Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20301) zeon.hu válasza noorbertt (#20299) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Fel is lehet tölteni, de vannak jobb percdíjak máshol.
Azt hiszem, 180 naponta kell legalább 1 hívást fogadni, hogy aktív maradjon a szám.
Kell hozzá egy alkalmazás is, nálam a Denwa phone vált be. Végtelenül fapados, de stabil, értesítőn mutatja az állapotot (online/offline) és még G729 codec is van benne.

#?*@&!

(#20302) noorbertt válasza zeon.hu (#20301) üzenetére


noorbertt
őstag

Csipsimple van nekem és az említett kodek is.

Találtam egy 2011 és írást erről :Még egy előny, hogy vezetékes telefonról a helyi hívásdíjhoz hasonló áron hívhatóak a 21-es telefonszámok, de Vodafone telefonról például irdatlanul magas, 100 Ft körüli percenkénti tarifáért vagyunk elérhetőek."

Ez még mindig így van? Engem csak mobilról hivnának és annyit nem ér az egész

(#20303) jozsi968 válasza noorbertt (#20302) üzenetére


jozsi968
tag

Vodafone hálózatából a 21-es nomadikus szám hívásdíja : 20.- Ft

(#20304) zeon.hu válasza noorbertt (#20302) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Itt 20 ft/percet írnak 2012 óta.

#?*@&!

(#20305) noorbertt válasza zeon.hu (#20304) üzenetére


noorbertt
őstag

Google régebbi cikket dobott :)
Köszönöm, ki próbálom

(#20306) #79335424 válasza noorbertt (#20305) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bármelyik hanghívós, Telenoros SIM -ről az ingyenes "vezetékes hívó" szolgáltatással 9Ft/perc + 9Ft kapcs. díj a 21 -es "körzet" hívása.

(#20307) kiskkas válasza zeon.hu (#20301) üzenetére


kiskkas
tag

Ha jól értem a Denwa-n állitottad be a Neophon számot és igy használod?
Vagy másképen csinálod és én félreértettem.

Xiami Note 10 5G . iPlay-40 pro

(#20308) zeon.hu válasza kiskkas (#20307) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Igen.
Mivel csak hívás fogadásra használom, elég ez a fapados kliens.

#?*@&!

(#20309) ShadowX


ShadowX
őstag

A gyári android tárcsázóba állítottam be a stuntcalls sip-jét, de egyszerűen elviselhetetlenül szaggat a hívás. Egy hete kutya baja sem volt ugyanilyen beállításokkal. Valami 5let?

(#20310) kiskkas válasza zeon.hu (#20308) üzenetére


kiskkas
tag

Az utolsó domein névre mit kell irni, mert regisztrációs hibát ir ki. Valójában sip név rendben, számmal és megfelelő jelszóval bejelentkeznék de a domai név nem stimmel. Nekem is csak onlinra kellene ha nem fogyaszt sok akkut.

[ Szerkesztve ]

Xiami Note 10 5G . iPlay-40 pro

(#20311) gyulavezir válasza ShadowX (#20309) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Pontosan ugyanez a problémám. Nagyon hálás lennék, ha valakinek lenne valami javaslata a problémára. Bár hozzáértők szerint nem megoldható a probléma és marad az appból telefonálás...

(#20312) zeon.hu válasza kiskkas (#20310) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

képi segítség
Kb semmit nem fogyaszt, nálam meg se jelenik a fogyasztási listában.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#20313) noorbertt


noorbertt
őstag

Csipsimple és Neophone páros esetén van opció arra hogy aki hív annak a számát lássam? Vagy csak ip cím és anonymus?

(#20314) kiskkas válasza zeon.hu (#20312) üzenetére


kiskkas
tag

Ugye a Neophonról beszéltél és az van neked beregelve, mert amit küldtél az voitblazer, Az valóban kapcsolható a Denwa-val, csak hát ugye a neophont nem tudom összekapcsolni vele. De biztos én nem csinálok valamit jól. A neophont szeretném onlinban tartani hogy azon tudjanak hívni.
Bocs az értetlenségemért.

[ Szerkesztve ]

Xiami Note 10 5G . iPlay-40 pro

(#20315) zeon.hu válasza kiskkas (#20314) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem az én képem, de ugyanígy kell kitölteni, értelemszerűen a Neophone adatokkal.

#?*@&!

(#20316) Herbali


Herbali
tag

Tud valamelyikőtök ajánlani olyan mobilnetet, amit egész európában lehet használni és feltöltőkártyás? Ja és nem ilyen hat ezer ft/hét összegre gondolok.

(#20317) herdsman12 válasza kiskkas (#20314) üzenetére


herdsman12
őstag

NeoPhone nálam is csak akkor működik, ha alábbi módon írom be az adatokat:
sip.neophonex.hu
062120....(tel.szám)
jelszó
062120....(tel.szám)
sip.neophonex.hu
(pontosabban csak így tudok hívni, az elérhetőségem eddig nulla, de ezt a telefonom számlájára írom)

[ Szerkesztve ]

(#20318) zeon.hu válasza herdsman12 (#20317) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem lehet, hogy kilövi a teló, ha nincs használatban?
Védett alkalmazások vagy ilyesmi beállítás nincs a telón?

#?*@&!

(#20319) herdsman12 válasza zeon.hu (#20318) üzenetére


herdsman12
őstag

Fogalmam sincs mi lehet a gubanc. Most kezdem tesztelni a Denwa-t, majd átnézek újból mindent.
Szerk: Nézem a futó alkalmazásokat, Denwa már a gyorsítótárban.
(Xiaomi Redmi 2 Pro)

[ Szerkesztve ]

(#20320) sparks


sparks
senior tag

Kérdés: próbálta-e már valaki a netegyesület 100 kbites korlátlan netjét VOIP-ra? Vajon mit produkálhat? Elvben mennie kell, mivel a sávszélesség már elég, ha így van, akkor annyi pénzért nagyon ajándék az egész. Minden esetre én hamarosan igénylek egy kártyát és, ha addig nem próbálta senki, majd megírom a tapasztalatokat.

(#20321) KamuMazsola válasza sparks (#20320) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Mennyi az annyi? Link esetleg?

Üdv.: KamuMazsola

(#20322) kiskkas válasza herdsman12 (#20317) üzenetére


kiskkas
tag

Köszönöm a irásod, igy rögtön regisztrálódott.Hivásfogadással van még némi gondom.

zeon.hu : köszönöm, de ilyen szájbarágos leirásra vártam

Xiami Note 10 5G . iPlay-40 pro

(#20323) noorbertt válasza Herbali (#20316) üzenetére


noorbertt
őstag

Jöhetne nekem is:)

(#20324) zseko válasza sparks (#20320) üzenetére


zseko
veterán

Na ez engem is érdekelne, én is gondolkodom, hogy igénylek egyet. Bár azon a percdíjon már nem annyira érdekel, hogy voipozzak :) De a korlátlan net, valamint az igényelhető +net ára annál inkább.

HR24.hu

(#20325) sparks válasza zseko (#20324) üzenetére


sparks
senior tag

Kértem csatlakozást, befizettem a tagdíjat, pár nap elvileg, hogy jóváhagyják, akkor megigénylem a csomagot és majd megírom, hogy mire elég az a 100 kbit :) VOIP-ra szerintem bőven, pláne, ha 4G-re felengedik (ping még jobb). Én egy UPC Freedom L 2 megás csomagot fogok beáldozni ezért, ha beválik. Annál nem használom ki a korlátlan netet, ellenben ha ide kérek korlátlan nagysebességű netet, akkor árban ugyan ott vagyok, de legalább 150 megás :)

(#20326) goop válasza sparks (#20325) üzenetére


goop
őstag

Majd írd meg légyszíves melyik szolgáltató, meg saját néven van e a szám.

(#20327) sparks válasza goop (#20326) üzenetére


sparks
senior tag

Ment PM.

(#20328) Zeki válasza goop (#20326) üzenetére


Zeki
nagyúr

Telenor, neveden.

(#20329) goop válasza Zeki (#20328) üzenetére


goop
őstag

Hm, köszi, a telenor okés, de biztos, hogy a nevemen? Ezzel ellentétes infót kaptam ...

(#20330) Zeki válasza goop (#20329) üzenetére


Zeki
nagyúr

Na most megnéztem, rosszul emlékeztem. Hűség meg kaució nincs. Valszeg ezt kevertem.

(#20331) goop válasza Zeki (#20330) üzenetére


goop
őstag

Rendben, köszi. :)

(#20332) KamuMazsola


KamuMazsola
őstag

Még mindíg ez tűnik a legolcsóbbnak és nem olyan macerás. Nem kell belépni, meg neveden van-e, vagy sem, stb.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#20333) herdsman12 válasza herdsman12 (#20317) üzenetére


herdsman12
őstag

Denwa itthoni WiFi-re csatlakozik azonnal (NeoPhone és StuntCalls account), mobil netre (Telenor) nem csatlakozik, regisztrációs hibát jelez.
Alkalmazás adatok törlése nem segít, vmi más ötlet?

(#20334) davao válasza herdsman12 (#20333) üzenetére


davao
tag

Tippre szolgáltatói korlátozás. Próbálj meg egy VPN megoldást felrakni és azon keresztül kipróbálni. :K

(#20335) #79335424 válasza davao (#20334) üzenetére


#79335424
törölt tag

Meglepne, ha a Telenor korlátozná.

[ Szerkesztve ]

(#20336) HXY válasza herdsman12 (#20333) üzenetére


HXY
addikt

Más telefonban és azonos SIM-mel próbáltad?

(#20337) Zeki


Zeki
nagyúr

Frissült a SIPGO.. kár érte! Most már mobilevoip felülete van sárgában. Ez nekem nem jó, mert a beszélgetés végén nem világosodik ki a kijelző.

(#20338) KurtCobain válasza Zeki (#20337) üzenetére


KurtCobain
őstag

SipGo 4.61, újra aláírt verzió, nem fog frissülni a play-ről.

Mmm'kay?

(#20339) Zeki válasza KurtCobain (#20338) üzenetére


Zeki
nagyúr

köszi!

(#20340) gyulavezir


gyulavezir
aktív tag

A könyvelőm egy érdekes dologra hívta fel a figyelmem a StuntCalls által adott "számla" kapcsán. Külföldi cég nem állíthat ki áfáról számlát, vagyis most kicsit úgy érzem 27%-al át vagyok b@szva. Mondjuk a percdíj még így is parádés, de legközelebb már ott tölteném fel az egyenlegem, ahol nem húznak át az áfával...

(#20341) edk- válasza gyulavezir (#20340) üzenetére


edk-
őstag

Magánszemélynek nem csak hogy kiállíthat, de köteles is.

Ha rendelkeznek az EU-adószámoddal, akkor számlázhatnak ÁFA-mentesen.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#20342) 4Grider válasza gyulavezir (#20340) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez így nem teljesen igaz. 2015 január elseje óta az EU-n belüli távközlési szolgáltatások nyújtása után igenis az ügyfél országa szerinti ÁFA-val kell a számlát kiállítani.
A Dellmont ott szúrja el, hogy ebben az esetben a szolgáltatást nyújtó be kell jelentkezzen minden olyan EU-s ország adóhatóságához egy adószámért, ahol a szolgáltatását igénybe veszik. Ez Magyarország tekintetében tavaly nyáron még nem történt meg, majdnem biztos vagyok benne, hogy ma is így van (de ezt a könyvelőd könnyen le tudja ellenőrizni).

(#20343) 4Grider válasza edk- (#20341) üzenetére


4Grider
nagyúr

De nem számláznak. Én - cég képviseletében - többször írtam nekik ez ügyben, mindig leráztak, a szöveg lényege az volt, hogy szolgáltatásaikat magánszemélyeknek nyújtják, ha cég vagyok, akkor vegyem igénybe valamelyik céges megoldásukat (min. 100 EUR feltöltéssel).

(#20344) asdf_ válasza 4Grider (#20343) üzenetére


asdf_
veterán

Akkor te jatszol a szabalyok ellen, ne csodalkozz, hogy nem megfelelo a szamlad.

(#20345) gyulavezir válasza edk- (#20341) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Ha számláz áfát, akkor is csak annak az ország áfáját, ahol szolgáltat, ha megadom az EU adószámom, akkor ugye még azt sem. De itt 27%os áfát számoltak, amit nem igazán értem, hogy miért?

(#20346) asdf_ válasza gyulavezir (#20345) üzenetére


asdf_
veterán

Az EU odacsapott az adocsalasnak adooptimalizalasnak, az afat abban az orszagban kell fizetni, ahol a teljesites tortenik (vagy valami ilyesmi), es mar nem mehet a huncutkodas a kulonfele irorszagban meg hollandiaban letrehozott cegekkel.
Ha az ebay-en eladsz valamit, tavaly ota ok is 27%-os afas szamlat csinalnak neked a jutalekukrol, ha a Google Play-en alkalmazast, zenet, filmet vasarolsz, az is 27%-os afaval jon mar.

[ Szerkesztve ]

(#20347) gyulavezir válasza asdf_ (#20346) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Aki Magyarországon számláz, az állíthat ki 27% áfáról számlát, aki nem magyarországi cég, az pedig nem. Ennyire egyszerű.
Ha mondjuk Németországból vásárolok és magánszemély vagyok akkor a német áfát fizetem, ha mint cég vásárolok és rendelkezem EUs adószámmal, akkor a nettó (áfa nélküli) összeget kell(ene) fizetnem.

[ Szerkesztve ]

(#20348) asdf_ válasza gyulavezir (#20347) üzenetére


asdf_
veterán

Hát ez nagyon nem így van. Az áfát itthon fizeted meg. Ha az ebayen vásárolsz, az áfát utólag kell befizetned.

Ebayen torteno eladasrol beszeltem, es az ebay jutalekarol, amit nekem szamlaz ki.

A Google playes szolgáltatásokat itthoni cég számlázza, ezért a 27% áfa.
külföldi cég nem származhat magyar áfával. Ennyi.

Ennek nezz utana eloszor, mielott ilyen hatalmas magabiztossaggal probalsz rola meggyozni :)

Ha mondjuk Németországból vásárolok és magánszemély vagyok akkor a német áfát fizetem, ha mint cég vásárolok és rendelkezem EUs adószámmal, akkor a nettó (áfa nélküli) összeget kell(ene) fizetnem.

Ez a kinti ceg magyar afaval szamlaz, az _szolgaltatasokra_ vonatkozik, nem termekekre, es ertelemszeruen maganszemelyeknel jatszik csak.

[ Szerkesztve ]

(#20349) edk- válasza gyulavezir (#20347) üzenetére


edk-
őstag

Tévedsz, nézz utána. Magyar áfával kell számlázniuk. Az ebayes megjegyzés az eladási jutalékra vonatkozott, nem az importált termékek áfájára.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#20350) gyulavezir válasza edk- (#20349) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Javítottam, bocs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.