Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#23251) Kleroo


Kleroo
veterán

Hali mindenki!
Fura problémám van.
A rendszer: 2db 500as winyó raid0-ban.
rajta egy vista.
kinőtttem így vettem 1 1terás winyót,amire új oprendszert raktam: win7.
1éve így megy a gép. a vistát nem használtam soha azután,csak win7et. szükségem lett volna a vista partíciójára,helyre,így formatálni akartam, de a win7 nem engedte. gondoltam ez vmi biztonsági dolog,ezért beraktam egy win7 telepítőt és ott leformatálta. formatálás után indításnál az jött elő hogy nem talál botmngr->bootmanagert.
Én meg ezt nem tudom mire vélni. mi köze a kettőnek egymáshoz. Gondolom azt a válsztó ablakot hiányolja hogy honnan bootoljon.
Aztán gondoltam vissszadobom a telepítőt és nyomok egy repairt, de nem is látja a win-t
Mi a franc történhetett? mi a megoldás? kell a másik rendszerem. fontos programok vannak telepítve

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#23252) Laccoss válasza Kleroo (#23251) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha már ilyenbe fogsz, elvárható hogy utána olvass. Volt már nem egyszer erről szó, mert mindig belefutott valaki. Annyi a lényeg, hogy a vista-s partícióra dobta a win7es bootot. Ezt kellene megpróbálnod: [link]

[ Szerkesztve ]

(#23253) Kleroo válasza Laccoss (#23252) üzenetére


Kleroo
veterán

köszönöm, megpróbálom.
Hát sztem alapból nem logikus ilyennke utánnaolvasni.(letörlöm az egyik oprendszert,ami tök független a másiktól :( )
De hát így jártam. Megpróbálom értelmezni a linket :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#23254) Kleroo válasza Kleroo (#23253) üzenetére


Kleroo
veterán

hát nem nagyon értem.
Szóval azt kéne megadni ahol a windows maga telepítve van.
Jelenleg egyébkétn visszaraktam egy másik win7et a partícióra, de még nem törlöm,mert azt sem értem, hogy a megoldásban ottvanhogy bemegyek a repíir pontba,és ott kell lennie olyannak hogy command promt,vagyis gondolom valami futtás jellegű dos-os cucc. de nekem nincs olyan. Hogy a viharba lehet ez :(

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#23255) Laccoss válasza Kleroo (#23254) üzenetére


Laccoss
addikt

Pedig javításra nyomsz, megtalálja a win7et, majd rányomsz mikor megtalálja a win7 partíciót, akkor bejön egy ablak, hogy ilyen olyan javítások, és legalul van hogy parancssor, vagy command prompt. Arra rányomsz, és ott a dos-os ablak.

(#23256) Kleroo válasza Laccoss (#23255) üzenetére


Kleroo
veterán

áhá! namármost nekem nem látja hogy lenne telepítve a win7 (csak a most felrakottat,de ezelőtt sem látta a régit ami köllene) :S

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#23257) BullZeye válasza bobalazs (#23027) üzenetére


BullZeye
veterán

ez működik, de megint csak +1 alkalmazás fut ...

(#23258) Sub-ZeRo válasza Kleroo (#23256) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

És ha a boot fájlokat átmásolod a win7 partícióra, majd útána nyomsz egy javítást? Ilyet tudsz csinálni? Mármint a 2 vinyón megvan még a vista randszer?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23259) Kleroo válasza Sub-ZeRo (#23258) üzenetére


Kleroo
veterán

A psita nincs meg. Minden hiba forrása,hogy a vista particiót újraformatáltam. A helyére feltettem másik win7-et,hogy addig is tudjak gépezni, de a repair menüpontnál nem látja a régi win7.et,

Egyébként baromi jó cucc a win7. a régi 1éve fut. 10csillió játék és program volt már rá telepítve, driverhegyek a rengeteg cuccomhoz,és a a most felrakott teljesen szűz oprendszer,amin még a hangdriverek sincsenek fent,érzésre semmivel sem gyorsabb mint a régi.(villámgyors mind2)

Hol vannak a bootfájlok? (win7hez nem értek. anno csak xp-t barkácsolgattam picit)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#23260) Sub-ZeRo válasza Kleroo (#23259) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha a vista nincs meg a kkor a boot fájlok sincsenek meg, úgy hogy ezt buktad. :(
Tegyél fel egy újy win7-et. Ha meg látod win a alol a régi win7-et még egy két cuccot le tudsz menteni róla.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23261) Laccoss válasza Kleroo (#23259) üzenetére


Laccoss
addikt

Ilyenkor a standard eljárás, csak 1 vinyót rakol a gépbe, vagyis bekötve 1 legyen. Remélhetőleg külön partícióra mentetted az adataid, akkor a win7es partíciót törlöd (nem kell formázni) majd létrehozod, ekkor létrehozza a win7nek a partot, és egy 100mbost. Azt a 100mbost nem szabad bántani. Mikor feltelepült a windows, akkor rádughatod a többi vinyót, így nem lesz többé ilyen összeakadás. Mivel új telepítés, nem okoz gondot újrarakni.

[ Szerkesztve ]

(#23262) Kleroo


Kleroo
veterán

Köszönöm a segítséget.
Megoldódott a probléma. van vagy 4db win7 lemezem,mindet beraktam próbálgatni,és a korai béta win7 3x-i repair menüpont után pampogott valamit,hogy nem stimmel a bootom(vagy ilyesmi)
Repair,majd újraindítottam,és ott virított a régi win7em(recovery)
Utánna egyenes út volt a megmentéshez. most végre onnan írok. :)
Viszont megkavarodott a rendszer,de ez már az én warez problémám,eddig nem zavarta hogy virágbolti,de most már igen.. :(

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#23263) Sub-ZeRo válasza Kleroo (#23262) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát ezt ne firtasd itt, mert lesznek majd szép kommentek...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23264) Kleroo válasza Sub-ZeRo (#23263) üzenetére


Kleroo
veterán

Nem is firtatom :)
Nagyon bejön a win7, ha legközelebb újra kell rakni akkor addigra biztos beszerzem, mert ez a cucc már megérdemli ;)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#23265) Sub-ZeRo válasza Kleroo (#23264) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23266) Krisinto


Krisinto
őstag

Üdv
otthoni hálózatot akarok csinálni,de valami problémát észlel:
Nem működik a PNRP szolgáltatás vagy az Identitáskezelő

Mit csinálhatok vele? :F

(#23267) Fecogame válasza Krisinto (#23266) üzenetére


Fecogame
veterán

Start, futtatás, msconfig, és utolsó fülön keresd meg és aktiváld :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#23268) BIZ0906


BIZ0906
aktív tag

Ez mitől lehet eseménynaplóban ezt írja "A processzor egyes teljesítmény-energiaellátási szolgáltatásai le vannak tiltva a belső vezérlőprogrammal kapcsolatos probléma miatt. Kérjen frissített belső vezérlőprogramot a számítógép gyártójától." ASUS K8N alaplap.

(#23269) brugo


brugo
aktív tag

honnan lehet a legolcsobban megvasarolni a W7 HP-et ?

(#23270) Lenry válasza brugo (#23269) üzenetére


Lenry
félisten

klikk

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23271) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok.

Kellene egy kis help. Mivel elég nagy anime fan vagyok, így elég sok animét töltök le, sokszor fájlonként, ahogy megjelennek, de most valamilyen oknál fogva az egyik frissen letöltött sorozat pár részét egyszerűen nem tudom letörölni (Eredetileg át akartam volna helyezni őket a gyűjtőhelyre), akárhogyan is próbálom.

Állandóan azt írja ki, hogy a fájl meg van nyitva a Windows Intézőben, pedig nincs, még frissen felállt rendszernél is, csökkentett módban indítva is ez van.

Nem tudnátok ajánlani egy programot, amivel fel lehetne oldani ezt a tiltást, és letörölhetném végre ezeket innen?

Köszi előre is.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#23272) brugo válasza Lenry (#23270) üzenetére


brugo
aktív tag

koszonom gyors vallaszod, de nekem dobozos kene nem OEM ( elflelejtettem jelezni)

(#23273) Lenry válasza Vistaboy (#23271) üzenetére


Lenry
félisten

ezt dobd fel, utána jobb klikk - View Handle
a felbukkanó DOS ablak mutatni fogja, hogy milyen alkalmazás fogja a fájlt

egyébként meg innen látom, hogy fut a uTorrent. nem hogy valakinek épp seedeled? :U

végső esetben tölts le egy Ubuntu Live CD-t, és töröld le azzal

brugo: van a listában dobozos is

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23274) herrLeon


herrLeon
tag

Sziasztok. Driver problémám van. Win7 64bit alatt egy eszközhöz nem találok semilyen drivert amivel müködne Eszköz: Intel(R) ICH9M LPC Interface Controller - 2919
Tud valaki valamilyen megoldást?

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#23275) Laccoss válasza herrLeon (#23274) üzenetére


Laccoss
addikt

Milyen alaplap, laptop ami ezt kéri?

(#23276) nme2 válasza Vistaboy (#23271) üzenetére


nme2
csendes tag

próbáld ki az unlockert.

http://ccollomb.free.fr/unlocker/

más: mi a neve a kalendáros gadgetednek? nagyon király:)

[ Szerkesztve ]

HP 8510p, T9300 4 Gb DDR-2 667 Mhz, Mobility Radeon HD2600, Samsung SSD 470 64 Gb, w7 HPx64, Zorin OS 5.2 x64

(#23277) Vistaboy válasza Lenry (#23273) üzenetére


Vistaboy
veterán

"egyébként meg innen látom, hogy fut a uTorrent. nem hogy valakinek épp seedeled?" :U

Nem, akkor tudnám, hogy mi használja. :DDD

Oké, kipróbálom.

nme2: Az a CT Control Gadget. Megtalálod a minialkalmazások között a neten.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#23278) herrLeon válasza Laccoss (#23275) üzenetére


herrLeon
tag

Dell studio 1737 laptop.

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#23279) polonic válasza herrLeon (#23274) üzenetére


polonic
félisten

Ehhez az intel chipset driver kell. Az tartalmazza ezt.

(#23280) Sub-ZeRo válasza Vistaboy (#23271) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

1. Lehet tényleg a utorrent használja, azért nem lehet másolni.
2. Ha indexelve van a mappa, vagy a videó, lehet hogy akkor sem tudod másolni.

nme2:Nekem 7 alatt az unlocker nem működött. :(

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23281) herrLeon válasza polonic (#23279) üzenetére


herrLeon
tag

Eddig oké. Csak hiába teszem fel, akkor sem ismeri fel ezt az 1 eszközt. ( Gyári driver cd-röl is probáltam, dell oldaláról letöltött friss veziót is.)

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#23282) Laccoss válasza herrLeon (#23281) üzenetére


Laccoss
addikt

Dell oldalán nem találtam...

Ezt kellene megpróbálni.

(#23283) nme2 válasza Vistaboy (#23277) üzenetére


nme2
csendes tag

köszi, működött az unlocker?
nálam mindig bevált \o.

HP 8510p, T9300 4 Gb DDR-2 667 Mhz, Mobility Radeon HD2600, Samsung SSD 470 64 Gb, w7 HPx64, Zorin OS 5.2 x64

(#23284) Vistaboy válasza Sub-ZeRo (#23280) üzenetére


Vistaboy
veterán

De nem használja az utorrent, mert már kivettem a listából, leszedtem az összes eddig kijött részeket, és a képen lévőket nem tudom onnan letörölni. Az összes többi rész átment az új helyére, de ezeket nem tudom leszedni.

Nekem sem megy Win7 alatt az unlocker, hiába írja ki, hogy kompatibilis vele.

Esetleg nem lehetne dos alól, csak parancssorként futtatva? Mindjárt kiderül. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#23285) nme2 válasza Sub-ZeRo (#23280) üzenetére


nme2
csendes tag

- Does unlocker work on Windows Vista and Windows 7? Yes. If you want to disable UAC globally, go to "Control Panel" then "User Accounts" then again "User Accounts" then "Turn User Account Control" and set it to Off, then restart your computer.

- Does unlocker work on Windows XP 64 or Vista 64? Not yet, I am working on it.

- Can Unlocker be run in command line? Yes! Unlocker -H for command line options.

HP 8510p, T9300 4 Gb DDR-2 667 Mhz, Mobility Radeon HD2600, Samsung SSD 470 64 Gb, w7 HPx64, Zorin OS 5.2 x64

(#23286) Sub-ZeRo válasza Vistaboy (#23284) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Írásvédett a mappa? Ha igen szedd ki. Vagy lehet hogy nincs tulajdonodban a mappa, és azért nem engedi? :U (csak találgatok...)
Még egy olyat próbálhatsz, hogy mivel a rendszer használja, az explorer exe-t kilövöd, majd újra vissza kapcsolod. Hátha...

Mondjuk ha nekem ilyen bajom volt, akkor a format megoldotta. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23287) herrLeon válasza Laccoss (#23282) üzenetére


herrLeon
tag

Megprobáltam, Eredmény:

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#23288) Sub-ZeRo válasza nme2 (#23285) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Kikapcsolt UAC-al próbáltam és nem csinált semmit a program. Xp alatt pedig tökéletes volt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23289) nme2 válasza Sub-ZeRo (#23288) üzenetére


nme2
csendes tag

akkor passz, az unlocker weboldalán szereplő többi cuccot (az összehasonlító táblázat) érdemes lehet kiróbálni. talán ez:

http://lockhunter.com/

[ Szerkesztve ]

HP 8510p, T9300 4 Gb DDR-2 667 Mhz, Mobility Radeon HD2600, Samsung SSD 470 64 Gb, w7 HPx64, Zorin OS 5.2 x64

(#23290) poirot


poirot
senior tag

Üdv. Mindenkinek !

Van egy dinamikus winchesterem, amit stand by-ból felállva a windows 7 nem lát. (Nem minden esetben, valamikor meg van.)

A lemezkezelőben sem tudom "elővarázsolni", ilyenkor csak az újraindítás segít. Van valakinek valami tippje erre a problémára ?

Előre is köszönöm.

(#23291) Vistaboy válasza Sub-ZeRo (#23286) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem írásvédett és semmi nem használja, ebben biztos vagyok. Az utorrentből is kivettem már. Szimplán csak letöltöttem, és utána, amikor helyeztem volna át abba a mappába, ahol az animéket tárolom, már ezt írta ki.

De közben sikerült megoldanom. Akinek legközelebb ilyen problémája lesz, az használja ezt a módszert:

1. Indítsátok újra a gépet csökkentett módban, csak parancssorral.

2. mint a régi DOS-os időkben, navigáljatok el a törlendő fájlig.

3. szimplán a DEL paranccsal töröljétek a kívánt fájlokat.

Nekem ez bevált:

Azért köszi mindenkinek a segítséget és a tippeket. :R

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#23292) Fecogame válasza poirot (#23290) üzenetére


Fecogame
veterán

Parition Manager :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#23293) misimagaki válasza pzstm (#23156) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Köszönöm, akkor marad így.
Esetleg valami időkorlátossal majd eljátszok. :)

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#23294) poirot válasza Fecogame (#23292) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm a választ, de ehez nem kell azt hiszem nem szükséges Partition Manager, sem más particionáló progi, hiszen a windows 7 is nagyon szépen le tudja formatálni. Csak akkor az adataimnak annyi.

Szóval nem formatálni kell, hanem hogy a windows 7 "lássa" mikor feléled stand by-ból.

Akkor MOST kérném a tippeket.

(#23295) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

A következő problémára keresném a megoldást.
Ha leküldöm a gépet alvó állapotba, akkor csak a power gomb megnyomására hajlandó feléledni, egérre, vagy billentyűzetre nem. Ez azért érdekes, mert idáig ez a funkció működött. Annyi történt csak a gépemmel, hogy lakáson belül áthelyeztem, ezért a vezetékeket kihúzgáltam és az új helyén összedugdostam. BIOS-ban, energiagazdálkodásban nem állítottam át semmit.
Az elképzelhető, hogy nem minden USB-s eszköz ugyanabba az USB aljzatba került, mint eredetileg, de elvileg ez nem okozhat gondot. Vagy igen? :F
Ha igen, akkor mit kellene beállítanom, hogy újra menjen az egérről, vagy billentyűzetről történő élesztés?

A billentyűzet + egér páros egy logitech cordless eszköz.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#23296) Sub-ZeRo válasza Jim74 (#23295) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Talán biosban nézz szét. Elsőnek tedd alapra, majd utána álltsd be hogy arról is feltudjon éledni. Meg azért winben nézzd meg az eszközkezelőben is hogy be vannak-e lőve a dolgok.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23297) Jim74 válasza Sub-ZeRo (#23296) üzenetére


Jim74
nagyúr

Sem a BIOS-ban, sem az eszközkezelőben nem állítottam át semmit, csak odébb raktam a gépet. Az eszközkezelőben már szétnéztem, mindenféle beállítás megpróbáltam, de nem változott a helyzet. :(

(#23298) Laccoss válasza Jim74 (#23297) üzenetére


Laccoss
addikt

Alaplapi leírást nézd meg, hogy azonosak e az usb-portok.

(#23299) Jim74 válasza Laccoss (#23298) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ó, én balga!!!! :W
Most jutott eszembe, ahogy megemlítetted, hogy a PS2 port mellett van egy dupla USB (gondolom nem véletlenül az USB-s egérnek és billentyűzetnek). Oda átdugtam az eszközt és most már működik a wake up :C

Köszönöm a segítséget mindenkinek :R .

(#23300) ravgab


ravgab
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy 64bites win7 alatt nem tudom az avi fileokat társítani mpc-hez, nem jelenik meg az alapértelmezett programokban, pedig betallóztam.Magában az mpcben ha bejelölöm a társítást, akkor se jó. 32bites win7 alatt nem volt ilyen problémám.
Valami ötlet? :F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.