Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5201) Old fox


Old fox
tag

Rossz HPC-360-xxx vagy HPC-420-xxx tápot keresek alkatrésznek.
(privbe várnám az ajánlatot)

Csörögj rám, mielőtt személyesen keresnél, vagy ha valami gondod van.

(#5202) jaja1981 válasza 3.Aragorn (#5200) üzenetére


jaja1981
addikt

Akkor van egy rossz hírem.
Nem bírják 5-6 évig a tápok.
3 év után érezhetően gyengülnek, kondik kiszáradnak, és öregszik az egész.
Nekem is meghalt a Chieftech-em 5 évesen és még egy itt pihen holtan mellettem.
Én azt javaslom, hogy 3-4 évente érdemes cserélni.
Persze az idő függ a kihasználtságtól, minél többet megy max teljesítmény közeli állapotban, úgy csökken az élettartama.

(#5203) jaja1981


jaja1981
addikt

Esetleg valakit plexizés nem érdekel?
Cooler Master 690-es ház fújva, plexizve.
[link]

(#5204) Old fox válasza jaja1981 (#5202) üzenetére


Old fox
tag

A meghalt Chieftech nem HPC-........ ? :F

Csörögj rám, mielőtt személyesen keresnél, vagy ha valami gondod van.

(#5205) jaja1981 válasza Old fox (#5204) üzenetére


jaja1981
addikt

De!
Most hogy írod megnéztem.
HTP-360-102
Nálad is ilyen van elhalálozva?
Mondom én, hogy nem mennek 5-6 évet.
Az a baj, hogy nem indul be mindig.
A lapra menő csatijában egy szál kormos, de a lapnak semmi baja nem lett.

(#5206) Archer


Archer
őstag

Üdv!
Lenne egy problémám. Nemrég meghalt a 350W-os BlueStorm tápom és vettem helyette egy 400W-os Chieftec GPS-t (hogy miért Chieftec, hosszú, nem ezt a márkát akartam). Ide tartozik még, hogy még az FSP-hez vettem APC Back szünetmentest. Ment is gond nélkül, áramszünet esetén átkapcsolt stb. A Chieftec-kel sem volt gond egészen addig amíg valamelyik nap nem jött egy áramszünet. Lekapcsolt a gép, a szünetmentes is kikapcsolt és közben szakaszosan sípolt. Arra tippelek, hogy a Delta beles Chieftec miatt van a gond. Valaki hozzáértőbb tudna segíteni?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#5207) jaja1981 válasza Archer (#5206) üzenetére


jaja1981
addikt

Visszakapcsolva ment minden?
Nem hiszem, hogy a csifi a rossz láncszem.
Lehet, valami nagy lökést kapott a szünetmentes.

(#5208) Archer válasza jaja1981 (#5207) üzenetére


Archer
őstag

Ment igen, most is megy. Utána kipróbáltam, hogy mi történik ha lekapcsolom az elosztó kapcsolóját amibe a szünetmentes is van dugva, ugyanúgy lekapcsolt minden.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#5209) jaja1981 válasza Archer (#5208) üzenetére


jaja1981
addikt

Jó kérdés.
Passz.
Nincs szünetmentes topic?

(#5210) Archer válasza jaja1981 (#5209) üzenetére


Archer
őstag

De, most írtam oda is.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#5211) Failure


Failure
csendes tag

remélem, végre a megfelelő topicban járok. :)

van nekem egy Enermax EG365AX-VE tápom. Ez ugye már nem mai darab, elég régóta jól szolgál.

Most egy különös jelenséggel találtam szemben magam, és kicsit tanácstalan vagyok.

Esti órákban áramingadozás van a lakásban a hálózaton. Jól látható ez a hagyományos izzók hunyorgásából. Ilyenkor, ahogy ingadozik a feszültség, a gép tápja is jól hallhatóan perceg, gondolom küzd az elemekkel. A gép eddig még sosem resetelt le ilyenkor, a táp bírja tartani a feszt.

Elsőre teljesen nyilvánvalónak tűnt, hogy ez hálózati fesz ingadozás, márhogy az ELMÜ hálózatán.

Aztán most elkezdtem gondolkodni, hogy mi van, ha valójában a táp a ludas?
Az a kérdésem, lehetséges ez?
Lehet, hogy kondi fáradás van, valójában a táp percegése nem az okozat, hanem az ok maga, és ez okozza a látható fesz ingadozást amitől a lámpákon látom a hunyorgást, mert ennyit visszalök a hálózatra a táp?

Aki ismeri belülről esetleg az adott Enermax tápot, mit gondol?
Én sajnos teljesen hülye vagyok a tápokhoz, azért is kérdezem: lehet, hogy a táp okozza a gondot, vagy valószínűbb, hogy a hálózatról jön, és a percegés amit olyankor hallok teljesen természetes?
Amennyire én tudom, de kérlek oktassatok ki ez ügyben, jobb minőségű tápok rövid fesz ingadozásokat át tudnak hidalni (pár ms), mert vannak bennük kondik, amik töltődnek, és ha esik a fesz, akkor ezek hirtelen kisülnek. Ez lehet a percegés?

Bocsánat a teljesen naív kérdésekért, de a probléma természeténél fogva nem tudom eldönteni, hogy melyik eset áll fent. Csere tápom nincs, tehát nem tudom teszelni, ráadásul a hiba viszonylag ritkán jelentkezik, mondjuk hogy hetente kétszer, elég sok aktív gépidő mellett, tehát nehéz volna bizonyosságot szerezni.

Ha azt mondjátok, hogy a márka ellenére van sansz a kondi fáradásra, akkor fel fogom nyitni a tápot, hogy belenézzek.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(széljegyzet, hogy sajnos földeletlen konnektorrol üzemel a gép. Sajnos ezzel nem tudok mit tenni, az összes szobai konnektorom földeletlen, abban sem vagyok biztos, hogy a lakásba egyáltalán bejön földkábel. Nem tudom, a jelenség szempontjából számít-e, inkább leírtam, mintsem hogy emiatt rossz irányba tapogatózzatok. Sajnos én nem vagyok jártas az ilyen "delejes" szakértelmekben, nem tudom összerakni a szilánkokat.)

(#5212) monosz


monosz
őstag

Hali mindenkinek!
Nem biztos hogy jó helyen vagyok ezzel a kérdéssel,de megpróbálom.
Egyik ismerősömnek az a gondja,hogy 3D-s alkalmazásnál pár perc után,kifagy a gépe.Monitor készenlétbe áll,a VGA venti meg felpörög csutkára.Asztalon,meg internetezésnél nem jelentkezik a probléma.Gyanítom hogy táp gondja lessz,de talán valaki tud majd segiteni.A konfigja:Giga 965-ds4 lap.P4 3Ghz(prescott) lga775,2Giga RAM DDR400,1 DVD rom,1 vinyó,és a lényeg 1 1950pro 512Mb-s AGP-s VGA.Namármos, talán ASUS 350W-os tápja van ha minden igaz.Szerintem ez nagyon karcsú.Milyen teljesítményű táp kellene ehhez a konfighoz(minimum)? Ez lenne a kérdés.
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#5213) Failure válasza monosz (#5212) üzenetére


Failure
csendes tag

monosz, én nem hiszem, hogy táp gondja lenne.
Ha amúgy soha semmi baja, akkor ez csak úgy lehetne táp gond, ha terhelés alatt túl sokat venne fel. De a leírt confignak én nem hiszem, hogy egy 350-es táp ne lenne elég. Egy AGP-s kártya még annyit sem ehet mint egy PCIE, mert AGP slot csak kevesebbet tud leadni (talán 65 watt? meg nem tudom mondani). Bár lehet, hogy az 1950-en van plusz tápcsati, fejből ezt meg nem mondom.

Összességében ilyen configok ekkora táppal szerintem gond nélkül mennek.

Sokkal gyanúsabb, amit írsz is, hogy felpörög a venti mint a hülye. Én inkább gondolnám, hogy túlmelegszik a kártya. Fagyás után javasolnám, hogy kapcsoljátok ki, áramtalanítsátok, ház oldala le, és kézrátéttel tesztelj videokártya borda hőt. Ha süt, akkor ez lesz a probléma forrása. Nézd meg, lehet tele van porral, ki kéne tisztítani.

(#5214) monosz válasza Failure (#5213) üzenetére


monosz
őstag

A VGA-n dupla (molex) csati van a plussz kakaónak,ezért is gondoltam a tápra,illetve a Prescott magos P4 sem egy kis étvágyú proci.Alaplap és proci lett cserélve erre a konfigra.
A régi cucc,2,4Ghz p4,MSI 845p,a többi motyó ugyan az.A régivel nem produkált ilyet. :F
A ház oldala nincs fenn,porosnak nem poros,aVGA nem forró.Mi lehet? :O :W

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#5215) Cobra. válasza monosz (#5214) üzenetére


Cobra.
őstag

Ha működik rendesen a táp, akkor elégnek kell lennie ehhez a géphez. Ha van rá mód cseréljétek meg a videókártyába menő tápcsatlakozókat másikakra, illetve nézzétek meg, hogy biztosan 100%-ban a helyén van-e a kártya a foglalatban. AtiTrayTools-t szedjétek le és futtassatok vele stressz tesztet, ha itt is lefagy, akkor egyértelműen a videókártyánál lesz a gond.

(#5216) monosz válasza Cobra. (#5215) üzenetére


monosz
őstag

Az a baj hogy a tápon összesen 4Db molex csati van,innentől kezdve túl sok variáció nincsen.Na mind 1 elhozom a sráctól a gépet és megnézem az AtiTrayTools-al,aztán meglátjuk.Kösz a tanácsot!!

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#5217) jaja1981 válasza Failure (#5211) üzenetére


jaja1981
addikt

Failure:
Szvsz a tápod nem okozhat olyan ingadozást, hogy a lámpák hunyorogjanak, mert akkor leverné a biztosítékot, ami 6, vagy 10A-es.
Inkább a hálózat ilyen, vagy valami nagy fogyasztó megrángatja a környezetedben.

monosz:
Lehet, hogy nem is táp, hanem túlmelegedés a ludas.
Hány fokos a GPU, mikor halál van? Mármint előtte.
Régi a VGA, és lehet újra kell pasztázni, mert kiszáradt.
Írjatok pár hőfokot.
A 350-es táp elég kell, hogy legyen.
Ha proci nincs húzva 80W, VGA 80-100W, 250W fölött nem hiszem, hogy fogyaszt a gép.
Még esetleg azt nézzétek meg, hogy a táp a 12V-os ágon hány ampert tud leadni.

[ Szerkesztve ]

(#5218) Failure válasza jaja1981 (#5217) üzenetére


Failure
csendes tag

jól van, köszönöm, remélem így van - bár lehet a táp lenne a szerencsésebb eset, azt ki tudom cserélni, a lakásomat meg nem. :))
De valószínűleg igazad van, mert teljesen eseti jellegű a dolog.

(#5219) jaja1981 válasza Failure (#5218) üzenetére


jaja1981
addikt

Megoldás a szünetmentes.

(#5220) ThOm88


ThOm88
csendes tag

Hello!

Lenne 1 kis problémám. 4-5 napja elkezdett lefagyni a gépem, először winchesterre gyanakodtam, de kiderült hogy nem az. Jobban átnéztem a gépet és észrevettem hogy az alaplapon lévő ventilátor beállt mint a gerely, kicseréltem, továbbra is fagyott. Rászántam magam 1 új gép vételére, már úgyis 1 éve akartam. Ma kihozták a cuccokat, királyul össze is raktam, erre be se kapcsol a gép, 1x sikerült életet csiholnom belé de akkor is kb 1 mp-re. 450-es táp van benne! Én arra gyanakszom. Lehet addig is az volt a baj? Pedig csak 2 éves. Mostani gépem intel q9400, ati4870 és 4giga ram. Szerintem 450-es tápnak elégnek kéne lenni! Ha ebből letudtok szürni valami problémát és megosztjátok velem, nagyon hálás lennék! Előre is köszönöm :) :(

(#5221) MZsoltee válasza ThOm88 (#5220) üzenetére


MZsoltee
veterán

Milyen 450-es tápod van?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#5222) ThOm88


ThOm88
csendes tag

AeroCool 450W

(#5223) jaja1981 válasza ThOm88 (#5222) üzenetére


jaja1981
addikt

Hát azt ne nagyon erőltesd!
Örülj, hogy nem füst lett, és vége az új gépnek.
Giga SuperB 460W-os táp jó lészen.

(#5224) ThOm88


ThOm88
csendes tag

Az biztos elég lesz? Nem kell erősebb? Ha tudnál jobbat ajánlani az jó lenne, mert ezen már nem fogok 2-3ezret spórolni :)

(#5225) 3.Aragorn válasza jaja1981 (#5202) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Emiatt nem haszontalan az 5 év gari.

Nem minden vándorút céltalan...

(#5226) monosz válasza jaja1981 (#5217) üzenetére


monosz
őstag

jaja1981

Én úgy gondolom,hogy ez egy régebbi tipusú táp,ami ugye nem (80 PLUSS)minősitéssel rendelkezik.Ezért gondolom,hogy Kb 20-25%-os vesztesége lehet,ha esetleg nem több. Tehát ha 350W névleges teljesítményből levonjuk a veszteséget,akkor a helyzet nem is olyan biztató.
A hőmérsékleteket nem néztem számszerűen,de kézzel érintve nem tünik olyan vészesnek.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#5227) mr_ricsi válasza monosz (#5226) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Tehát ha 350W névleges teljesítményből levonjuk a veszteséget"

De miért tennénk ilyet, hiszen ennek semmi értelme sincs?
A táp névleges teljesítménye a leadott teljesítményre vonatkozik. Ha rosszabb a táp hatásfoka, akkor a 350W leadásához többet vesz fel az áramhálózatból.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5228) monosz válasza mr_ricsi (#5227) üzenetére


monosz
őstag

Akkor én ezt rosszul gondoltam :F Bocsássatok meg a balgaságomért. :R

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#5229) jaja1981 válasza monosz (#5228) üzenetére


jaja1981
addikt

Így van.
Nem le kell vonni, hanem fel kell szorozni, és annyit vesz ki a konektorból.
Nincs tapasztalatom az ASUS tápokkal, ha nem bízol benne, akkor egy 360-as FSP-t ajánlok.

(#5230) RobberBaron


RobberBaron
tag

Sziasztok!

Van egy furcsa problémája az új konfigomnak, ami inkább csak zavaró, nem is igazi hiba.

Vettem egy új alaplapot (Asus M4A78 pro), AMD 64 X2 5600+ procit, 2x2 GB Kingston HyperX memóriát, Gigabyte passzív hűtéses 9600GT-t és hozzá egy FSP 400 W PNF passzív pfc-s tápot, amit egy APC UPS 650 VA szünetmentessel akartam használni.

Az összerakás után a sokadik bootolásnál azt vettem észre, hogy ahogy bejelentkezik a bios, elkezd szemetelni a képernyő, zavaros képpont felvillanások jelennek meg, és időnként összeugrik a kép, ami néha elsötétül, aztán visszajön. Ez kb. 10 bootból egyszer jelentkezett, és főleg akkor, ha hosszabb idő után kapcsoltam be a gépet. A problémát a következő boot mindig megoldotta. Aztán a gép variálni kezdte ezt a hibát azzal, hogy a csak az oprendszer bejelentkezésekor kezdte el a szemetelést és a kép összeugrálást, de a reboot itt is segített.
Az alaplapon és a XP-n letiltottam minden energiagazdálkodást, hátha a videókártya nem kap elég kakaót, de ez sem segített. Aztán kivettem a szünetmentes tápot a konfigból (ami régebben egy Azona aktív pfc-s táppal dolgozott együtt évekig, hiba nélkül), és azt hittem, hogy a hiba megszűnt. Ehelyett a szünetmentes nélkül jött a 3. variáció, a bios bejelentkezésekor néha szemetel a kép (de most már legalább nem ugrik össze), DE! az XP vagy Vista bejelentkezésekor a szemetelés megszűnik, és utána minden tökéletesen működik tovább.

A memtest és a videókártya memória teszt nem mutatott ki hibát, teszteltem 3Dmark06-al is, játszottam óraszám mindenféle hardverigényes játékkal, de semmi hibát nem tapasztaltam, nem fagyott, nem bootolt, nem szállt el, a kép minőségében sem volt hiba.

A vidkártya max. 69 fokig melegszik, a proci 60 fok körül van, egyik sincs túlhajtva.
Még annyi eszembe jutott, hogy a vid.kártyával együtt kaptam egy gamerhud nevű, xp-vel induló automatikus kártya-órajel felhúzó progit, ami a 2d alkalmazásoknál leveszi az órajelet, 3d alkalmazásoknál pedig felhúzza, tehát az xp bejelentkezésekor leveszi az órajelet. Viszont a 3d-s játékoknál, mikor felhúzza az órajelet, sosincs szemetelés, többórás játék után sem. Ja, és a gamerhud felrakása előtt is jelentkezett ez a hiba.

Van valakinek valami ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#5231) jaja1981 válasza RobberBaron (#5230) üzenetére


jaja1981
addikt

Hát, ha boot-nál, vagy BIOS-ban szemetel, az nem lehet XP-s szotfveres gond.
Amúgy passz így elsőre.

(#5232) RobberBaron


RobberBaron
tag

Nem is nevezném szemetelésnek, amit látok, legalábbis nem olyan, mint amikor memóriahibás egy vid.kártya, a kép nem esik szét vagy ilyesmi. Gyors, szabályos ütemben mindig ugyanott villannak fel a képpontok, olyan interferenciaszerű zavarjelnek tűnik az egész. Ezen kívül minden oké a géppel, de remélem ez nem valamelyik új alkatrész haldoklásának az előjele.

(#5233) jaja1981 válasza RobberBaron (#5232) üzenetére


jaja1981
addikt

Próbálj tápcserét.

(#5234) monosz válasza jaja1981 (#5229) üzenetére


monosz
őstag

Na most úgy néz ki a dolg,hogy le lett húzva a DVD rom,és nem jelentkezett a fagyás.
(mégiscsak táp?)

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#5235) jaja1981 válasza monosz (#5234) üzenetére


jaja1981
addikt

A DVD rom összevissza ha nincs írás, olvasás csak 5W-ot fogyaszt.
Nemhinném,hogy ez hiányozna.

(#5236) monosz válasza jaja1981 (#5235) üzenetére


monosz
őstag

HÁT,AKKOR NEMTUDOM.
Minden esetre kérek kölcsön egy Tápot,aztán referálok!

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#5237) mr_ricsi válasza jaja1981 (#5235) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"A DVD rom összevissza ha nincs írás, olvasás csak 5W-ot fogyaszt."

A legtöbb ODD-nek olvasáskor nagyobb a fogyasztása.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5238) dzso22 válasza RobberBaron (#5230) üzenetére


dzso22
senior tag

üdvözlet.
Nem hiszem hogy táppal lenne probléma bár érdemes azt is tesztelni.Ha van műszered érdemes kimérni hogy hány voltot ad le pontosan.
Elsőként mindenképp kérj kölcsön egy másik vga-t és azzal próbáld meg hátha nem 100as az a gigabyte főleg hogy passzív.
Ha ezek után is marad a probléma mérd meg a hálózati feszültséget hogy meg van e a 230volt minimum 220.
Ha 220volt alatt van a hálózati fesz. ,és ha szerencséd van akkor olyan az ups-ed hogy lehet
bemeneti feszültség tartományt állítani. ott egyszerűen átkapcsolod 210voltra és a szünetmentes automatikusan stabilizálja a kimeneti feszültségét.

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#5239) X2


X2
csendes tag

Tudna valaki ajánlani egy profi táp javítót aki megjavítaná az Antec Phantom 500-as tápomat. A napokban eldurrant. Budapesti vagyok. Köszi előre is.

(#5240) 14adam válasza X2 (#5239) üzenetére


14adam
addikt

Stol vagy Didyman

(#5241) Hunter21


Hunter21
csendes tag

Sziasztok!

Olvasgattam kicsit a topikot ugyanis a tápom (FSP 400W) 3,3V os ágán programmal valamint BIOS-sal is 3,8V körüli értékeket mértem. Egy alaplapom már kifeküdt a közelmúltban.
Amúgy a táp már 3 éves de idáig semmi baj nem volt vele halkan és csendben üzemel. Többnyire az alacsony feszültség fordult elő a hozzászóláskoban de gondolom a túlfesz sem jó.
Mi használja ezt az ágat a gépben (3,3V)???
Mitől lehet ez a nagy eltérés???

(#5242) 14adam válasza Hunter21 (#5241) üzenetére


14adam
addikt

A szoftveres mérés nem mérés.Más adatokat mutatnak a szoftveres mérések.Nekem pl a 12-es ágra azt irja ki,hogy -80w :D Ezt az ágat általában a ledek használják

(#5243) Hunter21 válasza 14adam (#5242) üzenetére


Hunter21
csendes tag

Köszi!

Akkor megpróbálom műszerrel is bemérni ezt az ágat. Kíváncsi vagyok mennyi lesz. Gondolom 3,3Vos ág csak az alaplap csatijában lesz, de majd megkeresem.

(#5244) jaja1981 válasza Hunter21 (#5243) üzenetére


jaja1981
addikt

Csak a lap csatijában lesz.
Vedd ki a tápod és kösd össze a zöldet a feketével erre beindul.
Így le tudod mérni a feszültségeket.

(#5245) Matamata


Matamata
aktív tag

iPonosok visszaküldték a tápomat .
Ugyanolyan mint amilyen előtte volt , pedig a garanciapapíron az van hogy a hibát kijavították . :(

(#5246) zsolt1129 válasza Matamata (#5245) üzenetére


zsolt1129
addikt

Akkor vissza újra :K Tudom kellemetlen,de addig kell gyötörni őket mig meg nem javitják.

(#5247) mr_ricsi válasza Hunter21 (#5241) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Mi használja ezt az ágat a gépben (3,3V)??? "

A memóriák.

"Mitől lehet ez a nagy eltérés?"
Valószínűleg mérési hiba.
De azért mérd le működés közben. Bármelyik narancssárga és bármelyik fekete vezeték között lehet mérni műszerrel. A narancs vezetékhez hozzáférhetsz, ha egy tűt beszúrsz felülről az ATX csatiba, vagy átszúrod vele a vezetéket.

Ha kiszerelt tápot nézel, az túl sokat nem jelent, mert minimálterhelés nélkül egyébként sem garantált, hogy a feszek a szabvány szerinti értékre álljanak be.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5248) dzso22 válasza Matamata (#5245) üzenetére


dzso22
senior tag

ha nagyon akadékoskodnak akkor meg kell említeni a fogyasztóvédelmiseket.
ez általába bejön :)

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#5249) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

Üdv !
Lehet nem ide való a kérdés..
Öcsém gépében van egy lassan 3éves Chieftec GPS-450AA-101A típusú táp. A probléma nem túl nagy, a 12-es venti elkezdett zörögni benne, valószínű a csapágy haldoklik benne, arra gondoltam kicserélem benne neki. Milyet ajánlotok bele? :B

(#5250) Matamata


Matamata
aktív tag

Csak annyi a baja hogy valószínűleg csapágyas a ventilátorja .
Nem szeretnék ilyen apróság miatt hosszas huzavonába kezdeni ,mert nem szívesen nélkülözöm ezt a tápot és a futárral való ide-oda szállítgatást sincs kedven kifizetni ,ha megunják és azt mondják hogy nem jogos az igényem .
Ha kicserélem benne a ventit akkor meg ugrik a garancia .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.