Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24251) Steelmanus válasza Sub-ZeRo (#24249) üzenetére


Steelmanus
addikt

LOL! Mikor csereltel lapot?

[ Szerkesztve ]

(#24252) Sub-ZeRo válasza Steelmanus (#24251) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Figyelj, húú... Hát nem tudom, kb 1 éve. Egy Abit AN8 SLI lap volt. Minden klappolt benne, de hogy váltottam sata vinyóra, (maxtor volt) akkor csinálta. De csak annál, satánál. Ide vinyónál nem volt gond. Pedig leteszteltem, a sebbedséget hozta, meg nem volt hiba, és ezt produkálta. Most a Giga lapban, ugyan azzal a vinyóval nem volt gond. Simán működik.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24253) ptoma válasza Sub-ZeRo (#24249) üzenetére


ptoma
tag

köszi sejtettem :R

:D

(#24254) Penge_4


Penge_4
veterán

Megoldható valamilyen módon, hogy a Windows-os build-in PrintScreen funkció rögzítse az kurzor aktuális helyzetét is?

(#24255) hackeeeee válasza WonderCSabo (#24250) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Vagy. :D ;)

Véleményem szubjektív...

(#24256) Sub-ZeRo válasza ptoma (#24253) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:B szívesen

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24257) hackeeeee válasza Sub-ZeRo (#24252) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Maxtor vinyó......

Hát waz, nekem a p35-ös lappal nem ment a 250-es Maxtorral az AHCI, azt hittem, hogy a vinyónak van baja, de nem, a mostani lappal hasít minden gond nélkül..

Ez úgy jelentkezett, hogyha AHCI-ben próbáltam telepíteni, ha be volt kötve a maxtor vinyó, akkor megált a telepítő, vagyis nem detektálta be a vinyókat..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24258) Sub-ZeRo válasza hackeeeee (#24257) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az szép... Akkor te is szívtál vele...
Hát én is, de nem tudom mi akadt össze így, amúgy meg tökéletes vinyó, nem lassú, nem krepeg semmi... Egyszerúen nem értem... :F :O
Ja és nekem az új, meg a régi biosal is csinálta... Passz...

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24259) dudika10


dudika10
veterán

Üdv!

Gyors keresés után nem találtam választ ezért megkérdem.
1. Be lehet állítani, hogy két monitornál egy program melyik monitoron induljon?
2. a tálcát lehet klónozni a második monitorra?

Előre is köszönöm a választ. :R

Üdv!
Dudika

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#24260) hackeeeee válasza Sub-ZeRo (#24258) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én sem tudtam, hogy mitől van, nem használtam AHCI-t aztán kész. De most másik lappal megy minden gond nélkül..

Véleményem szubjektív...

(#24261) Sub-ZeRo válasza hackeeeee (#24260) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ez akkor örök rejtély marad...

A mp gadget milyen? :)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24262) hackeeeee válasza Sub-ZeRo (#24261) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Királyság. :) Köszi érte még1szer.

Véleményem szubjektív...

(#24263) Sub-ZeRo válasza hackeeeee (#24262) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor zsír. :D Szívesen mégegyszer. :B

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24264) Lakers


Lakers
tag

Sziasztok!

Windows 7 Prof 32 bites, képes teljes mértékben a 3GB Ramot és az 1 GB-os vga Ramot kezelni?
Úgy olvastam, hogy a 32 bites rendszerek csak 3.2GB Ramot kezelnek összvissz, de azt nem tudom, hogy ez memória modulokra vonatkozik, vagy a vga memóriát is beleszámolják.

(#24265) pukkancska válasza Lakers (#24264) üzenetére


pukkancska
tag

Jól olvastad, valóban nem tud annyit kezelni, úgyhogy a megfelelő választás a 64 bites lesz. :K

[ Szerkesztve ]

(#24266) hackeeeee válasza pukkancska (#24265) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

+1

Véleményem szubjektív...

(#24267) dudika10 válasza pukkancska (#24265) üzenetére


dudika10
veterán

32bit-e rendszer nem 4gb ramot tud összesen kezelni? :U
2**32 =4GB :F
Mi a fenét csinál azzal a 800MB-al?
Ebben nem vagyok biztos, de a videókártyát nem fixen, 256MB-ként címezi a rendszer?

Jah és: valaki?

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#24269) dudika10 válasza hackeeeee (#24268) üzenetére


dudika10
veterán

Továbbra sem értem, hogy miért éppen 3,2GB.
Azt eddig is tudtam, hogy beleszámít minden és összesen 4GB (tök logikus, 2**32) csak azt nem értem, hogy miért a 3,2-ből kéne még lehúzni a VGA és egyéb perifériák fizikai memóriáját.
Azt is tudom, hogy 2GB a max felhasználható egy program számára és nem a 64bit létjogosultságát kérdőjelezem meg (magam is ezt használom), csak a 3,2GB-re voltam kíváncsi, hogy honnan jött. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#24270) Lakers válasza dudika10 (#24269) üzenetére


Lakers
tag

Én írtam a 3.2-t, mert régebben olvastam, és most is néhány fórumon (a belinkelt google link alkalmával) is szerepel a 3.25, de a magyarázat az amit hackeeeee is belinkelt.

De e magyarázat alapján nekem jó a 32 bites. 1+3Gb ram = 4 Gb virtu memória, ha csak nem oda értik hogy összvissz 3.25 virtu memóriát tud kezelni a windows...

(#24271) SLYM válasza SLYM (#24204) üzenetére


SLYM
veterán

up

(#24272) FireShadow


FireShadow
senior tag

Olyat szeretnék csinálni hogy a vinyó egyik mappáját külön meghajtóként szerepeltetni. Mintha map network drive lenne csak hálózat nélkül. Nem szeretném megosztani csakazért hogy mappolhassam magamnak. De lehet az a legegyszerübb :)

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#24273) SLYM


SLYM
veterán

van valami értelme szerintetek telepíteni a win 7-hez a nyelvi csomagokat azon kívül, hogy váltogathatom a nyelvet? gondolok itt a karakterkészletre, vagy valami fontos dologra

(#24274) Sub-ZeRo válasza SLYM (#24273) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Semmi. Esetleg akor, ha valamelyikből nyelvizsgázól, és azt a nyelvet beálítód. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24275) Morden24 válasza Lakers (#24264) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem lesz teljes, mivel 4Gb-t tud összesen, és ebbe az "összesen"-be nem csak a vga + ram számít, hanem cache-ek stb.
Mondjuk úgy, hogy majdnem teljes lesz.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#24276) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hello

Olvasgatom ezt a 32 bites 64 bites kérdést... és teljesen összezavarodtam peidg eddig azt hittem hogy értem:D
Nah szal nekem van 3 giga ramom meg egy 256os ati hd3470 és ehhez melyik ami jobban kihasználja a gépret? 64 vagy 32??

Másik kérdés h minek értékeli a win7 élméényidex egy 1gigás 266os ddr1es ramot nekem 4.1re míg a 3 giga ddr2 667est meg 4.5re?:D csak az epéniszem miatt érdekel:P:D

[ Szerkesztve ]

(#24277) dudika10 válasza szabonagyur (#24276) üzenetére


dudika10
veterán

64bit-es rendszert raknék ma már fel. Ki tudja, mikor bővít az ember megint gépet és lépi át a 4GB-t. Hátránya meg nincs a 64bit-es rendszernek. lassan 1 éve az van a gépemen és semmit nem vettem észre mint negatívum (pozitívumot se, mert a közelében nem vagyok a 4GB-nek, de még lehetek. :D ).

Senki nem használ két monitort aki tudna segíteni? :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#24278) szabonagyur válasza dudika10 (#24277) üzenetére


szabonagyur
félisten

Bővíteni nem fogom a a ramot mivel laposról van szó...

2 monitort használok én is de a tálcát nem tudom klónozni a másik kérdésre meg csak annyi a válaszom h nekem oda rakja magát ahova húztam... Vagyis böngészőknél meg word és társai ez a tapasztalat..:D

(#24279) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Tegnap este a gépen egyszerűen csak újraindult. Amikor a windows bejött, akkor szólt, hogy nem helyesen lett leállítva a gép, és most alkot, hogy minden adatom megmaradjon, valamint párszor újra is indulhat a gép a folyamat közben.

Ezt a tevékenységet befejezte, majd a következő indításnál a következő történt: amikor a windows bejön, nincs háttérkép, nincs startmenü, nincsenek ikonok, semmi sem... Egyedül egy, a sajátgépből megnyitott mappa (dokumentumaim) indul el automatikusan. Így a mappák közt járkálva nehezen, de tudom használni a gépet, mert a programokat így is megtalálom, csak kicsit bonyolult. Esetleg találkozott már valaki ilyen esettel?

Próbáltam csökkentett módban is elindítani, de ott is ugyanaz a helyzet. Rendszervisszaállítási pontom nincs, mert nem telepítés után történt az eset, így nem is csináltam.

Minden hozzászólást előre is köszönök.

szerk.: Közben sikerült megoldani a problémát, mert elindítottam az "explorer.exe"-et, és minden elindult. Nem tudom, hogy ez most ideiglenes-e, de remélem nem.

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#24280) dudika10 válasza szabonagyur (#24278) üzenetére


dudika10
veterán

A legtöbb program nekem is, de pl a tv-tuner programja mindig az elsődleges monitoron indul, az FF mindig a másodlagoson, holott én ezt pont fordítva szeretnem. :F
De ha már egyszer megnyitottam az FF-t akkor újraindításig azon a monitoron jelenik meg, amelyikre húztam, de utána megint a másodikon. Szóval reménykedem, hogy meg lehet nekik valahol mondani, hogy hol induljanak. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#24281) szabonagyur válasza dudika10 (#24280) üzenetére


szabonagyur
félisten

Gyorsan megnéztem mit dob ki a gugli:)

Én a helyedbe megnézném itt is...
[link]

Vannak köztük egészen ígéretesek is amit kipróbálok azonnal amint nálam lesz a 2. monitorom is:D

(#24282) bobsys válasza dudika10 (#24277) üzenetére


bobsys
addikt

1. alapbol nem, a vga kartya gyartojanak a programjaval igen
2. lasd 1. pont (asszem, de ezt sohasem probaltam)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#24283) csizs


csizs
aktív tag

win xp alatt van egy partició a D:, ami mükxik és Win 7 alatt nem megy nem látható. Miért mi a megoldás?tiszta win 7 prof van fent smmi szoftver és hamisság.

1x éve a prohardveren!

(#24284) dudika10 válasza szabonagyur (#24281) üzenetére


dudika10
veterán

és (#24282) bobsys:
:R

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#24285) Sub-ZeRo válasza csizs (#24283) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lemezkezelés és ott adj neki egy betű jelet.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24286) csizs válasza Sub-ZeRo (#24285) üzenetére


csizs
aktív tag

hol van a lemezkezelés

1x éve a prohardveren!

(#24287) Morden24 válasza csizs (#24286) üzenetére


Morden24
nagyúr

Beírod a start menu-be, hogy disc management.

Sectumsempra - For Enemies

(#24288) Sub-ZeRo válasza Morden24 (#24287) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

vagy lemezkezelés

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24289) concret_hp


concret_hp
addikt

üdv 2 alap kérdés :)

1, képernyővédőt ill. energiagazdálkosái dolgokat hol találom (pl. X idő után se léptesse ki a juzert ha nem csinál semmit)?

2, lapozófájlt hol lehet kikapcsolni?

tuom n00b kérdések, de nem találom :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#24290) Sub-ZeRo válasza concret_hp (#24289) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

1. Vezérlőpult, energia gazdálkodáés (power options)
A képernyőt meg asztal jobb gomb, személyre szabás és ott megtalálod.

2. Nem tudom, nekem be van kapcsolva, jó az ha van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24291) pzstm válasza concret_hp (#24289) üzenetére


pzstm
titán

2. Itt

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#24292) Jhericho válasza concret_hp (#24289) üzenetére


Jhericho
tag

Lapozófájlt úgytudod kikapcsolni, hogy:

-vezérlőpult-->Minden vezérlőpultelem-->Rendszer-->oldalt, Speciális rendszerbeállítások-->Speciális fülre katt-->Teljesítmény, beállításokra katt-->megint Speciális fülre katt-->Virtuális memória, katt a módosításokra--> és ott te akarod konfigurálni és minden meghajtón aszondod neki, hogy nelegyen lapozófájl.

Windows lefordítva apacsra: Sápadtarcú várni homokóra.

(#24293) Livius


Livius
őstag

Win 7 ben megoldható az hogy egy HDD-t nem az eszközkezelőben tiltanám le, hanem a HDD egyik particióját csak? Szeretném használni a maradék helyet rajta.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#24294) Morden24 válasza Livius (#24293) üzenetére


Morden24
nagyúr

Lemezkezelőben vedd el a betűjelét az adott partíciónak. Akkor nem fog látszódni, de persze megmarad rajta minden, és könnyen vissza is hozhatod.

Sectumsempra - For Enemies

(#24295) Jhericho válasza Morden24 (#24294) üzenetére


Jhericho
tag

ez kiváló ötlet, hogy, hogy
védhetném meg a fájlokat a gyerekektől :DDD :DD Nemis gondoltam erre eddig:) Köszi

Windows lefordítva apacsra: Sápadtarcú várni homokóra.

(#24296) Livius válasza Morden24 (#24294) üzenetére


Livius
őstag

Igazából úgy kéne letiltanom a partíciót hogy ne férjen hozzá semmi, szóval ne tudjon semmilyen alkalmazás írni vagy olvasni rajta. Erre a célra akkor ez jó lesz?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#24297) Morden24 válasza Livius (#24296) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem akarok hülyeséget mondani, de ha a Windows nem ad neki betűjeket, a többi app bottal ütheti a nyomát :)

Sectumsempra - For Enemies

(#24298) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Hali!
Miért kapcsolja be magát önkényesen a Windows Tűzfal, ha kilövöm a ZoneAlarmot?

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#24299) hackeeeee válasza Livius (#24293) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

EZ kell neked. :) Nekem a lapozófile partíciója így van elrejtve.

Igaz, ettől még pl. a TC látja, de abból is el lehet tünteni, bár ott is a lenyíló ablakban látszódni fog, bár ha nem használsz filekezelő alkalmazásokat, akkor ez kell neked. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24300) Laccoss válasza hackeeeee (#24299) üzenetére


Laccoss
addikt

Szerintem tc sem látja, pl. a 100mbos partíciót sem látja, amiről le van véve a betűjel.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.