Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6751) aero. válasza Brainwashed2 (#6749) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szia

szerezned kell egy másik ( jó, minőségi ) tápot, majd megnézni, hogy azzal elindul e a gép.
ha nem akkor vitt magával ( jó részt ) mindent. kuka/gari.

(#6752) Brainwashed2 válasza aero. (#6751) üzenetére


Brainwashed2
tag

Hát mondjuk egy tápot szerezni érdekes lesz. Fölöslegesen nem akarok venni egyet. Esetleg, ha mondjuk van egy régebbi gépem, akkor ha abból kiszerelném és megnézném, akkor lehetséges, h ez egy nem jó ötlet, mert az még régi technológia? Vagy az is lehetséges, h nem tudom beszerelni mert nem jó? hmm...

Csak most látom milyen fain avatar-ok vannak. Barney:D

[ Szerkesztve ]

(#6753) aero. válasza Brainwashed2 (#6752) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem tudom milyen tápod volt az előző, de sejtem, hogy nem valami nagy név.
Kénytelen leszel venni egy minőségi tápot.

Milyen táp van a régebbibe?

[ Szerkesztve ]

(#6754) Brainwashed2 válasza aero. (#6753) üzenetére


Brainwashed2
tag

Húha. Na ezekre a kérdésekre egyelőre nem tudom a választ sajnos. Meg mér nem is fogom egy ideig, mivel a gépem itt van fent pesten (most az sincs közelben egybk), a régi meg lent Bcsabán. De az viszont ténleg régi gép. Asszem még valami 500 Mhz-en robogott, de már nem merek semmit mondani, mert az egybk se túl jó memóriám egy régen használt pókhálós részében nyúlkálok. :D De azt tudom, hogy valami IBM-es gép volt (legalábbis az alaplap tuti az volt).

Egyelőre csak kérdezősködök, hogy ne teljesen laikusként ugorjak neki a dolognak.

Ja, és köszönöm a válaszokat!

(#6755) aero. válasza Brainwashed2 (#6754) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Akkor az is lehet, hogy az valami eltérő szabványú tápot használ, de szerintem azt ne is erőltessük.

Tápot biztosan venned kell, de minimum kölcsönbe egyet ( fsp, gigabyte, corsair, chieftec, delta stb ) közül, hogy kiderüljön vitt e magával valamit. Ja, még leírhatnád milyen gép volt.

[ Szerkesztve ]

(#6756) stol válasza Mian (#6739) üzenetére


stol
addikt

Misi kákilencet már törtem ketté ITX méretbe a térdemen, mert random nem indult.
Elég szar széria, de a sípolás pontos tipusa talán többet mondana a hiba okáról.

(#6757) stol válasza Brainwashed2 (#6752) üzenetére


stol
addikt

Esetleg szervizbe vinni?
Sok helyen egy ilyen dolog nem kerül semmibe.
Nem szeretek önjelölt informatikusok után takarítani.
Ne feledd, nagyobb bajt is okozhatsz!

[ Szerkesztve ]

(#6758) zoli58


zoli58
tag

Sziasztok!
A következő a probléma: kicseréltem a tápot, mert a réginek a ventije bedöglött. Betettem az újat, és nem indul el a gép, az egér hasa piros, tehát valami van. OK, gondoltam, ez a táp nem jó. Visszaraktam a régit, de azzal se megy már.
Mi lehet a gond? Valakinek valami ötlete? Köszi!

(#6759) moha21 válasza zoli58 (#6758) üzenetére


moha21
addikt

leellenőriztél mindent? minden kábel a helyén num-lock-ra reagál a gép? egy Bios reset? Ha CPu-ra kell +12V azis visszament? valamit írhatnál bővebben a gépről illetve a tápok típusáról.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6760) zoli58 válasza moha21 (#6759) üzenetére


zoli58
tag

A régi Codegen 300W, az új Gembird 430W-os ATX táp. Az alaplapba bedugva a 4 tűs és a sok(20 vagy 24?) tűs csati. HDD bedugva. Elemet kivettem, visszaraktam. Numlock nem csinál semmit. Illetve, amikor bekapcsolom a tápot, a 3 led a billentyűzeten felvillan, és az egér hasa is elkezd világítani. Megnéztem a csatlakozókat előtte, szép tiszta mind, egyiken sincs égésnyom, vagy ilyesmi.

(#6761) zoli58 válasza zoli58 (#6760) üzenetére


zoli58
tag

A gép egy P4-es, 478 socket Asrock alaplap+2,67-es Celeron. A CPU-n nem volt semmi bedugva külön, csak a hűtő konnektora az alaplapon.

(#6762) ~Ph'vEscha


~Ph'vEscha
aktív tag

Van nekem egy ilyen tápom : FSP400-60HLN

E6300+HD4850-es gép nem indul el vele .

Bekapcsoló gombot ha megnyomom nem történik semmi . ( gomb biztos jó )
Viszont , véletlenszerűen magától beindul a gép , és akkor egészen addig amig ki nem kapcsolom minden rendben működik.

Mi lehet a baja ?
Meg lehet javitani ?

( E6400+8600GT géppel is ugyanezt csinálja )

Szerk : mindenféle alkatrészcsere , bios reset , minden megvolt , szal tuti a táp a hibás .

Szerk 2 : egyik alkalommal északa 1kor kapcsolt be , pedig semmi olyan nem történt ami beindithatta volna ( már aludtam 3 órája , lan nem volt bedugva , áramszünet / áramingadozás nem volt )

[ Szerkesztve ]

Uj nickem : Phvhun

(#6763) stol válasza zoli58 (#6760) üzenetére


stol
addikt

Valszeg az új "táp" picit megszaladt és elküldött valamit.
Ram nélkül mit csinál?
Egyáltalán beindul, post nélkül?

(#6764) Mian válasza jaja1981 (#6750) üzenetére


Mian
aktív tag

nah jelentem vagyok újra, nem volt könnyű összehozni, ugynais vagy egy órát b***akodtam a géppel, kihúztam a tápkábelt vagy 6x, 7x ,2x kihúztam a vinyót meg a videokártyát majd visszadugtam, +kb 6x resiztem és újra lett kép :) ....no comment, egyre rosszabb....én 1 hosszú sípolást hallottam + 8 rövidet ha jól számoltam, mondjuk a hosszú az érdekes volt, nem vagyok szakértő de akár lehetne két hosszú is mert mintha megcsuklott volna egy kicsit a hangja a hosszú közben :), de sztem egy hosszú volt, főleg hogy a jelmagyarázatban nem találtam 2 hosszút csak 3mat ami lehetséges, szóval ha jól számoltam 1 hosszú + 8rövid ami ezt jelenti: "A videokártya hibája, vagy nincs csatlakoztatva a monitor."...

köszönöm a segítségeteket, ezek tudtán megpróbálok valamit majd kiokoskodni, a monitorom végülis a közeljövőben cserélve lesz, legalábbis úgy tervezem, hát ha meg a videokari a rossz akkor meg visszaviszem, mert van még rá másfél év gari szerencsére :)

Üdv,
Mian.

[ Szerkesztve ]

(#6765) zoli58 válasza stol (#6763) üzenetére


zoli58
tag

Semmit se csinál, csak az egér világít. Még a saját ventije, meg a proci ventije se indul be.

(#6766) aero. válasza ~Ph'vEscha (#6762) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

vedd ki a házból, és rakd össze, nézzük akkor is csinálja e, lehet feltöltődött a házad.

(#6767) ~Ph'vEscha válasza aero. (#6766) üzenetére


~Ph'vEscha
aktív tag

Működik !

Köszönöm .

Uj nickem : Phvhun

(#6768) zoli58 válasza zoli58 (#6765) üzenetére


zoli58
tag

Újból szétszedtem, leföldeltem, összeraktam, eredmény: semmi. Lehet, hogy hazavágta az alaplapomat?

(#6769) zoli58 válasza zoli58 (#6768) üzenetére


zoli58
tag

Ki lehet mérni valahogy a tápot úgy, hogy PC-n nincs bedugva sehová, csak a hálózatba?

(#6770) Imco


Imco
őstag

Hi!
Mitől tud elszállni egy CFT-850G-DF.
Elöször 2 vinyót végzett ki, most meg egy vinyót egy VGA-t /GX2/.
2 hónap alatt 2szer. Elöször csere volt, de most müködik. tovább. Szinte 100%ra veszem hogy most is ő ténykedett.

Köszi!

Üdv! Imco

(#6771) jaja1981 válasza Imco (#6770) üzenetére


jaja1981
addikt

Mik a hiba jelenségek?
Nem lehet olyan gagyi táp.

(#6772) stol válasza zoli58 (#6765) üzenetére


stol
addikt

Mindent húzz le, csak a lap legyen tápra dugva ventikkel.
Ha mákod van, akkor csak az egyik vinyó védő zenere pukkant meg.

(#6773) stol válasza zoli58 (#6769) üzenetére


stol
addikt

Műszerrel igen.
Zöldet feketére áthidalni az alaplapi csatin és indulnia kell.
De miért nem valami normális tápot vettél már evvel az erővel?
Igaz nekem mindegy, csak nekünk több így a munkánk.

(#6774) stol válasza Imco (#6770) üzenetére


stol
addikt

Egyértelműen nem jelenthető ki.
Egyrészt, mert beépített védelme van, ami a vezérlést azonnal fogja gond esetén.
Másrészt, lehet forrasztási hiba. Egy kitört forrasz okozhat meglepetéseket.

(#6775) Imco válasza jaja1981 (#6771) üzenetére


Imco
őstag

Elöször csak simán visszavittem a gépet az ügyfélnek install után, és se kép se hang.
Visszahoztam, 2 vinyó és az emlitett táp elszállt. Megjegyzem hogy olyan zárlat volt hogy a vinyót megsütötte. + 1 kis teszt vinyóm /a táp/ és egy külső tápom /a vinyó/ haza vágott.
Ilyet még nem láttam! Gariba cserélték a garis dolgokat /táp + 2db vinyó/. Összeszereltem.
Visszavittem, müködött. Instabil volt, 1-2x restartolt. Nem voltam itthon. Egy szervizben 8000-ért BIOS-t frissitettek mondván, hogy a processzor nem kap elegendő áramot !!!! "Természetesen" az első gyári bios volt rajta, most tettem rá a legfrissebbet.
Most 10 napig nálam volt a gép hibátlanul ki-be kapcsolt. Kb 60-80 órát járattam gond nélkül.
3d markkal, és hasonloakkal. Tegnap visszavittem. Vártunk 15-20 percet hogy ha van pára eltünjön, majd inditottam. Se kép, se hang. Alaplapi led nem világit. Gyorsban gondoltam, megint táp. Megmozgattam a csatikat, semmi életjel. Visszahoztam, nem indult. Szétszedtem, összeraktam indult. Szoltam üfélnek hogy hurrá müxik. 1 óra mulva mielött vittem volna proba start, nem megy. Most ott tartok hogy a 9800 GX2 tuti nem nem megy, és egy vinyó is elmult. Garis, de hát ez igy nem állapot. A táp most megy egy ős vga-val és egy másik 500-as vinyóval. A saját gépemben is CFT-850-14c van egy GX2-vel lassan 2 éve hibátlanul. A fenti konfig CFT-850G-DF táp, P5E3 premium, 2x2GB kingmax 1333 ram Q9300 proci. 9800 GX 2-vel WD 500 vinyókkal.
Bocs a hosszért, de igy teljes!
Várom a javaslatot, addig kicseréltetem a hibás cuccot!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#6776) Imco válasza stol (#6774) üzenetére


Imco
őstag

Igen, tudok a védelmméről. Épp ezért állok értetlenül a probléma elött.
Az egyidejű HDD VGA hiba nekem tápra utal.
Talán az alábbit elolvasva többet tudsz mondani

Köszönöm!

Üdv! Imco

(#6777) jaja1981 válasza Imco (#6775) üzenetére


jaja1981
addikt

Ügyfél konektora rendben van?
Próbaként mérj már bele, hogy mennyi a fesz a hálózaton.
Gondolkozom, de nem sok ötletem van.
Elvileg mindennek mennie kéne.

Bocs, de láma kérdés lesz.
Jól kötötted be a dolgokat?
Tehát nem egy ágon van sok fogyasztó, a másik meg terheletlenül van?

[ Szerkesztve ]

(#6778) Imco válasza jaja1981 (#6777) üzenetére


Imco
őstag

Pre pill. is megy a konnektorrol laptop, 21" tv-monitor, 5.1 hang, router, modem.
Utobbiak tapasztalatom szerint érzékenyenyek a feszültségre. ...és még védelmük sincs.
Nem mértem rá, de ez jó ötlet és semmibe sem kerül! :)
Az ágak egyenletesen teheltek, de 2 db 500 as WD meg egy DVD-RW az még 300 W kategoria. A GX 2 miatt van igy túlméretezve a táp. Illetve vagy 1 évig müködött rendesen.
A ház igényes kivitelezés, 10 éve épült, elvileg jó az elektromoshálózat. Másik /gyengébb/ gép is müxik 24 órában hibátlanul. Talán az elöbb megérezné a hálózat ingadozást egy 400w Codegennel.
Köszi!

Üdv! Imco

(#6779) jaja1981 válasza Imco (#6778) üzenetére


jaja1981
addikt

Mármint arra gondoltam, hogy a VGa egyik ágán a tápnak, a proci meg a másikon.
Az nem jó, hogy a táp egy ágán lóg a proci és a VGA is.
Ezt nézted?
Vinya, DVD nem számít, csak a VGA és a proci, mert ezek fogyasztanak.

(#6780) stol válasza Imco (#6776) üzenetére


stol
addikt

Attól még lehet forraszhibás panel ;)
Egy kirohadt L tap forrasztás és szikrítás szép induktív lökést eredményez.

(#6781) zoli58 válasza stol (#6773) üzenetére


zoli58
tag

MInden kísérlet eredménytelen maradt, így nem maradt más, bevittem a szervizbe. KÉt perc alatt kiderült, hogy a táp nem ad le semmit. A kérdés, hogy akkor miért nem megy a régi táppal se, egyelőre megválaszolatlan, talán holnapra kiderül.

(#6782) Imco válasza jaja1981 (#6779) üzenetére


Imco
őstag

Ilyen szempontból nincs választásom mert ezen a tápon csak egy része moduláris a csatiknak. A 2x4 a 24 és a 8 és 6 tűs és egy SATA sor az fix és ezért nem változtatható.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#6783) Imco válasza stol (#6780) üzenetére


Imco
őstag

Hát ja! Ez az ami soha sem fog kiderülni! :( Gyakorlatilag minden új lesz már csak a lap, proci meg a ram nem.
Köszi!

Üdv! Imco

(#6784) Brainwashed2 válasza aero. (#6755) üzenetére


Brainwashed2
tag

Hello!

Megnéztem, Dana ATX-400W volt, szal ahogy rákerestem gugliban a házzal együtt volt a táp. Az alaplap Asrock P4I65G volt (vagy talán még az is, azaz műxik), minden integrálva, 768 MB RAM.

(#6785) Brainwashed2 válasza Brainwashed2 (#6784) üzenetére


Brainwashed2
tag

Bocs a duplapost-ért!

alaplaphoz egy link:
Asrock P4i65G

(#6786) schlecker


schlecker
tag

Sziasztok!
Öcsémnek beázott a chieftec tápja,szerencsére nem ment a gép,és észrevette hogy a vga blokkból folyik a víz rá a tápra.Kénytelenek voltunk hősugárzóval kiszáritani.Működik,de van ez a kondi kiszáradás dolog,és nem tudom hogy a hősugárzóval nem nyírtuk e ki a tápot,ill.a kondikat.Elég forró volt mikor befejeztük.És most para.

(#6787) cimbi186


cimbi186
aktív tag

Csa!

Elkezdett az FSP Blustrom II 500w-os másfél éves tápocskám,úgy 1óra üzemidő után ciripelni.
De nem folyamatosan csinálja,ciripel 1 kicsit aztán elhallgat aztán ciripel 1 kicsit megint,nem túl hangosan,de itthon a néma csenben 1ből feltűnik.
Már 1 ideje csinálja,de eddig azt hittem,hogy a ház cicereg valamelyik illesztésnél és,ha térdemmel megpeccentettem akkor elhallgatott,de ma már nem hallgatott el így 1-ből lekaptam a gép oldalát és jól elkülöníthetően a tápból jön a cicergés.

Létezik,hogy a ventillátor csapágyazás adja meg magát szép lassan?
Vagy van ebben valami elektronikai kütyü is ami cicereghet?

(#6788) moha21 válasza schlecker (#6786) üzenetére


moha21
addikt

Szakemberhez mindenféleképpen vitesd el, hogy nézze meg kész veszély lehet az a táp!!

cimbi186:Neked is szakembert ajánlanék ciripelés lehet tekercs,trafó, vagy akár kiszáradó kondi fegyverzete is( bár másfél éves így nem valószínű). A ventilátor jól elkülöníthető hangon szól, szóval ha az akkor azt "lehet hallani".

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6789) Mika1227 válasza cimbi186 (#6787) üzenetére


Mika1227
őstag

Nekem ugyanilyen tápom volt az is elkezdett ciripelni vagy inkább kerregni a ventije volt a ludas, befújtam szilikonos sprayal és utána jó lett. kis kenés kellett a ventinek.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#6790) cimbi186


cimbi186
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

A ventije lesz az,lefogtam és akkor megszünt a ciripelés.
Lehet megkenem én is :R

(#6791) jaja1981 válasza schlecker (#6786) üzenetére


jaja1981
addikt

Nem nyírtátok ki.
105C-ig jó egy jobb fajta kondi, annyit meg nem csináltatok.

(#6792) schlecker válasza jaja1981 (#6791) üzenetére


schlecker
tag

Köszi a válaszokat.
Hát 105C biztos hogy nem volt.Szerintem még 60 sem,csak jól átmelegedett.

(#6793) stol válasza jaja1981 (#6791) üzenetére


stol
addikt

Viszont érdemes lenne mégis megnézetni, nincs-e galvanizálási nyom a fóiákon/alkatrészeken.

(#6794) jaja1981 válasza stol (#6793) üzenetére


jaja1981
addikt

Igen.
De én úgy vettem ki a szavaiból, hogy már be is tették a tápot és megy, csak ezt akarták megkérdezni.
Valóban érdemes belepillantani a tápba.
Mondjuk valszeg nem úszott a táp vízben, csak belecsöpögött.

(#6795) Tikakukac


Tikakukac
titán

Sziasztok!

Két hete birtokosa vagyok egy FSP Everest 500-asnak. A kérdésem hogy megszokott-e az hogy a kapcsoló elbillentése után baromi magas frekin sípol a táp? Eleinte alig volt észrevehető, de most már kicsit zavar. Bekapcs után kussban van, de nemtudom mennyire fog zavarni, az új házamban :N

Üdv.: Tikakukac

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#6796) jaja1981 válasza Tikakukac (#6795) üzenetére


jaja1981
addikt

Baja nem lesz a tápnak, de zavaró.
Esetleg gariban cseréltesd, ha megteszik.

(#6797) schlecker válasza jaja1981 (#6794) üzenetére


schlecker
tag

Jól vetted ki a szavaimból :) Működik azóta is tökéletesen,csak a kondiktól fostunk nem e száradtak ki a szárítástól.Vagy tulajdonképpen ha nem folyik át rajta feszültség,akkor nem is tud kiszáradni?Belepillantva nem látszik semmi tünet.

(#6798) Tikakukac válasza jaja1981 (#6796) üzenetére


Tikakukac
titán

Meglátom hogy mennyire fog kiciripelni majd az új házból, ha nem akkor éppen nem érdekes, a lényeg hogy fizikailag ne legyen baja, 1,5 év gari van még rá szóval max később kicseréltetem :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#6799) jaja1981 válasza schlecker (#6797) üzenetére


jaja1981
addikt

Ha nincs használva sokkal később szárad ki.
Úgyhogy szerintem nyugi.

(#6800) dobati


dobati
csendes tag

Sziasztok!
Pár napja vettem használtan egy 250W-os hátsó kapcsológombos atx tápot. Mivel csak szimplán ventiket akarok meghajtani 12V-ról, így nem igen voltak magas követelményeim.
Mivel nem számítógép házba szántam a tápot, neten néztem, hogy ha a zöld pint a 20as alaplapi csatlakozóról összekötöm a feketével, akkor az jelenti a bekapcsolást.
Viszont vmiért mégsem kapcsol be, a rákötött venti nem kezd el pörögni.
Hol érdemes rámérnem, meg mit érdemes ilyenkor még ellenőrizni?
Ha nincs más lehetőségem, akkor megpróbálom otthon betenni egy régebbi gépbe, csak azt meg nem szeretném kockáztatni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.