Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) HXY válasza v-man (#18849) üzenetére


HXY
addikt

Amikor kifizetem az 1 Ft-ot, akkor tőlem 0.01 dollárt, azaz 3 Ft-ot von le.
Mi lenne a legegyszerűbb megoldás, hogy csak 1 Ft-ot vonjon le?
Van kb. 10 dollár a számlámon. Át lehet konvertálni Ft-ra?

[ Szerkesztve ]

(#18852) karl_fischer válasza v-man (#18849) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Én most 20 percet kaptam 60-59=1 Ft-ért. Eddig mennyit adtak? Nemrég regisztráltam.

(#18853) Zeki válasza HXY (#18851) üzenetére


Zeki
nagyúr

Most ajándék 20 perc dumákat osztogatnak emailben.

Paypal deviza konvertálás:
PayPal balance: x összeg y valuta. Ha azt a sort nézed, tőle jobbra lesz Currency converter.
Ott lehet átváltani

(#18854) v-man válasza karl_fischer (#18852) üzenetére


v-man
őstag

Eddig 120 járt 1 ftért.

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#18855) Sayuar válasza v-man (#18854) üzenetére


Sayuar
őstag

egy röhej, hogy 20 percről beszélnek, miközben ez csak akkor érvényes, ha vonalas irányba forgalmazod le a 60 !! Forintot, amúgy mobilra 5 perc

De komolyan: 12 Ft/perc :F ez akkor éri meg, ha a hívásai 20 másodpercnél rövidebbek, miden egyéb esetben ott vannak a delmont klónok, 4 Ft/perc-ért.
Ez az olcsomobilhivas egy vicc!

(#18856) Zeki válasza Sayuar (#18855) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nézd, mindenkinek más jön be.
Én most a yourdialer progival használom. Teljesen okés a hangminőség, mindig. A hangerő is. Nem kezd el hallózni a másik fél. Lassított mobilnettel is okés, 4G-n.
Pár napja a kazánszerelőt a mobilevoip + voipblazer kombóval hívtam fel, aztán mikor a telefonos segítség közben egyszer csak elkezdett hallózni, meg már totál nem hallott., akkor yourdialer + olcsomobilhivas kombóval gond nélkül fejeződött be a többi.
Szóval én inkább fizetek másodperc alapú számlázással többet, de akkor minden hívásom rendben megy le, és nem kezd el egyszercsak hallózgatni a másik fél.
Persze ez lehet a mobilevoip hibája is, nem tudom. De már nem az első eset.

Az olcsomobilhivas meg nem igazán sokkal tud olcsóbb lenni, nem a legolcsóbb betamaxos árakon kapják az eladható perceket. A megszűnt beecalls volt 10/2Ft-os. Igaz ott semmi kupon meg ajándék perc nem volt.
Én a voipinfocenteres belépésű viszonteladókból pár hónapja csináltam egy nagy google átnyálazást, és nem volt olcsóbb egy sem, ennél a 10Ft körüli árnál. Már ami még működött is.
Jó lenne ha stuntcallsos perceken menne ez is, és legalább ilyen jó minőségben, de nem megy.

http://www.bestvoipreselling.com/calling_rates/#letter-H
viszonteladókak a percdíjak.

(#18857) Sayuar válasza Zeki (#18856) üzenetére


Sayuar
őstag

Érdekes...nekem kb. 8-10 olcsomobilhivas -om volt: mindegyik visszhangos, szótag kimaradásokkal. A netes csomagom nem volt lekorlátozva: vodafone 3G, 8Mb/s, ~ 30-as pinggel.
Akkor hogy is van ez?

(#18858) Dluinet válasza Zeki (#18856) üzenetére


Dluinet
nagyúr

pont ugyan így vagyok én is, ezért használom az olcsomobilhivas-t

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18859) Zeki válasza Sayuar (#18857) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mivel használtad?
Én nem használtam mobilevoippal, csak sipgo meg yourdialer.
Lehet a mobilevoip a hunyó.

Az biztos hogy a viszonteladós cuccok külön szerveren mennek,amik (valaki mintha tesztelte volna), nem helyettesíthetők a betamaxos SIP szerverekkel. Ugyebár a betamaxos SIP szerverek átjárhatók, a stuntcalls sipje helyett akár a freevoipdeal sipje is használható. De a voipinfocenteré nem. Az csak a viszonteladóknak van. Jelentős tartalékokkal.
Main sip server: 77.72.174.129 on port 5060 (standard)
Alternative sip server #1: 77.72.174.130 on port 6000
Alternative sip server #2: 77.72.174.131 on port 6000
Stun server #1: 77.72.174.160
Stun server #2: 77.72.174.162

Szóval nem csak a percdíjak mások.

[ Szerkesztve ]

(#18860) Zeki válasza Zeki (#18859) üzenetére


Zeki
nagyúr

Amúgy most megnéztem. a szerencsekerek-qq9 kód még mindig él, -1000Ft-ot ér, ha 3600Ft-os feltöltést választasz, amiért még mindig adják az ajándék 360Ft-ot. Tehát 2600Ft-ért lehet venni 3960Ft egyenleget, amit 12/3Ft-jával lehet ledumálni másodperc alapon.

Aki úgy gondolja, hogy ez neki drága, ott a stuntcalls.com , mint legolcsóbb perc alapú alternatíva.

(#18861) Sayuar válasza Zeki (#18859) üzenetére


Sayuar
őstag

Zoiperrel

(#18862) KTU válasza Zeki (#18859) üzenetére


KTU
addikt

olcsomobilhivas, PAP2T, szerver teszt:

Main sip server: 77.72.174.129 on port 5060 (standard), és itt megy a 6000 port is!

Alternative sip server #1: 77.72.174.130 on port 6000 Nem működik!!!!
Alternative sip server #2: 77.72.174.131 on port 6000 Nem működik!!!!
__________________________________________________________________

StuntCalls PAP2T, szerver teszt:

Main sip server: 77.72.174.129 on port 5060 (standard), Nem működik!!!! a 6000 port se!

Alternative sip server #1: 77.72.174.130 on port 6000 Nem működik!!!!
Alternative sip server #2: 77.72.174.131 on port 6000 Nem működik!!!!

Működnek a sip.stuntcalls.com vagy sip.rebvoice.com vagy sip.telbo.com stb. "Delmont klónok" és itt is megy a 6000 port, akár a 5060 helyett!!
gyakorlatilag erről az összehasonlító oldalról bármelyik sipszerver behelyettesíthetők egymás helyett, persze csak akkor ha sipuri hívást nem akarsz használni.

Nem mind neked :U :)
csak leírtam

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#18863) Zeki válasza KTU (#18862) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az olcsomobilhivas + sipgo és mennek az alternatív útvonalak is.
Alternative sip server #1: 77.72.174.130 on port 6000
Alternative sip server #2: 77.72.174.131 on port 6000

(#18864) ther


ther
aktív tag

Sziasztok!

Régen néztem már errefelé, április óta a VoipYo-ra töltöttem fel, és tökéletesen is működik azóta is, az egyetlen hátránya, hogy csak okostelefonról lehet használni. Néha viszont jó lenne VoipConnecttel PC-ről is telefonálni, ezért gondolkoztam, hogy a következőt a StuntCallsra töltöm.

A korábbi hozzászólásokból az derül ki, hogy sok mindenkinek instabil vagy akadozik a hang, stb, van olyan akinek állandó minőséget hoz (és hozott mindig is)?

Aálírás

(#18865) KTU válasza ther (#18864) üzenetére


KTU
addikt

Teljesen mindegy melyik Delmont klónt töltöd, amelyik sipszerveres azoknál ugyanazon az úton megy a hívás mint az előző hozzászólásomból is kiderült.

voipinfocenteres belépésű viszonteladók megint más sipszerver. lentebb CineDOG1 fórumtárs írta

Erről az összehasonlító oldalról választok mindig, ahogy fogynak le az accountok töltöm az aktuális legolcsóbbat, ami most a stuntcalls.
Már 5db-ot regisztráltam, androidokra ill. PAP2T és Gigaset a510ip.
Különösebb változás nincs a minőségben.

Az oldalon vannak jelölve a kapcsolási díjat felszámoló klónok.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#18866) zseko válasza Sayuar (#18857) üzenetére


zseko
veterán

Én is zoiperrel használom időnként, mint ahogy később te is írtad, egy S4-en, de be van téve a MobilVoip-ba is (abban látni az egyenleget), és a gyári tárcsázó is át van állítva elsődlegesen internetes hívásra. Alapvetően nincs gondom, bár néha kicsit csúszik a hang és ezért lassabban kell kommunikálni. Amikor gond volt, pl. felvették de süket vonal, akkor mindegy hogy hívtam, ugyanúgy gond volt, és csak a telefon újra indítása oldotta meg. Utána viszont tökéletes volt. A gyári beépített megoldás az halkabb a többinél, így azt kevésbé használom, amúgy kb. ugyanolyan. Egyébként a Reenger szintén zoiperrel továbbra is jobb, a saját programjával meg főleg.

HR24.hu

(#18867) nyuszi123456 válasza Zeki (#18859) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

- sipgo
- yourdialer
képesek hangrögzíteni?

A Sipdroid okés, de halk. Néha torlódik. Hogyan javíthatnék rajta? A beszélőt halkan rögzíti, engem hangosan. Pedig fordítva halljuk egymást: én őt jól, ő engem halkan.
Vannak benne beállítási lehetőségek, de én csak a szerver és jelszót írtam be.

[A Csipsimple nem zárul be soha. Zavarja a rendes GSM hangrögzítést. Rátelepszik a gépre. Szintén van torlódás, kihagyás. A Keyyo a klónja. Nem szimpatikus app, kitér az irányításom alól. ]

Tapasztalatok szerint a sip nem hozza azt a tökéletes hangminőséget, mint a Mobilevoip 3g alatt.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#18868) v-man válasza Zeki (#18859) üzenetére


v-man
őstag

anyum mobilevoip-pal (android) már több órát beszélt, főleg vezetékes irányba OM-on, teljesen jók a tapasztalatai.

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#18869) Zeki válasza nyuszi123456 (#18867) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem képesek. Tökegyszerű voipos programok.

(#18870) karl_fischer


karl_fischer
aktív tag

Próbáltam a Sipgo-t, meg a droid saját tárcsázóját is beállítani az olcsomobilhivas.hu-ra. Hívni tudnak, de a számomat nem jelzik ki. A MobileVoip viszont kijelzi, és még az egyenleget is pontosan mutatja.

(#18871) Zeki válasza karl_fischer (#18870) üzenetére


Zeki
nagyúr

SIPGO: akkor jelzi ki a számod, ha előbb a voipinfocenter.com oldalon belépsz, és ott megadod.
Egyenleget egyik sip alkalmazás sem tud mutatni.
A yourdialer mutatja az egyenleget, mert az sem sip alkalmazás. Inkább egyszerűsített mobilevoip.

[ Szerkesztve ]

(#18872) Sayuar válasza Zeki (#18871) üzenetére


Sayuar
őstag

arról tudnál egy listát küldeni, vagy egy linket beilleszteni, hogy melyik viszonteladók tartoznak a voipinfocenter alá?

(#18873) karl_fischer válasza Zeki (#18871) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Köszi, a yourdialer-t még nem néztem. Jobb, mint a mobilevoip?

(#18874) Zeki válasza Sayuar (#18872) üzenetére


Zeki
nagyúr

Keress rá a topikban a voipinfocenter szóra. Elég sok szolgáltatót beírtam ide.

(#18875) Sayuar válasza Zeki (#18874) üzenetére


Sayuar
őstag

gondoltam van egy ilyen, és akkor teljesen átlátható a tarifa

(#18876) Zeki válasza karl_fischer (#18873) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nekem jobb.

Sayuar
nem tudok olyanról. Valszeg azért nincs, mert sok viszonteladó már nem is mükszik.

[ Szerkesztve ]

(#18877) karl_fischer válasza Zeki (#18876) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

OK. A voipinfocenter.com oldalon sikerült beállítani a hívószámot, most már kijelzi a sipgo is.

(#18878) ther válasza KTU (#18865) üzenetére


ther
aktív tag

Köszi a választ, bár ez még mindig nem válasz arra, hogy szokott-e vele probléma lenni. :)

Mert a VoipYo-val nem, de annak SIP szervere sincs.

Aálírás

(#18879) Zeki válasza ther (#18878) üzenetére


Zeki
nagyúr

A voipyo az mobilevoipon keresztül regisztrálós, és csak azzal megy. Tehát nincs agyonterhelve. Ez miatt jobbnak szokták mondani a minőséget.

(#18880) ther válasza Zeki (#18879) üzenetére


ther
aktív tag

Igen, ezzel én is tisztában vagyok, hogy ez a helyzet, inkább arra voltam kíváncsi, hogy ilyen téren az elmúlt fél évben volt-e változás (mondjuk dellmont részéről jobb-e az infrastruktúra), de gondolom akkor nem.

Aálírás

(#18881) Sayuar válasza ther (#18880) üzenetére


Sayuar
őstag

eléggé érdekes ez a VoIP minőség....
Pár dolog:
- nálam nagyon váltózó a minőség, ha én hívok, akkor mindig jól hallok, de engem olykor rosszul hallanak
- több konfigurációval ki lett próbálva a VoIP: mobil+zoiper+voda, mobil+zoiper+wifi(digilan), mobil+mobilvoip+voda, PC+mobilvoip+digilan. Mindegyiknél ugyanaz a hibajelenség: olykor szakadozik, késik, visszhangos. Ami beállítás létezik mind kipróbáltam.
- most vettem egy telefont: 8 mag 2GB RAM, ha ezzel is k@ki lesz a minőség, akkor én végleg elfelejtem a VoIP-ot
- a freevoipdeal-lel sokkal rosszabb volt a hang, mint a voipblazerel. Olcsomobilhivas semmivel se nem volt jobb mint a voipblazer, ellenben 3x drágább.
- digi vonalas otthoni telefonnal szinte minden hívás OK (pedig ők is VoIP alapon szolgáltatnak), nagyon-nagyon ritkán visszhangos. Soha nem panaszkodnak arra, hogy nem hallanak.

saját igényem:
50 perc mobilra
200 perc egy számra
2GB
Ezt a tescomobile-nál ~3800 Ft-ért megkapom, GSM hívással.

Ha VoIP-pal akarnám megoldani, akkor:
3GB telenor 2500 Ft
250 perc 1000 Ft
összesen 3500 Ft
Spórolnék egy fagyi árát.....

(#18882) HXY válasza Zeki (#18853) üzenetére


HXY
addikt

köszönöm szépen :R

(#18883) imis


imis
senior tag

Csütörtökön bementem a digihez, hogy kérjek 1GB-os mobilnetet, de nem tudták megmondani mikor lesz sim-ük. Ezután bementem a t-mobile-hoz és kötöttem egy [Net&Roll Teszt] csomagot, ami 60 nap próba 2GB, és 490Ft volt.

(#18884) #79335424 válasza Sayuar (#18881) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem egészen. Tescotól ezt 3G -n kapnád, a Telenornál meg 4G -n. VOIP -nál nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#18885) Sayuar válasza #79335424 (#18884) üzenetére


Sayuar
őstag

De azt is írtam, hogy a tesconál a 250 percet GSM hívással oldom meg, nem voippal.

(#18886) edk- válasza imis (#18883) üzenetére


edk-
őstag

Nafene. A múltkor nekem azt mondták a ténél, szeptember óta ilyen már nem köthető.

Sayuar: 50 perc mobilra, 200 perc egy számra, 2GB. Ezt a tescomobile-nál ~3800 Ft-ért megkapom

Hogy jön ez ki? A 2GB önmagában 3000 Ft.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#18887) Sayuar válasza edk- (#18886) üzenetére


Sayuar
őstag

Tescomobile dupla tarifa
3800 alapegyenleg + töltés után 3800 bónusz egyenleg
3000 alapegyenlegből veszek 2GB netet
590 Ft alapegyenlegből veszek hálón belüli opciót
1000 Ft-ért 200 percet beszélek hálón belül*
a maradék 3000 Ft-ból pedig 50 perc/SMS jön ki 59 Ft-os percdíjjal

*Az említett 200 perc családon belül van, tehát ezen számok hordozása már megtörtént, hálón belül hívok

(#18888) KTU válasza Sayuar (#18881) üzenetére


KTU
addikt

Ott bukik az egész hogy belekevered a VoIP-on kívüli mobilnet igényed.
Az persze evidens hogy ha kell akkor nem külön csomagba oldjuk meg.

Mindenkinél más élvez prioritást. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#18889) Zeki válasza Sayuar (#18881) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nekem is 8 mag, 2 giga ram, droid, de az asszony ájfónja (5C) mobilevoipppal mindenféle gond nélkül megy. Soha sem volt gondja sem neki, sem annak, akit hívott.
Nekem meg ugye a mobilvoip már volt gázos. 4G-s mobilneten telefonál.

(#18890) Sayuar válasza KTU (#18888) üzenetére


Sayuar
őstag

Miért is nem lehet csomagban hasonlítani össze az általam megnevezett szolgáltatásokat? Számomra a lényeg az, hogy mennyibe kerül x+y+z szolgáltatás, vagyis mennyi pénzbe kerül ez nekem összesen hó végén, magyarán mennyi pénz marad a zsebemben hó végén másra. És ha ez az x, y, z szolgáltatás csomagban olcsóbb, akkor úgy hasonlítom össze.

[ Szerkesztve ]

(#18891) Sayuar válasza imis (#18883) üzenetére


Sayuar
őstag

a digi mobilnetje akkor volt versenyképes, amikor még drágább volt a net a telenornál.
A diginél 1500 Ft/1GB, de ez csak akkor érvényes, ha van más digi szolgáltatásod.
A telenornál 1500 Ft/1GB mindentől függetlenül, és a 4G-re is felenged.
A digi mellett az adatcsomag elfogyása utáni lassítás szól, a telenornál kikapcsolnak ha elfogyott az 1GB.
Szerintem inkább a saját mobilnetes hálózatukra koncentrálnak, és valószínű, hogy a telenor se nem ad nekik most már jó viszonteladói árat. Mivel egy átcsomagolt szolgáltatásról beszélünk, így a SIM is a telenortól megy a diginek.

Telekom net&roll: én is kötöttem ilyet, kifejezetten jó kis csomag. Nálam 80mbps-el ment.

(#18892) Magnat válasza Sayuar (#18891) üzenetére


Magnat
veterán

Sztem a Diginél igazán a 2gigás csomag éri meg 1900-ért, már ha igényed van rá. Bár a sebesség akkor is elég karcsú lesz (3Gb max), ami alapvetően elég sztem 3GB-hoz, de lehet, h vkinek nem.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#18893) szervezkedő válasza Zeki (#18889) üzenetére


szervezkedő
csendes tag

Ja! A haverom ajfonjan sincs soha semmi gond.
En meg barkacsolgatok es sokszor olvasom a forumon, kinel, mikor miert szar egyik vagy masik szolgaltato.

Sajat tapasztalatom, leginkabb a kulonbozo androidos csodak, amik felelosek a hibakert.
Nekem pl. tobbek kozott, digi mobilneten is tokeletesen megy a voip de azert mert asztali keszuleket vasaroltam! Kulfoldrol rengeteget telefonalok haza, nagyon meg vagyok elegedve!

(#18894) szarkazsolt


szarkazsolt
csendes tag

Sziasztok!
Próbálta már valaki ezt a nomadikus szolgáltatását a Diginek ?
Tapasztalat ?

A BlueMobile internetcsomagja azt írja hogy Voip szolgáltatás nem vehető igénybe. Akkor ezt a verziót törölhetjük ?

[ Szerkesztve ]

(#18895) Zeki válasza szarkazsolt (#18894) üzenetére


Zeki
nagyúr

A mobilevoip mindenhol megy.

(#18896) GardenLeo


GardenLeo
csendes tag

Sziasztok!
Most épp Stuntcalls-on nyomom, MobileVoippal. Azt vettem észre, hogy, No Caller ID beállítással mindig rossz a vonal. Ha megadom a Caller ID-t, egyből jó lesz a minőség. Lehet összefüggés?

(#18897) sing1ep1ayer válasza Sayuar (#18891) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Egész pontosan melyik az a telenoros csomag, ami 1 gigát ad 1500-ért?

(#18898) KTU válasza sing1ep1ayer (#18897) üzenetére


KTU
addikt

Play-böl letöltöd a Telenor alkalmazást és megnézed, megrendeled.
kép

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#18899) edk- válasza sing1ep1ayer (#18897) üzenetére


edk-
őstag

Lásd itt a havidíjas adatcsomagok fülön. Nem csak My Telenor appból rendelhetők.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#18900) Magnat válasza edk- (#18899) üzenetére


Magnat
veterán

De ezek nem plusz csomagok, szóval csak a meglévő netet lehet upgradeolni velük?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.