Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) v-man válasza zavatar (#19850) üzenetére


v-man
őstag

A dellmont klón oldalán (nálad Browsercalls) a settings-nél tudsz számot hitelesíteni, amint megerősítetted azzal lehet hívószámot kijelezni.
A rövid híváshoz pedig állítsd be alapértelmezettnek a BC-t a gigaset bázisállomáson.

[ Szerkesztve ]

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#19852) MaCS_70 válasza zavatar (#19850) üzenetére


MaCS_70
félisten

Amint V-Man is írja, a menüben rengeteg paramétert tudsz állítani, érdemes elbogarászni vele.

A lényeg az, hogy bármelyik, a Dellmont-szolgáltatónál hitelesített telefonszámot meg tudod jeleníteni hívásazonosítóként. Ennek megfelelően megteheted, hogy hitelesíted mondjuk két számodat, az 510-esben az 1. és 2. fiókra beállítod ugyanazt a Browsercalls fiókot, de azonosítónak a két különböző számot írod be. Így ha ha a hosszú zöld nyomása után az 1. fiókból telefonálsz, akkor az ahhoz rendelt számot jelzi ki a túlvégen, ha a 2. fiókból, akkor z ahhoz rendeltet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19853) zavatar válasza v-man (#19851) üzenetére


zavatar
csendes tag

Nagyon köszönöm a pontos válasz és a mellékelt screent! :C Így már a hívószámkijelzésem is működik. Szuper! :R

(#19854) milenda válasza MaCS_70 (#19852) üzenetére


milenda
tag

Nekem nem világos. Hogyan lehet ugyanazt a BC fiókot két 510-es fiókra úgy beállítani, hogy más-más hívószámot jelezzen ki?

(#19855) asdf_ válasza milenda (#19854) üzenetére


asdf_
veterán

Sehogy.

(#19856) denis.p válasza MaCS_70 (#19852) üzenetére


denis.p
tag

Szia,
Van az A510IP-hez magyar nyelvű leírás a konfigurációs oldalhoz, esetleg tudsz olyan helyet, ahonnan letölthető? Engem is nagyon érdekelne, de sajnos nem találtam hozzá semmi olyan írást, amely a konfig. részletekbe is belemegy.

[ Szerkesztve ]

(#19857) MaCS_70 válasza asdf_ (#19855) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nekem valahogy mégiscsak sikerült, másfél éve használom úgy, hogy egyetlen Browsercalls-accountom van, amiket betettem szépen a Gigaset három különböző fiókjába, három különböző, a Browsercallsnál hitelesített telefonszámmal a Username és a Displayname* mezőkben, és a hívott félnél mindig azt a számot jelzi ki, amelyik fiókból a hívást indítom.

Persze lehet, hogy valami rosszul csinálok...

*A mezők neveiben nem vagyok biztos, mivel az 510-es légvonalban 100 km-re van éppen, de a C470-esen ezek a mezőnevek.

MaCS

UI: Ironikus módon anno pont én voltam az, aki ezzel kapcsolatban hitetlenkedett itt a listán. Aztán kipróbáltam, és mit ad isten, működik...

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19858) MaCS_70 válasza denis.p (#19856) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos nem ismerek ilyet, ráérzésre, végső esetben a Google-t használva állítottam be.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19859) asdf_ válasza MaCS_70 (#19857) üzenetére


asdf_
veterán

Hmm, akkor ezek szerint megis lehet, en eddig ugy tudtam, hogy BC webes accountba belepsz, es atrakod a radiobuttont arra a kimeno szamra, amelyikre akarod, es azzal megy ki majd az osszes bekonfigolt eszkozon a hivas.

(#19860) MaCS_70 válasza asdf_ (#19859) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezzel én is pontosan így voltam! :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19861) Guszti válasza milenda (#19854) üzenetére


Guszti
aktív tag

Itt írtam régebben az egy account több hívószám dologról, hasonlóan működik bármilyen szoftveres kliensben is.
#15412

(#19862) milenda válasza MaCS_70 (#19857) üzenetére


milenda
tag

Őszintén örülök, de hogy csinálod?

(#19863) MaCS_70 válasza milenda (#19862) üzenetére


MaCS_70
félisten

Semmi több, csak ami oda van írva, amire válaszoltál.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19864) milenda válasza MaCS_70 (#19863) üzenetére


milenda
tag

Csak ennyi? Nekem nem jutott volna eszembe. Sajnos csak este tudom kipróbálni.
Köszönöm.

(#19865) MaCS_70 válasza milenda (#19864) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csak ennyi. MEgvan a működő Browsercalls-fiók a Gigasetben (SIP-kliensben, akárhol -- nálam a CSIPsimple-ben és a PAP2T-ben) és beírod a számot 06xxxxxxxx formátumban.

Ettől a Browsercalls szervere tudni fogja, hogy milyen azonosítót küldjön ki.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19866) milenda válasza MaCS_70 (#19865) üzenetére


milenda
tag

Tényleg működik. Elképesztő. Köszönöm.

(#19867) milenda válasza Guszti (#19861) üzenetére


milenda
tag

Működni működik, aztán hogy ezt mennyire tolerálja a szolgáltató, azt nem tudom. Ugye elvileg ilyet nem szabad, de kétlem, hogy erre bárki figyel.

Mire gondolsz? Dellmonték nem szeretik vagy a hazai szabályozás tartja illetlenségnek?

(#19868) MaCS_70 válasza milenda (#19867) üzenetére


MaCS_70
félisten

Dellmonték ezt szolgáltatják, nem hiszem, hogy a saját szolgáltatásuk ellen lenne kifogásuk.
A hazai szabályozás szerint a földrajzi hívónak igaznak kell lennie -- de ez tudtomra a szolgáltatókra vonatkozik. Az oka egyébként a segélyhívások kezelése -- egy adott földrajzi körzetből érkező hívást a kiküldött hívóazonosító alapján sorol be a rendszer.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19869) sumsang válasza Guszti (#19861) üzenetére


sumsang
aktív tag

Tolerálja a több telefonszám regisztrációt, pontosabban max ötig. Viszont azért dupla hívásdíjat számol, ha ugyanarról az accountról 2 telefonhívás megy ki azonos időszakban. Ez lehet azonos regisztrált tel.szám (pl egyik hivás mobilról, a másik PC-ről, vagy ATA-ról megy ki.), vagy két különböző regisztrált számról van indítva azonos időben.

(#19865) MaCS_70
Pontosan, mivel ugyanúgy kell konfigolni az a510ip-t is, mint egy pap2, sipura, vagy bármely digitális átalakítót.
A display name-t nem szükséges kitölteni.

[ Szerkesztve ]

(#19870) Stanlee válasza sumsang (#19869) üzenetére


Stanlee
őstag

Az egyik nemet forumon olvastam, hogy a tagnak a cheapvoip-nal parhuzamos nemet mobil hivasra (ertsd egyszerre hivott nemet mobil szamokat ugyanarrol az accountrol) 10x-es :Y szorzoval szamitottak a masodik hivast. Mondjuk meg igy is feleannyit fizetett, mintha a sajat szolgaltatojat hasznalta volna.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#19871) Troy. válasza #79335424 (#19794) üzenetére


Troy.
addikt

Volna néhány kérdésem:
Melyik az az android app, amit a mini pc-re és a telefonra is fel tudok tenni? ( Ezáltal a telefonról tudjam vezérelni a mini készüléket. Gondolom klónozva lesz a képernyő.)
USB elosztóval több eszközt is tudna kezelni? ( Egyszerre pl.: Billenyűzet, egér, usb hangkártya, esetleg külső merevlemez.)

Köszi!

.

(#19872) #79335424 válasza Troy. (#19871) üzenetére


#79335424
törölt tag

Van pár ilyen. Én most a Mirror OP Sender -t használom. Android viszonylatban nem olcsó, de működik.
Igen, HUB -bal lekezel több USB eszközt is, de nem tud sok áramot leadni. Pl. HDD -hez már erősen ajánlott egy aktív (külön tápos) HUB. Egyébként, ezeket a perifériákat mind teszteltem, biztos, hogy működnek. Több "hangkátrtyát" is próbáltam, jelenleg Logitech MK220 egér-bill kombót használok, de BT HID profilos eszközökhöz adapter nélkül is tud csatlakozni (mint minden Droid, ami ismeri a HID profilt). Ilyenből Logitech M555b egeret és Apple BT bill. -t haszálok. Ezen kívül, sokan használnak "légegeret" vezérléshez. Ilyenből létezik mikrofonos-hangszórós. Igen, a távirányítóval is lehet telefonálni. :)

[ Szerkesztve ]

(#19873) Troy. válasza #79335424 (#19872) üzenetére


Troy.
addikt

Elég súlyos dolgokat lehet vele csinálni. Köszi!

.

(#19874) #79335424 válasza Troy. (#19873) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nagy előnye a Miracast -tal szemben, hogy megy LAN -on is. Sokat segít a folyamatosságon és a lagg csökkentésén, hogy a routernek nem kell mindkét eszközzel ugyanazon a wifi frekin kommunikálnia.

(#19875) biega


biega
aktív tag

Lassan megérkezik a Gigaset 510IP, eddig a Fonio-t használtam, ami mobilon is jó minőségű volt, de nem tartozik az olcsók közé.
Melyik olcsóbb szolgáltató vált be a Gigaset használatával?

(#19876) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok!
VoipBlazerrel ha nem az otthoni wifi-re csatlakozom android okostelefonnal, akkor a voipblazer nem csatlakozik. Próbáltam FVD-vel és MobilVoip-pal is, ott is ez a helyzet. Többször próbáltam már egy bizonyos helyen. 20 esetből 1-szer sikerült. Utólag értékelve, azon csodálkozom, hogy akkor sikerült. Csak forog a jobb felső "Settings" fogaskerék perceken át. Még egy logout-ot sem tudok csinálni, mert arra azt mondja, hogy nem végrehajtható, mivel nem vagyok még belépve. Ha visszamegyek a megszokott wifire, ott meg gond nélkül csatlakozik. Mi lehet a gebasz? :F

(#19877) Dluinet válasza Rodzser Mór (#19876) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a szolgáltató tiltja a voip kapcsolatot, ezért ajánlott a MobileVoip (és alterego-i) , ami kikerüli ezt az akadályt
A voipblazer-rel valami probléma van, próbálj ki másikat

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19878) Zeki válasza Rodzser Mór (#19876) üzenetére


Zeki
nagyúr

Biztos van mobilneted?
Ha tiltva van nálad, rakj fel valami VPN progit a telódra.

(#19879) KTU válasza biega (#19875) üzenetére


KTU
addikt

Nálam kimenő hívásra mindig az aktuális legolcsóbb Delmont van beállítva. :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#19880) *Älex*


*Älex*
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon nm vagyok otthon ebben a temaban viszont most szuksegem lenne erre... Szval jol ertelmezem ennel a VoipBlazernel h 10 euroert 2000 percet v is kb 33 orat beszelhetek? Ugy h nkm van netem a masik felnek nincs es felhivom telefonon? :DDD

Elore is koszi a segitseget. :)

Ja natürlich! Ich bin dumm... Aber Wer ist nicht?

(#19881) Dluinet válasza *Älex* (#19880) üzenetére


Dluinet
nagyúr

jól érted, de az 600-800 perc körülbelül
vonalas 2 forint
mobil 4,8 forint

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19882) Fecogame válasza *Älex* (#19880) üzenetére


Fecogame
veterán

Igen. Javaslom az összefoglaló elolvasását :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#19883) *Älex* válasza Dluinet (#19881) üzenetére


*Älex*
csendes tag

Ertem koszi... Vegul is meg mindig jobb mint h 20-asrol hivok 30-ast es h aaaa nm akarok sokat beszelni es igy is osszejon 2 ora... :DDD

Ja natürlich! Ich bin dumm... Aber Wer ist nicht?

(#19884) biega válasza KTU (#19879) üzenetére


biega
aktív tag

Szerintem én is így teszek :)

(#19885) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
Nexus 7 - en nem cseng ki a Reenger. Csengésre lehet bírni valahogy?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#19886) Rodzser Mór válasza Dluinet (#19877) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Nem értem, amit írtál.

Én írtam:
Próbáltam FVD-vel és MobilVoip-pal is, ott is ez a helyzet.

Aztán te írtad:
a szolgáltató tiltja a voip kapcsolatot, ezért ajánlott a MobileVoip (és alterego-i) , ami kikerüli ezt az akadályt
A voipblazer-rel valami probléma van, próbálj ki másikat

CineDOG1

Biztos van mobilneted?
Ha tiltva van nálad, rakj fel valami VPN progit a telódra.

Nem mobilnet, hanem wifi.
De közben kiderült a bibi. A wifivel volt valami érdekesség. Én nem tudnám elmagyarázni, hogy mi. Den me is ez a lnyeg, hanem, hogy sikerült végül csatlakozni.

(#19887) Dluinet válasza Rodzser Mór (#19886) üzenetére


Dluinet
nagyúr

fordítva írtad, az jött le, hogy wifin működik

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19888) Zeki válasza Rodzser Mór (#19886) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ja, áruházas wifi? Oda előbb böngészőből kell bejelentkezni, és utána megy voip.

(#19889) Rodzser Mór válasza Zeki (#19888) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Nem áruházas, de ez volt a megoldás :)

(#19890) bishop100 válasza Stanlee (#19849) üzenetére


bishop100
csendes tag

Ez a probléma megoldódott, a bejövő hívás a NAT -nál akadt el (gondolom 2 perc után nat sessions ideje lejárt és törölte a map -ból ezáltal a külső kérést nem tudta, hogy hova kell továbbítani).
A megoldás, hátha valakinek lesz ilyen problémája: VOICE\LINE\NAT Settings\NAT Keep Alive Enable: yes

Viszont most előjött egy olyan, hogy x óra után megszűnik a SPA2012 regisztrációja (a vonal ledje nem világít és nincs is vonal). Napközben nincs mikor használjuk nincs probléma de reggel már nincs beregisztrálva a sip szerverre. Ha újraindítóm az ATA -t újraindul de nem tud beregisztrálni, a probléma csak akkor oldódik meg ha a routert indítom újra.

Találkozott már valaki ilyennel, esetleg ötlet?

Köszi szépen!

(#19891) #79335424 válasza bishop100 (#19890) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem ismerem ezeknek a működését, de a jelenség olyan, mint amikor egy PC IP -je és MAC -címe nincs összepárosítva a routerben (arp binding). A kikapcsolt gép addig ébreszthető, amíg a routerben le nem jár a kapcsolat megújítására beállított idő. De, ha nem újítja meg az IP -t, mert nincs hozzá aktív kliens, akkor érvénytelen lesz a magic packet útvonala. Nem lehet, hogy nálad is vmi ilyesmiről van szó?

(#19892) teo77 válasza teo77 (#19885) üzenetére


teo77
őstag

Megtaláltam a csengőhang beállítást, már kicseng. Elsőre nem találtam sehol.
Azt esetleg tudja valaki, hogy a Reenger szám (003621...) milyen tarifával hívható? Úgy, mint a vezetékes?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#19893) KTU válasza teo77 (#19892) üzenetére


KTU
addikt

Mint más földrajzi ("vezetékes") szám.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#19894) KTU válasza bishop100 (#19890) üzenetére


KTU
addikt

Reengert használsz?
Nálam is ugyan ezt produkálta.
Ezért lett Fonio helyette.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#19895) asdf_ válasza KTU (#19893) üzenetére


asdf_
veterán

Mint más földrajzi ("vezetékes") szám.

Kiveve, ha Vodafone-os vagy, mert ott 20 Ft/perc 0621-est hivni.

(#19896) partymaci


partymaci
aktív tag

üdv!

Voipconnect nevezetű pc-s programba hogyan lehetne beleerőszakolni a Contacts-okat? Van már Restore menü csak nem fogadja el a .vcf filet.

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#19897) denis.p válasza partymaci (#19896) üzenetére


denis.p
tag

Mobilevoip és egy SIP (pl. Zoiper) kliens perc adatforgalmi igényét mérte már vki? Érdekelne, mert ez is mérvadó lenne a mobil adatcsomag választásban.
Ja és a csökkentett t-mobilos és/vagy a telenoros adatforgalom elbírja e a közvetlen Mobilevoip hívást, vagy csak a Callback-el lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#19898) KTU válasza denis.p (#19897) üzenetére


KTU
addikt

Mértem [link]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#19899) denis.p válasza KTU (#19898) üzenetére


denis.p
tag

Nagyon köszi az infót :R Hasonló adatmennyiséggel (1,5-2 közöttivel) kalkuláltam a 711-et. A mobilevoip talán a uLaw fele 0,6-0,8 körüli lehet.
Vívódok, hogy T-mob-t, vagy Telenort válasszam. A T [link] jóval drágább 500 Mb 1990 Ft/hó, de talán jobb minőségű az adatforgalom (persze ez sem biztos) valamint adatfogyás után lassítás van, míg a Telenornál [link] az 500 Mb csak fele annyiba 1000 Ft/hó-ba kerül és ott az 500 fogyását követően kérhetek újabb pakkot ....Persze Telenornál az 1 Gb is "csak" 1500-ba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#19900) KTU válasza asdf_ (#19895) üzenetére


KTU
addikt

Szerinted olcsóbb hívni vodával 21-es számot, mint a többi vezetékest?
:U

Vitamax net+
"A tarifa perc- és SMS-díja 49 Ft minden belföldi normál díjas hálózatba."

Vitamax perc+
"Perc- és SMS díj bármely belföldi hálózatba, minden időszakban: 49Ft"

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.