Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#873) Infonium válasza yuzer (#867) üzenetére


Infonium
csendes tag

Valóban, az Összes Információ hasonlít a hittudomány Istenére, de nem lehet kétséges, ő a tudományhit Istene – a Tökéletesen Intelligens Természet. Különbözőségeik lényegesebbek.

A nemiséget némelyik hittudomány a saját Istenénél valóban kizárja, a tudományhit logikája viszont megengedi. Abból indultam ki, hogy ha egy jelenség embernyi információt ural, az már intelligens és személyiség. Az evolúció eddigi eredményeit figyelembe véve nem mertem azt írni, hogy az összes információ bármilyen formában való uralása eleve kizárja az intelligenciát, a személyiséget és a nemiséget. Egyébként reméltem, hogy jellegként, hasonlatként is értelmezhető a nőiség említése: az emberiség igyekszik megismerni, meghódítani, tisztességgel uralni a természetet, hogy békében élhessen vele. Valami hasonló történik a férfiak és nők között hagyományos körülmények között, oda-vissza.

A kvantáltsági bonyodalmam: lehet, kevesebb több lett volna, de nagyon akarom hangsúlyozni az időfogalomért is a generális kvantáltságot, az egy húron pendülését. Ami a matematikát illeti: egyik fontos elemét a rendszerem szempontjából kritizálni akartam, elvi kifogásom miatt akkor se illett volna alkalmaznom, ha tudom. Azt nem merem minden további nélkül megítélni, hogy matematikai hivatkozásod emelné-e az időfogalmam fényét.

Az elméletgyártási késztetés valóban nem a legkellemesebb része a megismerési ösztönünknek. Hol elviselhető, hol rossz, de kell a dolgunkhoz, a megismeréshez. Kritikája is, ami szintén elmélet, csak töredék. Nem baj, hogy minden elméletgyártó azt hiszi, hogy megfogta akámilyen Isten lábát. Ez a prémium, része az érdekeltségi rendszernek...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.