Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19601) Deadalone válasza Zeki (#19588) üzenetére


Deadalone
csendes tag

Már akinek sok az a 30 euró. Én pl használom a NonPryt, és teljesen jól megy. Ha azt nézed, hogy a Vodánál 10 ezer körül fizetsz havonta azért, hogy korlátlanul beszélj belföldön, az a 9 ezer azért, hogy titkosítással beszélj korlátlanul és nem csak belföldön egyáltalán nem gáz. Nekem marha jó, mert sokat telefonálok Németországba. A hívószámváltás meg egy olyan extra, ami sokszor jól jön, lehet vele jókat telefonbetyárkodni is. :D A weboldaluk amúgy néha gyalázat lassú, de annyi baj legyen, még mindig nem olyan rossz, mint a Telekomé. :D

(#19602) canniball válasza kiwie (#19598) üzenetére


canniball
nagyúr

Majd' tíz év alatt rengeteget változnak a dolgok...pl. részemről rég nem aktuális a dolog. :N

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19603) KTU válasza canniball (#19602) üzenetére


KTU
addikt

De azért figyelsz. :D

:)

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#19604) Magnat válasza KTU (#19603) üzenetére


Magnat
veterán

Mondjuk nekem soha nem volt világos, h itt a PH lapcsalás fórumaiban miért nem az időrendi csökkenő sorrend a default... érthető okból sokan alászaladnak és egyébként sem túl logikus.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#19605) Zeki válasza Deadalone (#19601) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nekem sok. Én telefonálgatok annyit. Ami meg igen, azt meg szintén voip teszem. Csak havidíj nélkülin. :)
De ők úgy látszik nem gondolkodnak kicsiben.

(#19606) canniball válasza KTU (#19603) üzenetére


canniball
nagyúr

Áááá, szóltak hogy válasz érkezett; amúgy már arra sem elékeztem hogy van ilyen topik. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19607) herdsman12 válasza SirRasor (#19600) üzenetére


herdsman12
őstag

Nálam is volt piszok levonás, de most az utolsót jól számolták. Jó lesz figyelni!

Más:
Az utóbbi időben általában nem elérhető a Zoiper - NeoPhone számom, viszont én erről mindíg elérem az otthoni A510IP-t. Változatos a jelenség, hol szakaszos sípolás, hol a hívó oldalon látszólag felépülő kapcsolat süket telefon az ábra.
Megköszönöm a jó tippeket.

KTU mit ajánlanál a Zoiper helyett egy próba erejéig?

(#19608) KTU válasza herdsman12 (#19607) üzenetére


KTU
addikt

Groundwire
fizetös :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#19609) KTU válasza herdsman12 (#19607) üzenetére


KTU
addikt

Media5-fone VoIP SIP Softphone [link],
jó de [link]
:U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#19610) herdsman12 válasza KTU (#19609) üzenetére


herdsman12
őstag

Köszi, megnézem.

(#19611) nyuszi123456


nyuszi123456
aktív tag

Tegnap sem a MobileVOIP nem ment, sem SIP. Pedig több internetkapcsolattal is kipróbáltam.

Ilyen sohasem történt még. A SIP egyre jobb, a MobileVOIP pedig annál is jobb. Mostanában lassúbb interneten is jól ment.

[ Szerkesztve ]

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#19612) KamuMazsola válasza nyuszi123456 (#19611) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Én tegnap is telefonáltam. Nekem semmi gond nem volt. Mobilevoip, viopblazer, telenor 4G kombo.

Üdv.: KamuMazsola

(#19613) Stanlee válasza biega (#19597) üzenetére


Stanlee
őstag

Asszem mar korabban irtam, hogy a VoIP eseten harom dolgot var el az ember:
1. jo minoseg
2. megbizhatosag
3. olcsosag

Ebbol kettot valaszthat az egyszeri felhasznalo, de mind a harom nem lesz sose egyszerre meg egy szolgaltatonal. Ha fontos a jo minoseg, support, magyar vezetekes szam, akkor en az ephone-t javasolnam (nekem is az van). De nekik a percdijaik nem annyira alacsonyak, mint barmelyik delmont klone. Ez van, olcso es szuper minosegu megoldast sajnos en sem tudok javasolni...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#19614) Stanlee


Stanlee
őstag

Mennyit lennetek hajlandoak fizetni havonta egy flatrate Mo mobil es vezetekes iranyba VoIP-elofizetesert?

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#19615) KamuMazsola válasza Stanlee (#19614) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Én semennyit. Fél év alatt kb 3€-t telefonáltam el a keretemből. Családdal, barátokkal más "csatornákon" tartom a kapcsolatot.

Üdv.: KamuMazsola

(#19616) Magnat válasza Stanlee (#19614) üzenetére


Magnat
veterán

sztem ez percdíj- és minőségfüggő. A nomadikus Digit pár hónap után visszaadtam (hűség meg minden nélkül 900ft volt/hó) 6ft-os percdíj mellett, mert
- LG G2-n Zoiperrel a minőség eléggé hullámzott, soxor rozssul hallottak
- mp-re pontosan 1 percig tartott amíg regisztrált a sip szerverre, többször is kimértem, mindig annyi volt, szóval gyanítom, h direkt csinálták meg így. Ez elég idegesítő, ha akku kímélés céljából nem akarsz mindig a szerveren lógni - Dellmont szerverekre ugyanz kb 1-2 mp.
-és az is zavart, h nem tudom a saját mobilszámomat beállítani, bár ezt még elnéztem volna, ha a fenti két dolog nem lett volna - főleg, h nem is miattuk van.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#19617) Sayuar válasza Stanlee (#19614) üzenetére


Sayuar
őstag

vannak székely kollégáim, akik román digi számot használnak Magyarországon. Voip-pal telefonálnak appal Havi 6 EURO-t (1900 Ft) fizetnek, és ebben 3000 perc van minden EU-s irányba.
Engem is győzködtek, de én úgy vagyok vele, hogy nehogy már 40-es országhívóval menjenek ki a hívásaim ....

Szóval a kérdésedre válaszolva: 1900-at fizetnék egy hasonló csomagért, de magyar számmal :K

(#19618) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

VoipBlazer amerikai cimmel: 1,563ft/perc - 3,75ft/perc, 15ft. (vezetekes/mobil masodperc alapon kapcsolasi dij nelkul, SMS) mar 5€-t elbeszéltem augusztus óta, ha beleszamoljuk a mobilnetet amit fizetni kell (1500ft/1GB), eddig 4 hónap alatt 9500ft-ot spóroltam korábbi telenoros előfizummal szemben. Valaki tud mégjobb/olcsóbb megoldast esetleg? ;]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#19619) Maximusz válasza KTU (#18146) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Szia KTU!

A Gigaset A510IP egységet lehet bővíteni további kézibeszélővel, hogy akár egyszerre lehessen a tetőtérben is és a földszinten is egy-egy készülék, ami ugyan azt a "vonalat" használja?

(#19620) cikcakk válasza wwenigma (#19618) üzenetére


cikcakk
csendes tag

StuntCalls olcsóbb, :)) :)) :)) :)) :))

(#19621) wwenigma válasza cikcakk (#19620) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Minősége? Következő 10€ lehet oda megy. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#19622) Fecogame válasza wwenigma (#19618) üzenetére


Fecogame
veterán

Blue mobilnál 1290 Ft az 1GB net.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#19623) KamuMazsola válasza Fecogame (#19622) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Az csak 3G, míg a telenor 4G.

Üdv.: KamuMazsola

(#19624) Sayuar válasza Fecogame (#19622) üzenetére


Sayuar
őstag

sőt vodával 1GB = 1150 Ft és 4G is van

1 töltés 5000-el = 1GB bónusz
ezt 3x eljátszod = 3 hónap "ingyen" net
a 15.000 Ft-ból meg kijön 10 havi 1GB-os net

[ Szerkesztve ]

(#19625) biega válasza Stanlee (#19613) üzenetére


biega
aktív tag

Ebben a sorrendben fontosak, jelenleg a Foniot használom mobilról (Moto G 2.Gen), a Delmont klónokhoz képest sokkal jobb a minősége, de ez sem mindig tökéletes.

(#19626) asdf_ válasza Maximusz (#19619) üzenetére


asdf_
veterán

Tovabbi 5 kezibeszelot lehet hozzaadni (pl A510H), es ezek belso hivasra is hasznalhatok (hogy milyen -ha egyaltalan- korlatokkal, azt nem tudom). IP hivasoknal vigyazni kell, mert van ahol buntetodijas az egy accounttal szimultan telefonalunk tortenet (de be lehet pipalni, hogy egyszerre csak egy mehessen, de ez csak akkor nem okoz gondot, ha egyetlen voip szolgaltatonal van accountod, ha tobb szolgaltato van felkonfigolva es egyikotok egyiken, masikotok masikon voipozna, ott tud gondot okozni ez a korlatozas).

[ Szerkesztve ]

(#19627) vpeter3


vpeter3
csendes tag

Kedves Fórumozók!
Elég régóta figyelemmel kísérem a topikot, sok hasznos információt sikerült megtudni, amiket köszönök! Régebben is kipróbáltam a dolgot, egy lumia 720-on tökéletes volt a hangminőség, aztán 735-re cserélve mindig panaszkodtak, hogy szaggat, vagy nagyon halk vagyok. BC, Voipblazer, Olcsomobil, mindegyiknél ugyanez a jelenség. A telefonra gyanakodtam, de pont akkor tette elérhetővé a voda a 4G hálózatot. Gondoltam kipróbálom,hogy csak 3G-re engedem a telefont, azóta az elmúlt 2 hétben az összes voip hívás tökéletes. Nem tudom, egyedi eset, vagy nem, egy próbát megér másnál is, hátha segít.
Egy hete vettem egy Vodafone Net+ feltöltőkártyás simet, voip nincs tiltva, és megújuló adatopcióként havi 1500Ft az 1GB net.

(#19628) Zeki válasza Stanlee (#19614) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nos, pont annyit, amennyit az olcsómobilra fizetek. 3Ft a vezetékes, 12Ft a mobil, másodperc alap.
Tudod az a baj, hogy mondhatod hogy te mondjuk 5Ft vezetékes meg 15Ft mobil díjért garantált szuper minőséget adsz, de az egy dolog. Ott a mobilok a számtalan hardver/szoftver kombinációval, a 3G/4G tornyok lefedettsége, terheltsége, meg a voip szoftver ami a telókon fut.

És akkor ez már az a díj, amennyiért az ember belép egy mobilflottába hasonló percdíjak, és nem kell erre külön mobilnet, meg tényleg mindig jó a hangminőség.

(#19629) #79335424 válasza Zeki (#19628) üzenetére


#79335424
törölt tag

Vagy, vesz/csinál magának otthonra egy GSM - VOIP gater -t.

(#19630) Sayuar válasza vpeter3 (#19627) üzenetére


Sayuar
őstag

szia!

na, várj csak!
"A telefonra gyanakodtam, de pont akkor tette elérhetővé a voda a 4G hálózatot. Gondoltam kipróbálom,hogy csak 3G-re engedem a telefont, azóta az elmúlt 2 hétben az összes voip hívás tökéletes."

Tehát 4G-vel nem volt jó a voip, 3G-vel meg tökéletes? :U Itt mindenki azt írja, hogy 4G-vel jó és 3G-vel kevésbé. Én se nem értettem miért lenne 4G-vel jobb, hiszen ha ugyanakkora a válaszidő, akkor nem mindegy?

(#19631) #79335424 válasza Sayuar (#19630) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha ugyanannyi lenne, akkor előnyként maradna az alacsonyabb csomagveszteség, de a válaszidő nálam általában kb. harmada a 3G -válaszidejének (20 vs. 60 ms).

[ Szerkesztve ]

(#19632) vpeter3 válasza Sayuar (#19630) üzenetére


vpeter3
csendes tag

Így van, én sem értem...Zopier-t használok hozzá. holnap kipróbálom újra 4G-n is. Ha jól emlékszem androidon be lehet állítani, hogy automatikusan váltson ilyenkor, sajnos WP-n még nincs ilyen opció, pedig jó lenne.

(#19633) Maximusz válasza asdf_ (#19626) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Szia!

köszönöm a tájékoztatást! - akkor lehet beruházok egy IP-s változatra, illetve egy H-s változatra is :)

(#19634) Stanlee válasza Zeki (#19628) üzenetére


Stanlee
őstag

Eloszor is mindenkinek koszonom, aki valaszolt a kerdesemre.

Mielott rossz iranyba menne el a kerdesfeltevesem megitelese, en nem akarok semmit se szolgaltatni, meg olcsobban/dragabban percdijat adni, csak az erdekelt volna, ha letezne szolgaltato, aki adna flatrate-et havidijert, ki mennyit lenne hajlando erte fizetni. A kerdesem elott volt vmi 30 eurorol szo, en azt nagyon soknak talaltam, megha kulfoldre is van benne ingyenesseg. Meg volt vmi Telekomos ajanlat is, azt is relative soknak talaltam, de mondjuk egy csalad eseten, ahol mindenki szeret telefonalni, lehet hogy a szokasoktol fuggoen egy 4-5000 Ft-os flatrate otthonrol nem sok...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#19635) Magnat válasza Stanlee (#19634) üzenetére


Magnat
veterán

Sztem ott van az egész dolognak a buktatója, h ahogy már írták is, kis utánajárással lehet találni olyan flottákat, ahol vmi plusz pénzért jó percdíjakat kapsz… A Voip előnye ebből a szempontból még ott lenne , hogy külföldre is ugyanolyan olcsón tudsz telefonálni de az meg egy olyan rétegigény, amire nem lehet szolgáltató szempontból stratégiát alapozni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#19636) Stanlee válasza Magnat (#19635) üzenetére


Stanlee
őstag

Igen, ez szamomra is tiszta ugy, hogy relative jo flottaarak vannak. De azt akkor is csak egy szemely hasznalhatja. Most en magunkbol indulok ki, kettonknek nincs szuksege semmilyen flatrate-re, mivel alapbol nem telefonalunk sokat (mult honapban mindosszesen 110 percet telefonaltunk ketten).

De: egy kisebb csalad, mondjuk 2 szulo + 2 gyerek. Ott mar nem lehet rossz mondjuk havi 4-5 ezer Ft-ert egy Mo teljes flatrate, amit otthonrol lehet hasznalni. Szerintem tinikkel estenkent gyorsan elroppen egy-ket ora telefonalas, akar mobil iranyba is, ha ez megy napi szinten, akkor par ezer perc gyorsan osszejon, es azt egy db jo flotaelofizetessel nem lehet olcson meguszni, tehat lehetne neki letjogosultsaga.

Baratnomek szuleinel pl. egy ilyen flatrate tuti hasznos lenne, mivel a legtobb idot otthon toltik el, harom gyerek van, ismerosok, baratok, naponta eltelefonalnak jo egy orat, ha nem tobbet. Tudom, lehetne egy mobiljuk is, de akkora a haz, hogy tobb DECT-telefonnal van lefedve (minden emeleten egy keszulek, minden dolgozoszobaban egy keszulek, kert, muhely), tehat ez nem megoldas.

Sokfele elethelyzet van, amikor nem biztos, hogy annyira elvetemult dolog egy flatrate, persze nem mindenhol hozna vissza az arat.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#19637) Maximusz válasza asdf_ (#19626) üzenetére


Maximusz
aktív tag

vagy mégsem.. - nem lehet már beszerezni az 510H-s verziót :( illetve egész magas az ára - azt hittem, hogy kell egy "központ" (510IP), és kb fele annyiért további beszélők, de közel olyan magas az ára, mint a "központé".

(#19638) asdf_ válasza Maximusz (#19637) üzenetére


asdf_
veterán

Utana kell nezni a kompatibilitasi listanak (pl. A415 A420 csatlakoztathato-e, szemre nem), meg hogy sima nem H-s (H=handset) telefon atregisztralhato-e masik bazisallomasra (tehat veszel egy dect a510-et, es a bazisallomasat csak toltesre hasznalod, es a telefon az IP-s bazisn log).
http://www.gigaset.com/hq_en/cms/tamogatas/kompatibilitas/compat/list/CompatEntry/GIGASETA510IP.html?__lang=hu_HU

[ Szerkesztve ]

(#19639) Magnat válasza Stanlee (#19636) üzenetére


Magnat
veterán

Sztem a tinik jellemzően pont nyitottabbak az ingyenes (Fb, Skype, Whatsapp) szolgáltatásokra, plusz ok, h egy ilyen általad említettet szolgáltatást többen is használhatnak, de erre a dellmontos accountok is teljesen jók lehetnek (csúcsidőn kívül jellemzően azokkal sincs sok gond, meg aztán bájcsevej jellegű hívásoknál ha nem jó a minőség, max újrahívom), illetve ha van egy flottás szám a családban és letiltják a számküldést, azon is hívhat az egész család ha éppen úgy éri meg. Plusz otthonra a netszolgáltatók is elég jó percdíjakkal adnak vonalas előfizetéseket jelképes havidíjakért vagy éppen akcióban ingyen.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#19640) Indiant


Indiant
addikt

Hali, olyankor mi van, ha egy 1 perces hívásra 4 órát számlázott a voipyo? (MobileVOIP-al) 6.290 euro Mit lehet ilyenkor tenni? :F

(#19641) asdf_ válasza Indiant (#19640) üzenetére


asdf_
veterán

Nyilvan reklamalni.

(#19642) Indiant válasza asdf_ (#19641) üzenetére


Indiant
addikt

Nyilván nem reklamáltam még és elsőre PO box-ot találtam.
Már megreklamáltam, köszi!

(#19643) yourname válasza Indiant (#19640) üzenetére


yourname
csendes tag

Korábban volt itt, aki így járt, és paypal-on visszakapta a pénzét. Cserébe a fiókján többé nem volt aktív a paypal töltés...

Meg is van

[ Szerkesztve ]

(#19644) ther válasza Indiant (#19642) üzenetére


ther
aktív tag

Nekem hasonló esetnél a dellmont support csak mantrázta, hogy én bizony nem tettem le a telefont, nem tudnak mit tenni... szóval attól túl sok jóra ne számíts. Én a paypalos megoldás felé mennék, ha azzal töltöttél fel.

Amúgy sima voip hívásnál ragadt így be, vagy callbacknél?

[ Szerkesztve ]

Aálírás

(#19645) Indiant válasza ther (#19644) üzenetére


Indiant
addikt

Call back-nál, pedig mind a két képernyőn letettem. Lehet vissza kéne térni a régi progira.
Sajnos kártyáról töltöttem fel pár napja.
Eddig még nem reagáltak a panaszra. Esetleg a sima tárcsázó képernyő képét el tudom küldeni, mert az mutatja, h. 54 mp volt a hívás.
yourname: köszi, h. megkerested nekem

[ Szerkesztve ]

(#19646) GardenLeo válasza Indiant (#19645) üzenetére


GardenLeo
csendes tag

Szervusz!
Nekem egyszer 4 és 1 órát számoltak pár perces hívásokért. A 4 órás díját visszakaptam, az 1 órásat nem. Ez StuntCalls volt, CallBack. Azóta StuntCalls-t hanyagolom.

(#19647) Stanlee válasza Magnat (#19639) üzenetére


Stanlee
őstag

Mindig elfelejtem, hogy mennyire oreg vagyok, mivel ezeket az ujfajta kommunikacios csatornakat (Viber, FB, stb.) nem hasznalom :-) de igazad van...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#19648) Indiant válasza GardenLeo (#19646) üzenetére


Indiant
addikt

Visszakaptam a pénzt (most akkor lehet blokkolják a bankkártyám?!) . :C
"Bontsam szabályosan a vonalat" - egy vicc, hogy az új programban 2x kell letenni, de,h. még ez sem elég?!

(#19650) lugosi válasza Stanlee (#19614) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha figyelembe vesszük azt, hogy van 10k-ért korlátlan csomag, amiben net is van, illetve sms, és a minősége nem függ a net lefedettségtől, akkor azt mondom hogy 2500-3000 nagyon max, mivel ehhez még netcsomag is kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.