Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6201) 04ahgy válasza didyman (#6196) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hűazannya. Köszi a visszajelzést. Én mostanában arra a tápra olyan mérges voltam, hogy nem is nyúltam hozzá.

Az optocsatolóm 100 ohmos áramkorlátozó ellenállását kimértem, az is rendben van, akkor nálam is csak az optocsatoló maradt, és nálam meg az elgyengülés az eset. Ugyebár a száriahiba pont azzal jár, hogy egy pillanatra olyannyira megemelkedik az 5VSB, hogy a 6,2V-os Zener is zárlatba megy. Itt ki tudja mekkora fesz fordulhatott elő, Zener nélkül 18V-ot is mértem :Y . Persze addig az IC-t lekötöttem, az optocsatolót szintén.

Nálad amúgy tényleg átvezetett a nyüves?

Az a bajom, hogy nincs optocsatolóm, és nincs most olyan tápom sem, amiben lenne optocsatoló, a Lomexbe ez évben már esélytelen eljutnom. Ami van másik táp, optocsatolós, az meg javítható. Szét is szedem a halomból az összes szutyok tápot, hátha lesz egyben optocsatoló. Feláldozom a Hiper élete oltárán.

A Gigabyte 800W az, ami még bothering me... Terheléssel sem megy másodperceknél tovább.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6202) miami123


miami123
tag

Sziasztok!
Segitség kellene. Van egy FSP Bluestorm II 500wattos tápom, amiben kiégett a biztositék.
A kérdés az, hogy szokott-e ilyet csinálni és merjem-e kicserélni vagy van tipikus oka amiért ilyet csinál? Nem tudom, hogy mitől oldott le, igy kaptam.
A másik, hogy a nagy kondi 330u/400v teteje pupos egy picit de találtam egy pár képet a neten és azok is kb ilyenek. Aggódjak vagy ráérek még ? A többi kondi látszólag jó.
Köszi - Robi

(#6203) 04ahgy válasza miami123 (#6202) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kicserélni ki lehet, de az esetek 99%-ában nem magától olvad le, hanem más kiváltó oka van (zárlat valahol a primer kör környékén). Legfeljebb kiolvad ismét, vagy levágja az automatát.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6204) miami123 válasza 04ahgy (#6203) üzenetére


miami123
tag

Köszi a választ.
Holnap szerzek biztositékot és megpróbálom.

Robi

(#6205) didyman válasza miami123 (#6204) üzenetére


didyman
őstag

Köss sorba a táppal egy 60W-os körtét és úgy indítsd. Ha zárlat van, akkor világítani fog. Ha nincs, akkor nem és elindítható a táp, ekkor világítani fog az égő és sok másodperc mmúlva rendszerint elalszik (aktív PFC). De jó eséllyel már zárlatba vonult egy félvezető.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#6206) 04ahgy válasza didyman (#6205) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nálam is optocsatoló volt a ludas. Kicseréltem, nagy szenvedés árán. Persze a legnagyobb visszahajló borda alatt van, két trafó közé zsúfolva. Most már tudom, milyen lehet a nőgyógyászoknak. :DDD

Már "csak" 5,5V a stab. feszültség, tartós bekapcsolásra csökken 5V irányába, a készenléti kör sípol. Valamelyik kondi ott még ludas lesz, viszont az optocsatoló is hibás volt, biztosan.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6207) miami123 válasza didyman (#6205) üzenetére


miami123
tag

Üdv.
Elvileg megtaláltam a hibát. Folyamatosan zárlatot jelzett a müszer. Miután kivettem egy hütőbordát rajta 2 egyforma Fettel és egy 2 lábu valamivel ,a zárlat eltünt. A 2 egyforma Fet közül az egyik totál zárlat minden irányba. Tipusa : PFV218N50.
Ezt hol lehet kapni vagy mivel helyettesithető ?
Én nem találtam a neten magyar boltot ahol kapni lehet. Az EBAY-en láttam de átszámolva 4500 forintra jön ki :W

(#6208) moha21 válasza miami123 (#6207) üzenetére


moha21
addikt

[link]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6209) miami123 válasza moha21 (#6208) üzenetére


miami123
tag

Köszi.

(#6210) moha21 válasza miami123 (#6209) üzenetére


moha21
addikt

Nincs mit remélem sikerrel jársz! És azt is, hogy a FET csak úgy megadta magát és ennyi a baj.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6211) miami123 válasza moha21 (#6210) üzenetére


miami123
tag

Jó volna ha lenne egy nagyon olcsó helyettesitő, akár gyengébb is amivel kitudom próbálni, hogy nincs e más gond. Aztán ha jó minden akkor megvenném a belevalót.

(#6212) moha21 válasza miami123 (#6211) üzenetére


moha21
addikt

Olyan nincs, hogy gyengébb/illetve van, de értsd jól/ a 2 FET-nek nyilván egyformának kell lennie/még azonos típusok közt is van különbség /. Én nem találtam helyettessítő típust hátha aki okosabb és jártasabb az tud(didyman,Ahogy)

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6213) miami123 válasza moha21 (#6212) üzenetére


miami123
tag

Nem tudom, hogy ment tönkre, igy kaptam.
2 kissebb teljesitményü de egyforma FET akkor mehet bele egy próba erejéig ?
Az a baj, hogy ha más baj is van akkor oda a FET + Szállitás ára.

(#6214) didyman válasza miami123 (#6211) üzenetére


didyman
őstag

Sininél kuvva drága, HQ-nál van alkalmas sokkal olcsóbbért: [link], csak kell csillám+hővezető paszta+gyűrű alá, mert nem szigetelt tok. Ezzel a típussal (20N60) létezik IGBT is, azt is lehet használni helyette. NYÁK-tól függően a nagyobb, TO247 tokok is beférhetnek ide, ez: [link]
Dekódolás: Ez egy 18A/500V-os, N csatornás FET volt leánykorában, a PFC döglött meg és a nagyméretű primer pufit is cserélni kell (cikk holnapután jelenik meg a logout-on!). Elvileg nem szokott mást elrakni maga előtt, de graetz hidat és a FET-eket meghajtó két-két tranzisztort is ki kell mérni. Ha meg nem akarsz sokat költeni rá, a PFC FET-jei nélkül, a kétlábú dióda visszaszerelésével üzemkész lesz a táp.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#6215) didyman válasza 04ahgy (#6206) üzenetére


didyman
őstag

Kurva optocsatolók :DDD
Készenlétben cserélj ki minden kondit, ne is válogasd őket.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#6216) miami123 válasza didyman (#6214) üzenetére


miami123
tag

Köszi szépen a választ.
Holnap kiméregetek mindent és majd jelentkezem.

(#6217) miami123 válasza miami123 (#6216) üzenetére


miami123
tag

Ja, elfelejtettem, hogy mind a kettőt cseréljem vagy elég csak egyet?

(#6218) didyman válasza miami123 (#6217) üzenetére


didyman
őstag

Mindkettőt!

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#6219) pilu01


pilu01
senior tag

Csináltam pár képet a tápomról, ha esetleg egy hozzáértőt megkérhetnék, hogy vessen rájuk egy pillantást, hátha látszik mi lehet a bibi!
Nekem például, (mint laikusnak) a zöld, viking feliratos alkatrész úgytűnik mintha nem lenne teljesen fain!


(#6220) 04ahgy válasza pilu01 (#6219) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Pedig épp az a legfainabb... :DDD (Az csak egy trafó, nem igen tud tönkremenni.)

Szemrevételezés alapján én nem látok rendellenességet.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6221) pilu01 válasza 04ahgy (#6220) üzenetére


pilu01
senior tag

Nagyon köszönöm a választ!
Sejtettem hogy így, fénykép alapján, sokminden nem fog kiderüln, gondoltam hátha! :U

Hát akkor továbra is keresem azt a megbízható személyt, vagy boltot, lehetőleg Bp-en, vagy környékén, aki bemérné, esetleg hiba esetén a javítást is válalná (csak a munkaóra ne legyen nyolcezer)!
Ha ilyet tudtok ne tétovázzatok! :R

(#6222) IRON STORM


IRON STORM
őstag

didyman: működik a táp, terheléssel is kifogástalan. Kösz a gyors szervízelést, akkor valószínű az öregedő forrasztások vicceltek meg. (Dújv)

Csak a TDi!

(#6223) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok

Van egy FSP 350PNF tápom, aminek ugyan baja nincs, de nem elég halk. Még nem néztem bele, de elvileg 1650rpm-es Yate Loon D12SM-12 ventinek kell benne lennie, ami ~70CFM-et teljesít.

Van nekem itthon egy Cooler Master R4-L2S-12FB-GP, ami 40CFM-et tud 1200rpm-en. A Yate Loon 24/7 után is hideg levegőt fúj, meg amúgy sem valami erőgépet kell ellátnia. Szóval szerintem mehet a csere, de azért meg szeretnék róla bizonyosodni. :)

(#6224) mclaren777


mclaren777
senior tag

Üdv!

Szerintetek ha kiszedek a gépből egy jól működő tápegységet és elteszem jó helyre tartaléknak, az évek alatt tönkre tud menni csak úgy magától? Vagy ha nem használódik akkor nem is púposodnak föl pl. a kondik sem?

(#6225) aero. válasza mclaren777 (#6224) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szia

Semmi baja nem lesz.

(#6226) moha21 válasza aero. (#6223) üzenetére


moha21
addikt

azért az majdnem fele annyi légszállítás. Én nem raknám bele vagy akkor nagyobb rpm kell a Cooler Master-nak. Szvsz annyi levegőszállítás legyen, mint amennyi volt./persze nekem is van olyan tápom amiben még venti sincs, de az 1 486-os gép AT tápja és totál át van minden alakítva,mert nem csak a fet-eket hűti a venti hanem pl a kondikat is.

Mclaren777 Idő múlásával az elektrolit kondenzátorok kiszáradhatnak, de attól nyugodtan rakd félre nem hinném baja lesz.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6227) miami123 válasza didyman (#6214) üzenetére


miami123
tag

Üdv!

Próba gyanánt visszaraktam a két lábu diódát, de a táp nem indul el. A venti felpörög és leáll.
Terhelés nélkül próbáltam, lehet az a baj ?

(#6228) miami123 válasza aero. (#6223) üzenetére


miami123
tag

Üdv!

Én a 400wattos FSP-be ezt tettem: [link]

A középső, 1200rpm-est nézd.
Gyakorlatilag nincs hangja a tápnak.

[ Szerkesztve ]

(#6229) moha21 válasza miami123 (#6227) üzenetére


moha21
addikt

nincs egy rossz vinyód? vagy autóizzód vagy valami? Nekem van delta tápom ami csak terhelésre indul anélkül ugyanazt csinálja, mint a tied.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6230) aero. válasza miami123 (#6228) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Hát igen, scythe ... de gondolom nem jár maxon.
Szerintem nem lesz gond, ha belerakom, maximum ha meleget fúj, akkor visszateszem.

(#6231) miami123 válasza aero. (#6230) üzenetére


miami123
tag

Nem jár maxon, de forró levegőt még sosem fujt. Pedig elég kicsi házam van.

(#6232) miami123 válasza moha21 (#6229) üzenetére


miami123
tag

Na rátettem 2 vinyót és ugyan az, ráraktam plusz egy autó izzót, akkor már a venti sem pörög fel.
Valami más hiba is lesz szerintem.

(#6233) didyman válasza aero. (#6230) üzenetére


didyman
őstag

Ilyet NEM ajánlunk. A gyári ventillátort 20%-on belüli légszállítású másikra lehet cserélni többnyire gond nélkül. Ezen kívül lényeges a venti elindulása alacsony feszültségen. Mivel ti nem vagytok mérőlabor és a táp hátulján kifújt levegő hőmérséklete nem alkalmas pontos mérések helyett, így az ilyen mókolásokat nem lehet teljes felelősséggel vállalni a gyári, nem véletlenül odarakott megoldások helyett.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#6234) didyman válasza mclaren777 (#6224) üzenetére


didyman
őstag

Szeretném, ha kérdésed csak egy helyen lenne olvasható. De leírom ide is, hogy a kondik állásban jobban öregednek, mint használatban. Ez elsősorban nem száradás, vagy gázfejlődés, hanem az elektródok eróziója, ami minden paramétert ront jószerivel. Hosszú állás után a konikat illene formázni, ami nem egy rádugás és mehet a táp megoldást jelentene. Mondjuk félévente illik rárakni a hálózatra és üzemeltetni.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#6235) mclaren777 válasza didyman (#6234) üzenetére


mclaren777
senior tag

Köszönöm a szakértői választ és elnézést kérek hogy ezt a kérdést egy másik topikban is föltettem. :R

(#6236) moha21 válasza didyman (#6234) üzenetére


moha21
addikt

Azért furcsa a régi 286 gépből való tápok még mindig állják a strapát:D pedig porosodtak pár évet... :C Amúgy szerintem mond el mclaren-nek mi is az a kondi formázás nehogy rövid zárral csinálja, mert nekem olyat is dobott ki a googe

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6237) mclaren777 válasza moha21 (#6236) üzenetére


mclaren777
senior tag

Igen, nekem is van kb 10 éves AT tápom. Igaz gépbe már nem merném tenni, de még szépen elhajt kisebb cuccokat, külső DC tápegységként :)
Viszont újabb de mégis régi tápokba már nem bízom annyira, főleg ha a szóban forgó táp nem egy ajánlott márka :)

Kondiformázás-ügyben én egy ilyet találtam például.:
KATT

(#6238) moha21 válasza mclaren777 (#6237) üzenetére


moha21
addikt

Ha megnézed ott is moha21 van :C

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6239) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Üdv!
Van egy FSP350Pnf-em,az a bajom vele h nem szabályozza ventit,vagy csak eleve ilyen hangos? Holnap rámérek multival a ventire,vajon javítható a dolog? Gariba nem viszem vissza,nincs másik tápom,meg amugy se cserélnék ki sztem.

(#6240) mclaren777 válasza moha21 (#6238) üzenetére


mclaren777
senior tag

Jaja valóban! :DDD

(#6241) Dezike válasza szakalistvan (#6239) üzenetére


Dezike
tag

A Chieftec (GPS 400aa) tápom alaposan meg szívatott. Fordítva dolgozott nem pörgött fel a venti terhelésre, a táp ház meg izzott a melegtől. Gondoltam magamba mit nekem táp nehogy már ki purcannak a kondik szétkapom. Első körben kikapom a külön nyákon helyet kapott vezérlést.


Szép szép de baromira nem lettem okosabb. IC-k nem füstösek nincs is közük a ventihet, kezdtem elgondolkodni hogyan is lehet akkor manuálisan de mégis csak állítani a fordulatszámot, mikor is megcsillant isteni sugallatra ugyan mérjek már rá a thermistorra az utolsó dologra ami szerintem meghibásodhat. Mérek a nyák beforrasztásának a helyén 0Ohm, nocsak, megkeresem a szekunder oldalon a thermistor beforrasztását mérek 0. Jól van meglehet a bibi de kapjuk csak ki.

A szekunder oldal hűtőbordáján jobboldal fehér műanyag takaró alatt lapul a tettes. Kiszerelni 1 mese :) .Kiküzdöm kikaparom a fehér szilóból ami a műanyag tokba rögzíti hátha találok rajta vmi használható jelzést. Hát nem, szép zöld alkatrész rajta 1 20-as szám meg 1 aláhúzás. Rendben ilyen alkatrész sem lesz többet ebben a tápban de azért rámérek már ha már annyit kínlódtam a kiszerelésével és a dög nem meg mozdult ! :Y
10KOhm szoba hön megfogom növekszik az érték, válogatott szidalmak, vissza forraszt megint mérek ok. Táp összerak. Minden ok.

Konklúzió : a thermistor 1-ik lába kirohadt a forrasztásból minden látható ok nélkül.

"előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban"

(#6242) didyman válasza moha21 (#6236) üzenetére


didyman
őstag

Amióta egyszer felrobbant a kezemben egy MM-es, 20.000uF/40V-os kondi egy ilyen csattintással egy időben, nem szeretem tökzárlattal kisütni a kondit. Alkalmazott fesztől függő, párOhm-os ellenállat.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#6243) didyman válasza Dezike (#6241) üzenetére


didyman
őstag

Remélem, a bordán nyugvó és az egyébként nagyméretű, súlyú többi alkatrészt is átkented, előszeretettel szoknak elfáradni azok is. :D

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#6244) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
FSP 500as ventillátorának fura hangja van, jóval hangosabb az átlagnál ás kicsit mintha kattogna. (Nem tudom máshogy leírni :D )
A táp garis 2010 márciusig. Kérdésem hogy szerintetek vigyem vissza gari (egyátalán visszalehet ilyen indokkal?) vagy szedjem szét és pucoljam ki a ventit, és vesszen a gari. :R

(#6245) moha21 válasza didyman (#6242) üzenetére


moha21
addikt

Egyetlen szóval nem senkinek így csinálja! Sőt linkeltem, hogy formázza meg. Sőt pont azt írtam nehogy úgy csinálja. Mikrohullámú sütők kondijába( 1uF 2100V) van is beépítve ellenállás tehát kisüti magát..[link]

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6246) moha21 válasza dave93 (#6244) üzenetére


moha21
addikt

Ha teheted vidd vissza, ha tényleg rémes a hangja 1 próbát megér. Ha nem akkor érdemes bontogatni..

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6247) miami123 válasza didyman (#6214) üzenetére


miami123
tag

Üdv!
Kicseréltem a Nagy kondit de továbbra sem indult el a táp.
Volt egy pár repedt forrasztás a tekercsek lábainál, azokat átforrasztva láss csodát elindult.
Terhelésnek 2 vinyót és 1 autó reflektor izzót használtam.
Megrendelem a FET-eket és a továbbiakról irok majd.
Addig is köszönöm mindenkinek a segitségét. :R
Üdv - Robi

(#6248) szakalistvan válasza Dezike (#6241) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Köszönöm az infót,most akartam nekiállni,elem lemerült a multiban :W ,meg fogyasztottam is,halnap ünnep,gyalog meg nem megyek teszkóba :N
Szerintem ha a termisztor halt volna meg benne akkor ua lenne a hibajelenség mint nálad.

(#6249) Dezike válasza szakalistvan (#6248) üzenetére


Dezike
tag

Látatlanba nehéz megmondani, és csak amatőr szinten sejtem merre folyik az áram. Neked legalább forog a venti idegesítő elhiszem de hosszú távon nem okoz galibát ha hűvös marad a tápod. Hideg fej és biztos kéz meg ne csapasd magad a primer kondi(k) áramtalanítás után is tudnak meglepetést okozni !!

didyman : Nem tettem rájuk + anyagot csak átmelegítettem őket.

[ Szerkesztve ]

"előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban"

(#6250) szakalistvan válasza Dezike (#6249) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Papíron végzett műszerész vagyok,de ennek lassan 9 éve,,kondikat kisütöm,vagy várok fele fél órát ugy hozzá sem nyúlok :R Ha midnen rendben akkor meg elpasszolom,veszek halkabbat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.