokat!

(#24528) Laccoss válasza Balázs75 (#24527) üzenetére


Laccoss
addikt

Frissítsd a PunkBuster-t.

(#24529) samgar válasza Osiris (#24525) üzenetére


samgar
őstag

Az hagyján, de ha egymagos a procim, miért hozza fel a kétmagos lehetőséget is?

Oppo Find X5 PRO

(#24530) Balázs75 válasza Laccoss (#24528) üzenetére


Balázs75
tag

Ennyi lenne az egész? :)

(#24531) Sub-ZeRo válasza Balázs75 (#24530) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen, ennyi.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24532) Balázs75 válasza Sub-ZeRo (#24531) üzenetére


Balázs75
tag

Egy jó linket tudnátok irni,mert win 7 alá nem igen találtam.. :R

(#24533) Sub-ZeRo válasza Balázs75 (#24532) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24534) dzsihad


dzsihad
csendes tag

Hello,

Olyan problémám van, hogy mióta feltettem a win7 x64 ultima-t a netre való kapcsolódás baromi lassú.
Digis netem van, betárcsázok majd várok perceket mire hajlandó "felismerni" hogy van net.
Asszony gépére feltettük, ugyan ez a jelenség, pedig ott router csatlakozik fel.
Elötte vistán is tapasztaltam ezt, xpvel viszont semmi gond nem volt, betárcsáztam és azonnal ment minden.

Vkinek van ötlete ezzel kapcsolatban?
Köszi
G

(#24535) Sunsetjoy


Sunsetjoy
tag

Ha már a Win7 minialkalmazásait, és a hőmérsékleteket említettük, én anno nem Everesttel, hanem a Rivatuner monitorozó részlegével kötöttem össze. Az alábbi linken le van írva, mi hogy...
Lásd itt: http://asztal.blog.hu/2009/12/29/enposzt_1
(bocsi a reklámért:)

[ Szerkesztve ]

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#24536) Balázs75 válasza Sub-ZeRo (#24533) üzenetére


Balázs75
tag

Köszi,de ez nem ea letöltési link,ugye?,én ezt találtam:http://esyn-gaming.hu/index.php?site=files&file=16

(#24537) Sub-ZeRo válasza Balázs75 (#24536) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem, ott van mit kell vele csinálni. A pb mappába lemented.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24538) Sub-ZeRo válasza Balázs75 (#24536) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem, ott van mit kell vele csinálni. A pb mappába lemented.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24539) mijos válasza Morden24 (#24493) üzenetére


mijos
senior tag

Értem. Telefonálni nem szeretnék, főleg mert én géppel együtt vettem másodkézből és így nem én vagyok a "rendes tulaj". Esetleg ha az alaplapot eladom és vele együtt a win-t, akkor fog menni?

Köszi a választ :R

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#24540) band1103


band1103
őstag

Bocs ha már volt.
os: W7E
Mi a rákot tegyek még? Az MSN kiírta hogy nincs fent flash lejátszó pedig az neki mennyire kell, és ad egy gombot amire ha rákattintok akkor az adobe-nál találom magam ahonnan feltettem a 10.1-est majd újraindítottam mindent. Az egész gépet is. Erre mikor elindítom az MSN-t újra kiírja ezt a marhaságot hogy kell neki a flash pedig éppen az előbb tettem fel amit a programok hozzáadásánál ki is ír hogy valóban fent van.
Mit tegyek még hogy ne fogadjon ez a hülye fals üzenet az msn-ben?
Pl.: a FF-ban tökéletesen megy a flash.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#24541) Laccoss válasza band1103 (#24540) üzenetére


Laccoss
addikt

64bites az MSN-ed? Akkor 64 bites flashplayert akarna, de olyan viszont nincs még. Tehát próbáld 32bitesben futtatni/vagy 32bitest rakj fel.

[ Szerkesztve ]

(#24542) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!
Titkositottam egyik meghajtomat Bitlockerrel.Eddig volt rajta ugy 130Giga szabad hely.Most hogy titkosítja 5,99-et ír ki! Ha végez vele akkor már rendesen látni fogja miért történik ez?

(#24543) Fire/SOUL/CD válasza mokus1 (#24542) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Első mondatodban múlt időben írsz, utána meg jelen időben, azaz hogy jelenleg is folyik a titkosítás. Ha ez utóbbi, akkor várd ki a végét, aztán utána meglátod mi lesz... ;)

Fire.

UI: titkosítás közben azért ne nagyon férj hozzá a partícióhoz, pl nem szokás megnézegetni, hogy épp mennyi szabad hely van rajta... ;]
(írom ezt azért, mert a titkosítási folyamat közben a Bitlocker csak a százalékos elkészültséget jelzi ki, mást nem, így a free space-t sem...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24544) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Üdv urak!

A mai napon megérkezett az SSD meghajtóm, amire fel is tettem az eredeti win 7 home premium OEM operációs rendszert.

Olyan kérdésem lenne, hogy a win már be van regisztrálva a samsung merevlemezemmel, és mi történne, ha az SSD-vel is beregisztrálnám, egyenlőre nem akartam, így a 30 napos periodus fut :)

Mivel nem lapcsere történt, gondolom nem lenne probléma, de azért jöhetne valaki aki megerősíti ezt nekem :)

[ Szerkesztve ]

(#24545) bobsys válasza kelzsoca (#24544) üzenetére


bobsys
addikt

jol gondolod

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#24546) kelzsoca válasza bobsys (#24545) üzenetére


kelzsoca
félisten

Köszönöm, sikerült is :R

(#24547) aclandiae


aclandiae
senior tag

Üdv!

Újra kellett telepítenem egy régi laptopot, és a Start menüre ikonok kipakolása közben kifagyott, és újra indítottam 5 perc várakozás után.
Nos az ikonok eltűntek a Start menüről, de amikor újból ki akarom pakolni, már úgy jelennek meg, hogy mögöttük zárójelben ott van egy 2-es. Pl.: Word(2)
Ezek szerint mégis megvannak.
Tehát hol tudom megnézni, és kitörölni felesleget?
Windows 7 Professional x64.

(#24548) band1103 válasza Laccoss (#24541) üzenetére


band1103
őstag

Ez érdekes: A w7 64 bites de az az MSN amit feltett nekem a MS azt a "Program Files (x86)" mappába tette ezért úg vélem (helyesbítsetek ha nem így van) hogy az MSN 32 bites. Amit az adobe feltesz nekem akkor ezek szerint 32bites aminek ezek szerint működnie kellene a 32bites MSN-el.
De ezt vettem észre:
Beállítom hogy Windows XP (Service Pack 3) kompatibilitással legyen futtatva és ekkor már nem jön fel az üzenet a flash-ről minden fut rendesen bár kicsit lassabban indul az MSN.
Nooormális? :W

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#24549) mokus1 válasza Fire/SOUL/CD (#24543) üzenetére


mokus1
addikt

Sikerült minden.
Még a C meghajtóm szeretném titkosítani de azt mondja a TPM modul nincs a gépen.egy P5b alaplapom van.Biosban nem találtam semmit.Mit kell állítani?

(#24550) bobsys válasza mokus1 (#24549) üzenetére


bobsys
addikt

ha nics tpm akkor nincs
tudsz valasztani meg olyat, hogy a kulcsot usb-re menti ekkor bootloaskor kell az usb kulcs

A BitLockert háromféleképp használhatjuk. Az első kettőhöz szükséges egy TPM3-nek (Trust Platform Module, kb. megbízható platform modul) nevezett hardveres kriptográfiai eszköz jelenléte, míg a harmadik TPM nélkül is használható:

"Láthatatlan" mód: ilyenkor a TPM chipnek köszönhetően a felhasználó észre sem veszi, hogy a lemez titkosított; a hagyományos módon indítja el és használja a számítógépet. A lemez titkosításához használt kulcsot a TPM titkosítja, és csak abban az esetben fejti vissza rendszerinduláskor, ha a bootfolyamatot (BIOS, bootfájlok stb.) nem "piszkálták", a fájlok és a beállítások sértetlenek. Bár így az operációs rendszert bárki elindíthatja, de ha minden felhasználói fiók jelszóval védett, a számítógépről nem lehet adatokat lemásolni.
Felhasználói hitelesítési mód: ebben az üzemmódban a rendszer indulása előtt a felhasználónak valamilyen módon hitelesítenie kell magát. Ezt három módon teheti meg: megad bootolás előtt egy PIN-t, egy USB adattárolón (pendrive) található kulcsot, vagy mindkettőt egyszerre.
USB-kulcs mód: a felhasználó rendszerindítás előtt egy, az ún. rendszerindító kulcsot tartalmazó pendrive-ot csatlakoztat a számítógéphez, amely a titkosított lemez tartalmának visszafejtéséhez szükséges. Ehhez nem szükséges TPM chip, viszont a BIOS-nak támogatnia kell az USB-eszközök rendszerindítás előtti kezelését. Mivel a pendrive-on a kulcs titkosítatlanul található, ezért fontos, hogy beolvasás után az eszközt eltávolítsuk a számítógépből, illetve, hogy a pendrive-ot ne a számítógép közelében tároljuk!

[link]

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.