Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19151) Sayuar


Sayuar
őstag

Hihetetlen

Áttértem WP-re: Lumia 640 + zoiper + voipblazer + telenor 3G (a telefon nem tud LTE-t).
6 híváson vagyok túl: senki nem panaszkodott, pedig szándékosan halkan és gyorsan beszéltem.

(#19152) allfinanz válasza KamuMazsola (#19149) üzenetére


allfinanz
senior tag

+88351000 ... kezdetu szamok Inum szamok. (Inum.net). Viberrol ingyen hivhato, skype-rol nem.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#19153) 4Grider válasza Sayuar (#19151) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem arról volt szó, hogy a hangos beszédet viseli rosszabbul a visszhangcsökkentés?

(#19154) whbear válasza Sayuar (#19151) üzenetére


whbear
senior tag

Én is csodálkozom hogy lehet ez, de apámnak a Lumia 635 Mobilevoip progival jobb mint a GSM hívás.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#19155) KamuMazsola


KamuMazsola
őstag

A mobilevoip programmal most csináltam pont egy teszthivást. Visszahallgatva a saját hangomat, igen jónak tűnt. Vibert is teszteltem, az is szintén. Mindkét esetben 4G mobilnettel, mobilevoip esetén a mikrofon alapbeállításon.
(Android 4.4.4, 6752 proc, 3GB ram.)

Nem tudom, hogy jobb-e mint egy GSM hívás, de nem is érdekel.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#19156) #79335424 válasza KamuMazsola (#19155) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem ez kb. a negyedik Androidos telóm, sok év alatt. Telepítettem a MobileVoipot, megadtam az accountot és működött. Mindegyiken. Néha feljebb állítom a mikrofon érzékenységet és slussz. Semmi kodekvariálás, vagy más hókuszpókusz.

(#19157) Zeki


Zeki
nagyúr

Eddig okés a media5-fone, amikor telefonálok, kiírja hogy HD a minőség, meg iLBC a kodek.

(#19158) atala válasza KamuMazsola (#19155) üzenetére


atala
addikt

Én is próbálta a teszt hívást, Mobilvoip-al de nem sikerült. Azt írja ki, hogy Call failed. :F
Mit rontok el?

(#19159) KamuMazsola válasza atala (#19158) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Én a topikból kimásoltam a számot, a megfelelő app tárcsázójába meg beillesztettem, azt jó volt.

Üdv.: KamuMazsola

(#19160) atala válasza KamuMazsola (#19159) üzenetére


atala
addikt

Viber-el tudom hívni de Mobilvoip-al nem.

(#19161) KamuMazsola válasza atala (#19160) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Nem tudom mi lehet a baj nálad.

Nekem most sikerült a media5 appot működésre bírni. Buszon utazva végeztem a teszthivást alapbeállításokkal. Ez is ugyanolyannak tűnt. Használható, de nekem nem tűnik sem jobbnak, sem rosszabbnak. Egyenlőre marad ez is, de a mobilevoip eddig jó volt az lesz az elsődleges.

Viszont csinálok még pár teszthivást headsettel is, meg kikapcsolt másodlagos mikrofonnal is.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#19162) betyarr válasza Sayuar (#19151) üzenetére


betyarr
veterán

beépített sip kliens van a 640-ben?ha igen,akkor kezel több accountot is?

(#19163) atala válasza KamuMazsola (#19161) üzenetére


atala
addikt

Most próbáltam a nejem telefonjáról, de azzal sem megy.
Lehet, hogy az olcsómobilhívás miatt nem engedi?

(#19164) Dluinet válasza atala (#19163) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nekem az olcsómobilhívás működik SIP klienssel

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19165) atala válasza Dluinet (#19164) üzenetére


atala
addikt

Az rendben van, de én most a olcsomobilhivas+Mobilvoip párosítást akartam tesztelni a fentebb megadott igyenes számmal.

(#19166) McLaca válasza Zeki (#19157) üzenetére


McLaca
őstag

Visszhangcsillapítás be van kapcsolva? Mert nálam azzal az első hangosabb hang után elkezd ciklikusan elhalkulgatni...
Ill. Olcsomobilhivas, vagy dellmontos márka, amivel használod?

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#19167) Zeki válasza McLaca (#19166) üzenetére


Zeki
nagyúr

Echo cancellation bekapcsolva.
Olcsomobilhívással megy.

Más: nem tudom, volt-e már, de ez a szám ingyen hívható VoIP-on: +883 5100 0119 6512

Na erre Internal server errort dob a media5-phone.

[ Szerkesztve ]

(#19168) McLaca válasza Zeki (#19167) üzenetére


McLaca
őstag

Az olcsomobilhivas miatt. Dellmonttal, viberrel megy. Muszáj leszek már kipróbálni ezt az olcsomobilhivast, mert sanszos, hogy a dellmont miatt halkulgat az "echo cancellation"-nel a hang.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#19169) allfinanz válasza Zeki (#19167) üzenetére


allfinanz
senior tag

A szokozt vedd ki a szamok kozul

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#19170) Zeki válasza allfinanz (#19169) üzenetére


Zeki
nagyúr

:)
Te tényleg úgy gondoltad, hogy én szóközzel pötyögöm be a számokat a sip progiba? Szerintem nem is lehet. :)

(#19171) allfinanz válasza Zeki (#19170) üzenetére


allfinanz
senior tag

Masolas - beillesztes es maris van szokoz

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#19172) KamuMazsola válasza allfinanz (#19171) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Én másolás beillesztéssel csináltam és működött. szóval nem a szóköz a probléma, a tárcsázó a szóközt figyelmen kívül hagyja.
Esetleg az internet szolgáltatója miatt nem lehet, hogy blokkolt a szám? Én telenor 4G-vel próbáltam.

Üdv.: KamuMazsola

(#19173) KurtCobain


KurtCobain
őstag

Olcsómobilhívással nekem se megy a tesztszám, freevoipdeal-lel viszont igen.

Mmm'kay?

(#19174) atala válasza KurtCobain (#19173) üzenetére


atala
addikt

Szintén, pedig éppen azt próbálnám ki, hogy az olcsomobilhivas és mobilvoip párosítással mennyire jó a minőség. Bár, eddig nem panaszkodtak az ügyfelek, de tőlük mégsem kérdezhetek rá hogy hogyan hallanak engem. :)

(#19175) Zeki válasza KamuMazsola (#19172) üzenetére


Zeki
nagyúr

Vpn progi megy a telomon, semmi sem lehet blokkolva. Csak az olcsoval nem lehet inum szamot hivni. Ahogy sms meg callback sincs. De ezek hidegen hagynak. Az asszonyt hivom a legtobbszor, megkerdeztem, zajcdillapitassal kisse halkult neha a hangom. Most kivettem a pipat.

(#19176) tgbrfv válasza KTU (#19141) üzenetére


tgbrfv
tag

Az a durva, hogy többe kerül belföldi kártyával, mintha külföldivel barangolnál vmelyik magyar szolgáltatónál.

(#19177) KamuMazsola válasza Zeki (#19175) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Azt nem tudtam, hogy az olcsóval ezt nem lehet hívni.
Én gyakorlatilag minden kimenő hívást a mobilevoip viopblazer kombóval bonyolítok. Még nem mélyedtem bele elég alaposan a voip témába. A családdal viberen tartom a kapcsolatot mind hang, mind szöveges üzenet. Néha a fece messengert is használom üzenetküldésre, de van abban is hanghívás is, azt is kipróbáltam már. Olyan appot, amiben különböző paramétereket, kodekeket lehet állítani még csak most kezdtem a media5-tel, de eddig nem látok nagy különbséget.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#19178) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

udv!

tudok valahol egyenleg feltöltés nélkül földrajzi vagy nomadikus számot igényelni, ami mobilon használható?
a cél, hogy elérhető legyek vezetékes áron, hívást nem indítanék róla.

#?*@&!

(#19179) KTU válasza zeon.hu (#19178) üzenetére


KTU
addikt

Neophone, keres rá itt a topikba.
Reenger is tudja ingyen, csak nem mindig működik. :D :(
Szóval pont erre nem jó.

Fonio, 1x-i 100Ft a földrajziszám, de fel kell tölteni 2000Ft-al.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#19180) zeon.hu válasza KTU (#19179) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:R

#?*@&!

(#19181) whbear válasza zeon.hu (#19180) üzenetére


whbear
senior tag

A Fonio-t javaslom, nekem is pont erre van és ez a legmegbízhatóbb. Reenger vagy megy vagy nem, Neophone lejár, Ephone havi 99 forint. Fonio szinte 100/100 media5-fone klienssel és u-law codeccel. Kimenő hívás idejére váltok át dellmontra, de a hívásvárakoztatást úgysem szeretem.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#19182) KTU válasza zeon.hu (#19180) üzenetére


KTU
addikt

Kis segítség a NeoPhone-hoz [link] és [link]

(#19181) whbear: "Neophone lejár"
:N a második linket pont ezért raktam

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#19183) zeon.hu válasza KTU (#19182) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ismét kösz!
neked is!

neophone-hoz melyik kliens érdemes/kell androidra?
lehetőleg valami egyszerű, csak hívásfogadásra lesz.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#19184) KTU válasza zeon.hu (#19183) üzenetére


KTU
addikt

Reenger alkalmazás, de hogy használhasd, regisztrálni kell egy Reenger fiókot :U
mikor beléptél, átállítod: felhasználói név, jelszó, sipszerver
és működik, hívást rögzít, van ingyen G.729 kodek is, hangerőt mikrofont lehet állítgatni, viszhangcsill,
beszédfelismerés, ez hogy mit csinál :U :D stb.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#19185) zeon.hu válasza KTU (#19184) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

kösz!
utolsó kérdés (elvileg :) ) :
hogy elérhető legyek, az alkalmazásnak folyamatosan futnia kell?
(tehát tegyem védetté, legyen net, stb)

#?*@&!

(#19186) KTU válasza zeon.hu (#19185) üzenetére


KTU
addikt

Persze hogy futnia kell.
Az elején ki kell választani hogy visszahívható vagy elérhető legyen, már nem emlékszem és működik.

jó, a Zoiper is, igazából azért kezdtem nézelődni mert néha a rögzített hívásokba nem lehetett hallani a hívott fél hangját, hívás közben OK volt. Ezt ritkán random produkálta.
Visszatérek a Zoiperre mert tényleg csak ennyi bajom volt vele, könnyű egyszerű a felhasználóváltás akár vezetés közben is :U , ami a Media5-phone-ról nem mondható el, bár kétségtelenül a leghangosabb és a hívásminőség is OK, de vannak hiányosságai ami nehezíti a használatát számomra.
Ha nem fizetsz 1900Ft-ot, tele reklámmal. Megvettem :U
Nem igazi a több account kezelés, stb.

nem csak neked, csak úgy.... :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#19187) zeon.hu válasza KTU (#19186) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

csak bejövőre kell, kimenőre nálam rég bevált a Mobilevoip-Browsercalls és Rebvoice-Voipyo párosok.
rögzítés nem hátrány, gsm hívásoknál megszoktam (ROM-ban lévő KangVip megoldja).

#?*@&!

(#19188) zeon.hu válasza KTU (#19184) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

reengerben átállítottam, amit kell.
viszont az értesítő sávon a reenger ikon mellett a reenger által adott 21-es szám van, nem a neophone-é.
klienst megnyitva a neophone szám látszik..

#?*@&!

(#19189) KTU válasza zeon.hu (#19188) üzenetére


KTU
addikt

Ott igen,
de a zöld ablakválasztó (tárcsázó, híváslista, névjegyek stb.) alatt már jót mutat.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#19190) zeon.hu válasza KTU (#19189) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

így van.
ez esetben rendben, délután tesztelem majd.
kösz a segítséget!

#?*@&!

(#19191) whbear válasza KTU (#19182) üzenetére


whbear
senior tag

Azaz, akkor megvan a hiba :) Félretettem és elszállt pár év. Az Ephone jó volt nagyon de mióta havidíjas a szám azóta nincs kedvem csak emiatt töltögetni.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#19192) buek1967


buek1967
tag

Xperia E1-n akadozik, késik a mobilevoip, ugyanazon a wifin egy Ativ S-el (wp8.1) szépen megy.
Ha lecserélném a Sonyt, akkor mire kellene? Pl. DOOGEE X5 PRO? Vagy Xiaomi Redmi? Esetleg nem is készülék miatt, hanem vmi beállítás miatt van? Esetleg másik klienst kellene használni? (Mondjuk fel van töltve 10 Euró.)

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#19193) whbear válasza buek1967 (#19192) üzenetére


whbear
senior tag

Több klienssel kell próbálkozni, nekem a mobilevoip-vel nem lehet állítani a hangerőt és sokat késik. Androidon nekem a sip jobban megy.
Szerk: A hetek óta kiváló Lumia 635 Mobilevoip ma használhatatlan a Stuntcallssal.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#19194) Zeki válasza whbear (#19193) üzenetére


Zeki
nagyúr

De lehet állítani. Van mikrofon meg hangszóró erősítés csúszka, meg boost gomb, amit be lehet pipálni.

(#19195) whbear válasza Zeki (#19194) üzenetére


whbear
senior tag

Igen, idáig én is eljutottam, csak kiderült már hogy nem ma látok először ilyet. A mikrofon megy is, de a hangszóró az csak maxon ordít. KK alatt jó volt, LP alatt csinálja. De nekem nem probléma mert az általam ajánlott media5-fone -t használom.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#19196) ablack


ablack
senior tag

Üdv,

Akinek MIUI-s telefonja van meg tudná mondani hogyan lehet a SIP telefonálást beállítani a gyári tárcsázóban?
Megvan a menüpont hogy SIP, beírom a felhasználónevet, jelszót, szervert (sip.voipblazer.com). Az van beállítva kérdezze meg hogy SIP hívás legyen-e ha hívok valakit, de nem kérdez semmit, szerintem a hagyományos hanghívást használja.

Egyébként Voipblazer-ről lenen szó.

[ Szerkesztve ]

(#19197) Nkboy válasza ablack (#19196) üzenetére


Nkboy
senior tag

Hát elég érdekesen működik. Ha névjegyzékből hívsz, akkor nem kérdez rá, de ha híváslistából akkor igen. Nem tudom miért. :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#19198) #79335424 válasza Nkboy (#19197) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mert az egyik DIAL intentet küld, a másik pedig CALL -t, vagy CALL_PRIVILEGED -et (4.4 -től). Csak a DIAL -nak felel meg a SIP mód, a másik kettő csak GSM lehet. Pontosabban CALL_PRIVILEGED intentnek olyan alkalmazás felelhet meg, amelyik képes a segélyhívásra. Sajnos, ez a VOIP téma elég mostohán van kezelve Androidon. Sokszor trükközni kell a kívánt funkció eléréséhez.

(#19199) Nkboy válasza #79335424 (#19198) üzenetére


Nkboy
senior tag

Köszi, hasznos infó, legalább az ember nem agyal, hogy mi lehet a hiba. Bár még nem próbáltam, de nálam van olyan opció (MIUI), hogy mindenre internetes hívást használjon. Akkor elvileg ha ez van beállítva, akkor is GSM hívást indít?

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#19200) atala


atala
addikt

Az olcsomobilhivas felemelte a mobil árát 19 Ft-ra. Még jó, hogy most töltöttem fel az asszonyét, és az enyémet is. :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.