Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) edk- válasza gyulavezir (#20350) üzenetére


edk-
őstag

Még mindig tévedsz.

A szolgáltatást igénybe vevő országában érvényes kulccsal kell felszámítani az áfát telekommunikációs szolgáltatások, rádiós és audiovizuális médiaszolgáltatások, elektronikus úton nyújtott szolgáltatások esetén.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#20352) gyulavezir válasza edk- (#20351) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Ohhh, rendben. Ha mint magyar állampolgár itthon előfizetek erre a szolgáltatásra, hogy ha kimegyek mondjuk Németországba, hogy ott olcsóbban tudjam igénybe venni a szolgáltatást, akkor milyen áfát kellene fizetnem?
Bár ez már vastagon offtopic, de komolyan kíváncsi vagyok a véleményedre.

(#20353) asdf_ válasza gyulavezir (#20352) üzenetére


asdf_
veterán

Magyar lakcimes regisztracioval azt feltetelezi a jogalkoto (gondolom nem akartak megvalosithatatlanul szőrözni), hogy a szolgaltatast is magyarorszagon veszed igenybe, tehat ha te magyar google play accounttal de nemetorszagban nyomsz a megveszem gombra, akkor ugyanugy 27% afat fogsz fizetni, mintha itthon vasaroltal volna (vagy b, verzio, nem enged vasarolni, azt mondja, menjel haza, es majd ott, de ezt nem valoszinusitem). Ellenben, ha megunod a banant kishazankban, es kivandorolsz a nemetekhez, akkor nemet lakcimmel es bankkartyaval rendelkezo accounthoz termeszetesen az ottani, 19%-os afaval fognak szamlazni. Es ezek az afak szepen ki is kotnek ezekben az orszagokban, nem pedig valami adoparadicsomban landolnak (ami ugye az oka volt az EU-s jogszabalyvaltozasnak, es a kiskapu bezarasanak).

(#20354) 4Grider válasza asdf_ (#20344) üzenetére


4Grider
nagyúr

Magyarországi cégként regisztráltam, a terms of use-ban egy sió nincs arról, hogy cég nem lehet az ügyfelük (furcsa is lenne, mert regisztrációkor kiválasztható a company). Vagy milyen szabályt kellene még betartanom?

(#20355) gyulavezir válasza asdf_ (#20353) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

"Es ezek az afak szepen ki is kotnek ezekben az orszagokban, nem pedig valami adoparadicsomban landolnak (ami ugye az oka volt az EU-s jogszabalyvaltozasnak, es a kiskapu bezarasanak)."
:-)
Igen, gondolom, hogy egy ilyen himi-humi számla után, amit küldtek, ami a magyar NAV szemében nem komolyabb egy sajtcetlinél most rohannak Delmonték és befizetik a Magyar Államnak a 28 ajrómat. Hát egy sorszámot nem találtam rajta, amire hivatkozhatnának.
De ez így eléggé parttalan vitának tűnik, hiszen ugyanúgy nem tűnsz szakértőknek a témában, mint ahogy én sem vagyok az.
(csak feltételezem, hogy ennek a tranzakciónak sem kellett volna különbűl kinéznie, mint azoknak, amiket napi szinten lebonyolítunk a külföldi partnereink felé immár közel 10 éve és még soha nem fizettünk magyar áfát külföldi cégnek)
Tehát megpróbálok utána nézni és jogszabállyal alátámasztani, miért is kérdéses nekem ez a tranzakció.

(#20356) Zeki válasza gyulavezir (#20355) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ezért kell unión kívüli címmel regisztrálni, feltölteni, és nincs Áfa.

(#20357) Stanlee válasza gyulavezir (#20355) üzenetére


Stanlee
őstag

Ne eroltesd a dolgot, teljesen legalisan es jogosan szamlaztak neked magyar AFA-val es attol sem kell tartanod, hogy nem kapja meg a magyar allam az afat, mert megkapja. A teljesites helye szerinti AFA mertekenek hasznalatat a "2008/8/EK Tanács Irányelv" szabalyozza. Volt errol korabban egy cikk az itcafe-n, hogy hogyan is mukodik ez a dolog.

Pont az a lenyeg, hogy a regisztraciokor megadott cim alapjan allitja ki a szamlat a teljesites helye szerinti orszag afa-javal, majd azt befizeti a sajat orszaga adohivatalaba, aki atutalja azt a te esetedben a NAV-nak. A legtobb nyugati orszag lehetoseget biztosit arra, hogy a cegek, akik mondjuk europa szerte ertekesitenek (legyen az aru vagy digitalis szolgaltatas), ne kelljen minden orszagban adoszamot kerniuk, hanem havonta lebontva jelentenek a sajat adohivataluk fele, hogy melyik orszagba mennyi AFA-t kell megfizetniuk. Ha meg csak egy-ket orszagban tevekenykedik a ceg, akkor kell kernie azokban az orszagokban adoszamot.

Erdemes szetvalasztani a maganszemelyek es a cegek reszere kiadott szamlakat, ill. azt, hogy aru vagy szolgaltatas volt-e amit igenybe vettel, elhagyta-e az aru az orszagot vagy sem, stb.

A himi-humi szamlara csak annyit, hogy Nemetorszagban, Ausztriaban excel-ben is keszithetsz szamlat, ha az ottani adohivatal eloirasainak, formai kovetelmenyeinek megfelel, akkor az a szamla rendben van.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#20358) sparks válasza sparks (#20320) üzenetére


sparks
senior tag

Megérkezett a flottás kártya. Nem tudom milyen a 100 kbit, mert hasít a net lassítva is, LTE megy, 20 ms a PING, a VOIP perfekt. Nem tudom így marad-e, de remélem :C
UPC megy a levesbe...

(#20359) edk- válasza sparks (#20358) üzenetére


edk-
őstag

És mennyibe kerül ez (akár magánban, ha nem szabad kiírni)? Mit is írtál, korlátlan?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#20360) Dluinet válasza sparks (#20358) üzenetére


Dluinet
nagyúr

melyik csomagra fizettél elő?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#20361) davao válasza Dluinet (#20360) üzenetére


davao
tag

(netegyesület, alfa-11) - ingyenes regisztráció után meg lehet nézni a különböző csomagokat.

(#20362) sparks válasza Dluinet (#20360) üzenetére


sparks
senior tag

Így van, netegyesület, alfa11. Ha beírod a regisztrációnál meghívó kódnak, hogy sparks, akkor láthatod az árakat is. Nyilvános fórumba nem lehet kiírni az árakat, de igyenes reg-gel minden látható.

[ Szerkesztve ]

(#20363) meko1 válasza davao (#20361) üzenetére


meko1
tag

....ha valakitől ajánló kódot kaptál...
talán,ha mégis megtudhatnánk a tarifákat>>>külföldi mobilhívás is.....
köszönjük!!! üdv meko
bocs,lemaradtam>>>sparks,kösz

beírtam>'nincs ilyen kód',akkor?...

[ Szerkesztve ]

(#20364) goop


goop
őstag

11629

Ezzel mennie kell.

[ Szerkesztve ]

(#20365) davao válasza meko1 (#20363) üzenetére


davao
tag

Régen látszott ajánlás nélkül is.

Itt is regelhettek, utána akkor látszani fog. ;)

(#20366) sparks válasza meko1 (#20363) üzenetére


sparks
senior tag

sparks pedig OK, de 8040 is az...

de már látom lett egy pár a topicban :)

(#20367) meko1 válasza goop (#20364) üzenetére


meko1
tag

úgy van,köszönjük

@sparks tényleg nem a vita kedvéért,hisz annyit nem ér,számsort vártak,
azonosítód/nicked nem felelt meg,ettől még köszönjük

[ Szerkesztve ]

(#20368) sparks válasza meko1 (#20367) üzenetére


sparks
senior tag

Semmi gond, nekem ezt írja, ha berakom a nicket, de biztos nálam a hiba:

:R

(#20369) HXY


HXY
addikt

GoogleDrive-ra vagy Dropbox-ra fel tudná valaki tenni?

[ Szerkesztve ]

(#20370) studiod1 válasza sparks (#20368) üzenetére


studiod1
tag

Igen elfogadja a nicked, de érdekes nagyon sok "véletlenszerű" számot is.

(#20371) Adamo_sx válasza sparks (#20368) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Igen, itt elfogadja, de amikor továbblépsz, akkor mondja, hogy nincs ilyen.

(#20372) sparks válasza Adamo_sx (#20371) üzenetére


sparks
senior tag

Köszi, akkor azt nem használom. Fura egy rendszer ez.

(#20373) Zeki


Zeki
nagyúr

Nem kell kód, ide kell kattintani, és a netegyesülethez be lehet regisztrálni.
Aztán meglehet nézni a flottákat.

(#20374) tyuli76


tyuli76
tag

érdekes egy oldal
pl a gázfogyasztás csökkentése,az már rég beigazolodott h kamu
én még várok a nettel:)

(#20375) gyulavezir válasza Stanlee (#20357) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Köszi szépen a felhomályosítást. Nyilván ezek szerint telekommunikációs szolgáltatások esetében máshogy működik az áfa fizetés, mint áru vásárláskor.
Mégegyszer köszi.

(#20376) studiod1 válasza sparks (#20358) üzenetére


studiod1
tag

Regisztráció kártya érkezés 6 nap. Ilyen gyorsan megérkezett?

(#20377) sparks válasza studiod1 (#20376) üzenetére


sparks
senior tag

Vasárnap regisztráltam, kifizettem Paypallal a tagdíjat, szerdán már a kezemben volt 3 kártya :) Olvasom a belső fórumban, hogy van akinek napokig semmi és csak várnak Én nem vártam, hanem 1 nap múlva felhívtam a flottakezelőt és megbeszéltem vele mindent. Lehet, csak szerencsém volt :)
Azt elfelejtettük megbeszélni, hogy milyen kártya kell, így nano kártyákat küldtek, ami nekem jó volt pont.

(#20378) Stanlee válasza gyulavezir (#20375) üzenetére


Stanlee
őstag

Szia! Szivesen. Amikor mi is szembesultunk ezekkel a dolgokkal ceg szinten, nem volt tul egyszeru az eletunk.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#20379) studiod1 válasza sparks (#20377) üzenetére


studiod1
tag

Köszönöm. Sajnos 11-én léptem más flottába hasonló perc díjjal viszont 2 év hűség.

(#20380) asdf_ válasza 4Grider (#20354) üzenetére


asdf_
veterán

Nem tudom, de ha a regisztracio soran nem volt olyan mezo, ahova beirhattad az eu-s adoszamodat, akkor en olyan nagyon nem remenykedtem volna, hogy 0%-s afaju szamla lesz a vege egy feltoltesnek (no meg ugye mar eleve feltolteskor, a fizetendo osszegnel latszik, hogy nem lesz oke a dolog). Az mas kerdes, hogy ennek tenyleg nem igy kene lennie...

(#20381) amtibacsi válasza sparks (#20358) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Melyik szolgáltatónál kaptad az előfizut ? Milyen telóval használod ? (Egyébként te vagy a regisztrátorom :) )

[ Szerkesztve ]

(#20382) edk-


edk-
őstag

Nekem meg nem akar megjönni a netegyesületes aktiváló email. Pedig két különböző domain alatti címmel is próbáltam.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#20383) cikcakk válasza edk- (#20382) üzenetére


cikcakk
csendes tag

Az aktiváló emailt automatikusan, azonnal küldik.

(#20384) KTU válasza edk- (#20382) üzenetére


KTU
addikt

Fiamat most regisztráltam, 1 perc se volt a aktiváló email.
Spam mappa, esetleg. :U

Net egyesület ajánlókód 10475, esetleg.
a nélkül nem megy.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#20385) edk- válasza KTU (#20384) üzenetére


edk-
őstag

Mindkét korábbi kódot próbáltam; saját domainek különböző szolgáltatónál, nincs spamszűrés. :((

Gmaillel végül is ment. Csak azt nem szívesen használom regisztrációkhoz.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#20386) Dluinet


Dluinet
nagyúr

ezt az ajánlókód cápázást már hanyagolhatnátok, a fórum szabálya is tiltja

simán mindenki mezítláb regisztrálhat, nem kell hozzá kód

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#20387) KTU válasza Dluinet (#20386) üzenetére


KTU
addikt

Ha Te mondod. :R

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#20388) Dluinet válasza KTU (#20387) üzenetére


Dluinet
nagyúr

regisztráltam kód nélkül

vagyis ráléptem a főoldalon szereplő ingyenes regisztráció gombra és ki volt töltve a kód helye, alatta pedig a Meghívó kód elfogadva. szöveg.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#20389) KTU válasza Dluinet (#20388) üzenetére


KTU
addikt

Akkor valaki linkjéről regisztráltál :C
Ott volt a szám a link végén.

A szerkesztésre:
a böngésződ "megjegyezte" az utolsó kódot a link végéről.

Nekem pl. a sajátomat rakja oda. :U
Próbáld ki más gépről, inkognitómódban indított böngészőn.


:D

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#20390) Dluinet válasza KTU (#20389) üzenetére


Dluinet
nagyúr

2 éve?
meg most áll címmel?

meg google-t használok nem forumos linkekre kattingatok

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#20391) zseko válasza sparks (#20358) üzenetére


zseko
veterán

Netrádió hogy megy? Meg a deezer. És a youtube videók?

HR24.hu

(#20392) KTU válasza Dluinet (#20390) üzenetére


KTU
addikt

Lefordítom Magyarra:
Nehogy má innen a fórumról valakinek azé jobb legyen (még ha nem is, mert én is csak regisztráltam hogy lássam mik az árak),
Szóval inkább keresgélek a guglival, (mert ugye mindenféleképpen kell valami ajánló, a nélkül nem megy,)
mint ezeknek, akik itt segítenek a fórumom a piszkos kódjukkal regisztráljak
:R

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#20393) Zeki válasza KTU (#20392) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hogy gebedjenek meg!

:)

[ Szerkesztve ]

(#20394) #88470784


#88470784
törölt tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kéni, tud valaki ajánlani olyan megbízható Voip készüléket mint pl a Gigaset A510ip csak "hagyományosabb" értsd vezetékes kivitelben?
Egy nagymamának szeretnék meglepetést szerezni, hogy eltudja érni bármikor az unokáját aki Angliában él :)
Valami ilyesmire gondoltam csak pl erre a készülékre rákeresve nem sok találatot adott a google használati tapasztalatokra, beállításokra. Grandstream GXP1625

A lényeg a használónak egyszerű legyen a használata úgy mint egy hagyományos telefoné :)
De legyen olyan webes felülete a beállításokhoz mint a Gigaset A510ip-nek és megbízhatóan jól működjön.

Köszönöm szépen előre is ha valaki tudna segíteni a kiválasztásban. :R

(#20395) KTU válasza #88470784 (#20394) üzenetére


KTU
addikt

Linksys PAP2T adapter + "hagyományos" dect telefon.

Én ezt raktam a nagymamákhoz.
Igaz 2db telefonkészülék van 1 helyen.
Egyiken ingyen beszélünk egymásközt és hívásfogadás, ez Fonio.

Másikon az aktuális legolcsóbb Delmont klón, csak kimenő hívás. Erre beregisztrálni a Fonio számot.

Így a barátosnők is elérik a nagymamákat olcsón vezetékes számon, mert ugye nekik valamilyen T-home -os előfizetésük van, INGYENBESZÉLGETÉSSEL :DDD

Érdemes különböző típusú és színű telefonokat venni, hogy könnyen megtudják jegyezni melyiket mire használják.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#20396) X_C


X_C
tag

Sziasztok!
Használ valaki jelenleg bluemobil 100 mb-os nettel voip-ot a mobilján? Működik vele, vagy nem? Ha nem akkor van olyan csomag náluk vagy esetleg a telenornál amivel működik?

(#20397) Dluinet


Dluinet
nagyúr

a 10 mb-vel is jó

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#20398) X_C válasza Dluinet (#20397) üzenetére


X_C
tag

A 10 mb-os még a régebbi csomaguk volt, amit már nem lehet rendelni. Akkor még 10, 33, 133 mb-osak voltak a csomagok. Nekem már az újabb csomag van és nem tudom hogy tudnám-e vele használni a voip-ot.

(#20399) #88470784 válasza KTU (#20395) üzenetére


#88470784
törölt tag

Köszi szépen a tippet nézegettem a neten de sehol nem láttam volna hogy ilyet Linksys PAP2T-t tudnék venni kivéve ebay :(

(#20400) KTU válasza #88470784 (#20399) üzenetére


KTU
addikt

Ezek?

Ezen a linken meg van mindenféle vegyesen.

A Fritz!Box-okat is megnézném. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.