Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Totyi


Totyi
őstag

Látom itt sokakat érdekel a világegyetem titka.Kvazárok,fekete lyuk,nyomás,hőmérséklet,hatalmas távolság,energia.Vki van itt aki érintett a témában.Én nem tudom felfogni ezeket,olyan nagy és bonyolult.Azt olvastam,hogy a nap belselyében akkora a nyomás,hogy a hidrogént az ólomnál 80* nehezebb anyaggá préseli össze.El lehet ezt képzelni?

(#252) attilam


attilam
őstag

Engem érdekelnének a húrelméletre alapozott levezetések. Tud valaki valahol ilyeneket?

(#253) tildy válasza Totyi (#251) üzenetére


tildy
nagyúr

Pedig ha tudnád milyen egyszerű;]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#254) Totyi válasza tildy (#253) üzenetére


Totyi
őstag

Elképzelni?-nehéz!:)Meg azt,ami a Titánon van;tenger-gázból:fantasztikus.Aztán meg:a napból lesz vörös óriás,fehér törpe,majd végül fekete lyuk.Számomra ez elképzelhetetlen.Ezek jó része ellentmond a fizika tövényeinek.Te el tudod képzelni azt a nyomást,ami az elektronokat belepréseli az atommagba?;]

:Y

(#255) tildy válasza Totyi (#254) üzenetére


tildy
nagyúr

Minek mindent elképzelni. Van azt kész:)
az univerzum képlete meg végtelenül egyszerű , de nem mondom el mi az.. (Hopp már el is mondtam a fene...)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#256) Totyi válasza tildy (#255) üzenetére


Totyi
őstag

Van,persze;hogy van.Nem is ez a kétséges.Hanem hogy hogyan?Szerintem ez izgatja az embereket a legjobban.Te itt a földön emberi mértékhez van szokva.1 méter,1 kg,1 bar..stb.Ezért nehéz felfogni.Pl:mekkora energiával járhat egy szupernova robbanás?

(#257) QuarK válasza Totyi (#256) üzenetére


QuarK
senior tag

Azt vki már felvetette itt (jut eszembe a szupernóva robbanásról), hogy az evolúcióba nagyba beleszólt egy-egy ilyen robbanás, mert a nagy sebességgel a földnek csapódó részecskék sokszor megrongálták a DNS láncokat, így létrehozva mutációkat? Van is erről egy könyv, a Csillagok gyermekei vagyunk, asszem...

(#258) tildy válasza Totyi (#256) üzenetére


tildy
nagyúr

Mindennek alapja az hogy minden egy, minden végtelen. (még az az 1 kg is végtelen, hiszen végtelen részre osztható, így valaminek a végtelenszerese)
Ha jól tudom a buddhisták mondják azt, hogy adhatsz valaminek ezerféle nevet az a lényegen nem változtat.
''mekkora energiával járhat egy szupernova robbanás?''
Ez fontos kérdés lenne? Sokkal. Ez biztos. De hogy pontosan tudjuk mennyivel? Annyival , hogy jópár tudóst ráállítsunk és megfizessük őket, hogy ugyan már számolják ki. És mire jó ez nekünk?
Hát max tudni fogjuk, aztán lehet még jól jöhet ez az infó.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#259) Totyi válasza QuarK (#257) üzenetére


Totyi
őstag

Ha már itt tartunk!Te miben hiszel?Evolúció?-vagy a Teremtés.Nem kell megindokolni,csak a válaszadásod után kérdeznék!

(#260) Totyi válasza tildy (#258) üzenetére


Totyi
őstag

nem fontos kérdés.De izgatja az ember fantáziáját,hogy olyan dolgok vannak,amiknek meg sem lenne szabad történnie.Én(legalábbis) olyan vagyok;hogy szeretem tudni mindennek a magyarázatát.Még ha nem is értem teljesen.-de ezzel ki hogy van.

(#261) jakobkacsa válasza Totyi (#254) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

a napbol speciel pont nem lesz fekete lyuk
szegenykem (asszem) feher torpekent fogja vegezni

Dyslexia for cure found!

(#262) tildy válasza Totyi (#260) üzenetére


tildy
nagyúr

Aki akarja tudni mindennek a magyarázatát, az lehet csak egy burkot fog látni.
Ki tudja talán alig kell száz évet várnunk és jön valaki aki megdönti avagy továbbfejleszti Einstein relativitás elméletét pl.
Sokszor hittek emberek dolgokat -és én szentül meg vagyok győződve arról, hogy akkor azt igaznak is hitték, vélték- aztán sokszor az idő más magyarázatot adott.
Igazából az embereket az a kérdés foglalkoztatja leginkább , hogy tulajdonképpen kik is vagyunk.Honnét jöttünk? Miből és hogyan van ez az egész. Lemehtünk ugyan részletekig, de a részletekben el is veszhetünk. MEgmagyarázhatunk dolgokat, de valójában csak a saját nézőpontunkat magyarázzuk. Én így gondolom.
Az előbb feltettél egy kérdést, evolúció vagy teremtés. Én azt mondom mindkettő.
Mivel a véleményem szerint az univerzum egy olyan spirálishoz hasonlít, amelynek a vége visszakanyarodik az elejéhez.
és ez aztán tekeredhet csavarodhat jobbra balra .
Szerintem az univerzum teremti önmagát, és magában foglalja így az evolúciót is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#263) Totyi válasza jakobkacsa (#261) üzenetére


Totyi
őstag

Konkrétan nem a mi napunkra gondoltam,hanem kb 10-15X nagyobb napra.Meg ahhoz kéne még egy társ is,és egy szupernóva robbanás.-de erről kár vitázni.Az a lényeg;hogy amíg élünk,addig ne legyen.:))

(#264) tildy válasza Totyi (#263) üzenetére


tildy
nagyúr

Legalábbis ne a mi napunkkal, és ne itt a közelben:o

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#265) Totyi válasza tildy (#262) üzenetére


Totyi
őstag

Hát igen,elmélet annyi;mint égen a csillag.:)Régen másképp látták a dolgokat az emberek;pedig akkor is voltak.Igen;erre akartam kilyukadni.Ha az evolúció hozott létre minket:vannak foltok,szakadékok.Ha Teremtés:ezt fel sem tudom fogni.Isten vmikor,vhol ezt a nagy világot:7 nap alatt....ááá....belezavarodok,ha rágondolok.:)

(#266) WEBER válasza attilam (#252) üzenetére


WEBER
tag

volt itten a fáradt gőzben egy olyan topic is az volt a neve hogy mérhető-e a jelen. abban volt benne a húrelmélet úgy emlékszem. keress rá.

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#267) tildy válasza Totyi (#265) üzenetére


tildy
nagyúr

Én nem istenre gondoltam :U És nem a legendára.
Bár ki hogyan és mit nevez istennek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#268) Totyi válasza tildy (#267) üzenetére


Totyi
őstag

De ha a Teremtésről beszélünk;akkor az a Teremtő,vagyis Isten.Nem?Amúgy mire gondoltál?És milyen legenda?-mielőtt meggyanúsítasz:),nem vagyok hívő.Csak az evolúciónak vannak hiányosságai.

(#269) QuarK válasza Totyi (#259) üzenetére


QuarK
senior tag

Juhujjujjjjjj...

Egyikben sem, legalábbis nem a hagyományos értelemben. Mindkettőben.

Most odamegyek egy keresztényhez (magam is annak volnék megkeresztelve): evolúció!! De hát minket Isten teremtett. Odamegyek egy darwinistához: Isten teremtményei vagyunk: na de evolúció!

Hogy magyarázom? Sehogy, nem kell mindent szó szerint érteni... Isten teremtette a világot, és hozta létre az evolúció fogalmát. És Isten nem egy szakállas úriember, aki egy pálcabottal mutogat (vagy modernebbre fordítva: nem egy programozó, aki állítgat időnként a kódon)... Nem lehet, hogy az egész univerzum egy élő egész, s ezt nevezzük mi Istennek, sorsnak, meg ki tudja hány neve van?

Pill, mert közbe máshol is teljes embert kívánnak belőlem, de figyelek, s írok, ha valami nem tiszta.

(#270) Apophis válasza Totyi (#265) üzenetére


Apophis
őstag

Hol van az evolúcióban szakadék? Mint már leírtam, mesterségesen sikerült kvázi-életet teremteni olyan környezetben, amilyen a Föld volt anno. Valóban érdekesek a lélekről, reinkarnációról szóló hipotézisek, és szeretnék hinni benne, hogy van élet a halál után, de sajnos jelenleg az a legvalószínűbb, hogy nincs, és az emberi tudat (szellem) csak a környezet megkövetelte fejlett modellező rendszer, amely önmagát is modellezi, és nem több. És az ilyen tudatos lénynek roppant bántó gondolat az elmúlás (már akinek), ezért teremt efféle teóriákat (amik, teszem hozzá, lehet, hogy igazak).

Ouark: én is így gondolom, vagyis tekinthetünk Istenre úgy, mint a téridő kaotikus fluktuációira, az univerzum mint egész működésére, ami kihat minden részére. Vagy a dimenziók kölcsönhatásaira, amelyeket nem érzékelhetünk, mégis a mi világunkat befolyásolja. Kicsit sci-fi, de lehet, hogy így van...

De ez nem hitvita, kanyarodjunk a topic valódi támájához.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#271) Apophis válasza Mobulla (#241) üzenetére


Apophis
őstag

Roppant érdekes! Ezt még nem láttam, kösz, hogy belinkelted. Eddig is ismert feltvés volt, hogy a fekete lyuk torzítja, egyesek szerint ''elnyeli'' a teret, de itt a bizonyíték. Persze rengeteg a tisztázatlan kérdés: zsugorodik-e a fázistér is, mi lesz az elnyelt anyaggal (energiával), kapcsolatot teremt-e más dimenziókkal, téridő-szakaszokkal? Honnan jön a termikus sugárzás a fekete lyukakból, vajon az elnyelt anyagból származik? Visszanyerhető, vagy megmarad-e egyáltalán az elnyelt információ? Jelenleg engem ez foglalkoztat a leginkább, a tér és idő valódi szerkezete, a baj csak az, hogy kételkedem a belátható időn belüli megoldás-születésben. :(

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#272) Totyi válasza Apophis (#270) üzenetére


Totyi
őstag

Szakadék?Soroljam?Hogy lett a hüllők vastag erős csontjából,vékony csöves csont?A pikkelyből egy hihetetlen finomságú toll?Sorolhatnám----és tood mi még a fúrcsa?Az hogy a fajok mindenféle átmenet nélkül jelentek meg.Volt a hüllő,oszt eccercsak lett a madár....ésígytovább.Miért nincs átmenet egyik fajból a másikba?Nem kötözködni akarok,de ez egy fogós kérdés.

(#273) Apophis válasza Totyi (#272) üzenetére


Apophis
őstag

Azért, mert nem találtunk (még) maradványokat? Ugyan már, az evolúció tény, esetleg befigyelhet idegen fajok ráhatása, de nem valószínű. Hirtelen átmenetek: az egész evolúció lényegében mutációk sorozata. Könnyen jöhetett olyan nagymértékű genom-módosulás, ami evolúciós mértékkel rövid idő alatt eredményezte az általad említett változásokat, így roppant kevés az átmenet alatt élt élőlény maradvány létezik.A ''hiányzó láncszemek'' hamarosan előkerülnek, ebben nem kételkedem.
Átmenet meg hogy ne lenne? Tollas hüllők, tojásrakó emlősök, ezek mind átmenetek, de java részük közben kipusztult.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#274) QuarK válasza Apophis (#270) üzenetére


QuarK
senior tag

Én se akartam hitvitát belőle :) És ez az egyik a sok közül, ami ha kirobban, akkor inkább kiszállok belőle (mármint a hitvitából pl.)

Új fajok hirtelen megjelenése: a szupernóvák által okozott mutáció? vagy egyébb természeti katasztrófák? Egyébként tudtommal az ilyen ''hirtelen'' megjelenések is több tízezer éves időszakot jelentenek... Ennyi idő alatt sok minden megeshet.

(#275) Totyi válasza Apophis (#273) üzenetére


Totyi
őstag

Tehát Te a mutációra mutatsz,amikor azt mondod;hogy evolúció?Lehet.Mindenesetre én a mutációt hatlábú békák,nyomorék emberek személyeben látom.A szakadékokra úgy gondoltam,hogy nincs olyan mondjuk:kicsit tollas hüllő,kicsit jobban tollas hüllő,majdnem tollas..stb.De ha a mutációval magyarázod,akkor helytálló;csak szvsz nem lehet több millió évnyi evolúciót pusztán a mutációra fogni.Az a gond,hogy ez a mi véleményünk;így csak beszélgetünk,de iagaza senkinek nincs-bár jó volna tudni.

(#276) tildy válasza Totyi (#268) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem az isten, mármint amit a kereszténység istennek hív, az az én szememben az univerzum.Én az univerzumot ''istenítem''. Magyarul azt tartom a világ teremtőjének.A legenda meg a 7nap 7 éjszaka.
Az evolúció ''szakadékait'' pedig betölti az , hogy semmi nincs ok nélkül, minden következik valamiből. Amiről nem tudunk, az még attól lehet hogy létezik.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#277) tildy válasza QuarK (#269) üzenetére


tildy
nagyúr

Mintha a számból vetted volna ki a szót. Nekem is szavamjárásom ez a szakállas úriember:)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#278) Apophis válasza Totyi (#275) üzenetére


Apophis
őstag

Ez nem vita, tény: az evolúció mutációk sorozata. Ezek a mutációk nem feltétlenül olyanok, mint a közhasználatban, pl. pár gén megváltozik, és a gyíknak megnyúlik a farka. Ez lehet pozitív vagy negatív túlélése szempontjából (vagy semleges). Ha pozitív, új faj jött létre, ha negatív, a mutáns kihal (hozzáértőktől elnézést a végletekig egyszerűsített modellért :D). Persze egy komolyabb változáshoz évmillióknak kell eltelnie, de előfordulhat hirtelen nagy változás, oka többféle: napkitörés, radioaktív anyag felszínre kerülése (pl. földrengés által), stb stb.
A te szakadékaid valószínűleg olyan rövid ideig léteztek, hogy a fosszíliák igen csekély számban jöttek létre, és azoknak is csak töredéke maradt fent, így nem találtak egyet sem.

Te sztem úgy tekintesz az evolúcióra, hogy a kígyó gondol egyet, és utódaival együttműködve mérget fejleszt magának, hogy tudjon vadászni. Pedig a gyakorlatban ez egy kíméletlen rosta, és teljesen spontán. Nem az élőlény változtatja magát, külső behatásra ''torzul'', és ha elegndő ilyen torz lény keletkezik, amelyek ráadásul életképesebbek elődeiknél, akkor föléjük kerekednek.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#279) Totyi válasza Apophis (#278) üzenetére


Totyi
őstag

Szerintem olyas vmiről beszélsz,amiről még az illetékesek sem tudnak eleget,nemhogy Te vagy én.Történt vmi,amiből vagyunk;és hogy mi az tán soha sem derül ki.Jóccakát.;)

(#280) QuarK válasza tildy (#277) üzenetére


QuarK
senior tag

Jah. Hófehér szakállú, mint a télapó, és arany trónban csücsül, egy felhőpamacs tetején, világos kék az ég, s alant látszik a világ... sok monitoron, az öregúrnak meg billentyűzet a kezében, s a konzolban bütyköl...

Na de viccet félretéve, ezzel én sem szeretek viccelődni. Ez olyan, mint sokan megkérdőjelezik: ugyan, most a bolygók állásából hogy lehet bármit is levonni. Arra meg nem gondolnak, hogy esetleg egy jól kigondolt rendszer szerint keringenek azok a bogyók... Olyan ez mint a kotta: nem a hangjegyek adják a zenét, hanem azok kombinációi, illetve kell egy hangszer is a megszólaltatásukhoz. Ajj, ismét elkanyarodtam :B

Ez a többieknek: fogalmi zavar elkerülésére, szvsz én így gondolom: mutáció: valami külső behatásra történő nagyobb változás. evolúció: nagyobb összefüggés eredményeként történő változások, illetve a saját magát tökéletesítő létforma változtatásai önmagán.

Nem ártana kicsit tisztogatni a fogalmazásom, de közben Alt+Tab kell sürgősen :Y

(#281) tildy válasza QuarK (#269) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezügyben még kiváncsi lennék a véleményedre. Nagyon érdekel , hogy te hogy is gondolod ezt az univerzum-tudat dolgot;):U

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#282) QuarK válasza tildy (#281) üzenetére


QuarK
senior tag

Meddig vagy online, mert közben szétszakadok :F :DDD

(#283) tildy válasza QuarK (#282) üzenetére


tildy
nagyúr

Még minimum két óráig. Ha máshol nem, msnen megtalálsz.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#284) Apophis válasza tildy (#276) üzenetére


Apophis
őstag

Minden következik... kauzalitási elv. És ha nem igaz? Emberi elmével felfoghatatlan, de minden elmélet ezen alapszik, bizonyítva pedig nincs tudtommal.
És pont ez az Isten-mítoszok lényege, a spontán teremtődés, Isten ''születése'', amelynek nincs oka, de minden okozata. Nekem egyébként a te nézeted túl ''meseszerűnek'' hat, én durvább materialista vagyok. (érdekesen hangzik...)

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#285) tildy válasza Apophis (#284) üzenetére


tildy
nagyúr

És ha nem igaz? Igaz nem igaz, minden egy.
''Mi vagyunk a végtelen, a végtelenben pedig minden benne van, a jó és a rossz. Azok is vagyunk, amikké szeretnénk válni, de azok is, amikké nem. Ezért takarjuk el magunkat, és ezért jelennek ezek meg perverzióinkban, aberrációinkban. Ezért vannak háborúk, ezért vagyunk perverz disznók. Mert ugyan elrejtjük magunkat magunk elől, de hiába. MERT AZOK IS VAGYUNK! A végtelenben minden benne van. Nulla egyenlő eggyel, és az egyenlő a végtelennel, és azok mi vagyunk, EGYEK VAGYUNK.
Ilyen egyszerű a válasz. Aki keres, az magát keresi, magunkat keressük, de amikor megtaláljuk a választ, akkor beszűkülünk, eldugjuk magunk elől. Mert hidd el, édes istennőm, nem jó istennek lenni (pedig azok vagyunk), bennünk van a világ összes jója és rossza, de mi ki akarjuk zárni magunkból a rosszat, beszűkítjük tudatunkat, megteremtjük magunknak az időt, a végtelen teret, hogy hosszabb időre utazhassunk a jóban, de ott kísért a rossz is, és mindig is ott lesz, csak nem akarunk szembesülni vele.''

Én ebben hiszem, ezt tapasztaltam meg. ÉS az hogy az idő nem keletkezett, nincs eleje, nincs vége. Bár valaki azt mondja nade az ősrobbanás!!
Én meg azt, nade az meg miből???
A semmiből? Akkor csak létezett valami, ha más nem hát a semmi:D
Saját magam számára az elméletem/ünk megállja a helyét, és ez nekem bőven elég.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#286) Apophis válasza Totyi (#279) üzenetére


Apophis
őstag

Nana, te evolúcióról beszélsz, nem az univerzum teremtéséről! És az élet spontán létrejön, létre is hozták.Tehát az élet létrehozásához nem kell semmilyen Isten, csak némi villám (energia) és anyag. Az, hogy az építőkövek honnan származnak, már fogósabb kérdés.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#287) Apophis válasza tildy (#285) üzenetére


Apophis
őstag

Szép-szép, örülnék, ha igaz lenne, de hinni nem tudok benne. (Védák?)
Ez az, ami nekem túl mesés. Az embert én nem tartom másnak, mint anyaghalmaznak, tudatos élőlénynek, mely sosem lépheti át saját korlátait, ergó az univerzum teljes megismerése lehetetlen.
És amit te leírsz, igaz? Sajnos amíg élünk nem tudhatjuk meg, én nagyon várom, mi lesz halál után (ha lesz), persze nem akarok öngyilkos lenni, de érdekel. És nem borzaszt, maga a halál nem, legfeljebb a módja (nem szeretnék élve elégni...).
De a ''közös tudat'' elmélete ( Krisna-féle) nagyon érdekes, és persze lehetséges is, bár nem ismerem teljes mértékben.
Halálról eleve nem vitatkozom, mert értelmetlen, senki nem tudhatja, mi az igazság.

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#288) tildy válasza Apophis (#287) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem nem védák, csak egy trip:U Ilyenek a védákban vannak?
Nehéz átlátni ez normál ésszel, mert normál tudatállapotban nagyon nehezen felfogható.
Nem kell elhinni, meg kell tapasztalni:U Erre vannak a meditációk is többek közt.
Lehet meseszerű, de az univerzum lényegét (többek közt a teret, és az időt) )nagyon nehéz szavakba önteni, mert mindig van amit kihagysz belőle. Ezért is hiszem azt, hogy egyszer majd talán a tudosók rájönnek majd, hogy az univerzum képletét amiatt olyan nehéz megtalálni ''Mert annyira kézenfekvő''.

Egyébként ez olyan dolog, mint elképzelni a végtelent, átlátni az átláthatatlant, és még sorolhatnám... Ilyen dolgokra nincs felkészülve az agyunk.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#289) Apophis válasza tildy (#288) üzenetére


Apophis
őstag

Érteni értem, felfogható, csak nem dönthető el, igaz-e. A Védákban vannak szerintem ilyesmi szövegek, azt hittem, onnan idézel. Gondolom a meditációra céloztál. Nos, én nem hinném, hogy bármiféle tudattágító hatása lenne, amellyel fellelhetjük az élet értelmét, vagy ''utazhatunk más bolygókra, felsőbb szintekre''.
Én inkább arra voksolok, hogy végül rájönnek, az univerzum kaotikus, és lehetetlen egészében átlátni. Plusz, mivel mi ebben a térben létezünk, nem vagyunk képesek felfogni, milyen rajta kívül, és maximum a ''használjuk de nem értjük'' elvet követhetjük bonyolultabb esetekben.

(ott a matematikai példa: végtelenül bonyolult, ismétlődő, de sosem ugyanaz, és egy roppant egyszerű képlettel leírható, tehát elvi paradoxon, ami mégis létezik: a Mandelbrot halmaz. )

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#290) tildy válasza Apophis (#289) üzenetére


tildy
nagyúr

Pedig pedig.... Nem meditációra gondoltam, bár azzal is el lehet érni.A védák könyvét sohasem olvastuk.
Azt mondod nem dönthető el igaz e.Az én látásmódomban ez így hangozna:
-mivel mindennek megvan a maga prája, emiatt valakinek akár igaz is lehet, valakinek meg nem. Ez csak nézőpont kérdése.
Gondolom ismerős a kép:[kép]
én a fraktálokra egyébként azt mondom:ugyanaz másképp.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#291) ysoltee85


ysoltee85
aktív tag

Vissza a jövőbe!!! Szerintem legjobb film! És valami köze van is a témához vagy nem :F

Xbox Gamertag: Zsolesz85HUN

(#292) Apophis válasza tildy (#290) üzenetére


Apophis
őstag

Pont az ilyen mesébe illő ténymegállapítások minden vallás és látásmód alapkövei, amelyek instabillá teszik az egészet. ''Mindennek van párja''. Én jobb szeretem modellezni a dolgokat, és tapasztalati úton következtetni, vagy ellenőrzött elméleteknek hinni. Sajnos ezzel ''földi'' életemben nem sokáig jutok (roppant frusztráló), de ha igazak a vallások, akkor nagyon megvilágosulttá válok halálom után, netán részévé válok az egésznek, és akkor majd megértem. De szerintem nem...

Akkor ebben egyetértünk (fraktálok). Én a halált mindenesetre az öntudat megszűnésének gondolom, ahonnan nem fogok sehova kerülni, maximum egy feneketlen sötétségbe...

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#293) Apophis válasza ysoltee85 (#291) üzenetére


Apophis
őstag

Az a film elég érdekes téridő-modellt használ, de én imádom minden részét! :DD

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#294) tildy válasza Apophis (#292) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tehetek róla, hogy én ezt nem elhittem hanem megtapasztaltam.:U
(A halált én emg a fizikai test halálának gondolom, hiszen a tudat az egy, és az örökké létezett és klétezni is fog. Baromi nehéz ezeket a dolgokat egyébként elképzelni.. Hát még megtapasztalni:Y)
Ha már vallás , meg vagyok keresztelve, bérmálkoztam is, de.. A kereszténység nem nekem való, meghagyom másnak. Az említett élmény után elkezdtem keresni mely vallások azok, amelyek hasonló dolgokat mondanak, mitn amit én tapasztaltam.Ez alapján hozzám legközelebb a buddhizmus mint filozófia (nem igazán tartom vallásnak, de ha jól tudom ők sem ...), illetve a hinduizmus és a tao néhány gondolata áll.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#295) ysoltee85 válasza Apophis (#293) üzenetére


ysoltee85
aktív tag

Az lehet hogy érdekes modelt használ, de te hogy tudnád jobban érthetőbben elmondani ugy hogy egy hétköznapi ember is megértse?
Szerintem is qrva jó mind a három rész!! Megvan DVD-n diszdobozban!! :D

Xbox Gamertag: Zsolesz85HUN

(#296) Apophis válasza tildy (#294) üzenetére


Apophis
őstag

Nézd, elképzelni nem nehéz, és a tapasztalat csalfa. Én nem tagadom, egyszerűen annyit mondok, halálomig úgysem tudom meg, és senki más se, függetlenül hitétől, látomásaitól. Én is keresztelt vagyok, de csak elsőáldoztam (kötelességből), a kerszténységet a legbénább vallások egyikének tartom, és én is a buddhista filozófiával (nem a vallással!), Krisnás gondolatokkal (néhány, a világot leíró gondolat, a tudat élete), illetve saját képzeteim közül hol ezzel, hol azzal szimpatizálok. Mégis általában a materialista gondolatok kerekednek felül, én már csak ilyen vagyok...

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#297) Apophis válasza ysoltee85 (#295) üzenetére


Apophis
őstag

Én csak meg akarom venni, bár a 3. rész szvsz elmarad az első kettő színvonalától.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#298) tildy válasza Apophis (#296) üzenetére


tildy
nagyúr

Jól beszélsz:D ''A tapasztalat csalfa''
Hát igen.Ha minden illúzió (de egyébként annak qrvajó:D Hihetetlen hogy az univerzum mire nem képes), még lehet az is az, hogy minden az.:D
Magyarn ha minden illúzió, akkor maga ez a kijelentés is az, na és akkor hol vagyunk?:F
Még mielőtt valaki azt mondaná biztos valami drogot nyomtam most be, azért írok ilyeneket, nem nem. Ebben a dologban alapból ilyen vagyok

Mennyi olyan dolog van , amit igaznak hiszünk, sőt úgy is éljük meg. (Nekem sokszor vannak olyan álmaim amelyek teljesen valóságosak, és ott bizony nem vagyok azzal tisztában , hogy ezt csak én találom-e ki, avagy valóság... Egyébként az álom téma is ''megérne egy misét'') Minden tiszteletem azoké, akik tudják az álmukat ''kontrollálni'', vagyis végig tudatosak tudnak maradni.
De ez így már nagyon mátrixos:D

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#299) Apophis válasza tildy (#298) üzenetére


Apophis
őstag

Szeretem a filozófiát! Sajnos nem vagyok gépíró, hogy kifejthessem gondolataimat... :(
Én életemben 2x ébredtem öntudatra álmomban, lógtam egy liftaknában, és rájöttem, hogy csak álom. Érdekes jelenség. Mindenesetre elengedtem a rudat (tegyük hozzá, gyanússá vált, hogy a drótkötél egy pácolt farúdon volt átvetve...), és becsapódás előtt felébredtem, ahogy terveztem. Az álmokban én nem látok semmi misztikusat, az öntudatos lény öntudatlan pihenése, felszabaduló és összevissza keveredő emlékképek.
De mi van, ha mostani életünk is ''álom'', és innen is ''felébredhetünk'' egy sokkal tudatosabb valóságba? Ez számos vallás alapja, és nem elvetendő.
Mit értesz tudatos álom alatt? Én tudatomnál vagyok álmomban, aktívan befolyásolom cselekedeteimet, de a környezetet nem. Számomra az álom teljesen valóságos (persze néha elég irreális). Viszont nem vagyok tisztában vele, hogy csak álom.

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#300) tildy válasza Apophis (#299) üzenetére


tildy
nagyúr

Tudatos álmon azt értem, hogy tudod hogy csak álmodod. Szóval tisztában vagy vele hogy csak álom.
Ezért mondom, hogy mi van akkor ha ez az egész élet csak egy tudat ''Csodálatos'' játéka. Mi van akkor , ha ez a tudat , amely mindent tud, olyan dolgot tesz, hogy elrejti önmaga elöl a mindentudást (mert ha mindent tud, hát ezt is meg tudja tenni) ?Az lenne ez amiben élünk?
Jól is néznénk ki, ha mindenki azt hinné magáról hogy ő az isten... (miközben tényleg...;] legalábbi szvsz.):)
Na azt hiszem befejezem.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.