Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) Zeki válasza Totarpad (#19947) üzenetére


Zeki
nagyúr

ZTE Blade S6 Android 5.0-val nincs benne sip kliens.

(#19952) MaCS_70 válasza Totarpad (#19948) üzenetére


MaCS_70
félisten

Te most voltaképpen mire reagáltál?

Ha az volt az alap, hogy pl. dellmontéknál (pl. Browsercalls) megoldható-e az, hogy egy accountot különböző (ellenőrzött) kimenő számokkal használjunk, akkor a válasz: IGEN. Mások is leírták, most a közelmúltban én is részletesen leírtam, mások visszaigazolták, működik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19953) MaCS_70 válasza Totarpad (#19947) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem igazán értem, hogy miért válaszolsz egy éppen 10 éves bejegyzésre.

A Panasonic DECT+VoIP mit tud 50e Ft-ért, amit a Gigaset A510IP nem tud 18e-ért? (6 SIP, 1 PSTN vonal, drótnélküli kézibeszélő GAP-kompatibilitással)?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19954) MaCS_70 válasza Zeki (#19951) üzenetére


MaCS_70
félisten

A névjegyeknél nem jelenik meg a VoIP-szám lehetősége? Ősszel nyomogattam egy akkor erős, új ZTE-t, abban benne volt, a gazdája törölte is a CSIPsimple-t, hívni tud és hívható az ephone-os száma.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19955) conroy


conroy
csendes tag

üdv.elolvastam parszaz hsz-t de nem lettem sokkal okosabb :( androidos telefonon szeretnek voip telefonalni ugy hogy elerheto is legyek egy fix szamon.ha jol vettem ki akkor 0621-es szamot(amit helyi tarifan lehet hivni itthonrol?) csak hazai voip szolgaltatok adnak? / a hazai szolgaltatok ahogy neztem 20-30 ft korul adnak hazai mobil hivast a kulfoldiek mar 5 ft korul.mik a lehetosegeim?

(#19956) Core2duo6600 válasza conroy (#19955) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Most akkor azt kell eldöntened, hogy te akarsz olcsón beszélni, vagy az a fontos, hogy téged érjenek el voip os számon ?
Az olcsó, és a 21 es körzetű szám együtt nem járható út amennyire én ismerem a lehetőségeket !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#19957) MaCS_70 válasza conroy (#19955) üzenetére


MaCS_70
félisten

Megteheted, hogy tartasz egy számot, hogy hazai (akár vezetékes számon) hívható legyél, pl. Ephone, és előfizetsz egy olyan külföldi szolgáltatónál, pl. Suntcalls, ami olcsón adja a kimenő hívást.
Ez utóbbiban regisztrálod az előbbi magyar számodat, és egy SIP probramban, pl. CSIPsimple beállítod mindkettőt, úgy hogy hívható legyél a magyar számon, és ha a külföldi olcsóval telefonálsz, akkor is a magyar jelenjen meg hívóazonosítóként.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19958) conroy válasza MaCS_70 (#19957) üzenetére


conroy
csendes tag

koszi a valaszokat / van olyan magyar szolgaltato ahol ingyenes a 21 es szam? / stuntcalls-nal is kulfoldi usa cimet kell megadni mert magyarral dragabb?ez hogy mukodik?

+ ahogy latom a stuntcallsnal ha be akarom allitani a szamom ami latszodjon akkor azt meg kell erositeni.ezt gondolom sms-el.a 21-es szamra smst is lehet fogadni?

[ Szerkesztve ]

(#19959) nOvOp


nOvOp
senior tag

Azt értem, hogy amikor hívni akarok, akkor használom a SIP programot (pl. Suntcalls).
De az mire jó, hogy a SIP programban is elérhető legyen a SIM kártyám Suntcalls-on regisztrált száma? Ennek van értelme?

(#19960) Zeki válasza conroy (#19958) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azért kell EU-n kívüli cím, mert akkor feltöltéskor nincs magyar Áfa rászámolva a nettóra.

(#19961) Zeki válasza nOvOp (#19959) üzenetére


Zeki
nagyúr

A kimenő hívás a te számoddal megy így ki.

(#19962) MaCS_70 válasza conroy (#19958) üzenetére


MaCS_70
félisten

A számazonosítás hívással is történhet, nem csak SMS-sel.

Az USA-cím az ÁFA miatt olcsóbb -- innentől szerintem morális kérdés, hogy párszáz forintért amerikainak vallom-e magamat.

Mit értesz azalatt, hogy a 21-es körzet ingyenes? Ez nem zöldszám, általában helyi tarifával hívható, de éppen a minap volt itt stó arról, hogy van, amelyik szolgáltatónál drágább. Egyébként, ha tudod, hogy honnan akarod használni a számot, kérhetsz földrajzi körzetszámot is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19963) KTU válasza conroy (#19958) üzenetére


KTU
addikt

Néhány hazai VoIP szolgáltató aki "ad vezetékes számot":
Fonio, ePhon, Reenger, [link]
Voipshop, [link]

NeoPhone, ha 0 költségből akarod megoldani a hívásfogadást.
Percdíjak:
másodpercalapú számlázás: vezetékes 5,20 Ft, mobil 35 Ft.

Delmot / Betamax klónokhoz nem csak SMS-ben lehet regisztrálni számot hanem telefonhívással is.
Tehát a fenti szolgáltatók száma is beregisztrálható.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#19964) conroy válasza MaCS_70 (#19962) üzenetére


conroy
csendes tag

ha csak par szaz akkor az tenyleg nem sok.az ingyenest ugy ertem hogy amiket neztem magyar szolgaltatokat havi 100ft korul adjak a 21es szamot.kerdes van e amelyik ingyen adja tehat a magyar szolgaltatonal a reget csak a 21es szamert tartanam,a stuntcallson pedig beallitanam ezt a 21es szamot hogy ez latszodjon kifele.ez igy mukodhet?

(#19965) MaCS_70 válasza conroy (#19964) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én Ephone-t használok, ahol gyakorlatilag 100 Ft minden regisztrált szám. Ez szerintem rendben is van, hiszen minden valós felhasználónak érdeke, hogy a szolgáltatót és erőforrásait ne terheljék le az ingyenesség miatt következmények nélkül kamuszámok garmadájával.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19966) conroy válasza KTU (#19963) üzenetére


conroy
csendes tag

reengert neztem jonak is tunt mar csak a percdijai miatt is a tobbi magyarhoz kepest de aztan regnel kell hozza egy magyar szam ugyhogy ez kiesett
voipshopnal havi 100ft a 21es szam,ha van ingyenes akkor ezert nem fizetnek
neophonera regeltem de valamiert se csipsimple se zoiper nem enged bejelentkezni 401 -unauthorized hibakoddal
fonio ha jol vettem ki ingyenesen adja a 21es szamot de arrol mar nem talaltam bovebb infot hogy ha ugye nem toltenem mert nem errol telefonalnek hanem a stuntcallrol akkor vajon mennyi ido mulva deaktivalnak az accountot

(#19967) KTU válasza conroy (#19966) üzenetére


KTU
addikt

NeoPhone VoIP, SIP beállítások: [link]

Reenger-nél a hívásfogadással gondok voltak, talán 6 hónapja,
azóta nem próbáltam :B :U
ill. a 2db jelszó hülyeségük miatt nem ajánlom. :U

Fonio-t használok , 7db telefonszám (76-os) 1 account-on,
2000Ft-al tölteni kell évente,
ez nekem kevesebb mint az ephone, az 8400Ft lenne 1 évre :Y

És a Fonio-nál a 2000Ft lebeszélhető!

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#19968) conroy válasza KTU (#19967) üzenetére


conroy
csendes tag

igy probaltam a neophone-t megsem jo :(

(#19969) KTU válasza conroy (#19968) üzenetére


KTU
addikt

User ID: 11 jegyű NeoPhone telefonszám
Domain: sip.neophonex.hu

Itt az x nem maradt le a végén?

Password, jelszó: (amelyet regisztrációkor megadtál)
Csak 10db karakter, más szolgáltatóknál többet lehet megadni, én általában ezt írom el :D :U

Display Name: felhasználónév
Authorization name: NeoPhone telefonszám

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#19970) conroy válasza KTU (#19969) üzenetére


conroy
csendes tag

igen x-el irtam.a 10 karaktert nem ertem,az en jelszavam 8 karakter,a weboldalon be is enged vele

(#19971) KTU válasza conroy (#19970) üzenetére


KTU
addikt

Én általában tizenpárakárhány karaktert használok jelszónak.
Itt vissza kel fognom magam max. 10db karakterre, és ezt rendszerint elfelejtem :U :D

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#19972) nyirzoz válasza nOvOp (#19946) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

A régi telefonom 4 magos dual SIM készülék volt és wifi-n és 3G is volt késés, utóbbin egy kicsit talán több is.
Egy hete egy új ugyancsak négymagos telefont használok és mindegy milyen hálózaton használom a MobileVoip-ot NULLA a késés. Pont ugyanolyan, mint a rendes telefonhívás.

Úgy tűnik, hogy a "vas"-nak a cseréje oldhatja csak meg a te problémád is.

(#19973) radicspeter1


radicspeter1
őstag

Sziasztok! Új vagyok még a köreitekben, de CineDOG barátomnak hála sikerült stuntcalls-ra bejutnom. Jelenleg trémobilos előfizetésem van havi 2300Ft ezt megszüntetve vacillálok az 1100 Ft-os Domino NetPlusz S vagy pedig a Domino Surf csomagon 890Ft-ért.
A fő kérdésem az lenne, hogy melyik csomag támogatja a voip-ot és/vagy az sip-t? A netpluszról olvastam ezt és azt ez ügyben...A domino surf csomagot pedig Cine ajánlotta.

Nexus 5 google rendszerben szerencsére van mód SIP beállításra.

[ Szerkesztve ]

[LG NEXUS 5]

(#19974) studiod1 válasza radicspeter1 (#19973) üzenetére


studiod1
tag

Itt a válasz http://www.telekom.hu/static-tmo/sw/file/Halozatsemlegesseg_20130619mobil.pdf sip csak vpn de gondolom van itt gyakorlati felhasználó is

(#19975) Dluinet válasza radicspeter1 (#19973) üzenetére


Dluinet
nagyúr

milyen programot használnál hozzá?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19976) conroy válasza conroy (#19966) üzenetére


conroy
csendes tag

van valakinek otlete miert nem tudok bejelentkezni unauthorized hibakod miatt neophoneba?

(#19977) KTU válasza conroy (#19976) üzenetére


KTU
addikt

Beállítottam Gigaset A510ip-n egyik neophone számom,
így néz ki: [link]

kb. 8-9 hónapja regisztráltam a számot, pénzt soha nem töltöttem rá :U
de működik.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#19978) radicspeter1 válasza Dluinet (#19975) üzenetére


radicspeter1
őstag

Köszi a pdf-et, ezek szerint az említett csomagok közül egyik sem jó voip-hoz. Surfnél csak akkor ha: "Amennyiben a Domino Surf díjcsomag használatát az előfizető 2013. november 1. előtt megkezdte akkor a VoIP szolgáltatás igénybe vehető."

Akkor mit válasszak dominósként?

Vagy vpn-nel minden tiltás feloldható?

SIP fiók Google Dialer-rel használok

[ Szerkesztve ]

[LG NEXUS 5]

(#19979) conroy válasza KTU (#19977) üzenetére


conroy
csendes tag

most nezem a kepet,az 5060as proxyt senki sem elitette.megprobaltam beirni igy no dns results 923 hibakod,enelkul a 403 unauthorized.csipsimple es zoiper se viszi

(#19980) Dluinet válasza radicspeter1 (#19978) üzenetére


Dluinet
nagyúr

használj mobilevoip programot, akkor nem lesz gond a korlátozás

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19981) KTU válasza conroy (#19979) üzenetére


KTU
addikt

csipsimple-be zoiper-be nem kell a portot állítgatni, az alapon 5060

Neophone, csipsimple beállítása:

- új fiók
- Basic
- Fiók neve: amit szeretnél látni (tetszőleges)
- Felkhasználó: 0621xxxxxxx (nephone telefonszámod)
- Szerver: sip.neophonex.hu
- Jelszó: amit megadtál regisztráláskor

így működik.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#19982) n-tek


n-tek
aktív tag

Sziasztok!
Nem kifejezetten VOIP-os a kérdésem, de nem találtam jobb helyet. Azt is megköszönöm ha arrébb tessékeltek egy élő topikba vagy egy olyan boltba ahol tudnak segíteni :)
Olyan DECT-es telefont keresek, amivel egy meglévő bázisállomáshoz tudnék csatlakozni IPEI szám megadásával, egyáltalán ezek univerzálisak? Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Escape is Just the Begining

(#19983) herdsman12 válasza radicspeter1 (#19978) üzenetére


herdsman12
őstag

Most passzoltam a Dominó Surf csomag mellé használt NetPlusz XL csomagot, de csak azért, mert a Skype használhatatlan volt. MobileVoIP és a Zoiper - NeoPhone működött normálisan.
Kb 3 hónapja volt a Surf és csak azért, mert csak így volt meg az LTE.
Most épp a Telenorral próbálom a fentieket, de már van akadás a hívott oldalon.
(Viharsarok)

#19972) nyirzoz
Beírhatnád a két tipust.

[ Szerkesztve ]

(#19984) #79335424 válasza herdsman12 (#19983) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Telenor biztosan nem korlátozza a VOIP -ot. Legfeljebb úgy, hogy az adott helyen nincs kellő sávszélesség.

(#19985) MaCS_70 válasza n-tek (#19982) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem tudom, mi az az IPEI-szám, de a DECT telefonok döntő többsége GAP-kompatibilis, azaz a kézibeszélők szóba állnak egymás bázisállomásaival, még ha akadnak is hívószám-kijelzési hiányosságok.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19986) herdsman12 válasza #79335424 (#19984) üzenetére


herdsman12
őstag

Látszólag szép a kép.

(#19987) Sayuar válasza herdsman12 (#19986) üzenetére


Sayuar
őstag

telenor, BP, XV-ik kerület

(#19988) conroy válasza KTU (#19981) üzenetére


conroy
csendes tag

igy csinaltam es nem mukodik

(#19989) radicspeter1 válasza herdsman12 (#19983) üzenetére


radicspeter1
őstag

Köszi, akkor Surfel kezdek én is!

[LG NEXUS 5]

(#19990) KamuMazsola válasza herdsman12 (#19983) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Régebben próbáltam telekom és bluemobil kártyát is. Mindkettő a telekom hálózatát használta, viberen és társain az üzenetküldés ment a hanghívás nem. Jelenleg telenor praktikum plusz netet használok megelégedetten. Utolsó GSM hívásom tavaly augusztusban volt, Péteri külterületén, nem volt csak 2G.

Üdv.: KamuMazsola

(#19991) nTom


nTom
aktív tag

Nekem telenor előfizetésem van, próba 1gb nettel (féláron) . Ritkán használom a voipot, de nem tűnik problémásnak (orosházán.

Most akarok váltani kártyásra, az nem tudom milyen lesz

[ Szerkesztve ]

(#19992) #79335424 válasza nTom (#19991) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ugyanilyen. December eleje óta nincs sávszélesség korlátozás a Telenornál. De, amíg volt, addig is hibátlanul ment a VOIP 7/2 -n.

(#19993) Zénó75 válasza radicspeter1 (#19989) üzenetére


Zénó75
tag

Ajánlom a vodafone net+ kártyát.
Semmit sem tilt és nekem jobban bejön voipra mint a T.

Feltöltöd 3000 kapsz 500 megát.
Utána megújulóban havi 1200 500 mega.

Azaz a végére havi 1000 alatt van 500megád.

Vagy ha 5000-el játszod akkor havi 1125 az 1giga.

A surf 150 megájával azért kell spórolni rendesen....

Sztem

[ Szerkesztve ]

(#19994) Sayuar válasza Zénó75 (#19993) üzenetére


Sayuar
őstag

én is erre jutottam, azonban szerintem nem érdemes 1200-ért 500 MB-ot venni, mert 1500-ért 1GB-ot is vehetsz. A különbség pénzben kicsi, adatban meg kétszeres.

3 hónapig telenorral szenvedtem: Bp. Népliget és Lurdi között többször ledobott a 4G-ről, 3G-n nem jött adat, munkahelyemen (ócsai út 1) ugrál 2G-3G-4G között, a 4G jelszint 115dBM....inkább nem is sorolom. A voda ezzel szemben 1x se nem váltott vissza 3G-re, nagyon stabil és erős a jel: pl. ahol a telenornak 115dBm ott a voda 94, ahol telenor 105 dBM ott a voda 84 dBm.

(#19995) Sayuar válasza Zeki (#19822) üzenetére


Sayuar
őstag

nos, kicsit hosszúra nyúlik a hálidéj...már ők se nem veszik a fáradságot, hogy foglalkozzanak a saját honlapjukkal, arculatukkal, marketingjükkel....szerintem ez egy dolgot jelent.

Minden napra ;] érvényes kuponkód 2016.01.01-tól 2016.01.16-ig: No Tips to Display

(#19996) denis.p válasza Zénó75 (#19993) üzenetére


denis.p
tag

milyen sebességet adnak az 500 Mb-os nethez?
857 Ft/hó-ra jön ki az 500 megás

[ Szerkesztve ]

(#19997) Zeki válasza Sayuar (#19995) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lehet már nem akkora buli a dolog, és tesznek rá. Kifulladt a kezdeti lelkesedés és lendület.
Nekem a szerencsekerék pörgetésre kijött hogy nyertem 100Ft-ot, rákattintottam, erre azt mondja, lejárt kupon.
szerencsekerek-a86 vagy mi volt.

A stuntcalls árával nem lehet versenyezni.

(#19998) Zénó75 válasza denis.p (#19996) üzenetére


Zénó75
tag

Nincs korlát, amit a rendszer tud.

(#19999) denis.p válasza Zénó75 (#19998) üzenetére


denis.p
tag

Köszi,
még annyit légyszí, hogy a vodánál van-e havi fordulónap, vagy a befizetéstől számolják a hónapot? Ugyanis nem akarok ismét szívni, mint a telenornál, hogy dec. 24.-én megrendeltem, levonták a teljes havidíjat és dec. 27.-én reggel jött az sms, hogy levonva a köv. adat havidíj :Y Persze úgy, hogy azalatt a 3 nap alatt 1 byte adatforgalmam sem volt :W

(#20000) Sayuar válasza denis.p (#19999) üzenetére


Sayuar
őstag

Nincs menstruálós ciklus, mint a telenornál.
Megrendeled , és 30 napig használhatod.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.