Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6601) Kolondrum válasza naksys (#6599) üzenetére

Dirt2 alatt is megállt, a ház oldala meleg lett mire észrevettük. :U

(#6602) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Adott egy táp, elég korrekt a bele. Teszterrel a 12V (11-12V között) és az 5V (4-5V között) ingadozik. Kb. 1A@12V terhelésre pedig lekapcsol. Az 5VSB 2A terhléssel is stabil. Az APFC szerintem működik, a primer pufferen 300V-ot mérek az 5VSB-t terhelve is. A primer kapcoló FET-ek szintén rendben vannak. Mi lehet a gond?

Én a CM6800 PWM részére gyanakszom. Ezt az IC-t hol lehet most beszerezni ha a gond valóban az lenne?

Gyanakszom még optocsatolóra is, de az nagyon le van folyatva rögzítő trutyival, és semmi furát nem mértem rajta.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6603) MPowerPH válasza naksys (#6598) üzenetére


MPowerPH
félisten

Majd pattogok nekik. Ott a boltban megkérem őket, hogy nézzék meg. Aztán addig ütöm az asztalt, amíg nem adnak helyette valami cseretápot.

Don't Tread On Me

(#6604) pigatt válasza MPowerPH (#6594) üzenetére


pigatt
őstag

Pontosabban néha lelassul és akkor halkabb,de igen és folyamatosan változó. Első szériás VX550 utána olvastam ezeknél ez széria hiba volt, hogy egy idő után előjön, vagy jöhet.

Kérdés ezért lehet-e garanciáztatni? Illetve mennyire merjem használni? Megállhat ez miatt rajta venti, ami súlyosabb problémákhoz vezethet?

i9 / 4080 / 32"

(#6605) Mika1227


Mika1227
őstag

Na megvan a hibás a táp volt a ludas vettem egy Chieftec 550-es tápot remélem azért ez tovább bírja a dolgot!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#6606) jaja1981 válasza pigatt (#6604) üzenetére


jaja1981
addikt

Gariztatni lehet, venti megállhat, nem tudom akkor leáll-e a táp, mert ha nem, az komoly gond lehet.

Mika1227:
Örülünk, hogy nem vitt magával mást.

[ Szerkesztve ]

(#6607) Kolondrum válasza Mika1227 (#6605) üzenetére

Olyanom van, alázva volt nyáron, gondolj bele, Prime95 Q6600 tuningal és furmark 8800GTX Vmoddal, sikít a venti de megy! :R

(#6608) Mika1227 válasza Kolondrum (#6607) üzenetére


Mika1227
őstag

Akkor remélem jót választottam! :DD

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#6609) Mika1227 válasza jaja1981 (#6606) üzenetére


Mika1227
őstag

Köszi!!! :R
Én is örülök, paráztam nagyon, hogy jó lesz-e minden de szerencsére jó minden!!! :C

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#6610) pigatt válasza jaja1981 (#6606) üzenetére


pigatt
őstag

Na ez mesés hír. :W

i9 / 4080 / 32"

(#6611) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!
Egy olyan gondom lenne, hogy a minap vettem egy Asus EAH4770 Formula 512MB GDDR5 - ös karit. Idáig minden szép és jó is lenne, viszont miután kivettem a régi karit és beletettem az újat, a Windows 7 töltés közben újra indult, majd a procit alaphelyzetbe állította és csak így volt hajlandó elindulni. Sokkal lassabban is áll fel a rendszer és ha húzni akarom a procimat, akkor még boot közben újra indul, majd megint procit alaphelyzetbe.
Gondoltam rá, hogy kevés neki az FSP 350PNF, viszont másnál szinte megegyező konfig-al tökéletesen megy a gép tuningal is.
Próbáltam kivenni belőle pár dolgot (venti, DVD, RAM), de így is ugyanaz. Próbáltam más ágra kötni, de így sem.
Mi lehet a gond?
Köszönöm előre is!

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#6612) lsc válasza HUNNIA1920 (#6611) üzenetére


lsc
nagyúr

Drivert cseréltél az új kártyához? A konfigodat vinnie kellene a tápnak, a 4770 sem fogyaszt sokat. Valahol írtad lapot is cseréltél, ha használt volt egy clear cmos nem ártana.

Az élet kegyetlen .

(#6613) HUNNIA1920 válasza lsc (#6612) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Lapot nem cseréltem. Az elemet már egyszer kivettem, meg Load Default is volt BIOS - ból.
Régi drivert leszedtem, majd újra raktam. De szerintem a driver nem függ össze a boot - olással, vagy tévedek? :U

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#6614) jaja1981 válasza HUNNIA1920 (#6613) üzenetére


jaja1981
addikt

És alapon tökéletes a gép?
Mármint betölt a win, meg stb.

(#6615) HUNNIA1920 válasza jaja1981 (#6614) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Igen betölt és a játékok is szépen mennek.
Viszont a gép sokkal lassabban tér magához bekapcsolás után. Tehát megnyomom a bekapcsoló gombot, a gép kb. 20 másodpercig csak megy, viszont képet nem ad, majd utána kapcsol be a monitor és kezdődik a boot. Régen ilyen nem volt, miután bekapcsoltam, kb. 5 másodperc és már ment is. Ez most kb. 4 - szer annyi ideig tart.

A tuningot meg egyáltalán nem engedi. Gyakorlatilag már 100MHz - nél is újraindul, mikor boot - olna be (az elején, mikor felvillan a billentyűzeten a 3 LED).
Ha a PCI Express frekvenciát állítom 100 - ra, akkor még alapon se indul el.

Ezt a CMOS reset - et próbáltam tegnap, egy winyó jumpert tettem rá 15 másodpercre, aztán levettem, majd gép bekapcsol. Kiírt valami CMOS Error - t, alatta egy táblázat, amiben leszámolt 10 másodpercet, majd újraindult. Gondolom akkor ez sem volt így jó.

Attól félek, hogy itt nem táp gond van. Valaki írta nekem, hogy lehet összeférhetetlenség is. Valamiért a Giga lap nem szereti pl.: az Asus kártyákat. Mondjuk én ezt nem hiszem el, mert nekem már volt pár konfigom és ilyennel még nem találkoztam.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#6616) jaja1981 válasza HUNNIA1920 (#6615) üzenetére


jaja1981
addikt

Próbáld meg vissza rakni a régi VGA-t.
Ha azzal megint jó, akkor VGA-val lesz valami, ha azzal is ilyen, akkor más a gond.
Az én giga lapom is lassan jut túl a boot-on, kb 10-15-sec 2 db raid vezérlővel.
Nem tudom miért, mert amúgy atom stabil a rendszerem és tuning is szépen megy ATI VGA-val.

(#6617) Kolondrum

Jó lenne már ezt a táp dolgot megoldani, hiába mérek stabilan tart minden multiméterrel mérhető feszültséget. Sőt IBT + Furmak sem jelent gondot. (húzott cpu-val sem). Ha passzív hűtésű kari van a gépben semmi baja mert nincs minek leállni. Van valami módszer a táp ellenőrzésére otthoni körülmények között? Már arra is gondoltam h vírus okozza a venti leállást. Arra is gondoltam h belépek a biosba és egész nap ott járatom, ha nem áll le akkor windowshoz van köze a hibának. Nem én használom a gépet nem tudom mit engednek be rá meg a többi.

(#6618) HUNNIA1920 válasza jaja1981 (#6616) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

A régivel megy minden pöpecre. Gyors boot és stabil tuning. Amint beteszem az új VGA - t, az előbbi két dolognak vége is. :(

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#6619) Balller válasza HUNNIA1920 (#6618) üzenetére


Balller
tag

nézd meg mit csinál egy másik gépben az új karid...
ha ott is gatya akkor a kártya a ludas...
sok szerencsét!

Balage

(#6620) HUNNIA1920 válasza Balller (#6619) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

A tulaj akitől vettem azt mondta nála semmi gond nem volt. Megbízom benne, szóval biztosan igazat mond.
Megnézni nem nagyon tudom más gépben, ha nem lesz más, akkor hétvégén egy új táppal kipróbálom.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#6621) Balller válasza HUNNIA1920 (#6620) üzenetére


Balller
tag

Ha úgy gondolod hogy igazat mond akkor...Én azért elvinném a helyedbe eggyik hawerhoz egy tesztre... elég megbízhatatlan világba élünk mostanság
még anyámba se bízok, ha pénzes dologról van szó.

[ Szerkesztve ]

Balage

(#6622) jaja1981 válasza HUNNIA1920 (#6620) üzenetére


jaja1981
addikt

Nem vagyok biztos benne, hogy táp hiba.
A tuning sok mindentől függ.
Alapból minden alkatrészt a gyári beállítások, teljesítményekre terveznek.
Szóval, ha csak tuning nincs az adott kártyával, de amúgy kifogástalan, nem biztos, hogy hiba van.
De persze nem árt másik gépben is kipróbálni, de szerintem ott rendesen fogja tenni a dolgát.
Sajnos előfordulhat, hogy nem minden passzol mindennel.

(#6623) Balller válasza jaja1981 (#6622) üzenetére


Balller
tag

Vagy épp egy alaplapba nem bedugott PCI-express tápkiegészítés
ami egy gyengébb kártyánál nem gond ha nincs...
tudom a vga +tápcsati hiányába el se indul

Balage

(#6624) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Ha nincs húzva a gép, akkor nincs gond, max. annyi hogy lassabban boot - ol be. Tápcsatit már dugtam össze-vissza, szinte az össze molex - al kipróbáltam. Ha nem dugom rá, akkor egy villogó szöveget ír ki, hogy nincs elég kakaó, amivel elindulhatna.
Viszont a Sapphire Ati 2600XT - vel meg semmi gond sincs. Gyors boot, tuning, minden. Amint beteszem az újat, vége. :(

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#6625) Balller válasza HUNNIA1920 (#6624) üzenetére


Balller
tag

nálam előfordult már hogy takarítás után elfelejettem visszadugni és hasonlókat produkált.

Balage

(#6626) jaja1981 válasza HUNNIA1920 (#6624) üzenetére


jaja1981
addikt

Látom másik topic-ba is írtál.
Tápot nem hiszem gyanúsnak, mert a VGA terhelve kb 70W, proci húzva olyan 70 és kész.
A többi semmi.
Szóval maxra járatva fogyaszt a géped olyan 170W-ot.

(#6627) HUNNIA1920 válasza Balller (#6625) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Nálam ilyen dugó nincs az alaplapomon. :(

jaja1981: ha a táp se, akkor pedig a kártyával lesz gond. Vagy egyszerűen csak a lap nem akarja befogadni.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#6628) jaja1981 válasza HUNNIA1920 (#6627) üzenetére


jaja1981
addikt

Másik gépben kéne kipróbálnod a VGA-t, hogy ott hogyan működik.

(#6629) lsc válasza HUNNIA1920 (#6624) üzenetére


lsc
nagyúr

A lapodon a legfrissebb biosz van ? Ha xp akkor directx a legfrissebb ?

Az élet kegyetlen .

(#6630) magyar777


magyar777
tag

Chieftec GPS-400AA-101A ez a táp szerintetek elbírná ezt a konfigot:
Intel E6300
Asus P5KC
Galaxy 9600 GT
vagy milyet ajánlotok hozzá???
előre is kösszi a választ :)

///Huawei P10 Plus///Apple Ipad Air 32GB///

(#6631) Kolondrum válasza magyar777 (#6630) üzenetére

Lazán! A 9600 nem ellenfél a tápnak.

(#6632) HUNNIA1920 válasza lsc (#6629) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

BIOS - ból a legújabb van fent, viszont az Beta. Nem tudom ez számít valamit? :U
Most is azt tudom kérdezni, mint az előzőbe, hogy hogy függ össze a DX a boot - olással? Mert az Ati driver se hiszem, hogy sokat beleszólna a dolgokba.
Windows 7 - et használok.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#6633) HUNNIA1920 válasza HUNNIA1920 (#6632) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Ja közben elírtam, nem a legújabb BIOS volt fent, hanem az utolsó végleges. Most raktam fel az utolsó BETA - t, amivel ugyanúgy sz*r.
Ezzel kifogytam minden lehetőségből, részemről lezárva. Sajnos túl kell adnom rajta. :O
Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#6634) Balller válasza HUNNIA1920 (#6633) üzenetére


Balller
tag

azt meeg kellene nézni hogy mit mutat egy kicsit erősebb vagy épp gyengébb vagy esetleg egy pontosan ugyan olyan Atival.

Balage

(#6635) HUNNIA1920 válasza Balller (#6634) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Gyengébbnek ott van a HD2600XT és azzal tökéletes volt minden.
Na majd az FSP 400W - ossal meglátom.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#6636) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

pár napja írtam hogy szaglik a tápom , na most adta meg magát ! egy nagyobbacska szöszt szívott be és az akadt bele az 1ik nagy réztekercsbe és odaégett ... a táp megadta magát, remélem nem vitt el magával semmit :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#6637) jaja1981 válasza Quan-Chi (#6636) üzenetére


jaja1981
addikt

Ezért kell rendszeresen takarítani a házat és porszűrőt tenni a venti elé.
Átlag szobában 2-3 havonta kell takarítani a házat, padlószőnyeggel, kutya-macsak kombóval 1-2 hó.
Ezt sokan nem teszik meg, pedig a lerakódott por sokkal rövidíti meg a gépek életét.

(#6638) Kolondrum válasza Quan-Chi (#6636) üzenetére

Nekem van szűrő a táp venti előtt, 1-2 hónap után olyan vastag rajta a por h mérhető. Nem viccelek. Egy harisnya kifeszítve, ennyi a trükk.

(#6639) Lui76


Lui76
őstag

Segítség kellene srácok !
Nagy ritkán nem indul el a gép, de olyankor meg se mekken nem forog ,nem világít , nem sípol. Power gombra semmi. Kihúzom 220V, várok aztán ált rögtön elindul , és gond nélkül üzemel.
Enermax a táp de már kb 3-4 éves biztos van , korábban azért voltak a lakásban áram ingadozás gondok ,de azt elhárítottuk - igaz nem tudom attól csökkenhetett e vminek élettartama.
ötlet ?

www.kezmuveskeramia.hu

(#6640) 14adam válasza Lui76 (#6639) üzenetére


14adam
addikt

Valószínű,hogy a készenléti kör a ludas
kb 2k-ért meglehet csináltatni ha az.

(#6641) Quan-Chi válasza Kolondrum (#6638) üzenetére


Quan-Chi
őstag

van kis kompresszorom és havonta 1x kifújom a gépet , szóval steril ! másrészt CM 690 -es házam van, ami körbe porszűrős ! alsó tápos de fordítva volt belerakva ! szóval bentről szívta a tiszta levegőt ... épp ezért nem értem az esetet, bár garanciás és kicserélik de ha valami tönkrement akkor azt 100 h nem cserélik ki :(

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#6642) Lui76 válasza 14adam (#6640) üzenetére


Lui76
őstag

Csak az a baj hogy kb havonta egyszer fordul elő, volt anno egy chieftec 420-asom az egyszer patt és többet nem indult abban a nyák is meg volt olvadozva egy szakaszon...

De gondolom ilyen esetben nem látszana semmi ha sztészedném ?

www.kezmuveskeramia.hu

(#6643) Gery0704


Gery0704
csendes tag

Hello nos az én gépemmel az a probléma hogy amikor bekapcsolom minden rendben ha elkezdek játszani akkor leál teljesen és ez előfordul akkor is ha pl egyfolytában megy 3-4 órát megy akkor sztem táp egység v hütő szerintetek

(#6644) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Bár biztos amatőr kérdés, de egy ismerősömnek jól jönne a válasz.
Adott egy 20 pines csatival szerelt táp, mellyel előző tulajnál "elvileg" ment a 24 pines csatlakozóval szerelt alaplap.
Ez lehetséges?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6645) Kolondrum válasza Gery0704 (#6643) üzenetére

Nem lehet h azért kapcsol ki mert túlterhelődik? Persze nem azért mert valójában eléri a maximumot hanem egy hiba miatt.

(#6646) 14adam válasza z0d1AK (#6644) üzenetére


14adam
addikt

Igen,megy a 20-as a 24-es lapba is

Lui76: sajnos ennyire nem vagyok benne a témába,de majd a szakik megírják

[ Szerkesztve ]

(#6647) Old fox válasza Lui76 (#6639) üzenetére


Old fox
tag

Igen, nagy valószínű,hogy a készenléti kör a ludas.

Csörögj rám, mielőtt személyesen keresnél, vagy ha valami gondod van.

(#6648) Zoliwrc


Zoliwrc
aktív tag

2 napja kerregő hang jött elő a gépemből, a ház tetejére finoman ráütve (tényleg nem nagyot) elhallgat, majd 10-15 mp múlva újrakezdi.
Most leszedtem a gép oldalát és a tápból jön a morgás, kezemet rátéve érzem is a rezonanciát. Gigabyte Superb 460W nincs még egy éves sem, létezhet hogy elromlott?
Milyet érdemes venni? Corsair VX 450W az jó? Ha le is gariztatom a gigabyetot többet ilyen nekem nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#6649) Old fox válasza Zoliwrc (#6648) üzenetére


Old fox
tag

lehet, hogy 1 venticsere megoldja a problémát

Csörögj rám, mielőtt személyesen keresnél, vagy ha valami gondod van.

(#6650) Zoliwrc válasza Old fox (#6649) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

csak az a baj hogy nincs időm most futkosni gariztatni a cuccot, vennem kéne egy másikat.
A feljebb említett Corsair az jó?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.