Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5401) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Van egy FSP táp-os gép és ma egyszercsak kiírta a BIOS, hogy magas a +12 V. 13.05-13.12-t ír, rámérve is 13 V körüliek, sőt optika és HDD nélkül 14 V is. Mi lelhette?

Tiszta Windows rendes ház

(#5402) 14adam válasza Gyok2 (#5401) üzenetére


14adam
addikt

Ne higy a szoftveres mérésnek.Mérj rá multiméterrel

(#5403) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Idézném: rámérve is 13 V

Tiszta Windows rendes ház

(#5404) Csaba_20_ válasza Gyok2 (#5401) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Tönkre ment? Gariztasd, javíttasd, vagy vegyél újat. Ja, kösz a részletes leírást a konfigról és a mérőeszközről. :)) A 13V még elfogadható lenne, ha pl. jelentősen terhelt lenne a táp(értsd alatta, hogy a max terhelés közelében van terhelve). A 14V viszont biztosan nem megengedhető. Mindez persze akkor igaz, ha a multiméterben pl. nem merül az elem, illetve megfelelően mér. Ha pontosak a mért értékek, akkor azonnal vedd ki a gépből és használj helyette másikat!

(#5405) 04ahgy válasza redstar16 (#5397) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha áthallatszik a hangrendszerbe, az valószínűleg két módon lehet. Nagyfrekvenciás zavarok a 230V-os hálózaton át. Ez ellen zavarszűrős hálózati elosztóval tudsz védekezni. Ilyet (jó minőségűt) célszerű beszerezni, gyakran túlfeszültségvédő is van bennük.

Másik eset: rádiófrekvenciás zavar, amit a hangfal "vesz" és felerősít.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5406) Gyok2 válasza Csaba_20_ (#5404) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Egy Asus CUSL2-C lap, PIII 800 EB, 384 MB SD, Asus V7100 VGA, Terratec Aureon Fun, 20 GB HDD, DVD-ROM, szóval nem egy nagyfogyasztó konfig. A mérőszköz egy egyszerű kis multiméter. És így bekapcsolva fogyaszt 12,9-13 V körül, CPU-t terhelve 13,1. Érdemes lenne javíttatni vagy új?

Tiszta Windows rendes ház

(#5407) Csaba_20_ válasza Gyok2 (#5406) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Na és a tápegység típusa, életkora? Mindent úgy kell kihúzni belőled? :N A multiméter eleme biztos nincs lemerülve? Mi a multiméter típusa? Van legalább ilyen: [link] ? Amíg nem biztos, hogy nem hibás a mérés, vagy a tápegység, addig nem lehet biztosat mondani.

(#5408) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Egy régebbi típusú FSP táp, még 8 cm-es. Jövő hét elején nálam lesz. A multiméter valami ilyesmi egyszerűbb.

Tiszta Windows rendes ház

(#5409) Csaba_20_ válasza Gyok2 (#5408) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Az elem állapota? :U

(#5410) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Azt sem tudom, az enyémben jó lesz.

Tiszta Windows rendes ház

(#5411) Csaba_20_ válasza Gyok2 (#5410) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Minden esetre a választ már tudod. Ha 5%-on kívül esik valamelyik feszültség, akkor az már hiba. Kivételes esetben, maximális terhelés közelében a 12V-on megengedett a 10%-os eltérés. Ha rossz a táp, lehet javítani. Hogy megéri-e, azt mindenki maga kell eldöntse.

(#5412) 9CS


9CS
senior tag

Olyan gondom van, hogy a gépem ismét bohóckodik. A történet ott kezdődött, hogy voltak fura fagyások, akkor már sok teszt lement és végül alaplap csere lett, gariban. Gondoltam akkor biztos csak a lap volt a ludas, most ismét kezdődnek a bajok. A konfignak egy HX520 ad áramot, semmi extra nincs a gépben, és tuning sincs. Azért vetem csak egy ilyen tápot, ha majd lesz pénz egy izmos VGA-ra ne legyen gond.

Az új probléma a következő: A gép teljesen változó időben, és futó alkalmazástól függetlenül néha újraindul. Az Xp-n már kikapcsoltam, hogy ne induljon újra magától, de így sincs kék képernyő. Futtattam memtest86-ot és egy itt a fórumon ajánlott cpu tesztet(, nem emlékszem a névre). Egyik sem ír semmi hibát. Alaplap meg ugyebár ki lett cserélve. Létezik hogy ez táp gond, vagy vacakoljak még kicsit memória kiszedésekkel meg ilyesmivel? Most már nagyon unom ezt a vacak gépet, hogy állandóan bohóckodik, kb 1,5 éves.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#5413) redstar16 válasza 04ahgy (#5405) üzenetére


redstar16
tag

Szia!

Köszi a segítséget, kicseréltem a tápkábelt és már nem csinálja...
De abban nem vagyok 100%, hogy emiatt szűnt meg.
Remélem nem jön újra elő.

T9400 World Record 2: http://bit.ly/bdryHP | Eladó cuccaim: http://bit.ly/3bpsfY | Megbízhatóságom: http://bit.ly/buSffu | Rule #1 of buying laptops: The best time to buy a laptop is always 6 months from now.

(#5414) jaja1981 válasza 9CS (#5412) üzenetére


jaja1981
addikt

Ha van lehetőséged próbálj bele másik tápot.
Ha a lapod dual-chanel kezeli a ramokat, próbáld meg a nélkül, az még bekavarhat.

(#5415) 9CS válasza jaja1981 (#5414) üzenetére


9CS
senior tag

Köszi!

Az lesz, bár a lapcsere előtti fura fagyásnál volt táp csere is, akkor is csinálta, de most ennek is nekiugrok úgy, hogy másik táppal. Aztán ha így is megmakkan, akkor ram cserebere. Elég bosszantó már.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#5416) jaja1981 válasza 9CS (#5415) üzenetére


jaja1981
addikt

Milyen ramok?
Én GEIL Black Dragon-okkal szívtam.
Nagyon sok és furcsa hibát okozhat ram.

(#5417) 9CS válasza jaja1981 (#5416) üzenetére


9CS
senior tag

Corsair XMS2, most már kértem egy kölcsön tápot, kiderül mi lesz. Majd próbálok olyan memóriát szerezni ami benne van az alaplap leírásában, hogy ez kell neki. Bár amit már találtam üzletben is az pont GEIL csak Evo One. (az a gáz, hogy amit ismerek szoftveres tesztek már végigjátszottam, semmi nem ír hibát)

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#5418) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Adott két táp. Nem minőségi. Mindkettő üzemképes, a feszültségek rendben vannak. HEC elektrolitkondikkal vannak felszerelve, amik megmérve névleges értéken vannak, és az ESR-jük is kellemes. A tápokban PFC nincs, EMI filterüket azonban nem spórolták ki.

A jelenség, ami fennáll mindkét tápnál, az a következő: a szekunder oldalon a közös szűrőinduktivitás után található egy CLC tag 5V-nál. LCLC tag 3,3V-nál (egy toroid és egy szolenoid tekerccsel), és csupán LC tag a 12V-os ágon. Az egyik tápnál a 12V-os szolenoid tekercs van szénné égve, míg a másiknál a 3,3V-os toroid.

Az égésjelek is igen érdekesek, hiszen egyiknek sem a forrasztásánál volt kontakthibája, ugyanis a tekercsek tövében a lakk ép, tehát a közepén volt a legmelegebb, mintha csak a meddő áram fűtötte volna fel, majdnem vörösizzásig. Ezt a rajta levő réz(II)-oxid mennyiségéből tudni.

Mi okozhatta ezt?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5419) jaja1981 válasza 04ahgy (#5418) üzenetére


jaja1981
addikt

Túlterhelés, meg be beköszöntött a nyár!

(#5420) bossvico


bossvico
senior tag

Hali!

Mostanában azt játsza a gépem, hogy bekapcsolom, de nem indul el, a ventik pörögnek, de se kép se pitty.

Megmozgatom a tápkábeleket és 10. re elindul. És mikor nincs se kép se hang, akkor nagyon morgó hangot ad a táp.

Arra gyanakszok, hogy vele van a baj.
Hogy tudom kizárni ezt, mivel néha megy simán?

FSP 350-es. Talán 1 éves.

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#5421) HellGreg


HellGreg
őstag

Hi!

Olyan kérdésem lenne, hogy a gépemben van egy 500g-s seagate, ami a garancia lejártával elkezdett szektorhibásodni egy év után, a hd sentinel szerint ez lehet azért, mert kevés a tápom. Vettem egy 640-es wd blacklet, meg van egy 500-as sata2-es samsung is. szerintetek az aláírásban szereplő konfig plusz ez a 2 hdd nem túl sok a 450-es chieftecnek? csak mert nem szeretném tönkretenni az új merevlemezt is.
köszi

esetleg van valami tesztprogi ami a tápot teszteli?

[ Szerkesztve ]

(#5422) 14adam válasza HellGreg (#5421) üzenetére


14adam
addikt

Bőven viszi.De ennek a kérdésnek nem itt a helye

(#5423) HellGreg válasza 14adam (#5422) üzenetére


HellGreg
őstag

Bocs, azért raktam ide, mert esetleg lehet hogy a táppal lett volna a baj.
Köszi!

(#5424) (Bundás) válasza bossvico (#5420) üzenetére


(Bundás)
addikt

Nemes egyszerűséggel másik tápot beleraksz és kiderül. :) Ám próbáld meg, hogy kihúzol minden molex csatit a gépből, félrerakod, csak az alaplapra legyen rádugva a lényeg és csak ezeket mozgasd.

(#5425) bossvico válasza (Bundás) (#5424) üzenetére


bossvico
senior tag

Másik táp nincs, ez is fiatal még ehez a műsorhoz.

Tehát úgy érted, hogy az alaplapi 24tűt, meg a proci 4 tűs csatiját rádugom, bekapcs, ésmenet közbe mozgatom? Az nem túl jó ha akkor kontakthibás.

Ja amúgy múltkor elindult a gép, de win betöltés alatt állt meg.

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#5426) (Bundás) válasza bossvico (#5425) üzenetére


(Bundás)
addikt

Nézd meg megy-e, ha csak a lap kapja a feszt, meg a VGA. Utóbbit esetleg molex>6pin átalakítóval.
Ha van lehetőséged mérd ki az ágakat.

Volt előzménye nem volt a dolognak? Új alkatrész, nő a gép előtt? :)

mod: ne közbe, előtte mozgasd :R

[ Szerkesztve ]

(#5427) oliba


oliba
őstag

Sziasztok!

Egy számomra nagy probléma. EP35 DS3-ról lecseréltem a lapot X48 DS5-re, bekapcsolom és hallom a nagy sípolást. Ekkor eszembejutott, hogy sokan panaszkodnak, hogy sípol az X48-as Gigabytejuk, így hát mérges lettem, na meg azért kíváncsi is. Odahajoltam és hallgattam: "ez, mint ha a tápból jönne"! Fogtam a tápot és távolabb tettem és füleltem. Na ez tényleg a tápból jön. Erre az alapból sípolós Coolink AP400-asat kötöttem rá, ami nem sípolt jobban, de ugyanúgy sípolt. Aztán mondom ma, ismét kirpbóálom a BS2-vel és most is sípolt, de kevésbé, de azért bőven az idegesítésen belüli tartományban volt. Most tesztelés céljából újra összeraktam az EP35 DS3 konfigot és rákötöttem a BS2 400W-os tápot és csodák csodájára semmi sípolás. Egy két kérdés fogalmazódott meg bennem:

-Mi miatt sípol?
-Gariba javítják?
-El lehet adni így?

Gépben nem marad az biztos, mert élni is szeretnék, nem mikróztatni a fejemet!

Üdv: Bálint

(#5428) waterman_


waterman_
aktív tag

Sziasztok!

szeretném megkérdezni a nálamnál hozzáértőbbeket, hogy vajon mi lehet a jelenség oka:
naponta egyszer kapcsolom be a gépet, egyszer pedig ki. kikapcsolt állapotban az egész elosztót lekapcsolom, amiről a komplett számítógép megy.
- tegnap reggel mikor megnyomtam a power gombot, a gép gondolkodott 1-1,5 másodpercet, aztán elindult.
- ma reggel mikor megnyomtam a power gombot, nem történt semmi. szétszedtem a gépet, szaga nem volt. gondoltam lehet tönkrement a power gomb, az alaplapon összeérintettem egy késsel a megfelelő érintkezőket. semmi. táp kikapcs, bekapcs. semmi. megigazítottam a vezetékeket, power gomb nyomogat, semmi. még párszor kikapcsoltam meg bekapcsoltam a tápot (chieftek gps 400AA-101A), továbbra is semmi. na mondom még párszor megnyomom a power gombot, akkor semmi, de egy 3 másodperc múlva a gép feléledt. megnyugtatóan kattant a vízhűtés reléje is, valóban elindult.
jól gondolom, ha táphibára gyanakszok? sajnos most a gép még nagyon fontos lenne pár napig, így nem mertem kiszedni a tápot és egy vezetékkel direktbe kötni a zöld vezetéket, hogy megnézzem akkor is gondolkodik-e? olyan mintha kéne neki pár perc, hogy feltöltődjön valami kondi, vagy valahol érintkezési hiba lenne? de akkor vagy működik, vagy nem, de nem 3 másodperc múlva magától indul.
előre is megköszönném, ha valaki tudna segíteni!

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#5429) 04ahgy válasza waterman_ (#5428) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Meg kellene azt a tápot mérni. Mikor a készenléti kör gyengélkedik, akkor szokott bizonytalanul éledni, pont az a jelenség, mint nálad. Gépre nem veszélyes, aggódni emiatt nem kell.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5430) waterman_ válasza 04ahgy (#5429) üzenetére


waterman_
aktív tag

és ha a készenléti kör gyengélkedik, akkor lehet-e vele valamit kezdeni, vagy ha már ott tart majd, hogy 5-10 perc után lesz hajlandó csak bekapcsolni, akkor cseréljem le? végülis ha reggeli előtt kap áramot és csak reggeli után tudom bekapcsolni az sem gáz, csak ne bántsa a többi hardvert.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#5431) 04ahgy válasza waterman_ (#5430) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Javítható a hiba a legtöbbször.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5432) jaja1981 válasza waterman_ (#5430) üzenetére


jaja1981
addikt

P4 korszakban nekem is volt ilyen jelenségem, hogy sokat kellett kapcsolgatni a gépet, meg ki-be húzkodni, hogy induljon, és táp volt a ludas nálam is.

(#5433) rybank


rybank
senior tag

szervusztok, lehetséges-e, hogy FSP ATX-300PNR tápom nem bírja el ati 3450 ( az oldalán 300 wattos tápot ajánlanak) és a 65w CPU-t alapon+1 winya, ennyi!!!!

(#5434) rybank válasza rybank (#5433) üzenetére


rybank
senior tag

pontos hiba: bekapcsolom gép 1-2sec működik utána leáll kérés nélkül 1-2 sec csend, aztán indul, de képet nem ad

- kártya működik más gépben
-integrált vga-val megy a gép, nicns hiba

(#5435) Wyll válasza rybank (#5434) üzenetére


Wyll
őstag

Akkor inkább a VGA-val lehet a gond, nem?

ráadásul:
Annak az FSP-nek bírnia kell ennyit..
Egyik régebbi (Asrock alaplapos) gépünk pontosan ugyanígy indult (csak persze volt utána képe), szóval ez lehet hogy normális jelenség

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#5436) rybank válasza Wyll (#5435) üzenetére


rybank
senior tag

(, vga szervízben megfordult, kifogástalan)

ki kell próbálnom, akkor másik kártyát is, hátha alap, a hibás

(#5437) Behindblue


Behindblue
csendes tag

Hali! 1 hete jött meg az új gépem, és hát sajnos valami nem ok. Sajnos állandóan lefagy, nem ír ki semmit, csak úgy lefagy. Játék közben is, de ha simán netezek akkor is :( Az oprendszert már újra raktam(először Vista, most xp) Én egy dologra tudok gondolni: az alaplapon van egy 2X4-es csatlakozó.(12V-os) Ez elvileg plusz feszt ad a procinak. Na most a tápomból csak egy 2X2 tűs csatlakozó jön ki, ami bele megy a felület jobb oldalára, de lehet, hogy ez nem elég neki? Az alaplapom: Gigabyte EP43C-DS3; Processzor: Intel E7400; Táp: Gigabyte R460 SuperB. Szerintetek mi lehet a probléma? Előre is köszi :R

(#5438) Cobra. válasza Behindblue (#5437) üzenetére


Cobra.
őstag

Inkább memóriahiba. www.memtest.org -ról szedd le a memóriatesztelőt és futtasd legalább 1x végig.

(#5439) Fecogame


Fecogame
veterán

Hi!

Mi van akkor, ha a tápból kivettem a ventit ( :DDD ), és egy idő után túlmelegedne? Nem tudom, van-e rajta védelem, vagy sem. :U Ilyen a táp

Nos?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#5440) (Bundás) válasza Fecogame (#5439) üzenetére


(Bundás)
addikt

1, gratula
2, igen, túlmelegedik
3, szerinted abból a képből mit látunk?

4, remélem már leégett... :)

(#5441) Fecogame válasza (Bundás) (#5440) üzenetére


Fecogame
veterán

1., Kösz :D
2., ok
3., Semmit :U
4., Még nincs beüzemelve, azért kérdeztem meg még most...

Akkor visszarakom :DD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#5442) rigo88


rigo88
aktív tag

hi
hibás (néha szó nélkül kikapcsol) táppal lehet mit kezdeni? egy enermax 350esről van szó.
vagy a legegyszerűbb, ha kiszedem a ventillátort (hátha jó lesz még valamire:)) ) és kuka.

Dirr

(#5443) (Bundás) válasza rigo88 (#5442) üzenetére


(Bundás)
addikt

1, szerviz
2, ha nem akarsz költeni rá elküldöd nekem :D valamiéé

(#5444) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Nemtudtam, hog yhova tegyem fel a kérdést, ezérrt gondoltam megpróbálom it.
Beharisnyáztam a tápomat, de a 24pin nek a csatiját el b@sztam, hogy szépen fogalmazzammeg, és az érdekelne, hogy hol lehjet csak csatit 24es csatit és hozz tüskét kapni! :U Előre is köszi! :R

(#5445) rigo88 válasza (Bundás) (#5443) üzenetére


rigo88
aktív tag

mitaccérte? (leginkább privi, merthogy ez nem az apró)
Zefír: lehet kapni 2-300 forintért 20->24 pines átalakítót azon van egy 20-as meg egy 24-es csati tűkkel.

Dirr

(#5446) Zefír válasza rigo88 (#5445) üzenetére


Zefír
őstag

Igen, de arról nem lehet úgy leszedni a tüskét, mint amit újonan rányom az ember, vagy igen? :F

(#5447) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Van egy ilyen tápom de valami gondja van.Rádugom az alaplapra,bedugom a hálózatba és hiába nyomogatom a bekapcs gombot,nem indul el.Viszont egy kis idő múlva (kb 25-30s ) magától elindul de úgy hogy ki sem lehet kapcsolni.Ki kell húznom a dugót a konektorból.Amikor magától bekapcsol,felpörögnek a ventik de képet nem ad a cucc.A cucc tuti jó mert másik táppal hibátlanul megy.Valakinek van valami ötlete mi lehet a baj?Vagy ismertek megbízható és olcsó szakit itt a ph-n?

Üdv:Viktor

(#5448) utolsolevel


utolsolevel
tag

sziasztok

van egy még garis Zalman tápegységem ami ugy néz ki tönkrement , a Mistral computerben vettem anno de Mistrált nemtalálom azóta, ilynkor hoigy kell a garit érvényesíteni???

ha valaki tudja segítsen! köszi :W

ß

(#5449) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

2009-05-08 11:28:19 volt a topicban a hsz.-em mikor a tápventimre panaszkodtam, mostanra cserélték ki (több mint 6 hét... :) ), de az újról eltűnt egy Sata táp csati, a régin kettő ilyen ág volt ezen csak egy, most szereznem kell egy átkötőt hogy menjen a DVD íróm... A mostani "model rev. S1 F" ugyan úgy négyötvenes, a dobozán a kép változott egy kicsit, akinek hasonlója van az esetleg leírhatná hogy nála mi a helyzet, és mikori rev.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#5450) jaja1981 válasza utolsolevel (#5448) üzenetére


jaja1981
addikt

utolsolevel:
Próbáld meg a Zalman magyarországi képviseleténél, vagy régebben olvastam, hogy az aqua.hu-ban kis pénzért gariztatnak olyan hardvereket, akiknek megszűnt a forgalmazója.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.