Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Apophis válasza tildy (#300) üzenetére


Apophis
őstag

Vannak emberek, akiknek minden álmuk tudatos? Nem csak mélyen meditálnak, esetleg olyan profi agykontrollosok, hogy thetába mennek?
Ez az ''én-Isten'' filozófia elég régi, szvsz érdekes, csak nem szabad e szerint élni, mert csúnya vége lesz, és bár a tudat csak elképzeli ezt az ''altudatát'', azért ha arcon vernek, az bizony fáj... :D
Én nem hiszek benne, hogy mindenki Isten a klasszikus értelmben, az örökéletű és mindentudó szellem teóriának adok néhány % esélyt. Eléggé furcsa ötletnek tartom a reinkarnációt, nem hiszek benne.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#302) QuarK válasza tildy (#300) üzenetére


QuarK
senior tag

Szép. Először behal a net, majd nem műxik a webes részleg, próbálom MSN, de ha jól látom, nem vagy online, de most meg ismét megy a web. Ezen kiigazodni.

Akartam egy csomó dolgot mondani, de most szétgurultak a gondolataim; össze kéne őket kaparnom. Itt vagy emesen?

(#303) tildy válasza QuarK (#302) üzenetére


tildy
nagyúr

Iltoth@pgsm.hu néven vagyok fenn.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#304) ysoltee85 válasza Apophis (#297) üzenetére


ysoltee85
aktív tag

Arról azért tudjál hogy készül a 4-dik RÉSZ!!!
Csak az a baj hogy full animációs lesz állitólag! :( (ugy mint a Final Fantasy movie)

Xbox Gamertag: Zsolesz85HUN

(#305) newman2000 válasza ysoltee85 (#304) üzenetére


newman2000
csendes tag

Előbb utóbb mindegyik sorozat erre a sorsra fog jutni. Mennyivel egyszerűbb lenne a Harry Potter is, lehetne akárhány részes is, meg a Star Wars E1-et is a végtelenségig lehetett volna húzni a kis Anakinnal, ha közben nem nőnének meg a gyerekek. [kép]

Nagy igazság; főleg pofonok esetében, hogy adni jobb, mint kapni.

(#306) neduddgi válasza tildy (#300) üzenetére


neduddgi
aktív tag

Ha jól emlékszem a XVII. század végén született, a XVIII. század elején tevékenykedő angol püspök, Berkley mondott hasonlókat, objektív idealizmus néven került be a filozófia történetbe. Szerinte a dolgok nem egyebek, mint Isten gondolatai, illetve illetve az általa a tudatunkban létrehozott érzetek összessége. Azért objektív idealizmus, mivel végül is nem az egyéntől függ az érzetösszesség léte, hanem úgymond egy nála objektívebben létező dologtól, Istentől. A szubjektív idealizmus szerint viszont ''kicsit sarkítva'', ha jól behunyom a szemem, akkor amit nem látok, meg is szűnik. Pl a téridő is. Up! :U




[Szerkesztve]

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#307) neduddgi


neduddgi
aktív tag

Bővebben: link :F
Igazából lehet ez is, de lehet akár tórusz geometriájú is. Legalábbis a nagy fekete lyukak esetében. Ha meg olyan vékony a tórusz, mint a gumislag, és szépen felcsavarodik, mint a telefonzsinór, sőt az még többször újra felcsavarodik, akkor már el is készült a féregjáratokkal teli Univerzum.

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#308) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Akit bővebben érdekel ez a téma az itt olvasgathat csomó érdekes dologról.....
Bővebben: link

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#309) newman2000


newman2000
csendes tag

[kép]
Metánesők táplálják a Titán folyómedreit. Bővebben: link

Nagy igazság; főleg pofonok esetében, hogy adni jobb, mint kapni.

(#310) Apophis válasza Sir Pocok (#308) üzenetére


Apophis
őstag

Egész jó, nem értem, miért nem találtam eddig. Bár csomó kép nem jön be. :(

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#311) neduddgi


neduddgi
aktív tag

[kép] Up a Fekete Lyukaknak! Bővebben: link

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#312) neduddgi


neduddgi
aktív tag

[kép] Itt van néhány wallpaper csillagászati fénykép. Bővebben: link Up!

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#313) jimhun


jimhun
senior tag

Király topik ....megjelöltem

(#314) neduddgi


neduddgi
aktív tag

[kép] Aki kicsit tud angolul, annak itt van egy jó kis Big-Bang összefoglaló. Ámbátor éppen most kezdik kétségbe vonni az elméletet. Legalábbis úgy tűnik, nem is igazán a kezdeti robbanás rendelkezett olyan energiával ami megindította az Univerzum tágulását, hanem sokkal inkább egyéb folyamatok töltötték be ezt a szerepet. De azért ide teszem, és Up! Bővebben: link

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#315) neduddgi


neduddgi
aktív tag

[kép] Gyerekek hozzászólni, hozzászólni, Up, Up,Up...! Itten van nektek kicsi angol tudáskáva yóóó kis NASA html hacuka...Bővebben: link

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#316) newman2000 válasza neduddgi (#315) üzenetére


newman2000
csendes tag

[kép] No jó, akkor én most hozzászólok, Up!

Nagy igazság; főleg pofonok esetében, hogy adni jobb, mint kapni.

(#317) neduddgi


neduddgi
aktív tag

Upocska. Na itten van egy kérdés. Állítólag az uviverzum születésekor, az akkori nagy energiasűrűségben az egést téridő görbült, nem csak a tér dimenziói. Ennnek a St. Hawkins gyereknek van is valami elvi móricka ábrája erről. Na már most én akár hogy próbálom elképzelni, az, hogy a tér görbült, az még elmegy, de hogy az idő hogy a fenébe görbülhet, az nem fér a fejembe. Írjon, aki ezt meg tudná nekem világítani! Up!

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#318) Apophis válasza neduddgi (#317) üzenetére


Apophis
őstag

Ha már Hawking: ma jött meg a Libri rendelésem: Az idő rövid története, Az univerzum dióhéjban és James Gleick: Káosz. Az utóbbit már többször is elolvastam, de az könyvtári volt, ideje volt hát beszerezni. Még csak belelapoztam a Hawking-könyvekbe, de túl egyszerűnek tűnik a magyarázat, szvsz az átlag amcsihoz lett igazítva...

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#319) Apophis


Apophis
őstag

És egy tanács: ne rendeljetek Libritől! A Káosz tiszta karc, és egy mélyenülő vágat is van az elején. Az Idő rövid... kopott, látszik, hogy száz kézen átment, egyedül a harmadik volt tisztességesen lefóliázva, sértetlenül. Szóval LOL. :((

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#320) newman2000 válasza Apophis (#319) üzenetére


newman2000
csendes tag

Köszi az info-t, ami pedig az átlag amcsit illeti... én eredetileg vmi filmben láttam /hallottam / a dialógust, amiben amikor kérdik a csajt, hogy olvasta-e ezt és ezt a könyvet, akkor rávágta, hogy igen, képregényben . Na, akkor azt hittem ez vicc volt, azóta beszéltem olyanokkal akik kinn éltek több évet; ez odaát nem vicc, ez az átlag amcsi. :Y :Y :Y

Nagy igazság; főleg pofonok esetében, hogy adni jobb, mint kapni.

(#321) Apophis válasza newman2000 (#320) üzenetére


Apophis
őstag

Ez már azért durva...:Y Képregényben. Hála az égnek azért elég benne a tudományoa adat, és jól elkülöníthető a ''mesétől''. Nekem igazából ennél sokkal ''fizikusosabb'' könyv kéne, képletekkel, de nem olyan, ami végzett fizikusoknak készült. Ilyet meg nem találok sehol.:(

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#322) newman2000 válasza Apophis (#321) üzenetére


newman2000
csendes tag

Igen Hawking ( neduddgi\317 ) a téridő kezdeti görbületét elintézi egy olyan ábrával, ami egy tölcsér, csak az alja nem csúcsos, hanem félgömb. Minden képlet nélkül. Amiben pedig egyenletek is vannak, az meg olyan, hogy odavet egy egy olyan operátort, aminek a értelmezéséhez is fel kell kötni a gatyát, majd közli, hogy a mittomén milyen másodrendű függvényegyütthatós ezen operátort (is) szerepeltető differenciálegyenlet rendszer trajektóriájáinak szélsőértékét megkeresve és a jakobi determináns kifejtett értékével megszozozva triviálisan adódik az eredmény... :F :F :F

Nagy igazság; főleg pofonok esetében, hogy adni jobb, mint kapni.

(#323) Apophis válasza newman2000 (#322) üzenetére


Apophis
őstag

Tudom, de engem akkor is érdekel. És azért vannak ''egyszerűbb'' integrált eredmények is...

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#324) newman2000 válasza Apophis (#323) üzenetére


newman2000
csendes tag

Az a Káosz könyv felkeltette a kíváncsiságomat. Igazából miről szólhat nem tudom, de ha jó, én is megveszem. Persze nem a libritől. + Up! :)


[Szerkesztve]

Nagy igazság; főleg pofonok esetében, hogy adni jobb, mint kapni.

(#325) Apophis válasza newman2000 (#324) üzenetére


Apophis
őstag

A káoszelmélet kialakulása, inkább afféle tudományos regény. De elég olvasmányos, én szeretem.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#326) newman2000


newman2000
csendes tag

:o

Nagy igazság; főleg pofonok esetében, hogy adni jobb, mint kapni.

(#327) WEBER


WEBER
tag

én ezekkel a dolgokkal kapcsolatban:
a világegyetem születését
az utolsó(vagy első?) három másodpercet
és az ősrobbanást olvastam
mindhárom az egyetem kiadótol asszem.

ezek jó kis könyvek csak sajna néha kicsit túl szakszerű. (amikor ott a kvantum mechanikai vákumról kezdett el beszélni...)

a leényeg a lényeg hogy egy érdekes téma.

a kérdésem egyébként hogy az Űr gyorsulva vagy lassulva tágul a tudomány mai állása szerint?

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#328) Tütüm válasza WEBER (#327) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Gyorsulva úgytudom. Egyik nap néztem a fátyol és húrelméletekről volt dokumentumfilm,és egy elmélet szerint a világegyetem úgy keletkezett hogy a fátylak közelednek egymáshoz időnként,összeütköznek és lepattannak így az órási energia robbanást idéz elő és hogy ez is lehetett az ősrobbanás.Mivel a semmiből nem születhet valami szerintük. Ez az egyik feltételezés.

(#329) WEBER válasza Tütüm (#328) üzenetére


WEBER
tag

azt a filmet én is láttam.

de államdó harc van a gravitáció és a fekete anyag (asszem antigravitációs anyag) között is.

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#330) neduddgi


neduddgi
aktív tag

Ezek a könyvek, meg ez a film engem is érdekelne. A sötét anyagról én is úgy tudom, hogy van valami gravitációs, meg antigravitációs hatása is. Már úgy értem, hogy kis léptékben fordítva működik, mint nagy léptékben. Végig kell gondolni...

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#331) newman2000 válasza neduddgi (#330) üzenetére


newman2000
csendes tag

Vagy ha pl kiderülne, hogy a sötét anyag és a rendes anyag között gravitációs erő hat, de a sötét anyag saját magával szemben antigravitációsan hat, már meg is lenne oldva a galaxisok szerkezetének problémája. :DD

Nagy igazság; főleg pofonok esetében, hogy adni jobb, mint kapni.

(#332) tildy válasza neduddgi (#317) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem spirálisnak képzeld el, és hogz idővel visszatér önmagába.
Nem egyszer volt már, hogy dolgok szinte ugyanúgy megismétlődtek...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#333) tildy válasza newman2000 (#322) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát szerinem az univerzumot egy tök egyszerű képlettel le lehet írni:
0=1=vegtelen

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#334) neduddgi válasza tildy (#332) üzenetére


neduddgi
aktív tag

Hát igen... Végül is, ha az Univerzum véges térben, akkor ugyebár véges az energiája is, tehát a benne lévő anyag is, és akkor véges, még ha baromi nagy szám is a lehetséges állapotok száma is. No már most, ha van ideje végtelen sok ideje létezni, akkor már minden lehetséges állapot létrejött azelőtt is, sőt már végtelenszer is, és minden a jövőben még létrejövő állapot is csak ezek ismétlése lehet. Ezen a Heisenberg határozatlansági reláció léte sem változtat. Az is csak azt eredményezi, hogy egy állapotból több féle jövő lehet, és egy jelen állapot több féle múltból is származhat. De azért én térgörbület analógiájára csak nem tudom az idő görbületét elképzelni. Persze lehet, hogy bennem van a hiba... :F

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#335) newman2000 válasza tildy (#333) üzenetére


newman2000
csendes tag

Hát több ellentmondás ebben sincs, mint a mai elméletekben... :))

Nagy igazság; főleg pofonok esetében, hogy adni jobb, mint kapni.

(#336) neduddgi


neduddgi
aktív tag

:(

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#337) neduddgi


neduddgi
aktív tag

[kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#338) rdi


rdi
veterán

Ahogy agy Titeket olvasgatlak, megfordult a felyemben, hogy hívővé válljak...
Az legalább magyarázatot ad.
:DDD

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#339) zottty


zottty
aktív tag

uristen..ahogy ezt a topicot olvasom 2dolog jutott eszembe:

1:vagy mind dilisek vagytok vagy lököttek (tieztelet a kivételnek)

2: vagy mind agyzsenik és nagytekintélyű emberek (tisztelet a kivételnek);]

egy osztálytársam 15 percig magyarázta ezt nekem és leütöttem ;]

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#340) tildy válasza zottty (#339) üzenetére


tildy
nagyúr

Én mindig is tudtam , hogy az őrültséget és a zseniséget csak egy hajszál választja el egymástól:U
rdi: Nem tudom , kire mondod , hogy hívő, én nem vagyok az..(Vagyis rosszul fejezem ki magam, keresztény és egyéb nyugati vallások kizárva...)
Ja bocs már olvasni sem tudok...
Bocsi a félreértésért.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#341) rdi válasza tildy (#340) üzenetére


rdi
veterán

És a zsenik szórakozottak is...

Fej! Tor! Potroh!

(#342) Sátán44


Sátán44
addikt

Ha jól tudom az idő is csak nálunk létezik,mert mi találtuk ki,mint mértékegységet!Nektek mi a véleményetek erről!Vajon van a világűrnek széle?Valóban meg lehet hajlítani a teret?Ha meglehet,akkor megint kétségessé válik számomra az idő! :F

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#343) Apophis válasza Sátán44 (#342) üzenetére


Apophis
őstag

A teret nem kell meghajlítani, magától is görbült, főleg pozitív irányban a gravitációtól. Negatív görbület is létrejön, ez lehet az időutazás kulcsa, ha megvalósítható makroszkópikus méretekben. Nem tudni, van e a világűrnek széle, a legtöbb mai elmélet végesnek, de mégis végtelen térnek írja le, mint a gömb felszíne 2D-ben. De ezen felül vannak még a bránelméletek extra dimenziói, amelyeket nem lehet egzakt módon vizsgálni (az elmélet szerint), mivel csak a másik bránon létező testek a mi bránunkon is hatást kifejtő gravitációs hullámait észlelhetjük, a fekete lyukak pedig ''kitüremkednek'' a brán síkjából, így magyarázható az anyag-és információvesztés. Jó kis elmélet.
Fekete anyag: ezt csupán azért posztulálták, hogy meglegyen az univerzum tágulási sebességéhez passzoló tömeg, mivel ennek csak kis részét tudták eddig megfigyelni.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#344) Sátán44 válasza Apophis (#343) üzenetére


Sátán44
addikt

Hiszel a párhuzamos világban?Egyáltalán hány naprendszer van?Mert ugyebár,ahol nap van ott nagy a valószínűsége,hogy élet is lehet!Ha most csak a mi égboltunkat figyeljük,a legközelebbi csillagunk is olyan messze van,hogy egy élet is kevés lenne,hogy odaérjünk!

/''Az embernek tudnia kell valójában,h nem tud semmit!''/

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#345) Apophis válasza Sátán44 (#344) üzenetére


Apophis
őstag

Az ET téma engem nem izgat, mivel szvsz kétségtelen, hogy létezik élet a Földön túl. Valószínűleg csak nagyon fejletlen, baktérium szintű lényekkel, mivel a ''fejlett'' civilizáció a hosszú távú túlélést nem igazán segíti elő. Annak a valószínűsége pedig, hogy egymással intelligens életformák találkozzanak, minimális. Naprendszer ügyben tanácstalan vagyok. Eddig úgy tudtam, rengeteg, de épp imént láttam egy dokumentumfilmet, miszerint eddig összesen 1 (egy (!!!)) darab naprendszert fedeztek fel, és a filmben a másodikat. Nekem ez elég érdekesnek tűnik...
Nem hinni kell ebben, színtiszta matemetika. Ha a jóslatok minden esetben egyeznek a tapasztalatokkal, lehet benne valami.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#346) Sátán44 válasza Apophis (#345) üzenetére


Sátán44
addikt

A mi napunk 10 milliárd éve él!Ebből 5 milliárd már eltelt!A nap hidrogénből tartja fennt magát,de ez egyszer elfogy és szép lassan kialszik!A földünk már így is nagy veszéjnek van kitéve a szennyezettség miatt,sztem még 200 év és borzasztó dolgok fognak itt történni!Már a tudósok vizsgálják,h melyik bolygó a legalkalmasabb az emberiség áttelepítésére,de a technika iránti fejlettségünk :O
Én hiszek benne,hogy nem egyedül vagyunk a világban!Szinte lehetetlen!Csak a mi csillagrendszerünkben több millió égitest van!

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#347) Apophis válasza Sátán44 (#346) üzenetére


Apophis
őstag

Jah, hol lesz az emberiség 5 milliárd év múlva? Sehol, 500 éven belül ki fog pusztulni. Gondolj bele: egyetértés alapján az univerzum úgy 15-20 milliárd éves. Jó 10-15 milliárd éve bárhol kialakulhatott élet. A Földön az ember mint olyan mondjuk 5000 éve létezik, 100-150 éve tart egy technológiai robbanás, most már képesek vagyunk nevetséges ''űrutazásokra''. Létezünk még mondjuk 1000 évig (kétlem...), sőt, legyen rögtön 10.000 év (kizárt). Ez az univerzum teljes történetének elhanyagolható töredéke. Ha ebbe belevesszük, hogy komolyabb csillagutazást ma ismert technikákkal lehetetlen tenni, és fénysebességgel sem lenne sokkal gyorsabb, világosan látszik, hogy gyakorlatilag nulla az esélye fejlett civilizációval való találkozásra. Egyetlen lehetséges út a fénysebességnél (sokkal) gyorsabb közlekedés lenne, ami kvázi időutazás, de erre az esély minimális, féregjárat dettó.
Viszont a kommunikáció megvalósítható lenne szerintem. Létrehhozzuk a negatív téridő-görbületű zónát, és anyag-vagy hullámjeleket küldünk bele. Mikroszkopikus szinten lehetséges az időutazás, féregjáraton való áthaladás, így ''rádiósugárzást'' küldhetnénk a múltba, áthidalva az idő és távolságproblémát. A szingularitásokon ''keresztül'' talán az plusz dimenziókat is vizsgálhatnánk, küldhetnénk oda jeleket.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#348) newman2000 válasza Sátán44 (#346) üzenetére


newman2000
csendes tag

Nem kell a tudósoknak sokat vizsgálódniuk, széles több ezer fényéves környezetben a föld az egyetlen lakható bolygó. Nem kell másikat keresni, betelepíteni (amúgy is lehetetlen) ezt kell sokkal kisebb (ennél legalábbis) költséggel megmenteni a teljes tönkretételtől. Ezek a bolygóra való lakosságáttelepítések megabaromságok. Próbáld meg elképzelni, hogy Budapest mását fel akarja valaki építeni mondjuk a Himalája hegységben. Mondjuk a Mount Everest legyen a Gellétrt Hegy helyén. Ugye milyen képtelen baromság azt hinni, hogy ez a rendszer önnfenntartó lehet, pedig a Himalája-beli Budapest mennyivel kellemesebb körülmények között lenne, mint bármalyik más távoli bolygón, mennyivel közelebb lenne bármilyen nyersanyag, v energia forráshoz, mint bármelyik egyéb bolygón. Egyébként is lássuk be, az Univerzum egy-két kivételes ponttól eltekintve (egyelőre csak egy van, a kettediket még keressük...) az emberiség, sőt általában a fejlett többsejtű élet számára lakhatatlan. Az emberiség sajnos abba hibába esik, mint a mikor a Dunai Cement Művek hűtőtornyának északi oldala tövén kinőtt kis moha azt hiszi, hogy a teremtő a DCM-et kizárólag az ő kedvéért hozta létre. :( :( :(

[Szerkesztve]

Nagy igazság; főleg pofonok esetében, hogy adni jobb, mint kapni.

(#349) neduddgi válasza newman2000 (#348) üzenetére


neduddgi
aktív tag

[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] Más bolygóra települni...? Az álmok megvalósulásának akadálya a VALÓSÁG


[Szerkesztve]

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#350) newman2000 válasza neduddgi (#349) üzenetére


newman2000
csendes tag

Igen. Továbbá azt állítani, hogy más univerzumok is vannak, ugyanolyan merész állítás, mint amikor az egyik penészgomba azt akarja elhitetni a másik penészgombával, hogy más lekváros üvegek is vannak... :P :P :P

Nagy igazság; főleg pofonok esetében, hogy adni jobb, mint kapni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.